Het ZWARTE kabinet Ziekenfondsregelingen BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langstraatse Courani Wettelijk verbod van liften in Nederland noodzakelijk VOOR OUD EN JONG VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1959 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen 32e JAARGANG No. 67 Abonnement: 22 cent per we«a.: per kwartaal ƒ2.85 3.10 franco p.p. Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Staatsgeheimen, spionnage en intriges lekten uit. In liet jaar 1464 voerde koning Lodewijk XI in Frankrijk de of ficiële postdienst in. Maar de ko ning dacht verder door. Deze postdienst stelde zijn vijanden en andere verdachte elementen in staat ongemerkt inet elkaar in verbinding te staan. I)e koning nam maatregelen en benoemde enige vertrouwde ambtenaren, die opdracht hadden de brieven te onderzoeken. In deze dagen, nu de kwes tie van de postcensuur in Nieuw-Guinea vele gemoe deren in beweging houdt, is het wel interessant er aan te herinneren, dat censuur en schending van het brief geheim zo oud zijn als de postdienst zelf. Moe het 50U jaar geleden en daarna iii Frankrijk toeging, kunt u lezen in onderstaand artikel. Dat gebeurde eerst proviso risch. Sommige ministers legden lijsten aan van mensen, wier post gecontroleerd moest worden. De instelling kreeg de naam van „Het zwarte kabinet" en groeide later tijdens de regering van Lo dewijk'XV uit tot een complete spionagedienst, die op deze wijze overvloedig gegevens verzamelde van hooggeplaatste persoonlijk heden. Men zegt, dat tijdens het^ be wind van Lodewijk XIV, de Zon nekoning, de belangstelling van zijne majesteit vooral uitging naar de zwaar geparfumeerde en zorgvuldig verzegelde minnebrie ven van personen uit zijn naaste omgeving. De koning vermaakte zich, want vaak kwamen op deze zonderlinge manier de verborgen draden van een hofintrige aan 't licht... Daarnaast speurden vier ge heime dienaren des konings naar de boodschappen, die door de ge zanten van vreemde mogendhe den aan hun regeringen werden doorgegeven. Het openen en slui ten van deze berichten kostte de heren weinig moeite, want voor de vaste klanten had men zelfs, naar de zegelafdruk op die brie ven, aunlicaat lakstempels ver vaardigd, om zonder veel vertra ging de post opnieuw te verzege len.' De eventuele vertraging die ontstond, liep echter niet in de gaten, want de post functioneer de desti'ds niet zo snel. Vijanden onschadelijk gemaakt. Hij het onderzoek dat later naar de activiteiten van dit zwar te kabinet werd ingesteld, kwa men verrassende dingen aan het licht. Zo bleek, dat er slimmerds waren, die het zwarte kabinet vernuftig voor hun eigen doel einden wisten te gebruiken. Bij voorbeeld de hertog van Ghoiseul die op de hoogte moet zijn ge weest van de werkzaamheden van het kabinet. Hij liet zogenaamde afschriften en totaal verzonnen uittreksels vaq niet bestaande brieven maken en wist deze han- j dig tussen de voor de koning bc- stemde verdachte stukken te voe- Sen. Zij waren meestal compromit- terend voor de een of ander. Op die wijze zorgde de hertog er voor dat zijn meest gevreesde tegen standers van hogerhand uit de weg werden geruimd en hij zelf de hegeerde positie aan'het hof bereikte. Lodewijk XVI schafte de lang zamerhand berucht geworden in stelling resoluut -af. Althans, er verscheen een raadsbesluit van 10 augustus 1775 van die inhoud, maar de politie maakte zich er van meester en breidde de outil lage nog uit. In 1789 noemde men 't zwarte kabinet één der rampzaligste in stellingen van een despotische re gering. De afschaffing werd ge- eist, de Nationale Vergadering hield er zich mee bezig en in het nieuwe Wetboek van Strafrecht (sept. 1791) werd straf gesteld op schending van het briefgeheim. Alleen