Waalwijkse en Langsiraaise Courant DRUNEN VLIJMEN Sprang - Capelle ifpoJit Uit de La ngs traa t Werken van Ninaber tentoongesteld in het gemeentehuis te Drunen Elshout Vlijmen Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Vrijh.-Capelle Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer Veerse B. 2 18 11 5 2 27 66-24 Duss. Boys 18 12 3 3 27 72-27 TPO 18 12 3 3 27 64-39 Mad. Boys 2 18 11 3 4 25 68-48 Virtus 2 18 9 2 7 20 63-46 'F SC 3 18 6 4 8 16 56-39 Siveo 18 7 0 11 12 11 72 Veerse B. 3 18 4 4 10 12 30-58 Waspik 2 DHV 2 18 3 3 12 0 34-69 18 1 1 16 3 24-99 WSC 3 16 12 2 2 26 53-22 Baardwijk 3 16 11 2 3 24 61-18 Wilhelm. 3 16 9 4 3 22 44-26 RKJVV 2 16 8 1 7 17 42-34 Berkdijk 2 16 7 1 8 15 42-56 RKDVC3 16 5 4 7 14 34-39 Haarsteeg 2 WSC 4 15 4 3 8 11 31-40 15 3 1 11 7 28-70 BKC 3 16 3 0 13 6 27-57 MAANDAG 20 JULI 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUID! 82e JAARGANG No. 58 Abonnement: £Z cent per ween.: per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 BureauxGROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" In het kader van cultuurspreiding, worden deze week van 19 t/m 25 juli, onder auspiciën van het pro vinciaal genootschap van kunsten en wetenschappen, in 't gemeentehuis in Drunen werken van de Brabant se kunstschilder en glazenier Nina ber tentoongesteld. Dit is de eerste van een reeks van acht tentoonstel lingen van werken van Ninaber, die dit jaar in Brabant in het kader van deze cultuurspreiding zullen worden gehouden. Drunen is als eerste in deze rij gekozen, en deze eerste expositie in de raads. en trouwzaal van 't Dru- nense gemeentehuis is wel een zeer bijzondere, mede door het feit dat de gebrandschilderde ramen van deze zalen eveneens van Ninaber zijn. De veelzijdigheid van de kun stenaar Ninaber komt op deze expo sitie dan ook wel op bijzondere wij ze tot uiting. De tenoonstelling werd zondag morgen om 12 uur door de edelacht bare heer burgemeester Snels ge opend, in aanwezigheid van de kun stenaar Ninaber en diens echtgeno te en een illuster gezelschap. Burge meester Snels noemde het een bij zonder voorrecht dat de werken van Ninaber in Drunen in het gemeen tehuis konden worden tentoonge steld, een gemeentehuis dat reeds zo rijk versierd was met diens kunst werken. Burgemeester Snels noem de deze tentoonstelling een cultureel evenement, waarvan hij verwachte dat zij de belangstelling zou trek ken die zij verdiende. Dat een groei ende gemeente als Drunen het zich een eer aanrekent de werken van Ninaber ten toon te kunnen stellen, behoefde volgens spr. geen betoog en hij hoopte zelfs dat deze exposi tie het begin zou worden van een reeks van culturele evenementen, waaraan een groeiende gemeente zeer zeker behoefte heeft. Burgem. Snels wees er op dat in de komende dagen de jeugd, en dan speciaal de rijpere jeugd, hier verwacht wordt, terwijl ook de scholen, de hoogste klassen en het Nijverheidsonderwijs hier ter plaatse aan deze tentoon stelling extra aandacht zullen be steden. De heer v. Gent van het provin ciaal genootschap voor kunsten en wetenschappen gaf hierna een korte inleiding over het werk van de heer Ninaber. Ook hij wees op het bij zondere van deze expositie, die ge houden kon worden- in een gemeen tehuis dat zo rijk versierd is door de kunstenaar, wiens werken worden geëxposeerd. De heer v. Gent wees in dit geval dan ook op de eenvou dige en bijzonder aansprekelijke wij ze waarop de heer Ninaber het streek-eigene heeft weergegeven en uitgebeeld. De bereisde Ninaber ver staat, aldus