FILMJOURNAAL 3 CANO'S f 0.65 Waalwijkse en Langstraatse Courani Musis Sacrum Luxor VAN MIERLO's DE MENS OP DE DREMPEL VAN DE RUIMTEVAART J. TAUSCH MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET Vroom Dreesmann (Tilburg) heropende verbouwde en uitgebreide warenhuis Mens en Ruimtevaart I Geest en lichaam zijn zwakke schakels Van met Uw recept naar WAALWIJK Burgemeester Becht verrichte ofiicieie opening BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Putstraat 68 van f 0.80„ voor WAALWIJK. Tel. 2855 Provinciaal Nieuws VRIJDAG 22 MEI 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HET ZUIDEN 32e JAARGANG No. 41 22 cent per week; f 8.10 franco p.p. per v. -taal f 2.8? Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent ^er m.m. Abonnement: Conti act-advertenties: speciaal tarl ?f BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' Den Haag „De problemen van de ruimtevaart zijn opgelost. Het is nog slechts een kwestie van tijd en middelen of en wan neer wij een tocht naar maan ol Mars zullen ondernemen". Afgaande op deze woorden, die uitgesproken zijn door Amerika s meest vooraanstaande raketdes- kundige, Wernher von Braun, komt' men gemakkelijk tot de conclusie, dat het tijdperk van tie practische ruimtevaart is inge treden en dat de voornaamste voorocreidingen achter de rug zijn. In* feite is de uitspraak van Von Braun echter wat optimis tisch. Van de belangrijkste fac tor, de mens, weet men nog lang niet genoeg om te kunnen zeggen dat hij al in staat is een tocht met een ruimtevoertuig te ma ken. Zijn lichaam zal bsechermd moeten worden tegen gevaren, die tot voor kort nog volkomen onbekend waren en zijn geest zal moeten worden gehard tegen de bijzonder zware psychische omr standigheden. Dat in de (zeer?) nabije toe komst pogingen zullen worden gedaan bemande raketten hui ten de aardse dampkring te brengen, staat vast. De technische voorbe reidingen daartoe nemen steeds vaster vormen aan. In Amerika zijn reeds de eerste proefvluch ten gemaakt met een raketvlieg- luig, dat een man enkele minuten moet laten vertoeven op de hoog te die tot nu toe slechts door aardsatellieten is bereikt. Men vergelijkt deze proefnemingen al met de eerste voorzichtige stap van een bader, die zijn tenen langzaam in het water stopt om te voelen of de temperatuur het toelaat de rest te laten volgen. Voor die volgende stappen wor den raketten ontwikkeld die een reusachtige stuwkracht kunnen leveren en die voldoende brand stof kunnen meenemen om na een landing op de maan weer naar de aarde terug te keren. Vorig jaar is op een congres van ruimtevaart-deskundigen in Californië bekend gemaakt dat 't mogelijk is een ionenraket te bouwen, die binnen vierhonderd dagen Mars kan bereiken. Het gewicht van deze raket zou on geveer 600.000 kg. zijn en ruim 150.000 kg. aan vracht zou kun nen worden meegenomen. In Rusland werkt de ruimte vaartdeskundige prof. Ivlebtse- witz aan een raket die een re tour-reis naar de maan moet kunnen maken en die daarvoor 250 ton brandstof nodig zal heb ben. HOE STERK IS DE MENS? Voortdurend worden in Ame rika geselecteerde vrijwilligers onderworpen aan experimenten die moeten vaststellen hoe de toekomstige ruimtevaarders zich tijdens de vlucht moeten gedra gen om niet het slachtoffer te worden van één of andere ver wachte of onverwachte omstan digheid. In een proefstation bij Mai land heeft men de gevolgen van plotselinge temperatuurwisselin gen bestudeerd op 47 studenten, die, opgesloten in een cabine, werden blootgesteld aan een tem peratuur van 60 graden C. Bin nen enkele ogenblikken werd de ze hitte veranderd in een koude van 10 graden C. Niet alle proef personen bleken bestand tegen deze plotselinge, hevige wijzi ging. Enkelen verloren het be