correspondentie naar en van het buitenland mocht 'n cen suur passeren en... zo bleef het geheime kabinet toch bestaan. Grote bloei. Tijdens Napoleon kwam het zwarte kabinet tot ongekende bloei. Hel was gestationneerd in het Parijse hoofdpostkantoor, waar in een speciale afdeling een groep ervaren experts, doorkneed in geheimschriften en dergelijke, steeds druk bezig was. Napoleon controleerde hoofd zakelijk ministers, hoofdofficie ren, kamerheren en mensen met vertrouwensposities. De veilig heid van de staat was voor hem het richtsnoer. Natuurlijk wist men aan de ge zantschappen alles van 't zwarte kabinet af. De grote mogendhe den verzonden hun post daarom uitsluitend per koerier. Maar ook deze lieden of andere bedienden der gezantschappen werden door de Franse censuur omgekocht en veel geheime stukken kwamen toch korte tijd in handen der kei zerlijke ambtenaren. Zo werd menig belangrijk staatsgeheim verraden. Bestaat het nog Bij de val van Napoleon werd officieel bekend gemaakt, dat het zwarte kabinet was opgeheven. Maar tijdens een proces tegen drie Engelsen bleek, dat de ge heime censuur toch nog. werkte. Overal werd er schande over ge sproken. zelfs in Frankrijk. De minister van justitie ver klaarde, dat 't kabinet niet moer bestond. Maar of 't waar was...? Het laatst werd het gesignaleerd in 1867. Of het nu nog werkt, is onbekend. Elke maand komen er «aanvra gen binnen voor inschrijving als verzekerde krachtens de bejaar denziekenfondsverzekering, om dat de leeftijd van 65 jaar is be reikt en men dus in het genot ge steld wordt van uitkering krach tens de algemene ouderdomswet. I)e bejaardenverzekering telt twee premies, n.l. een gezinspre mie van 0.82 voor hen wier in komen niet meer bedraagt dan 2580.— en het dubbele bedrag, dus van 1.64, indien het inko men ligt lussen 2580 en 3590 per jaar. Men zal het kunnen billijken, dat er controle moet plaats heb ben oj) deze inkomens, maar ook dat er tussentijdse controles plaats vinden. Het inkomen im mers kan stijgen of dalen en hier mee moeten de ziekenfondsen re kening houden. Voordeel voor verzekerden. Indien men een inkomen heeft dat ligt boven de 3590— per jaar of dat tussentijds stijgt tot boven dit bedrag, moet er een overschrijving plaats hebben naar de vrijwillige verzekering, waarvoor de inkomensgrens ligt oj) 6900.per jaar. Men moet hierbij aan bepaalde voorwaar den voldoen. Om nu een 65-jarige, die tot de bejaardenverzekering toetreedt, direct van dienst te kunnen zijn, worden de ingeschrevenen veelal direct ingedeeld in de hoogste klasse 1.64). Een nader onder zoek zal dan uitwijzen of de inge schrevene voor half tarief kan worden ingeschreven. Restitutie van 't te veel betaalde vindt dan natuurlijk plaats. De gemeentelij ke diensten van sociale zaken stellen een onderzoek in naar het inkomen, want niet alleen de uit kering ingevolge de A.O.W. telt hierbij, maar ook inkomen uit rente, vrij wonen, vrije kost en of inwoning. Vrij vuur, licht, al les wordt omgeslagen naar finan cieel voordeel. Studerende jeugd. Wij willen voorts nog even wij zen op de formaliteiten die ver- .vuld moeten worden, indien ver plicht verzekerden ingevolge het ziekenfondsenbesluit kinderen op school hebben in de leeftijd van 16 tot en met 26 jaar, om-alge meen vormend of vakonderwijs te volgen. Deze verzekerden doen er goed aan zo spoedig, mogelijk een formulier bij het ziekenfonds aan te vragen, ter invulling door het hoofd van de onderwijsinstel ling. om voor „indirecte verplich te verzekering" in aanmerking te komen. Al geeft dit papieren romp slomp, er is niet aan te ontko men want het moet vaststaan dat het kind studerende is. Kinderen boven 16 jaar, die hun studie aan het einde van het cursusjaar 1958/1959 niet meer