De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN WASPIK KAATSHEUVEL I2^)a,cjlceL 't Geschenkenhuis VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1959 82e JAARGANG No. 63 Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 8 en zondag 9 augus- ,:s: dienst Dr. Verhaak. Gouden bruiloft. Het gouden bruilofsfeest van het echtpaar van Baardwijk-van Bokhoven, dat dinsdag gevierd werd, is een buitengewoon goed geslaagd en gezellig feest gewor den. 's Morgens werd het gouden paar in de gouden koets van de Shetland show, die dezer dagen Drunen aandeed, onder grote be langstelling naar de kerk gere den, vergezeld van talrijke bruid jes, buurtcomité, buurtharmonie en familieleden. De plechtige H. Mis van dankbaarheid, met een korte toespraak door de Hoog- Eerw. Heer Deken Rooijakkers en besloten met het Te Deum, werd het hoogtepunt van dit 50- jarig huwelijksfeest. Op de receptie, welke op het middaguur werd gehouden, werd door het buurtcomité bij monde van de voorzitter het geschenk aangeboden, terwijl een drietal bruidjes in een bijzonder aardige samenspraak het gouden paar huldigden. De receptie was zeer druk bezocht, 's Middags werd door de buurtbewoners nog een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld een een optocht gehou den. In de optocht werd met en kele wagens het leven van 't gou den paar uitgebeeld. Een buurt harmonie luisterde bet feest op. Shetland Show. De middenstandstentoonstelling en Shetland show heeft ook de laatste twee dagen zeer veel be langstelling gehad, maandagmid dag met de huismoedermiddag en dinsdag met de kindermiddag. Ook in de avonduren was er voor de zakenshow een zeer goede be langstelling. Over het geheel genomen is de ze eerste Braderie in Drunen en de verschillende festiviteiten die er om heen waren georganiseerd, bijzonder goed geslaagd. De win- kielers in liet geheel hebben met deze show aan hen die dit nog niet wisten, getoond, dat Drunen als hootdgemeente zeker niet achter blijft. De verzorging der stands en de getoonde artikelen gaven iedereen die deze show ge zien heeft, direct 'n inzicht waar toe de middenstand in Drunen en Elshout in staat is. En dat blijkt nog veel te zijn. Een geslaagde Braderie en een geslaagd zomerfeest die de bevol king zeer zeker een inzicht gege ven hebben van wat de midden stand in Drunen en Elshout kan bieden. Geslaagd. Voor 't Mulo-diploma A slaag den onze dorpsgenoten Sina de Gouw, Corrie Knippels, Addie Verhoeven, Dinv Wagenmakers, Ine Verdiesen en Johanna Floris. Voor het praktijkdiploma St Genesius slaagden te 's-Hertogen- bosch: Lian Knippels alhier en Mien v. Hooff en Jo v. d. Broek te Haarsteeg. Zij genoten hun op leiding bij de Eerw. Züsters al hier. Voor het middenstandsdiploma slaagde onze dorpsgenoot Giel v. Gij en. Agenda. rijdag 7 augustus. 7 uur inkorven Vredesduif in café v. d. Geit. 7 uur trainen DVC. 8.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. Zaterdag 8 augustus. 8 uur „De blanke Indiaan", 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 9 augustus. 11.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal v. Delft. 11.