KAATSHEUVEL MOEDIG ORANJETEAM BEVOCHT DRAW OP TURKSE LEEMVLAKTE (0-0) GOUDEN BRUILOFT Slot en feestvergadering biljartvereniging O.O.G. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 MEI 1959. PT Biljarten 1 Duivensport Voetbalsport rige werkzaamheid als wijkver pleegster. Wij stellen er dan ook hijzonder veel prijs op om op de ze wijze afscheid van u te ncmien, want wij zijn u grote dankbaar heid verschuldigd voor het zeer vele dat u voor onze zieken hebt gedaan. Wij zien u dan ook zeer node binnenkort Waalwijk ver laten, aldus de heer Pullens, die ook nog het vertrek memoreerde van zuster Donata, die eveneens op deze bijeenkomst aanwezig was. Ook aan zuster Donata bracht de heer Pullens dank voor hel vele werk dat zij ten behoe ve van de Waalwijkse gemeen schap heeft verricht. Namens het Wit-Gele Kruis overhandigde hij beide zusters een aandenken, aan zuster Alphonsine een boek over de H. Schrift en aan zuster Do nata een vulpen. Beiden wenste hij Gods zegen en veel succes toe in hun nieuwe werkkring. Ten slotte heette de voorzitter de plaatsvervangster van zuster Al phonsine, zuster Gaudette, har telijk welkom. Namens de plaatselijke artsen en de t.b.c.-commissie werd hel woord gevoerd door dr. Lange- meiier sr.,^lie nog eens wees op de bijzondere capaciteiten van zr. Aiphonsine als wijkverpleeg ster. De werkzaamheid van zus ter Alphonsine heeft zich geken merkt door een goede en prettige samenwerking, aldus spr. Ook bracht spr. in herinnering de werkzaamheden van zuster Al- phonsme als enquctrice bij de plaatselijke t.b.c-commissie t.b.v. de kinderuitzendingen naar va- kantic-oorden. Namens de t.b.c- commissie bood mevr. v. d. Hoe ven de scheidende Zuster een boekwerk aan. Ten slotte sprak mevrouw Schouten namens het Groene Kruis, dat in de vorige week ge houden jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis zuster Alphonsi ne reeds een vulpen had aange boden. Mevr. Schouten wees in haar woorden op het eerste en voornaamste gebod van Christus, het gebod van de liefde. „Uw po sitie als wijkverpleegster wijst heen naar de vervulling van deze wet van God", aldus spr., die ver volgens in het kort inging op de onvolkomenheid van alle mense lijk handelen. Mevr. Schouten was echter ook van mening dat zuster Alphonsine zich terecht mag verheugen over de waarde ring, welke het Wit-Gele Kruis voor haar werk heelt getoond, 'n waardering waarbij hel Groene Kruis zicli gaarne aansluit. Op treffende wijze trof mevr. Schou ten nog een vergelijking tussen haar moederschap en dat van zuster Alphonsine, die zij „de moeder van vele dochters" noem de. Ten slotte wenste zij de schei dende zuster Gods kracht en wijs heid toe voor haar verdere leven. Tot elk der spreeksters en spre kers richtte zuster Alphonsine woorden van dank, waarbij zij ook de hoop uitsprak dat de goe de samenwerking tussen 't Wit- Gele Kruis en het Groene Kruis in de toekomst bestendigd zou mogen blijven. Na hel officiële gedeelte van deze afscheidsbijeenkomst kwa men vele Waalwijkse ingezetenen persoonlijk afscheid nemen van zuster Alphonsine waarbij zij on- fjetwijfeki nogmaals uiting zul- en hebben gegeven aan hun dankbaarheid en grote waarde ring voor de persoon en het werk van deze eminente wijkverpleeg ster. UITREIKING VERKEERSDIPLOMA'S. Verreweg het grootste