de heer v. Gent, de kunst ook in zijn schilderwerken op een verbluffende en eenvoudige wijze dit streek-eigene steeds weer te geven. De rust en de evenwich tigheid welke spreekt uit zijn werk, doen juist in deze jachtige en snelle tijd zo bijzonder prettig aan. Kleur en lijn zijn bij Ninaber altijd onder geschikt aan de vorm die altijd rus tig, maar toch steeds verrassend en bijzonder is. De werken van Ninaber-Eijben, thans op een bijzondere wijze geëx poseerd in het gemeentehuis in Dru nen, is een advies dat wij gaarne geven aan ieder die ontvankelijk is voor wat mooi, wat goed en wat schoon is. Het is juist de bedoeling van deze expositie om het werk van de hedendaagse kunstenaars dichter bij de bevolking te brengen. Daar om zal er Op deze tentoonstelling gaarne ook de nodige verklaring en voorlichting worden gegeven. De tentoonstelling is van 19 t/m 25 juli de gehele dag geopend. A.s. dins dagavond is de tentoonstelling even eens geopend van 79 uur, terwijl de heer Ninaber dan aanwezig zal zijn om, zo nodig, voorlichting te geven. Verder zal maandag en dins dag de kunstenaar ook overdag aan wezig zijn. Naast schilderwerken, gebrandschilderde ramen, zijn er ook etsen en grafieken tentoongesteld. Renners-nieuws. In de ronde van 's-Bosch werd Tini v. d. Lee gisteren nr. 4. Van der Lee leverde een harde strijd, wist verschillende premies, o.a. een pres tatie-premie, in de wacht te slepen. Van Heeswijk werd nr. 9. Aanstaan de woensdag start v. Heeswijk in Alblasserdam en zondag gaan de Drunense renners naar Boxtel. Geslaagd. Voor Hoofdacte deel A slaagden onze dorpsgenoten G. v. Gorcum en A. Kogels. Huishoud-revue. Maandag 20 en dinsdag 21 juli zal in de zaal van Gez. Elshout een in teressante Huishoud-show en Huis- houdrevue worden gehouden. Naast de show van vele nieuwe snufjes, is er ook een afwisselend cabaret-pro gramma. Alle twee de avonden is de toegang vrij. Kaarten kunnen worden afgehaald bij P. J. Verhoeven, Grotestraat al hier en aan de zaal zolang er plaat sen zijn. Agenda. Maandag 20 juli: 7.40 uur trainen T.T.V.D., Grotestraat 8; 7.45 uur: Huishoudshow en -revue, zaal Elshout; 8 uur: algemene vergadering D.S.O., hotel Royal; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger", café v. d. Geit; 8 uur: repetitie O.N.A., Hoge Bra ken.. Dinsdag 21 juli: 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; 7.45 uur: Huishoudshow en -revue, zaal Elshout; 8 uur: clubavond „OOG", v. d. Geit. Woensdag 22 juli: 7 uur: trainen D.V.C.-senioren; 7 uur: trainen Volleybalclub; 8 uur: film Die dag eindigde mijn leven, 18 jaar Hoge Braken; 8 uur: clubavond „O.O.O.", café Els hout; 8 u.: clubavond D.V.P., café Klerks; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", v. d. Geit; 8 uur: clubavond „Prins Bernhard", hotel Royal. Donderdag 23 juli: 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; 7.30 uur: trainen T.T.V.D., Grote straat 8; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els hout. DOOPBELOFTE HERNIEUWD. Na te zijn voorbereid door een drie-, daagse oefening, die werd geleid door de Z.E. Pater Arnoldus van de abdij Marien- kroon te Nieuwkuijk, hebben 18 meisjes en 24 jongens in het lof plechtig hun Doop belofte hernieuwd. EERSTE H. MIS. In een slotvergadering van de buuvbe- woners is het program van de feestelijkhe den in verband met de plechtige eerste H. Mis van de Weleerw. heer P. Robben vast gesteld. A.s. woensdag en eventueel ook nog don derdagavond zullen de dames samenkomen om de slingers te maken die