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 11.30 uur R.K. Bibliotheek. 5 uur „De blanke Indiaan", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur „Demetrius en de gladia toren", 18 jaar, Hoge Braken. Burgerlijke Stand over de maand juli 1959. Geboorten: Alexandra dv W. Davidson- Bekkers Simona dv P de Boilt- van Loon Wilhelmina dv G. van der Loo-Peijnenborgh Hu- berdina dv M. van der 'lvrabben- van Bijnen Cornelis zv J. van Rooij-liruijsters Lamberta dv J. Pulles-v. Huiten Johanna dv F. Peters-Dinnissen Maria dv H. Roelofs-Jansen Corne- lus zv L v Delft-Muskens - Wou- terus zv J Vrij hoeven-Jehoel - Jo hanna dv J. C. Vos-Schoemans Hendrika dv u. v. Aalten-Meeuw- sen Carolina dv J. Verheijen- Rorink Theodora dv A. van Delft-Kleijngeld Cornelia dv A. van Dellt-Kleijngeld Gode- fridus zv A. Klerks-van Drunen Johannes zv J. van den Bosch- IJpelaar. Huwelijken: Johannes de Bont 34 jaar te Raamsdonk en Theodora Pijnen borg 25 jaar alhier Cornelis van den Bersclaar 33 jaar te Sint Michielsgestel en Maria de Gouw 29 jaar alhier Hendrikus van der Lee 23 jaar te Vlijmen en Xorbertha Lommers 22 jaar al hier Petrus Verhoeven 27 jaar en Johanna Smits 25 jaar beiden alhier Arnoldus van Zeist 37 jaar te Sprang-Capelle en Elisa beth Maas 35 jaar alhier Jo hannes den Teuling 29 jaar te Waalwijk en Henrica Schapen donk 24 jaar alhier. Overlijden Anna Maria Vrijhoeven 67 jaar weduwe van Wouterus Jehoel. Haarsteeg Visconcours. Door de Visclub Maarsteeg werd zondag j.l. het laatste visconcours gehouden tussen de verenigingen Haarsteeg, Vlijmen en Nieuwkuijk om de Pieter Prinsen wiisselbeker, die in het bezit was van de Haar- steegse visclub. Te circa half twee begaven de vis sers zich gezamenlijk naar de z.g. Wieltjes, waar het concours plaats had en precies om twee uur werd het sein gegeven dat kon worden begonnen. Na anderhalf uur te heb ben gevist, werd gestopt en kon de balans worden opgemaakt. Visser P. Parijs uit Vlijmen was verre su perieur, want met de vangst van 'n zeelt van maar liefst 1025 gram be haalde hij de eerste prijs. De ver dere prijswinnaars waren: 2 J. Blan- kers, Nieuwkuijk 180 gr.; 3 Chr. Treuren, Haarsteeg 170 gr.; 4 Jos Koks, Haarsteeg 120 gr.; 5 J. v. d. Berk, Haarsteeg 100 gr. De córpsprijzen over 't gehele concours vielen ten deel aan: 1 Vlij men 1752 gr.; 2 Haarsteeg 880 gr.; 3 Nieuwkuijk 852 gr. De fraaie wisselbeker werd dit jaar behaald door Vlijmen. Hoogste aantal grammen per deel nemer P. Parijs, Vlijmen met 1105 gram. De extra prijs voor het grootste aantal gevangen vissen: H. v. d. Meijden met 43 stuks. Na afloop verenigden allen zich in café M. Reuver, waar de prijsuit reiking plaats had, maar alvorens daartoe over te gaan, dankte de voorzitter van de organiserende ver eniging op de eerste plaats de be treffende besturen voor de verleen de medewerking en de vissers voor de aan de dag gelegde sportiviteit. In gelijke woorden richtte zich ook de voorzitter van het comité dat met de organisatie was belast, zich tot de deelnemers en sprak daarbij de hoop uit dat in de toekomst de on derlinge samenwerking nog zou toe nemen. Jaarvergadering. Op zaterdag 8 aug. a.s. houdt