WAALWIJK KAATSHEUVEL Prachtig slot van de zwemcompetitie Geslaagde jeugd-vakantiefeesten in St. Jan- en St. Clemensparochie DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 voor de Waalwijkse zwemvereniging EMINENTE PRESTATIE VAN GUSTA VESTERS DRUKKERIJ VAN BOXTEL Bureau Jan Tuerlings Loon op Zand Een frêle meisjesfiguurtje verscheen aan de start tussen concurrenten, die alle veel groter waren en ook enige jaren ouder. Het nummer was voor dit meisje vreemd, althans niemand vermoedde een bijzondere kracht van de dertienjarige tengere Gusta Ves- ters op de 50 meter vrije slag. Iedere supporter had reeds genoegen geno men met een tweede of derde plaats op dit nummer voor José Trommelen en moedigde Gusta aanvankelijk slechts plichtmatig aan. Maar na vijf tien mtr. reeds rees de Waalwijkse ko lonie in het Bossche bad de IJzeren Vrouw overeind Gusta had de lei ding. Onder een oorverdovende or kaan van aanjuichingen ging zij in prachtige rustige stijl verder en nam de eerste plaats in haar serie. Het was nu afwachten wat de beste tijden uit de overige series zouden worden. Spoedig brak de spanning, toen een nieuwsgierig supporter de jury tent binnenstapte en wist te verkondigen, dat de 38. - sec. van Gusta een over winning betekende. Tevens een nieuw clubrecord. Hiermede deden de Waalwijkers 't echter niet alleen. Vóór Gusta Vesters had reeds Ad de Werd, weliswaar op minder spec taculaire wijze, de eerste prijs in de wacht gesleept op de 50 meter school slag voor jongens. Leny Fijneman lijkt een eeuwige tweede te worden: nu eiste zij de tweede plaats voor zich op bij de 50 meter vlinderslag dames. Evenals op de andere wedstrijden werden de belangrijkste successen be haald op de estafettenummers. Een eerste plaats op de 5 x 50 meter schoolslag voor jongens. Eveneens een eerste plaats op de 5 x 50 meter vrije slag dames, die zelfs het zo ster ke P.S.V., thuis in een sportfondsen- bad en in de gelegenheid de gehele winter te trainen, achter zich wisten te houden. Een derde plaats leverde nog op de 3 x 50 meter wisselslag estafette voor jongs. Jammer was het, dat de nieuwe clubrecords van Peter van Bracht op de 50 meter rugslag heren en 100 m. vrije slag heren in het provinciale vlak nog niet meetellen. De resp. 41,5 en 1,19.- leverden „slechts" een derde plaats op. De tijden van de best geplaatste Waalwijkse deelnemers op de ver schillende nummers zijn als volgt: 50 meter schoolslag jongens Ad de werd 41,1 sec.: eerste plaats. 50 meter rugslag heren P. van Bracht 41,5: vijfde plaats. 50 meter vlinderslag dames L. F«ij- neman 50,6: tweede plaats. 50 meter vrije slag meisjes G. Ves ters 38.-: eerste plaatsJ. Trommelen 41,9: derde plaats. 4372.1 4443.2 4689.3 4911,5 4949,1 5077,7 100 meter vrije slag heren P. van Bracht 1,19.- vijfde plaats. 5 x 50 meter estafette schoolslag jongens 3,46,-: eerste plaats. 5 x 50 meter estafette vrije slag dames 3.23,1: eerste plaats. 3 x 50 mter wisselslag est. jongens 2.05,8: derde plaats. Van de acht programmanummers werden er dus niet minder dan vier door W.Z.V. gewonnen. Deze uitste kende prestatie betekende tevens, dat W.Z.V. haar tweede plaats in de kringcompetitie voor Noord-Brabant wist te handhaven. Weliswaar konden de Waalwijkers door de grote verlie zen op de 100 meter vrije slag heren niet verder inlopen op Z.IJ.V. uit Den Bosch, zij slaagden er niettemin in de voorsprong op Triton uit Box tel van 111,8 pt. te vergroten tot 246,1. De eindstand van de Kringcompe titie voor zomerclubs in de Kring N. Brabant is: 1. Z.IJ.V. Den Bosch 2 W.Z.V. Waalwijk 3 Triton Boxtel 4 O.Z.C. Oisterwijk 