KAATSHEUVEL DEKKERS' kachelmagazijnen I x x Waalwijkse en Langstraatse Courant Frits van deR Ven Bulgaars techniek versloeg Nederland 3-2 Garage Hamers officieel geopend. imaBB Gouden bruiloft U WEET HET WEL L. L. DOET HET WEL Loon op Zand BONTMANTELS EN STOLA'S BLIJVEN WAARDEVOL ZOMERBEWARING CLEANEN MODERNISERING Berndijk DRUKKERIJ VAN BOXTEL ZONNEBRILLEN, PIET VAN ROOIJ 44 NIEUWSTE CREATIES BRUIDSTOILETTEN VRIJDAG 15 MEI 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \RB HET ZUIDEN 82e JAARGANG No. 39 22 cent per week; t 3.10 franco p.p. per -Wei taal 2.89 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent -ei m.tn. Abonnement: Conti act-advertenties: speciaal tar BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES..ECHO" met het Caltex-service en hij hoopt, dat de Wie 25 jaren geleden proleet had durven zijn met de profetic, dat in 1959 Berndijk over een hypermoderne garage zou beschik ken, was mogelijk een enkele reis aangebo den naar Huize Voorburg in Vught. De tijden zijn snel veranderd en zeker voor wat eens minachtend met de naam „Straatje" betiteld werd, doch nu trots kan gaan op een omschakeling in woongelegen heid, een aanleg van straten en pleinen in wording, een school, die slechts bewonde raars en benijders kan hebben, een toe komst die een eenwording met Kaatsheuvel tot gevolg zal hebben, eens toegejuicht en geprezen door eenieder, die wil begrijpen hoe funest een scheiding van wijkgedeelten in een gemeente voor de samenleving zijn kan. We zitten nog met een afgescheiden kerk dorp Loonopzand, met een geïsoleerd „De Moer", elk met zijn eigen wijkpolitiek en vermeende wijkbelangen, waarnaast we een Waalwijk groot zien worden en in een ge meenschappelijk streven crescendo zien gaan. We moeten hier eer geven aan wie ere toekomt. Burgemeester v. d. Heijden heeft vooruit gekeken en aan hem mogen wij het danken, dat het „geminachte Straat je" nu, tenminste met Kaatsheuvel een groot geheel gaat uitmaken, een geheel, waarin elkanders belangen gerespecteerd en zaak- eigenöar met Gods zegen bereiken zal, wat hij met zijn doorzettingsvermogen, zijn moed en werklust heeft opgebouwd, een be drijf een sieraad voor plaats en streek en een trots voor de initiatiefnemer. Als Pastoor Rietra achter de praatstoel plaats neemt, zegt hij te varen onder vreem de vlag, daarbij op de Caltexklcuren wij zend, waarmede het praatgestoelte behan gen is. Daden spreken hier vandaag, aldus de pastoor. Wij hebben Hamers zien tob ben aan de overkant en ons afgevraagd, wat dat daar worden moest. Maar daar was vakkennis, daar was karakter, daar was voorzichtigheid, maar ook een strevan naar een doel. Hamers is niet over ijs van één nach gegaan. Met vakkennis, met doorzicht en vasthoudendheid heeft hij voortgebouwd aan wat hij begonnen was en het resultaat mogen we thans bewonderen. Pastoor Riet- ra mag het met trots een grote aanwinst noemen voor zijn wijk, waardoor de een wording met Kaatsheuvel slechts bevorderd kan worden. Hij heeft na een H. Mis he denmorgen de gebouwen ingezegend en Gods zegen over het bedrijf afgeroepen. Hij is overtuigd, dat deze Zegen hierop rusten zal en hij wenst de heer Hamers ge luk met wat hij met het oog op de toe komst nog slechts een begin wil noemen. V 1 Het betere plastic in alle artikelen, o.a. Pedaalemmers - Wasmand - Tabouret - W.C. Borstelgarnituur - Ronde Bazarbakken, enz. De oude zaak met de moderne artikelen. KAATSHEUVEL WAALWIJK WASPIK Dinsdag 10 mei a.s. hopen de heer en mevrouw Horsten-Snoe ren, wonende Gasthuisstraat 105, de dag te herdenken, dat zij 50 jaar geleden in de echt werden verbonden. Natuurlijk hebben ook hier de buurtbewoners de nodige voor bereidingen getroffen om het a.s. gouden paar een waardig feest te bereiden. Zr zullen dit met des te meer genoegen en animo heb ben gedaan, omdat de heer Bor sten zich in de loop der jaren op verschillend gebied vele verdien sten voor Kaatsheuvel en haar inwoners heeft verworven, zich bij dit alles steeds heeft doen kennen als een bescheiden en