voortzetten, kunnen geen aan spraak meer maken op indirecte verplichte verzekering en moeten indien men prijs stelt op aanslui tende verzekering, als vrijwillig verzekerde worden, ingeschreven, met ineang van het einde van het schooljaar 1958/1959, dus per 1 september 1959, OF zodra 't kind VOOR genoemde datum zelf in loondienst reedt. PRINSES BEATRIX LUNCHT OP WITTE HUIS. Kroonprinses Beatrix zal op maandag 14 september op het Witte Huis in Washington de lunch gebruiken met president Eisenhower. Dit bezoek aan de president vormt het officiële hoogtepunt van de reis der Prin ses naar de Verenigde Staten hij gelegenheid van de Hudson-hcr- denking. Prinses Beatrix komt 11 september in New York aan, waar haar de „ticker-tape-para- de" wacht, de bekende confetti- tocht door de straten van de mil joenenstad. Een dag later zal zij aanwezig zijn bij een bijeenkomst van naar schatting 1500 (oud-) Nederlanders. Voorts staan op 't programma het planten van een tulpenbol in een nieuw park, een bezoek aan West Point, een kranslegging bij 't graf van oud president Roosevelt en het bijwo nen van de officiële Hudson-her- denking te Hudson en Albany. N.O. OMVAT THANS 412.000 LEERLINGEN. Op de 1304 scholen en cursus sen voor nijverheidsonderwijs za ten in het schooljaar 19581959 412.000 leerlingen, onder wie 210.000 vrouwelijke leerlingen. Sinds 1957-58 kwamen er 57 scholen en cursussen bij en het aantal leerlingen groeide met 35.000. Deze cijfers zijn door het Centraal Bureau voor de Statis tiek gepubliceerd in de Statistiek van 't nijverheidsonderwijs over 1958-59. De lagere technische scholen telden bijna 90.000 leerlingen, die volledig dagonderwijs volgden en 17.000, die op deze scholen part time onderwijs genoten. Op de avondnijverheidsscholen voor jongens bedroeg het aantal leerlingen bijna 50.000. Zowel de opleidingen als de cursussen, verbonden aan huis houd- en landbouwhuishoudscho- len kwamen in dit schooljaar bo ven de 100.000 leerlingen, name lijk 102.500 bij de opleidingen (onder wie 70.000 bij de primai re) en 104.500 bij de cursussen (onder wie 47.00(1 bij de naaicur sussen en 28.500 bij de cursussen voor werkende meisjes). MGR. HUIBERS JUBILEERT. Mgr. Huibers, bisschop van Haarlem, heeft zondag onder een enorme belangstelling zijn 60-ja- ig priesterjubileum gevierd. Maak korte metten met Uw brandend maagzuur. Eén of twee Rennies - gesmolten op Uw tong - en alle overtollig zuur is geneutraliseerd. Z. Exc. werd als feestgave bij na een kwart miljoen gulden aan geboden. HET VRIJGEZELLENCONGRES TE GREVENBICHT. Duizend vrijgezellen en vrijge zellinnen uit Nederland, België, Duitsland, Italië, Oostenrijk, Fin land, Hongarije, Polen, Zwitser land en Zweden hebben zich dit weekeinde ernstig heraden over hun positie. Dit gebeurde op het jaarlijkse congres des heren Greyns in Grevenbicht. De orga nisator èn de Maastrichtse lite rator Frans van Oldenburg Ermf- ke vroegen zich in redevoeringen af, of een vrijgezellenpartij nood zakelijk is en langs welke politie ke wegen de belangen van de vrij gezel liet best gediend kunnen worden. „Wij zullen gebruik ma ken van onze democratische rech ten", zei de gehuwde heer Greyn, „de wereld moet nu maar eens weten, dat vrijgezellen en vrijge zellinnen niet alleen maar Jantjes j en .laantjes van plezier zijn." Frans van Oldenburg stelde 't scherper: „Waarom dc vrijgezel zijn ongehuwde staat verwijten i als een angst voor verantwoorde lijkheid, als hij het is die een ex orbitant groot deel van de ver antwoordelijkheid moet dragen voor huwelijken, die vaak zonder enige zin voor verantwoordelijk heid door domme blagen gesloten worden?" Als vrolhke noot op het con gres fungeerde de verkiezing van een vrijgezel lenkoningin. An ja Casander uit Brussel