KAATSHEUVEL Unieke Show- en Dansavond Vers van de pers ORKEST van KLAAS VAN BEECK Bermans - Smits fv? Voor vijf gulden en één dubbeltje. 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 JUNI 1959 14 JEUGDWERK IN WASPIK HEEFT MOMENTEEL VEEL AANDACHT A.s. zondag installatie van pastoor Simkens. Naar wij vernemen zal de nieu we pastoor der parochie St. Jo zef, de ZeerEerw. Heer Simkens, a.s. zondagavond plechtig wor den geïnstalleerd. Om half zeven zal de nieuwe herder aan de Horst bij de in gang van de van Heeswijkstraat worden afgehaald, waar de bur- gemeesetr der gemeente, Mr. R. J. Th. van der Heijden, hem als eerste zal toespreken en welkom meten. Daarna zal de heer Chr. Hendriks, wnd. secretaris van 't kerkbestuur, namens dit 't woord voeren, waarna deze ontvangst met een toespraak door een der bruidjes zal worden besloten. Daarna zal een stoet worden geformeerd, bestaande uit 'n aan tal ruiters, de jeugddrumband „De Tirolers van St. Bernard", diverse jeugdverenigingen, de acolieten en een aantal bruidjes, welke de nieuwe pastoor op zijn intocht naar de St. Jozefkerk vooraf zullen gaan. Als bijzon derheid kunnen wij nog melden, dat de Canisius-harmonie uit Nijmegen eveneens present zal zijn in deze stoet, om op deze ma nier van haar geestelijk adviseur afscheid te nemen. Aan de kerk zal het Kon. Muziekgezelschap met drumband gereed staan voor de ontvangst aldaar. x Om 7 uur vindt dan de instal- verzorgd door het voltallig Radio- en Televisie- „De Efteling" Aanvang 8 uur. Entree 2.50 per persoon. MAAK GEBRUIK VAN DE VOORVERKOOP Voor adressen: Zie onder Kaatsheuvels nieuws. afdeling benoemd de heer N. C. M. Pijpers uit Breda. Gilde St. Jan. Zondag 31 mei is het gilde St. Jan op bezoek geweest hij de scherpschuttersver. St. Maurits te Udenhout, waar een nationaal concours gehouden werd. Een 100-tal schutters namen aan deze wedstrijden deel, die elkaar fel bekampten om de eretitel. St. Jan behaalde hierbij de volgende eervolle resultaten. Personeel opgelegd: 1. P. van Nieuwstad Jr. en 5. P. van Laar hoven. Vriie hand: 1. H. van Balkom. Bovendien wist deze laatste nog beslag te leggen op het konings- kruis. Bekroond. Zondag 31 mei behaalden on derstaande plaatsgenoten op de intern, hondententoonstelling te Gent in België wederom opmer kelijk mooie successen. De heer H. Elshout met kees hond reu kampioen Sigelinski's Teun in de Winnerklasse le prijs Uitmuntend en kampioen en met teef kampioen Sigelinski's Bri gitte ook een le prijs Uitmun tend en kampioen, alsmede in de koppelklas eveneens een le prijs. De heer M. de Vries met boxer reu Roland van Adeltrots in de open klas Uitmuntend eh met boxer teef Lustika van Eugenese zeer goed. DRUKKERIJ VAN BOXTEL latie plaats, welke zal geschieden door de HoogEerw. Heer Deken Dr. v. d. Hurk uit Waalwijk. Na afloop hiervan volgen dan nog serenades door de beide ge noemde harmonieën. Slechts enkele algemeenheden zijn wij over de nieuwe parochie herder te weten kunnen komen. Pastoor Simkens is geboren te Leende en wordt binnenkort 49 jaar. Na enkele jaren kapelaan te zijn geweest in St. Jorisparochie te Eindhoven, vertrok hij naar Nijmegen, waar hij 14 jaar resi deerde in het pension „Sancta Maria" van de Zusters v. Barm hartigheid te Hees, om er werk zaam te zijn als aalmoezenier van de arbeid voor Nijmegen en om streken. Benoemd. In de vacatures op de afdeling Maatschappelijke Zorg ter secre tarie dezer gemeente, ontstaan door benoeming elders van de he ren W. Kolen en J. van Rijk, is door het gemeentebestuur voor zien door de benoeming