deel van het aantal verkeersongelukken, dat dagelijks op onze vaderlandse wegen gebeurt, is in zijn oorzaak terug te brengen lot een gebrek aan kennis van de verkeersregels. Ondanks deze maar al te dikwijls dodelijke waarschuwing is het aantal weggebruikers, dat zich de moeite getroost om zo noodzake lijke en grondige kennis van de talrijke verkeersregels te verwer ven," angstaanjagend klein. Men spreekt van „onverantwoorde lijk" en „dom" wanneer iemand die niet kan zwemmen zich in diep water begeeft, maar men vindt het in talloze gevallen heel gewoon dat men zonder voldoen de kennis van de verkeersregels aan het snelverkeer deelneemt, alsof het niet zo was dat er veel meer mensen aan het snelverkeer ten offer vallen dan aan diep water. Toen dan ook in januari van dit jaar de Waalwijkse afdeling van de Vereniging voor Veilig Verkeer de deelname aan '11 ver- keerscursus openstelde, was de animo aanvankelijk zo gering, dat men niet eens kon starten. Later is liet aantal belangstellen den gegroeid, zodat deze cursus, die ondoer leiding stond van hoofdagent Marcel is van de Waalwijkse verkeerspolitie, toch doorgang kon vinden. Vrijdagavond werden in het Parkpaviljoen aan de deelnemers aan deze cursus de diploma's uit gereikt door de voorzitter van de Waalwijkse afdeling van de Ver eniging voor Veilig Verkeer, dr. ir. v. Laarhoven. Spr. wees daar in- niet alleen op het grote nul en de betekenis van een verkeers- cursus in het algemeen, maar vooral ook op hel voortreffelijke en bijzonder prettige verloop dat de onderhavige cursus heeft ge had, waarbij hij uiting gaf aan zijn grote waardering voor de kundige leiding van hoofdagent Marcelis. Het ligt dan ook in de bedoeling, aldus spr., om bij vol doende animo in het najaar met een nieuwe cursus van 2 maan den te starten. Vervolgens werd o.m. aan de volgende cursisten liet diploma uitgereikt: mevr. W. M. Dries- sen-de Greeffmevr. G. v. d. Veen- Kroon, mej. 1). Langeincijer, en de heren A. van Well, G. v. Ka pel, A. Bay ens, J. Wilhelm, P. Lonuners (Drunen), C. v. Daelen, J. v. Heijst. C. de Bie (Sprang- Capelle). Verder ontvingen alle deelnemers een nuttig boekje, be vattende '11 verkeersbordenklap per en een voorrangsstrip. Na het officiële gedeelte bleef men nog geruime tijd gezellig bij een. JEUGDDRUMBAND OP CONCOURS. De Jeugddrumband „Ons Ge noegen zal op 13 juni a.s. deel nemen aan een concours, dat zal worden georganiseerd ter gele genheid van de vliegfeesten te Etten. De jeugdige Waalwijkers zullen uitkomen in de 3e afdeling zowel in het onderdeel „mars als „show". INWIJDING PASTOOR KUIJPERSSCHOOL. De nieuwe Pastoor Ivuijpers- school in de St. Antoniusparo- chic, die reeds enige tijd in ge: bruik is, zal op woensdag 3 juni a.s. plechtig worden ingewijd. Deel van deze inwijding zal uit maken een gezamenlijke II. Mis om 9 uur in de parochiekerk. SUCCES VOOR GILDE ST. CRISPIJN. Hel gilde St. Crispijn en Cris: pinianus heeft gisteren deelgeno men aan een concours te Herpt. Behalve op een personele prijs wist het Besoijensc gilde ook be slag te leggen op 2 korpsprijzen en het koningskruis. AUTO-ZEGENING. De door de al'd. Langstraat van St. Christoffel georganiseerde jaarlijkse autozegening, welke op het Raadhuisplein door deken dr. v. d. Hurk werd verricht, trok weer grote belangstelling. Meer