Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN VLIJMEN Sprang-Capelle WASPIK m Dumoulin's Drogisterij Het Hart van Brabant VRIJDAG 24 JULI 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 25 en zondag 2ü juli dienst Dr. Verhaak. Jeugd vacantievreugd. De actie Jeugd Vacantievreugd welke in de voorgaande jaren zo veel belangstelling heeft gehad en daardoor een goed succes is geworden, zal ook dit jaar weer worden gehouden. De actie zal dit jaar starten na 8 augustus in ver hand met het feit dat de jeugdbe weging ii^de eerste week van au gustus alle op kamp zijn. De ac tie omvat weer diverse kinder spelen, wedstrijden, wandeltoch ten, oriëntatieritten en een Olyro- pische dag. Nadere berichten zul len later volgen. L.T.C. „De Klinkaert". Afgelopen weken hield de LTG De Klinkaert onderlinge wedstrij den, welke mede door het mooie weer een zeer geslaagd verloop hadden. In de enkelspelen werd gespeeld 0111 de wisselbekers, die door de N.V. Lips beschikbaar werden gesteld. In het dames en kel won evenals vorig jaar mevr. v. Thiel de beker, terwijl M. Cales dit jaar voor het eerst in 't bezit kwam van de beker voor 't heren enkelspel. Opvallend is vooral, dat de jongere spelers dit jaar zo sterk vooruit gegaan zijn, zodat, wanneer de LTC De Klinkaert 't volgend jaar in de 3e klas uit komt, wij de resultaten vol ver trouwen tegemoet kunnen zien. De uitslagen waren: Dames enkel: 1 Mevr. v. Thiel, 2. Mej. li. Gales, 3 Mejuffrouw L. Schreurs. Heren enkel: 1 M. Cales, 2 A. Gales, 3 M. Speichert. Dames dubbel: 1 Mevr. Smits en Mevr. v. Thiel, 2 Mej. B. Gales en Mej. R. Gales. Heren dubbel 1 A. en M. Ca les, 2 M. Speichert-VV. Schreurs. Gemengd dubbel: 1 Mej. R. Ga les en M. Gales, 2 de heer en me vrouw v. Thiel. De Klinkaert. De drukte in de vacantietijd in de Drunense Duinen is dit jaar weer zeer groot. Het kampeercen- trum De Klinkaert heeft over be langstelling zeker niet te klagen. Zowel de bungalows als de kam peerterreinen zijn constant bezet. Ook liggen elders in duin en hei nog verschillende kampen. L.l. maandag legden de ouden van dagen uit Gemert nog bij De Klin kaert aan. Ruiin 25U oudjes kre gen er een koffietafel aangebo den en het ging er natuurlijk ge zellig naar toe. Gegund. De bouw van een gasdrukregel- station alhier is door het gemeen tebestuur opgedragen aan de fa. G. G. v. d. Aa. Het gasdrukregel- station zal gebouwd worden in de Stationsstraat naast het rioolge maal. Duivensport. Concours Vilvoorde, afstand 10U km. H. Oosterwaal 1 46; P. Wil- lemse 2 21 32 54; G. v. d. Sanden 3 5 9 13 22 35 43; G. van Boxtel 4 11 60; L. v. Dommelen 6; A. Dek kers 7 17 18 30 39; H. Brok 8 27 28 29 40; M. v. Sluisveld 10 38 52 55; M. de Graaf 12; G. Pelders 14 36 42; G. v. Tuijl 15; N. v. Drunen 16 20 45; H. C. Pelders 19; A. van Halderen 23 24 37; H. v. Huiten 25 34 48G. v. Huiten 26 33 41 51 A. v. Sluisveld 31; W. Peijnen- burg 44 47 53M. Pelders 49; Ge- br. v. Kuijk 50 59; A. v. d. Hoven 56 57; J. Koevoets 58; P. Luit- gaarden 61. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor de akte Engels L.O. onze dorpsge noot J. Elshout. Op de M.T.S. te 's-Bosch slaag de onze dorpsgenoot Chr. Thijs- sen afdeling bouwkunde. Voor het vaardigheidsdiploma machineschrijven slaagde onze dorpsgenoten VVim Lommers, Sjet Verhoeven en Jan Rechters. Agenda. Vrijdag 24 juli. 7 uur trainen DVC junioren. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 7 uur inkorven café v. d. Geit. Zaterdag 25 juli. 1 uur Drunense Balletschool, Hoge Braken. 