Liefde in de storm WELK VAK kiest U MAAK BABY'S UITZET COMPLEET MET DE HANDIGE ZWITSAL BABYSET 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 JULI 1959 14 II het t.b.c.-werk zal afwerpen. Maandagavond zullen de prij zen in cafe „De Sportwereld" van L. van Ee worden uitgereikt. Euphonia concerteert in Duitsland. Het Kon. Muz. Gez. Euphonia ontving van de Instrumentalver- ein „Merkstein'' te Merkstein, 'n dichtbevolkte industriegemeente in de nabijheid van Aken, de ver erende uitnodiging om bij gele genheid van tie muziekfeesten, welke gehouden worden in ver band met het 65-jarig bestaan van dat harmoniegezelschap, een concert te komen geven. I)e jubilerende vereniging zag haar muizekfestijn gaarne door een buitenlands korps opgeluis terd, waarbij men met Euphonia tot overeenstemming kon komen. Aangezien het in verhand met de afstand bezwaarlijk is de uit en thuisreis op één dag te maken, vertrekt Euphonia met de drum band in twee bussen zaterdag middag circa half drie reeds naai de plaats van bestemming. Aan de grens van de gemeente aldaar zal men door het jubilerend ge zelschap worden afgehaald waar na eerst naar het Eredenkmal wordt opgemarcheerd. Hier zal een krans worden gelegd, welke plechtigheid met het spelen van «?en koraal zal worden omlijst. Nadat men zich eerst zal hebben opgefrist, wordt vervolgens naar de feestzaal getrokken, waar de ere-avond zal plaats hebben. De leden van Euphonia zullen 's nachts onderdak genieten bij hun gastheren. Zondag zal hen een gezamen lijke maaltijd worden aangebo den. waarna in de namiddag zal worden deelgenomen aan de op tocht van de deelnemende korp sen. Om 5 uur geeft Euphonia en haar drumband dan een concert, hetwelk ongeveer IV2 uur in be slag zal nemen. Na afloop hier van zal nog enige tijd ter plaatse worden vertoefd, waarna tijdig de terugreis zal worden aanvaard om nog gelegenheid te hebben onderweg de reis ergens te on derbreken. 15 augustus Nederlandse zieken- bedevaart in Beauraing. Het bestuur van het A.A.Z. Zie kenfonds te Tilburg heeft dit jaar voor het eerst 00 reizen naar Beauraing beschikbaar gesteld voor chronische zieken, die lid zijn van dit fonds. De zieken gaan vier dagen, van 1417 augustus, met speciaal ingerichte reiswa gens. Het hoogtepunt van hun bezoek aan Beauraing zal zijn, wanneer Mgr. Musty, de hulpbisschop van Namen, op het Hoogfeest van O. L. Vrouw speciaal naar Beau raing zal komen om de zieken tijdens een Pontificaal Lof toe te spreken en de plechtige ziekenze gening te verrichten. Pelgrims uit vele landen zullen hierbij aan wezig zijn, maar bijzonder vele Nederlanders uit ons Bisdom. Het Comité Pro Maria te Box tel, dat in opdracht van het Zie kenfonds deze zieken bedevaart organiseert, heeft op 15 aug. ook een ééndaagse bedevaart uitge schreven. Familieleden van de zieken en alle andere belangstel lenden kunnen dan 't hoogtepunt van deze unieke ziekenbedevaart meevieren. De jaarlijkse bede vaart van 22 aug. komt hierdoor te vervalen. Men kan zich voor deze eendaagse busbedevaart op geven bij de plaatselijke propa gandisten, mevr. v. d. Ven-Bee- rens, Hoofdstraat 16 en mevr. v. Mosselveld v. d. Velden, v. Heês- wijkstraat 76, of rechtstreeks bij het secretariaat van het Comité Pro Maria, Missiehuis