5 Dongen 6 R.E.S. Tilburg 7 T.Z.V. Tilburg 8 De Krabben Bergen op Zoom 9 De Waranda Oosterhout. Dank zij bijzondere persoonlijke inspannning van leden en leiders heeft de Waalwijkse Zwemvereniging een zeer goed resultaat geboekt in 't afgelopen seizoen. Immers, ook in de v/aterpolocompetitie behaalde de ver eniging een eervolle tweede plaats. De vereniging hoopt evenwel het volgende seizoen tot de Brabantse topklasse te gaan behoren en dit is zeer wel mogelijk, omdat de Bredase wintervereniging Surae aangeboden heeft de 15 sterkste zwemmers en zwemsters in de wintetraining op te nemen. Gretig zou de Waalwijkse Zwemvereniging dit aanbod aanvaar den, -ware het niet, dat de vervoer kosten per trein en bus voor deze 15 personen wekelijks f 40 bedragen. Ook per huurbus komen de kosten aan dit bedrag.. De vereniging zou dus van het ge nereuze aanbod van de Bredase ver eniging af moeten zien, tenzij het Waalwijkse bedrijfsleven één avond per week twee auto's tegen vergoe ding van benzinekosten ter beschik king zou willen stellen. Hier is een sport, waarmede de Waalwijkse ge meenschap aan de top kan komen. De sportmensen van de Waalwijk se Zwemvereniging wachten slechts op een antwoord van het bedrijfsle ven. Zij die hun auto beschikbaar Willen stellen kunnen contact opne men met P. van Engelen, Engelse straat 4, Waalwijk. Tel. 2090. ■i! .i. ui iLij. n.l. van 710 jaar, van 11 jaar en van 1213 jaar. In de eerste groep was het Jan v. Helvoirt die de 6 ronden van ca. 700 meter het snelst aflegde. Hij werd gevolgd door: 2. Th. Horsten, 3. H. Leijten, 4. H. v. Loon, 5. W. Leijten, 6. J. Pullens, 7. H. Klerks. Zes ronden van circa 1200 meter moesten de twee volgen de groepen onder de wielen doorja gen. Bij de 11-jarigen flitste Ad Em. brecht als eerste over de finish, ge volgd door: 2. Arn. Leijten, 3. P. Verhoofstad, 4. G. v. Tuyl, 5. Joh. Brok, 6. Kees v. Brunschot. Bij de 1213-jarigen legde Willy Wilhelm beslag op de gele trui; de volgende plaatsen waren hier voor: 2. Dré Span, 3. H. Molengraaf, 4. Fr. van Dalen, 5. Leo Brok, 6. P. v. Dalen, 7. Martin v. Geenen, 8. Bertie Ales- sie, 9. Ad Elshout. Er was bij deze wedstrijd van de zijde der ouders en familieleden grote belangstelling en de organisatoren ihadden gezorgd voor aardige prijzen. Op het Juliana-terrein werden gistermiddag ruim 200 ballonnen losgelaten voor een ballonwedstrijd. Een .aantal zocht spoedig weer de begane grond op, maar het grootste deel dreef statig weg in oostelijke richting, gedragen door de zwoele wind. En nu maar afwachten wie 't verste komt. De zondagmiddag werd besloten met een drietal voetbalwedstrijden tussen drie geformeerde elftallen A, B en C. Ondanks de warmte werd er fel gestreden om de voetbaleer van deze vakantiefeesten. De einduitslag was: Serie I A B 43 verliezer komt in volgende serie Serie II B C 51 Serie III A B 32 door deze overwinning is elftal B „kampioen" geworden. De wed strijden zijn zeer sportief gespeeld. Elftal B bestond uit de volgende spelers: W. v. Cromvoirt, P. van der Voor de eerste maal heeft het jeugd-vakantiewerk dit jaar in de Waalwijkse parochies van St. Jan en St. Clemens op bescheiden, maar ook geslaagde wijze gestalte gekre gen. De vorige week maakten wij reeds melding van een aardige poppen en tekententoonstelling in het Ge meenschapshuis, welke was georga niseerd door de Jeugdcentrale St. Clemens. Verder trokken 12 Baard- wij kse meisjes en 45 jongens er nog op uit voor een oriëntatierit, waar van 't parcours kris-kras door Waal wijk liep en waarin vele aardige opgaven waren verwerkt, die welis waar niet te