KAATSHEUVEL Sunil wast stralend wit... WASPIK Gemeenteraad Loon op Zand WITTER DAN DE WITSTE DUIF en spaart uw linnenkast Luisterrijke plechtigheid bij eerste H. Mis van Neomist Zijlmans 2 DE ECHO VAN IIET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 AUGUSTUS 1959 2 petroleum DIE MAARDOLIE zuinig - geen roet - meer warmte WSF. DRUKKERIJ VAN BOXTEL Bureau Jan Tuerlings Hier is met Sunil gewas sen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het was goed stralend wit wordt ...werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook wasmachine en wringer varen er wel bij I Neem meteen het voordelige reuzenpak B Pols 7, 14, 19, 22; H Verduijn 9; Jac Verduijn 10a; A Klootwijk 11, 12, 24, 38; D J v Helden 13, 29, 36; A v Beek 15; M v Peer 17, 27, 32; P Bakkcr*i 16, 26; M v d Galiën 20; P v Raamsdonk 23, 28, 40; J Meter 80, 33, 34; A v Oosterhout 31; A Versteeg 37. A.s. donderdagavond in- manden voor de derby Orleans te K'heuvel. STREMMING VERKEER. In verband met uitvoering van herstel lingen aan de brug over het Oude Maasje in de Veerwcg naar het Capelse veer is het landverkcer over deze brug gestremd op woensdag 26 aug. a.s. voor alle verkeer met voertruigen, rij- en trekdieren in beide rich tingen van 6 tot 20 uur, of zoveel korter als mogelijk of langer als nodig zal blijken. Men neme hiervan goede nota. UITSLAG AANBESTEDING. Ten gemeentehuize werd aanbesteed de bouw van 4 woningwetwoningen, welke ge bouwd zullen worden aan de Schrevelstraat. De uitslag dezer aanbesteding was als volgt: J. Molegraaf Capelle f 67.975; J. W. Nieuwenhuizen Sprang f 63.750; Fa. C. v. Hest Loonopzand f 66.000; H. A. Kramer Capelle f 52.800; G. Paans Capelle f 67.900; A. Hoefnagel Capelle f 61.327. CONCERT. Het fanfarekorps Ëuterpe uit 's-Graven- voor oliehaarden met het hoogste rendement moer hoopt a.s. zaterdagavond 22 aug. a.s. een concert te geven op de kiosk over de Binnenhaven. Bij mooi weer zal dit korps zeker de nodige belangstelling trekken. Wij doen een beroep op de jeugdige luisteraars om tijdens het spelen de nodige stilte in acht te nemen. Dikwijls laat dit veel te wensen over. Vergadering van de raad dezer gemeente op donderdag 20 augustus 1959, te 19 uur, in de bodega van het café restaurant De Efteling. Agenda 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot herziening van de leges verordening. 4. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van een weg. 5. Voorstel tot het doen van grond- transacties. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen. 7. Voorstel tot benoemen van advies commissies ingevolge de Woonruimtewet 1947. 8. Voorstel tot het wijzigen van de fi nanciële verhouding tussen de gemeente en de Stichting „Natuurpark De Efteling", eu in verband daarmede, het overnemen van vaste geldleningen welke door deze instel ling zijn aangegaan onder garantie van deze gemeente. 9. Voorstel tot verlening van eervol ont slag als ambtenaar van de burgerlijke stand aan de heer J. M. G. van Kemenade. 10. Rondvraag. Pre-adviezen Voorstel tot het onttrekken aan het open baar verkeer van een gedeelte van de weg nummer 27. Door de verbetering, verbreding en recht trekking van de weg Kaatsheuvel - De Moer, is o.a. een gedeelte van de oude weg, gelegen tussen de westelijke grens van de percelen, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie H nummers 2473 en 2474 en de bermsloot ten oosten van de Akker straat, niet meer als weg aan te merken, reden waarom B. en W. voorstellen dit ge deelte aan het openbaar verkeer te ont trekken. Een "kaart waarop het aan het openbaar verkeer te onttrekken weggedeelte