St. There- sia Boxtel, en wel tot en met 4 augustus. KATH. LEVENSSCHOOL. I '31 Ti Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' door ELEANOR ELLIOT CARROLL Vertaling: Herman Antonsen 23) „Ik veronderstel, dat we eenvou digweg naar dit eiland afgedreven zijn", antwoordde Gwynne bedaard. „Ik herinner me nog flauwtjes, dat het vlot over het zand schuurde. Dat was vanmorgen vroeg nog voor zons opgang. Er moest iets gedaan worden en toen heb ik je aan land gesleept. Daarna ben ik vermoedelijk flauwge vallen." „Heb je mij hierheen gesjouwd? Ja, nu begin ik het me te herinneren O, mijn hoofd Hij bevoelde 't voorzichtig. „O... heb je 't verbonden?" Ik ben zeker ergens tegen aan gevallenhet voelt toch zo raar aan". Als hij zich maar niet herinnerde, dat ze hem tijdens zijn bewusteloos heid gekust had. „Het is een vrij diepe snee", zei ze met trillende stem. „Ik kon er niet veel aan doen. Niet meer dan uitwassen en verbinden." Robin keek naar de woelige zee, 't smalle, zandige strand, de dichte daarachter gelegen bossen en toen hij haar weer aanzag, sprak er verba zing uit zijn ogen. „Het is niets meer of minder dan een wonder", verklaarde hij. „Dat we hier aan land zijn gespoeld... en dat jij me op het droge hebt getrok ken. En dat zo'n tenger ding, als jij bent. Hoe is je dat gelukt?" „Ik weet het zelf niet. Ik denk dat je in dergelijke omstandigheden alles kunt doen. Ik wist zelf niet, wat ik deed. Zodra we aan land waren, ben ik weggeraakt en pas heel kort gele den wat bijgekomen. En toen zag ik jou liggen en"... ze beet zich op de lippen en zweeg. „Ik zou wel eens willen weten wat er van de anderen geworden is", zei Robin. Het meisje stiet een gesmoorde gil uit. „Toe! Laten we daar niet over praten. Het is toch al zo ver schrikkelijk. Ik kan het niet dra gen!" Met beide handen he lekte ze haar gelaat. Robin zag hoe haar schouders schokten en haar ver driet haar te machtig werd. Hij meende dat ze aan Julian Faust dacht, omdat hem het to- Loon op Zand Land- en tuinbouw De na^ewassen, groenvoeders of "•roenbemesters. Hel koren begint te rijpen. Straks blinken weerde sikkels en ruisend valt het graan! Zo heette dat in grootvaders tijd. Nu is het meestal de maaibinder, die klep perend dat ruisen overstemt. Maar vallen doet het. En daarna komt de ploeg en de zaaimachine voor het nagewas. Wat zal men kiezen als nage was? Westerwolds raaigras, een klaverrijke kunslweide, rode kla ver, de ouderwetse spurrie, voe derkool, of toch maar weer de vanouds bekende stoppelknollen? Voorts is er nog de keus uit lu cerne, wikke of lupine, hetzij als groenvoeder, hetzij als groenbe- mestingsgewas ter verrijking en verbetering van de bouwvoor, meest on de lichtere gronden. Aan groenbeinesting wordt somLs nog te weinig gedacht. De meeste nagewassen vergen echter tamelijk veel van de grond en een goed aangepaste bemes ting dient hiermee dus gepaard te gaan. Een stikstofgift 0111 de in zaai behoorlijk vlug aan de gang te krijgen. Soms is ook een aan vulling met super gewenst en steeds een twee tot drie balen ka- lizout 40 Als straks dus „de sikkels blin ken", denkt dan vast aan de be mesting voor het nagewas! Pluimvee Behandeling van kam- en kinlellen. De onbevederde delen van de kop onzer hanen en