moeilijk, maar die vele deelnemers(sters) toch beentje heb ben gelicht. Vooral bij de meisjes vielen nogal heel wat strafpunten. De jongens 'brachten het er beter af, maar ook hier was toch ook geen enkele deelnemer die het er fout loos van af1 bracht. Bij de meisjes gingen de prijzen naar: 1. A. Maas, 10 jaar, 31 strafp.; 2. J. de Jong, 13 jaar, 31% strafp.; 3. R. v. d. Heuvel, 12 jaar, 31% strafp. De uitslag bij de jongens luidde: 1. G. v. Heeswijk, 10 jaar, 18 straf punten; 2. Fr. v. Brunschot, 8 jaar, 20 strafp.; 3. Kees v. Tuyl, 11 jaar, 21 strafp.; 4. P. v. Brunschot, 10 j., 24 strafp.; 5. R. Maas, 8 jaar, '25 strafpunten. In het kader van deze jeugd-va- kantiefeesten zou er j.l. zaterdag middag een vliegerwedstrijd gehou den worden op het terrein achter de jongensschool in Baardwijk. Er wa ren diverse deelnemers met prach tige vliegers komen opdagen, maar toen de wind het liet afweten, kon het feest niet doorgaan. Deze wed strijd zal nu a,s. zaterdag 29 aug. om 2 uur worden gehouden. Dan was er in Baardwijk nog een wielerwedstrijd, waarbij een sterk veld jeugdige renners aan de start verscheen. Er waren drie groepen: Steen, B. v. Cromvoirt, J. van der Steen, N. Dumoulin, R. van Riel, W. v. d. Heuvel, A. Elshout, K. v. Crom voirt, R. Maas en A. Mulders. In de parochie St. Jan had in de afgelopen week een groot aantal jongens en meisjes bij prachtig zo merweer een bijzonder prettige en zeer geslaagde buitendag. Voorzien van boterhammen trokken de meis jes op dinsdag en de jongens op woensdag onder deskundige leiding de hei en de bossen in, waar zij zich met diverse spelen uitstekend heb ben vermaakt. Het plezier werd nog verhoogd door enkele smakelijke en frisse consumpties. Een oriëntatierit voerde ca. 45 jongens donderdag naar de Waran da in Oosterhout. Slechts twee deel nemers wisten met de vele aanwij zingen niet helemaal weg en kwa men in 's-Gravenmoer terecht, maar dank zij de uitstekende leiding kwa men ook zij met de anderen in Oos terhout terecht, waar enkele gezel lige uren werden doorgebracht, ook al weer bij zomerse consumpties. Om 3 uur werd gezamenlijk de te rugtocht aanvaard. De prijsuitrei king van deze oriëntatierit zal plaats hebben bij het grote slotkampvuur op zaterdag 29 aug. a.s. De hengelsportliefhebbers trokken vrijdag onder deskundige leiding naar het Oude Maasje, waar ver woed werd getracht om de vis aan de haak te slaan. Het topresultaat was hier een brasem van 42 cm. Zoals wij reeds eerder mededeel den, zijn de zeepkistenrace en het rolschaatsen voor meisjes uitgesteld tot a.s. zaterdag om 2 uur op de rol- schaatsbaan aan de Bernhardstraat. De ballonwedstrijd, die op gister middag was gepland, heeft ook geen doorgang gevonden. De afgelopen week overziende, mogen we toch constateren dat deze bescheiden aanzet van het organi seren van jeugd-vakantiefeesten ge slaagd mag heten en dat deze acti viteiten, indien zij gemeentelijk worden gebundeld, kunnen uitgroei en tot een jeugd-vakantiefeest van formaat, waaraan de schooljeugd heel veel plezier en vreugde zal kunnen beleven. WAALWIJKSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN. Weer treedt de Waalwijkse Zwem vereniging in het centrum van de be langstelling, als zij op zondag 6 sep tember a.s. de Waalwijkse Zwem- kampioenschappen organiseert. Evenals vorige jaren omvat het programma de volgende nummers: 25 meter schoolslag en rugslag voor jongens en meisjes t.m. 12 jaar. 50 meter school-, rug- en vrije slag voor jongens en meisjes van 13 t.m. 16 jaar. 100 meter schoolslag, 50 meter vrije slag en 50 meter rugslag voor dames en heren (boven 16 jaar). Deze drie laatste nummers gelden voor de grote wisselbeker, die dit jaar voor de 4e maal wordt verzwom- men. Deze beker werd in 1954 bij de opening van het bad beschikbaar ge steld door de Nederlandse Heide maatschappij. Na twee achtereenvolgende jaren in het bezit te zijn geweest van Joost Timmermans, ging hij in 1958 over in het bezit van Mej. Leny Fijneman, die ook dit jaar weer tot de favorie ten behoort. De organisatoren hopen dat de onlangs gehouden Interland wedstrijden een stimulans zijn ge weest om nog tot grotere prestaties te komen als vorig jaar. De opgave tot deelname aan wed strijden kan geschieden bij mej. L. Mahieu, Mr. van Coothstraat 19, Waalwijk. Het inschrijfgeld bedraagt 50 cent en moet gelijktijdig met de opgave voldaan Nvorden. De leden van de Waawlijkse Zwemvereniging kunnen zich opgeven op de formulieren, die bij het ledenblad van deze week zijn ingesloten. Deze opgave is gratis. Deelnemers van 13 Lm. 16 jaar mogen op de nummers van de groep dames en heren uitkomen, maar dan •niet meer op de nummers van hun eigen leeftijdsgroep. De wedstrijden zullen worden be sloten met twee polowedstrijden. Het ■eerste zevental van W.Z.V. zal aan treden tegen een sterk zevental van buiten (gedacht wordt aan Schijndei) en het slot van de zwemmiddag zal traditiegetrouw worden besloten met de polomatch van de veteranen tegen •het tweede zevental van W,Z.V. In een volgde editie komen wij nog terug op deze wedstrijden om aan de hand van de prestaties van het afge lopen seizoen een prognose te geven van de kampioenschappen. JEUGDBELANGEN HAALDE BRASEM VAN 42 cm. UIT HET WATER. Zevenentwintig aspirant-hen gelaars trokken vrijdag j.l. naar het Oude Maasje voor het hou den van de viswedstrijd in het kader van de Vakantie Jeugdac- tie der Stichting Jeugdbelangen. Er werd gevist onder de deskun dige leiding van de heren, Jan de Niis en A. Rooze, secretaris van „Visscherslust", die als contro leurs werden bijgestaan door de heren Piet Pot, Tini Duquesnoij en de Xijs jr., terwijl de heer An dre van Eggelen zorgde voor de paaltjes met nummers, voor het uitzetten van 't concoursterrein, het kanaal bij het nieuwe PNEM gebouw, welwillend afgestaan door „Visscherslust". Er werd pLm. 1 uur gehengeld. Van de 49 aanmeldingen kwamen slechts 27 deelnemertjes(sters) op. Jammer voor het voor hen te vergeefs gedane werk. Soit. Tijdens het concours bleken veel „amateurtjes" weinig of geen begrip te hebben van vissen, wat ook niet was te verwachten. Velen hadden een snoer aan hun heugel, dat veel langer was dan hun hengelstok, waardoor het moeizaam was behoorlijk in te leggen. Er waren tien prijzen aange kocht, waarbij de heer v. Eeten, handelaar in hengelsportartike len alhier, een extra prijsje gaf, terwijl de fa. Trimbach, drukke rij alhier, prod co de controle- kaarten verschafte. De vangst van de dag werd gedaan door Ed die Ossenblok uit de Putstraat, die een brasem van 42 cm. uit 't water haalde (wat zelfs 'n uni cum is bij de onderlinge concour sen van „Visscherslust"). Ver der een van 16 cm. en 4 onder maatse, die weer in het zilte nat werden teruggezet, d.w.z. de on dermaatse. Xa het concours werden in de zaak van J. de Xijs de prijzen op gesteld en uitgereikt. De lc prijs viel ten deel aan ge noemde Eddie Ossenblok met 43 punten. De 2e prijs was voor .1. van Mook met 16 punten. De der de prijs werd na loting toegekend aan Loekie Schapendonk en de vierde prijs aan Paul Niersman. Na loting werden de zes overige prijzen toegewezen aan 5. Lam- bertje Mombers, 6 aan onze vrou welijke deelneemster Jokie van