is aan gegeven, heeft gedurende 14 dagen ter ge meente-secretarie ,voor een ieder ter in zage gelegen. Bezwaren werden niet inge diend. Voorstel tot benoeming van een commis sie van advies als bedoeld in de Woonruim tewet 1947. Ingevolge het bepaalde in artikel 8, eer ste lid der Woonruimtewet 1947 benoemt de raad jaarlijks een commissie die tot taak heeft burgemeester en wethouders te advi seren betreffende toewijzing en eventuele vordering van woonruimte. De commissie, wier mandaat per 1 ok tober a.s. is beëindigd, werd gevormd door- Kamer 1 (Kaatsheuvel), de heren A. Snaphaan (voorzitter), L. W. Broeders, J. A. Groenendaal, J. W. Moolenschot en W. N. van Kuijk. Kamer 11 (Loon op Zand) de heren H Th. v. d. Heuvel (voorzitter), J. C. v. Don gen, A. P. de Kort, mej. C. A. L. van Veldhoven en de heer M. J. IJpelaar. Voorstel tot verkoop en verhuui van stukjes grond gelegen aan dc Akkerstraat. J. A. Zijlmans, Akkerstraat 11 en M. Dingemans, Akkerstraat 9, wensen van de gemeente te kopen en te huren gedeelten van het stuk oude weg Kaatsheuvel -• De Moer dat in preadvies nr. 67 wordt voor gedragen om te onttrekken aan het open baar verkeer. Zijlmans wenst te kopen een gedeelte, groot 159 m2 en Dingemans een gedeelte groot 61 m2. De prijs voor deze grond hebben B. en W. vastgesteld op f 1 per m2. De overige gedeelten, voor Zijlmans met een oppervlakte van 68 m2 en voor Din gemans met een oppervlakte van 122 m2, wensen B. en W. te verhuren voor een prijs van resp. f(l en f 2 per jaar. Deze gedeelten, vormende ean strook van 5 m' ten oosten van de Akkerstraat, wen-, sen B en W. niet te verkopen omdat deze strook mogelijk in de toekomst nog nut kan hebben voor een eventuele verbreding van de weg. Voorstel tot aankoop van grond van en het pachtvrijmaken van gronden door de Wed. M. A. van Loon-Smits. Ten behoeve van de realisering van het partiële uitbreidingsplan Loon op Zand is het nodig dat de gemeente de beschikking krijgt over het perceel, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie N nummer 19, groot -.64.55 ha. De eigenares, de Wed. M. A. van Loon- Smits, Oranjeplein 12 te Loon op Zand, is bereid dit perceel in eigendom aan de gemeente over te dragen. De door haar be dongen prijs is alleszins redelijk te achten, reden waarom B. en W. voorstellen tot aan koop van deze grond te besluiten. Voorts is het nodig dat de onlangs van J. C. van der Mast te Sprang-Capelle aan gekochte percelen sectie N nrs 121 en 122 vrij ter beschikking van de gemeente ko men. De pachtster, de Wed. van Loon, is bereid afstand te doen van alle haar als pachtster toekomende rechten en derhalve de pachtovereenkomst als geëindigd te be schouwen, mits haar wegens inkomens-, be lasting- en gewassenschade een vergoedinig wordt toegekend. Dc door dc pachtster gevorderde vergoe dingen komen B. en W. alleszins redelijk voor, reden waarom zij voorstellen dezé pachtafstand te aanvaarden. OVERGEPLAATST. De eerw. Broeder Castellus van de Broeders van Liefde alhier, die gedurende verschillende jaren aan de St. Jansschool verbonden was, is overgeplaatst naar Tilburg. In zijn plaats is benoemd de eerw. Broeder Robertus. WINNAAR PLEISTER-ACTIE TE KAATSHEUVEL. Naar we vernemen had de fam. Akkermans-v. Bragt, wonende op de Heikant, het geluk bij de laatst gehouden pleister-actie een voor hen waardevol exemplaar uit de verzameling aangeboden pleisters op te diepen. Deze pleister bleek nl. later bij de bekendmaking goed' te zijn voor een televisie-toestel. Toen de gelukkige winnaar zich maan dag d.a.v. te Rotterdam meldde, kreeg hij hier de positieve bevesti ging en mededeling