hennen be staan uit een los, fijn en zeer bloedrijk weefsel, dat voortdu rend blootgesteld is aan meer of min ernstige verwondingen. Hoe gemakkelijk toch zal door wrij ven langs en door stoten tegen 't vlechtdraad der rennen, bij het doorwringen tussen heg en strui ken, maar vooral door vechten der dieren onderling de kam ver wond worden. Ook de soms vrij lange kinlellen kunnen door het openhalen aan spijkers of andere scherpe uitsteeksels van drink bak b.v. beschadigd worden. Rij de mensen zegt men wel wie zijn neus schendt, schendt zijn gezicht. Rij onze hanen kan dat heten: wie zijn kam bescha digt, schendt zijn hele kop. We zouden er nog aan toe kunnen voegen, dat ook sommige ziekten en aandoeningen van de kopver- sierselen en de uitersten van de weersgesteldheid van grote in vloed zijn op het onbeschadigd behoud van deze onbeschermde delen van het hoenderlichaam. De gewone, zelfs vrij omvangrij ke bloedige verwondingen aan de kam hebben meestal geen invloed op de gezondheid, vooral niet als met een zachte spons en half- warm water de wond goed wordt gereinigd. Mocht er van 'n hoge en kei kam een tand slechts mjet een smal deeltie als 't ware bij hangen, dan zal het beter zijn dit stukje met een scherp mesje of schaartje geheel weg te nemen. Het bloeden kan men stelpen door opleggen van in heet water gedrenkte watten of door het be strooien van zuivere as of wel door gebruik te maken van eollo- dium. Het spreekt vanzelf, dat gewonde dieren altijd geheel af zonderlijk opgekooid moeten worden en niet bij anderen ge plaatst. Eerst na gedeeltelijke of gehele genezing komt de vogel in de ren terug. De enkele kam, vooral die van leghorns, minorca's ancona's enz. is door zijn aanzienlijke omvang gevoeliger en daarom ook meer bedreigd dan de rozekam. Overgangen van het warme nachthok in de ren, waar de tem peratuur soms heel wat graden beneden het vriespunt is gedaald, veroorzaken het bevriezen van kammen en lellen. De rozekam, die laag op de schedel staat, loopt meestal minder gevaar, maar het is toch geraden ook daarbij de nodige voorzorgen in acht te ne men. De gevolgen van het bevriezen zijn niet gering. Eerst worden de meest getroffen delen, b.v. de kampunten en de hiel, ook de randen der kinlellen blauw, ko men in verzwering en moeten daarom afsterven. De dieren wor den er duchtig door terug gezet, de leg houdt op of laat zeer lang op zich wachten. Rij de haan is de kans op ver vulling van zijn plichten als fok- haan zo goed als verkeken, waar om vervangen door een ander aan te bevelen is. De kam en kinlellen zijn behal ve aan de invloeden van ons af wisselend klimaat ook blootge steld aan een ziekte, bekend als Poederkam. Dit is 'n aandoening, veroorzaakt door schimmelplan tjes, waardoor het lijkt alsof de aangetaste delen met meel bepoe derd zijn. Deze schimmels hopen zich voortdurend op en vormen dan grauwe, bruinachtige l^pr- sten. Niet alleen de naakte kop- delen, maar ook de naburige, be vederde plaatsen worden even eens aangetast en daar vallen de veren uit. In vergevorderde staat is er niets meer tegen te doen; de die ren bezwijken er tenslotte aan. Zodra zich dus een beginsel van poeder aan de kam vertoont moet men elke dag de aangedane plek ken bestrijken met een 5 