De Echo van het Zuiden WAALWIJK ^WcmlwljL 2) acjloek Sprang - Capelle Bruidstoiletten Cocktail- en Avondkleding Nog witter... wit.. MAANDAG 13 JULI 1959. 82e JAARGANG No. 56 REGENT ST. NICOLAAS ZIEKENHUIS. De heer A. J. Wennekes, di recteur N.V. tot Exploitatie van Wennekes Schoenfabrieken, te Kaatsheuvel, is op 1U juli jl. be noemd tot regent van het St. Ni- colaas-Ziekenhuis te Waalwijk. GESLAAGD. De heer Ant. van Mierlo alhier slaagde te Utrecht voor het exa men Patroonsdiploma Typogra fie van de Federatie der werkge- versorganisatiën in het boek- drukkersbedrijf. NUTS-ULO-SCHOOL In de week van tot 11 juli slaagden in 's-Hertogenbosch voor het Mulo-B-diploma J. B- Ei kelenboom te Waalwijk, M. Hoefnagel te Sprang-Capelle, Voor het Mulo-A-diploma en Middenstandsdiploma: J. M. Boll en J. de Graaft te Eethen en P. O. Pruyssers te Sprang-Capelle. Voor het Mulo-A-diploma: G. Braspenning te Waalwijk, N. van Biel, H. E. Bijkers en C. J. van Vught te Sprang-Capelle. MEISJES-ULO NAM AFSCHEID VAN DE ZUSTERS. Enige tijd geleden deelden wij onze lezers mee, dat de zusters van JMJ, die 20 jaar de Meisjes- ulo-school in Waalwijk hebben bestuurd, deze school gaan ver laten, en dat door het schoolbe stuur is benoemd tot hoofd Mej. H. Hendriks te Den Bosch. Zaterdag hebben het schoolbe stuur en de leerlingen afscheid genomen van de zusters. Dit ge beurde tijdens een bijeenkomst in een van de lokalen van de school, waar in genoeglijke schetsjes en liederen de spijt van velen werd uitgedrukt en tijdens welke bijeenkomst de voorzitter van het schoolbestuur, deken van den Ilurk de zusters oprecht hartelijk dank zegde voor het voortreffelijke werk en de uit stekende leiding gedurende al die 2U jaar. Deken van den Hurk bood namens het schoolbestuur geschenken aan en deelde ten slotte mee dat voorlopig nog 2 zusters aan de school verbonden zullen blijven, t.w. zuster Helena en zuster Constantien. Deze me dedeling werd met groot enthou siasme door de leerlingen ont vangen. Ook de leerkrachten en de leer lingen boden geschenken aan. zondagmorgen werd in het schoolgebouw een afscheidsre ceptie gehouden en zeer vele ouders van leerlingen en oud- leerlingen maakten van de gele genheid gebruik de vertrekkende zusters hartelijk dank te zeggen voor de bijzondere toewijding, waarmee zij altijd voor de school hebben geweerkt. Zuster Maria Bernardino, het hoofd van de school, en zuster Maria, het plaatsvervangend hoofd, zullen met ingang van september elders in het onder wijs gaan werken. KERMIS 1959. De afgekoelde temperatuur van zaterdag bracht hel juiste ker mis weer en tevens direct een gro te drukte op het kermisterrein, dat ditmaal plaats bood aan een groot aantal" aardige kermisat tracties, goed verzorgd en goed gerangschikt, zodat het geheel 'n zeer prettige en gezellige aanblik bood en gesproken kon worden van een aardige mooie kermis. Dat dit gewaardeerd werd bleek uit de grote drukte op zaterdag en zondag, waarvan de kermis exploitanten zeker hebben kun nen profiteren. Ook zeer veel vreemdelingen bezochten de ker mis en de café-houders e.a. die gezorgd hadden