van de heren H. van den Broek uit Erp en H. J. Bossché uit Tilburg, bei den in de rang van maatschappe lijk werker, en zulks met ingang van 14 juni a.s. ÜJ ens militaire dienst'van de heer In de tiidelijke vacature, we- ïst'va ni in de" rang van '1derk op deze Roij, is met inf van 1 ju- Oriëntatierit. In het kader van het zomer- programma heeft men voor alle groepen, zowel van de avondcur sus als van de dagcursus der Ma ter Amabilisschool, een rijwiel- oriëntatierit georganiseerd wel ke wordt gehouden op zaterdag C juni a.s. De start vindt plaats om 2 uur vanaf het clubhuis der school aan het Dr. Ariënsplein. De deelneemsters worden ver zocht met alle eventualiteiten re kening te houden en proviand mee te nemien. De tocht is voorbereid en uit gezet door mej. Goorkate en mej. v. d. Plas, respectievelijk leidster en ass.-Ieidster der Mater Amabi lisschool. Door het houden van deze eve nementen wil de leiding de acti viteiten van de school meer naar huiten leggen, waardoor de deel neemsters een gezonde ontspan ning krü^en en tevens van de natuur kunnen genieten. Volksconcert. De reeks volksconcerten, wel ke onze plaatselijke harmonieën in de zomermaanden geven, zal а.s. zondag worden voortgezet met een uitvoering door de kon. erk. harmonie St. Jan onder di rectie van de heer Chr. Kuijten, aanvang 19.30 uur. Er wordt door de organisato ren momenteel geëxperimenteerd wat betreft de plaats waar de concerten worden gegeven. De belangstelling voor het concert, dat Euphonia kortgele den op het zgn. Vincentiusplein gaf, was een compleet fiasco. Daarom zal het concert van a.s zondag wederom plaats vinden op de gebruikelijke plaats op de Markt. Aan de politie zal worden verzocht het verkeer te regelen en zo nodig om te leggen. Het programma, dat St. Jan zal uitvoeren, luidt als volgt. 1. De Tambour Maitre, mars met drumband P. Bisselink 2. Kleine Blasorchester, suite 4 delen E. Fülling 3. Tableaux des Voges, 4 delen M. Boekei 4. Middy, mars K. Alford 5. Images de France, suite 4 de len A. Thlry Dorpsdansen, suite 5 delen Gretry, arr. J. Moerenhout 7. Determinato, mars C. Cory 8. Finale. KAATSHEUVEL. SPORTDAG LEVENSSCHOOL. Zoals wij onlangs in een uit voerig artikel hebben bericht zal zondag a.s. de sportdag van de Kaatsheuvelse Levensschool ge houden worden. Het aantal deel nemers heeft zich inmiddels aan zienlijk uitgebreid, want naast de ca. 80 jongens van de Levens school zullen ook 50 op winst beluste atleten van het missie huis aan de start verschijnen, zodat er een felle strijd verwacht mag worden om de eretitels. In het programma, dat geheel op de terreinen rond de Levens school afgewerkt zal worden is een kleine verandering gekomen. De wielerronde door het centrum van Kaatsheuvel is vervangen door sprintwedstrijden over 300 meter, die zullen worden gehou den in de Mgr. Völkerstraat. Dat wordt dus een kans voor de jon gens met een sterke demarrage, sloten met een prijsuitreiking en Deze sportdag zal worden be de film van de Wereldkampioen schappen voetbal in de sport zaal van de Levensschool. Als bijzonderheid mag nog worden vermeld, dat er ook een algemeen kampioen aangewezen zal worden. Dat zal de deelnemer zijn die op de diverse nummers de beste totaalprestatie heeft ge leverd. AGENDA. Apollotheater: Zaterdag 6 juni 8 uur en zondag 7 juni 0 uur en 8.30 uur: „Vergiss mich nicht'. 14 jaar. Woensdag 10 juni 8 uur: „Met bloed geschreven". 