wustzijn, terwijl anderen niet meer in staat bleken eenvoudige handelingen te verrichten. Een eventuele ruimtevaarder zal het gevaar lopen hevige tem peratuurschommelingen te moe- GROTESTRAAT 231 Uw oog- en brilopticiën. ten ondergaan. Zoals is geble ken zal hij het hierbij niet zonder enige kunstmatige bescherming kunnen redden. Een dergelijke bescherming kost echter weer extra gewicht en daardoor extra belasting voor de raketmotoren. GEWICHTSLOOSHEID. In de Verenigde Staten zijn eveneens experimenten genomen, die tot doel hadden de reacties van de mens te bepalen op de zgn. gewichtsloosheid, een toe stand die onder bepaalde vlieg- omstandigheden kan ontstaan. De straaljagerpiloten, die aan deze proeven onderworpen wa ren, vertelden dat het leek alsof na de terugkomst op de aardop pervlakte de zwaartekracht wraak op hen wilde nemen door een extra hevige druk op hen uit te oefenen. Over het eigenlijke moment van gewichtsloosheid hadden zij weinig commentaar. Zij hadden zich gevoeld alsof zij een korte tijd dronken waren ge weest. En kelen hadden zich heer lijk en anderen miserabel ge voeld. Een ruimtevaarder zal, alhoe wel hij tijdens zijn training aan de gewichtsloosheid gewend zal moeten raken,toch moeilijkheden kunnen ondervinden. Een kunst matige zwaartekracht zal met de op het ogenblik bekende techni sche middelen niet in een ruim tevoertuig te verwezenlijken zijn. ANGST. Ballonvaarders van de Ameri kaanse luchtmacht, die tot zeer grote hoogten zijn opgestegen, vertelden na hun landing dat zij zich in het oneindig zwarte daar boven ongekend angstig hadden gevoeld. Eenzelfde ervaring had den piloten, die op zeer grote hoogten vlogen. Zij voelden zich losgescheurd van de aarde en haar bevolking en kregen de nei ging naar beneden te duiken. Voor de toekomstige ruimtevaar der (s) zal de eenzaamheid in het onmetelijke heelal dan ook grote psychiscne bezwaren met zich meebrengen: De onzekerheid o- ver de afloop en de wetenschap dat de geringste fout een gewisse dood betekent, zijn moeilijk door één man te dragen. Daar komt nog bij dat in het heelal geen vaste wisseling van dag en nacht bestaat en niemand, weet hoe een mens daarop zal reageren en of hij dan nog wel zal kunnen sla pen. De proeven met piloten, die onder „ruimtevaartomstandighe den" een week of langer in een nauwe cabine moeten verblijven, voldoen nooit voor de volle 100 procent. Men moet niet uit het oog verliezen dut het hier geen werkelijke vluchten betreft en dat de piloot, ondanks de nage bootste omstandigheden, niet het gevoel zal krijgen dat hij alleen in de onmetelijke ruimte zweeft, overgelaten aan zijn instrumen ten en niet in staat enige wijzi ging in zijn koers te brengen. Angst voor onvoorziene gebeur tenissen of voor koerswijzigin gen, die hem eeuwig door het heelal kunnen laten vliegen of hein uiteindelijk in de aantrek kingskracht van een of ander he mellichaam brengen, zal hij niet kennen. Indien het gelukken zal een bemande raket in een baan naar de maan te krijgen, blijft de aan boord zijnde mens altijd de on berekenbare factor. De weer stand van zijn lichaam in de ruimte en de reacties van zijn geest zijn tot nu toe nog lang niet allemaal bekend. Wanneer men, ondanks dat, een experi ment waagt en een bemand ruim tevoertuig lanceert, loopt men 't risico dat, mocht de raket op de aarde terugkeren, de eerste ruim tevaarder als mentaal gebroken man uitstapt. De raadselen van de menselijke geest zijn nog on doorgrondelijk, maar het zal juist van hen afhangen of de eerste ruimtevlueht een succes zal worden. (Nadruk verboden). SLUIPMOORD IN DE PACIFIC". Het aandeel, dat duikboten in de strijd van de laatste wereld oorlog hebben gehad, is bijzon der groot geweest. Men behoeft slechts te zien naar