8 uur „Helena van Troje", 14 Jaar, Hoge Braken. Zondag 26 juli. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal v. Delft. 11.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 11.30 uur bibliotheek Hoge Braken. 5 uur „Helena van Troje", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur „Die Halbstarken". Filmjournaal 3O tot 50°/o korting Vlajmen Haarsteeg Onder de vele charmante meisjes die men ongetwijfeld op „Hart van Brabant" zal kunnen ontmoeten, zal dit klavertje vier meer dan gewone aandacht trekken. En dat niet alleen omdat zij er met hun fraai gekapte hoofdjes en in hun fleurige zomerse japon netjes bijzonder fraai uitzien, maar ook omdat zij weldoende rondgaan en de bezoekers ter verfrissing eau de cologne aan zullen bieden. Zo ziet u maar dat Hart van Brabant „schatten" herbergt die een bezoek aan deze tentoonstelling echt wel de moeite waard maken. Heusden Sprang Capelle DE ECHOWHET ZUID! 82e JAARGANG No. 59 Abonnement: 22 cent per ween: per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' Dl" „HELENA VAN TROJE". Mooie vrouwen zijn in de geschiedenis altijd de bron van heel wat narigheid ge weest en de oorlogen die omwille van het zwakke geslacht zijn ontstaan, vullen heel wat bladzijden van de geschiedenisboeken. Een van die oorlogen was de bekende en beroemde Trojaanse oorlog, waarin het puik der Griekse helden het moest opne men tegen de grimmige verdedigers van Troje. We moeten die oorlog zoeken om streeks 1100 vóór Chr. toen Troje een ge lukkige en welvarende stad was aan de Hellespont, waarop de machtige en oorlogs zuchtige Griekse vorsten een begerig oog lieten vallen. Het bestuur van Troje lag toen in handen van koning Priamus. Eén van zijn zonen, Paris, dringt er bij de koning op aan om een vredesmissie naar Sparta te zenden, maar dit is geheel tegen de zin van de krijgshaftige Hector, eveneens een zoon van Priamus. Paris krijgt zijn zin, maar vlak voor de kust van Sparta wordt het schip der Trojanen overvallen door een zware storm en Paris slaat overboord. Hij spoelt bewus teloos aan op de Spartaanse kust en als hij de ogen opslaat, ziet hij de mooiste vrouw op aarde: Helena; de echtgenote van de machtige koning Menelaos van Sparta. Pa' ris weet niet wie zij is en als Helena hem zijn vredesmissie afraadt, zet hij zijn zin toch door. In het paleis ontdekt Paris de ware identiteit van Helena en is daardoor geschokt. Maar ook Menelaos heeft de ge negenheid van zijn vrouw voor de Trojaan ontdekt en hij beraamt Paris te vermoorden. Met de hulp van Helena weet Paris echter te ontkomen naar zijn schip, waar Helena hem volgt en met hem naar Troje terug- zeilt. Daarmee zijn echter meteen de poppen aan het dansen, want de Grieken hebben nu een mooie gelegenheid de oorlog te begin nen. Met een voor die dagen enorme vloot landen zij op de Trojaanse kust en onder aanvoering van hun grootste helden - Aga memnon, Ulysses, Ajax, Achilles, Patroclos, Diomedes en Nestor - vallen de Grieken verwoed aan, maar de Trojaanse vesting is onneembaar en vele Griekse soldaten vallen onder de handen van de grote Hector en Polydoros. De oorlog woedt voort, Patroclos valt door de hand van Paris, Hector wordt door Achilles verslagen en driemaal rond de muren van Troje gesleept. De Grieken wij ken terug, maar door de list van Ulysses (Odysseus) met het beroemde Paard van Troje weten zij toch te zegevieren. Paris valt onder het zwaard van een slaaf van Menelaos en sterft in de armen van Helena. De Grieken trekken weg van het verwoeste