procents forinaline-oplossing of wel met wat benzine of ook jodium-tink- tuur met gebruikmaking van een 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 l 1 v K I I twee leerlingen in ons bedrijf, om te worden opgeleid tot zetter of drukker Antoon Tielen I I I I 8 I I I I I I I I I I I I I I I I I penseel. Eenmaal in een toom binnengeslopen is men er nog zo gauw niet van af, daarom bij aan koop van dieren zeer goed toezien of er niets aan mankeert en pas na een quarantaine van enige da gen in de toom opnemen. KIPPENVRIEND. GEW. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd: BOUWNIJVERHEID Timmerlieden Metselaars Schilders Betontimmerlieden MEUBILERINGSINDUSTRIE Woningstoffeerder CHEMISCHE NIJVERHEID Vrl. hulp in laboratorium KLEDING-REINIGING Stiksters Naaisters SCHOEN EN LEDER Overleersnijders L.l. lederwarensnijder Bijtuigers Stiksters - stikkers Thuisstiksters Machinezwikker Zoolleerstanzers Ophalers Diverse geoefende en onge schoolde krachten voor routi- newerkzaamheden onderwerk- afdeling. Jeugdigen voor diverse afde lingen. Schaver Slijpers Snoeiers Looierijsjouwers METAALNIJVERHEID Vrouwelijk personeel Metaalsmelters Machinebankwerker Ongeschoolde metaalarbeiders Gereedschapsmaker Bakelietperser CARTONNAGE Vrouwelijk personeel. VOEDING- EN GENOTMID DELENINDUSTRIE L.l. of halfwas brood- en ban ketbakker HANDEL L.l. winkelbediende HOTEL-RESTAURANT Hulp voor div. werkzaamheden ook serveren VRIJE BEROEPEN Magazijnbedienden Jongste bediende Vrouwelijke kantoorbedienden Correspondent F.D.E. Steno-typiste/telefoniste Jeugdig kantoorpersoneel HUISHOUDELIJK PERSONEEL Dagmeisje hele of halve dagen Werkster hele of halve dagen Werkster 48 uur per week PERSONEEL IN ALGEMENE DIENST Cantinejuffrouw Inpaksters Bieden zich aan: BOUWNIJVERHEID Grondwerkers Bouwvaksjouwers L.l. stucadoor L.l. timmerlieden HOUTINDUSTRIE Houtfraiser KLEDING-REINIGING Grootwerker maatkleding Kleermaker SCHOEN EN LEDER Modeleur Werkmeester onderwerkafd. Chef lederwarenbewerker METAALNIJVERHEID Instrumentenmaker Onderhoudsmonteur VERKEER Schippersknecht HUISH. PERSONEEL2 Ragmeisje hele dagen Aanmeiden dagelijks tussen 9 en 12 uur op het Gew. Arbeids bureau Waalwijk, Grotestr. 339, Tel. 2131. Deze opgave is geldig vanaf maandag 20 juli tot en met za terdag 25 juli 1959. neel te binnen schoot, waarvan hij vlak voor de schipbreuk ge tuige was geweest. Hij dacht ook aan Inez. Die stumper van een Inez, die hem in een positie ge bracht had, die voor een man van eer zo onmogelijk was. Maar hij koesterde geen haat tegen haar. Voor doden voelt iemand geen afkeer meer. Hij wankelde even, maar stak daarop zijn hand uit 0111 haar overeind te helpen. Ze vermeed zijn hulp en stond vlug en schijn- baar zonder inspanning op. Ook vermeed ze zijn strakke blik en keek naar de warrige struiken langs het strand. „Ik geloof dat hier geen levend wezen te vinden is", mompelde ze. „Het komt me zo onbewoond voor. En zover we kunnen zien is nergens land te ontdekken." „Kom, kom, we kunnen toch zo maar niet buiten bereik van ieder menselijk wezen weggedre ven zijn", zei hij bemoedigend. „Ik hoop alleen maar, dat de rest van ons gezelschap even fortuin lijk als wij..." „Toe!" smeekte ze weer, „laten we helemaal niet over wat er ge