KAATSHEUVEL CPlÉ 111 D.V.S.V. KWAM IETS TEKORT STASSAR 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 APRIL 1959 6 berg tegen Right 'Oh 1 zich door een 21 overwinning in de vol gende ronde te plaatsen. Juliana 4 behaalde een 62 overwinning op White Boys 3 uit Waspik. RWB—BEST VOORUIT 0—2 Alle goede voornemens ten spijt, is het Besoijen gisteren niet mogen gelukken van kampioens- candidaat Best Vooruit te win nen. Met 2—0 wisten de bezoe kers verdiend in deze van beide kanten matig gespeelde wedstrijd de baas te blijven. Voor rust, speciaal het eerste hall' uur wa ren de aanvallen van RWB ze ker zo gevaarlijk als die van de tegenstander. Jammer genoeg ontstond hieruit voor de thuis club geen enkel doelpunt, wat in deze periode zeker zou zijn ver diend. Het was dan ook enigs zins legen de verhouding in, toen Best Vooruit na 34 minuten spe len vrij onverwacht door hun linksbuiten de leiding wist te ne men 01. Even later mocht Be soijen van geluk spreken, toen een aan de bezoekers toegestane strafschop keurig door doelman v. d. Houdt werd gestopt. Voor rust kwam echter in de stand geen wijziging meer, zodat na de thee alles nog mogelijk bleek. Na rust was RWB, mede dooi de steun van de wind, en doordat Best Vooruit liet accent op het verdedigen van hun 10 voor sprong ging leggen, doorlopend in de aanval. Ondanks dit over wicht kon de thuisclub niet één keer direct gevaarlijk worden, mede doordat men de aanvallen meestentijds door het midden on dernam en daardoor precies in de kaart speelde van de prima spelende stopper van de bezoe kers. Probeerde men een enkele maal over de vleugels een aan val op te zetten, dan bleek ook deze niet opgewassen tegen de constante dekking van hun te genstanders. De gasten waren bet hun uitvallen wel gevaarlijk en de ver opgedrongen verdedi ging van RWB kwam meerdere malen voor moeilijke situaties te staan, die men evenwel, zij het dan ten koste van enkele cor ners, wist te klaren. Dachten we dat het bij een 10 stand voor Best zou blijven, hun midvoor dacht er anders over. Want 5 min. voor tijd wist deze met een goed schot via de paal de voor sprong van zijn club op 20 te brengen en daarmede de over winning voor Best Vooruit tot een verdiend feit te maken. RKC-juniorennieuws. Wij schreven in onze voorbe schouwing reeds dat NAC uit Breda geen walk-over zou berei ken en zoals we nu na afloop kunnen vaststellen, mogen zij blij zijn nog juist de beide pun ten te hebben kunnen meenemen. Niet dat het direct onverdiend te noemen is, doch de winst voor onze jongens heeft er in gezeten, terwijl een gelijk spel het laatste kwartier slechts door een blok kade van het eigen doel en veel geluk is voorkomen kunnen wor den. Het zeer talrijk opgekomen publiek heeft dén ook kunnen genieten van een op behoorlijk peil staande wedstrijd en een su per spanning lot het laatste ogenblik. Dit is inderdaad een revanche •op de eerste ontmoeting en een uiterst eervolle nederlaag. De heren Kools en Mecus, die met het elftal waren meegeko men, waren vol lof over de wed strijd en zéér tevreden over de uitslag. Bijna had RKC hun kam pioenskansen danig verstoord. Voor de rust wist NAC door 'n fout in onze achterhoede de score te openen (01), doch binnen de minuut wist de uiterst actieve rechter aanvalsvleugel een kans te scheppen, waaruit Hesselbcrlh de gelijkmaker scoorde. RKC was zeker niet de mindere en diverse kansen gingen jammer genoeg verloren. Goed doorzetten van rechtsbuiten v. Heeswijk leverde uit een moeilijke hoek een kanjer tegen de paal op. Na een half uur kregen we een herhaling van de vorige score. NAC's midvoor brak door en los te een onhoudbare kanjer hoog in de