voor de gevel- versiering van de ouderlijke woning nodig zijn. A.s. zaterdag worden om 6 uur de heren verwacht voor het aanbrengen van de gevelversiering en van de straatweg tot aan de kerk. Zondagmorgen dienen allen die aan de stoet zullen deelnemen om half tien aan wezig te zijn en zich op te stellen bij de jongensschool, waar de stoet geformeerd zal worden. Deze zal geopend worden door leden van de landelijke rijvereniging. Daar achter verkenners, welpen, Genoveva-gilde en eventueel de boerinnenbond. Dan fanfa re, zangvereniging, feestcomité, O.L.Vr. Schuts, de Neomist met bruidjes, familie leden en buurtbewoners. Na de H. Mis gaat men in deze'fdt volgorde weer naar de ouderlijke woning, waar eerst onder een toepasselijke decla matie een bruidje bloemen zal aanbieden. Dan zal de Schuts haar vaandelgroet bren gen aan de Neomist. Weer een declamatie, gevolgd door een muzikale hulde door de Fanfare en door de zangvereniging. Na het lof van half vier zal de buurt een zanghulde brengen en een cadeau aanbie den. De buurtbewoners worden verzoch allen te vlaggen. GESLAAGD. Te Eindhoven slaagde vcor hoofdakte de heer Adr. Kogels, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier. Tini Pelders en Dré Kempenaars slaag den voor het Mulo-diplonra. Aan de Nijverheidsschool behaalde het einddiploma en tevens de eerste prijs Adri Mimpen. Bevorderd werden r.og A. v. d. Sanden, W. Klerks, Ad. Klijn, H. Pullens en Th. Grimsbergen. Aan het Dr. Mollercollcgc werden be vorderd Ans Janssen, lonny Lommers, Gonny van Engelen, W Janssen, Jeanne, Ria en Toos Bink. Aan de Theresia Lio werden bevorderd T. Klijn en H. Klerks. Aan de St. Michael Ulo werden bevor derd Fr. Bergmans, H. van Delft, R. van Engelen, Am. van Huiten, Fr. Klijn. AUTO-ONGELUK. Zondagnamiddag had in de bocht Melie- straat - Pastoor van Akenstraat een auto ongeluk plaats; een autobestuurder uit Til burg reeds met zijn wagen door de bocht en sloeg over de kop. Van de inzittenden werden er twee zwaar gewond, die naar het ziekenhuis te Den Bosch werden overge bracht. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen naar de schuldvraag. VISCLUB DE HUT. Zondag nam de Visclub De Hut deel aan het Internationaal Visconcours te Gen nep, en met succes. A. v. d. Wiel behaalde in de personele wedstrijd de 4e prijs. WIELRENNEN. De Ronde van den Bosch. Zondag werd in Den Bosch de jaarlijkse wielerronde gehouden, de ronde waarin de Tourrenners startten die de eerste wed strijd reden na de beëindiging van de Tour de France. Van de Ven reed bij de Profs een zeer goede wedstrijd en werd 12e. Bij de Amateurs was het succes weer ge- weldig; de Zwaluwen-ploeg beheerste deze mooie wedstrijd en Walravens uit Den Bosch werd winnaar; 2de werd Zilverberg, 4e v. d. Lee, allen van de Zwaluwen-ploeg. GESLAAGD. Aan de technische school voor de schoen-, industrie te Drunen slaagde onze dorpsge noot B. v. d. Wiel. JEUGD-VISCONCOURS. Zondag 26 juli wordt een groot jeugd- visconcours gehouden. Samenkomst in café H. Boom-v. d. Wiel. Na afloop eveneens in café H. Boom-v. d. Wiel prijsuitreiking. Er zal gevist worden van half 2 tot half 3. KRUISBOOGSPORT. Het kruisbooggezelschap Willem Teil, gevestigd in café H. Boon-v. d. Wiel, hield zijn maandeijlkse vergadering. Er werd be sloten om het bondsconcours van de Lang- straatse Kruisboogbond, dat zondag 26 juli zou plaats vinden, uit te stellen en dit zon dag 2 aug. te houden op de banen van Wil lem Teil, gevestigd in café H. Boom-v. d. Wiel. BILJARTEN. Nu de dagen weer