KAATSHEUVEL BOTAFOGO WAALWIJK Sprang-Capelle WILLEM II met: Wilkes, v. d. Hart. Canjels met: Didi, Garrincha Nilton Santos, Zagallo DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG JUNI Sprang Capelle Pastoor Simkens in de St. Jozef-parochie geïnstalleerd je: MlWli Gemeentelijk sportpark Tilburg 1 2 juni 7 uur gilde-nieuws. agenda. DRUKKERIJ VAN BOXTEL Loon op Zand FILM-OPNAME VAN LOON OP ZAND. agenda. ERNSTIG ONGEVAL IN HET RECREATIE-OORD. GEVONDEN EN VERLOREN. Duivensport mi¥l2 I jc:i m m -77 0 OUDERAVOND CHR. SCHOOL. Onder leiding van de voorzitter der Schoolvereniging, Ds. P. J. Bos werd j. donderdagavond in het schoolgebouw een ouderavond gehouden. De belangstelling van dc zijde der ouders was overweldigend. In zijn openingswoord heette Ds. bos de aanwezigen heel hartelijk welkom na mens het bestuur en het personeel der school en sprak er zijn blijdschap over uit dat zovelen waren opgekomen. Ds. bos noemde het belangrijk, wanneer de ouders op dc hoogte zijn van dc vorderingen hun ner kinderen; het was een bewijs van hun meeleven met de school, als men de ge legenheid gebruikte het werk der leerlin- gen zelf te zien. Dokter van Bonzei, de schoolarts, die zou vertellen van zijn werk, werd door Ds. Bos speciaal hartelijk welkom geheten en ten slotte hoopte spr. op een goede en gezegen de avond voor allen. hoofd van de school, dc heer H. J. Overweel, gaf hierna enkele mededelingen de school betreffende. De school telt thans 297 leerlingen, terwijl voor het nieuwe schooljaar reeds 32 nieuwe leerlingen wer den opgegeven. Met de personeelsbezetting had men gelukkig geen moeilijkheden, ter wijl de samenwerking zeer goed is. De heer Overweel hoopte dat God in de toekomst Zijn zegen op het werk van de school zou schenken, opdat het onderwijs vruchten zou dragen voor dit leven niet alleen, maar dat de kinderen ook Jezus Christus mogen le ren kennen als hun Zaligmaker en zij mo gen Ieren op Hem te vertrouwen. Dqpr de blokfluitgrocp van de hoogste klassen werden hierna bij afwisseling een drietal liederen gespeeld, terwijl enkele kinderen van de laagste klassen mooie ge dichtjes declameerden. In de pauze die hierna volgde, waarin dc bezoekers een kopje koffie met koek werd aangeboden, was er ruimschoots gelegen heid het werk der leerlingen te bezichtigen en het onderwijzend personeel te raadple gen, waarvan door de ouders een druk ge bruik gemaakt werd. Na de heropening sprak Dokter v. Bon zei, de schoolarts, over: De gezondheids zorg van het kind. Breedvoerig lichtte Dok ter van Bonzei de aanwezigen in over de medische zorg van het kind, vanaf het on geboren kind tot pl.m. 15 jaar. Spr. wees op de vooruitgang in dit opzicht gedurende de laatste halve eeuw, waardoor het sterfte cijfer in ons land tot 2 pet. is gedaald. Het kind komt thans in een voorbereide wereld, zegt Dokter van Bonzei, welke ontwikkeling voor het kind van zeer groot belang is. Voorts wees Dokter van Bonzei op de verschillende inentingen, tegen pokken, po lio, enz., terwijl hij ook wees op het werk van consultatiebureaus, zuigelingen- en kleuterbureaus en ook het belang van de kleuterscholen besprak in verband met de opvoeding der kleuters; op dc kleuterschool gaat de ontwikkeling van de kleuter twee maal zo vlug als thuis, zegt spr. Tenslotte wees Dokter van Bonzei op het grote belang dat het kind het vertrouwen in de ouders moet behouden en wees daar bij op de noodzakelijkheid dat de ouders dc vragen van de kleuters, waarmee vol gens spr. de kleuters reeds op zeer jeugdige leeftijd bij de ouders komen, naar waarheid te beantwoorden. Uit de vergadering werden enkele vra gen gesteld, naar aanleiding