de miljoenen tonnen scheepsruimte, die door duikboten in alle wereldzeeën tot zinken werd gebracht. Ofschoon er in de na-oorlogse jaren over de duikboot-oorlogvoering niet zoveel literatuur verschenen is als over do strijd te land en in de lucht, zijn er toch enkele boeken die een bijzonder goed beeld ge ven van de gigantische strijd op leven en dood, welke door de duikbootbcmanningen werd ge voerd. Een van deze boeken is 't fascinerende verhaal van kapi tein Edward L. Beach „Run si lent, run deep", waarin al de adembenemende bzklemming van de duikboot-oorlogvoering is ge- we warm kunnen aanbevelen. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „HET DUIVELSFORT". Indianen en blanken raken in deze film weer eens heftig aan 't bakkeleien. Er wordt met grote overgave en ook zeer effectief ge vochten, want aan het slot van dit onstuimige verhaal is er nog maar 'n handjevol mensen over. Die zijn dan weer goed voor een volgende film. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „GEEN GENADE VOOR BANDIETEN". Een pittige wild-westfilm met als hoofdfiguren Jack Wade (Robert Taylor), sheriff van het stadje Cold stream, en een zekere Clint Hollis ter (Richard Widmark). Wade be vrijdt Hollister uit de gevangenis, waarin deze is opgesloten wegens roofmoord, en vereffent daarmee 'n concentreerd. Het verhaal speelt zich af op een Amerikaanse duikboot in dc Japanse wateren van de Pacific. Kapitein Richardson (Clark Ga ble), die zijn eigen duikboot in de Japanse Bungo Straits verloren heeft, krijgt het commando over de Nerka met een nieuwe zen ding naar het gevaarlijke gebied, waar elke Amerikaanse duikboot op onverklaarbare wijze ten ou der gaat. De bemanning en luite nant Bledsoe (Burt Lancaster) van de Nerka zijn helemaal niet ingenomen met de nieuwe kapi tein en hun antipathie dreigt zelfs op muiterij uit te lopen, wanneer Richardson met bijzon der straffe hand gaat optreden. Langzaam echter gaat er toch achting groeien voor de presta ties van Richardson, een achting die uitgroeit tot bewondering wanneer de operatie slaagt waar bij Richardson omkomt. Regisseur Robert Wise heeft dit verhaal met een zeldzaam in dringende spanning en een zeld zame intensiteit op 't witte doek gebracht, waarbij de toeschouwer van het begin tot het eind wordt geboeid. Het camerawerk is bij zonder goed en van de vele gelui den van water, wind, bommen en geschutsvuur is een enerverend en suggestief gebruik gemaakt. Een bijzonder knappe film, die oude rekening. Want vroeger heeft Hollister Wade 't leven gered, toen zij samen deel uitmaakten van de zelfde bende. Van de laatste roof overval van deze bende heeft Wade enige tienduizenden dollars overge houden, welke hij ergens heeft ver stopt. Clint tracht dit bedrag in han den te krijgen en ontvoert daarom zowel Wade als zijn meisje Peggy, maar moet ten slotte toch het onder spit delven. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 18 jaar. „VIVA LAS VEGAS" Las Vegas is het Monte Carlo van de Amerikaanse staat Nevada en er worden jaarlijks miljoenen vergokt aan de speeltafels van deze stad. In deze stad speelt zich een vrij infan tiele geschiedenis af, die qua ver haal 't aankijken nauwelijks waard is. Een rijke veeboer, die jaarlijks een klein vermogen aan de speel tafels kwijt raakt, bemerkt plotse ling dat het geluk met hem is zodra hij de hand van een danseres (Cyd Charisse) vasthoudt. Op deze wijze laten zij alle banken springen. Thuis op de boerderij beginnen de kippen eieren aan de lopende band te leg gen en de koeien onvoorstelbaar veel liters melk te geven wanneer Rodwell (Dan Oailey) de hand van die joffer vasthoudt. Wie het zien wil, kan dat maan dag en dinsdag doen. Toegang 18 jaar. In tegenwoordigheid van ca. 400 genodigden heeft woensdagmorgen de officiële heropening plaats gehad van het verbouwde en uitgebreide warenhuis van Vroom Dreesmann N.V. te Tilburg. Burgemeester' mr. C. J. G. Becht, die om ongeveer 12.00 uur de grote, 8 meter brede entreedeur door een druk op de knop geruisloos in de wand liet verdwijnen, noemde deze heropening zowel voor de V. D.