LAATSTE BERICHTEN WAALWIJK KAATSHEUVEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 10 Glanzend als goud en getooid met het groen van de zomer ligt hier de grootste cunial scheepsschroef ter wereld op de Verolme Scheepswerk te Heusden te wachten op de aanschuivende kraan, die het kostbare brok metaal (zo om en nabij de 300.000.op een dekschuit zal overladen. En dit was dan, na het vervaardigen van de schroef, het slot van een tweede opvallende Lipsprestatie: het vervoer van deze 39 ton op de onlangs nieuw aangeschafte 16-wielige oplegger. Links de „Forest Hill' die morgen te water wordt gelaten. kaas van het brood laten eten en er toch wel op gebrand zijn om revanche te nemen. Er staat dus een aantrekkelijke wedstrijd voor de deur, die een uitstekende oefe ning mag worden genoemd voor de „bittere ernst" van het a.s. competitieseizoen. In de laatste oefenwedstrijd tegen Baardwijk viel het ons op, dat er in het en thousiasme en vuur van het spel nog wel eens vergeten wordt 0111 15-JARIGE JONGEN ZWAAR GEWOND BIJ VERKEERS ONGEVAL. Te circa 2 uur heeft woensdag middag op de Olympiaweg een verkeersongeval plaats, gehad, waarbij de l5-jarige J. v. d. R. uit de Kerkstraat alhier zwaar werd gewond. De jongen was onderweg naar het zwembad en reed over de Olympiaweg, terwijl zich over de Parallelweg een militaire co lonne met zwaar materiaal voort bewoog. Doordat hij waarschijn lijk al zijn aandacht besteedde aan deze colonne, raakte v. d. R. op de linkerweghelft van de Olympiaweg en lette niet op de uit tegenovergestelde richting na derende automobilist H. K. uit Kaatsheuvel. Deze gaf duidelijk signaal en zwenkte naar 't mid den van de rijweg 0111 de jongen gelegenheid te geven aan de hui lenkant te nasseren. Plotseling echter gooide v. d. R. zijn sturr weer naar rechts, waardoor hij recht op de auto toereed. De heer K. trachtte door sterk remmen nog een aanrijding te voorkomen, maar dit mocht niet meer baten. De jongen werd door de wagen geschept en tegen het wegdek ge smakt, waar hij zwaar gewond bleef liggen. Nadat door 'dr. v. Daal eerste hulp was verleend en door pas toor Lam de laatste H. Sacramen ten waren toegediend, werd het slachtoffer in zorgwekkende toe stand naar 't St. Nicolaaszieken- huis vervoerd. In de avonduren werd 't slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis te Tilburg voor een operatieve ingreep. Het rijwiel werd totaal ver nield. Van de auto werd de voor ruit totaal versplinterd, alsmede de rechter koplamp. AGENDA. Vrijdag en. zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „Natha lie", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Spaanse driften" 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. Zaterdag. Stichting Jeugdbelangen: 2 uur zeepkistenrace en rolschaatsen voor meisjes op rolschaatsbaan, Bernhardstraat; Olympische Dag met groot slotkampvuur op het RKC-terrein. Jeugdcentrale St. Clemens: om 2 uur vliegerwedstrijd op terrein achter jongensschool in Baard- wij ksestraat. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Adrianus L T zv A J van Tuijl- van Engelen Catharina M W dv T J Schilders-Schoemaus Maria L A dv W P J v Pruijssen- v Zandvoort Hendrik S zv P de Hoop-Ekelmans Lambertus A J zv J G Maas-Beijersbergen Irmgard M zv J C Groenen-v Ho ren Johannes L S zv J W Oer- lemans-Lawende te Sprang-Ca- pclle Maria A dv P M v Ierse 1- Baijens te Geleen Johannes P T zv P M Verhoeven-v d Braak Johannes B H M zv J C A Brij- ker-Berkelmans Lambertus H J zv W M Lambooij-Rijkers. CONCERT. Zondag a.s. wordt de reeks van lunchconcerten in het café-restaurant in de Efteling voortgezet met het op treden van de Kon. Erk. Harmonie Concordia uit Loon op Zand, onder leiding van haar dirigent F. v. d. Abeelen. Nog vers in het geheugen ligt het eerste optreden van dit prachtig en semble, dat echter onder minder gun stige wersomstandighden plaats vond, maar dat de bewondering afdwong van de meest verwende luisteraar. Dit tweede optreden zal geheel in het teken staan van Concordia's po gen om een derde wimpel te be machtigen. Voor hen, die hiervan nog geen kennis dragen, voegen wij hier aan toe, dat Concordia op zondag 20 september te Tilburg in het strijdperk treedt om de wimpel van het jaar 1959 beschikbaar gesteld door de R.K. Federatie in 't bisdom 's-Bosch, welke wedstrijd aansluit aan het door de harmonie Ons Genoegen te orga niseren muziekconcours. Reeds twee maal eerder wist Concordia een wim pel te veroveren. Het ligt in de be doeling van het korps alle werken, welke voor het concours zijn opgege- de bal zuiver en rustig af te spe len, zodat er meer „gesjouwd" moet worden dan eigenlijk nodig is. Als aan dit belangrijke