hoek (12). Ook nu kwam het antwoord van RKC weer bin nen dwe minuut. Tijdens een ge wirwar voor het NAC-doel schoot F. Passicr keihard in, 22. Met deze stand werd thee ge dronken. Na de hervatting wist NAC het eerste half uur 'n over wicht te verwerven en ons doel ontkwam verschillende malen aan doorboring door schoten te gen lat en paal, terwijl doelman Eekels herhaaldelijk reddend op moest treden. De linksbuiten van NAC wist in deze periode na knap solowerk de winnende goal te scoren. Het laatste kwartier was ech ter uitgesproken voor RKC en slechts ten koste van fanatiek verdedigen en alles, ook haar sterkste aanvalsleider, op 't doel terug te rekken, konden zii toch minstens de toen ruim verdiende gelijkmaker voorkomen. Maar zonder geluk zou zij het niet zo ver gebracht hebben. Piet Tim mermans kopte tweemaal uit hoekschoppen rakelings over het doel. Een scherp schot van van Ricl raakte de staander. Scheidsrechter v. Tilborg leid de uitstekend, hoewel het jam mer was dat een geheide straf schop wegens 't opzettelijk weg slaan van de bal binnen 't straf schopgebied hem ontging. Al met al een uitstekende wed strijd, waarop onze junioren met voldoening kunnen terugzien. SPRANG. Zwal. Boys—NEO 2—4. Een halve wedstrijd bleek voor de bezoekers voldoende om de wedstrijd in hun voordeel te doen eindigen. Toen keken de Boys te gen een 40 achterstand aan, die gezien het spel nog een schrale beloning was voor de bezoekers. Aantrekkelijk was de eerste helft zeker van de zijde van NEO, die met goede combinaties en 'n flin ke dosis strijdlust hun tegenstan ders overklaste. Na een kwartier was het de Jong die uit 'n goede combinatie hard en zuiver in de uiterste hoek schoot. Dit bleek 'n grote stimulans voor de ploeg, (lie direct doordrukte. Nu bleek Groencveld aan de beurt, die de zelfde hoek onder schot nam, het geen 20 betekende. In die neri- odc was het al NEO wat de klok sloeg. Met stug verdedigen pro beerden de Boys verdere schade te voorkomen. Een gaatje voor de goed stuwende v. d. Schans bleek echter voldoende om de bal weer in dezelfde kwetsbare hoek te jagen, 3—0. Na de rust begonnen de Boys de wedstrijd te forceren en werd meer de man dan de bal gespeeld. Na 5 minuten had NEO weer suc ces, ditmaal door Chabot, die een van de lat terugspringende bal 't eerst in het net prikte. Jammer was het dat het verdere verloop van de wedstrijd verschillende malen onderbroken moest wor den voor blessures. In die perio de wisten de Boys twee tegen doelpunten te scoren, die een ge volg waren van het feit dat de achterhoede het hoofd niet vol doende koel hield. Toen zij dit weer wel ging doen, was 't direct met de Boys gedaan en kregen de bezoekers weer het beste van het spel, zonder echter nog verande ring in de stand te kunnen bren gen. Met NEO in de aanval kwam het einde. Scheidsrechter van Es leidde deze moeilijke wedstrijd naar behoren, hoewel hij zich toch wel eens door het publiek liet imponeren. VRIJHOEVE-CAPELLE. SSCCoRjnsplaatse Boys. In een zeer matige vertoning heeft SSC j.l. zaterdag revanche genomen voor de 21 nederlaag die in Zeeland werd geïncasseerd. Reeds vanaf de aftrap is de thuisclub in de meerderheid en na enkele minuten is het al raak, want bij een aanval over rechts wordt de bal voor doel geschoven en M. v. d. Schans komt alleen voor doel, waar hij de uitlopende doelman omspeelt en daarna rus tig 10 maakt. Daarna wordt de Zeeuwse ploeg steeds voor eigen doel teruggedrongen en mede door 't te korte spel van SSC kan Colijnsplaat steeds op tijd ingrij pen. SSC ziet dit blijkbaar ook in en laat de Zeeuwen komen. Als er nu wat ruimte komt voor het doel der gasten, zien we weer een