14 jaar. DUIVENSPORT. Wedvlucht vanaf Angoulême, af stand 758 km. In concours 92 duiven. Eerste duif op zaterdag om 18.41.08 uur, laatste duif op zondag 7.02 uur. L. Hamers 1-14; D. Mateysen 2- 29-30-31; A. de Bic 3; H. v. Hel- voirt 4-12; J. v. Riel 5-6-7; M. v. d. Velden 8; W. Hamers 9; Jac. Vloemans 10; M. C. Damen 11; M. Ververs 13-22-24; W. v. Heijst 15; J. v. Heeswijk 17; Jo Hamers 18; Jac. Hoevenaars 19; J. Da- men 20; M. Lens velt 21-32; F. v. d. Linden 23; C. Moreval 25; L. v. Geel 26-27; P. Zijlmans 28. Wedvlucht vanaf Bruleij, af stand 200 km. In concours 519 duiven. Gelost om 8 uur. Eerste en laatste duif resp. om. 10.25.53 en 10.43.08 uur. M. v. Boxtel 1-10-12-17-47; P. Ligtvoet 2-54; A. de Bie 4; Jo Hamers 5; J. Dekkers 6; J. van Heeswijk 7-33-48-50; L. v. Mos selveld 8-9; Chr. v. tleeswijk 11- 27; P. v. d. Velden 13-18-70"; P. Adriaansen 14; P. Grootswagers 15; J. Damen 16; M. Hoevenaars 19-35-57; W. v. d. Ven 20; W. Bergmans 21; C. M. Snoeren 22- 62, F. v. d. Linden 24-26; A. Priems 25-66; M. Brokx 28-32- 55; H. v. Helvoirt 29-31-52-58; Jac. Klerx 30; J. v. Beers 34; B. v. Heesch 36; J. Klis 37-43; Th. Netten 39-46; W. Emmers 41-51; J. Voogd 42-53-59; W. v. Heijst 44; A. v. Gooi 45; D. Mateysen 49; A. Montee 56; .M. v'ervers 60; G. de Bondt 61-69; J. Vesters 63; Jac. Vloemans 64; J. v. Riel 65- 68; L. Hamers 67. BILJARTEN. KNBB district Kaatsheuvel. Onder grote belangstelling zijn de eindwedstrijden hoofdklasse libre, gewest Brabant-Zeeland gespeeld in Euphonia en bij P. van Dun. De organisatie dezer wedstrijden was in handen van dc biljartclubs „Euphonia" en „KOT". De laatste partij ging tussen A. Gulickx uit Tilburg en C. van Peer uit Oudenbosch. Gulickx kon de vorm niet vinden, die hij de vorige dagen getoond had. Van Peer wist met series van 97 en 84 uil te lopen, zodat bij deze partij wist te winnen en hierme de het kampioenschap gewest Brabant-Zeeland in de wacht wist te slepen. De eindstand was als volgt: car. brt. moy. h.s. m.p. 1. C. van Peer, Oudenbosch 1707 150 11.38 102 2. A. Gulickx, Tilburg 1520 145 10.48 108 3. J. van Helvoirt, Waalwijk 1585 164 9.66 5d 4. R. v. Dinteren, Kaatsheuvel 1616 210 7.69 71 10 5. C. Westerlaken, Helmond 1421 215 6.61 67 6 6. W. de Smit, Eindhoven 1507 199 7.57 60 4 7. J. de Rijk, Oudelande 1048' 173 6.05 44 4 8. P. Aarden, Breda 1140 192 5.93 52 0 Een verslag over deze wed strijden volgt a.s. maandag. DOKTERSDIENST. Loon op Zand VOLTALLIG K.R.O.-SHOW- EN DANSORKEST VAN KLAAS VAN BEECK Bij A. W. Bruna Zoon te Utrecht verscheen weer een serie van de bekende pocket-books in de van deze uitgeverij bekende smaakvolle uitvoering. Wij geven hier de titels „Kruisende wegen" van A. M. de Jong; „Filatelie in klein be stek" van Frank Aman; „Opont houd in Rome" van Joop van den Broek; „Voor het slapen gaan" van Jaap Romijn; „Bibcb in Hol land"; „Vlinders vangen" van Frans de Clercq; „Dokters dilem ma" van John Rowan Wilson. Deze aardige boekjes kosten slechts 1.50. Bij dezelfde uitgeverij ver scheen eveneens in pocket-for maat „Juliana" een bibliografie in foto's van de Koningin der Nederlanden. Samengesteld door en met tekst van H. Schaafsma, een in teressant en rijk geïllustreerd boek over onze Koningin en de Oranje's en dat voor iedereen 'n rijk bezit is. Prijs slechts 2.95. Van de fa. Kluytman te Alk maar ontvingen we weer een schat van nieuwe voorjaars-uit- gaven voor jongens en meisjes. Ook de pocket-eaitie a 1.50 ont breekt er niet aan. In dit genre krijgen we: „Op Capri lacht het gelukvan Anna van Breda; „De Huishoudschool helpt een hand je mee" van Freddy Hagers; „Fulda, de kleine Loafsyder" van S. Franke en „Pietje Bell's goo cheltoeren" door Christ van