Waalwijkse en Langstraatse Courani DRUNEN Sprang-Capelle Nederlandse aandeelhouders kennen de waarde van hun papieren niet!! MAANDAG 24 AUGUSTUS 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 De anders zo rustige zomer maanden op de kapitaalmarkt zijn dit jaar verstoord door een levendige handel op de beurs. Daar zit op zichzelf niets onge zonds in. Het bewijst dat het be leggend publiek vertrouwen beeft in de naaste toekomst van han del en industrie. De kopers op onze beurs be staan eenter voor een deel uit buitenlanders. Nadat deze zich aanvankelijk op onze internatio nale fondsen hebben geworpen, beginnen zij nu ook belangsteling te tonen voor de mindere goden onder onze aandelensortering. Van bepaalde zijde wordt dit in Nederland betreurd, omdat op deze wijze een deel van ons indus trieel bezit in vreemde handen overgaat. Hier staat tegenover de beschouwing dat deze gang van zaken toch een logisch gevolg is van de ontwikkeling van het han delsverkeer. Dit begint steeds meer een internationaal karakter aan te nemen. Bij het toenemend wereldver keer kunnen vreemdelingen zich sneller en ook meer gedegen in formeren omtrent 't economisch klimaat in ons land. Anderzijds zijn de mogelijkheden voor Ne derlanders ook verruimd. Ook zij hebben een meer open venster op de wereld. Derhalve kunnen ook zij zich gemakkelijker interesse ren in industriële waarden in het buitenland. Grenzen vervagen. Deze ontwikkeling vervlakt een overdreven gevoel van nationale waardigheid. De volken krijgen meer belangen bij eikaars eigen dommen. Men gaat elkanders kwaliteiten beter respecteren, zo dat uiteindelijk de wereldvrede er mee is gediend. Ook econo misch is er op zichzelf geen be zwaar tegen, mits het welvaarts klimaat in het ene land maar niet aanmerkelijk verschilt van an dere landen, zodat de burgers van het bevoordeelde land een grote re koopkracht kunnen demon streren dan die van de achterop geraakte natie. In Nederland is het op de aan delenmarkt jaren lang na de oor log een tam gedoe geweest. Er bleek onvoldoende kapitaal be schikbaar om de investeringen op te voeren. De lonen en sala rissen worden met hulp van over heidsmaatregelen laag gehouden om de industrie gelegenheid te geven reserves te vormen. Ook onze fiscale wetgeving is daarbij aangepast. Het vormen van grote stille reserves is openlijk of stil zwijgend aangemoedigd en deels mogelijk gemaakt door de van accountantszijde met zorg gepla veide weggetjes, waardoor belas tingheffing deels werd ontgaan of uitgesteld tot een later tijdstip. Zeer voordelig voor de industrie, die mede door een alom toegepas te taktiek van dividendbeperking aan de innerlijke versterking van bedrijven heeft meegewerkt. De overheid in persoon van de minister van financiën vond deze ontwikkeling niet onaardig gevonden. Het betekende voor henr een matiging van de inflatie, waardoor ook de president van de Nederlandse Bank steun kreeg bij de versterkingspogingen voor on ze nationale geld eenheid. Oorzaak van de flauwte. Intussen zijn de aandelenkoer sen aanmerkelijk achtergebleven bij het niveau dat zij zquden heb ben gekregen bij een royaler divi dendpolitiek. De grote aandelen- bezitters vonden dit op zichzelf niet zo'n bezwaar. Een gedrukte koers betekent immers op papier £en lager vermogen en dat is niet ongunstig voor de vermogensbe lasting. De kleine belegger kon