en brandende Troje, met Helena, die weet dat haar liefde voor Paris nooit verloren kan gaan. Dit machtige verhaal uit de Griekse oud heid is hier in cinemascope verfilmd tot een uiterst boeiend, spectaculair en leerzaam schouwspel. In de hoofdrollen: Rossana Po- desta als Helena, en Jack Sernas als Paris. Aanbevolen. Toegang 14 jaar. Zaterdag om 8 uur en zondag om 5 uur. „DIE HALBSTARKEN". Wat bij ons de „nozems" zijn, noemt men in Duitsland de „Halbstarken". Het zijn stuur- en richtingloze jongeren, die zich op houden in het trieste, duistere en gevaarlijke niemandsland tussen jeugd en volwassen heid. Het zijn de branie-achtige, maar o zo kleinhartige rovertjes van het asfalt, maar zij vertegenwoordigen niet de jeugd van on. ze dagen, zoals men wel eens ten onrechte meent. Zij vormen een kleine minderheid, die rondhangt aan de negatieve zijde van het leven en de andere jeugd in opspraak brengt. Het probleem der „Halbstarken" wordt in deze Duitse film indringend, openhartig en moedig aan de orde gesteld, waarbij men zich tenslotte toch afvraagt: wie is schul dig aan de misdadigheid van deze jeugd? op al onze Bijouterieën GROTESTRAAT 327 WAALWIJK We maken in dit verhaal kennis met een jeugdige bende boefjes, waarin typen van allerlei soort vertegenwoordigd zijn. Ze le ven van diefstallen en inbraak, ze hangen rond in café's en expresso bars en dromen van veel geld, auto's, scooters en een lui en gemakkelijk leventje. Waarom zul je werken als het op een andere manier veel gemak kelijker gaat. Dan is er de vrouwelijke aan hang, in wier ogen de jongens toch vooral voor „die-hards" en flinke kerels willen doorgaan. De leider is Freddy, zo op het eerste gezicht heel wat mans, maar aan het slot van het verhaal toch ook weer een jongen die zich op tijd bewust wordt van zijn enorme dwaling. Het is tenslotte een van de meisjes, die zich werkelijk mee dogenloos en keihard toont. Een film die aandacht verdient, omdat zij een brandend probleem van onze da gen aan de orde stelt. In de hoofdrollen: Horst Buchholz en Karin Baal. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. P.V. DE ZWALUW. Zaterdag wedvlucht vanuit Dax Frankrijk. De duiven zijn reeds maandagavond inge- korfd. Dit is een nationale vlucht. De dui ven worden gelost vrijdagmiddag om 1 uur. Prachtige prijzen, als auto, televisie enz. WEDVLUCHT. Zondag wedvlucht met jonge duiven van uit Neuffilles België. Inkorven zaterdagmid dag van 3 tot 4.30 puur. Poulbrieven inle veren vrijdagavond. KORFBAL NEVER DOWN. Zondag werd door twee 12-tallen deel genomen aan een tournooi in Gemert. De landskampioenen uit Vlijmen hielden zich weer kranig en kwamen in het bezit van de le prijs, een prachtige beker. Het tweede 12-tal was gehandicapt en moest met enkele invallers uitkomen en viel juist buiten de prijzen. VLIJMENS MANNENKOOR. Op de gehouden vergadering van Vlij mens Mannenkoor, gevestigd in café De Witte, werd besloten een donateurs-actie op touw te zetten. In verband met de mooie successen van het Mannenkoor, zal deze actie zeker slagen. 48; J Voets 49, 73, 103, 115; H de Laat 50, 54, 67, 106, 107; W v Ravensteijn 59, 60; H Pelders 63, 44, 85; H Oosterwaal 69, 88, 99, 119, 120; A de Vaan 71, 79; Th v Esdonk 72, 78, 123; G Treuren 76, 91, 92; A v Heivoort 84; L v d Wiel 86; H v Overdijk 90; H Mommersteeg 95, 96, 105; P v Dal 97; J Kiviets 111. GESLAAGD. Aan de Technische School te Den Bosch slaagden voor: Metaalbewerker A. de Horst; Koper, lood en zinkwerker J. v. d. Pol; Timmeren H. Kuijs; Metselen J. Mim- mersteeg en J. van Zon; Schilderen J. Weg- gers, allen uit Vlijmen. WEDVLUCHT. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde België. Afstand 102 km. Los 9 uur, wind N.W. Eerste duif 10.29.35, laatste prijswinnende duif 10.39.02. Uitslag als volgt: C Diepstraten 1, 2, 32, 33, 114; K. Kivit 3, 4, 28, 57, 58; C v Heivoort 5, 37, 53, 55, 61, 64, 117, 118; J. Oosterwaal 6, 62, 94, 108, 112; R. v. Esdonk 7, 20, 82; J v d Dungen 8, 70; M Libregts 9, 17, 30, 39, 44, 87, 89, 98; J. v Engelen 10, 11, 56, 83, 109, 113; A Kuijs 12, 18, 19, 22, 31, 80, 81, 93; P v Gestel 13, 122; M de Laat 14; P Vermeulen 15, 16, 21, 51, 52, 121; J v Stokkum 23; v Esch-Parijs 24, 25; B v Esdonk 26, 68; W v Vught 27, 34, 35, 43, 104, 110; L Meesters 29, 100; Fr v Uden 36; M Nicols 38, 101, 102, 116; M ■v Dal 40; H de Vaan 41, 42; J de Vaan 45, 46, 65, 66; L de Laat 47, 75; L Nicols vaststelling vergoeding voor het Bijzonder Lager Onderwijs over 1958. 7. Wijziging begroting Burgerlijk Arm bestuur Herpt 1958. 8. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een perceel gemeentegrond liggende in het uitbreidingsplan Oudheusden. 9. Sluiting. ONGEVAL. Op de Singel alhier vond zondagmiddag een ernstig ongeval plaats. De heer A. van Hooft alhier wilde de brandweerauto van de Heusdense Vrijwillige Brandweer, die van het blussen van een bermbrandje te Oud-Heusden terugkeerde, passeren. Bij het passeren is de heer van Hooft te dicht bij de wagen gekomen, is met de pedaal van zijn bromfiets in het voorwiel gehaakt; hierdoor sloeg v. Hooft over de kop en kwam met een smak op het wegdek te recht. Na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, werd het slach- i offer, dat een schedelbasisfractuur en en-, i kele gebroken ledematen had opgelopen, j naar het ziekenhuis te 's-Bosch overge bracht. Naar omstandigheden is zijn toe stand vrij gunstig. Het slachtoffer is zelf lid van de Heusdense Vrijw. brandweer. BURGERLIJKE STAND over de maand juni 1959. Geboren Antoni Dingcman zv J v d Koppel en T H Colijn - Antonius Fran- ciscus Elisabeth zv F C M Werst en M J v Schijndel - Wilhelmus Johannes zv A Klerks en A W M v Vugt - Charles Hen- drikus zv H L Kuijpers en A W Nelis - Hendrikus Johannes Elisabeth Arnold zv P Emans en J. Renne. Gehuwd Marinus Arnoldus de Kruijf oud 28 j te Drunen en Agncs Hendrika Wilhelmina v d Bosch 28 j alhier - Mar- PSte.-: tinus Cornelis v d Wiel 25 j te Waalwijk en Anna Adriana Kipping 23 j alhier. OverledenCornelis Fijneman 57 j echtg v P J de Beer. GESLAAGD. Aan de Lagere Technische School te Den Bosch slaagden in de afgelopen week onze dorpsgenoten W. v. d. Water, H. v. Bok hoven en M. v. Gestel voor het diploma timmerman. Voor metselaar P. v. Bijnen en voor schilder R. van Bladel en L. van Bij nen. Aan de technische school voor schoen-, makers te Drunen slaagden C. v. d. Wiel, H. Koks en H. v. d. Broek en aan de Nijverheidsschool te Waalwijk slaagden voor timmerman C. v. Mierlo, P. Keetels en A. Walk voor schilderen en voor elec- triciën M. van Oyen. FESTIVAL. Door de Kon. Hhrm. St. Cecilia alhier zal op zondag 26 juli a.s. het z.g. Bonds- festival worden georganiseerd, dat telken- jare door de Bond van Harmonieën De Langstraat in een der aangesloten plaatsen wordt gehouden. Om 5 uur zal dit festival dat steeds een grote belangstelling trekt, door de bondsvoorzitter de heer Kroese worden geopend, waarna gezamenlijk de feestmars zal worden uitgevoerd. Achter eenvolgens zullen dan concerteren de Kon. Harm. St. Cecilia alhier, Harm. De Vol harding Drunen, Fanfare St. Cecilia Am- merzoden, Fanfare Eendracht maakt Macht Elshout, Harm. Beatrix Drunen, Fanfare Tot Onderling Genoegen Engelen, Harm. De Eendracht Nieuwkuijk en Harm. Con cordia Vlijmen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op woensdag 29 juli 1959, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Verzoek Heusdens Belang om sub sidie ten behoeve v. d. Vacantie-feestweek. 