DRUNEN Sunil wast stralend wit... VLIJMEN Waalwijkse en Langsiraaise Courani De Mastreechter Staar naar Drunen WITTER DAN DE WITSTE GEIT en spaart uw linnenkast Sprang-Capelle TEAKMEUBELEN DITVOORST-SCHRIJVERS Uit de Langstraat Ontvangst en Défilé langs H.M. de Koningin r' Momenteel geëtaleerd speciale exclusieve VRIJDAG 10 JULI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 82e JAARGANG No. 55 Abonnement: 22 cent per wmï: per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 De Culturele Kring DRUNEN ELSHOUT zoekt nieuwe wegen Het programma van de Cultu rele Kring Drunen-Elshout kreeg het voriee seizoen niet de belang stelling die het verdiende. Bij het opstellen van het programma 19591960 heeft het bestuur zich over dit punt dan ook ernstig be raden. Men heeft getracht de oor zaken van de niet al te grote be langstelling op te sporen en na enige bespreking heeft men be sloten om bij het opstellen van 't programma voor het komende seizoen met de volgende punten rekening te houden. De culturele avonden of eve nementen moeten van een derge lijk gehalte zijn dat zij in brede kring, althans toch zeker bij de leden, belangstelling trekken. De Culturele Kring, die ook in haar programma voert het brengen van de cultuur naar de mensen, wil middels haar programma de bevolking meer inschakelen en tot zelfwerkzaamheid aanzetten. De avonden zullen moeten wor den gehouden op een avond en een tijdstip dat men behoefte heeft er eens uit te gaan en ten slotte wil de Culturele Kring ook de jeugd niet vergeten. Overtuigd van het bijzonder goede werk dat de Kring voor de gemeenschap kan doen en ook van de belangstelling die deze Kring in ruime kring geniet (met ruim 300 leden) heelt het bestuur thans weer het programma 1959- 1900 in de steigers gezet. Er zul len weer een vijftal avonden wor den georganiseerd. Op het programma staat o.m. het optreden van de Mastreechter Staar, die in Drunen wil komen concerteren. Hierover zijn reeds onderhandelingen gaande en de leiding van dit internationaal be roemde mannenkoor heeft 't op treden van de iStaar in Drunen reeds voor mogelijk verklaard. Het optreden van dit koor zal in het komende seizoen en cultureel evenement worden, niet alleen voor Drunen, maar voor de hele Langstraat. Verder staat op 't programma het optreden van een beroepsto neelgezelschap en gedacht wordt aan een gezelschap van de eerste rang. Verder staat er nog 'n mu ziekavond op het programma, dit door het feit dat er in Drunen al tijd zeer veel belangstelling voor muziek is geweest. Het programma bevat ook een culturele manifestatie van de ge hele bevolking. Evenals met de openluchtspelen in het verleden alsmede het opvoeren van een to neelspel hij de opening van de Hoge Braken, wil men ook thans onder leiding van de beroepsre gisseur Jo v. Erp door de Drune- naren een toneelstuk laten op voeren en ten slotte staat nog op het programma een tweetal kin dermiddagen, waarop de jeugd onthaald zal worden op een goed stukje toneelspel. Wij kunnen niet anders dan de opzet van het programma buiten gewoon en bijzonder goed noe men. Er wordt hard gewerkt om dit programma rond te krijgen. Wij hopen dat de organisato ren in brede lagen belangstelling zullen krijgen voor hun buiten gewoon werk. Bejaarden uit Drunen en Elshout hadden een buitengewone dag Ruim 160 ouden van dagen uit Drunen maakten maandag met ruim 60 auto's hun jaarlijks uitstapje. Het was dit jaar wel een bijzonder uitstapje, omdat het gehele gezelschap door PI. M. de Koningin op paleis Soestdijk zou worden ontvan gen. Deze