voor een strijkje of dansmuziek zullen zeker niet te klagen hebben gehad, 't Was overal vol en gezellig. De Lieder tafel gaf haar traditionele mati nee dat een groot succes was en O.O.G. onthaalde haar leden e.a. op een gezellig matinee, doch hiervoor elders. I ITT RB ETTORE BABINI BRACHT WAALWIJKSE PUBLIEK TOT STORMACHTIGE OVATIES. Sinds gisteren staat de naam Ettore Babini met gulden letters vermeld in de historie van het Waalwijkse muziekleven, want hot was deze Italiaanse gastsolist - thdplijk verbonden aan de Ned. Opera die het kermisma- tinee van de Liedertafel Oefening en Vermaak grote glans en luis ter verleende en het Waal wij kse publiek met zijn prachtige stem lot stormachtige ovaties wistte brengen. Men zou natuurlijk wel kun nen stellen, dat Babini zich reeds bij voorbaat van de gunst van 't publiek had verzekerd door met een aanta[ uitgezochte „favouri tes" van het doorsnee operapu- bliek naar Waalwijk te komen, daar staat toch ook weer tegen over, dat de operaliefhebbers de ze overbekende fragmenten uit opera's van Puccini en Verdi reeds talloze malen door de zeer groten uit de operawereld heb ben horen zingen, zodat wel het nodige zeer sterke vergelijkings materiaal voorhanden was, waar door het optreden van deze Itali aanse tenor niet bij voorbaat een succes was. Het optreden van Ettore Babi ni is een succes geworden en wel een zeer groot succes, want zijn zingen was het pure bel canto zo als wij, wat nuchtere Nederlan ders, haar liet liefst horen, met een warme souplesse en zonder de voor ons wat te sterk geaccen tueerde affecties van het snel ge ëmotioneerde zuidelijke gemoed. Met zijn warm getiinbreerde te nor weet Babini de gehele scala van de muzikale passie en ont roering op prachtig wijze tot klinken te brengen. Zowel in het piano als het forte behoudt zijn stem de warme buigzaamheid van de begaafde zanger, die het notenbeeld zonder enige force ring van de stem in prachtige en boeiende muziek weet om te zet ten. Babini zong drie aria's uit ope ra's van Puccini, namelijk „Che gclida manina" uit La Bohème, „Kecondita armonia"' uit La Tos- ca. Uit Rigoletto van Verdi zong hij het bekende „La donna mo bile" en, na het stormachtige applaus van het opgetogen pu bliek, als toegift „Questo e qu- ella" eveneens uit Bigoletto. De solist werd door Frans Wilmont op uitstekende wijze begeleid. Het koor o.l.v. Louis Sars le verde aan cirt kermismatince een aantal zeer charmante en zeer luchtige bijdragen: Einzugs- marsch uit Der Zigeunerbaron van Joh. Strauss, een bijzonder humoristische en zeer goed uit gevoerde Koorparafrase van Lex Karsemeijer op „Slaap, kindje slaap", het lied „O, Wandcrs- mann" en de finale uit Der Fle- dermaus van Joh. Strauss en ten slotte een grote operette-selectie in een knap arrangement van Louis Sars. De solisten uit eigen kring waren ditmaal Nel Dupont, sopraan, en Rinus Hesselberth, tenor, die zich op voorbeeldige wijze deden gelden in het duet „Niemand licht dich so wie ich" uit Paganini van Lehar en in de grote operette-selectie. Ook mej. missen trad nog even als soliste op de voorgrond en zij