beurd is, praten. Ik zou helemaal van streek raken als je dat deed en ik wil zo graag de moed er in houden." Het was of hij een klap in zijn gezicht kreeg. Ze hield op slot van zaken wel van Julian Faust. Als dat niet geval was, kon ze niet zo spreken en voelen, meen de Robin. „Nu, goed dan", zei hij met vol komen voorgewende luchthartig heid. „We zullen ons dan maar verbeelden dat we Robinson Cru soe en Vrijdag zijn. Ik weet nu tenminste, hoe die oude heer zich gevoeld moet hebben toen hij op zijn onbewoonde eiland aanspoel de. Als we nu eens rond gingen kijken?" Zij aan zij liepen ze zwij gend naar het bos van hoge bo men, dat met Spaans mos was overwoekerd. Hier en daar stond een groepje dwergdennen of een kleine palm. Onder hun voeten strekte zich een fluweelachtig groen tapijt uit en de lucht was verrukkelijk koel op de plekken waar de hitte der zon niet door drong. Robin was de eerste die begon te praten. „Heerlijk hier, vind je niet Het lijkt wel een paradijs." Het meisje gaf geen antwoord. Een vurige blos was omhoog ge stegen naar haar wangen en ze keek recht voor zich uit. Een pa radijs? Nooit... voor hen heiden niet. Hij en zij stonden even ver van elkaar als de polen en dat zou altijd zo blijven. „Hier hebben we een helling, die misschien ergens heen voert" wees Robin. „Ik zal er eens tegen opklimmen en een kijkje nemen. Jij doet misschien beter even hier te blijven, want 't is nogal steil." „Ik ga mee", zei Gwynne be slist, gejaagd over haar schouder omkijkend. „Ik hen bang voor wilde beesten... en...". Hij stak haar de hand toe, maar ze deed of ze het niet zag en volgde hem. Robin wierp een snelle zijde lingse blik op Gwynne. Ze had haar handen laten zakken en het bleke gelaat van hem afgewend. Met haar wipneusje en korte bo venlip had ze nog zo'n echt kin derlijk gezichtje. Haar roodbrui ne haren krulden zo verrukkelijk mooi 0111 haar blauw dooraderde slapen. Zelfs de verkreukte en verfomfaaide japon kon niets aan haar schoonheid afdoen. Hij verlangde haar in zijn ar men te nemen en aan zijn hart te drukken. Hij wilde haar zo graag een verklaring geven van wat voor een meisje, zo oprecht en zo waarheidslievend als zij, zo on verklaarbaar moest wezen. Hier in de wijde stilte, met hun beiden op dit verlaten stukje grond, zou hij haar wel kunnen overtuigen, dat hij het eerlijk met haar meen de. Ze had immers vroeger van hem gehouden? Geen meisje was in staat haar liefde voor 'n man zo ronduit te bekennen als Gwyn ne die avond gedaan had... hoe lang geleden! E11 het was toch ook zo volkomen natuurlijk, dat ze daarna een diepe verachting voor hem was gaan koesteren. De morgen volgend op die ver rukkelijke avond had Ambrose Maitland de verloving met Inez aangekondigd. Gwynne volgde Robin rustig en met vaste schre den. Ze deed haar best, nergens aan te denken. Dat was, meende ze, nog het beste. En maar doen „alsof", zoals ze bij haar kinder spelen zo vaak gedaan had. En terwijl ze dan ook naar bo ven klauterden, begon ze vlug en aan een stuk door over haar jeugd te praten en de spelletjes, die ze toen deed. „We deden vaak, of we ergens op een verlaten eiland zaten en stelden ons dan voor dat we een prachtig hol vonden, o, kijk toch eens! Daar heb je warempel iets dat er op