de Boerenleenbank alhier in café J. Siegers haar jaarvergadering over het boekjaar 1958, De agenda bevat de volgende pun ten: 1. Opening; 2. aanwijzing van 2 stemopnemers; 3. notulen van de vorige jaarvergadering; 4. toelich ting op de balans per 31 dec. 1958; 5. goedkeuring van rekening en ba lans per 31 dec. 1958; ;6. verkiezing van een lid' van het bestuur; 7. ver- 'N VERFIJNDE SMAAK! COLLECTIE UNICA ROYAL CROWN DERBY CHINA PORCELAIN. Sprang-Capelle Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde op 30 juli jl. onze dorpsgenoot M. Schoon- dermark voor het examen scheeps- werktuigkund'ige B I. Onderstaand volgt de uitslag van de eerste 150 duiven van de combinatie wedvlucht Waspik, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Geertrüidenberg en Hank. Uitslag Neufvilles, afstand 142 km., lossing 9 uur, 1413 duiven, wind N.O. H. Verschure Rd 1; Nagtzaam WIST U dat er zelfs een witte lippenstift bestaat WIST U dat U deze kunt ko- pen bij: DUMOULIN'S Drogisterij Grotestraat 327, Waalwijk Tel. 3071. Rv 2 38 60 115; J. van Strien H Rv 3 21 124 134; J. Damen G 4 33 65 84; J. v. d. Hoven W 5; Th. Vervuren G 6 9; C. Hommel Rv 7 113; J. Pagie W 8 58; F. v. d. Mosselaar W 10 51 83 122; J. v. da Pluijm H 11; N. Sperber G 12; M. Krooswijk G 13 94 119; J. Kie- boom II Rv 14 24 103; N. v. Kuijk Rv 15; P. Leeggangers H 16; G. Merrienboer G 17;" R. Broeders Rv 18 107 121; Sweep-Kerremans G 19 53 80; F. Hanegraaf II 20 105; A. Voermans G 22 61M. v. Dongen G 23 34; A. C. Ribbers H 25 8o; Job. Sperber G 26; J. Snij ders G 27 125; H. Waas Rv 28; A. Snijders H 29; H. Rolffs Rv 30 54 110 111; H. Dicpendaal G 31 37 89; F. Roovers W 32 87; C Kroos- wijk G 35 123; C. Fitters W 36 101; L. Verschuren Rv 39 43; J. Timmers W 40 142; P. Kieboom Rv 41 42; M. Snijders Rd 44 145; H. Elzerman G 45; Th. Heijmans H 46 59 60; J. A. Leemans H 47 56 67 70 97 102 104 141; Jos van Seters Rv 48 131; W. Verhogen Rv 49; A. Cornel G 50 129; Kem- meren-Zagers Rd 52; Dr. Smits W 55; H. Neerings W 57 100; J. Hondijk G 62; A. du Pont G 63 86; Joh. Smits W 64; P. Keijzers Rv 68 138; M. C. Oomen Rv 69 75; J. v. Hoof W 71J. Heeren H 72; P. Damen Rv 73; A. v. d. Pluijm Wz. H 74 114; A. de Rooij Rv 76 82 140 146; F. v. Ham H 77; Gebr. Heijmans PI 78 137; A. Vissers Rv 79; Leeggangers Rd 81; P. de Laat G 88 90; M. J. de Rooij W 91 99; J. v. Erp G 92; J v. d. Pluijm Rv 93 144; C. Licht voet Rd 95 128; C. Arendse Jr. Rv 96; A. Snijders H 98; Tom de Unjter Rv 109; Th. v. Seters Rv 112 118; A. van Kuijk Rv 116; J. Smits Rv 117; Jnc. v. d. Kieboom G 120; A. de Ruijter Rd 126; H. Boons Rd 127; R. Snijders G 130 133; A. Kieboom Rv 132; C. van Eiil Rv 135: M. Bax W 136- G. Lodewikus Rv 139; A. v Tilborgh W 143 149; G. v. d. Broek W 147; P. Zijlmans Rv 148; J. Riool Rv 150. Provinciaal Nieuws 100.000 BEZOEKERS OP „HART VAN BRABANT". Dinsdagmorgen wachtten de hoer en mevrouw Janssen (voor zitter), drs. Wijnands (directeur) en de heer Wiegerinck (penning meester) van het Stichtingsbe stuur gespannen bij de loketten. Oplettende suppoosten waren n.l. bezig aan de hand van de De afdeling Pers van de tentoon stelling „Hart