korter beginnen te worden en de zomer aan ons oog voorbij gaat, worden door de diverse sportvereni gingen de trainingsavonden weer hervat, ten doel hebbende om in het naderende seizoen een zo goed mogelijk figuur te slaan. Daarom organiseert de in café W. v. d. Loo gevestigde biljartclub DES een onder linge competitie, waaraan het clubkam pioenschap is verbonden. De uitslag van de tweede wedstrijdavend was als volgt C. v. d. Loo (200) cadre - C. v. d. Wiel (75) 200-22 J. v. Bokhoven (200)-W. v. Bokhoven (75) 200 - 3b A. Treuren (200)-A. de Groot (150) 200 -142 G. v. Bijnen (100) - H. Verreijt (75) 60-75 Dank zij de goodwill die door onze dorps genoot C. v. d. Loo voor de biljartsport in het algemeen is gekweekt, is de animo voor deze sport belangrijk toegenomen. Zo zal DES, dat in het verleden met één vier tal aan de competitie van de KNBB deel nam, dit seizoen met twee viertallen deel nemen. Dit voorbeeld zal worden gevolgd door de biljartclub DVK, die gevestigd is in café M. Reuser. In de onderlinge Haar- steegse competitie wisten de spelers van DVK steeds een goed figuur te slaan en meermalen beslag op de wisselbeker te leggen. Om het spelpeil hoger op te voeren en om in breder verband zijn krachten te kun nen meten met tegenstanders uit omliggende plaatsen, heeft ook DVK besloten om in de a.s. wintermaanden uit te komen in de gelederen van de KNBB. Evenals DES zal ook DVK in de diverse klassen met twee viertallen uitkomen; enkele zeer goede spelers zijn tot laatstgenoemde vereniging toegetreden en daarom mag verwacht wor den dat DVK ook in haar nieuwe omge ving een goed figuur zal slaan. Wij wensen de spelers, die zich inzetten om deze mooie tak van sport meer en meer bekendheid te geven, in hun nieuwe om geving reeds bij voorbaat veel succes toe. GESLAAGD. Aan de Uitgebreid Technische School te 's-Bosch slaagde in de afgelopen week onze dorpsgenoot H. A. van Heijst voor het di ploma Bouwkunde. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad de zer gemeente, op vrijdag 24 juli 1959, des nam. te 7.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorlopige vaststelling van de ex ploitatie-kosten van het openbaar lager on derwijs over 1958. 5. Voorlopige vaststelling van de ex ploitatiekosten van het openbaar kleuter onderwijs over 1958. 6. Vaststelling exploitatie.-vergoedingen ex art. 101 der lager onderwijswet 1920 en van de bedragen der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven der bijzon dere scholen voor g.l.o. en u.l.o. over het jaar 1958. 7. Vaststelling vergoeding vakonderwij zers ingevolge art. 101 bis der Lager-On-. derwijswet 1920 aan de bijz. school voor g.l.o. te Capelle en de bijz. school voor ulo. 8. Verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager-Onderwijswct 1920 aan het bestuur der Ver. voor Chr. ulo voor Sprang- Capelle en omgeving t-b.v. de aanschaffing van leermiddelen en schoolbehoeften voor het 2e leerjaar. 9. Aankoop grond van de Woningbouw- stichting „Sprang-Capelle". 10. Restauratie molen te Sprang en aanvaarding der door de Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen aan de toekenning van subsidie verbonden voor waarden. 11. Ontslag en aanwijzing le ambtenaar van de Burgerlijke stand. 12. Benoeming van een lid van het be stuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 13. Wijziging gemeentebegroting 1959. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag. 16. Sluiting. RESTAURATIE STANDAARDMOLEN. De raad van deze gemeente zal in zijn vergadering van vrijdag a.s. een besluit ne men omtrent de restauratie van de stan daardmolen in Sprang. Door de vereniging „De Hollandse Molen" werden de kosten van deze restauratie becijferd op f 12.000. Op een desbetreffend verzoek heeft het gemeentebestuur van de minister van O. K. en W. bericht ontvangen, dat een rijks subsidie van 40 in de kosten tot een maximum van f 4840. - zal worden ver leend. Aan deze subsidieverlening zijn wel voorwaarden verbonden, maar deze achten B. en W. niet bezwarend. In 1958 werd reeds een bedrag van f 6130. - aan de restauratie van de molen gespendeerd. Nu het subsidie verzekerd is, stellen B. en W. voor om ook de reste rende kosten ad f 5970. - uit te trekken. CHR. PADVÏNDERSGROEP JAN DE ROOïJ. Het vorig jaar waren de Verkenners van de Jan de Rooij-groep de gasten van de Groep „Feste Neustadt" te Bergneustadt in Duitsland. Dit jaar maakt een van de patroil'es van deze Duitse groep een trektocht per fiets door ons land en bezochten deze padvin ders ook hun gasten van verleden jaar te Sprang. Zoals te begrijpen is werden ze hartelijk verwelkomd en kregen de beschikking over het Troephuis, waar ze de nachten door brachten. Maandagmiddag werd een bezoek gebracht aan de Efteling, waarna de gas ten bij verschillende Verkenners van de Jan de Rooij-groep het avondeten gebruik ten. Om half negen 's avonds verzamelden de Welpen, Verkenners en Voortrekkers met hun gasten zich bij het Troephuis, waar rondom het kampvuur nog enige genoeg lijke uurtjes werden doorgeoracht. Zowel de Hopman van de' Jan de Rooij- groep, de heer D. de Vries pillier, als de leider van de bezoekers, spraken hur. vreug- I de uit over het weerzien en de wens, dat de vriendschapsband, die tussen beide groepen bestond, bestendigd zou blijven en dat regelmatig een weerzien zou plaats vin den. Ook na de sluiting van het kampvuur met het Wilhelmus bleven de jongens nog geruime tijd bijeen om oude herinneringen op te halen en nieuwe vriendschapsbanden te leggen. Dinsdagmorgen vertrokken de Duitse padvinders weer om hun tocht door ons land voort te zetten. BEGRAFENIS. Onder overweldigende belangstelling had j.l zaterdagmiddag op de algemene be graafplaats alhier de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij len dhr. Spierings, Molenstraat, alhier, die j.l. woensdagmiddag op zijn werk plotseling overleed. Ds. P. J. Bos wees na de Schriftlezing aan de geopende groeve de familie en de vele belangstellenden op de Verlosser van zondaren, Jezus Christus, Die alleen troost kan schenken. Een neef van de overledene dankte voor de belangstelling en het mede leven. Diep onder de indruk van dit plotseling verscheiden verlieten de honderden belang stellenden de begraafplaats. HARMONIE MARIJKE. De Harmonie Marijke met de drumband en de groep fluittisten, maakten zaterdag avond een muzikale wandeling door een deel van ons dorp, waarbij een huis-aan- huis-collectc werd gehouden voor de drum band. Van de zijde van het publiek bestond hiervoor grote belangstelling en ieder droeg gaarne zijn steentje bij voor deze mooie aanwinst van de harmonie. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht hield zaterdag een wedvlucht vanuit Weert, waarvan de prijzen als volgt werden be haald: M Netten 1, 7, 10, 13, 15, 54, 59; Gert Rozenbrand 2, 29, 52; A Florijn 3, 6, 18, 42, 64, 76; J. Rozenbrand 4, 49, 63; F factor 6, 21, 62; M Treffers 8, 9, j 25, 33, 41, 48; Joh Sterrenburg 11, 14, 27, 66, 74; A Heiblom 12, 31, 50, 77, 82; G Vos 17, 67; J Pols 19, 34; A Vos 20, 53, 57, 60; C Broeks 22, 23, 38, 56, 58, 75, 78; A Brouwers 24, 30, 40, 51; C. Ver hagen 26; G. Vos 28; A Snaphaan 32, 43, 46, 65; M Blok 36; A Spuijbroek 35, 47, 79, 81; M Mesch; 37, 68; Gebr. van Os 39; J van Zeist 44, 71; E Braspenning 45; J de Jong 55; C van Tilborgh 61, 72; A van Campen 69; P Verhagen 70; P Meter 73, 80. Eerste overduif G Janson. A.s. vrijdag inkorven voor Rocrmor.d tussen 7 en 9 uur. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café mevr. Cové alhier, hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde over een af stand van 68 km. De uitslag was als volgt: A Klootwijk 1. 22, 24, 30, 43, 50, 65, 71; C de Cloe 2, 4, 19, 23, 25, 33,.42, 45, 60, 70, 74, 78, 79; A v Oosterhout 3, 15, 17; P Nieuwenhuizcn 5; A Versteeg 6, 26, 29; C Treffers 7, 9, 11, 24, 64, 66, 68; P Bak keren 8, 28, 31, 48, 61, 62, 80; St v Peer 10, 12, 16, 34, 63, 72, 77; H v Campen 13, 69; H Dalmaijer 14, 27, 36; C Boer 18, 38, 40, 44, 47, 52, 54, 55, 67; B Pols 20, 53, 75; H v Campen 21; P v Raams- donk 32, 35; D J v Helden 37; J Nieuwen huizcn 39; H Verduijn 40; A v Beek 46, 49; C Blok 51; P v Peer 53; A Tactor 57; C Groeneveld 58, 59. CHR. ULO-SCHOOL. Aan de Chr. Ulo-school zijn bevorderd van de le naar de 2e klase: H. Braspen-. nfcig; Betsie Brocre; J. van Campen; Locs de Groot; F. Haanstra; Kees Haverhals; W. v. d. Hoek; T. de Jong; J. Kruijf; R. Kuijstcn; Th. v. d. Laar; Adr. Mandema- kers; J. Molcgraaf; K. Oerlemans; M. van Oosterhout; L. van Pelt; M. Ramstijn; A. Rijkers; J. Smits; J. Snijders; A. Spierings; J. Verhagen; Jenny Verhagen; Vera v. d. Velden; T. van Vuuren; J. Weistra; N. Willemsz; A. de Bie; Riek van Zutphen; Rinus Rijkers; Theo Vos; allen te Sprang- Capelle; M. Bossers, Corric Nieuwenhui zcn, Willy Treffers, te Kaatsheuvel; Bert Braspenning, Tonnic Hoefnagel, J. Mande- makers, A. Nieuwenhuizcn, A. de Rooij, B. Treffers, H. Wachtels van den Berg, Joop van Wijk en J. Zwart, allen uit Waal wijk. WANDELCLUB „ER OP UIT". De wandelclub Er op uit, heeft j.l, za terdag deelgenomen aan wandelwcdstrijden te Kerkwijk. Men wist aldaar wederom een le prijs in de wacht te slepen. Deze week wordt met een groep deelgenomen aan de Vierdaagse te Nijmegen. Wij wensen hun alle succes toe. VERHARDING RIJBAAN. De rentmeester der Domeinen te Breda heeft aanbesteed het herstel van de rijbaan-, verharding van de Langeweg te Klundert. Van de negen inschrijvers was de laagste P. van Oort alhier voor f 87.450. BENOEMD. Met ingang van 15 oktober is tot onder wijzeres te Sleeuwijk benoemd mej. H. I. Brouwer, onderwijzeres aan de Chr. School alhier. GESLAAGDEN SOCIALE SCHOOL De 3-jarige KAB-cursus aan de sociale school is weer beëindigd. De heren J. Oo- me, S. Oome en H. van Seters uit R'veer slaagden met lof. Pater Simeon uit Breda reikte de diploma's uit. De geslaagden wer den gelukgewenst door pastoor-deken van Shsse van Ysselt, wethouder v. Gils, aal moezenier Theeuwis en voorzitter J. den Exter. Namens de geslaagden sprak de heer J. Oome. OUDERAVOND. Inplaats van de jaarlijkse propaganda- avond hield de staf van gilden, welpen en verkenners deze keer een ouderavond. Meer nog dan op een propaganda-avond werd op deze bijeenkomst het nuttige met het aan gename verenigd. Door de spontane mede werking van Pater Adelbertus was de Z.E. Pater Gardiaan van 't Capucijnerklooster te Tilburg bereid gevonden om op deze bij eenkomst te vertellen over het jeugdwerk met al zijn mogelijkheden en moeilijkheden. Pater Gardiaan was zelf ruim 14 jaar werkzaam geweest in de