dat het toestel zeer binnenkort zou worden ge plaatst, terwijl hem meteen de kos ten van een jaarlijkse kijkvergun- ning werden overhandigd. KYNOLOGIE. Op de eendaagse internationale kampioenschaps-hondententoonstel- ling van de Kynologenclub van Nij megen en omstreken „Noviomagum" te Nijmegen, behaalde de 14 maan den oude Duitse dog van de heer A. v. Mosselveld alhier her reserve kampioenschap en de le prijs uit muntend in de jeugdklasse. Dit is voorwaar een prachtig succes, het welk behaald werd onder een ster ke concurrentie van 21 Duitse dog gen. KAATSHEUVEL.- TEL. K 4167-21 DESK—NIEUWS. De 21 overwinning op de weste lijke le klasser Unitas uit Gorin- chem zou doen vermoeden, dat Desk de komende competitie met vertrouwen tegemoet kan zien en hierin een ernstig woordje zal gaan meespreken. Afgaande op wat we na de rust zagen, zou dat vermoe den inderdaad wel eens waar kun nen zijn. maar wij zouden hier di rect aan willen toevoegen, dat een oefenpartij geen competitie-wed strijd is, zodat deze niet als graad meter kan dienen voor de werkelij ke kracht van een elftal. Boven dien kunnen wij niet indenken, dat Unitas het dit elftal de competitie van de le klas zal ingaan, want dan zullen er beslist geen hoge ogen ge gooid worden. Toch vertoonde haar spel, althans in het begin, van die aparte trekjes, waardoor de verde diging van Desk nogal eens vlot omspeeld werd. Maar toen deze hierop eenmaal was ingespeeld, be hoefde Wittens er maar betrekke lijk weinig aan te pas te komen. Voor de rust werd er van Desk-zij de overigens in het algemeen slecht geplaatst en naast dit zal men er zich op moeten toeleggen te trach ten zich van een tegenstander los te maken. Nu zagen we geregeld 'n back of halfspeler met de bal op rukkend, terwijl hij geen mogelijk heid zag deze behoorlijk af te ge ven, omdat de hele voorhoede zich had laten afdekken. Op hoop van zegen werd de bal dan in de ruimte geplaatst, met het gevolg, dat deze bijna regelmatig een prooi van de tegenpartij werd. Na rust ging dit wel iets beter, vooral ook doordat de middenlinie beter aansloot, zodat afgeslagen aanvallen onmiddellijk konden worden hervat. Verder pro beerde men het, blijkbaar geen an dere mogelijkheid ziende, teveel .n individuele acties, welke doorgaans vastliepen. Vermeldenswaard overi gens is de pracht-kopbal van W. Damen uit een door C. Laros scherp genomen corner waarbij hij de bal juist voor de handen van de in grijpende doelman, hoogopsprin- gend in het net deponeerde. Laten we hopen, dat men uit deze en de nog komende oefenpartijen de no dige lering zal trekken, om hier mee gewapend de volgende maand aanvangende competitie succesvol van start te kunnen gaan. DUIVENSPORT. Uitslag van de zondag gehouden wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. In concours 627 duiven; eerste duif 11.13.53 uur; laatste duif 12.30.06 u. Jan v. Riel 1, 25, 26, 39, 41, 50; C. de Bondt 2, 11, 38; M. Ververs 3, 13, 14, 16, 33; P. Emmers 4; M. van Boxtel 5; C. Labee 6, 35; M. v. d. Velden 7; A. de Bie 8, 32; Leo de Bondt 9, 28. 45; Jan Schoenmakers 10; J. v. Heeswijk 12, 51, 66; A. Heys 15; H. Hesselmans 17, 36; T. Witteveen 18; J. Vesters 19, 49; K. Schaafstra 20, 57; F. v. d. Linden 21. 69; G. v. d. Linden 22; C. v. d. Ven 23; W. v. d. Ven 24; H. van Nieuw- stad 27, 30; W. v. Heijst 29, 47; M. de Vries 31; H. v. Helvoirt 34; Jac. Hoevenaars 37, 70; Jan Dekkers 40; Jan v. Dongen 42, 52; A. Pijnenburg 43; L. v. Geel 44; H. Dirksen 46; Ant. Heijs 48; C. v. Rooy 53; H. de Man 54; Jac Klerx 55, 58; Jac. Vloe mans 56, 62; L. v. Mosselveld 59; W. Hamers 60; A. Couwenberg 61, 63; Jan v. Beers 64; Jan Klis 65; W. de Cock 67; P. Adriaanse 68. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. MUTATIES IN HET MISSIEHUIS. 't Is augustusmaand, en zoals te verwachten was, zijn de eerste mu taties in het Missiehuis St. Antonius te Kaatsheuvél een feit geworden. Reeds bij de laatste toneeluitvoering van Shaekespaer „Het spel der ver gissingen" aangekondigde heengaan van de sympathieke rector Kempes, zal werkelijkheid worden door zijn benoeming tot leraar aan het Col lege voor late roepingen „Nazareth" te Horst in Limburg, waar pater Kempes tevens is benoemd tot 2de assistent. Wij weten zeker namens geheel Kaatsheuvel te spreken, als we de scheidende rector dank bren gen voor de eminente wijze, waarop hij het nauwe contact dat Kaatsheu vel steeds met het Missiehuis heeft gehad, wist te bestendigen en te verstevigen. Wij wensen hem een vruchtbaar werk in zijn taak aan de vorming der late priesterroepingen. Tot zijn opvolger als rector van 't Missiehuis St. Antonius te Kaats heuvel is benoemd de zeereerw. pa ter F. v. d. Wiel, heus geen onbe kende aan ons klein seminarie, die tevens lid is van het provinciaal Hoofdbestuur der Congregatie van de Missionarissen van de H. Fami lie en daarnaast het directeurschap van het Gymnasium van het Missie huis St. Antonius blijft waarnemen. De grote capaciteiten van deze be gaafde pater zullen ongetwijfeld in deze benoeming nog meer tot uiting komen. De zeereerw. pater A. de Jong is benoemd tot 1ste en de zeer- eerwaarde pater P. v. Heugten uit Horst tot 2de assistent. Naast de functie van econoom, die de zeer- eerwaarde pater G. Verheggen blijft vervullen, wordt deze belast met de werving van studenten voor 't col lege te Kaatsheuvel, terwijl hij daarin zal worden bijgestaan door de eerw. pater J. v. Doorn. De mo gelijkheid is niet uitgesloten dat nog meerdere mutaties volgen. J. T. ST. JAN CONCERTEERT. Het is een zeer goede beurt ge weest die d'e kon. erk. harmonie St. Jan zondagmorgen in De Efteling gemaakt heeft. Steeds meer treft ons de prima stemming en daar naast het mooie klankgehalte, dat dit steeds groeiende corps weet te ontwikkelen. Er wordt bij St. Jan ernstig gestudeerd en het zou ons niet verwonderen wanneer 't corps over vijf weken voor de eerste maal in de ere-afdeling van de r.k. Fede ratie van Harmonie- en Fanfarege zelschappen in Tilburg uitkomt, dat nieuwe lauweren aan het vaandel worden toegevoegd. Met veel genoe gen hebben we o.m. de Prelude, Dialogue et Variations van Mein- dert Boekei, het verplichte nummer voor de afdeling Harmonieën beluis terd, een werk waarin de jury vol op gelegenheid krijgt niet alleen 't ensemble als koor, doch daarnaast de capaciteiten van de verschillende onderdelen te beluisteren. Ook de concourswerken voor het vorig jaar en verder Tableaux des Vosges, eveneens van Meindert Boekei, ga ven bewijs van goed kunnen en ge degen leiding. Alles bijeen een zwaar program ma, o.i. wel wat te zwaar voor een morgenconcert, waarin het publiek SUN 18.510. ook op wat lichtere kost verwacht vergast te worden. Daarbij nog een bemerking, die velen met ons eens zullen zijn: allen stellen op prijs dat er stipt op tijd begonnen wordt; een goed verzorgd middagmaal wordt nu eenmaal niet fijner, wanneer moe der de vrouw daarmee een half uurtje langer moet wachten. Een extra compliment aan St. Jan voor de attractie die 't bracht, door met muziek aan te treden en tevens onder het spelen van een fikse mars weer huiswaarts te trekken, 't Is een voorbeeld geweest, dat geappre cieerd wordt en aanbeveling ver dient voor de opvolgers. Zondag a.s. wordt