- gemeenschap als voor de Tilburgse gemeenschap een reden tot grote verheugenis, want als verzorgings centrum heeft Tilburg een belang rijke taak te vervullen, een taak waarin het warenhuis van Vroom Dreesmann een belangrijk aan deel heeft. Deze feestelijke heropeningsdag was begonnen met een H. Mis voor het gehele bedrijf in de parochie kerk van St. Jozef op de Heuvel. De officiële opening zelf werd voor afgegaan door een officiële zitting in de prachtige, nieuwe lunchroom van het warenhuis, waarbij door diverse personen het woord werd gevoerd. Namens directie en commissarissen werden de vele aanwezigen, onder wie de heer Gerritsen, directeur van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Noord-Brabant, mevr. Vehmeijer, een van de oudste dochters van een der oprichters van V>& D. Tilburg, burgemeester Becht van Tilburg en een aantal burgemeesters uit omlig gende gemeenten. De eerste spreker was een der commissarissen, de heer W. J. R. Dreesmann, die er op wees dat Til burg in de ontwikkeling van 't win kelcentrum wat achterop gebleven is, en daarom vroeg hij hiervoor speciaal de aandacht van burge meester Becht in het kader van de toekomstige ontwikkelingsplannen van de gemeente Tilburg, opdat de gemeente werkelijk het hart van Brabant zal worden. In het bijzon der vroeg de heer Dreesmann de aandacht voor het scheppen van de nodige parkeerruimte. Bij het uit spreken van zijn gelukwensen richt te spr. zich vooral tot de drie direc teuren van V. D. Tilburg, de he ren August, Laurens en Harry Veh meijer, van wie vooral laatstgenoem de een groot aandeel in de totstand koming van de uitbreiding en ver bouwing heeft gehad. De heer A. Vehmeijer schetste ver volgens de geschiedenis van Vroom Dreesmann Tilburg, die teruggaat tot het jaar 1902 en aldaar begon met de oprichting van Manufactu- renmagazijn De Zon, waaruit later het warenhuis van Vroom Drees mann is gegroeid. In 1935 vestigde V. D. zich in de Heuvelstraat en vijf jaar later waren er reeds plan nen tot uitbreiding en verbouwing gereed. De uitvoering van deze plannen werd echter tegengehouden door het uitbreken van de oorlog Omdat na de oorlog geheel andere eisen aan de inrichting van een mo dern warenhuis moesten worden ge steld, werden nieuwe plannen ont worpen, met de realisering waarvan in 1957 kon worden begonnen. De heer Vehmeijer gaf uiting aan zijn grote erkentelijkheid voor de mede werking van de provinciale en ge meentelijke instanties aan de verwe zenlijking van deze plannen. Grote waardering had de heer August Vehmeijer voor zijn mededirecteur, de heer Harry Vehmeijer, die de bouw heeft geleid, voor de architect, de heer P. Benning uit Nijmegen, en voor de N.V. Albouw te Breda, die de bouw heeft uitgevoerd. Spreker roemde de bijzonder prettige samen werking tussen directie, architect en bouwmaatschappij. Bewondering en waardering had spr. voor de be drijfsleider, drs. B. Stockmann, en 't gehele personeel voor de wijze waar op zij de verkoop, ondanks de ver bouwingswerkzaamheden, toch door gang hebben laten vinden onder dik wijls zeer moeilijke omstandigheden. Daarom was het spr. een groot ge noegen om het personeel, behalve 'n feestavond, ook twee extra vrije da gen in het vooruitzicht te kunnen stellen. Spr. deed een beroep op de blijvende medewerking van bedrijfs leiding, kader en personeel, die hij een van de belangrijkste fundamen ten van het bedrijf noemde. Het al lerbelangrijkste fundament is ech ter Gods onmisbare zegen, zo besloot de heer Vehmeijer zijn toespraak. SCHOONSTE STAD Burgemeester Becht wees er op, dat met deze heropening het eind punt is bereikt van een lange en moeilijke weg en hij zeide van gan ser harte te delen in de vreugde van de V. D.