waarvan dok ter van Bonzei de gelegenheid kreeg op en kele aangelegenheden de kleuters betreffen de dieper in te gaan. Ds. Bos dankte aan het einde Dokter van Bonzei voor zijn uitstekende voorlichting, waarmede naar spr. hoopte, de ouders hun winst zouden doen. Ds. Bos dankte het hoofd van de school en het personeel en was zeer erkentelijk voor wat zij in het belang van het onderwijs de den. Hij wekte de aanwezigen op de school en het personeel in het gebed te gedenken. De samenkomst werd hierna met dank gebed beëindigd. Het was een zeer ge slaagde en leerzame avond. WEDVLUCHT DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café de Witte Brug, hield jl. zondag een wed vlucht vanuit Orleans, over een a'stand van 442 km. De uitslag van deze vlucht luidt als volgt: A Klooswijk 1, 2, 5, 7, 13, 17, 18; St v Peer 3, 4, 10; B Pols 6, 15; C Boer 8; A Versteeg 9; G Treffers 11; P Nieuwen- huizen 12; C Blok 14; M v Peer 16. De Vitesse kampioenschappen zijn ge wonnen door: Duif kampioen 1 St v Peer; 2 P v Raamsdonk; 3 G Treffers; Hok kam pioen: 1 A Klootwijk; 2 P v Raamsdonk; 3 St v Peer. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Pont St. Maxence, afstand 280 km. TENNISCLUB ROAKTUM. Het 2e team van dc tennisclub Roaktum alhier speelde j.l. zaterdag een wedstrijd tegen Hartog II te Oss. Deze wedstrijd werd door Roaktum II gewonnen met 3 - 2. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt Mevr. Smelt sl. mej. v. Aanhoven met 6-4, 6-1; K. Kooter sl. R. Vriens met 8-6, 6-3; I mej. Vriens en de Hartog sl. Janny Kerst en R. v. Drongelen met 6-8, 8-6, 6-4; mej. Co Stein en J. de Raat sl. mej. v. Aan hoven en R. Vriens met 6-3, 6-0; R. Vriens en de Hartog sl. R. v. Drongelen en Jo de Raat met 4-6, 6-3, 6-4. A.s. zaterdag speelt men te Tilburg te gen de T.C. Tilburg. WANDELCLUB. Dc wandelclub Er op uit, alhier, nam j.l. zaterdag deel aan wandelwedstrijden te Oisterwijk. De junioren wisten over de af stand van 15 km. een le prijs te behalen, terwijl de Senioren over de 25 km. afstand beslag wisten te leggen op de 2e plaats. In de schoolwedstrijd werd eveneens een 2e prijs behaald. HENGELWEDSTRIJD. De voor a.s. zaterdagmiddag vastgestelde hengelwedstrijd voor de jeugd is in ver band met de te houden betrouwbaarheidsrit door. de M.C. Marijke, uitgesteld tot zater dag 20 juni a.s. Voor deelname kan men zich alsnog opgeven bij de heer J. Kraak. tot in de uiterste hoeken vol liep, was het moment aangebroken dat de benoemde pastoor in het bezit van zijn pastoraat zou wo^en ge steld. Deze installatieplechtigheid geschiedde door de Hoogeerw. Heer Deken Dr. v. d. Hurk uit Waalwijk. Na het zingen van het Veni Creator volgde de voorlezing van de benoe mingsbrief, waarna de pastoor de ambtseed aflegde. Vervolgens wer den hem door de Deken de sleutels der kerk overgereikt. Na de toespraak door Dr. v. a. Hurk, waarin hij zijn waardering en dank uitsprak aan pastoor de Klijn, die in dankbare herinnering bij de parochianen zal blijven voortleven, en om oen bestendige verhouding vroeg van de parochianen en nieu we pastoor, een verhouding van volgzaamheid, alsmede de nieuwe pastoor vele jaren als gelukkige hei- d'er van een gelukkige parochie tc hebben toegewenst, sprak deze een dankwoord tot de parochianen voor de wijze waarop zij hem hebben in gehaald. Hij is zich bewust van zijn grote verantwoordelijkheid, maar heeft vertrouwen dat God hem moed en kracht zal geven. Hij denkt met dankbaarheid aan pastoor de Kl«n voor de spontane vriendelijkheid, waarop hij door deze op de eerste dag is ontvangen en zijn offer om z'n taak aan een ander over te dra gen. Hij vroeg om het gebed van dc