door dit samenspel van krachten aan een deelneming in bedrijven nauwe lijks iets interessants vinden en dit heeft de vraag-flauwte ver sterkt. Het gehele verschijnsel werd mede veroorzaakt door de typisch Nederlandse gewoonte de aandelenwaardering af te leiden uit het verkregen en het te ver wachten rendement. In het buitenland is de gedach te omtrent aandelenwaardering iets anders. Men ziet daar meer naar een mogelijkheid tot koers stijging dan l)ij ons. Dit is mede een gevolg van een betere voor lichting van de aandeelhouders. De bedrijfsverslaggeving in de V. S. bijvoorbeeld is veel meer open dan bij ons. Men rekent er meer met de werkelijke waarde van het bedrijf dan bij ons. Wij kunnen 't zucht tot speculatie noemen, maar juist is dat niet. Wanneer de bedrijven uit ingehouden win sten steeds nieuwe investeringen doen, dan wordt de waarde van het in aandelen belichaamde ei gendomsrecht toch hoger. Het koersverloop wordt door deze be schouwing geen kwestie van in- side-informatie, maar voltrekt zich meer met de werkelijkheid in overeenstemming. Het rende ment wordt aan deze beschou wing ten offer gebracht. De greep naar de katoen. De operaties ter beurze rond om het aandelenpakket van Van Vlissingen's katoen, waarop drs. H. J. Bonda (in veevoeder) een bod deed van 350 hebben de nadelen van de typisch Neder landse houding duidelijk aan het licht gebracht. Het aandeel noteerde een koers van 300. Deze koers was meer ge baseerd op dividendverwachting dan op de waarde van 't bedrijfs vermogen en de werkelijke winst capaciteit. Dit wordt onder meer geïllustreerd door het feit dat de zichtbare reserves in 15 jaar tijd met ruim 10 miljoen waren ge stegen. Ook blijkt het uit de in vesteringen van na de oorlog, die meer dan 50 miljoen hebben be dragen, terwijl het eigen zichtba re vermogen eind 1958 slechts 19 miljoen bedroeg. Aan deskundi gen was dit niet onbekend en er was in deze n.v. dan ook een flin ke opnositie tegen het dividend- beleid van het bestuur. Plotseling verscheen er van vreemde zijde een bod op alle aandelen Van Vlissingen van 500.boven de beurswaarde. Wanneer dit bod van buiten landse zijde was gekomen, zou bij slagen van de overname van dit bedrijf een aanzienlijk Neder lands kapitaalbezit ver beneden de waarde worden overgedaan tot schade van de welvaart van onze medeburgers Het bestuur van deze vennoot schap, waarbinnen allerlei tegen stellingen heersen, zag het gevaar in en ging plotseling ruime winst verwachtingen openbaren terwijl een emissie in het vooruitzicht werd gesteld. Door deze openhar tigheid steeg de koers in één dag met honderd procent! Wij kennen de waarde niet! Nu heeft het geen zin de ruzies binnen een bepaalde onderne ming uil te rafelen. De betekenis van de gesignaleerde gebeurtenis moet ruimer worden gezien. Hier is duidelijk aan het licht geko men wat in veel breder kring een feit is, n.l. dat aandeelhouders niet op de hoogte zijn van de wer kelijke waarde van hun papieren. Wij vinden dit een onverant woordelijke politiek van de be stuurders van deze ondernemin gen. Zij onthouden aan de eigena ren van de ondernemingen de ge gevens waarop zij recht hebben. Buitenlanders, die zo langza merhand beginnen in te zien dat een deel van onze aandelen inza ke hun werkelijkheidswaarde zijn ondergewaardeerd, beginnen al les te kopen wat los en vast is. Zij kunnen daarbij