dan 3 O O motorvoertuigen uit Waalwijk en omgeving waren present. NIEUWE ZAAK. De fa. v. Loon-Schrauwers heeft haar vleugels verder uitgestaan en thans ook in Kaatsheuvel haar poorten opengesteld. Ook daar brengt zij thans de wijd en zijd bekende exclusieve dessins en kwaliteiten, waarvan deze zaak haar bekendheid geniet. De officiële opening zal echter in verband met het seizoen later geschieden. WIELRENNEN. Zondag nam Drë de Vries deel aan de Ronde van Terheijden. Vanaf nei begin zat hij in de kop groep. Hij reed 26. ronden alleen niet 3D seconden voorsprong aan de leiding en pakte toen vele pre mies mee. Maar hij moest zijn voorsprong op het hard jagende peleton toch weer afgeven ën hij plaatste zich in de eindsprint 4e. De andere uitslagen van de laatste weken waren: Den Dun- gen 2; Ravenstein 2; Dongen 8; Vlijmen 12; Zuilen 5. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Maandag (2e Pinksterdag) re petitie mannenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Woensdag 8 uur: Waalwijks Orkest, zaal cantine Timtur, ge hele orkest. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Herenhandschoendameshoed reparatietas met inhoud; rijwiel- slot; twee honden; tangetje; da- fesarmband damespolshorloge étui met sleutels; zilveren rozen krans. Verloren: Schoolschrift; spiraal veer; gou den monogramring; polshorloge; boodschaptas; damestasje; kin derarmband; voetbal; portemon nee met inhoud; rood jasje; kin- derstep; kinderschoentje; acte- las met inhoud; eeni aantal enve loppen. Persoonlijk Kampioenschap Hoofdklasse Libre, Gewest Brabant - Zeeland. Onze stadgenoot de heer Jan van Hel- voirt, lid van de BV HBS, heeft in de voor- wedstrijden om het persoonlijk kampioen schap hoofdklasse libre, die te Dongen wer den gespeeld, een fraai succes geboekt. Hij wist zich n.l. onder zware concurrentie als no. 1 te klasseren, met een gemiddelde van '0.48 en een hoogste serie van 114. Van de 6 partijen won hij er 5 en verloor er slechts 1. Door dit prachtige resultaat heeft hij zich een plaats verzekerd in de finale wedstrijden, die binnenkort te Kaatsheuvel zullen worden gespeeld. We wensen onze jonge crack ook hier het meest denkbaar succes toe. Enkele weken geleden hield de BV OOG gevestigd bij de heer J. Hoevenaar te Be- soijen, in verband met haar 15-jarig be staan, een biljarttournooi, waaraan 5 pro minente Waalwijkse biljarters deelnamen. Dit tournooi is in alle opzichten uitstekend geslaagd, dank zij de prachtige medewer king van de OOG-Iedcn, het prima mate riaal en niet in het minst door de deelname van de heren A. van Cromvoirt, G. Roo mer, M. van Bracht, P. van Huiten en A. Blom. In haar verenigingslokaal hield OOG een slotvergadering, waaraan zij tevens een feestavond verbond. Behalve de leden van de vereniging met hunne dames, waren ook de deelnemers uitgenodigd met hun dames, de wedstrijdleider en de districtsvoorzitter met zijn echtgenote. De heer Hoevenaar had zijn zaal een echt feestelijk aanzien ge geven. Hij was als voorzitter de eerste die het woord nam, om allen te danken, die op enigerlei wijze hebben medegewerkt om dit tournooi te doen slagen, waarbij hij vooral dank bracht aan hen, die door het plaatsen van een advertentie of door een royale gift, of het schenken van een prijs, de vereniging steunden. Hij