aanval van SSC over links en het is weer M. v. d. Schans die met 'n listig schot de doelman volkomen verrast, 20 dus. Met deze stand breekt de rust aan. Na de thee wordt Zeeland iets sterker, maar geen moment ge vaarlijk. De thuisclub gelooft het verder ook wel. Behoudens enke le mooie aanvallen wordt er veel te kort gespeeld en slecht ge plaatst. Bij een van deze aanval len wordt Ni. v. d. Schans met een pass door het midden gelanceerd; in volle ren gaat het recht op het doel af, waar de doelman niets anders heeft te doen dan de bal uit het net te halen. Nog blijft Colijnsplaat volhouden en bij een overtreding buiten 't strafschop gebied wordt de bal hard inge schoten, maar stuit af op de bei de vuisten van doelman Spie- rings. Het verder spelen is niets meer dan een formaliteit tot het eindsignaal van de scheidsrech ter. Rest ons nog te vermelden dat deze wedstrijd buitengewoon sportief gespeeld is, zodat de scheidsrechter een zeer gemakke lijke taak had. Het 2c elftal kwam maar juist met de hakken over de sloot door met 21 te winnen van VVN 2. Wegens ziekte moest SSC aantre den met vier invallers. Dan maar wat harder werken, was de ge dachte van de reserves, maar VVN rook blijkbaar ook winst, want ze wist al gauw de leiding te nemen. De thuisclub wist ech ter nog voor rust gelijk te maken. Na de thee is hard gewerkt door beide ploegen voor het winnende doelpunt. Maar lang bleven de legio kansen van SSC onbenut, totdat A. v. Drongelen wist te scoren, welk doelpunt echter af gekeurd werd. Dit was echter maar uitstel, want nog voor het einde wist SSC de stand op 21 te brengen, zodat deze wedstrijd verdiend werd gewonnen. De re serves bezetten hierdoor nog steeds de mooie tweede plaats op de ranglijst. De wedstrijd stond onder de bekwame leiding van de heer G. van Veldhoven. BERNDIJK. Ons ViosBerkdijk 22. In de wedstrijd Ons Vios dijk, waarin de wind af en toe nogal parten speelde, is 't Berk dijk gelukt de halve winst mee naar huis te nemen. Reeds in de 18e minuut is het Gerard Rem meren, die de Tilburgse doelman het nakijken gaf, 01. Ofschoon Berkdijk voor de rust de sterke wind mee had, kwam zij in deze helft niet meer tot scoren. Direct na de thee lijkt het er op dat Berkdijk wat meer activiteit zal gaan vertonen en zij ziet zelfs kans om via Th. Netten de score te verhogen tot 2—0. Maar dan wordt Ons Vios blijkbaar wak ker geschud. Steeds talrijker worden de aanvallen op het hei ligdom van doelman Wagema- kers en als even later een kopbal van stopper v. Wanrooij buiten bereik van André Wasemakers in het doel van Berkdijk ver dwijnt, komt Ons Vios zo moge lijk nog fanatieker opzetten. Suc ces blijft dan ook niet uit en uit een scrimmage voor doel komt de gelijkmaker. Zo kreeg ieder wel wat hun toekwam. LOONOPZAND. SchyndelUno Animo 13. Uno heeft het gepresteerd om Schijndel in eigen huis een wel j zeer verdiende nederlaag toe te 1 brengen in een wel zeer spannen- de wedstrijd. Het heeft zich hier mede vrijwel vrij van de rode lantaarn gespeeld. Uno wint d<? toss en neemt di rect het heft in handen, waar door de achterhoede van Schijn del bergen werk krijgt te verzet ten. Reeds in de tweede minuut was Uno dicht bij een voorsprong maar de kans werd niet benut. Toch was liet slechts uitstel van executie, want een prachtige aan val, geleid door A. van Noijen, werd door midvoor v. d. Velden in een doelpunt omgezet 01. Even kwam de thuisclub op zetten, maar de achterhoede van Uno bleek ongenaakbaar en gaf haar voorhoede grote kansen, maar steeds ging door geluk of door redding van de doelman, de ze kansen verloren. Maar in de 15e minuut was het weer van der Velden, die voor zijn club kon doelpunten. 