over 'n groter vermogenskracht beschikken dan de Nederlandse belegger in door snee, al zou het alleen maar hier om zijn dat wij jarenlang door 'n onbarmhartige fiscale politiek zo zijn gegeseld, dat onze financiële kracht er door verzwakt is. Van daar dat bij vele verkopen de ef fecten over de grens verdwijnen. Openhartigheid nodig. Het wordt tijd voor 't bedrijfs leven om zijn houding te herzien. De eigenaren van de n.v.'s, groot of klein, moeten weten waar zij aan toe zijn. Een grotere en meer waardevolle voorlichting van de aandeelhouders in jaarverslagen en de financiële pers is dringend noodzakelijk. Daarnaast heeft de overheid 'n taak om zo nodig het vennoot schapsrecht zo te herzien dat de financiële status van een bedrijf ook door minder deskundigen be ter kan worden doorgelicht. Op fiscaal terrein kan er steun wor den geboden door een verschil in belastingheffing op uitgekeerde en ingehouden winsten. Daarmee wordt dan tevens een dienst bewezen aan de bezits- spreiding en mogelijk een dam metje opgeworpen tegen de onbe lemmerde groei van de grote con cerns die door liet bestaande stel sel de wind m,eer dan nodig in de zeilen hebben gehad. Drs. M. Drunense athletiek-kam pioenschappen. Onder auspiciën van SHJ wer den zondagmiddag op het DVC- terrcin de jaarlijkse athletiek- wedstrijden gehouden om de Dru nense kampioenschappen. In het algemeen klassement werd C. van Drunen ook dit jaar weer no. 1 en behaalde daarmede weer op nieuw het Drunense athletiek- kampioenschap. C. van Drunen werd ook nummer 1 op de 1500 meter en kreeg daardoor de zil veren schroef in bezit, die hij vijf maal achtereen wist te winnen. De belangstelling voor deze athletiekwedstrijden was vrij groot. De wedstrijden hadden een vlot en spannend verloop. Bij de 100 m. en 1500 m., vèr springen en kogelstoten werd C. v. Drunen no. 1. Bij de 3000 m. werd J. Grietjes no. 1 in de tijd van 10.45. Bij hoogspringen werd no. 1 H. Knippels met 1.55 m. De verdere uitslagen waren als volgt: 100 mi.: 1 C. v. Drunen 12,2; 2 J. v. Drunen 12.9; H. v. Tilburg 12.9; 4 H. Knippels 13.2; 5 A. van Huiten 13.4. 1500 m.: 1 C. v. Drunen 4.25.2; 2 A. v. Dal 4.32; 3 J. Griet jes 4.33; 4 J. v. Bokhoven 4.43; 5 A. van Huiten 4.58. 3000 m.: 1 J. Grietjes 10.45; 2 A. v. Dal 10.47; 3 J. v. Bokho ven 10.50; 4 H. v. Tilburg 11.20; 5 P. v. Loon 1145; 0 L. Klerks 11.50; 7 P. Aarts 11.58. Vèrspringen: 1 G. v. Drunen 5.33; 2 A. v. Dal 5.10; 3 H. Knip pels 4.97; 4 Jos v. Rooij 4.86; 5 H. van Tilburg 4.73. Hoogspringen: 1 H. Knippels 1.55; 2 .1. Smits 1.55; 3 Jos. van Rooij 1.55; 4 H. v. Huiten 1.50; 5 .1. v. Drunen 1.45. Kogelstoten: 1 C. van Drunen 10.10; 2. A. v. Huiten 8.15; 3 P. Aarts 7.53; 4 H. v. Tilburg 7.42; 5 H. Knippels 7.11. Algemeen klassement: 1. C. v. Drunen 1924 P- 2. A. van Dal 1442 P- 3. A. van IIuiten 1420 p. 4. H. van Tilburg 1162 P- 5. J. van Bokhoven 1043 P- 6. P. Aarts 740 P- 7. G. van Wagenberg 510 P- 8. L. Klerks 374 p. Danscursus. Onder leiding van een erkend dansleraar zal bij voldoende deel name in het komende seizoen zo wel voor gehuwden als ongehuw- den een danscursus worden gege ven. De cursussen lopen op dins dagavond in de Hoge Braken. Agenda. Maandag 24 augustus. 7.30 uur trainen TTVD Grote straat 8. 8 uur clubavond „Steeds Ho ger", v. cl. Geit. Dinsdag 254 augustus. 7 uur trainen DVC junioren. 8 uur clubavond OOG, café v. d. Geit. Woensdag 26 augustus. 