sympathieke persoonlijkheid en daardoor ieders achting verwierf, waarin ook z'n echtgenote deelde. Wanneer wij een greep doen in zijn activiteiten moeten wij voor al memoreren, dat hij als koor zanger steeds een figuur van be tekenis is geweest. Beschikkende over een prachtige bas, was hij jarenlang een grote steunpilaar voor het kerkkoor der parochie St. Jan, waarvan hij in 1904 lid werd. Ook beheerde hij vele jaren met accuratesse de financiën van het koor. Bij de oprichting der St. Jozef parochie werd hij be noemd tot president van T kerk koor aldaar, terwijl in 1954, toen hij 50 jaar koorzanger was, zijn benoeming volgde tot ere-presi- dent. En het is kenmerkend voor zijn grote liefhebberij in de koor zang, dat de zondag i voor hem geen betekenis heeft gehad, wan neer hij niet in de Hoogmis heet t gezongen. En indien het nodig is, vertolkt hij daarbij nog de even tuele solo's. Wanneer men dan bedenkt, dat de a.s. gouden brui degom op 2 juli a.s. 89 jaar wordt kan men zich enkel verbazen over zoveel geestkracht en vita liteit. Hij is dan ook nog kerngezond, Brand. Maandagmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor 'n brand, welke ontstaan was in de woning Hoekje nr. 13. Het pand is sinds kort tiidelijk onbewoond en gele gen in een uithoek van de ge meente. Mede daardoor had de brand voordat deze ontdekt werd zich practisch over de gehele wo ning verspreid. Hoewel de brand weer zeer snel ter plaatse was en het vuur vrij spoedig meester, was de woning vrijwel geheel uit gebrand. Het is voorlopig een raadsel hoe de brand is ontstaan. De po litie stelt een onderzoek in. Ongeval. Tijdens zijn werk aan de riole ring, welke gelegd wordt in de buurt van de Sweensstraat, had de werkman R. uit Waspik het ongeluk in de circa 5 meter diepe sleuf te vallen. Doordat z'n voet tijdens de val achter de bekisting beklemd raakte, brak hij daarbij zijn been, terwijl hij nog aan zijn hoofd werd verwond, toen hij daarmee op de fundering terecht kwam. Dokter v. Tuyn, die spoe dig ter plaatse was, verleende het slachtoffer de eerste hulp, het geen in deze ongemakkelijke si tuatie wel met wat moeilijkheden gepaard ging. Nadat R. op een draagbaar was gebonden, kon luj uit de sleuf worden getrokken en per ziekenauto naar het zieken huis te Waalwijk worden over gebracht. Gilde St. Jan. Zondag 10 mei is het gilde St. Jan op bezoek geweest bij haar gildebroeders van St. Catharina te Herpt, waar een nationaal con cours werd gegeven, waaraan door pl.m. 70 schutters deelgeno men werd; Ditmaal heeft de ou- hceft geen enkel gebrek, een he kel aan een winterjas, en zaj, als de weergoden hem dat tenminste niet verhinderen, niet verzuimen o]) zondag tijdens de middaguren met zijn „eigen" clubje in Eupho- nia een partijtje biljart te spelen. En dan hebDen de jongeren een harde dobber aan hem, want hij weet z'n caramboles nog met een zekere en vaste hand te produce- ren- Maar ook op ander gebied heeft de heer Borsten zich zeer verdienstelijk gemaakt voor de KaatsheiTvelse gemeenschap. Zo is liii sinds 1914 een zeer gewaar deerd lid van de St. Vincentius- vereniging. Jarenlang was hij lid van het burgerlijk armbestuur, terwijl hij ook vele jaren de taak van broedermeester vervulde van de processie naar Kevelaer. Toen de godsdienstoefening van de H. Familie werd opgeheven, was hij 71 jaar een trouw lid geweest. Gezien het voorgaande, zijn wij er van overtuigd, dat het a.s. gou den paar; waarvan mevr. Borsten thans 73 jaar is. a.s. dinsdag niet over belangstelling zal hebben te klagen. Om 10 uur zal in de parochie kerk van St. Jozef tot intentie van het gouden paar een plechti ge H. Mis worden opgedragen. Om half 12 is er een koffieta fel voor de bruidjes en de leid sters. Van half een tot half twee zal het jubilerend echtpaar recipië ren, tijdens welke receptie door het feestcomité het cadeau der buurtbewoners zal worden aan geboden. Na de middag om 3 uur is er 'n filmvoorstelling met traktatie voor de schoolgaande kinderen, terwijl de Kon. Erk. Harmonie Apollo 's