parochianen. Hierna werd deze plechtigheid met de zegen van het Allerheiligste besloten. SPOEDVERGADERING R.K. FABRIKANTENBOND. Op de laatste algemene ledenver gadering van de Bond van R.K. Schoenfabrikanten te Kaatsheuvel, werd gesproken over de deelname aan de tentoonstelling „Hart van Brabant" te Tilburg. De toen be kende plannen zijn thans evenwel volkomen gewijzigd. Momenteel be staat de mogelijkheid om hetzij pei fabriek een vitrine in te richten, hetzij een collectieve stand op te bouwen. Teneinde hierover de mening der leden te vernemen en desgewenst de gelegenheid te bieden om in te schrijven, zal a.s. maandag 8 juni om half 9 in Euphonia een spoed eisende ledenvergadering worden gehouden. Waarschijnlijk zullen de voorzit ter van de Federatie, de heer Man- naerts, en een of meer deskundigen van het tentoonstellingscomité aan wezig zijn om de nodige voorlich ting te geven. SPORTDAG LEVENSSCHOOL KAATSHEUVEL. Zondagavond heeft de plechtige installatie plaats gehad van de zeer- eerwaarde heer Simkens als pastoor der parochie St. Jozef. Begunstigd door het mooie zomer weer had zich oen grote mensen menigte opgesteld langs de route, die de pastoor bij zijn intocht zou volgen. Om goed half 7 arriveeido de nieuwe parochieherder per auto aan de Horst, waar bij de ingang van de v. Hees wijkstraat de edel achtbare heer burgemeester Mr. R J. Th. v. d. Heijden, hem als hoofd der gemeente welkom heette. De burgemeester wees op de uitnemen de kwaliteiten van zijn voorganger, pastoor de Klijn, dat hem dus geen gemakkelijke taak wachtte, maar dat men grote verwachtingen van hem had. Kaatsheuvel is immers een industrieplaats met een grote arbei dende bevolking, zodat pastoor Sim kens i.v.m. zijn voorgaande taak als aalmoezenier van de arbeid hier een mooi werk wachtte. Wegens ziekte van de secretaris van het kerkbestuur, de heer H. v. Woensel, werd de nieuwe herder door de wnd. secretaris, dhr. Chr. Hendriks, een woord van welkom toegesproken, die dit een zeer be langrijk moment in de geschiedenis van de parochie noemde. Immers, de namen van pastoor de Klijn en de parochie waren als het ware met elkaar vergroeid. Hij gaf de nieuwe pastoor de verzekering, dat hij hier niet alleen een tot in de puntjes verzorgde kerk, maar tevens ook pa rochianen vond, die als volgt te defi niëren zoud'en zijn: goede mensen (niet één uitgezonderd), mensen die hun priesters eren, mensen die in alles met hem zouden meeleven, kortom dus, ook een goede parochie. Hij feliciteerde hem en zijn familie van harte met zijn benoeming en sprak als zijn overtuiging uit, dat hier de juiste man op de juiste plaats was gezet. De vorige functie, n.l. die van aalmoezenier van de ar beid, wijst er op dat de parochie St. Jozef in hem een priester heeft ge kregen die alles naar waarde zal weten te schatten, een priester die de gave bezit met mensen te kun nen omgaan en een open oog en oor heeft voor ieder, waar zijn geeste lijke of morele hulp nodig zou mo gen zijn. Hij hoopte dat de nieuwe pastoor hier nog zeer veel gelukkige jaren zou gaan beleven in een ë°c~ d'e gezondheid en een prettige sfeer, en dat God zijn toekomstig werk zou mogen zegenen. Hierop trad een van de bruidjes, 't dochtertje van de familie Lagar- de-Vloemans, naar voren voor het opzeggen van het volgende gedicht- Mijn mammie zei laatst tegen mij. Ja, weet u wat zij zachtjes zei? Hier komt een nieuwe heer pastoor, Nog niet aan anderen zeggen, hoor! En nu mag jij, nu luister even, Die heer pastoor een schopje geven. Een schopje, vroeg ik, met mijn schoen? Moet ik pastoor dan pijn gaan doen? Wel nee, zei Ma, mijn kleine popje, Je moeder meent, 'n herdersschopje, Zo