7 uur trainen DVC senioren. 7 uur trainen volleybalclub. 8 uur „Plein Pigalle" 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur clubavond DVP in café Klerks. 8 uur clubavond OOO in café Elshout. 8 uur clubavond Nooit Gedacht in café v. d. Geit. 8 uur clubavond Prins Bern- hard in Hotel Royal. Donderdag 27 augustus. 7 uur trainen DVC junioren. 7.30 uur trainen TTVD Grote straat 8. 8 uur repetitie Cantabile zaal Elshout. Elshout Vlijmen GOED AFGELOPEN. Zaterdagmiddag kwam een luxe wagen, die uit de richting de Bosch kwam, juist tegenover café Boom-v. d. Wiel slingerend toi stilstand. Bij onderzoek bleek dat de vooras van de wagen was gebroken. Enkele per sonen die juist voor een viskraam stonden, konden zich nog tijdig in veiligheid stellen. De wagen schoot vlak langs de viskwaam heen. DIAMANTEN BRUILOFT. Het feestcomité van de Diamanten Bruiloft heeft besloten een begin te maken voor de huis aan huis-actie voor het buurtcadeau. UTILE DULCI. De R.K. Toneelvereniging Utile Dulci heeft een begin gemaakt met de repetitie van het gekozen toneel stuk voor een concours, waarvoor Utile Dulci is uitgenodigd met nog een toneelvereniging uit Nederland en nog 2 toneelverenigingen uit België. Over 5 weken zal het stuk gespeeld worden. KERMIS. Enkele dagen zijn weer voorbij van de Vlijmense Ktimis. Er heerste overal een gezellige drukte en de ca- fé's, alsmede de kermisexploitanten maken goede zaken. NATIONAAL ORLEANS. In Vlijmen kwamen de duiven, net als op alle plaatsen, slecht afzetten; een zeer vroege duif werd door dhr. Diepstraten gemeld: 13.10 uur; het was de eerste gemelde in de 'kring Den Bosch. Heusden PROEFVAART. DE WERELD ROND Indien u in de democratische ver onderstelling mocht verkeren, dat de wet voor alle mensen gelijk is en geen onderscheid maakt tussen rijk en arm, gewone jongen en elite, dan moeten wij u ook op dit punt een kou de douche bezorgen. Ter concretise ring van deze wat trieste en teleur stellende boodschap zouden wij na tuurlijk wel met een kijkje achter de schermen in eigen land kunnen vol staan, maar veel liever nemen wij u daarvoor mee naar Italië, vooral ook omdat u dan niet meer zo snel de ty pisch Nederlandse slogan van „In het buitenland is het toch maar heel wat beter" zult hanteren. In Rome, de Eeuwige Stad, woont Ignazio Melone, een eenvoudig man, die zich door ijver en plichtbetrach ting had opgewerkt tot gemotoriseerd agent van de verkeerspolitie, die ook in Italië handen vol werk heeft, wijl daar het verkeersonfatsoen niets min der is dan bij ons. Op de 22ste juli van dit jaar echter werden die ijver en plichtsbetrachting hem noodlottig. Op die dag namelijk zal hij hoe een Alfa Romeo „Giuletta" (het bedrag daarvoor hebt u vrijwel zeker niet in uw zak) op de brede Viale Cristoforo Colombo een andere wagen inhaalde nabij een kruispunt, waar inhalen ver boden is. In Ignazio werd op dat ogenblik de politieman klaar wakker. Hij draaide de gashandle wat verder open en wist de dure auto ul spoedig tot stoppen te dwingen. Papier en potlood kwa men te voorschijn en „Uw naam, meneer". In plaats van een naam kwam er vanachter het stuur van de auto een sissend gefluister „Dit is de wagen van de politiechef!" Even leek het er op alsof Ignazio Melone zou doen wat blijkbaar de meeste Ita liaanse politiemannen in zo'n geval doen het boekje wegstoppen