Hoof, Canadesestraat, 7 aan W. Schellekens, 8 aan Jos Brouinels, 9 aan Dorus Elshout uit Drunen en 10 aan Sjef Slaats. De overige 17 deelnemertjes zouden met ledige handen naar huis hebben gemoeten, ware het niet dat Jan de Nijs elk van hen een reep chocolade aanbood. Al met al een geslaagd succes voor de Stichting Jeugdbelangen. UIT DRAAIMOLEN GEVALLEN In de speeltuin bij het zwem bad viel J. v. d. M. uit de 2e Zeine uit de draaimolen en brak zijn been. Het slachtoffer werd door de heer P. in diens auto naar het ziekenhuis vervoerd. RWB-JEUGD OP REIS Zaterdag jl. werd weer de tra ditionele reis voor de RWB-juni- oren tot en met 14 jaar gehou den. Om 8 uur des morgens werd gestart en al direct zat er de stemming goed in. Zo werd on der stralend weer Rhenen bereikt waar een bezoek werd gebracht aan Ouwehand's dierenpark. Van hieruit ging het in de richting van Renkum naar de Wester- bouwing, maar eerst werd nog gestopt om de inwendige mens ie versterken. Vanaf de Wester- bouwing ging het met een salon boot over de Rijn naar Arnhem. Heerlijk was het op het water. In Arnhem werd het park Sons- beek bezocht met de aquariums van de Ned. Heide Mij. Om on geveer 4 uur vertrok men weer via het prachtige Groesbeek en Berg en Dal naar Grave, waar in de speeltuin „De Nachtegaal" volop werd genoten en gespeeld. Om kwart voor 8 ging het rich ting Waalwijk, waar men om on geveer kwart voor 9 weer arri veerde, moe maar uiterst vol daan over de prachtige dag. Bijzonder tevreden was men over de prima service en bus van de fa. Kivits uit Vlijmen. RUZIE. In het café-restaurant van de heer de N. werd zaterdagavond de gezelligheid verstoord door 'n vechtpartij tussen enkele opge schoten jongelui. Aanstichter van de ruzie was een zekere v. d. S. alhier, die plotseling een bierglas van de tapkast greep en daarmee in liet wilde weg om zich heen begon te slaan. Slachtoffer hier van werden een zekere uit Gel- senkirchen en IJ. uit Waalwijk, die beiden snijwonden aan het hoofd opliepen. Beiden werden in het ziekenhuis met pleisters be plakt, maar bij O. moest toch chi rurgisch worden ingegrepen. .De heer de N., die de vechtenden uit elkaar haalde, werd aan de hand gewond. Over de oorzaak van de ruzie tast de politie nog in 't duister, 'l egen v. d. S. is een onderzoek gaande. Na dit incident keerde de pret tige stemming spoedig terug. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Kinderarmbandje; hond; bank biljet; klepsteun van vrachtauto; damesportemonnee; bos sleutels; step; voetbalschoen; pink; hals ketting. Verloren Rode shawl; ceintuur; 4 koei en; damespolshorloge; rozen krans; step; damesvest; loon zakje. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Met bloed geschreven", 14 jaar. Luxor 8 uur: „In de greep van de wildernis", 14 jaar. Woensdag. Buitendag jongens (Stichting Jeugdbelangen). Vrijdag. Vliegerwedstrijden op Vredes- plein (Stichting Jeugdbelangen). Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. APOLLO-CONCERT IN EFTELING. Het schijnt dat de organisatoren van de concerten, welke in 't kader van het midzomerprogramma op het terras van het café-restaurant in de Efteling dit seizoen worden gegeven, wel bijzonder in de gunst staan bij de weergoden, want het concert dat de kon. erk. harmonie Apollo onder leiding van haar dirigent, de heer A. Molenschot, zondagmiddag pre senteerde, werd weer begunstigd door goed weer. Het was daarom jammer dat de belangstelling nog al wat te wensen overliet. De uitvoe ring van Apollo stond op een goed peil, vooral wanneer we in aanmer king nemen dat het grootste deel van het programma in