deed dat voor de eerste maal zeer verdien stelijk. De heide danres-solisten ontvingen aan het slot bloemen. Een paar zwakke ogenblikken bij de dames huiten beschouwing gelaten mag worden gezegd, dat Oefening en Vermaak een uitste kend kermismatinee heeft ge bracht. Louis Sars had het geheel goed en stevig in de hand en Frans Wilmont toonde zich opnieuw 'n bekwaam begeleider. De zaal was meer dan uitver kocht en dat stemt eens te meer tot vreugde en tevredenheid. MATINEE O.O.G. De grote zaal van De Gecroon de Leersse was tot de laatste plaats bezet bij het jaarlijkse ma tinee dal O.O.G. gal. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een aai dig en vlot gebracht amusementsprogram ma. Na de pauze maakte het ge heel echter een ietwat rommelige indruk (het programma duurde wel wat te lang). CHR. GYMN. VER „KRACHT EN VLUGHEID Afgelopen zaterdag werd door de gymnastiek-afdeling aan wed strijden deelgenomen te Dintel- oord. Deze wedstrijden werden georganiseerd door de Kring- BrabantLimburg van het N.C. G.V. en waren alleen voor adspi- ranten, en wel jongens en meis jes. Dc indeling was als volgt: de leeftijd van 10-11 jaar, 12-13 jaar en 14-15 jaar, waarvan de twee oudste groepen in 2 graden ver deeld waren. Dus waren voor jongens en meisjes elk 5 eerste prijzen beschikbaar. Kracht en Vlugheid had dit jaar voor de eerste maal de wisselbeker voor meisjes te verdedigen, dus de verwachting was wel hoog ge spannen hoe of het nu zoii aflo pen. Het was dan ook een gewel dige vreugde toen bekend' werd dal de meisjes alle vijf de eerste prijzen die beschikbaar waren hadden gewonnen, dus bijgevolg ook weer de wisselbeker. Ook de jongens van 12-13 jaar groep A hadden het genoegen van een eerste prijs. Alles bijeen,toen wel een uit zonderlijke prestatie van de jeugd van Kracht en Vlugheid. Jongens en meisjes en leidster mej. v. d. Hoven en leider de heer Hurkmans, van harte proficiat. RKC START OPNIEUW MET CLUBBLAD. Voor de derde maal in haar bestaan is dc voetbalver. RKC gestart met de uitgave van een eigen cluborgaan, nadat in het verleden reeds tweemaal de ver spreiding van een eigen club blad moest worden gestaakt door diverse oorzaken. Het nieuwe cluborgaan kreeg dc naam „De R.K.C.-er" en staat onder redac tie van S. Dingemans, Br. Sidoni- us, P. v. Engelen, F. Passier en J. v. d. Eerden. Het eerste num mer bevat o.m. bijdragen van re dactieleden, van de geestelijk ad viseur kapelaan Lempens, van voorzitter C. Dekkers en van vi- ce-voorzitter J. van Heeswijk, die hun bewondering uitspreken voor de moed van de nieuwe re dactie en deze derde poging alle succes toewensen, een wens, waarbij wij ons van harte aan sluiten. Naast dit officiële cluborgaan heeft RKC ook het reeds 4 jaar bestaande jeugdorgaan „De jon ge RKC-er' SLACHTOFFER VERKEERS ONGEVAL OVERLEDEN. In het St. Nicoluasziekenhuis is de 25-jarige K. uit Elshout, die bij een verkeersongeval in de Loeffstraat op 4 juli j.l. ernstig werd gewond, afgelopen donder dag aan zijn verwondingen be zweken. Hoewel het slachtoffer in zeer ernstige toestand in het zieken huis werd opgenomen, had men aanvankelijk toch nog hoop dat hij het leven zou kunnen behou den. De uitvaart en de begrafenis hebben vandaag te Fishout plaats gehad. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden bruine damesportcmonnee met inhoud; zakje met leren hakken; bril; bruine linnen rijwieltas met gereedschap; herenpolshorloge; ijzeren buis; notitieboekje; step; armbandje. Verleren: griis jongensjasje; herenpolshor loge; div. zwembroeken: boeken tas; zwemkaart; maandkaart 11. 11. A.; etui met Parker vulpen; bruin lederen aktetas met ge reedschap; grijs jasje met mapje waarin rijbewijs; metalen kin dersteunzool; pitrieten bood schappenmand je; leesbril; zilve ren broche; damespolshorloge; damesportemonnee met inhoud; zilveren halskettinkje met steen tje. AGENDA. MUSIS SACRUM 8 ur: „In 80 da gen de wereld rond" a.l.; van maandag tot en met donderdag. LUXOR 8 uur: maandag: „De weg van het geweld" 14 jaar; dinsdag tot en met donderdag „Jerry, de schrik van het batal jon",, 14 jaar. Woensdag: GANTINE TIMTUR 8 uur: repe titie gehele Waal wij ks Orkest. Sprang CapeBle Waarover zou ik het op deze ker- mismaandag - een doodgewone maandag overigens - beter kunnen hebben dan over de vakantie, die zo zoetjesaan weer gemeengoed gaat worden van alle werkende vaderlan ders. „En in Waalwijk wordt net zo goed gewerkt, hè meneer!" Heel goed, Jantje, dat heb jij heel slim en heel juist opgemêrkt, in Waal wijk wordt net zo goed gewerkt. Wat denken ze in de rest van Nederland eigenlijk wel! Dat zij alleen het belastinggaren tot een uiterst winstgevend bedrijf ma ken? Nou dan moeten ze het maar eens voor eens en voor altijd weten: hier in Waalwijk wordt gewerkt! Zo, en laten ze nou de politie maar roe pen, dan zullen ze horen dat er geen plaats in Nederland is, waar tijdens de kermis gewoon, maar dan ook heel verschrikkelijk gewoon wordt doorgewerkt. Kermis? 't Zou wat, er gaat niets boven het lied van de ar beid, niets is mooier dan het gefluis ter der stanzmachines en de koren der stiksters temidden van het dom me lawaai van het kermisspul. Dat is, heel in het kort, de voorbeeldige Waalwijkse mentaliteit, die m.i. ge- wwvwwwAwwwy Waspik Netjes „dank u wel, meneer" zeg gen, Jantje. Ja, goed zo. „Dag Jantje!" „Dag meneer!" P.S. Om even heel precies te zijn, met die kermisvakantie zit het zo vroeger, toen we nog echt kermis vierden, was er ook een echte week vakantie. Tóen ech ter de kermis evenals het be faamde weesmeisje doormidden werd gezaagd, degradeerde ook de vakantie tot drie snipper dagen. En dit zou ook dit jaar het geval geweest zijn, als er niet de een of andere „sukke- lae' was geweest, die meende, dat er het vorig jaar een dag te tuigt van een vaderlandsliefde, wel ke eerst achter het ijzeren gordijn haar wedergade vindt. Nee, lafen ze ons in de rest van Nederland nu echt niet praten over werken, want dan trekken we nog een registertje open: zaterdagmiddag en 's zondags na de hoogmis juichend de fabriekshallen in! Ja, denk er om, we beginnen er gerust de volgende week mee! Maar goed, als de kermis voorbij is, gaan we in Waalwijk toch ook aan vakantie denken