avonds om 8 uur het bruidsnaar een serenade komt brengen. kundig begrepen worden. Het was daarom verklaarbaar, dat bur gemeester van der Heijden, woensdag er een eer in stelde de officiële opening van de garage Hamers te mogen verrichten. Hij wees er in zijn openingswoord op, hoe met de groei van de wijk, deze uit haar isole ment los gekomen is en hoe deze groei als gevolg heeft, dat ook bedrijven van meer dan gewone betekenis alleen voor de wijk een plaatselijk en ook streekbclang kunnen worden. Hij mag dan met trots de aandacht vragen voor wat hier tot stand gekomen is. Dit getuigt van dhr. Hamers van vakman schap, durf en initiatief, waarvan hij hoopt dat ze de leiddraad zullen blijven v. zaak die hij heeft opgebouwd. Hij vertrouwt, dat deze zaak, gediend in goed vakmanschap, de toekomst zal tegemoet gaan, die de heer Hamers in de opbouw voor ogen heeft ge had. Hij feliciteert de heer Hamers met zijn nieuw bedrijf. Met Gods zegen zal dan de ze zaak bloeien tot welzijn van de heer Ha mers en zijn gezin, tot belang van de ge- meenschap en de streek. Met deze woor- j den verklaart burgemeester v. d. Heijden de nieuwe garage voor geopend. j De heer Nijst, directeur van de Caltex Zuid uit Maastricht, noemt het een eer bij deze opening de Maatschappij te mogen vertegenwoordigen. Hij heeft de groei van garage Hamers meegemaakt. Toen de Cal tex de eerste kennis met de heer Hamers De heer Hamers dankt hierna met een kort woord. Hij noemt deze dag voor hem zelf en zijn bedrijf van overgroot belang. Hij dankt de burgemeester, die de garage officieel heeft willen openen en daarbij woorden van grote sympathie gesproken heeft. Hij richt zich de heer Nijst, hem dankend voor de prettige en stimulerende woorden, waarin hij is toegesproken. Een apart woord richt hij tot Pastoor Rietra, op de eerste plaats voor de grote steun van hem ondervonden in de totstandkoming van zijn nieuw bedrijf. Het is ons bekend, mijn heer Pastoor, dat U zeer velen de weg wijst op geestelijk terrein, doch hier heeft U mij onschatbare diensten bewezen op commercieel terrein. Zonder uw steun zou den wij vandaag hier niet in deze nieuwe garage staan en deze steun is mij een apart hartelijk woord van dank waard. Mijn medewerkers in de garage ben ik ook zeer dankbaar voor de zeer goede dien sten, welke zij mij in het bijzonder gedu rende de laatste dagen bewezen hebben. En dan is er nog een groep, een grote groep, die ik hier apart wil noemen. Ik bedoel mijn klanten. In de afgelopen maan den moesten wij wel eens tekort schieten in service, welke U terecht voor de volle 100 procent toekomt. U hebt hier echter genoe gen mee genomen, mede om mij ter wille te zijn. Nu dit nieuwe pand afgebouwd is, streven wij ernaar om U een service te DOKTERSDIENST. Op zondag 17 mei wordt de praktijk van de doktoren Raaij- maakers en Wiitenburg waarge nomen door dokter A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 0 Loonopzand, tel. 04106-250. Op maandag 18 mei wordt de praktijd voor Raaijmaakers en de Vries waargenomen door dokter F. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 té Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Op zaterdag 16, zondag 17 en maandag 18 mei wordt de prak tijd van dokter van Tuyn waar genomen door dokter Winkel man, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. HEEL LOONOPZAND OP DE FILM. De zangvereniging „Echo der Duinen" heeft grootse plannen. Onder auspiciën van de gezamenlijke R.K. muziek- en zang federaties in Nederland, zal zij een film la ten maken van de Loonse handel en wandel. Een film moet het worden, die van de normale documentatie zal afwijken, omdat 't de bedoeling is niet alleen karakteristieke plekjes te filmen, doch vooral komt de na druk te leggen op de mensen en het vereni gingsleven. Tevens zal daarbij een geluids opname worden gemaakt, waardoor het dus echt een film zal worden van, over en alleen voor de inwoners van onze plaats. De orga nisatoren verwachten, dat aan dit zeer op merkelijk initiatief door iedere inwoner