-gemeenschap over het bezit van een dergelijk waren huis, dat meer dan een ha. winkel ruimte ter beschikking heeft in Til- burgs voornaamste winkelcentrum de Heuvelstraat, die wij zo graag „onze Kalverstraat" noemen, aldus burgemeester Becht. Spr. zag ook al le reden voor verheugenis bij de Til burgse gemeenschap om de totstand koming van het prachtige waren huis in het winkelcentrum. „Wij zijn nog wel niet helmaal de schoon ste stad van het land. maar we zul len het zeker worden", aldus Bur gemeester Becht, die vervolgens na der inging op de taak welke Tilburg als verzorgingscentrum te vervullen heeft, een taak die de gemeenschap plichten oplegt, o.a. in het uitbou wen van het winkelcentrum („Ik denk hier aan een cineac en andere mogelijkheden, die het winkelen voor de huisvrouw prettiger en ge zelliger kunnen maken", aldus de burgemeester). Ook 't gemeentebe stuur is doende het winkelcentrum uit te bouwen, waarbij spr. wees op de bouw van een nieuw winkelcen trum in het oostelijk deel van de Heuvelstraat. Parkeerplaatsen acht te burgemeester Becht van zeer groot belang, omdat vooral die cen tra in de toekomst sterk zullen trekken, waar men zijn voertuig kwijt kan. Dergelijke plaatsen zijn echter moeilijk te realiseren. Spr. besloot zijn toespraak met een har telijke gelukwens aan de V. D.- gemeenschap. „Wanneer het V. D. goed gaat, dan gaat het heel Tilburg goed", zo meende burgem. Becht. SIERAAD. Namens de gezamenlijke Tilburg se bedrijven werd een gelukwens uitgesproken door de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de heer H. Mannaerts, die het nieuwe wa renhuis van V. D. Tilburg, een sieraad voor de stad noemde. Spr. was van mening dat de vestiging van grote bedrijven in een winkel straat bijdragen tot de opgang van de kleinere bedrijven. Er wordt wel eens gezegd, dat de grote bedrijven de kleine terugdringen, maar ik zou daar tegenover willen stellen dat we in deze dynamische tijd de klok niet kunnen terugzetten, aldus de heer Mannaerts. Vervolgens gaf de architect, dhr. P. Benning, een summier overzicht van het verloop van de bouw. Ook hij prees de voortreffelijke samen werking tussen directie, bouwmaat schappij en architect. Namens de N.V. Albouw te Breda werd een gelukwens uitgesproken door ir. Koning. Hij gaf uiting aan zijn waardering voor de uitnemende samenwerking met directie, uitvoer ders, onder-aannemers en leveran ciers. Namens zijn directie bood hij een appliquéwerk in textiel aan, vervaardigd door de dochter van de directeur. Drs. Stockmann, bedrijfsleider van V. D. Tilburg, noemde de herope ning de bekroning van onvermoei- arbeid en namens het gehele perso neel en de ondernemingsraad bood hij directie en commissarissen zijn gelukwensen aan, in het bijzonder aan de heer Vehmeijer, die de bouw heeft geleid. Spr. gaf uiting aan zijn erkentelijkheid voor de feestavond en de twee extra vrije dagen, maar vooral voor het scheppen van dit gebouw, waarin het zoveel prettiger werken zal zijn. Ten slotte roemde spr. in het bijzonder drie zaken: de harmonie tussen de bouwleiding, de houding van het Tilburgse publiek I tijdens de verbouwing en de samen- J werking met dë andere huizen van i V. D. Als feestgeschenk bood hij namens het gehele personeel een fraaie klok aan, welke een plaatsje i zal krijgen op de parterre. 