eentje waar men zand mee schept Zoals je er zelf ook een hebt. Mijnheer pastoor, die weet heel goed Waarvoor dit schopje dienen moet, De zwarte schaapjes en de lauwen, Hij wil ze allen graag behouwen. Nu is 't zover, mijnheer pastoor. En hier hebt u het schopje, hoor. Houdt al uw schaapjes, waar z'ook gaan, Voor altijd op de goede baan. Ook een der leden van de jeugd drumband sprak nog een kort wel kom. De pastoor dankte de sprekers voor hun welkomstwoorden. Hij had het gevoel dat deze entree hem nog lang bij zal blijven. Hij weet dat de verwachtingen zeer gespannen zijn. Hij zal proberen pastoor de Klijn, die de parochie met grote bekwaam heid en liefde heeft geleid, te ver vangen. Hij zal bovenal trachten een goed mens en priester te zijn. Vervolgens werd' een stoet gefor meerd, bestaande uit een aantal rui ters, verkenners, drumband „de Ti- rolers van St. Bernard", acolieten, bruidjes, jeugdverenigingen, auto's met gemeentebestuur en kerkbe stuur, en besloten door de Canisius- harmonie uit Nijmegen, die pastoor Simkens, naast de burgemeester in een auto gezeten, op zijn intocht in zijn a.s. parochie vooraf ging. Vóór de kerk stond 't Kon. Muziekgezel schap Euphonia gereed om Zijn eer waarde met een fikse mars te ver welkomen. Het front der kerk was van een prachtige bloemenversiering voor zien. Nadat de pastoor en zijn fa milie, kerk- en gemeentebestuur en een groot aantal geestelijken in de kerk hadden plaats genomen en deze Zondag j.l. werd onder ideale weersomstandigheden de grote sportdag der Kaatsheuvelse Levens school gehouden, welke, mede daar door, een groot succes is geworden voor de organisators, in het bijzon der voor de heer H. Quaadvliet, sportleider der school. Om 9 uur werd deze sportdag ge opend met een H. Mis in de kapel van het Missiehuis, waaronder de aalmoezenier, kapelaan Pas, een toe spraak hield. Teneinde de strijd om de diverse ere-titels attractiever en spannen der te maken, werden ook de stu denten van het Missiehuis in de ge legenheid gesteld hieraan deel te nemen, waarvan door 'n groot aan tal gebruik werd gemaakt. Men had de deelnemers in twee groepen gesplitst, n.l. groep I van 16% tot 18 jaar, en groep II van 14 tot 16% jaar. Aan de nummers wielrennen en basketball werd alleen door jongens van dé Levensschool deelgenomen. Begonnen werd met 300 m. sprint voor wielrenners, welke gehouden werd in de Mgr. Völkerstraat. Van groep 1 werd hier winnaar: C. Kuijsters, en bij groep II: W. Da- men. De wedstrijden kregen vooral een spannend karakter bij de 100 meter hardlopen, omdat hierbij de jongens van het Missiehuis aan de start ver schenen, en 't dus vooral een pres- tige-kwestie werd tussen Levens school en Missiehuis. Er werd dooi de jongens een felle strijd geleverd, Met de motorpolitie voorop, om 't verkeer vrij te houden, werd in een vrij hoog tempo gestart, hetgeen ve len noodlottig werd, zodat halver wege de wedstrijd reeds diverse lo pers hun gebrek aan wedstrijd in zicht en adem met opgeven moesten bekopen. H. Muskens bewees ten slotte over het meeste uithoudings vermogen te beschikken, daarmee aantonend dat er op dit onderdeel bij Desk flink wordt getraind. Hij werd winnaar in groep I; nr. 2 B. Verhoeven en nr. 3 P. v. Loon. In groep II won A. Pooters, nr. 2. Th. Bekke en nr. 3. A. Ebbing. Daarna werd de basketball-compe titie afgewerkt, met als eindresul taat dat groep 5 hier winnaar werd. F. Dingemans behaalde over alle onderdelen de meeste punten en werd daarmee algemeen kampioen van deze sportdag. Na afloop van de wedstrijden wer den de deelnemers door directeur Annegarn op de hem bekende vlotte wijze toegesproken en dank ge