lijkt. Zie je het ook (Wordt vervolgd). A.s. vrijdag om half 8 zal in de zaal van de Kath. Levensschool voor jonge arbei ders de feestelijke sluitingsavond plaats vinden, waarbij de diploma's zullen •wor den uitgereikt. De moderne troubadour, de bekende zanger en guitarist Frans van Schaik zal deze diploma-uitreiking omlijsten door een programma van internationale liederen ten gehore te brengen. SCHOOL-DIPLOMA-ZWEMMEN. Begunstigd door ideaal weer legden woensdag een aantal leerlingen van de la gere scholen der gemeente Loonopzand in het zwembad van de Efteling hun proeven van bekwaamheid af ter verkrijging van 't 6chool-zwemdiploma. Het examen werd af genomen door consulent Michelsen en chef- badmeester Vervoort. Uit het aantal ge> slaagden blijkt wel, dat de resultaten ieder jaar beter worden. Er werd door de meeste kinderen stijlvol gezwommen. De volgende kinderen werd het diploma uitgereikt Meisjes Theresiaschool, diploma A: Sjaan v. d. Velden, Riki van Woensel, Annie van Es, Els Schellekens, Helga Kroot, Ria v. d. Vel den, Francien v. Wezel, Annelies Helling, Annie van Laarhoven, Ria Donders, Corrie Hamers, Annemarie van Nieuwstadt, Hei- ma Kamp, Jeanne Klijn, Jeanne v. d. Vel den, Jeanne Hesselmans; dipl. B: Mieke Wijtenburg, Willy Verboven, Clasien van Kuijk, Lia Vloemans, Willy Hopman, Sjaan Damen, Joke van Dun. Mariaschool: diploma A Tineke van d. Hoven, Cisca van Woensel, Tiny van Woensel, Nelly van Wanrooij, Elly Brok, Nel Becrens, Conna Pepping, Corry Ak kermans, Marleen van Woensel, Maria v. d. Ven, Ansje Schalken, Liny v. d. Velden, Jeanne v. Broekhoven, Thea Laros, Sjaan- tje v. d. Griendt, Ineke v. d. Velden, Joke Bergmans, Arda Opperman, Willy v. d. Wiel, Elly den Teuling, Anneke v. Berkel, Willy Hamers; diploma B: Reinilde v. d. Heijden, Ria Pepping, Jet Verhoeven, An nie Corstanje, Ria Maas, Annemieke Sper- ber, Gerry van Rijswijk, Mary Smeets, Lia Laros, Ria van Buren. Herman Jozefschool: diploma A Maria van Boxtel, Francien Laros, Elly van Kuijk, Ria Kampen, Janny Blom, Paula van Bij- nen, Mien de Man, Janny v. d. Hout; di ploma B Thea van Wanrooij, José Stub- be, Jo v. d. Wiel, Mia Stubbe. St. Gerlachusschool: diploma A: Mar griet van Dongen, Tiny van Loon, Ria Coo- mans, Coosje Wouters, Lia Moonen, Elly Brabers, Anny Verheijden, Ginny Steer, Jeanne v. d. Velden, Jo Krol, Trees Jan sen, Annelies v. Venrooij, Wilh. Coomans, Franc. Velthuizen, Anneke Monsieurs, Ans je Hooijmaijers; diploma B: Lenie Bra- ners, Mieke Dankers, Dineke Broeders, loos van de Leur, Nelly van der Linden, Klasien van Dooren, Riky Jansen, Mia Schoenmakers, Toos v. d. Velden. Wilhelminaschool: diploma A Dirkje Rosenbrand; Ella v. d. Schans, Coba Koe nen, Suze Klaassen, Anny Quirijns, Nelly Rosenbrand, Bets van Heijst; diploma B: Luus Hoefnagel. Openbare school: diploma A: Anny Tim mermans. Jongens Bemardusschool: diploma A Jan Wit-, teveen, Gcrrit van Kuijk, T. Zwaans, Peter Brekelmans, Jan Schalken, Harry van Heesch, Sjaak en Siem Pepping; Kees Couwenberg, Lamb. Zijlmans, Sjaak Hoe venaar, Frans van Woensel, Tonny Mus- kens, Peter Emmers, Ad de Graaf; diploma B Frans Damen, Kees Bastianen, Walter Maas, Stephan Laros. St. Jansschool: diploma A Ad Voogd, Mart. de Kort, Mart. Emmers, Tiny Ha