1 Ten slotte sprak de heer A. Veh- meijer een hartelijk dankwoord tot alle sprekers. Na deze officiële zitting begaven de aanwezigen zich naar de bene denverdieping, waar burgemeester Becht de heropening verrichtte, door dë grote entreedeur in beweging te zetten en daarna nog met het door knippen van een lint voor de rol trap. Hierna vond de receptie plaats, waarbij vele honderden personen hun gelukwensen kwamen aanbie den. BIJEENKOMST HUIZE „DE PINKSTERBLOEM" TE GEERTRUIDENBERG. De laatste samenkomst in dit seizoen op „Huize De Pinkster bloem" te Geertruidenberg en wel op zondagmiddag 24 mei a.s. te 3 uur. Deze bijeenkomst wordt gewijd aan een niet licht, maar wel uiterst belangrijk en aktueel onderwerp, n.l.: „De eigentijdse mens en zijn huwelijksproble men Wij zijn dankbaar Dr. Hugo Rijnders, verbonden aan het Phi- losoficum der Paters Passionis- ten te Haastrecht, bereid te heb ben gevonden over bovenge noemd thema een inleiding te komen houden en aldus richting te geven aan het daarna volgend gemeenschappelijk gesprek. Men zal eaarne toegeven dat onder de problemen van deze tijd het huwelijk en zijn beleving op het moment wel een uiterst ak tueel probleem is en dat talloze mensen op zoek zijn naar een po sitieve inspiratie van het huwe lijk en naar een persoonlijke ver antwoordelijkheid in deze. En zou het toch niet heter zijn om O]) het juiste moment en met de vereiste takt hij deze zo men selijke ontmoetingen de ander deze christelijke liefdedienst te bewijzen? Een human relation van de beste soort. Ons curatorium meende aan veler belangen en belangstelling te voldoen, door dit thema hij ons te doen inleiden en tot on derwerp van ons gemeenschappe lijk gesprek te maken. Wij stel len ons voor dat ook huiten de katholieke kring belangstelling voor deze samenkomst bestaat, en dat een zeer vruchtbare ge- dachtenwisseling tegemoet kan worden gezien. Als steeds willen wij er de aandacht op vestigen, dat zij, die mede uit hoofde van hun leidinggevende funktie in onze bezinningsmiddagen belang stellen, doch (nog) geen circu laire ontvingen, ons evenzeer welkom zijn. Zouden wij evenwel van hen of van een hen bevrien de relatie tevoren enig bericht mogen ontvangen? Mogen wij het zelfde verzoeken aan hen, die on verhoopt verhinderd zijn aan on ze uitnodiging gevolg te geven? 3.00 uur: Opening. Inleiding Dr. Hugo Renders: „De ei gentijdse mens en zijn huwe lijksproblemen". 4.30 uur: Pauze, onderling kontakt en voorbereiding van het gemeenschappelijk gesprek. zt. 5.00 uur: Gemeenschappelijk gesprek o.l.v. Dr. Hugo Rijn ders. 6.30 uur: Sluiting, met het oog o]) trein- en busverbin dingen. Aller komst zal met vreugde tegemoet worden gezien. Hektor F. ALLARD, sekr. a.h. Kerkstraat 1, Asten (N.B)r. (telef. K 4936489) Huize „de Pinksterbloem" Geertruidenberg (N.Br.) (telef. K 1621—376) DULLES OP ZIEKBED HOOG GEËERD. President Eisenhower heeft de hoogste Amerikaanse onderscheiding voor burgers, de „Medal of Free dom" toegekend 'aan de voormalige minister van buitenlandse zaken John Foster Dulles. De medaille is namens de president door mevrouw Dulles overhandigd in het Waltei Reed ziekenhuis, waar de zwaar zie ke oud-minister verpleegd wordt. De laatste dagen is hij steeds zwakker geworden. Hij krijgt veel verdovende middelen toegediend en slaapt een groot deel van de tijd. In de oorkonde bij de onderschei ding wordt gezegd dat de medaille is verleend „wegens de hoogste bij dragen voor de veiligheid van de Verenigde Staten en de wereldvrede". In een persoonlijk schrijven aan „Beste Dulles" en getekend met „je D. E." zegt de president: „Het is een eer en een voorrecht je deze vrij heidsmedaille te verlenen". Een groep vrienden van de oud- minister zal de bouw financieren van een bibliotheek voor de Geschiede nis van de Diplomatie die de naam van Dulles zal dragen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5