dankte de deelnemers voor hun sportieve geste, belangeloos te hebben willen meedoen, de wedstrijdleider voor de waardevolle gegevens en de districtsvoor zitter, die de opening wilde verrichten en het slotwoord had gesproken. Ook de leden van OOG kregen een extra pluim, voor de wijze waarop zij hun beste krachten had den gegeven, waarbij de secretaris en de penningmeester extra werden vermeld. De vereniging stelde het op hoge prijs, dat al len op deze avond aanwezig waren en de voorzitter wenste hen een prettige avond. En een prettige avond is het geworden. Uit de leden van OOG was een bandje gevormd, dat er de stemming danig in hield. Er werd gezongen en voorgedragen dat het een lieve lust was. Voor de inwen dige mens was uitstekend gezorgd; kortom er ontbrak niets aan. Dit was voor de districtsvoorzitter de heer Tom Burmanje, aan het slot van de avond aanleiding, na mens allen een hartelijk dankwoord te spre ken, waarbij hij de gelegenheid waarnam, te wijzen op de grote propagandistische waarde van een dergelijk tournooi, waar weliswaar prima biljartspel de voornaamste plaats inneemt, doch waar ook in hoge ma te de sportiviteit en de vriendschap wor den bevorderd. OOG mag met gerechtvaardigde trots op dit tournooi terugzien. POSTDUIF WAALWIJK. Zondag hield doe Postduivenvereniging De Postduif een prijsvlucht vanuit Pont St. Maxence, afstand 317 km. Duiven los om 7 uur bij warm weer en Z.O. wind; het is D. Kramer die met dit warme weer de snelste duif van het concours heeft, ook geen onbekende liefhebber en die er meestal wel bij is en nog steeds plezier heeft van zijn twee mooie prijzen met zijn duiven gewon nen. De eerste duif bereikte haar hok om 11-16-32 en de eerste 50 prijzen zijn ge wonnen door D Kramer 1; J v Bladel 2, 31; M Ver hulst 3, 17; v Spijk 4; A v Baardwijk 5; J Kleijssen 6; H Lombarts 7, M v d Heu vel 8; W v d Geijn 9, 14, 45; P G Schoe- mans 10; A Bakkers 11, 38; Fr Schoe- mans jr 12; W v d Gouw 13; A v Huiten 15, 24, 28; D Blok 16, 21; Groeneveld 18; G Schoemans 19, 23; v Onzenoort 20, 30; H v Boxtel 22, 41; H Hccsbeen 25; H Pul lens 26, 39; A Verhoeven 27; Ch. Schoe mans 29; Jos Pas 32; Schilders 33, 42; C Verhulst 34; Duivekam 35; v. Bijnen 36; Vermeer 37, 50; L v d Bogaart 40; P Tim mermans 43, Spapens 44; v Kessel 46; Wasselewski 47; J v Schayk 48; J Leijten 49. Zondag a.s. is er alleen CC-concours en vervalt de onderlinge vlucht en wordt er tot maandagavond 9 uur gelegenheid gegeven tot reclames; dit geldt voor alle CC-con- coursen. DE VRIENDSCHAP. De kleine duivenvereniging De Vriend schap, gevestigd bij de heer A. van Hilst, houdt woensdag 13 mei des avonds om 8 uur haar ledenvergadering. De leden wor den vriendelijk uitgenodigd indien mogelijk deze avond vrij te maken, zodat we allen present zijn om zodoende de doelstelling onzer vereniging uit te dragen om alvast in dit opzicht tot voorbeeld te zijn. ZOMERAVOND-COMPETITIE. Uitslagen van vrijdag j.l. gespeelde wed strijden v. Bladel - Blok v Heijst 1-1 Gragtmans-Wiesman-Stahl Verhulst 1 1 Pulles v. Gerwen v. Haren-Oomens 0—10 Landis Gyr - Timtur 1-2 Progrmama voor dinsdag 12 mei a.s.: Terrein RKC 6.30 uur Coöperatie - Vesters. 7.30 uur Aveha - A. en J. de Kort. Terrein W.S.C.: 6.30 uur Pulles v. Gerwen-Blok v. Heijst. 