jeugdbeweging, zodat hij daarover waardevolle dingen ver tellen kon. Zo besprak hij o.a. het grote belang van het zomerkamp. Ik geloof, zo zei hij, als er twee keer per jaar een zo merkamp kon zijn, zouden de bijeenkom sten door 't jaar niet meer nodig zijn. 1 ijdens de pauze werd er een kopje kof fie geschonken. Na de pauze werd er een kort forum gehouden, waarin de besproken punten nog nader werden bekeken en toegelicht. Zoals steeds in Raamsdonk had ook deze keer de jeugdbeweging weer de volle be langstelling en medewerking van de ouders die in grote getale op deze mooie avond tegenwoordig waren. GESLAAGD. Aan de landbouwhuishoudschool te Sprang-Capelle slaagden Coby Blom, Betsie Snijders en Ali Rosenbrand. Voor het Mulo-diploma slaagden de he ren Jac. Kuijsters en Ad de Bont alhier. ONDERWIJZERES. Aan de Chr. Kweekschool te Gorinchem slaagde mej. W. van Seters uit R'veer. AANTREKKELIJK VAKANTIE-PRO- GRAMMA VOOR RAAMSDONKS- VEERSE JEUGD. Het comité „Raamsdonksveerse Jeugd- actie" heeft voor dit jaar een zeer aan trekkelijk vakantie-programma voor de jeugd samengesteld. Het programma ziet er als volgt uit: Het comité heeft in deze maand enkele onvergetelijke dagen georganiseerd voor oe gehele jeugd van Raamsdonksveer. Op woensdag 5 augustus 1959 Jeugd- sportdag. Aanvang 9 uur op het industrie terrein aan de Boterpolderlaan. Deze jeugd- sportdag zal bestaan uit een vijfkamp, n I.: 1 Hoogspringen; 2 Verspringen; 3 Hard lopen korte afstand; 4 Hardlopen lange af stand; 5 Balwcrpen. Iedereen die deelneemt aan deze jeugd- sportdag is verplicht aan alle onderdelen deel te nemen. oTot slot touwtrekken tussen de verschillende scholen. Deelgenomen kan worden door 4 groe pen, te weten: Groep A: jongens van 11 en 12 jaar; Groep B: jongens van 13 en 14 jaar; Groep C: meisjes van 11 en 12 jaai; Groep D: meisjes van 13 en 14 jaar. Deelnemers moeten zich vóór 25 juli 1955 opgeven bij het hoofd van hun eigen school met vermelding van leeftijd. De jon gens en meisjes van de r.k. ulo-scholen te R'veer kunen zich opgeven bij de heer van Nijnanten, onderwijzer r.k. jongens-ulo, Beatrixlaan te R'veer. Tijdens de wedstrijden wordt een ver versing aangeboden. Na afloop wordt aan de eerste drie van elke groep een diploma u igereikt, terwijl daarnaast de winnaar van elke groep in aanmerking komt voor een medaille. Op woensdag 19 augustus 1959: Tocht naar buiten voor kin'deren, die thans in de eerste en tweede klas van de lagere school zitten. Per bus wordt om half 10 vertrok ken vanaf het Heereplein naar de zandheu-. vel in Dorst. De kinderen worden daar be ziggehouden met sport en spel door onder wijzend personeel en andere daarvoor be kwame personen. Om 5 uur zijn we weer thuis. Een bo terhammetje moet worden meegenomen. Voor ijs, ranja en andere tractaties wordt door het comité gezorgd. De kinderen die mee willen gaan moeten zich vóór 25 juli 1959 opgeven bij het hoofd van hun eigen school. De kosten bedragen f 0.25 per kind. Voor een vrijwillige hogere bijdrage houdt het comité zich echter aanbevolen. Op woensdag 26 aug. 1959: Filmdag. Prachtige teken- en andere leuke kin derfilms. Voor de kinderen die thans in de derde en vierde klas zitten wordt een film voorstelling gegeven in het Henricusgebouw te R'veer. Aanvang 2 uur. Voor kinderen van de 5e en e klas wordt dezelfde voor stelling gegeven. Aanvang 4 uur. Entree 10 cent. K.N.V.B. Afdeling Noordbrabant. Eindstanden seizoen 19581959. 2e klas 205. 2e klas 210.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5