02. Na nog enkele mooie kansen onbenut te hebben gelaten, kwam iSchijndel aan de beurt. Nadat de rechtsbinnen oog in oog met de doelman van Uno had gestaan, miste hij deze kans grandioos, maar toch kwam het tegenpunt door een slecht wegge werkte bal, die via de paal in het doel rolde, 12. Dit gaf Schijn del even wat moed, maar de Uno achterhoede gaf geen krimp en met deze stand brak de rust aan. In de tweede helft was te zien dat de thuisclub de achterstand wilde inlopen en het doel van Uno kwam onder hevige druk te staan, doch de Uno mannen ga ven geen centimeter prijs en wis ten dikwijls met snelle uitvallen het doel van Schijndel onder druk te zetten. De aanvallen van Uno waren gevaarlijker dan die van de thuisclub en menig mooie kans ging verloren. Het geluk was zeker niet aan de zijde van Uno en naarmate het einde na derde, kwam de thuisclub harder opzetten, dikwijls wat te hard, menend daardoor meer succes te zullen krijgen, maar de achter hoede van lino bleef potdicht en de laatste 5 minuten waren voor Uno. Nadat midvoor v. d. Velden eerst tegen de onderkant van de lat had geschoten, was het dezelf de speler, die een mooie kans aan A. v. Noijen gaf, die zijn club de finitief de overwinning bezorgde. Toen de'scheidsrechter voor de laatste maal floot, waren er elf dolgelukkige Uno-mannen. Voor onze jfmgens een mooie prestatie want de overwinning was ten volle verdiend. Uno Animo 2Taxandria 3 21. Het 2e elftal heeft zijn voor sprong weten te behouden. De wedstrijd was van zéér slecht ge halte en het was voor de ploeg van Uno een geluk dat de achter hoede een goede dag had, anders zou het een moeilijke opgave zijn geworden. Jongens, houdt vol en denk nog eens speciaal aan de training, want de laatste loodjes wegen het zwaarst. DVVC 3Uno Animo 3 24 Ook het 3e elftal wist het tot een overwinning te brengen en heeft hiermede de tweede plaats weten te behouden, welke echter voor het 3e of 4e elftal van Uno is weggelegd. WASPIK. WaspikVirtus 51. Door een royale overwinning op het 2e elftal van Virtus uit Zevenbergen heeft Waspik zich in de derde ronde geplaatst voor de Toon Schröderbeker. Beker wedstrijden plegen steeds minder aantrekkelijk te zijn dan compe titiewedstrijden. Dit was ook 1.1. zondag het geval en dan speciaal in de eerste helft van de ontmoe ting. Het feit dat Virtus een te zwakke tegenstander was voor Waspik, droeg hier natuurlijk sterk toe bij. En als gezegd, spe ciaal in de eerste helft leidde dit tot een lusteloos partijtje voetbal waarbij Waspik zich maar matig inspande. Gelukkig werden de za ken in de tweede helft wat seri schalken en evenzovcle doelpun ten scoorde. De derde treffer was van C. Swaans. DRUNEN. DongenDVC 10. In 'n spannende wedstrijd heeft DVC haar laatste kleine kans op het kampioenschap zondag in Dongen verspeeld. De hele voor hoede van DVC faalde in deze wedstrijd, zowel wat de aanval als de schotvaardigheid betreft. Tussen de 20ste en dc>Jüste mi nuut wist zij zelfs drie opgelegde kansen te missen. Tien minuten voor de rust maakte de midvoor van Dongen uit een ongevaarlijk lijkende aanval met een prachtig schot een doelpunt, 10. Na de rust zien wc een gelijkopgaande strijd. De verdediging van beide ploegen was echter zeer sterk en tot doelpunten kwam het niet meer. VLIJMEN. euzer opgenomen waardoor Was pik in deze fase van de strijd het overwicht met 4 doelpunten kon uitdrukken. In de eerste helft was het Wiin Langermans die na een voorzet van 13. Ivuijten de openingstreffer voor zijn reke ning nam. Na de rust werd het al gauw 30 door doelpunten van resp. M. Fijneman en J. Smits. Kort hierna kreeg Virtus de be loning voor haar manmoedig