werd de ge lukkige, 'n Belgische schone van 25 jaar. LUISTERAARS EN KIJKERS IN NEDERLAND. Op 1 augustus 1959 bedroeg het aantal geregistreerde radio-ontvang toestellen 2.563.223 tegen 2.556.469 op 1 juli 1959. In hetzelfde tijdvak steeg het aan tal aangegeven televisietoestellen van 489.650 tot 503.207 (t.m. 14 aug 509.504). Op 1 augustus 1959 waren er 495.904 aangeslotenen op het draad- omroepnet tegen 498.522 op 1 juli 15. EVENTUEEL ALLE HOLLANDS KAPITAAL UIT INDONESIË. „Als Nederland halstarrig blijft in de kwestie Nieuw-Guinea, zal al het Nederlands kapitaal ook het geïnvesteerde in gemengde bedrijven -- uit Indonesië wor den weggevaagd." Deze waar schuwing liet president Soekarno horen in z'n jaarlijkse boodschap ter gelegenheid van de Indonesi sche onafhankelijkheidsdag. „I)e overneming van de Nederlandse bedrijven is een zeer belangrijke episode geweest in onze strijd om Nieuw-Guinea. Niet alle Neder lands kapitaal is echter geliqui deerd. Dat zal wel gebeuren als Nederland koppig onze nationale cis bliift negeren", aldus Soe karno. In zijn boodschap die als titel droeg „De herontdekking van on ze revolutie", eiste de president dat het niet-Nederlandse buiten landse kapitaal in Indonesië zich zal houden aan de eisen die de re publiek heeft gesteld, geen nega tieve rol zal spelen. „Als het stil zwijgend economische sabotage pleegt of illegaal steun verleent aan de contra-revolutie, dan moet in en niet verrast zijn als 't Indo nesische volk dit kapitaal op de zelfde wijze behandelt als het Ne derlandse". VEERTIEN ALPINISTEN SPOORLOOS. In het berggebied rond Salz burg, waar zich tijdens het week einde grote overstromingen heb ben voorgedaan, wordt gezocht naar 14 Oostenrijkse en Duitse alpinisten, die al sinds dagen spoorloos zijn. Een groei) van zeven mannen en twee vrouwen wordt gezocht op de hellingen van de ruim 3500 meter hoge Wiesbachhorn. Een andere vermiste groep bestaat uit drie mannen en twee vrouwen. DRAMA IN NEDERLANDS GEZIN TE BOGOTA. Vrijdag heeft in Bogota de 36- jarigc administrateur van de i\LM voor Columbia, de heer A. de K„ zijn 32-jarige vrouw en zijn heide kinderen (van 10 en 7"jaar) met revolverschoten gedood en daarna zichzelf xlooügeschoten. Het drama werd pas zondag ont dekt door een huisvriend. Omtrent het motief tast men volledig in het duister. Dc politie neemt aan, dat de heer de K. in 'n vlaag van waanzin heeft gehan deld. Niettemin wordt een uitge breid onderzoek ingesteld tenein de de mogelijkheid na te gaan of dc vier personen wellicht door 'n onbekende zouden zijn gedood. VROUW SCHIET MAN EN VIER KINDEREN NEER. Een jonge Zwitserse huisvrouw heelt naar vier jonge kinderen en haar nuin met een klein kali her revolver neergeschoten. Twee van de kinderen waren onmiddel lijk dood, de twee andere zijn zo zwaar gewond dat hun toestand hopeloos is. De man werd ernstig maar niet levensgevaarlijk ge wond. Het drama speelde zich rond het middaguur af in het rus tige horlogemakersdorpje Le Pont in de aura. De vrouw is ge arresteerd. Zij heeft dc moorden koelbloedig gepleegd, is zelf naar tie politic gegaan en poogde daal de schul op liaar man te schui ven. Over het motief van de daad is nog niets gekend. Mogelijk is zij geestesziek. AUTO BIJ O/RSCHOT TE WATER. Twee inwoners van Iverkrade, de 28-jarige J. Weelen en de 23- jarige H. J. Sproken zijn verdron ken, toen de auto waarin zij wa ren gezeten, maandagnacht om kwart over twaalf hij Oirschot in 't Wilhelminakanaal reed. Twee andere inzittenden, de 25-jarige S. en de 24-jarige G., heiden even eens uit Kerkrade, hebben zich nog uit de auto weten te redden, doch zij moesten met een ernstige shock in het ziekenhuis worden opgenomen. De auto is, rijdende uit de rich ting Tilburg op de rijksweg