en er als een haas vandoor gaan. Maar nee, Ignazio glimlachte eens grimmig, beet toen op z'n tanden en bracht daarmee de perfide praktijken van de Romeinse politie aan het wankelen. „Uw naam, meneer!", herhaalde hij onverstoorbaar, waarop de man ach ter het stuur antwoordde „ïk zal je commandant wel eens even inlich ten" (in Italië zijn verkeerspolitie en gewone politie geheel van elkaar ge scheiden) en toen zonder te betalen wegreed. Op het bureau vertelde Ignazio het voorval aan zijn collega's, die ver bijsterd toehoorden. „Stommerd!" was hun enige commentaar, waarna de op zijn beurt verbaasde Ignazio zijn standpunt verduidelijkte met er op te wijzen, dat het niet aangaat de een wel en de ander niet te bekeuren. „Als je dat niet begrijpt, had je nooit bij de politie moeten komen", was het collegiale wederwoord. Op de avond van diezelfde dag kreeg de commandant van de ver keerspolitie van hogerhand opdracht om Ignazio Melone te straffen, het geen betekende terugzetting naar de gewone lopende straatdienst met een verlengd aantal diensturen. Toen de pers van dit politieschan- daal de lucht kreeg, was heel Rome, maar nog meer politiechef Carmelo Marzano in last. Ook de bevolking toonde zich zeer verontwaardigd over de behandeling van Melone. Dc alge mene verontwaardiging werd ten slotte zo groot, dat ministr-president Segni en de burgemeester van Rome een onderzoek hebben gelast. En het ziet er naar uit - en dat is dan het gelukkige slot van dit boze sprookje - dat Carmelo Marzano de langste tijd politiechef is geweest. Hoelang Ignazio Melone nog bij de politie denkt te blijven vermeldt de geschiedenis niet. Sprang Capelle DE ECHO HEI ZUIDEN 82e JAARGANG No. 68 Abonnement: ï'L cent per ween.: per kwartaal 2.85 3.10 fraiico p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tariet Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO" Ons industrieel vermogen is onbekend BOTSING. Waarschijnlijk door een verkeerde ma noeuvre kwam op de splitsing van Kerk straat en Schanswijk een Solex met een bromfiets in botsing. De bestuurder van de bromfiets de heer W. H., die bij zijn ver loofde op visite was, werd zodanig tegen de grond gesmakt, dat Dr. Verhaak, die direct aanwezig was, overbrenging naar het ziekenhuis per speciale ziekenauto nodig achtte. Zijn duorijder, de jongeman C. E. kwam er met enkele ontvellingen af. De solexberijder de jongeheer A. K. kon. na dat hij ter plaatse verbonden was, per bran card door leden van EHBO naar huis ver voerd worden. VLIEGERWEDSTRIJD. De vliegerwedstrijd, die vanwege gebrek aan wind niet kon doorgaan, zal nu a.s. zondag gehouden worden. Deelnemers kun nen zich tot 13.30 uur opgeveen. Inleggeld 10 cent, terrein G. Pulles, achter de jon gensschool. AGENDA. Dinsdag en vrijdag repetitie gemengde zanvereniging. Donderdag repetitie jeugdfanfare. Woensdag trainen tafeltennisclub. Zaterdag algemene vergadering tafelten nisclub. SLUITING VAKANTIE-FEESTWEEK. Zaterdag 22 aug. j.l. werd vanwege de sluiting van de vakantie-feestweek, welke van 15 t.m. 22 aug. werd gehouden, vanaf het bordes van het stadhuis een slotwoord gesproken door de voorzitter van het va- kantie-feestweek-comité de heer Verhaak. Deze bracht dank aan allen die mede gewerkt hadden aan het welslagen van de feestweek, vooral ook bracht hij dank aan de Rijkspolitie, welke de gehele week in de weer is geweest om waar nodig haar me. dewerking te verlenen. De heer Verhaak bracht ook dank aan de diverse muziek korpsen welke in deze feestweek des avonds concerten verzorgden, maar voornamelijk 't Waawlijkse muziekgezelschap St. Crispijn en de K.A.B.