strijden, toen een der voorwaart- sen van de scheidsrechter mocht scoren op een moment dat de ge hele voorhoede buitenspel stond. In de 25ste minuut bracht M. Fij neman (bijzonder actief de twee de helft) met een ver en onver wacht schot in de rechter boven hoek de stand op 4—1. Toen de zelfde speler tegen het einde al leen was doorgebroken, werd hij in het strafschopgebied ten val gebracht. De penalty werd benut door keeper Smits, waardoor de stand op 51 kwam. Waspik 4Duss. Boys 3 30. Het 4e elftal van Waspik be haalde door goed en produktief spel een knappe 30 overwin ning op Dussense Boys 3. Match- winner in deze ontmoeting was D. van Duijnen, die tweemaal de keeper van Dussen wist te ver- in „De dochter van de bronnenmaker DE EFTELING-SPROOKJESRIT. Enorme belangstelling en succes voor organisatie. Zaterdag j.l. had op het parkeer terrein van de Efteling de start plaats van de Efteling-sprookjesrit. Vóór de start werden de deelnemers welkom geheten en bij voorbaat succes toegewenst door pastoor F. de Klijn, waarna hij het startschot loste. Gezien het aantal deelnemers, mocht deze rit zich in een buiten gewoon grote belangstelling verheu gen. Alleen al wat dit betreft, kan dit evenement als een succes voor de organisatoren worden aange merkt. Doch ook uit sportief oog punt kan deze oriëntatierit als ge slaagd worden beschouwd. Deze rit droeg niet het typische rallye-wedstrijdkarakter. De heren P. Vloemans en W. Musters hadden een rijschema ontworpen, dat over het algemeen in het teken stond van d.e diverse sprookjes van „de Efte ling" en dat liep over een route van circa 70 km., hetwelk met een ge middelde van pl.m. 25 km. per uur moest worden gereden. Hoewel ie dereen in staat moest worden ge acht deze route succesvol te beëin digen, hadden er genoemde heren voor gezorgd dat men van de ene moeilijkheid en verrassing in de an dere viel. En deze waren wel van die aard, dat hierdoor, alsmede op grond van het voorgeschreven ge middelde, zelfs de besten der deel nemers een behoorlijke portie straf- punten opliepen. Waar veruit de meesten nog nooit aan een auto- rallye hadden deelgenomen, is het te begrijpen dat het straf punten re gende. Vooral de in de route opge nomen en bijna niet te ontdekken zijstraatjes, zoals o.a. in Tilburg, en welke op het eerste gezicht meer op particulier terrein leken, vormden een probleem. Een ervaren rijder weet dat hij voor de gekste dingen kan komen te staan. Men lette maar op de laatste Brabant Grensrit, waar de deelnemers dwars door de Vee markthallen in Den Bosch moesten, voor een gesloten hek met daarach ter een schildwacht kwamen, maar dat desverlangd werd geopend en weer gesloten, enz .De beginnelingen van de Sprookjesrit vonden, dat zo iets misschien niet mogelijk was, met het gevolg: missen van een con trole en strafpunten. Dan hadden verschillenden de bepaling in het reglement over aanduidingen tussen aanhalingstekens niet goed gelezen of begrepen, waardoor men een ver- keers- of reclamebord als juist aan merkte en daarna de aangegeven zijstraat insloeg, waarin prompt de op het schema aangegeven sprook jesfiguur voof een raam prijkte, waarvan het onderschrift moest worden genoteerd. Met 't idee van: „ziezo, dat probleem is ook al weer opgelost", ging men weer even recht zitten, gaf een extra spuit gas, onderwijl het volgend punt onder de loupe nemend, om even later tot de conclusie te komen dat deze opgave niet op te lossen bleek. Dat men volledig in de opgezette fuik was gezwommen, wist men op dat mo ment nog niet. Het was wel verma kelijk diverse wagens op deze pun ten, als mieren in een verstoord nest, heen en weer te zien rijden om de