en het lijkt me daarom wel nuttig om u, aan de voor avond daarvan, een klein beeld te ge ven van het va-et-vient der niet wer kende Nederlanders. Dan weet u wei zo ongeveer wat u niet en wel moet doen. De heren van de statistieken heb ben uit geknobbeld, dat ca. 20 pet van de vakantiegangers familie en vrienden gaat verrassenmet een logeerpartij. En leuk dat die familie dat vindt! Met de bedoeling om rust en stilte te zoeken gaat 18 pet. naar de Veluwe, waarbij natuurlijk wel radio's en koffergrammofoons wor den meegenomen. Je kunt daar op de Veluwe werkelijk een granaat horen vallen. Zuid-Limburg met al z'n ber gen schijnt toch bij veel mensen te boek te staan als een vermoeiend land, want het is maar 7 pet. dat daar heen afzakt. Bemoedigend voor de rust en stilte allerwege is de weten schap, dat 80 pet. in juli en augustus met vakantie gaat. Dat is dan vanwe ge de scholen, waar ze van alles we ten, maar kennelijk toch nog nooit gehoord hebben van vakantiespreidi- ding. Van al die mensen, dié zich, voor zien van pet (met klep), zonnebrillen, fototoestellen, koffers, potten, pan nen, kortom van alles wat in huis los zit, de natuur in storten, reist 56 pet. per trein. U ontmoet dus vrijwel ze ker uw buurman. „Hallo, die Piet!" - „Hé, die Willem! Jij ook hier?" En omdat Willem er echt niet om kan liegen, zit hij aan Piet en Piet aan Willem vast en dan doen ze maar net alsof ze niemand liever zouden willen zien dan de Waalivijkse buur man. Er is echter een mogelijkheid om aan een dergelijk soort vakantie te ontkomen, want het is maar 1 pet. dat lopende met vakantie gaat. Sluit u daarbij aan en u zult zich werkelijk „in de vreemde" voelen. Bovendien bewijst u daarmee de Waalwijkse in dustrie een voortreffelijke dienst. En dan nog twee donkere vakan tiezijden, want namelijk 45 pet. van de kinderen blijft in de vakantie thuis en 80 pet. van de huismoeders vindt de zomervakantie (van de kinderen) veel te lang. Dat eerste cijfer moet u beslist mee helpen omlaag halen, en wat die moeders betreftwillen zij misschien even denken aan de ge zondheid van ons onderwijzend per soneel, dat warempel toch al dag en nacht in touw is! En omdat het kermis is, krijgt u er dit keer een plaatje bij. weinig vakantie was gegeven. De administrateurs doken in hun boeken en brachten het volgende konijn uit de hoed te voorschijn drie dagen te veel! Vandaar: niks te snipperen dit jaar. Ha! Ha! Wer das underste aus der Kanne will, kriegt der Deksel auf der Nase, was! HANNIBAL. Heusden WILLEM VAN ORANJE-COLLEGE CHR. H.B.S. EN M.M.S. WAALWIJK Bevorderd van 1 naar 2 A. Aanen; J. van Beek; E. J. J. Bos; J. v. d. Gugten; J. Hartmann; F. Hartong; W. J. M. den Heijer; C. J. C. v. d Hoven; J. A. Kant; W. M. Licher; H. Pouwels; C. D. Schouten; J. W. Schreuders; A j Soeters; C. Spuijbroek; P J F Tasseron; J J. P. v. Vugt; C. A. Walraven; B. Smit; J. M. Boezer; C. Janse; V. C. Lasthuis; C. Maijers; D. M. van Peer; J. H. Quirijns; I A. P. de Raat; P. G. G. Rcitsma; G. P. Rijken; J. M. v. Tilborgh; L. Trouwborst; J. C. Vos; J H Weistra; J E de. Wijs; H. M. j Brouwers; J v Buuren; C L v Dam; H. M. Dercksen; C. v. d. Dussen; K. G. A. v. Dijk; P. H. Geenen; H. G. Goppel; L. E. van Hooff; C. E. J. v. d. Hoven; G. E. Hijmans; B. L. Kleinloog; D. J. Koekoek; E More lissen; M. P. v. Prooijen; W. Quirijns; D. P. v. Tilborgh; A. v. Vuuren; M. Wilde man; E. M. Winkelman; E. H. Wolff. Herex. 