de volledige medewerking zal worden gegeven. De juiste datum en tijd, alsmede de richt lijnen voor de opnamen, zullen tijdig wor den bekend gemaakt. ZIEKENTRIDUUM. Einde mei zal het jaarlijkse ziekentriduum worden gehouden in het parochiehuis. Na dere gegevens zullen spoedig volgen. AGENDA. Doktersdienst Zondag le Pinksterdag: Dr. de Vries, al hier, tel. K4166 - 250. Maandag 2e PinksterdagDr. Wijten burg Kaatsheuvel, tel K4167-2550. Zaal Parochiehuis Maandag 2e Pinksterdag: Leesbibliotheek 11.30- 12.30 uur. Zaal Vermeulen Maandag bal, o.l.v. ABC-orkest, 7 uur. Zaal Echo der Duinen Maandag bal o.l.v. The Luckey Stars, 7 u. l)c wedstrijd werd gespeeld in 'n stromende regen op een spekglad veld, waarop de Nederlanders aanvankelijk beter uit de voeten konden komen. Het waren ook de Nederlanders die bet eerst tot scoren kwamen uit een voortref felijk schot van Canjelsi De Bul garen namen terstond het offen sief over, maar de Nederlandse defensie was uitstekend inge- Uw kostbare door in onze sneciale bontkluizen nieuw amerikaans procédé geadviseerd en uitgevoerd door onze beste vakmensen. TELEF. 8217" MARKT 25 VRERTOGENBOSCH daan worden, die een klein bedrijf als ser- vice verleend kunnen worden. De heer Ha mers getuigde echter van een voortvarend heid, die zich geen beperkingen liet opleg gen en deze voortvarendheid laat nu het re sultaat zien. De heer Hamers bewijst zijn tijd te begrijpen. Deze tijd vraagt voor de gene, die zijn geld in een auto steekt, dat deze auto op de beste wijze verzorgd wordt en deze service kan alleen een bedrijf bie den, dat aan de meest moderne eisen be antwoordt. Spreker dankt de heer Hamers, dat deze garage is mogen geopend worden Architect Lambriecx, Geel, onderaannemers Gebr. Biemans voor electrische installatie, fa. P. H. Dekkers, sanitair en fa. van Houtum, schilder, verte genwoordigers van ambtelijke instanties, le den van de buitendienst en de bouwkundige dienst van de Caltex en zeker niet op de laatste plaats de pompmonteur Hans Koe- lijk, ik ben U zeer erkentelijk voor de pret tige samenwerking, waarvan deze garage het resultaat is. In de avonduren bracht de Kon. Erk. Harmonie St. Jan nog een serenade. KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 dere garde het af moeten leggen tegen de jongere generatie. Het was n.l. ditmaal de 13-jarige P- v. Nieuwstad die alle schutters ach ter zich liet en nr. 1 van pers. op gelegd werd. Een praehtprestatie van deze jonge schutter. St. Jan wist beslag te leggen op de 4e korpsprijs. Luxe pers. prijzen opgelegd: P. van Nieuwstad jr. nr. 7 en H. van Balkom nr. 10. LEVENSSCHOOL-SPORTDAG. Op zondag 7 juni a.s. zal de Kaatsheuvelse Levensschool een grote sportdag organiseren, welke speciaal is bestemd voor de deelne mers van de Levensschool en de oud-deelnemers tot en met de leef tijd van 18 jaar. De organisatie is in handen van de sportleider van de school, de heer H. Quaadvliet uit Den Bosch. In het programma zijn opgeno men: 100 m. hardlopen, hoogsprin gen, verspringen, balwerpen in doel, een 1 basketball-competitie tussen de groepen van de school, een wielerwedstrijd op gewone toer fietsen, en als apotheose n stratenloop door het centrum van Kaatsheuvel over een afstand van 3,9 km. In een volgende editie komen wi.i nader op deze sportdag terug. Concert. A.s. zaterdag 16 mei. aanvang 8 uur, geeft het Kon. Muz. Gez. Euphonia in haar zaal een con cert, waarbii het volgende pro gramma zal worden uitgevoerd. 