verstoorde draad weer op te nemen. Want dergelijke problemen kosten "onnoemelijk veel tijd en hielden gemiste controles in. Het niet of uit de verkeerde rich ting aandoen van een tijd. en/of route-controle, werd beboet met 60 strafpunten. Het te vroeg of te laat aandoen van een tijd-contröle kostte 2 strafpunten per minuut. Het later aandoen van deze controles dan 30 minuten na de ideale aankomhsttijd leverde 60 strafpunten op, enz. De uitgestippelde route liep van Kaatsheuvel-oost, via Sprang-Kaats- heuvel-west, Berndijk, De Moer, Loon op Zand, Tilburg, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout, Loonopzand naar de finish op het parkeerterrein in de Efteling. Hoewel het overgrote deel der j deelnemers de tijdslimiet verre I overschreed, was het enthousiasme over deze rit vrijwel algemeen, zo dat men hoopt dat dit een jaarlijks terugkomend evenement wordt. An deren maakten reeds plannen tot deelname aan zo'n op andere plaatsen. Wel een bewijs hoe de nieuwelingen door de Sprookjesrit „gepakt" zijn, hetwelk meteen im pliceert dat de organisatoren met voldoening op het enorm hieraan verbonden werk kunnen terugzien. Ook voor hen was het nieuw. Daar- STERKE BRILLEN Laatste berichten PRINS ALBERT VAN BELGIË VERLOOFD. In een extra nieuwsuitzending voor de Belgische radio werd gistermid dag medegedeeld, dat de 24-jarige broer van koning Boudewijn, prins Albert, zich heeft verloofd met de 21-jarige Italiaanse prinses Paola Ruffo di Calabria. MAN DOODT ECHTGENOTE. Gistermorgen heeft de Vlaarding- se politie in de slaapkamer van een woning aan het Mendelssohnplein te Vlaardingen 't levenloze lichaam aangetroffen van de 30-jarige mevr. E. S.-van D. Haar hoofd was ernstig gewond door hamerslagen. Naast haar lag de 34-jarige echtgenoot, be wusteloos door een te grote dosis slaapmiddelen. Omtrent de oorzaak van het drama tast men nog in het duister. :ig KORFBAL. Never Down D - Deuteren A, 0-5. De Vlijmense dames konden niét verhin deren dat Deuteren A, die de leiding heeft, enkele punten wist af te dwingen en zo doende Never Down C op gelijke hoogte te brengen als Deuteren A. In het veld was Never Down D niet de mindere, maar de afwerking van Deuteren was beter ver zorgd. Vlijm. Boys 3 - Heusden 2 6-1. Do Boys-rescerves speelden een thuis wedstrijd tegen Heusden 2, die overrom peld werd in een eenzijdige wedstrijd en met liefst 6-1 huiswaarts moest keren. II Nadat de toneelvereniging D.V.S.V. met een aantal opvoeringen van opmerkelijke allure in korte tijd een alleszins verdiende aandacht op zich gevestigd had en op over tuigende wijze had aangetoond, dat er ook in de amateurssector toneel van waardevolle culturele standing te genieten kan zijn, wa- jen de verwachtingen ten aanzien van de opvoering van Marcel Pagnol's „De dochter van de bronnenmaker" uiteraard nogal hoog gespannen. Men verwachtte van regis seur Harry Swinkels, die mede dank zij enkele meer dan middelmatig bekwame to neelkrachten D.V.S.V. in een vrij kort tijdsbestek op een zeer goed niveau heeft weten te brengen, dat hij ook met dit warm- menselijke en prachtig geschreven spel van Marcel Pagnol een uitzonderlijke prestatie zou leveren. Dat is nu eenmaal de onver mijdelijke „last" die op een goede repu tatie gaat drukken het blijven voortgaan op een bereikt hoog niveau. Wanneer wij echter zeggen, dat DVSV met haar opvoering van zaterdagavond niet ten volle aan de gestelde verwachtingen heeft voldaan, dan betekent dat niet - maar dan ook beslist niet - dat regisseur Swinkels en zijn spelers hebben gefaald. Men heeft zich naar onze mening enigszins vertild aan deze zo uiterst gevoelige co- medie, die meer dan enig ander spel