5. Voorstel van M. en W. tot wijziging van de verordening, regelende de voor waarden voor levering van gas en te ver richten werkzaamheden door het Gem. gas- distributiebedrijf. 6. Voorlopige vaststelling bedrag uit gaven voor het openbaar lager onderwijs en DOKTERSDIENST. Zaterdag 25 en zondag 26 juli wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn te Kaats heuvel, waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99 te Sprang, telefoon 04167-2350. „LOOFT DEN HEERE" BEHAALDE le PRIJS MET 336 PUNTEN. De Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Hcere" alhier nam j.l. dinsdag deel aan het Groot Nationaal Zang- en muziekconcours te Elspeet, uitgeschreven door Elspeet's Gemengde Zangvereniging. Om half 8 vertrok het gezelschap per touringcar van de fa. Kivits uit Vlijmen en arriveerde te 11 uur in Elspeet, waar de vereniging om 12 uur optrad. „Looft den Heere" (28 leden) kwam uit in de 2e afdeling. Als juryleden traden op de heren H. Altink, J. R. v. d. Glas en H. Brandsen. Onder leiding van haar directeur de heer P. Christ uit Tilburg, zong „Looft den Heere" een tweetal vrije werken, n.l. Lente van H. Altink en Jubelzang van Jac. M. D. Hoogslag. Bij de uitvoering bleek dat „Looft den Heere" zich met ernst en ijver op het concours had voorbereid. Beide nummers werden keurig en correct vertolkt en met vertrouwen werd de beoordeling van de jury afgewacht. Dit vertrouwen werd niet beschaamd; de jury kende aan „Looft den Heere" een le prijs toe met totaal 336 punten. Dat directeur en leden met dit mooie succes zeer verblijd waren, laat zich begrijpen. De rapporten der juryleden waren zeer waarderend. De volgende cijfers werden door de verschillende judyleden toegekend: Zuiverheid 8-8, 7-8, 8-8; Samenzang 8-8, 8-8, 9-9; Klankgehalte 8-8, 8-8, Uitspraak 8-8, 8-8, 7-7; Rhytmiek 8-8, 8-8, 7 Yi.-71/2; Nuancering 8-8, 8-8, 8-8; Op vatting 9-9, 8-9, 8-8; totaal 336 punten.. De opmerkingen der jury-leden waren overwegend zeer gunstig en luidden o.m.: „Mooie en beschaafde klank; de bassen domineren een weinig; de uitvoering was overigens zeer goed; goede nuancering en de onderlinge zuiverheid was goed. Muzi kale en doorvoelde voordracht. Weer op toon gezongen. Men zingt in dit koor met overtuiging en begrip voor „zin gen". Mooie gebonden klank en zuiver van uitvoering. Dit nummer zong men van 't begin tot 't eind voorbeeldig goed; met genoegen ge luister." „Looft den Heere" behaalde op deze concoursdag met 336 punten ook het hoog ste aantal gegeven punten, zodat tevens de directeursprijs werd behaald. Dit succes moge de vereniging aanmoedi gen op de ingeslagen weg voort te gaan. In opgewekte stemming werd de reis voortgezet naar Apeldoorn, waar o.m. de bekende Julianatoren met speeltuin enz. werd bezocht en enige uren op vrolijke wij ze werden doorgebracht. Vervolgens werd de bus naar Arnhem doorgezonden en ging het gezelschap per boot, van welke boot tocht zeer werd genoten. In Arnhem ver enigde het gezelschap zich aan een goed verzorgde maaltijd, waarna de reis naar Nijmegen ging, waar de schitterende ver