Ale- loende, alle interessante en leuke boekjes. „Het eiland der verschrikking" van J. G. Thieme, geillustreerd door G. van Siaaken. Prijs 4.90. Een echt boek voor grotere jongens, een boek vol avonturen. Wanneer Leo voet aan wal zet op 't eiland Malie gaat hij met een oude kaart van 1790 naar kostbaarheden zoeken. Maar dat valt niet mee en er zijn kapers oj) de kust, zodat er vanzelfspre kend verwikkelingen en avontu ren ontstaan. Hij weet deze te overwinnen en ontdekt zelfs een geheim atooin-centrum. Een boeK voor jongens om van te smullen. „Op de drempel van het geluk" een meisjesroman van Cok Grashof, geillustreerd door Hans Borrebach. 4.50. Een interessant, en geslaagd meisjesboek met een ernstige on dertoon. Een meisje dat thuis een z.g. mooi leven heeft, maar iets an ders wil. Daarbij komen conflic ten omdat zij 't bedrijf van haar vader zou willen overnemen, maar daartegen komt de familie in verzet en ook de nieuwe hoofdmonteur, die 'n oogje op de zaak en op Maud liet vallen. Dit loopt ecjiter anders, zoals men lezen zal als men dit interessante meisjesboek koopt. Imm ondergoed van do bovenste plank Markt telefoon 221 6 WAALWIJK GEVRAAGD: een net DAGMEISJE in gezin zonder kleine kinde ren. Grote was buitenshuis. Brieven onder nr. 1122 aan 't bureau van dit blad. berg, secretaris; A. P. Tabbers, penning meester; A. J. Bouman; Mevr. H. Brokx- Smits; W. A. de Glas; Mevr. J. Kuijsters- Kuijte; L. Kuijstcrs; Mevr. P. v. d. Plas- Vingerhoets, W. M. Savelkouls; Mej. P. Smeur; L. Verduijn; A. van den Wassen- berg; W. H. Zijlmans te Waspik en de he ren P. de Bont, P. Leijten en H. van Loon uit Raamsdonk. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. Op woensdag 10 en donderdag 11 juni a.s. zal er voor de ijk en herijk van ma ten, gewichten en meetwerktuigen in onze gemeente een zitting worden gehouden in het café van dhr. C. A. van lersel, Stati onstraat 2 en wel op woensdag van 9.30 tot 12.30 en van half 2 tot half 4 en donder dag van 9.30 tot 12.30 uur, GESLAAGD. Voor het handvaardigheidsdiploma ma- chincschrijven slaagden de dames A. Baa- ten, A. Kamp en T. de Zeeuw, allen uit Waspik. BENOEMINGEN KLEUTERSCHOOL. In de vacature ontstaan door het over lijden van mej. T. Bekkers is tot hoofdleid ster benoemd mej. D. Smits uit Waspik. Voorts werd als kleuterleidster aan de school benoemd mej. J. Klaassen uit 's Gra venmoer. POORTERSTOURNOOI. Voor het St. Servatiusgilde te Waspik zal een groep van 6 poorters met als ven- delleider Marie Kemmeren deelnemen aan een poorterstournooi dat tijdens het a.s. weekend in Udenhout wordt gehouden. Zij zullen o.a. moeten optreden als Spanjaarden j (stierenvechters), terwijl zij ook aan enkele spelen moeten deelnemen. De leiders van het turonooi zullen gedurende deze dagen speciaal de kampvaardigheid, de goede geest in de groep en het teamwerk streng beoordelen. I In totaal zullen 18 vendels aan het tour- nooi deelnemen. Hoe de prestaties van de vertegenwoordigers uit Waspik ook zullen zijn, het feit dat zij amper twee maanden na de oprichting al aan een dergelijk avon tuur kunnen deelnemen is op zich al iets bijzonders. RAKKERSDAG. Zondag 7 juni wordt in Drunen een rak kersdag gehouden waaraan gilden uit het gehele district zullen deelnemen. Waspik wordt vertegenwoordigd door rakkers van het St. Jans Gilde en het St. Servatius gilde. De dag begint met een H. Mis. Ver der zal de meeste tijd worden doorgebracht met een groot spel of speurtocht. INSTALLATIE. Ruim 20 junioren leden van het St. Jan's gilde zullen zaterdag a.s. onder een H. Mis welke om half 8 door de aalmoezenier, kapelaan Ras, in de kapel van de Eerw. Zusters wordt opgedragen, worden geinstal- leerd door akka Zijlmans. Bij deze plech tigheid zijn ook de ouders van de jongens uitgenodigd. Aan de vooravond van de in stallatie is het avondwaken. KORFBAL. Zowel het eerste als het tweede team van Amicitia komen zondag in competitiever band uit. Beide 12-tallen spelen een uitwed strijd resp. tegen UKC, Udenhout en T opsie Tilburg. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag a.s. als volgt: 9.30 uur en 2.30 uur candidaat Vroeg in de Wey uit Barneveld. VOETBAL. Zondag a.s. wordt een bekerwedstrijd gespeeld en wel Raamsdonk 1 - Waspik 1. Waspik 2 gaat in Hank een huldigingswed strijd spelen. Zoals bekend werd vorig jaar januari in Waspik de Stichting Katholieke Jeugdcen- trale in het leven geroepen. Dit lichaam, waarin de inter-parochiële samenwerking duidelijk naar voren treedt, beoogt, ruim gezegd, aan de Waspikse jeugd de helpende hand toe te steken bij haar vrijetijdsbeste ding en leiding te geven aan goede en ge zonde ontspanning. Het streven van ge noemde Stichting is erop gericht in de toe komst alle jeugdverenigingen alsmede die verenigingen welke jeugdafdelingen onder zich hebben te gaan omvatten. Vele jaren is er met betrekking tot het jeugdwerk in Waspik een leemte geweest. Wel stonden er van tijd tot tijd personen op die met het nodige enthousiasme en vaak grote zelf opoffering louter in het belang van de ge meenschap in het jeugdwerk een taak op zich namen. Al vaak echter bleken hun ge formeerde groeperingen, de idealen cn ac tiviteiten van deze voormannen ten spijt, na verloop van tijd niet levensvatbaar, hetzij door gebrek aan leiders en leidsters, hetzij door te weinig medewerking en/of belang stelling. Geleidelijk aan kwam er echter meer begrip voor de noden van onze heden daagse jeugd en daarmee ook groeide het inzicht in de betekenis van 'iet jeugdwerk. Op initiatief van de gemeentelijke en gees telijke overheid werd toen de Stichting Ka tholieke Jeugdcentrale in het leven geroe pen. De eerste stap in deze was het polsen van die personen, welke zich zowel vóór als na de oorlog actief met het jeugdwerk bezig hielden. Zo geraakten automatisch mej. A. v. d. Born en de heren B. van On- zenoort en W. Savelkouls in de jeugdcen trale. Vervolgens nam men ook contact op met de scholen en de huismoeders welke in de Jeugdcentrale vertegenwoordigd werden resp. in de persoon van mej. A. Schoen makers en de heer N. v. d. Rijken en de dames L. van Hooren-van Dongen en R. van Iersel-van de Ven. Dan werden nog toegevoegd de heren B. van Dongen en L. Kuijsters en als vertegenwoordiger van de boerenjeugd de heer L. Verschuren. Met Pater Rector Servatius, kapelaan Ras en dc voorzitter, burgemeester L. van Erp, was zo het college voltallig. Hoewel de moge lijkheden in een kleine plaats als Waspik vaak beperkt zijn, zijn toch de resultaten van het werk van deze instelling nu al merkbaar. Niet in die zin dat zij de jeugd als zodanig meteen al „in haar handen heeft", maar feit is toch dat de Jeugdcen trale al voor een aanzienlijke greep een mogelijkheid heeft geschapen zich bij een jeugdbeweging aan te sluiten. Als meest gunstige vorm van organisatie voor Waspik dacht men de oprichting van gilden en zo draait onder haar supervisie in de Bartholomeusparochie het St. Jan's Gilde voor Rakkers, terwijl men dezer da gen ook zal starten met een afdeling Gid sen. In het rectoraat van de H. Theresia werden onder het overkoepelend orgaan van de Jeugdcentrale in