staat of valt met een over- of onderdosering van affecten. De gekunsteldheid en de accenten in een van de voornaamste rollen, namelijk in die van Pascal Amoretti, waren té zwaar aangezet om de toeschouwers constant te kunnen meeslepen in een reëel, warm brok echt menselijk leven van alle dag. Het bleef te vaak een welhaast onwezenlijk ge beuren op een afstand. Frans Snels kon met een te zwaar aangezette dictie, die een stem- forcering eiste, onvoldoende uit de voeten. Zijn vertolking was te zeer gedragen, te patriarchaal, te veel declamatie, waartoe de regie zich misschien heeft laten verlei den door de vaak poëtische tekst. Bij een toneelvereniging van minder formaat zouden wij met deze vertolking dik vrede hebben gehad, maar aan DVSV en aan een acteur van het formaat van Frans Snels meenden wij hogere eisen te mogen stellen. Wij hebben de indruk dat Frans Snels bij een meer natuurlijker dictie tot een veel overtuigender vertolking zou zijn ge komen. Overigens viel het ons op, dat zijn dictie na het derde bedrijf losser en on- gedwongener was, waardoor het spel di rect veel sterker aansprak. De gekunsteldheid van het spel van Frans Snels viel te meer op, omdat juist Riet Da- men in de titelrol opnieuw een voortref felijke beurt maakte door haar hartver- overende ongedwongenheid en het treffen van de juiste sfeer en toon in dictie en be weging. Dit nogal scherpe contrast was o.i. dan ook oorzaak, dat de aangrijpende scène tussen vader en dochter in het eerste tafe reel van het derde bedrijf niet echt in de zaal kwam. Hoe voortreffelijk had dit sa menspel tussen deze twee begaafde krach ten kunnen zijn indien aan Frans Snels meer vrijheid was gelaten. Tegen het spel van Piet Brouwer hebben wij het bezwaar, dat hij de simpelheid en de „dood-goeiigheid" van Felipe vooral in de dictie wat te zwaar aanzette, waardoor bij tijd en wijle een wat zeurderige toon te beluisteren viel. Overigens was zijn optre den zeker niet onvoldoende. Betsy Didden - een keurig verzorgde dictie - en Riet de Werd deden het als de dochters Amanda en Leonore zeer goed. De rol van Jacques Mazel kreeg van Antoon Leyten te wei nig „poids", omdat deze speler, in welke situatie hij ook verkeert, wat vaak dezelfde stembuiging hanteert. Er is te weinig nu ancering in de dictie te bespeuren, terwijl het toch zo gemakkelijk is om hieraan wat meer aandacht te besteden. Wat droog was ook het spel van A. Koo ien als meneer Mazel. Rina Evers daaren tegen gaf in de koele vinnigheid en on bewogenheid van mevrouw Mazel goed spel te zien. Een uitstekende bijdrage leverde Adri Franken als tante Nathalie. Zij had met deze kleine rol werkelijk vat op de zaal. Jan Damen en Ad Bul pasten zich als ïesp. kellner en mecaniciën goed in het geheel aan. De gehele opvoering overziende komen wij tot de conclusie, dat het niet geheel slagen van D.V.S.V. op de eerste plaats is gelegen in het feit, dat men in dit spel de figuur van Pascal Amoretti te weinig natuurlijke gestalte heeft weten te geven, waardoor deze rol niet geheel over het voetlicht kwam en waardoor ook de kern van dit spel, het innerlijke conflict van Pas cal Amoretti, onvoldoende tot gelding kwam. Niettemin hebben wij op meerdere momenten van zeer goed toneelspel geno ten. Overigens was deze opvoering, die plaats vond in het kader van de sluiting van het ontwikkelingsseizoen van de KAB, keurig verzorgd. Geheel in de sfeer van dit spel paste het decor „bij de bronnenmaker" (ontworpen door Harry Swinkels en uitge voerd door de Eerw. Broeders), waarbij het decor „bij de familie Mazel" misschien wat té povertjes afstak. D.V.S.V. mag dan in de realisering van „De dochter van de