deze maand, KAATSHEUVEL - TEL. K 4167-2121 waarin zowel muzikanten als diri gent hun vacantie hadden, moest worden voorbereid. Doch zowel de Toxandria-ouverture van onze plaatsgenoot, de heer P. B. Bisse- link, als de Coppelia Suite in een ar rangement van dezelfde componist, dë mooie concert-wals, valse inter- rompue van Montagne en de Slavi sche rapsodie van Carl Friedemann, werden onberispelijk uitgevoerd, waarbij vooral opviel dat de stem ming prima was. Om het program ma een populair karakter te geven, werd het concert na de pauze be sloten met een drietal marsen met drumband, zodat ook de mindere fijnproevers aan hun trekken kon den komen. Al met al een uitvoering, waarin het minder talrijke auditorium van goede muziek heeft kunnen genie ten en Apollo het bewijs leverde, dat het, ondanks de korte studie tijd, gedegen en met verantwoorde muziek voor de dag kan komen. Zondag a.s. zal de reeks concer ten worden vervolgd met een uit voering door de kon. erk. harmonie Concordia uit Loon op Zand onder leiding van haar dirigent, de heer F. van den Abeelen. SLACHTOFFER OVERLEDEN. Mevr. G.-v. d. H., die, zoals wij reeds vrijdag berichtten, woensdag namiddag op de Markt met haar rij wiel zo ongelukkig kwam te vallen dat zij in het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk moest worden opgeno men, is donderdag aan de gevolgen daarvan overleden. HOCKEY-TOURNOOI. A.s. zondag 30 aug. begint DES 't nieuwe seizoen met een hockey- tournooi. Dat dit weer geen kleintje zal zijn, spreekt, voor wie de vroe gere tournooien van DES kent, haast vanzelf. Zevenendertig elftallen zul len in 4 afdelingen elkaar de der tien prijzen betwisten, waaruit de Efteling-cup ook dit jaar weer wel de meest begeerde trofee zal zijn. De organisatoren hebben zich weer weten te verzekeren van de mede werking van de diverse instanties, die nu eenmaal voor het welslagen van een dergelijk karwei onmisbaar zijn, en wanneer ook het weer dan nog zijn medewerking geeft, belooft het voor DES eennieuwe parel aan de toch reeds ruim bezette kroon der successen te worden. Aangezien de toegang tot de vel den vrij is, zal het ook dit jaar niet aan belangstelling ontbreken. 's Avonds zal als besluit van dit hockey-festijn in het clubhuis, hotel Smit, in twee zalen met 2 orkesten een sluitingsbal gehouden worden, tijdens welke de prijzen zullen wor den uitgereikt. Op 6 september gaat DES met da mes en heren I naar Waalwijk om de daar vorig jaar gewonnen wissel beker te verdedigen. Op 13 septem ber gaan dezelfde elftallen naar Dongen, om aan het daar georgani seerde tournooi deel te nemen, ter wijl op dezelfde dag een jongens- en meisjes-elftal zullen deelnemen aan het jeugd-tournooi van Waranda te Oosterhout. Voor advertenties en abonne menten fclitft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertentie» tegen de geldende tarieven opgenomen. Zondag speelde Desk 1 een oefen wedstrijd tegen een Longa-combina- tie. Hoewel de temperatuur zich al lerminst voor voetbal leende en het overigens een zoeken is naar de juiste en voor de a.s. competitie de finitieve combinatie, gaven beide ploegen elkaar toch stevig partij. Het begin van deze wedstrijd was een getrouwe copie van de wedstrijd van zondag j.l. tegen Unitas. Goede combinaties van de Longa-mensen, die elkaar wisten te vinden en de bal snel afspeelden, zodat de verde diging van Desk behoorlijk onder druk werd gehouden, terwijl 't spel van Desk hier schril tegen afstak. Vooral het plaatsen liet weer veel te wensen over en wij adviseren de Dessers dan ook met klem hieraan toch wat meer aandacht te besteden. De