3; afgewezen 14. Bevorderd van klas III M naar 4 M.: C. D. v. d. Kolk; C. T. v. Noort; D. M Pruissers; L. W. Renzema; J. M. Roubos; J. S. Verhoeff; L. Kaptein. Afgew. 4. Bevorderd van klas IV M naar 3 M A P. Hagens; J. M. v. Oversteeg; M. H. Westerveen; J. Kieboom. Herex. 1. Bevorderd van 2 h.b.s. naar 3 h.b.s. A. P. Driesprong; P. W. van Eersel; A. j L. Elsman; W. J. G. Haverhals; J. de Geus; P. Mclsen; J. A. v. Mersbergen; G. Muijcn; 1 P. M. J. Rosenbrand; P. A. W. Scheffelaar; J. A. Schild; E. J. N. Sluijmers; J. H. Stronkhorst; J. v. d. Vlies; L. Weening; B. F. H. Wilschut; F. D. v. Wijk; H. A. Bak keren; J. Balder; C. P. T. v Gammeren; P M. Kaptein; J. L. Kruijf; W. A. Kuijs- ten; G. A. K. Mous; J. W. C. Ploeg; C. de Rooij; H. T. Schaaf; E. Sprangcrs; G. H. Sprengers; J. A. A. de Visser; A. van Wijlen. Herex. 3; afgew. 11. Bevorderd van 3 h.b.s. naar 4 h.b.s.: M. J. van der Beek; P. R. Blom; G. Boers; A. C. Borstlap; C. Branderhorst; G. de Bruijn; A. T. B. M. v. d. Kevie; W. K. R. Leihitu; J. de Lima; G. A. Monshouwer; P. J. Slot; G. Smits; P. v. Tilborgh; J. C. J. Versteeg; G. J. Vink; A Waarts; A A. v. Wijk; L. v. Wijk. M. Bernards; E. Bos; R. C. Daleman; S. J. Dercksen; C. H. v. Everdingen; S. H. Harkcma; J. C. Hoevenaar; P. M. de Jong; A. C. Kuijsten; W. J. A. Lucas; A. P v. Oversteeg; H. Paans; M. H. J. v. Tilborgh. Herex. 5; afgew. 15. Bevorderd van klas IV A naar 5 A A. Bax; C. D. v. Beek; C. E. v. d. Brink; C. de Cloe; E. C Cové; D W. Kuijsten; G. de Rooij; H. v. d. Veen; A. Vreugdcnhil. Herex. 2; afgew. 6. Bevorderd van klas IV B naar 5 B J. H. Gouda; H. Heurtcr; P. A. Konings; A. J. de Rooij; A. Vos, D. W. Wink. Herex. 1; afgew. 10. Bevorderd van klas II M naar 3 M E. M. Aanen; J. L. Bosscrs; H. P. Gou da; C. E. v. d. Graaf; W. T. de Graaff; E. v. Hcijst; J. M. v. d. Kolk; B. J. van Kooten; J. Konings; M. J. Mandemakers; A. P. Maijers; C. J. Maijers; G. R. Rempt; M. J. v. Riel; S. A. Schriek; A. A. Vos; T. J. Vos; A. v. Vuuren; L. Mangindaan. Afgew. 2. BEDANKT ALS VOORZITTER. De heer W. Timmermans heeft bedankt als voorzitter van de Harmonie Marijke alhier. De heer Timmermans heeft als ini tiatiefnemer en medeoprichter van de har monie, in de" ruim 10 jaar van het bestaan der harmonie, bijzonder grote verdiensten gehad voor deze vereniging. ZANGERSDAG. Door de Chr. Bond van Zangverenigin gen district N.-Brabant wordt een zangers dag georganiseerd, welke ditmaal in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier zal worden gehouden op zaterdag 3 oktober. Vorig jaar vond deze zangersdag plaats (e Heusden. Verwacht wordt dat een 14-tal zangver enigingen uit de omgeving zullen deelne- GESLAAGD. Mej. J. F. R. Wagner, kleuterleidster aan de openbare kleuterschool Prinses Beatrix, alhier, slaagde vorige week op het te Eind hoven gehouden examen voor de hoofdakte kleuterleidster. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart, alhier, hield j.l. zondag een wedstrijd met jonge duiven van uit Duffel, over een afstand van 50 km. De uitslag was als volgt: A Klootwijk 1, 3, 45; C Boer 2, 43, 47, 72, 79, 80; P Bakkeren 4, 12, 52, 63; C de Cloe 5, 8, 9, 11, 17, 18, 59, 62, 65, 69; A v Oosterhout 6, 21, 23, 34, 41, 56, 78; J v Helden 7, 14, 67; B Pols 10, 22, 24, 26, 53, 55, 66; A v Peer 13, 71, 76; A Spierings 15, 70, 73; H v Kampen 19, 32, 37; G. Treffers 20, 27, 30, 39, 42, 58; P v Raamsdonk 25, 33, 36, 46, 48, 54; H Dalmaijer 28, 35, 64; M v Peer 29, 38; J Meter 31, 51; H Verduijn 40, 60, 74; A Tactor 44, 49; A v Beek 50, 68, 77; P Nieuwenhuizen 57, 78; C Groeneveld 61; A Versteeg 75. HENGELWEDSTRIJD. De Hengelvereniging De Maasmond, ge vestigd in café Havenzicht alhier, hield j.l. zaterdag een hengelwedstrijd, zulks ter slui ting van haar 35-jarig bestaan. Aan deze wedstrijd werd door 52 hengelaars deelge nomen, doch slechts 8 personen wisten een visje te verschalken. De uitslag was als volgt: J Konings le prijs; J de Jong 2e; J l ijneman 3e; Ad Konings 4e; B Rijken 5e; H Huijsman 6e; N Kraak 7e; Jac Both 8e. Aangezien er 27 prijzen te verdelen waren, werden de 9e t.m. de 27e prijs onder de overige deelnemers verloot. AFSCHEID BURGEMEESTER SMIT. In verband met de benoeming van Bur gemeester Smit tot burgemeester der ge meente Hazerswoude, heeft zich uit de in woners van Sprang-Capelle een comité ge vormd om de burgemeester een waardig af scheid te bereiden. De plannen van dit co mité zijn momenteel nog niet bekend, doch in een volgend nummer hopen wij nader hierop terug te komen. KLEUTERSCHOOL. Zij die hun kleuters met september a.s. naar de kleuterschool Prinses Beatrix willen zenden, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de kleuterleidster, mej. Wag-, ner, Wendelnesseweg-W 3 of tijdens de les uren aan de kleuterschool. Opgave is ook mogelijk ten gemeentehuize of bij een der leden van de Oudercommissie. AVONDVIERDAAGSE. De Wandelsportvereniging „Er op uit" organiseerde op 8, 9, 10 en 11 juli j.l. een avondvierdaagse. Ruim 200 deelnemers hebben hieraan meegedaan. De leider van deze avondvierdaagse, de heer J. P. de Vos, kan met genoegen op dit wandelfestijn te rugzien. De laatste dag werden de deelne mers op het laatste gedeelte van hun tocht begeleid door de Drumband van de Harmo nie Marijke te Sprang, terwijl men aan de finish werd opgewacht door het fanfare korps Sirena. De deelnemers werden vanaf het bordes van het gemeentehuis toegespro ken door burgemeester Smit. Wij hopen, dat de vereniging „Er op uit" een volgend jaar wederom een dergelijke wandelwed strijd zal houden. BURGERLIJKE STAND JUNI 1959 GEMEENTE SPRANG-CAPELLE. Geboren: Canira Petronella dv G Schep- Rijken - Antonie Adrianus zv M Werther- d Schans - Bcrnardina dv H G Tabbcrs- Verduijn - Olga Elisabeth dv R. de Grave- Pereira - Jan Willem zv E Nieuwenhui- zen-Blijdorp - Marinus Christiaan Petrus Adrianus zv G M van Gils-Hurks - Dirk zv M C Rosenbrand-v d Schans - Pieter Willem zv A v Dongen-Wagcmakers - Adrianus Evelina Leonardus zv D A van Wanrooij-v Oudheusden - Annie dv L Ramstijn-Roomer. 