bronnenmaker" iets te kort geschoten zijn, gefaald heeft zij ze ker niet, want ook in dit optreden is de stijgende lijn duidelijk merkbaar gebleven, zodat we ongetwijfeld nog een revanche te goed hebben. Stationsstraat 88, WAALWIJK Ziekenfonds leverancier om zouden ook zij mogelijk met en kele strafpunten gehonoreerd moe ten worden, o.a. omdat niet ieder een geattendeerd was op 't vervolg van het rij-schema op de achterzijde van het eerste blad, waardoor di versen even voor een puzzle werden gesteld, maar wij trekken deze on middellijk weer in uit respect voor de door hen geleverde prestatie. Maar dan alleen het schema op de voorzijde van het blad. Tijdens de bal-avond in het café restaurant van „de Efteling", waar de grote zalen de bezoekers bijna niet konden bergen, werd de uitslag van de rit bekend gemaakt. Wij zijn slechts in staat de 20 eerst geplaat sten te vermelden, waarbij achter de namen 't aantal strafpunten is ver meld. 1. A. Kruyssen, Udenhout, 68; 2. P. Schoenmakers, Kaatsheuvel, 70; 3. B. Haans, Tilburg, 102; 4. J. Ver schuren, Loon op Zand, 114; 5. W. Dingemans, Kaatsheuvel, 114; 6. L. Ketelaar, Tilburg, 120; 7. F. Ver- bunt, Tilburg, 126; 8. C. de Jong, Raamsdonksveer, 130; 9. A. v. Delft, Drunen, 132; 10. W. Pepping, Kaats heuvel, 136; 11. H. v. d. Weegen, Ra- venstein, 140; 12. W. van Haaren, Kaatsheuvel, 140; 13. J. Vrinten, Tilburg, 146; 14. B. Vesters, Kaats heuvel, 148; 15. W. Timmermans, Tilburg, 150; 16. P. Schoenmakers, Kaatsheuvel, 152; 17. H. Wassink, Tilburg, 152; 18. H. v. d. Wegen, Tilburg, 156; 19. de Jong, Loon op Zand, 160; 20. Chr. v. Delft, Waal wijk, 160. Dames-equipe: mej. Smulders, Til burg, 178 pnt. Verstkomende equipe: Fleischauer, Leiden. BEKROOND. Op het nationaal accordeoncon cours te Breda bezette onze plaats- genote Bep de Vries in de 4de afde ling amateurs de derde plaats. Met dit succes werd haar de lauwerkrans aangeboden. Een mooi resultaat voor haar en haar leerling, die beslag wist te leggen op de 1ste prijs in de elementaire afdeling. AFSLUITING VERKEER. In verband met het aanleggen van het stamriool in en nabij de Sweens- straat, is het noodzakelijk dat de Sweensstraat tijdelijk wordt afge sloten. De afsluiting is als volgt ge dacht: het verkeer vanuit Dongen wordt via de Berndijksestraat ge voerd tot de Crispijnstraat, alwaar het zowel via de Crispijnstraat als verder door de Berndijksestraat zijn weg kan vervolgen. Het verkeer uit de Capelsestraat wordt via de Antoniusstraat-Cris- pijnstraat en Berndijksestraat ge leid in de richting Dongen. Het verkeer voor Dongen, komen de uit de Hoofdstraat, wordt bij de Antoniusstraat via de Crispijnstraat en Berndijksestraat naar de Sweens straat geleid. De afsluiting wordt geraamd op een maand, lopende van circa 18 april tot 18 mei. DUIVENSPORT. Uitslag van de wedvlucht vanaf Duffel, op zondag 12 april. Afstand 73 km.; gelost om 9 uur; eerste duif om 9.36.10 uur; laatste duif 9.42.56 uur. 1, 11 J. v. Beers; 2 J. v. Boxtel; 3, 9, 24, 39 J. v. Heeswijk; 4, 6 A. de Bie; 5 L. v. Mosselveld; 7 W. Ha mers; 8 Jac. Vloemans; 10, 22 Gebr. Kuijs; 12 Jac. Klerkx; 13, 38, 49 M. Klijn; 14, 25 C. Snoeren; 15, 30, 32 M. v. Boxtel; 16 J. Klis; 17 J. Dek kers; 18 P. Stokkermans; 19 J. P. Brouwers; 20 H. v. Helvoirt; 21 C. Moreval; 23 H. Klis; 26 L. v. Geel; 27 W. Lugters; 28 C. v. d. Ven; 29 H. v. Nieuwstad; 31 J. Zeebregts; 33 W. C. Hamers; 34 J. v. Bavel; 35 F. Damen; 36 Duquesnoy; 37 W. Kern- meren; 40 L. v. d. Ven; 41 F. Din gemans; 42 H. v. Zon; 43 F. v. Woen- sel; 44,45 M. v. Wanrooij; 46 G. v. d. Linden; 47 A. Pijnenburg; 48 J. Bergmans; 50 M. Soeterboek.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6