partij, welke in het bezit is van de bal, heeft het o.i. toch altijd nog voor het zeggen. Dat het betere spel van Longa overigens geen zoden aan de dijk zette, pleit o.i. wel voor de verdediging van Desk, die er deze middag weer goed het oog in had en waarvan wij voor de komende com petitie toch wel de beste verwach tingen hebben. Ook de middenlinie deed, vooral na de rust, weer goed van zich spreken, waarin de jonge H. Muskens steeds weer toont niet alleen over een bewonderenswaar dig uithoudingsvermogen te beschik ken, maar z'n taak als halfspeler bijzonder goed weet te verstaan. In de voorhoede debuteerde de jonge J. de Brouwer op de linksbuiten plaats niet onverdienstelijk. Het is natuurlijk een grote overgang naar het eerste elftal, waar het tempo ui teraard belangrijk hoger ligt. Hij zal daarom, vooral voor een buiten plaats, nog belangrijk aan snelheid moeten winnen om een verdediging te kunnen overrompelen. Wanneer hij daarin slaagt, kan Desk ook van hem nog veel plezier beleven. Z'n doelpunt bewees, dat hij ook 't cen trum durft op te zoeken en dat hij initiatief heeft. Overigens blijft de voorhoede o.i. het zorgenkind, ook al scoorde deze thans 3 doelpunten tegen een heus geen zwakke verde diging. Maar het verrassende ele ment is niet aanwezig, het tempo wordt te veel gedrukt, doordat men te veel tijd nodig heeft om z'n mede speler de bal aan te geven, terwijl, zoals hierboven reeds is gezegd, het plaatsen dikwijls zo onnauwkeurig geschied. Over de wedstrijd zelve kunnen we kort zijn. Zoals gezegd, had Lon ga in het begin het initiatief, maar geleidelijk aan gingen de partijen meer tegen elkaar op, totdat Mos selveld z'n afgeslagen aanval toch nog met een beheerst trekballetje wist af te ronden; 10. Na de rust drukte vooral de warmte z'n stem pel op het spel. J. de Brouwer ko gelde een vrije bal hard in, welke kunst J. Damen hem enige tijd later nadeed. De Longa-voorhoede kreeg na dë rust vooral tegen de Desk verdediging geen kans, zodat Desk uiteindelijk met 30 zegevierde. DOE HET BESLIST In verband met de voorbereidingen van de viering van het 20-jarig bestaan van de R.K. Ver. voor E.H.B.O. alhier, is ook een nieuwe cursus gepland, welke in de maand oktober a.s. zal beginnen en wel direct na de viering van dit vierde lustrum. Gezien de maatregelen die er genomen moeten worden om tot een cursus te ko men, wil het bestuur nu reeds met de aan werving van nieuwt leden gaan beginnen. Het heeft daarom nu reeds in de fabrieken en winkels e.d. kaartjes laten ophangen, die voor iedereen zeer duidelijk zijn, ter pro-, pagering van de cursus. De cursus zal we derom onder leiding staan van Dokter A. de Vries alhier. Eventuele gegadigden kunnen zich nu al melden bij het bestuur, dat iedereen gaarne alle inlichtingen zal verstrekken. Wacht niet tot oktober, maar geeft U zich nu reeds op. Doet als velen voor U en volgt een cur sus en tracht zo goede eerste hulp te ver lenen. Dat het van het grootste belang is om in de samenleving de diplomeerde Eer ste Helpers te hebben, heeft de praktijk genoegzaam bewezen. Neemt een cordaat besluit en wordt cur sist, want goede E.H.B.O.-ers zijn er nooit genoeg. E.H.B.C.-oefeningen. In de serie der dorpenoefeningen zal op dinsdag 1 september a.s. deze oefening tus sen dc plaatsen Loonopzand, Kaatsheuvel en Dongen worden gehouden te Dongen, in zaal Wilhelmina om 8 uur. Vertrek uit Loonopzand, Parochiehuis, om 7.30 uur. Laten al onze eerste helpers er nu eens bij zijn. Het is bijzonder leerzaam en men vormt hierdoor vaardigheid.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 10