ontvangst vond plaats om kwart voor twaalf en bestond uit een ontvangst van een deputatie die de geschen ken aanbood en daarna een défilé van de 60 auto's met de bejaarden, die allen met vlaggen en oranje getooid, Hare Majesteit hartelijk toejuichten. Om pl.m. half negen waren de oudjes reeds uit Drunen vertrok ken. De tocht ging via Heusden, Zaltbommel, Utrecht naar Soes- terberg, waar bij het Soester na tuurbad de eerste halte was. Daar werd een kopje koffie met een broodje aangeboden en kregen de dames het snoepje en de heren hun sigaren. Na een uurtje rust ging de tocht naar Soestdijk, waar op de Soestdijker straatweg werd opgesteld voor het défilé. Ontvangst. Inmiddels waren namens de Drunense ouden van dagen reeds ten paleize ontvangen mevr. de Wed. v. d. Bosch-v. d. Pol uit Els- hout, burgemeester A. D. C. Snels van Drunen en de voorzitter van het comité ouden van dagen de heer L. Th. v. Drunen. Vlak voor het défilé begon (de wagens waren inmiddels tot aan het paleis genaderd) werd deze deputatie aan Hare Majesteit voorgesteld en bood mevr. wed. v. d. Bosch onder toepasselijke woorden een fraaie ruiker anjers aan, wat door Hare Majesteit bij zonder op prijs werd gesteld. In middels werden ook de geschen ken overhandigd, n.l. 'n zeer gro te fruitmand, waarop alle soor ten groenten en fruit welke op de veiling alhier aangevoerd wor den. Ook werd aangeboden een paar met de hand gemaakte mi niatuur avondschoentjes, 'n zeer fraai lederen handtasje en 'n cas sette, waarbij een speciaal ver vaardigde vaas, waarin een scheepsschroef was afgebeeld. Voor de prinsessen werd n mini atuur scheepsschroef je aangebo- paar met scheepsschroefjes ver sierde manchetknopen. Al deze geschenken duidden op wat Drunen voortbrengt en pro duceert. Burgemeester Snels ver telde Hare Majesteit dan ook een en ander over Drunen en Elshout en de betekenis van deze geschen ken. Hare Majesteit was vol be langstelling voor al wat over Drunen verteld werd en vol be wondering over wat werd aange boden. Tijdens het défilé vroeg Hare Majesteit nog belangstel lend hoe men deze 60 auto's voor deze tocht bijeen had weten te krijgen. Burgemeester Snels ver telde toen dat deze alle geheel be langeloos door de autobezitters gedurende een dag met chauffeur werden beschikbaar gesteld. Ha rp Majesteit was vol bewonde ring voor de gemeenschapszin welke uit deze daad sprak. Tij dens het défilé was Hare Majes teit geheel onder aan de trappen van het bordes komen staan om de oudjes goed te kunnen zien. Dit défilé is voor allen die er aan deelnamen, een onvergetelijk moment geworden. Zeer prettige dag. In het hotel-restaurant „De Mof" kregen de oudjes een diner aangeboden en was de eerste gro te rustpauze. Na de spanningen van deze eerste etappe liet men het zich zeer goed smaken en bleef men nog geruime tijd gezel- li» bijeen. Over Arnhem, Nijmegen en Grave, ging men terug naar Dru nen, na eerst nog de thee te heb ben gebruikt in „De Nachtegaal" te Grave. De ontvangst in Drunen was zoals andere jaren weer zeer har telijk, Burgemeester Snels dankte tot slot allen die aan het slagen van deze tocht hadden medege werkt, de bewoners voor hun fi nanciële steun, de autobezitters voor het beschikbaar stellen van hun wagen, de EHBO-ers, de helpsters en de Eerw. Zusters voor hun hulp en ook de ver keerspolitie. die de hele karavaan van wagens veilig over Neder lands wegen had geloodst. Namens de ouden van dagen dankte tot slot nog de heer L. Th. v. Drunen. De tocht ouden van dagen 1959 is een onvergetelijke geworden. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur uit sluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 11 en zondag 12 Juli dienst Dr. Verhaak. Ronde van Drunen. De belangstelling in de renners- wereld voor de Ronde van Dru nen is vrij groot. Naar alle ver wachting zal men in Drunen uit komen met 'n sterk rennersveld. Vermoedelijk zal de gehele Olym- pia-pioeg in Drunen starten. Leids Jeugdtoneel. Het Leids Jeugdtoneel zal a.s. zondagmiddag in Drunen komen. Om 2 uur zal zij in de Hoge Bra ken opvoeren de klucht „De ge heimzinnige avonturen van Bul letje en Boonestaak. De jeugd krijgt zondagmiddag in de Hoge Braken dus weer feest. Burgerlijke Stand over mei 1959. Geboorten Cornelis zv L v Noort-van der Lee Reinier zv Th van iSpijk- Kempkes - Gerardus zv J. Hessel- mans-Pulles Antonia dv J Brok-van Son Hendrik zv A Maas-Maas Cornelis zv F Pul lens-van Rooij Wilhelmina dv A Brok-van de Leur Theodora dv A v Delft-v Son Ivonne dv Chr Loriaux-Swensen Judith dv C Bredero-Goddijn Johan nes zv J v Venrooij-Pollaerts Johannes zv J Reacq-Felen Johannes zv A v Logten-Kolmans Antonia dv H Kivits-IJpelaar Theodorus zv J Muller-Lom- mers Antonius zv H Timmer mans-Brok Hubertus zv H van der Lee-Moors - Maria dv M Els- hout-Schouten Johanna dv W Mimpen-Vissers. Huwelijken: Geen. Overlijden Petrus F Elshout, oud 78 jaar, gehuwd geweest met Gerdina M v Gorcom Lucia van Drunen oud 71 jaar echtg van Georgius G van Spijk. Agenda. Zaterdag 11 juli. 8 uur „De Circusheid", alle leeftijden, Hoge Braken. Zondag 12 juli. 11.309 uur vergadering NNT in Hotel Royal. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. van Delft. Hier is met Sunil gewas sen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het was goed stralend wit wordt ...werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook wasmachine en wringer varen er wel bij! Neem meteen het voordelige reuzenpak 11.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 11.30 uur R.K. Bibliohteek Ho ge Braken. 2 uur Leids Jeugtorieel Hoge Braken. 5 uur „De Circusheid" alle leef tijden, Hoge Braken. 8 uur „Het Rijstmeisje" 18 jaar Hoge Braken. Capelle Woninginrichting sinds 1878 Nieuwlandstraat 14 TILBURG Adverteert in DE ECHO DE ECHO VM HEI ZUIDEN OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO' i SUN I6.5IÖ VISCONCOURS. Zondag werd te Vlijmen het visconcours van de verenigingen Nieuwkuijk, Haarsteeg en Vlijmen, om de Mr. Prinsen-Beker voortgezet. In de corps behaalde Vlijmen de le prijs, Haarsteeg 2, Nieuwkuijk 3. Voor de beker heeft Haarsteeg nu nog de leiding met 35 gram meer als Vlijmen. VISCLUB DE HUT. Zondag maandvergadering van de Vis club de Hut in café H. Boom-v. d. Wiel. Belangrijke agenda; alle leden worden ze ker verwacht. TUINFEEST. In verband met het 100-jarig bestaan van Hotel Prinsen, werd zaterdag en zondag een tuinfeest gehouden. Zaterdagmiddag werd begonnen met een receptie van 3 uur tot half 5. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Om 7 uur begon het tuinfeest. Ook zondag werd het tuinfeest voortgezet. Het weer werkte schitterend mede en er wa9 zowel zaterdag als zondag veel belangstel ling. BEDEVAART NAAR DEN BRIEL. De jaarlijkse bedevaart naar Den Briel zal dit jaar worden gehouden op maandag 13 juli. Zij die hieraan willen deelnemen kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer v. d. Griendt, Catharinastraat, alhier. i VOETBAL. Heusden - Vlijmense Boys, 2-0. Zaterdag speelden de Vlijmense Boys een wedstrijd te Heusden. De Boys waren niet in grote vorm en verloren verdiend met 2-0 van Heusden, dat