lichting bij gelegenheid van de Vierdaagse werd bezichtigd. Om ca. 10 uur vertrok men voor de thuisreis uit Nijmegen en om ca. half 12 arriveerde het gezelschap ten hoogste voldaan in Sprang. Wij feliciteren „Looft den Heere" en haar bekwame directeur met het behaalde succes. ORANJEFEEST. De besturen van de Oranjeverenigingen Vrijhoeve-Capelle en Sprang kwamen j.l. woensdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond onder leiding van de heer W. J. van Willigenburg in vergadering bijeen, ter bespreking van de organisatie van het jaar lijkse Oranjefeest. Besloten werd als datum voor het te organiseren feest aan te hou den zaterdag 29 augustus a.s. Getracht zal worden zowel voor de mid dag (speciaal voor de jeugd), als voor de avond, een aantrekkelijk programma samen te stellen, waartoe contact zal worden op-, genomen met verschillende gezelschappen. Het ligt in de bedoeling, evenals vorige jaren, een feestterrein in te richten aan het Westeinde en ook de gelegenheid open te stellen tot inschrijving voor verversingstent, fruit, ijs, patates fritis, vis e.d. Het dagelijks bestuur zal de plannen verder uitwerken en wanneer deze kunnen worden uitgevoerd, belooft het weer een gezellig feest te worden. Leden der 'beide oranjeverenigingen en huisgenoten tot 15 jaar zullen weer vrije toegang tot het feestterrein hebben. GESLAAGD. Voor het middenstandsdiploma slaagden de heren C. A. J. Elsman en Ad. van Don gen uit deze gemeente. Zij genoten hun opleiding bij de heer C. v. d. Kruijt alhier. OPBRENGST COLLECTE AFSCHEIDS CADEAU BURGEMEESTER. De huis-aan-huis-collecte voor het af- scheids-cadeau voor de burgemeester heeft opgebracht de somma van f 1129.90, ter wijl van enkele verenigingen een bedrag is ingekomen van f 115.-. De totale op brengst bedraagt dus f 1244.90. Omtrent het aan te kopen geschenk kon het comité nog geen mededelingen doen. CONCERT. Het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" heeft een uitnodiging ontvangen voor het geven van een concert te 's-Gravenmoer. Men heeft de uitnodiging aangenomen en hoopt dit concert te geven op woensdag 29 juli a.s. Ook het jeugdorkest zal zijn mede werking verlenen. HOOIBROEI. Dinsdagavond werd de gemeente opge schrikt door het alarm van de brandweer- sirene. Het bleek dat bij de landbou- werd de B. in Vrijhoeve een ernstige hooi- broei was ontstaan. De brandweer rukte onmiddellijk uit en het bleek hoogst nood- zakelijk, dat het hooi zo spoedig mogelijk uit de schuur werd verwijderd. Er werd een j temperatuur geconstateerd van ongeveer 80 J graden. Met vereende krachten werd het hooi naar buiten gebracht en zodoende kon men een groot onheil voorkomen. Het bleek echter raadzaam, dat de brandweer de ge hele nacht paraat bleef. Si K.A.V. VIERDE 10-JARIG BESTAAN. De leden van de Kath. Arb. Vrouwen beweging, afdeling Waspik, kwamen in de zaal van café De Statie in feestvergadcring bijeen ter viering van het 10-jarig bestaan van de plaatselijke organisatie. Als geno digden waren op deze bijeenkomst onder meer aanwezig pastoor Rovers, rector Ser- vatius, de Geestelijk Adviseur kapelaan Ras, een vertegenwoordiging van de Eerw. Zus ters, burgemeester Van Erp, mevrouw van Erp, mej. Puijenbroek als diocesaan afge vaardigde van de K.A.V. en verder de be sturen van de plaatselijke boerinnenbond en de K.A.V. In haar openingswoord toonde de presi dente, mevr. Kuijsters-Kuijte, haar grote dankbaarheid voor al hetgeen tijdens dit eerste decennium in het belang der K.A.V. werd verricht. Met name