het Midzomer programma vervolgd met een twee de optreden van de kon. erk. harm. Apollo, onder leiding van de heer A. Molenschot, waarvoor we verwach ten de steeds groeiende belangstel ling voor deze morgen concerten nog te zien toenemen. J. T. DE KATH. ILLUSTRATIE GELEZEN? Rogier van Aerde, de schrijver van het beroemde boek „Kaïn", geeft in het nummer van 15 aug. van de Ka tholieke Illustratie onder dë titel „Dag in de Efteling" de indrukken weer van zijn drie kinderen met de bemerking „Hier moet je met kin deren heengaan, kijken naar hun vreugde, luisteren naar hun opmer kingenGoede wijn behoeft geen krans en 't is heus niet meer nodig om reclame te maken en „De Efteling" het onvolprezen oord te noemen, om te genieten. De dage lijks toestromende mensenmassa uit alle oorden van binnen- en buiten land spreekt genoeg voor zichzelf. Doch wel interessant is het. iemand als Rogier v. Aerde, de indrukken te zien weergeven die hij in het met vele foto's van diverse attracties met zijn eigen jonge kroost verluchte ar tikel neerlegt. Beslist lezens- en be- kij kens waard. J. T. Tijdens de predikatie door pater Rector, v.l.n.r. pater prior, presbyter assistens, de neomist, pater Bartholomeus Biemans, diaken, en pater Timotheus Boelaars, sub diaken. Pater Stephanus Zijlmans van de orde der Ongeschoeide Carmelieten droeg zater dag 15 augustus j.l. (feest van Maria Ten Hemelopneming) in de rectoraatskerk van de H. Theresia te Waspik-Boven zijn eer ste H. Mis op. Om dit grote gebeuren luister bij te zet ten heeft de hele gemeenschap van het rec toraat met het buurtcomité als leiding ge vend orgaan, zich ingezet. Groots was dan ook de hulde aan de priester, de jongste zoon van mevrouw de weduwe Zijlmans-van Onsenoort, gebracht. Vrijdagavond werd de neomist in zijn ge boorteplaats ingehaald en op het bordes van het gemeentehuis in tegenwoordigheid van zijn familie, pastoor Rovers, de beide wet houders, het feestcomité en de leden van diverse verenigingen, toegesproken door de eerste burger van Waspik. Burgemeester v. Erp toonde zich zeer verheugd pater Ste phanus Zijlmans te mogen verwelkomen. Hij vroeg de neomist zich o.m. bewust te blij ven van de banden welke hem verenigen met Waspik, waar hij opgroeide en naar school ging en waar hij als jongen is weg gegaan om zijn vorming te ontvangen. U ziet, zo vervolgde spreker, hoe het dorp zich opmaakt om het feest te vieren. Wij, het gemeentebestuur van Waspik, willen van onze kant een steentje bijdragen. En niemand buiten onze gemeente zal zich af vragen of gij nu komt van Waspik-Boven of -Beneden, maar gij 'komt van Waspik, zcals ook voor ons als gemeentebestuur een gemeenschap bestaat. De burgemeester ge tuigde verder nog van de taak van de leek in 't kerkelijk leven en zegde graag de steun van Waspik aan de geestelijkheid toe. Hier na werden aan de neomist bloemen aange boden door enkele bruidjes. Pater Stepha- nus zei in zijn dankwoord, dat hij tijdens zijn opleiding meermalen aan net ogenblik had gedacht dat hij als priester in Waspik zou komen. Zo'n meeleven had ik echter niet verwacht. Maar nu het zo is ben ik U daar allen hartelijk dankbaar voor. En de neomist vervolgde ik ben er mij van bewust dat mij als pas gewijd priester geen andere houding past dan die van dankbaar heid tegenover God en tegenover mijn plaatsgenoten. Tegenover God, omdat nie mand uit zichzelf tot het priest» rambt komt, evenmin als iemand uit eigen kracht tot het geloof kan komen. De priester moet vol doen aan de eisen van de ene Hogepriester en aan de eisen van de gelovigen. Daarom is het vermetel uit eigen klacht naar