zich ook het meest in spande om de overwinning te behalen. WEDVLUCHT P.V. DE ZWALUW. Zaterdag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht vanuit Ruffec; los 6 uur, eerste duif 8-49-13, laatste prijs winnende duif zondagmorgen 7-35-01 uur. Uitslag als volgtW v Vugt 1; L Mees ters 2, 3; H Pelders 4. Zondag wedvlucht vanuit Bruly; los 10 u., eerste duif 12-42-07, laatste prijswinnende duif 12-56-50. Uitslag als volgt W v Vugt 1, 5, 9, 10, 17; C Diepstraten 2, 3, 6, 14; Jan Oosterwaal 4, 13; B v Esdonk 7, 11; Adr Kuijs 8; C v Helvoirt 12; P v Dal 15; H Mommersteeg 16. Zaterdag wedvlucht vanuit Orleans. Dit is een nationale vlucht; de duiven zijn j.l. woensdag reeds ingekorfd. Zondag wedvlucht met oude duiven van uit Pont St. Max. Inkorven vrijdagavond van 7 tot 8.15 uur. Zondag wedvlucht met jonge duiven van uit Duffel; dat is de eerste wedvlucht met de Combinatie Helvoirt, Drunen, Nieuw kuijk, Vlijmen. Inkorven vrijdagavond van 7 tot 8.45 uur. Dus alle op tijd. den verwelkomd door het fanfarekorps Kunst na Arbeid. De voorzitter van het comité sprak na afloop van deze tocht woor den van dank tot de dames en heren auto-, bezitters, die op zulk een spontane wijze hun auto deze dag ter beschikking hadden gesteld om de bejaarden zulk een mooie en prettige dag te bezorgen. Ook de beide ordonnansen, de heren van Beek en Rosen- brand, mochten woorden van dank in ont vangst nemen voor hun begeleiding. Mede door hun zorgen kon men overal tijdig aan wezig zijn. De heer Ad van Oversteeg bracht dank aan het comité voor de goede zorgen niet alleen voor de bejaarden, maar ook aan de chauffeurs besteed. Het is voor ons een genoegen dit te kunnen doen voor de bejaarden en ik kan U de verzekering geven, dat wij een volgende maal wederom allen present zullen zijn om mede de be jaarden een gezellige en aangename dag te bezorgen. Ook aan Mevr. Poldervaart wer den enige dankwoorden gewijd. Tijdens het diner te Eindhoven werd aan mevr. Pol dervaart, die wegens ziekte deze tocht niet kon meemaken, een telegram verzonden waarin haar een voorspoedige beterschap werd toegewenst. Tenslotte willen wij een woord van dank brengen aan de plaatselijke politie voor hun medewerking en ook de verkeerspolitie van de diverse plaatsen die men passeerde en er voor zorgde dat de lange stoet van auto's ongehinderd kon passeren. Vanaf deze plaats spreken wij de hoop uit, dat het comité nog vele jaren zulke ook met een zekere mate van jalouzie vast stellen, dat de werkende leden van de zus terverenigingen in Sprang en Vrijhoeve in keurige uniformen zijn gestoken, heeft U enig idee waar wij naar toe willen. Inder-. daad vormt deze circulaire inleiding van een actie, welke ten doel heeft om van de wer kende leden van Kunst na Arbeid niet alleen wat betreft hun prestaties doch ook was be treft hun uitrusting werkelijk muzikanten te maken. Met een variatie op het bekende gezegde „Goede wijn behoeft geen krans", zou men kunnen opmerken „Goede muzi kanten behoeven geen uniformen", maar dan zouden wij onmiddellijk steun zoeken bij een ander gezegde n.l. „Het oog wil ook wat hebben". Men beseft, dat maar al te vaak een beroep op de offervaardigheid van de inwoners wordt gedaan, maar dat neemt niet weg, dat men, gezien de zeer belangrijke plaats welke Kunst na Arbeid in het culturele leven van de gemeente in neemt in de Capelse gemeenschap, toch het comité zal willen steunen in hun voorgeno men plannen. In het tijdvak van 13 t.m. 18 juli a.s. zal men een rondgang maken door de gemeente en zal men een aanslag doen op de beur