7.30 uur Verolme - Gragtmans-Wiesman- Stahl. Terrein Baardwijk: 6.30 uur v. Haren-Oomens - Landis Gyr. 7.30 uur Schuwer - Timtur. Donderdag 14 mei, terrein Baardwijk: 7 uur Aveha - Coöperatie. Voor belangstellenden delen wij mede, dat alle deelnemende elftallen in de Zomer avondcompetitie in een pool uitkomen. De kampioenen zowel voor Zomeravond- als voor Bedrijfsvoetbal worden afgevaardigd naar de Kampioenschappen voor Noord- Brabant. Zij krijgen tevens voor de eerste maal een diploma uitgereikt door het Bondsbestuur. Dit diploma wordt aangebo den door het Bedrijfsvoetbal van Philips. Behalve de wisselbeker voor de algemene kampioen van Waalwijk, stelde Café van Hilst naast het RKC-terrein, nog een twee tal bekers of draagmedailles beschikbaar. Voorwaar een mooie geste. In een bijzonder spannende en dikwijls ook zeer snelle wedstrijd heeft ons natio nale voetbalteam de op internationaal ni veau hoog genoteerd staande Turkse ploeg een gelijk spel weten af te dwingen en daarmee de verwachtingen van het vader landse voetbalpubliek ongetwijfeld over troffen. In de keiharde en grasloze kuip van het stadion te Istanbul hebben de oran jehemden zich volkomen gelijkwaardige te genstanders getoond van de Turken, die onlangs nog de zeer sterke Roemenen en Tsjechen op de knieën wisten te,^vingen. De Turks - Nederlandse ontmoeting is ge ëindigd in een puntloos gelijk spel en dit resultaat is des te eervoller, omdat de spel- omstandigheden alle in het nadeel van de Nederlanders waren. Het was namelijk op deze harde en kale leemvlakte voor een westerse ploeg niet mogelijk haar normale spel te ontplooien en de gesteldheid van het terrein maakte elke balcontrole praktisch onmogelijk. Ondanks deze voor de Neder landers zwaar wegende handicap heeft het oranjeteam zeker niet het slechtste deel van de strijd gehad, integendeel, vooral voor de rust waren de Nederlanders in hun aan vallen gevaarlijker dan de Turken en met wat meer fortuin en overleg had de stand toen in ons voordeel kunnen zijn. Ook na de rust heeft onze aanvalslinie enkele fraaie scoringskansen gehad. Slechts in de laatste twintig minuten waren de Turken overwe gend sterker, maar zij slaagden er zelfs met grofheden niet in om ons eminent spelende verdediging te doorbreken. In de Nederlandse ploeg was de verde diging verreweg het sterkste deel. Vooral Cor v. d. Hart, Kuys en Wiersma speelden een sublieme partij voetbal, waarbij Wiers ma en Klaassen zich uitstekend aanpasten. Doelman de Munnik toonde zich weer een rustig en bekwaam keeper. Onze aanvals linie heeft in haar geheel misschien niet he lemaal aan de verwachtingen voldaan, zij bleef althans ver onder de maat van de de fensie, maar men moet toch niet uit het oog verliezen, dat zij onder zeer moeilijke 1 omstandigheden tegenover een sterke en fors ingrijpende Turkse verdediging stond. Ove rigens hebben v. d. Kuil, debutant Canjels i en v. d. Linden vele uitstekende dingen la- I ten zien. Alleen Rijvers en Moulijn konden niet helemaal meekomen, vooral de laatste werd volkomen in bedwang gehouden door de grote technicus Ismail. Doelman Oktan j heeft enkele zeker schijnende doelpunten voorkomen door prachtige safes op schoten 1 van v. d. Linden en Canjels. I I De Turken beschikken over een snelle en I technisch vaardige ploeg, maar in deze j wedstrijd was hun plaatsen