Bre- da-Eindhoven, op de heuvel te Oirschot, even voorhij de bocht in dc aansluiting van de provin ciale weg naar Best met de rijks weg door nog onbekende oorzaak over het één meter hoge dijkje langs het Wilhelminakanaal ge schoten en m hel water terecht gekomen. Twee agenten van de rijkspolitie en een burger slaag den ep niet in om dc twee, die nog in de wagen moesten zitten, te redden. Een van de omgekome nen had zich nog halverwege een portierraam geworsteld. De vier jongemannen waren op de terugweg "van de wielerwed strijden te Zand voort. Het aantal lifters langs de Ne derlandse autowegen is een ver schijnsel dat eerder toe- dan af neemt. Onder tal van polltiefunc- 1 tionarissen leeft dc wens dal het liften in Nederland bij wettelijke bepaling verboden wordt. De Bi Ilse inspecteur van poli tie nir. dr. F. Brink, die 't vorige jaar aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde op 'n proef- j schrift „De paragnosie in het Ne derlandse strafrecht" zegt in een van zijn stellingen, dat het zoge naamde liften langs de Neder landse wegen verboden dient te worden op gronden van verkeers veiligheid en openbare zedelijk heid. Oorzaak van ongelukken. Mr. dr. Brink is een vurig voor stander van een verbod voor het liften. Iédere dag opnieuw ziet men automobilisten onverwachte ma noeuvres maken om lifters op te nemen. Zij brengen daardoor her haaldelijk het verkeer in gevaar, aldus nir. Brink. De lifters stellen zich meestal op plaatsen op, waar de frequen tie van het verkeer maximaal is, zoals op samenkomsten van we gen, kruisingen, hrugovergangen, spoorbomen en stoplichten de verschillende rotondes in ons land zijn meestal ook geliefkoos de liftplaatsen. De verkeerspolitie staat mo menteel alleen artikel 25 van de wegenverkeerswet ter beschik king. In dit artikel wordt gezegd, dat het verboden is zich op de weg zodanig te gedragen, dat de vrijheid van het verkeer zonder noodzaak wordt belemmerd of de veiligheid op de weg in gevaar wordt gebracht. Dit artikel wordt incidenteel door de verkeerspolitie gehan teerd. Herhaaldelijk is geconsta teerd, dat door onverwachte ma noeuvres van automobilisten of door afleidingsbewegingen van lifters zich ernstig auto-ongeval len voordoen. Bedelarij. Een wettelijke bepaling om het liften geheel te verbieden, is ei- even wel niet. Wel hebben enkele gemeenten direct na de oorlog 't lillen verboden op grond van be delarij. Dit leidde evenwel tot moeilijkheden omdat aangetoond moest worden dat de lifter finan cieel niet in staat was vervoer van zichzelf te bekostigen. Moeilijkheden ondervindt de politie ook vaak, wanneer zich 'n auto-ongeluk voordoet, waarbij 'n lifter is betrokken. De schuld vraag speelt hierbij dan een be langrijke rol, terwijl ook vaak moeilijkheden worden ondervon den hij eisen tot schadevergoe ding. Meestal is een automobilist niet verzekerd tegen letsel dat een van zijn inzittenden oploopt. Het is gebleken dat van de hon derd automobilisten er tachtig stoppen voor vrouwelijke lifters. Mannelijke lifters staan daaren tegen vaak uren langs de weg zonder dat zij een lift krijgen. Volgens inr. Brink is de open bare zedelijkheid bij het liften eveneens in het geding. Wanneer een automobilist een mannelijk passagier meeneemt, stelt hij zich bloot aan beroving. Voorts kan hij zonder dat hij het weet mede werking verlenen aan 't vervoer van door politie gezochten, die zich daardoor verzekeren van een snelle verplaatsing, waardoor vaak een goed alibi verkregen wordt. De argeloze vrouwelijke lifters lopen gevaar het slachtoffer te worden van minder goede bedoe lingen van sommige automobilis ten. Uit de Provincie JUBILEUM GILDEFEEST KRING MAASLAND 25 JAAR. LA. 1i l In het oude plaatsje Den Dungen speelde zich gisteren een buitenge woon schuttersfeest af. Ruim 30 gil den van het aloude kwartier Maas land, van de Meijerij van Brabant, waren vertegenwoordigd. 