zen. Zal men zich dan een gulle dorpsge noot tonen? aldus het comité. Een keurig ge üniformeerd muziekkorps, dat zich ook qua uitrusting met alle andere korpsen kan me ten, zal het tastbaar resultaat van hun of fervaardigheid kunnen vormen. Vanaf deze plaats spreken wij de hoop uit, dat alle inwoners het comité zulen steunen BEJAARDEN OP REIS. Begunstigd door zeer fraai zomerweer maakten de bejaarden uit Capelle, Vrij hoeve en het Prot, gedeelte van Kaatsheuvel j.l. dinsdag hun jaarlijkse autotocht. Zij die de reis per autobus meemaakten werden 's morgens om 7.30 uur afgehaald, terwijl zij die per auto de reis meemaakten om 8 uur werden afgehaald. In totaal waren 40 personen-auto's beschikbaar voor deze tocht. Om 8.30 uur werd de stoet opgesteld rond de Binnenhaven te Capelle en even later kon worden afgereisd. Via de Heistraat, Sprang, Waalwijk, ging het in de richting Nieuwkuijk en vervolgens over Cromvoirt, langs de IJzeren Man naar Vught, om in Vught linksaf te slaan en zo te rijden naar St. M.-Gestel, Schijndel, Veghel naar Uden. Precies op tijd arriveerde men op de markt te Uden en werd in de zaal van de heer Verhoeven de koffie gebruikt. De reis werd verder via Volkel, Boekei, Handel, Gemert voortgezet naar Eindhoven, alwaar in het bekende restaurant Rozenstein van de heer Sars, het diner werd gebruikt. De bejaar den deden dit diner, dat door de fam. Sars voortreffelijk was voorbereid, alle eer aan. Na afloop kon men dan ook niets anders dan woorden van lof horen over het uit stekend verzorgde diner. Te ongeveer 2.30 uur werd de reis vervolgd naar Oisterwijk en deze plaats bereikte men via Best, Oir- schot en zo vervolgens langs de oude weg. Op het bekende landgoed De Rosep werd de thee gebruikt en kon men een korte wandeling op het landgoed maken. Als laatste pleisterplaats werd het bekende ho tel Bos en Duin te Udenhout aangedaan, waar men de heerlijk gesmeerde broodjes met koffie gebruikte. Te ongeveer 7 uur werd de thuisreis ondernomen en precies op precies op tijd arriveerde men te Vrij hoeve, waar men werd opgewacht door het fanfarekorps Sirena. Wederom langs de Heistraat, Nieuwevaart, Poolsestraat, Schre- velstraat en Wendelneseweg arriveerde men te 8 uur te Capelle, waar de bejaarden wer- mooie tochten voor de bejaarden zal ver zorgen. WORDT KUNST NA ARBEID GE-UNIFORMEERD Reeds geruime tijd werden gesprekken gevoerd om te geraken tot uniformen voor onze plaatselijke muziekvereniging Kunst na Arbeid. Thans heeft dit plan vaster vorm gekregen. De initiatiefneemster tot dit plan is mej. P. J. Rijken. Mej. Rijken is de mening toegedaan, dat, nu de beide an dere korpsen in Sprang-Capelle van uni formen zijn voorzien, ook Kunst na Arbeid in uniformen dient gestoken te worden. Daartoe heeft mej. Rijken een comité in het leven geroepen, dat deze plannen zal moe ten verwezenlijken. Een 12-tal dames en 2 heren hebben zich bereid verklaard zit ting te nemen in het comité. In een cir culaire die het comité deze week tot de inwoners van de v.m. gemeene Capelle heeft doen uitgaan, lezen wij het volgende. Als wij met ongeveinsde bewondering en in hun voorgenomen plannen, zodat men binnen afzienbare tijd ook Kunst na Arbeid zal kunnen zien marcheren in een keurig uniform. BEKROOND. Het kinderkoor Hallelujah behaalde onder leiding van haar directeur de heer M. C. Rijken, op het te Utrecht gehouden con cours een le prijs met 312 punten. Wij wen sen de heer Rijken en het kinderkoor van harte proficiat met dit zo prachtige resul taat. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5