hot priesterschap te gaan Daarom zeg ik met Paulus: Mijn bekwaamheid is niet van mij zelf, maar van God. Ik noop dat mijn werk in de toekomst niet alleen vruchtbaar mag zijn voor de kerk, maar ook voor deze ge meenschap. Als bewijs van dankbaarheid gaf de neomist tot slot zijn priesterlijke ze gen. Daarna werd de ncoin.it in een fees telijke stoet naar Waspik-Boven begeleid, waar hij bij de Theresiakerk werd opge wacht door het convent van paters Carme lieten en waar hij werd toegesproken door pater Rector Servatius. Met is mij als hoofd van de gemeenschap rondom de Theresia kerk, aldus pater rector, een eer U welkom te mogen heten in ons rectoraat. Nog maar kort geleden hoorden wij uit de mond van de bisschop: „Geef Heer aan deze Uw die naar de priesterlijke waardigheid". Toe.i hebben wij gejuicht omdat weer een van ons tot de priesterstand vernevm werd. U weet zo goed als ik, zo vervolgde pater rector, dat al dit feestvertoon niet is voor Uw per soon, maar dat de mensen in U de Priester eren. Daarom zijn zij ook hier gekomen en daarom ziet U die blijde ge-ithten, omdat zij weer een priester in hun midden weten. Na de neomist nog dc gelukwensen te hebben aangeboden, leidde rector Serva tius hem de kerk in. Hier celebreerde pa ter Stephanus een plechtig lof. Om half tien de volgende morgen werd de neomist voor zijn eerste H. Mis van zijn ouderlijke wo ning afgehaald. Op de klanken van een pro-, cessiemars, uitgevoerd door de Kon. Har monie, trok men door stijlvol versierde straten naar de Theresiakerk. Bij zijn eerste H. Mis werd pater Stephanus geassisteerd door Presbiter assistens pater prior en door zijn plaatsgenoten pater Bartholomeus Bie mans en pater Timotheus Boelaars, resp. als diaken en subdiaken. Het koor voerde o.l.v. de heer N. v. d. Plas en met orgel begeleiding van de heer J. Hommel uit Raamsdonk de drie-stemmige Mis voor ge mengd koor Lauda Sion van Hubert Kuij- pers uit. Naast een priestercantate van Dobbelsteen zong het koor verder nog en kele meestemmige geestelijke liederen. Pa ter Rector sprak onder deze Mis de feest predikatie uit op het thema: Laten wij de Heer onze God dankzeggen. Na de H. Mis werden diverse cadeaus, o.a. een schrijfmachine \?n de buurtge meenschap en een schitterende kooikap van het rectoraat aangeboden. De neomist werd hierbij nog toegesproken door de voorzitter van het feestcomité de heer W. Smits en door de president van de harmonie de heer P. Brokx. Beide sprekers betrokken ook de familie van de neomist :n hun felicitatie en vroegen hem in het bijzonder zijn plaats genoten te blijven gedenken aan het altaar. Voorts werden nog door een aantal kinde- 1 ren leuke toespraakjes en voordrachtjes ge houden. In zijn dankwoord zei de neomist o.m.: Ofschoon ik lange jaren naar deze dag heb uitgezien, toch is het mij moeilijk te realiseren dat ik nu werkelijk priester ben en dat alles was hier plaats vindt voor een priester gebeurt. En hij vervolgde: Dat God in mij de mogelijkheid tot het priester schap ontdekte zie ik als resultaat van mijn opvoeding thuis en van de christelijke sfeer van buurt en gemeente. Hij bracht verder dank aan allen die zijn Eerste Mis mee vierden en hem daarbij assisteerden en ver der ook aan de Harmonie, de parochie, de diverse sprekers, de buurtgemeenschap, de missienaaikring, het kerkkoor en de diverse verenigingen. Verder alle milde gevers, ook wegens de grote materiele waarde van de cadeaus, maar vooral voor de uitdrukking i van de grote genegenheid. Het is voor mij, i aldus pater Stephanus, een hopeloze taak in

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2