-drumband, welLc de laatste avond een prima concert verzorgden, dat met een prachtige taptoe werd besloten. Hierna werd nog een kort woord gespro ken door de bekende radio-sportverslagge ver de heer Dick van Rijn. Ook deze spre ker sprak woorden van waardering over het concert gegeven door St. Crispijn en de prachtig uitgevoerde taptoe. Verder zei spr. dat er in Heusden iets groots was verricht, nl. het unificatie-voetbaltournooi, dat in verband met deze feestweek werd gehou den en bijzonder goed geslaagd mag heten. Heusden, zei spreker, kan hiermede tot voorbeeld gesteld worden voor geheel Ne derland, want het was voor de eerste maal in ons land dat zo'n unificatie-voetbaltour nooi werd georganiseerd en met succes werd uitgevoerd. Hierna werd tot slot door de Waalwijkse Harmonie St. Crispijn het Wilhelmus ge speeld. De vele honderden welke deze avond naar het stadhuis gekomen waren om te horen en te zien, hebben werkelijk kunnen genie ten en zijn na afloop dan ook zeer voldaan huiswaarts gekeerd. GESLAAGD. Bij het te Rotterdam gehouden examen van de Stichting Vakexamens in de textiel- detailhandel, slaagde onze stadgenoot de heer A. Kastelijn voor het examen „Arti- kelengroep 5". 25-JARIG LIDMAATSCHAP. In verband met zijn 25-jarig lidmaat schap van de Ned. Chr. Grafische Be- drijfsbond ontving onze stadgenoot de heer K. Versluis het gouden CNV-insigne. Woensdag, donderdag en vrijdag j.l. heeft op de Noordzee de geslaagde tech nische proefvaart plaats gehad van het mo tortankschip „Naess Tern", onder bouwno. ORANJEFEESTEN. Zoals wij reeds mededeelden organiseren de Oranjeverenigingen te Vrijhoeve en Sprang a.s. zaterdag grote oranjefeesten op een daartoe ingericht feestterrein aan de Raadhuisstraat alhier. Het programma luidt Aanvang 2.30 uurMiddagprogramma vol verrassingen. Optreden van het Haags Kindertheater o.l.v. Carla Flink, met de A van Abeltje, plus zangwedstrijd. Avondprogramma, aanvang 7 uur. 1. Optreden van de Harmonie Marijke. 2. Optreden van de Drumband van dc Harmonie Marijke. (Pauze). 3. Optreden fanfarecorps Sirena. 4. Optreden attractieve Boerenkapel, met rondgang over het terrein. 11. Groots vuurwerk. Het terrein zal feestelijk worden verlicht en worden voorzien van een geluidsinstalla tie, terwijl alle verversingen, enz. enz. ver krijgbaar zullen zijn. Wanneer het weer mag medewerken ver wachten wij voor deze feesten een grote be-, langstelling. Men zie voor bijzonderheden de affiches. 608 gebouwd door dc Verolme Verenigde Scheepswerven, op haar werf te Heusden, voor de Rederij Allance Shipping Company S.A. te Monrovia. De Naess Tem, waarvan de hoofdafme tingen 170,60 x 163.98 x 21,89 x 12,00 x 9.08 meter bedragen, heeft een draagver mogen van ca. 19,900 ton 1.016 kg). Het schip is geclassificeerd bij Lloyd's Register of Shipping voor de Klasse 100 A.l. (Oil Tanker). De machinekamer bevindt zich in het achterschip, evenals het kapiteinsverblijf en de accomodatie voor officieren, machinisten en bemanning. Het schip is uitgerust met 27 ladingtanks met een totale inhoud van 26.666 m3 en voorts met een kofferdam vóór de machinekamer, een kofferdam