bracht voor hun sportieve medewer- -| king, waarna hij met een toepasse lijk en humoristisch woordje aan de winnaars de prijzen uitreikte, waar bij hij natuurlijk ook een pluim stak op d'e hoed van de heer Quaadvliet. Mede door het ontbreken van con currentie op het nummer wielren nen, kwam de wisselbeker door het behalen van het hoogste aantal pun ten, voor een jaar in het bezit van de Levensschool. Deze prachtig geslaagde sportdag werd tenslotte besloten met 't ver tonen van een film over de Wereld kampioenschappen voetbal 1958 en de Olympische Spelen in Melbour ne, welke vertoning plaats had in de sportzaal van de Levensschool. VOLKSCONCERT ST. JAN. Begunstigd door fraai zomerweer, gaf de kon. erk. harmonie St. Jan, onder directie van dhr. Chr. Kuij- ten, zondagavond een volksconcert op de Markt. De diverse nummers werden op keurige wijze uitgevoerd, zodat St. Jan op een alleszins ge slaagd concert kan terugzien. De belangstelling was, zoals van ouds, weer matig. Het luisteren was ook nu weer geen onverdeeld ge noegen, omdat het verkeer ook nu weer kans kreeg tijdens het musi ceren gewoon doorgang te vinden, hetgeen natuurlijk weer veel af breuk deed. DE K.A.V. NAAR DE CO-OP FABRIEKEN. Enkele dagen geleden hebben de dames van de K.A.V. een uitstapje gemaakt naar de Co-op fabrieken in Jutfaas bij Utrecht, 's Morgens werd vertrokken met een bus van de fir ma Kiviet uit Vlijmen, en ging de reis over Rotterdam, waar even werd uitgestapt en een en ander be zichtigd. Vervolgens ging het over Utrecht naar de Co-op., alwaar men werd ontvangen door de chef. Na een kopje thee te hebben gebruikt, werd een rondgang door de fabriek gemaakt, die zeer interessant was. Hier kon men zien hoe alles gefa briceerd wordt. Na genoemde rond gang stond er reeds limonade klaar en kregen de dames een zakje met versnaperingen. De terugreis ging over Den Bosch, waar de dames een lunchpakket kregen aangeboden van de Co-op, dat allen zich goed lieten smaken. Na nog even een groet te hebben ge bracht aan de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch, werd d'e avond ge zellig doorgebracht in hotel Paler mo met zang en muziek. Nadien werd de thuisreis voortgezet en ar riveerde men om 11 uur in Kaats heuvel. Hartelijk dank nog aan de heer Broks, directeur van de Co-op, voor de gezellige dag die hij de K.A.V. heeft bezorgd. UW LAATSTE KANS. Voorverkoop tot en met 9 juni bij Sigarenmagazijn v. d. Broek, Grotestraat 218, WAALWIJK ALLÉÉN nog verkrijgbaar: Zitplaatsen a 1 7.50 en f 6.-f 3.50 en f 2.50 beperkt voorradig. Overige rangen uitverkocht dagen groot feest zijn in het dorp, waaraan iedereen en vooral de jeugd zal meewerken, want het gaat deze keer om „onze pastoor". Nadere berichten volgen in het vrijdag-nummer. Het Gilde St. Ambrosius zal deel nemen aan het Kringgildefeest te Den Dungen, dat wordt gehouden in verband met het 25-jarig bestaan van de Kring Maasland, op 16 au gustus a.s. Tevens is ingeschreven voor deelname aan 't Hart van Bra bant, waar op 2 augustus a.s. een de opkomst voor beide gildefeesten goed zijn, opdat St. Ambrosius een goed figuur zal slaan en weer eens met zilver naar huis zal terugkeren. Ook 't St. Hubertusgilde zal deel nemen aan Den Dungen. Onze drie gilden zullen ook weer met de huldiging van pastoor Mom- mers acte1 de presence geven. Zaal Parochiehuis: dinsdag en vrij dag 9 en 12 juni: ontspanning ou den van dagen; Film-opname: 7 uur vertrek défilé Sdjuweef ptoats TeeïCMoge in de v. Rijckevorselstraat. KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121, waarbij zij terdege werden aange vuurd door hun respectieve aan hang. Uiteindelijk zegevierde in