van Brabant" heeft het niet genomen en een uitvoerige correctieaan de redactie van dit blad gezonden in antwoord op mijn dagboekblad van 3 juli j.l., waarin ik mij enerzijds met lof uitliet over de opzet en inrichting van deze tentoon stelling in haar geheel, maar ander zijds toch ook wees op de wat teleur stellende omvang van het paviljoen „Schoenen en Leder". Mijn conclusie daarbij was dat dit paviljoen niet re presentatief is voor de Midden-Bra bantse schoen- en lederindustrie. De i oorzaken, die tot deze onvoldoende presentatie hebben geleid, heb ik daarbij gelaten voor wat ze waren, ten eerste omdat hieromtrent reeds eerder in dit blad een alleszins dui delijke publicatie was gedaan, en ten tweede omdat zij toch niets meer af doen aan de realiteit, die er nog al tijd een is van gedane zaken nemen geen keer". Ik had er veider dan ook geen woord meer over willen zeggen, want ten slotte wensen we Hart van Brabant" allen het goede, grote en verdiende succes toe. Nu echter de afdeling Pers van deze tentoonstelling met een voor stelling van zaken komt, die bezijden alle waarheid is en beweert dat de povere omvang van het schoen- en leerpaviljoen te wijten is aan onvol doende belangstelling van de zijde der Midden-Brabantse schoen- en le derfabrikanten, - nu geloof ik dat er toch wel voldoende aanleiding is nogmaals te wijzen op de werkelijke toedracht van de zaak, waarbij ik mij richt naar de inlichtingen van de bij de inrichting van het schoenen- 'en leerpaviljoen zeer nauw betrokken personen. Wanneer de afd. Pers van „Hart van Brabant" in haar schrijven (zie pag. 2) stelt, dat de publicaties in dit blad de indruk hebben gewekt als zou er van de zijde van de industrie wél maar van de kant van het stichtings bestuur geen bereidheid hebben be staan ten aanzien van de inrichting van een grootscheeps schoenen- en leerpaviljoen, dan moet ik er toch op wijzen, dat er in deze publicaties met geen woord over welke bereidheid danook gerept is, overtuigd als men mocht zijn van de bereidheid van beide zijden. Wat de werkzaamheid van de eind 1958 in het leven geroepen Schoe nencommissie betreft ligt de zaak toch wel iets anders dan de afd. Pers van H. v. B. ons wil doen geloven. Deze commissie, die o.m. bestond uit experts die ook de Waalwijkse Slem hadden georganiseerd en hun sporen dus wel verdiend hadden, heeft inderdaad advies uitgebracht, maar - en hier zit 'm het hele eier- eten - zij ontving van het stich tingsbestuur der tentoonstelling aan- vankelijk taal noch teken. Aandrin- gen van de commissie op een spoe dige beslissing i.v.mde organisa tie en de inrichtng van het paviljoen) had ook al niet het gewenste resul taat 'en toen het stichtingsbestuur zijn beslissing zo lang slepende hield tot de uiterste termijn, welke door de commissie was gesteld, verstreken was, toen ja, toen heeft de Midden- Brabantse schoen- en lederindustrie zich, voor zover het een grootscheep se opzet van het schoenen- en leder paviljoen betrof, teruggetrokken. Zeer terecht naar ik meen! En dit is toch wel een heel andere lezing van het geval dan de zo bedriegelijke simpele mededeling van de afd. Pers