mers, Kees Molenschot, Herman Damen, Frans Stello, Gerard Witlox, Jan Muize- Iaar, Ad v. d. Heijden, Jos Kemmeren; di ploma B Gerry van Riel, Kees Stello. Leonardusschooldiploma A Hans Waitz, Jan Laros, Anton Molenschot, Hans Snoeren. Gerard Hultermans, Jos in 't Groen, Henk Zaan, Mich. v. Gooi. Emiliusschool, diploma A Henny v. d. Velden, Ad Beerens, Kees v. Loon, Henk v. Dooren, Wim Brands, Jan Verheijden, Martin Proost, Henk Brabers, Hans Jan sen, Michel Dankers, Kees v. Hest, Toon Horvers; diploma B Herman v. d. Lin den, René Dekkers, Jan van Lier. Wilhelminaschool: diploma A Jan v. d. Linden. Openbare school: diploma A Anton van Heeswijk, Kees Vesters. Afgewezen voor A 3, voor B 3. .AGENDA. Apollo-theater Zaterdag 8 uur en zondag 8.30 uur: „In de macht van de vampier", toegang 18 jaar. Zondag 6 uur: Vrouwen en spionnen. Toegang 14 jaar. Woensdag 8 uur: „Het schot uit het ven ster". Toegang 14 jaar. Dc Efteling Zondag 12 uur concert door Kon Har monie Sophia's Vereniging uit Loonopzand in restaurant. Zondag 15 uur concert door Harmonie Zondag 15 uur Thé Dansant in resr. Levensschool: Vrijdag 19.30 uur: Sluitingsavond met diploma-uitreiking. stand 72 km, lossing 9.30 uur; 157 duiven. DOKTERSDIENST. Op zondag 26 juli zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en A. dc Vries worden waargenomen door dokter R. Raay- maakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag 25 juli en zondag 26 juli wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn te Kaatsheuvel waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, telef. 04167-2350. AGENDA. Doktersdienst Zondag 26 julidokter Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Tel. 04167-2050 Kaats-, heuvel. Zaal parochiehuis Dinsdag en donderdag. 28 en 30 juli, Ontspanning Ouden van Dagen. Efteling Kaatsheuvel Zondag 26 juli, Lunchconcert door Kon. Harmonie Sophia's Vereniging, 12 uur. NEDERLANDSE MILITAIREN VOOR OPLEIDING NAAR AMERIKA. In oktober zal een groep van 250 man van de Koninklijke Luchtmacht naar Ame rika vertrekken voor een theoretische en praktische opleiding van geleide projectie len van het type Nike. Deze raketten wor den gebruikt voor de luchtverdediging. Dit personeel, zal na de opleiding, aangevuld tot een eenheid van in totaal 1000 man, in West-Duitsland geplaatst worden, omdat daar de bases van deze grond-lucht geleide projectielen zullen worden gevestigd. De gehele opleiding, die vele tientallen mil joenen guldens zal kosten wordt door de V.S. betaald in het kader van de weder zijdse hulpverlening. Dit jaar hebben wij weer ge legenheid tot plaatsing van De jongelui kunnen na de vakantie in dienst treden, en beginnen dan 1 januari a.s. de school te volgen. Voor plaatsing in ons bedrijf komen in aanmerking: Jongelui van 14 jaar die 8 klassen der lagere school met succes hebben doorlopen, of 15. en 16-jarigen die 7 klassen der lagere school met succes hebben gevolgd, en ook zij die een verdere opleiding hebben genoten. Ouders van jongelui, die dit mooie en goed geregelde vaK ambiëren, gelieven eens te komen praten of schriftelijk te solliciteren. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ Grotestraat 205 - Waalwijk. iisafc^

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14