toch wel slecht verzorgd. Zij maakten gebruik van de wat 1 vreemde afspraak dat gedurende de hele wedstrijd ook zonder blessures twee veld- spelers en de keeper mochten worden ver vangen. Elek Schwartz deed er goed aan om de voortreffelijke strijdvaardige geest in zijn ploeg niet aan te tasten door een vervan ging. In de laatste fase van de strijd be gingen de Turken grote overtredingen te gen v. d. Hart en Canjels, waartegen de i overigens goed leidende Italiaanse scheids rechters Lobelia onvoldoende optrad. Maar ook dat hielp niet, de Nederlandse defensie gaf geen krimp en het bleef 0-0. Alle reden om de wedstrijd van woensdag a.s. met vertrouwen tegemoet te zien, wan neer tenminste deze wedstrijd tegen de Tur ken niet te veel van onze jongens heeft ge- eist. UITSLAGEN VAN ZONDAG 10 MEI 1959. BETAALD VOETBAL. Ie Divisie A. Wageningen-Graafschap (7 mei) 42 DFCHaarlem (7 mei) 02 le Divisie B. HVCSittardia (7 mei) 24 RCHKFC (7 mei) 3—1 GV A V-Storm vogels (7 mei) 23 Volew.-Excelsior (7 mei) 12 Roda SportRBC (7 mei) 32 Helmondia '55Rigtersbleek (7 mei) 43 KFCHeracles 23 2e Divisie A. EDO—UVS (7 mei) 1—0 XerxesDe Valk (7 mei) 32 WilhelminaVelox (7 mei) 13 ON ADosko (7 mei) 20 LongaDHC (7 mei) 21 Wilhelmina—ONA 2—0 Dosko—Zeist 3—2 De ValkXerxes 63 2e Divisie B. Be QuickVelocitas 20 AMATEUR VOETBAL, le klas C. VlissingenSpechten 12 AllianceBoxtel 64 HoenshroekMOC '17 2—1 2e klas B. Rood Wit W.Terneuzen 61 Promotie naar 2e klas. VES '35—Best Vooruit 1—3 TongelreVirtus 11 3e klas B. Heusden—RKTVV 1—2 4e klas E. HilvariaZaltbommel 54 Zaterdagmiddagcompetitie. 4e klas. V red e ru s tDi n t el o o r d 17 SSC '55Good Luck 30 Colijnspl. BoysSprang 20 AZVV—ZwaL Boys 5—4 ArneimuidenNieuwd. 21 WAPENDIEFSTALLEN IN HOOFD STAD VOLLEDIG OPGEHELDERD. De onrustbarende wapendiefstallen uit twee depóts van het leger in Amsterdam zijn op dramatische wijze opgehelderd na een gewapende overval die zaterdag rond het middaguur in Amsterdam-Oost werd gepleegd met behulp van enkele der gesto len wapens. Vijf jonge Amsterdammers, in leeftijd variërend van 16 tot 23 jaar, over vielen op klaarlichte dag de eigenaar van 't postagentschap en sigarenwinkel ,,'t Post kantoortje" van de Landbouwstraat 53 in Betondorp. De man werd door twee scho ten getroffen. Na een sensationele jacht werden de vijf daders gepakt. Zaterdag j.l. herdachten de heer en mèvr. A. v. Boxtel-Aussems, wonende Hoofdstraat 108, de dag dat zij 50 jaar geleden in de echt wer den verbonden. Teneinde dit heugelijk gebeuren op gepaste wijze te vieren, hadden de buurtbewoners een feestcomité geformeerd, dat de nodige maatre gelen had getroffen, welke voor een dergelijke gebeurtenis gebruikelijk zijn. Om goed 9 uur werd het gouden paar door een stoet van bruidjes vanuit hun woning, waarvan de in gang door middel van tulpen van 'n prachtige versiering was voorzien, uitgeleide gedaan, waarna zij plaats namen in een crême-kleurige, met 6 schimmels bespannen, koets. Voor afgegaan door de familie en 't feest comité. die in een achttal, ieder met twee paarden bespannen, koetsen hadden plaats genomen en geëscor teerd door twee in livreikleding ge- den, waaruit men de vitaliteit en de jeugdigheid van het gouden paar kon proeven, werd deze moeilijkheid meteen opgelost. Het was een ge lukkige omstandigheid, aldus de