4 l-4Lfc:. JLLofcig,MdAlUbi iPLlitiLL 14'UL^ii Overleden: Govert v d Hoeven 68 j echtg van J M Rijken. Gehuwd Roelof Dirk de Geus 28 j en Adriana Johanna Nieuwenhuizen 29 j - Willem v Tilborg 30 j en Adriana Johanna Bakkeren 24 j. I 1. i l fl' Vertrokken S A v Vuuren naar Waal wijk - M P Hcurter naar Eindhoven - N Klaasse naar Rotterdam - P Breedveld naar Hilversum - A J C v Wezenbeek naar Arnhem - A J Nieuwenhuizen ev R de Geus naar 's-Gravenmoer - A C Pa penhoven naar Loonopzand - A J Bakkeren ev W/v Tilborg naar Giessen - C H Rijken naar Waalwijk. Ingekomen A de Kievit en gezin van Werkendam - G v Vliet van Nijkerk - C v Drongelen van Amsterdam. Wij hebben vborradig de mooiste japonnen die het buitenland biedt. MODEHUIS Markt 17 Telef. 7213 's-Hertogenbosch I HAUTE COUTURE IN DAMESKLEDING HET WORDT WEER VAKANTIE DE VAKANTIEGANGERS IN NEDERL. DE HEER A. VAN GORP OVERLEED TIJDENS EEN REISJE. De heer A. van Gorp, echtgenoot van mevr. C. v. Gorp-Heesters, is zaterdag j.l. in Duitsland plotseling overleden. De heer van Gorp maakte met een Waspikse reis- vereniging per touringcar een reisje naar Duitsland. Het stoffelijk overschot is nog zaterdag naar Waspik overgebracht. EXCURSIE BOERINNENBOND. De leden van de r.k. boerinnenbond, afd. Waspik, maakte een excursie naar een der grote wolfabrieken in Tilburg. Na het be zoek aan de fabriek, reisde het gezelschap door naar Hilvarenbeek, waar de rest van de dag op het landgoed De Utrecht werd doorgebracht. SLUITING BIBLIOTHEEK. Zondag 19 juli a.s. zal de bibliotheek in de Bartholomeusparochie worden gesloten. Men wordt verzocht op die dag alle boeken in te leveren. De bibliotheek zal weer wor den geopend op zondag 13 september. Ook voor de jeugdbibliotheek is dezelfde rege ling getroffen. GESLAAGD. De heer A. Claasen uit% 's-Gravenmoer behaalde aan de hogere technische school voor bouwkunde te Utrecht het einddiplo ma van de afdeling landmeetkunde. Voor het eindexamen H.B.S. B slaagde de heer J. Kemmeren uit Waspik. VWWWVVVVWVWWV ca80pcf gaafinjulien augustus met vakantie aat naar fa milie en vrienden ca.l8pct trekt naar de Veluwe ca. 7 pet. trekt naar Zuid-Limburg ca 56pct. reist met de trein ca l pet. gaaf lopende met vakantie ca ^5pct van de kinderen blijft in de vakantie thuis ra BOpcf.vandehuismoe- ders vindt de zomervakan- fie veel te lang SLEEPBOOT OVERVAREN EN GEZONKEN. Eén dode. Woensdagmorgen vond op de Maas bij Heusden een aanvaring plaats tussen een olietankschip en een sleepbootje. Op het sleepbootje dat toebehoorde aan de firma Heijmans uit Rosmalen, vond bij de aanva ring een ontploffing plaats, waarna het scheepje vrijwel onmiddellijk zonk. De op varende schipper, afkomstig uit Nieuwen-, dijk, ging met het scheepje ten onder. Des middags werd het stoffelijk overschot door de rivierpolitie met een preg opgehaald. Omtrent de juiste toedracht van de aan varing waren nog geen nadere bijzonder heden bekend.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5