het leven geroepen het St. Servatius Gilde voor Rakkers en Poor ters en het St. Domitilla Gilde voor meis jes. Hiernaast zijn nog bij de stichting aan gesloten de gymnastiekvereniging „Kwik- ly", de korfbalclub Amicitia, de volley balclub Atak en de organisaties van de jonge boeren en boerinnen. Voor al deze aangesloten verenigingen staat voor alle mogelijke problemen beroep open bij de Jeugdcentrale en het is geenszins de be doeling om de zelfstandigheid van deze ver eniging aan te tasten. Voor zover nodig moeten natuurlijk hun reglementen of sta tuten worden Sangepast en op R.K. grond slag worden geschoeid. Deze samenbunde ling der diverse organisaties stond de afge lopen winter op het programma van de Jeugdraad en is thans dus reeds voor het grootste deel in kannen en kruiken. De eerste naar buiten optredende acti viteit van de stichting was vorig jaar de actie „Jeugd-vacantie-vreugd", waarbij de schoolgaande jeugd in groepjes (onder lei ding van een aantal personen die hiervoor hun medewerking toezegden) per fiets een dagje de vrije natuur in trok. Wij herinne ren ons nog het kampvuur als sluitstuk van deze actie waarin de jeugd zich zo overdui delijk verkneukelde en waarbij zij zich zo spontaan uitleefden. De overgrote deelname aan dit evenement bewees zonneklaar dat een dergelijke stichting in Waspik in een grote behoefte zou kunnen voorzien, en men mag ook verwachten (is overigens al voor een groot deel gebleken) dat een en ander tot een stevig bolwerk zal uitgroeien. En om haar grootse opzet als het ware te de monstreren staat Waspik, zo wij vernemen, op 14 juni a.s. een imponerende gebeur tenis te wachten. Voor wij hieromtrent meer bijzonderheden kunnen publiceren, tasten wij echter nog even in het duister, aangaan de de vorm en de opzet van bedoeld evene ment. Maar ook hier zal de tijd wel uit komst brengen. ten bate van het „St. Jozef-jeugdhuis" OP ZATERDAG 13 JUNI IN DE BOVENZAAL VAN HET RESTAURANT KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 Op zondag 7 juni zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers en A. de Vries worden waargenomen door P. Wijtenburg, Hooldstr. 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag en zondag 6 en 7 juni wordt de praktijk van H. Winkelman te Sprang waargenomen door K. van Tuijn, Rozen straat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. RIT OUDEN VAN DAGEN. Dezer dagen zijn weer plannen gemaakt voor de zo zachtjesaan bekend geworden rit voor de ouden van dagen, welke zal plaats hebben op zaterdag 11 juli a.s. Personen die 68 jaar zijn geworden en alleen staan of echtparen, waarvan een der echtgenoten 68 jaar is geworden, mogen deelnemen. Deze keer is 't aantal uitzon derlijk hoog, n.l. 93. Getracht zal worden de oudjes een zo aangenaam en zorgeloos mo gelijke middag te verschaffen. Nadere bij zonderheden zullen spoedig worden bekend gemaakt, als de tocht concrete vormen heeft aangenomen. PASTOORSEEST. Op 't einde van deze week zullen de programma's voor 't 40-jarig Priesterfeest van Pastoor Mommers worden bezorgd. Hierin zullen de festiviteiten worden be kend gemaakt. De verenigen en het pu bliek gelieven zich stipt aan de tijden en nummering te houden en de aanwijzingen der ordecommissarissen op te volgen. AGENDA. Doktersdienst Zondag 7 juni Dr. Wijtenburg, Hoofd straat 4, Kaatsheuvel, tel. K 4167 -2550. Zaal Patronaat Zondag 7 juni 11.30-12.30 uur lees- biblotheek. Zaal Vermeulen Zaterdag 6 juni Ledenverg. St. Ambro- siusgilde, 8 uur. Zondag 7 juni bal o.l.v. ABC-orkest, 7 u. Zaal Echo der