voorzitter, dat het comité op ge noemde uitspraak kon reageren met het aanbieden van een feestge schenk, dat enerzijds tegemoet kwam aan dit verlangen en ander zijds ook nog een symbolische waar- Koels waarin het gouden echtpaar reed, itifflP stoken ruiters, trok de stoet door 'n prachtig versierde en druk vlaggen de Hoofdstraat, via Peperstr., Gast- huisstr., Julianastr., Mgr. Völkerstr. naar de kerk der parochie St. Jan, waar de bruidjes, gekleed in gelijk soortige jurkjes en goudkleurige schoentjes, vervaardigd door de N.V. M. J. Vesters schoenfabrieken en de Nobel-schoenfabriek, gereed ston den om het bruidspaar naar binnen te geleiden. Om half tien werd hier een plech tige H. Mis tot intentie van 't gou den paar opgedragen. Na afloop hiex*van maakte de imposante stoet, waarvoor vooral aan de kerk een ge weldige belangstelling bestond, nog een rondrit door diverse straten, waarna men zich naai- de feestzaal in café-restaurant Euphonia begaf, waar eerst 't ontbijt werd gebruikt. Om 12 uur volgde dan de hulde door de bruidjes met aanbieding van een cadeau in de vorm van een re ceptie-fotoalbum, waax-na circa 1 uur de x-eceptie een aanvang nam, welke zich kenmerkte door 'n over stelpende drukte en vooral veel za kenrelaties hun gelukwensen kwa men aanbieden. Tijdens deze recep tie werd namens de buurtgemeen schap Hoofdstraat-west, het gouden paar door de voox-zitter van 't feest comité, de heer Jac. v. d. Put, toe gesproken, die dit gaarne deed, in verband met de vlotte medewerking welke het comité bij de voorberei ding voor dit feest allerwege mocht ondervinden en die vertolkt werd in het cadeau, dat de buurt het paar op deze dag aanbood. Het had nog al wat moeite gekost een passend ge schenk te vinden, maar doordat het comité toevallig ter ore was geko men dat de heer en mevr. v. Boxtel binnen de familiekx-ing de wens te kennen had gegeven, niet zittend in een auto, getrokken door de bruid jes, naar de kerk gebracht te wor- getrokken door zes schimmels. de in zich dx-oeg, n.l. in zoverre de gespiei'dheid en kracht van de vier voeters, die het gouden paar deze morgen naar de kerk brachten, een symbool van jeugdigheid en vitali teit genoemd kunnen worden. Naast dit cadeau, dus de financiering van koetsen en paarden, zal het foto album nog voorzien worden van alle op de receptie geplaatste handteke ningen, een complete foto-reportage van de feestdag en enkele opnamen van de feestdag der buurt op vol gende week zaterdag, zodat een en ander een levendige herinnering aan deze bijzondere dag kan blijven. Met de gelukwensen van de buurt en de wens dat God hen nog vele jaren in goede gezondheid zou behouden, be sloot de voorzitter zijn toespraak. Om 3 uur verenigden de kinderen der buurt vanaf 4 tot en met 14 jaar zich in de zaal van de heer P. van Dun, waar zij werden getracteerd, en konden genieten van een film- en poppenkastvoorstelling, waarbij het gouden paar ook nog enige tijd in hun midden vertoefde. Om half 5 begaf het bruidspaar met familie zich naar him woning voor het in ontvangst nemen van de serenades, welke achtereenvolgens door de kon. erk. harmonie Apollo, 't kon. muziekgezelschap Euphonia, de kon. erk. hax-monie St. Jan en de jeugddrumband van de Tirolers van St. Bernhard werden gebracht en waarbij de voorzitters dier vereni