groep I: G. Dierick van het Missie huis, terwijl in groep II C. Pooters van de Levensschool de erepalm voor zich opeiste. Inmiddels was men begonnen met 't onderdeel: doelwerpen. F. Dinge mans (Levensschool) won hier in groep I, en F. v. Hest (Missiehuis) in groep II. Het nummer ver-springen werd een complete zege voor het Missie huis; groep I: A. v. Kilsdonk, groep II: Th. Wagemakers. Om half vijf werd gestart voor stratenloop, het hoofdnummer. Het parcours liep vanaf de Mgr. Völker straat, Hoofdstraat, Peperstraat, Gasthuisstraat, Leo XlIIstraat, Mgr. Völkerstraat en finish op 't terrein van de Levensschool. De voorbereidingen zijn reeds ge troffen voor de opname van de ac tie-film onzer plaats. De verenigin gen zijn reeds aangezocht om tijdig ter plaatse te zijn om hun demon stratie te tonen, welke zal opgeno men worden, om straks in 't geheel ingelast te worden in een echt Loon- se film. Voor het défilé is de aange geven tijd 7 uur. Het wordt opge steld in de v. Rijckevorselstraat. Men gelieve dus even voor de aan gegeven tijd aanwezig te zijn. De stoet trekt naar het brede stuk van de Willibrordusstr. (Noord) om daar gefilmd te worden. Overdag zullen plaatselijke bij zonderheden opgenomen worden, terwijl ook de werkende mens, die voor de lens komt, zal worden be legerd. Eveneens zullen op de dag de opgegeven verenigingen hun mede werking verlenen, naast de bedrij ven welke eveneens hun productie zullen laten vastleggen op de film- strook Als iedereen meewerkt, slaagt de film het beste. 40-JARIG PRIESTERFEEST. ST. ANTONIUSPAROCHIE. De parochie van St. Antonius breidt zich gestadig uit we zou den kunnen zeggen wekelijks. De gehele Burg. Smcelelaan is met z'n fraaie huizen bijna ge heel bewoond, deze week zullen de huizen in de Ruysbroekstraat volgen; aan de Adr. Poirterstr. zal weldra een aantal nieuwe be woners geherbergd worden en ook het riante Bloemenoord zal met de regelmaat van de klokz n groot aantal huizen bezet zien; een voortdurende groei van bete kenis dus van deze parochie. WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE. Dinsdagavond direct na sluiting van het' had zal de Waalwijkse Zwemvereniging een polowed- strijd spelen tegen Triton uit Boxtel. Deze wedstrijd is voor de competitie van de KNZB, afde ling B van de Kring Noord-Bra bant. De opstelling van onze plaatsgenoten is als volgt: Doel: Ad van Delft. Achter: Hans Dijkstra en Piet van Oss. Midachter: Ad van Rijen. Voor: Lou de Leijer, Ion Schipper en Peter van Bracht. De wedstrijd is voor iedere be langstellende toegankelijk; even wel zal dc toeschouwers een lot van 25 cent worden aangeboden ten bate van de interland zwem wedstrijd Nederland-Groot-Brit- tannië, die op 25 en 26 juli a.s. door de Waalwijkse Zwemvere niging wordt georganiseerd. Woensdagavond 8 uur repeti tie dameskoor Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen, daarna bestuursvergadering. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor' Oefening en Vermaak in De-Twee Kolommen. AUTO-ONGEVAL. Toen de Eerw. heer C. J. A. M. M., kapelaan te Tilburg, met zn Volkswagen over de Noorder Pa rallelweg reed in de richting 's-Bosch, kwam hij bij de over weg aan de Putstraat in hotsing met een van rechts (Sineelelaan) komende Volkswagen uit Utrecht van de heer H. L. A. M. E. De bot sing was van dien aard dat de eerste wagen kantelde, maar de bestuurder kwam zonder enig letsel door 't schuifdak de auto verlaten. De wagens liepen be schadigingen op. Het dochtertje dat naast de heer E. zat was ernstig geschrok ken, maar bekwam verder ook weinig letsel. Gevonden Wit kindervestje; rode knip- beurs; damesportemonnee, bad pak met