vóór de pompkamer midscheeps en een koffer dam achter de dieptank in het voorschip. Vóór de ladingtanks in het voorschip be vindt zich een dieptank met een inhoud van 1115 m3, alsmede een ruim voor droge lading; boven dit ruim is een 5-tons laad boom opgesteld. Als dekwerktuigen zijn geïnstalleerd een stoomgedreven ankerlier op het voorschip, drie stoomverhaallieren 5/7'/è t. midscheeps en een stoomverhaallier 7k^ t. op het ach terschip. De navigatie-instrumenten omvatten een gyrokompas met dochterkompassen, een projectorkompas, een radio-telefonie-instal- latie, radar, echolood en sallog. De voortstuwingsinstallatie van het schip bestaat uit een Verolme M.A.N. scheeps- dieselmotor met een vermogen van 7500 pk. GESLAAGD CONCERT. Het fanfarekorps Euterpe uit 's-Graven- moer heeft j.l. zaterdagavond een zeer ge slaagd concert gegeven op dc kiosk aan dc Binnenhaven alhier. Te ongeveer 7.30 uur werd afgemarcheerd vanaf het café De Witte Brug naar Capelle. Deze muzikale wandeling trok reeds de nodige belangstel ling. Te ongeveer 8 uur werd een aanvang gemaakt met het concert. Euterpe opende deze concert-avond met dc mars Gut lm Schuss van W. Hafell. Vervolgens werd ten gehore gebracht Divertimento van G. Boe- dijn en het bekende nummer uit de film Fanfare, Fanfare in Es van K. Mul. Dit laatste nummer werd, ondanks de vele moeilijkheden in dit nummer, zeer prijzens waardig uitgevoerd. Het optreden van Eu terpe werd voor de pauze besloten met dc mars The Middy van K. J. Alford. Na de pauze opende Euterpe met een mars van van Sarfoni: Imperial Echoe's, en bracht vervolgens ten gehore het beken de nummer Madeliefjes van Bisselink en The Gladiors Farewell van Blankenburg. Het fanfarekorps Euterpe, onder leiding van dc heer van der Zanden, kan terugzien op een zeer goed concert te Capelle. Het prachtige zomerweer heeft veel bijgedragen tot het optreden van Euterpe en enkele hon derden belangstellenden hebben blijk gege ven van hun medeleven met de muzikale prestaties van Euterpe. Na afloop van het concert bracht dc secretaris van het Fanfa rekorps Kunst na Arbeid de heer Kommers, Euterpe dank voor haar optreden te Capelle en sprak tevens de hoop uit, dat de goede verstandhouding die er bestaat tussen de beide verenigingen, bestendigd zal mogen blijven; hij gaf de verzekering dat Kunst na Arbeid dit uitwisselingsconcert zeer op prijs stelde en deelde voorts nog mede, dat een volgend jaar deze concerten eveens doorgang zullen vinden. GROENE KRUIS-VLUCHT. Blijkens gegevens van het secretariaat van de P.V. Nooit Gedacht, zijn van de gehou den wedvlucht ten bate van het Groene Kruis, hetwelk werd georganiseerd door genoemde vereniging en de luchtvaart, de navolgende prijzen, welke zijn gevallen op de ringen die verkocht zijn, nog niet af gehaald. Nr. 4712 K een kookpan; 4198 P een schemerlamp; 4037 K een badhand doek en 4093 V een merkkoker. Deze prij zen kunnen binnen 14 dagen worden afge haald aan het clublokaal van Nooit Gedacht. Zijn de prijzen na verloop van deze ter mijn niet afgehaald, dan vervallen de prij zen aan de beide clubs. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier zal a.s zondag een wedvlucht houden vanuit Duf fel, over een afstand van 50 km. Jnkorven a.s. zaterdag in het clublokaal bij mevr. Cové, aan de Nieuwevaart, alhier.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9