gingen hun gelukwensen uitspraken en vooral dank brachten voor de steun en belangstelling welke zij al tijd van de heer v. Boxtel hadden mogen ontvangen. Een zoon van het echtpaar dankte in passende be woordingen de verenigingen voor deze muzikale hulde. Mede dank zij het prachtige weer. bestond ook hiex-voor een grote belangstelling. Hiex-na werd het feest door de fa milie in intieme kring in de zaal van Euphonia voox-tgezet. HEI-BRAND. Donderdagmiddag x-ond 1 uur en 's avonds om half 9 werd de brand weer gealarmeerd voor een brand, respectievelijk in de buurt van het vuilnisterrein en in de omgeving van het woonwagenkamp. Voor 'n brand op deze laatste plaats ging vrij dag middag nogmaals de sirene. In alle gevallen was men het vuur, dank zij het snelle optreden en het doel treffende matex-iaal, spoedig mees ter. Aangezien vorige week zatex-dag- middag eveneens bij het vuilnister rein brand ontstond en de branden bxj het woonwagenkamp bij prac- tisch volkomen windstilte op ver schillende plaatsen woedde, wordt als vaststaan aangenomen dat hier geen onachtzaamheid, maar kwaad willigheid als oorzaak aangemerkt kan worden. EFTELINGDRUKTE. Dank zij het uitzondexTijk mooie weer op Hemelvaartsdag, waardoor menigeen de gelegenheid aangreep er eens op uit te trekken en ons land als het ware een invasie be leefde van buitenlandse bezoekers, kreeg ook de Efteling hiervan een belangrijk contingent te verwerken. Naar schatting brachten omstreeks 15000 belangstellenden een bezoek aan dit prachtige en uitgestrekte re creatieoord, waaronder we verschil lende nationaliteiten aantroffen. Vooral nu het park in een nieuw lentekleed is gestoken, waartegen de van een nieuwe frisse kleur voorzie ne attracties prachtig afsteken, ge noten de talrijke bezoekex-s met vol le teugen van al dit schoons. Het prachtige weer der laatste da gen had mede tot gevolg, dat ook 't pas geopende zwembad overstelpt wei'd met liefhebbers voor een frisse duik. Dank zij de pas voltooide uit breiding met kleedhokken, kon de stroom van zwemlustigen vlot wor den verwerkt. OPGEDRAGEN. Het bouwen van een woonhuis aan het Molenplein te Sprang-Capel- le voor de heer J. Laros, onder ar chitectuur van de heer H. Prins te Kaatsheuvel, is opgedragen aan de aannemersfirma A. van Zeist te Spx-ang. DAMMEN. De onderlinge competitie der E.K. D.V. werd j.l. vrijdag voortgezet. De uitslagen waren als volgt: J. C. RoubosP. v. Zon 0-2 W. SulstersJ. v. Berkel 0-2 W. ZwaansW Sulsters 2-0 H. HeuvelingJ. C. Roubos 1-1 H. v. DeudekomC. Sips 2-0 A s. donderdag speelt men een vriendschappelijke wedstrijd tegen D.A.M. uit Dongen in café „de Vier sprong". Aanvang 8 uur. Alle damliefhebbers zijn op deze wedstrijd van harte welkom. Duivensport. Uitslag wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Gelost om 7 uur. De eerste duif werd geconstateerd om 11.09.33 uur. M. van Dongen 1 45 49; J. van Dongen 2; Jac. Hoevenaars 3; J. van Heeswijk 4 13 20; J. Dekkers 5; I). Maeijsen 6; W. Jansen 7 16; G. Kemmeren 8; A. Priems 9; Chr. van Heeswijk 10 23 67; |M. v. Boxtel 11 12 27 39 62; J. Duques- noij 14; W. Oomens 15 63 70; J. Voogd 17; C. Zijlmans 18; M. Damen 19; Jac. Vloemans 21 24 36; J. Muizelaar 22; J. v. d. Lin den 25; C. de Bondt 26; M. Brokx

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2