van H.v.B.: „Het stichtingsbestuur gaf de commissie volmacht deze plan nen te realiseren binnen het kader van een begroting'. Men had er voor de juistheid echter moeten bijvoegen: toen het te laat was. Het zal de insi ders dan ook helemaal niet verbaasd hebben dat Timtur zich terugtrok. Dat de afd. Pers hierover niet wil uitweiden ligt overigens wel voor de hand. De afd. Pers van H.v.B. stelt ver der, dat de Midden-Brabantse in dustrieën alle kans gekregen hebben en dat zij viervoudig zijn benaderd. Over de in haar schrijven onder a, b, en d aangeduide punten kan ik niet oordelen, ik geloof dat graag, maur punt c. verdient toch wel enige toe lichting. De daarin bedoelde verga dering werd gehouden op maandag 22 juni in Hotel Ver wiel te Waal wijk. Let wel: 22 juni, vier weken vóór de tentoonstelling! Deze verga dering was niets meer dan een wan hoopspoging om te redden wat door eigen schuld verloren was gegaan. Dat er op deze vergadering nauwe lijks sprake was van enige belang stelling van de zijde der Langstraatse schoenindustrie is ook al weer niet vreemd. Wie in vier weken tijd nog even een grootscheeps schoenen- en leerpaviljoen denkt te kunnen op bouwen, heeft wel een zeer simpele voorstelling van de gang van zaken in deze tak van industrie. En hiermee zetten we er dan maar een punt achter, want kaarten die eenmaal gespeeld zijn kan men toch niet meer terugnemen. Ik hoop van harte dat „Hart van Brabant" een succes wordt en dat het stichtingsbe stuur inderdaad de gang van zaken zal betreuren, waaraan het zelf de bet is. Geslaagd. Voor Engels M.O. A slaagde on ze plaatsgenoot P. J. Leenaarts. Voor het staatsexamen Gym nasium A slaagden de heren J. A. van Klink en G. P. A. Dierick, bei den van het Missiehuis. Verder slaagde onze plaatsge noot G. J. Kemmeren voor elec- trotechnisch installateur en diens broer P. A. Kemmeren voor het examen van het landelijk leerlin genstelsel in de bouwvakken (metselen) deze laatste met lof. Voor de laatst gehouden exa mens slaagden de volgende per sonen T. Vloemans en J. v. Hoeswijk kaartverkoop vast te stellen wie de 100.000ste bezoeker was. Het goede weer was er mede oorzaak van, dat dit aantal nog vóór het middaguur werd bereikt. Het was mevrouw Verhoeven-Klijs uit Klundert, die tot haar verbazing enthousiast begroet werd door 't bestuur en een legertje persfoto grafen en journalisten. De heer Janssen nodigde haar en haar man uit deze clag als gast van het bestuur op de tentoonstelling door te brengen en verzocht het echtpaar 's avonds om 9 uur in 't grote vijver restaurant aanwezig te zijn voor het in ontvangst ne men van enkele verrassingen. De ze ontvangst is uitgegroeid tot 'n grootse huldiging, waarbij de heer en mevrouw Verhoeven wer kelijk beladen werden met prach tige cadeaus. Namens de Stich ting Hart van Brabant werd haar een radiotoestel aangeboden. De deelnemers aan de diverse pavil joens wilden echter niet achter- blijcen en 7.0 was daar een krat Trappistenbier, een huishoud- mixer, een deken, een tafeltje en stoel voor de kinderkamer (die voorlopig nog niet in gebruik is) en talloze andere cadeaus. Enigszins onder de