Duinen Zondag 7 juni bal o.l.v. The Lucky Stars, 7 uur. op 13 juni in het Restaurant de Efteling. Eerste optreden in Kaatsheuvel voor het Jeugdhuis St. Jozef. Het actie-comité voor de bouw van het jeugdhuis in de parochie St. Jozef staat voor niets. Organiseerden zij op 11 april de Efteling-Sprookjes-rit, met een enorm fi nancieel succes, nu brengen zij Kaatsheuvel en omstreken een uniek evenement, wat speciaal de aandacht zal hebben van goede dans- en muziekliefhebbers. Het comité, bestaande uit de heren W. Soeterboek, G. Pepping en C. Steenbergen, heeft het niet alleen aangedurft, maar even zeer gepresteerd om het voltallig show- en dansorkest van Klaas van Beeck te engage ren voor a.s. zondag 13 juni a.s. Dit vooral in het zuiden zeer bekende radio- en tele visie-orkest, verzorgt die avond een show en dansavond in de bovenzaal van het grote restaurant in de Efteling. Dat dit een bijzondere avond op gebied van show- en dansmuziek zal zijn staat vast. Orkestleider Klaas van Beeck wordt te recht Nederalnds meest artistieke dirigent genoemd en neemt daardoor een toonaan gevende plaats in in onze landelijke mu ziekwereld. Persoonlijk heeft hij het actie comité verzekerd het Kaatsheuvelse publiek een programma voor te schotelen, dat zijn weerga nergens zal vinden en ter plaatse nog nimmer vertoond is. Het voltallig 21 man sterke orkest, waar van 7 leden zelfs deel uitmaken van het evenbekende orkest van „de Ramblers", zal zaterdag 13 juni vanaf 8 uur tot 1 uur door hun optreden ongetwijfeld een goed aantal steentjes bijdragen voor het te bouwen randeerd dat zij niets van dit aantrekkelijk rnadeerd dat zij niets van dit aantrekkelijk programma kunnen missen.. Voor deze avond worden n.l. niet meer dan 400 en tree-bewijzen verkocht, zodat ieder verze kerd is van een goed zitje en vlotte bedie ning. En omdat nu reeds een onverwachte belangstelling bestaat voor deze avond, heeft het comité de gelegenheid van voor verkoop opengesteld, zodat ieder die inte resse heeft voor deze avond, zich van een goede plaats kan verzekeren. De entree prijzen zijn belachelijk laag gehouden. Het comité heeft nl. gemeend ieder in de ge legenheid te moeten stellen om van dit evenement te profiteren. De entree-prijs is n.l. f 2.50 per persoon gesteld. Slechts een onnozele Hollandse gulden meer als bij een andere gewone dansavond. Vooral door deze lage entreeprijs wordt er met nadruk op gewezen om van de voorverkoop gebruik te maken. Alleen bij uitzonderlijk goed avondweer zal van het buiten-terras gebruik worden gemaakt, waardoor dan nog hoog stens 100 personen kunnen worden ge plaatst. De voorverkoop-adressen zijn W. Soeterboek, Irenestraat 20 en Gast huisstraat 31; G. Pepping, Wilhelminaplein C. Steenbergen, Peperstraat en Hoekje Drukkerij G. van Boxtel, Dr. van Beurden straat. Bovendien kunt U bij het secretari aat van de Efteling kaarten bekomen. Het secretariaat is gelegen aan de auto-parkeer plaats. Ook uit de nabije omtrek wordt ditmaal een goede belangstelling verwacht, waar door we er bovendien nog eens extra op wijzen, van deze gelegenheid tot voorver koop zo spoedig mogelijk en zelfs nog één dezer dagen gebruik te maken. Het comité zou het zeer jammer vinden, wanneer plaat selijke enthousiasten en daardoor ook vaste Jeugdhuis-donateurs, op zaterdagavond te leurgesteld zouden moeten worden. vindt u stelletje bU ons dit schattige PEREBLOESEM van Hollandia-trico ln maat 40. Grotere maten kleine stijging. Verrukkelijke luxe verrassend voordelig

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14