's Morgens om 10 uur had de Gilde-mis plaats, waaraan alle gilde- broeders van Den Dungen deelnamen met velen uit de omgeving. Onder de H. Mis werd de Groet gebracht aan de Allerhoogste onder de Consecratie, terwijl alle gilde- broeders hun offer brachten. Voor de H. Mis zegende de Pastoor het nieu we St. Catharinagilde-vaandel. Tegen de middag verzamelden de koningen en hoofdlieden, met Fede ratie- en Kringbestuur zich in een grote zaal, alwaar de erewijn door het gemeentebestuur werd aangeboden. Onder hen bevonden zich de Burge meester, Baron van Voorst tot Voorst die het feest opende. Hij heette voor al Mej. Geldens hartelijk welkom, die namens H. K. H. Prinses Wilhelmina een zilveren schild kwam uitreiken. Ook mocht hij 2 oude gildebroeders het brons opspelden der Orde van Oranje Nassau. Hierna kreeg de heer Jan v. d. Mortel 't woord, die dit feest opende in 't kader van het 25-jarig bestaan van de Kring Maasland, waarna het Kamerlid de heer v. d. Zanden even eens een gloedvolle rede hield. Onderwijl stelde de optocht zich op, die door het landelijk plaatsje trok. Onder veel belangstelling op 't gildeterrein aangekomen opende de voorzitter der Federatie, Jhr. van Rijckevorsel het feest en de wed strijden. Na de massale opkomst voor de tribune, reikte dhr. v. d. Mortel herinneringsschilden uit aan de aan wezige gilden als aandenken aan het 25-jarig bestaan van de Kring. Even zeer werden jhr. en mevr. van Rijcke vorsel in dit jubileum betrokken en ook de heer J. Brouwers uit Heusden. Deze laatste drie ontvingen een her- inneringsschild voor hun bijzondere activiteit voor het gildewezen. Hierna volgde de gezamenlijke vendelgroet door pl.m. 100 vende liers, waarna de wedstrijden konden aanvangen in schieten, vendelzwaai- en, trommen en standaardrijden. Vermeld zij nog dat op dit feest voor 't eerst ook de tambours zijn be oordeeld, die de vendelgroep bege leiden. Voorwaar het feest was voortref felijk geslaagd en om het zilver is hevig gestreden. OPROEP CURSUS LEDERBEWERKER. In de loop van de maand septem ber 1959 beginnen er weer nieuwe cursussen, welke opleiden voor het diploma L „Onder Rijkstoezicht ge diplomeerd vervaardiger van lederwa ren Deze cursussen worden georga niseerd door de Stichting Vakoplei ding Vervaardiger van Lederwaren, Prinsengracht 612 te Amsterdam. Het diploma L opent de weg tot de vestiging van een klein bedrijf in het vervaardigen van lederwaren. De be zitter van het diploma voldoet n.l. aan de eis van vakbekwaamheid, gesteld in het Vestigingsbesluit Lederwaren- ambacht 1949 van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. De bezitters van het diploma L ko men, volgens de collectieve arbeids overeenkomst voor de lederwarenin- dustrie, in aanmerking voor een toe slag op het loon. Studerenden, bene den 18 jaar, voor dit diploma, kun nen eveneens een toeslag op het loon ontvangen. Voor de werknemers in de lederwarenindustrie leggen de cursussen dus een basis voor een all round vakmanschap. Gegadigden met een behoorlijke praktische ervaring kunnen volstaan met het volgen van een éénjarige cursus; anderen zullen echter genood zaakt zijn gedurende twee jaar aan de cursus deel te nemen. DE ECHO WHET ZUIDEN OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHO" Weg pijn en nooit meer angst voor de ge volgen van een smakelijk maal. Met Ren nies achter de hand kunt U zonder zorgen alles eten, waarnaar een grage maag vraagt. Komt de nood aan de man, breekt zuur- brand uit met Rennies blust U afdoend, in een wip, onopvallend... ttfc) aiMWei* i' i - »i i 11 .SU

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7