indruk, maar kennelijk dolgelukkig, ver liet het jonge echtpaar laat in de avond „Hart van Brabant" en Tilburg, waar ze zo maar eens 'n vakantiedagje waren gaan door brengen. voor liet Middenstandsdiploma; P. v. d. Velden voor het praktijk diploma boekhouden en P. Vloe mans voor Mod. Bedrijfsadm. Zij genoten hun opleiding hij W. Peters, Leraar Handelsweten schappen M.O. alhier. Help U zelf en Uw tafelburen uit de (zuur)brand. Houd altijd Kennies bij de hand... Een hoogstaand corps op bezoek. Het is de directie van het Efte ling-restaurant gelukt in het ka der van het midzomerprogram- mla een orkest te engageren van grote naam. Zondagmorgen treedt „The Ci ty Gloucester Band" uit Glouces ter, Engeland, een fanfarecorps met een bezetting van niet min der dan 60 man in het lunchcon cert van 12.55 tot 14.00 uur op 't terras van het Efteling-restau- rant voor de Eftelingbezoekers op. 't Programma van dit lunch concert mag voor de kenners van muziek voldoende spreken. Door de directie van het Efteling-res- taurant voor dit concert geënga geerd, wordt de leden door de V.V.V. Kaatsheuvel met spontane medewerking van de leden der drie muziekgezelschappen en het Missiehuis voor de nacht van zondag op maandag gastvrij on derdak geboden. Om zes uur staan de drie mu ziekcorpsen Apollo, Euphonia en St. Jan met de Tiroler Drumband van St. Bernardus klaar 0111 de gasten af te halen aan „De Efte- ling" om onder de tonen van een pittige mars op te marcheren naar de zaal van de heer Piet van Dun, waar de „inkwartiering" van de gasten zal plaats vinden. Na kennis gemaakt te hebben bij GESLAAGD. Op het te Den Bosch gehouden examen voor het Middenstandsdiploma slaagden mej. Dini van Engelen en de heer Ant v. d. Heijden. MOOI SUCCES VOOR DE VISCLUB DE HUT. Zondag werd de wedstrijd voortgezet van de Hengelverenigingen uit Nieuwkuik, Haarsteeg en Vlijmen om de Mr. Prinsen beker. Na spannende 6trijd behaalde Vlij men het meeste gewicht vis en kwam in het bezit van de Mr. Prinsen beker. MAANDVERGADERING. Zondagavond maandvergadering van de visclub de Hut in café H. Boom-v. d. Wiel. Zeer belangrijke agenda. Alle leden worden zeker verwacht. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag wedvlucht van de postduivenver eniging de Zwaluw vanuit Bruly, België. Vrijdagavond poulebrieven inleveren. Za terdagmiddag inkorven van 3 tot half vijf. WIELRENNEN. H. Zilverberg van de wielerclub de Zwa luw te Vlijmen neemt deel aan de ronde van Oost-Duitsland en met succes. Na vijf etappes staat H. Zilverberg 3e in het alge meen klassement. COLLECTE VOOR HET LEKENMIS- SIEWERK IN NYASSALAND. In Vlijmen zal dezer dagen huis aan huis gecollecteerd worden voor het leken- missiewerk in Nyassaland. Er wordt ge hoopt op volle medewerking van de inge zetenen. INDELING VLIJMENSE BOYS 1. De indeling van de Vlijmense Boys is dit jaar bijzonder goed voor de Langstraat- se clubs, want maar liefst vijf derby's staan op het programma. Baardwijk 1, WSC 1, RKDVC 1, Heusden 1 en Vlij mense Boys 1. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Ghis- lain, België, afstand 170 km. Los 10.40, eerst eduif 12.55.46; laatste prijswinnende duif 1.31.55. Uitslag als volgt: A. Kuys 1 53 104; M. v. Dal 2 4 73; H. Mommersteeg 3 85 86; P. v. Gestel 5 43; J. Voets 6 100; J. Oosterwaal 7 9 41; P. Vermeulen 8 33 71 80 103 105; W. van Ravensteyn 10 61 69; J. de Vaan 11 16; v. Esch-Parijs 12 32 35 52; C. Diep straten 13; W. v. Vugt 14 27 37 42 55 72; Fr. v. Uden 15 28 31 59; C. v. Heivoort 17 19 30 50 70; M. de Laat 18 29 56 57 58 67; Th. v. Bokhoven 20; H. Ooster-. waal 21 24 77; L. Muskens 22 45; P. v. Dal 23 75; Th. Stupers 25; L. Nicols 26; H. Pelders 34 36; W. Strengers 38 74; J. v. d. Broek 39 51; J. Kiviets 40 47 48; J. v. Engelen 44 46 49 81 84; A. v. Hei voort 54 87 102; M. Libregts 60 78; J. v. d. Dungen 62; B. v. Esdonk 63 66; K. Kivits 64; J. v. Stokkum 65 106; G. Treu ren 68; A. v. Heivoort 76; A. de Vaan 79 82 88 89 101; Jan Kuys 83. Ja, ook als men een werkelijk J zeer goede smaak heeft kan men in onze uitgelezen collecties 'n keus bepalen. Wij wijzen slechts op onze ZUIVER KRISTAL. MOND-GEBLAZEN, leder stuk iets aparts. Ook onze nieuwe collectie PRACHTIG WIT PORSELEIN. HANDBESCHILDERD in keurige verpakking, ieder stuk 'n juweel Grotestraat 220 - Waalwijk kiezing van een lid van de Raad van Toezicht; 8. behandeling winst- verdeling; 9. mededelingen; 1U. rondvraag; 11. sluiting. Gezien deze belangrijke agenda punten wordt een grote opkomst verwacht. Handboogsport. Zondag j.l. had op de banen van de in café J. de Gouw gevestigde handboogschutterij Claudius Civilis het derde handboogconcours plaats van de Langstraatse Bond van Handboogschutterijen Gezellig Sa menzijn. Gezien de geringe onderlinge verschillen op de ranglijst ontbrak het niet aan spanning. De uitslag was als volgt: Eerste zestallen: Klasse A. 1 Claudius Civilis uit Haarsteeg 618 pnt.; 2 Victoria Els hout 598 pnt.; 3 E.M.M. Waalwijk 594 pnt. Klasse B. 1 Constantia Drunen .)U8 p.: 2 De Wet's Zonen Drunen 505 pnt. Klasse C. 1 Ons Genoegen Herpt 446 pnt.; 2 Van Knop tot Bloem te Haarsteeg 441 pnt. Tweede zestallen. Klasse A. 1 Victoria Elshout 520 pnt.; 2 E.M.M. 2 uit Waalwijk 408 p.; 3 Constantia 2 Drunen 402 p. Klasse B. 1 De Wet's Zonen 2 Drunen 401 pnt.; 2 Ons Genoegen 2 Herpt 398 pnt. Derde zestallen. 1 Victoria 2 Elshout 313 pnt. Hoogste schutters: 1 F. v. Liemp- de 415 pnt.; 2 C. v. Herpt 410 pnt.; 3 Ad de Haan 399 pnt.; 4. A. v. d. Brandt 399 pnt.; 5 N. van Bladel 394 pnt.; 6 G. Kolmans 374 pnt.; 7 M. v. d. Mee 264 pnt.; 8 J. v. Zon 251 pnt. Personele prijzen: 1 Ad de Haan 45 pnt.; 2 H. van Logten 43 pnt.; 3 A. v. d. Hoven 43 pnt.; 4 B. Pul lens 42 pnt.; 5 J. v. Asseldonk 42 pnt.; 6 A. Couwenberg 40 pnt. De stand na dit derde concours is als volgt: Eerste zestallen. Klasse A. 1 Victoria Elshout 2194 pnt.; 2 Claudius Civilis Haarsteeg 2185 ppnt.; 3 E.M.M. Waalwijk 2132 pnt. Klasse B. 1 De Wet's Zonen Dru nen 1964 pnt.; 2 Constantia Drunen 1916 pnt. Klasse C. 1 Ons Genoegen Herpt 1703 pnt.; 2 Van Knop tot Bloem Haarsteeg 1690 pnt. Tweede zestallen. Klasse A. 1 Victoria Elshout 1637 pnt.; 2 E.M.M, Waalwijk 1503 pnt.; 3 Constantia Drunen 1462 pnt. Klasse B. 1 De Wet's Zonen Dru nen 767 pnt.; 2 Ons Genoegen Herpt 760 pnt. Het