1. Folies Bergères, mars P. Lincke, arr. S. v. Leeuwen 2. Oberto, ouverture G. Verdi, arr. Gooi Mol 3. Suite uit Rosamunde Entre-acte en balletmuziek F. Schubert, arr. Ber Joosen 4. La reine de Saba Introduction et marche Cortege C. Gounod, arr. F. Jakma 12e Regiment mars Th. Furter 9. Mars van de 4e divisie (met drumband) J. P. Laro Het concert is voor ieder gratis toegankelijk. Heb zorg voor uw ogen. Koop een BRIL bij 'n 5 VAKMAN. Ook om uw ogen tegen de zon te besehermen. X die tevens een sieraad zijn, en ook luxe K1NDER- ZONNEBRILLEN in keuze bij „Geo"-nieuws. A.s. maandag (2de Pinksterdag) zal bovengenoemde vereniging in een zeer belangrijke vergadering bijeenkomen. In de onlangs gehou den bondsvergadering is het 't be stuur gelukt in contact te treden met de zustervereniging „De Vrije Dammers" uit Tilburg, en na een zeer geanimeerde bespreking en briefwisseling is overeenstemming bereikt. Alzo zal bovengenoemde vereniging op a.s. zaterdag 23 mei een bezoek brengen aan „Geo", in het clubhuis bij café Th. v. Boxtel. Een van de meest prominente zuide. lijke spelers, de heer Bongersma, die lid is van de gasten, zal de avond openen en het spel nader toelichten, zodat ongetwijfeld een avond van hoogstaande strijd te wachten staat. De vereniging zal op volle sterkte aanwezig zijn en ook de dames zullen acte de precense ge ven, zodat de beide clubs weliswaar weer een gezellige en genoeglijke avond in het verschiet hebben. Een en ander zal a.s. maandag op de vergadering nader worden be sproken; dus, „Geo"-ers. allen pre sent. Aanvang van de vergadering 11 uur voormiddag. Gasthuisstraat Kaatsheuvel. Pauze. 6. Marche du le Grenadiers (met drumband) C. Bender 7. Chicago, Jazz-ouverture F. Ruelle 8. Klompendans uit opera Czar und Zimmermann A. Lortzing, arr. A. Rreissen Agenda. Apollo theater: Zondag 17 mei 6 en 8.30 uur: „De genadeloze jungle", leeltijd 14 jaar. Maandag 18 mei 6 en 8.30 uur: „Stad op stelten", alle leeftijden Euphonia: Zaterdag 16 mei 8 uur: Concert door Kon. Muziek Gezelschap Euphonia. Het fraaie succes, dat het Ne derlands elftal zondag in Istan bul behaalde door een gelijk spel tegen Turkije, heeft zich woens dagavond in Sofia tegen de Bul gaarse nationale ploeg niet voort gezet. Hoewel het een kleine ne derlaag is geworden (3—2), was het oranjeteam toch in alle op zichten de mindere van het hij zonder snelle en technisch knap pe Bulgaarse elftal, dat vooral in de tweede helft een zeer zware druk op het Nederlandse doel uit oefende. Het is aan 't voortreffe lijke spel van doelman de Munck en stopper v. d. Hart te danken dat de nederlaag tot het kleinst mogelijke verschil beperkt bleef. V o speek! op het korte breiwerk van de Burüaarsc aanval. De Munck. v. d. Hart en vooral ook Ivlaas- sens gaven geen krimp en wisten elke aanval der Bulgaren te stui ten. Het was inmiddels echter wel duidelijk dat deze Bulgaren in alle opzichten superieur wa ren aan de Nederlanders. Onze kleine mannetjesvoorhoede kreeg legen de forse en razendsnelle Bulgaarse defensie maar heel weinig kansen. In de 39e minuut was het de niet sterk spelende Brüll, die hands maakte in het beruchte gebied. Kolev joeg de strafschop onhoudbaar langs de Munck. Een minuut later was 't Wassilev die uit een ongrijpbare combinatie de stand op 21 bracht. Na de hervatting werd het Bul gaarse overwicht nog groter, om dat de aanval het korte spel had lalen varen en onze defensie trachtte te ontwrichten met lan ge diepe passes, waarop vooral Wiersma en Brüll nogal eens misgrepen. Midden in het Bur- gaarse overwicht kwam ech1 'net Nederlandse succes. Een door Rijvers genomen vrije schop werd door Canjels ineens langs Najdenof gejaagd (22). De vrcudge was maar van heel korte duur. Een flitsende combinatie bracht de razendsnelle Sokolov langs de Munck en tussen de be nen van de on de doellijn opge stelde Brüll door schoot hij no. 3 in het net. Met deze stand kwam het einde van een strijd, waarin Oranie zich dapper heeft ge weerd, maar waarin onze natio nale ploeg toch een zwakkere in druk maakte dan tegen Turkije. Debutant Brüll maakte nogal veel fouten en ook de Sparta- vleugel Bosselaar-de Vries stelde teleur. Piet v. d. Kuil had tegen de forse Dimitrov niets in te brengen. Rijvers viel evenmin op. Canjels was de gevaarlijkste en beste man uit onze voorhoede. De middenlinie en doelman de Munck waren dc meest betrouw bare punten in onze ploeg. De Oostenrijker leidde de wed strijd uitstekend. m vanaf f 145 - Een specialiteit van MARKT 17 I TELEF. 7213 Z 's-HERTOGENBOSCH

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 17