dankte zij Rector Servatius, die vele avonden voor de KAV verzorgde, de eerw. zusters o.m. voor het gastvrij verlenen van onderdak aan de ver., mej. A. Schoenmakers en de heer W. Smits, die vaak de technische leiding namen op contactavonden door de jeugd verzorgd, de geestelijk adviseur Kapelaan Ras voor de vele en verscheidene diensten welke hij de KAV bewees en last but not least de dio cesane bond, deze avond vertegenwoordigd in de persoon van mej. Puijenbroek, voor de diverse films en lezingen ten behoeve van de Waspikse afdeling verzorgd. Voorts mocht mevr. A. van Diem-Smiis een kleine attentie in ontvangst nemen, als blijk van de grote waardering van bestuur en leden vóór het werk van mevr. van Diem in 10 jaar als bestuurslid voor de vereni ging verricht. Hierna werd aan diverse autorite:ten het woord verleend, met name aan de Geeste lijk Adviseur, aan pastoor Roovers, aan pater Rector Servatius en mej. Puijenbroek. Zij onderstreepten o.a. het nut van de vrou wenorganisatie en pleitten voor de nodige samenwerking om het geven van cursus sen en ontspanningsavonden mogelijk te maken. Burgemeester Van Erp sprak stimulerend over het bekleden van openbare functies in Waspik door de vrouwen. Zo zou hij met vreugde de eerste vrouw begroeien die zit ting zou nemen in de Waspikse gemeente raad. Het zou mij niet verwonderen, aldus spreker, wanneer dit een vrouw van de K.A.V. zou zijn. Na dit officiële gedeelte werd nog een aardige film gedraaid, welke getiteld was: Je kont het toch niet meenemen. WASPIK HEEFT WEER EEN DOMINEE Candidaat S. W. Verploeg uit Utrecht, die onlangs van de Ned. Herv. Gemeente van Waspik een beroep ontving, heeft dit beroep aangenomen en zal begin september zijn nieuwe ambt aanvaarden. De heer Verploeg studeerde begin juli van dit jaar te Utrecht af. Met zijn echtgenote zal de heer Verploeg de pastorie in de School straat betrekken. KINDERUITVOERING. Tezamen met enkele leerlingen uit de lagere klassen van de r.k. lagere meisjes school gaven de kleuters van Waspik-Bene den een tweetal uitvoeringen in de zaal van Hotel van Iersel. Naast enkele aardige to neelstukjes werden nog rijdansjes en ballet- dansen uitgevoerd. De belangstelling voor dit geslaagde optreden was groot. A. C. NINABER VAN EIJBEN EXPOSEERT IN WASPIK. De vereniging Ars in Vita komt 28 juli a.s. in de bovenzaal van het gemeentehuis met een tentoonstelling van werken van de kunstschilder A. C. Ninaber van Eijben uit Boxtel. Om 8 uur 's avonds zal burgemees ter van Erp, voorzitter van Ars in Vita, de tentoonstelling openen. Voor donderdag avond 30 juli is een speciale deskundige rondleiding gepland. De tentoonstelling zal voor het publiek geopend zijn tot en met zondag 2 augustus. Van woensdag tot en met zaterdag van 9 tot half 1 en van 2 tot half 6 en zondag van 11 tot 1 en van 2 tot 5 uur. RECTIFICATIE In een vorige editie werd abusievelijk vermeld dat de praktijk van dokter Wijf fels wegens vakantie tot 26 aug. zou wor den waargenomen door dokter Gerlach uit Capelle. Dit is niet tot 26 aug. maar tot 26 juli a.s. VOLLEYBALTOURNOOI. Op 26 juli a.s. wordt in het speelveld tussen de Bernhardstraat, de Wilhelmina- straat, de Julianastraat en de Irenestraat, een volleybaltournooi gehouden. Dit sport- evennement is georganiseerd door de ver eniging Atak. De deelnemende teams zijn: Red Star I, kampioen le klas; Red Star II en Sartos 2, 2e klassers allen uit Tilburg en verder SDC uit Elshout 2e kl., Wagenma-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9