vierde en laatste concours zal worden gehouden op zondag 6 sept. a.s. op de banen van E.M.M., Waal wijk. BROKKENAKTIE HARMONIE. Zoals zoveel muziekverenigingen kampt ook onze harmonie met financiële moeilijk heden. Iemand die weet dat er zo ongeveer een kwart ton nodig is om een korps van 40 tot 50 man uit te rusten zal hier overi gens niet van staan te kijken. Tellen we hierbij nog de telkens terugkerende kosten van muziek, dirigent, repetitielokaal, au teursrechten en onderhoud en vernieuwing, dan begrijpt iedereen wel dat de leden van Volksvlijt en Volksvermaak dergelijke uit gaven zelf niet kunnen financieren. Maar dat zal ook niet nodig zijn. Als ten minste eenieder overtuigd is van de waarde van een harmonie in een gemeenschap in het algemeen en van ónze harmonie in ónze dorpsgemeenschap in het bijzonder. Zich hiervan te overtuigen is heus niet zo bui tensporig ingewikkeld. Het zou bepaald on denkbaar zijn onze harmonie bij alle mo gelijke feestelijkheden te moeten missen. Daarom zal wellicht de gehele Waspikse gemeenschap de actie welke de harmonie dezer dagen van start laat gaan daadwer kelijk steunen. Overigens niet alleen om het doel van de actie op zich maar niet minder vanwege de aantrekkelijke vorm waarin men een en ander heeft gegoten. Aan deze brokkenactie is nl. een interes sante loterij verbonden. De brokken die zullen worden aangeboden zijn van uitzon derlijke kwaliteit en per paar verpakt. Bo vendien is elk pakje (waarin dus 2 brok ken) voorzien van een lot. Dit alles kost bij elkaar dan 10 cent. Aan deze actie zijn prachtige prijzen verbonden met als hoofd prijs een draagbare radio. De opbrengst komt ten goede aan het instrumentenfonds. De trekking vindt plaats eind oktober. Dus nu maar aan het snoepen en het gok ken ZOMERAVONDVOETBAL. Uitslagen van de laatst gespeelde wed- strijden in de zomeravondvoetbalcompetf-. tie van Raamsdonksveer en omstreken: Good Luck - Militairen 3-2 PNEM - JCL 1-4 Sand. Boys - BBB 2-1 Sand. Boys - Hollandia 1-3 PNEM - Militairen 2-4 Necof - WFC 0-6 Sand. Boys - Militairen 4-0 PNEM-BBB 1-4 Necof-PNEM 1-2 WFC-Good Luck 4-1 Sand. Boys-JCL 1-2 Good Luck - Necof 5-2 PNEM - Sand. Boys 0-1 WFC-JCL 2-1 WFC-BBB 2-2 Necof - BBB 2-9 JCL-Good Luck 4-4 Necof - Hollandia 1-3 WFC-Sand. Boys 2-1 Hollandia - BBB 1-1 Militairen - JCL 3-1 Hollandia - Good Luck 5-5 Necof - Sand. Boys 0-6 WFC-PNEM 2-3 Militairen - Hollandia 4-1 De bijgewerkte standenlijst is als volgt: JCL 19 punt. uit 12 wedstr. Sand. Bovs 14 >1 13 II WFC 13 12 Good Luck 13 ft 12 99 BBB 12 10 99 Militairen 12 ft ft 10 99 Hollandia 11 ft ff 11 99 PNEM 8 ft ft 12 99 Necof 1 ff ft 11 99 KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Hervormde kerk te Waspik zijn voor zondag 9 augustus als volgt: 9.30 uur ds. Schellevis uit Waal wijk en 14.30 uur ds. Schuurman uit Baardwijk. Dan kan overtollig maagzuur U niet deren. Die één of twee tabletten doven Uw pijn bij voorbaat, als er eens iets verkeerd valt. Ge makkelijk in te nemen die Rennies - on opvallend - één voor één hygiënisch ver pakt. En nog lekker van smaak bovendien-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5