handdoek; jongensblou se; rood gestreept kinderjasje; twee honden; shawl; een kinder- handschoentje. Verloren Gymnastiekschoen; jongens portemonnee; twee zweinkaar- ten; halskettinkje; drie brillen; zwart-bonte pink; bagage-zei t- binder; portemonnee m. inhoud; gereedschapset (motor); school tas met inhoud; plastic tanden- beugel; huissleutel; een kinder schoentje; step; gouden dames- annband. AGENDA. Zaal Cantine Timtur. Waalwijks orkest: woensdagS uur repetitie gehele orkest. Musis Sacrum: Maandag en woensdag 8 uur: „Vrijheren van het woud". Luxor: maandag en woensdag 8 uur: „Loving you". Thalia: Maandag, dinsdag en woensdag 8, 9 en 10 juni demon stratie der „Pas-klaar" Methode. Hotel verwiel; Vrijdag 12 juni 8.15 uur: Contactgroep voor Han del en Industrie: Oost en West' .Praten tussen 252.'. •ji-riTüüTW DE POSTDUIF. Het programma voor het 40-jarig priesterfeest van pastoor Mommers is uitgekomen. Het is een goed ver zorgd boekje geworden. Wij zullen in ons volgend nummer uitvoerig hierop terugkomen en het program ma en bijzonderheden meedelen. Voor de huldiging door de vereni gingen gelieve men zich te houden aan de nummering en de aanwijzin gen van d'e orde-commissarissen. Als het défilé trekt, zullen de klok ken luiden en de muziek haar klan ken uitstrooien voor onze herder, die reeds 40 jaar lang zijn krachten aan de dienst van God gewijd heeft. Wij kennen hem nog niet zo lang, doch in ons midden neemt hij een zeer grote plaats in als geestelijk leids man. Het zal zondag en de volgende Donderdag om pl.m. 7 uur heeft zich in de speeltuin een vrij ern stig ongeval voorgedaan. Het 4- jarig zoontje van de heer K., rij wielbewaarder, uit (Te St. Cris- pijnstraat, viel van het bovenste platform van de glijbaan naar heneden op het onderste plat form. Het kind werd opgenomen met een schedelbasisfractuur. Via het ziekenhuis alhier is het naar het St. Elisabethziekenhuis te Tilburg overgebracht. De toe stand van het kind is nu van dien aard dat levensgevaar geweken is. Een jongedame kwam van de springplank in aanraking met de wand van het bassin, waar door zij een ernstige vleeswonde opliep. De vlucht van zondag vanaf Orleans was een herdenkings- vlucht voor ons overleden lid P. Schocmans zaliger gedachtenis. Op zo'n dag komt het weer eens voor de geest wat zo'n lid voor De Postduif heeft betekend. Hij heeft ontzaglijk veel werk met plezier voor de vereniging en de duivensport gedaan. Het is een zeer mooie daad hem ieder jaar te gedenken, maar het zou nog veel mooier zijn als op zo'n dag als vandaag zich verschillende leden kwamen melden om met net zoveel ijver mede te willen werken De Postduif tot de mooi ste vereniging van de Langstraat te maken. Hier volgen de prijswinnaars der ereprijzen; le prijs en beker .Tac. Sars, wien het wel toever trouwd is hem een jaar te bewa ren; 2e prijs, medaille, geschon- gen door ons erelid Stokwielder: M Verhulst; deze medaille zal n blijvende herinnering zijn aan de Orleansvlucht 1959. Van BI adel 3 18 25 35 46 6o; J. Verhagen 4 19 39 69; M. Ver hulst 57 13 17 24 27 33 36 52 63 64- A. van Huiten 6 15 26 31 50 51; Boot 8 11 20; Kramer 9 28 56; B. van Riel 10 32 57; H. Pul lens 12 34; J. Spapens 14 21; van der Geijn 16 38 48 62; P. van Bok hoven 22; A. Bakkers 23 45 47; de Ronde 29; Schaafstra 30; J. de Bruin 37; v. d. Bogaart 40 61; Jos Pas 41 58; C. van Bijnen 42; H Schilfer 43; G. J. Schoemans 44; A. Leijtens 49 66; M. van den Heuvel 54; A. van Hilst 55; C. de Man 59; v. d. Gouw 60; J. Leij tens 67; v. Spijk 68; P. L. Pul lens 70. Duiven los om 6.15 uur; eerst- aankomende duif 12.49.18.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6