onder deel van het spel in de wedstrijd van a.s. zondag nog eens terdege aandacht wordt besteed, geloven we wel, dat RKC de nieuwe com petitie met optimisme tegemoet mag zien. De wedstrijd vangt aan 0111 half drie. Overlijden Maria L v d Heijden 47 jaar, wed van J. Glaudemans te Loon opzand Maria Hoefnagel 38 jaar echtg van J Treffers The odoras M v Vugt 57 jaar echtgen van G van Tuijl. Huwelijksaangiften P J Verschuren 30 jaar alhier en J A v d Schans 2(3 jaar Sprang- Capelle. Huwelijken Petrus J J de Wijs 27 jaar te Tilburg en Margaretha C Verlee 2(3 jaar alhier. Ingekomen Adrianus J M van Beers van Loonopzand Cornelis Bakke ren en gezin van Waspik Jo hannes K C M Verhulst van Ou denbosch Franciscus M J van Gastel van Helmond Yvonne Musch van Loonopzand Pauli- na E de Gruijfer' echtg van Hilst van AmsterdamMaria F J van Gurp van Weert Barbara M de Turck van De Bilt Engelina A Kraal echtg v Dongen van Loon opzand Jacobus H M van Daal van Nijmegen Hendrik W J Schrauwers van Oudenbosch -- Henricus H de Wijs en gezin van Renkum Anlonia G Wijkmans van Rosmalen Lambertus C F M M de N'ijs van Oudenbosch Wilhelmina M van der Burgt echtg de Louw van Rosmalen Tennis v Zeist en gezin v Sprang- Capclle Petronella C H Evers van 's-Bosch Nicolaas Smol ders en gezin van Heusden Jo hanna T Boom van Drunen Wilmelmina M Leijlens van Cu- lemborg Johanna G T Somers van Culemborg Louis F |M Hengst van Weert Johannes L v Gelder van Loonopzand Cor nelia J Merkx van Sprang-Capel- le Steven de Gooijert en gezin van Maasdriel Gld Josephus Trommelen van Velsen Lau rens J Friederichs van Nijmegen Henricus L F van dc Sande van Nijmegen Wilhelmus P v Nistelrooij van Drunen Picter- nella Hoek van Ossendrecht Marius M van Riel van Sittard Jacobus C Commandeur van Beemster Johannes van Mers- bergen en gezin van Eethen. Vertrokken Andreas L M Spapens naar Nij megen Cornelia Sinnige naar Schaijk N.Br. Anna A Pijnen burg naar Culemborg Anna M van der Kolk naar Didam Geertruida M Metzelaar naar Ze venbergen Gerarda H Evers naar Zevenbergen Johanna P Derks naar Rotterdam Theo dora M Terra naar Bloemendaal - Wilhelmina G Lelie naar Dru nen Jacqueline M P H Simons naar Amsterdam Catharina A M Busch naar Nijmegen Elisa beth E A Smits naar Boxtel Maximiliaan C W Geene naar St. Michielsgestel - Bernarda P Vol man naar Gilze Rijen S L Hoef nagels naar Lichtenvoorde Adrianus W C M v Huiten naar St. MicTiielsgestel Cornelis J M v Hul ten naar Heeswijk - Jacque line W J Aalbers naar 's-Bosch Elisabeth A M C Akkermans naar Nijmegen Alberta van den Groenendaal naar Vught Antonius J M A van Tilburg en gezin naar 's-Gravenhage. ven, a.s. zondag uit te voeren. Het programma zal verder gecompleteerd worden met enkele populaire jazz- werkjes. Het concert vangt zoals ge woonlijk aan om 12 uur. Programma: 1 Washington Grays, marche Grafulla 2 Henri VIII, suite en 4 parties Saint Saëns 3 Undine, ballet en 4 parties Lortzing 4 B.B. en C.F. J. Ord Hune pauze 5 San Remo, marche Meister 6 Kleine Suite voor harm.-orkest Schorer 7 a. The Teddy Baers Picnic John Bratton b. Lustige Muzikanten, polka voor klarinetten, Mainzer c. Marching Strings Marchall Ross 8. Marche finale. AUTOCLUB KAATSHEUVEL. Na de succesvolle eerste rit van de clubcompetitie voor het clubkampi oenschap 1959 op 23 juni j.L, wordt deze competitie a.s. zaterdag 29 aug. voortgezet met de tweede rit. In tegenstelling met de vooraf gaande, welke in de avonduren werd gehouden, zal deze rit in de namid dag plaats vinden. De lengte van het parcours is circa 60 km, aanmerkelijk langer dus dan de eerste, en ditmaal uitgezet door de heren A. Jansen en J. van Herpen. Gezien alleen de af stand, zullen de deelnemers alle ge legenheid hebben zich deze namid dag op een sportieve wijze bezig te houden. De start vindt plaats bij café-res taurant Euphonia om 14.30 uur, waar, zoals gebruikelijk, inschrijving mogelijk is vanaf 14, uur. De deel nemers worden verzocht hun auto's zoveel mogelijk achter Euphonia te parkeren. 's Avonds om 8 uur worden hier ook de uitslag bekend gemaakt en de dagprijzen uitgereikt. De autoclub Kaatsheuvel vraagt ook nog de aandacht voor de op za terdag 5 september te houden auto rit voor de Kaatsheuvelse Ouden van Dagen, welke dit jaar in samenwer king met genoemde club wordt geor ganiseerd en waarover zaterdag a.s. tijdens de prijsuitreiking nadere bij zonderheden worden medegedeeld. GILDE ST. JAN. Het schuttersgilde St. Jan nam zondag 23 augustus deel aan het na tionaal schietconcours, dat georga niseerd werd door het gilde te Uden- hout en waarbij enkele harer leden, ondanks de scherpe concurrentie, weer enige opmerkelijke resultaten behaalden. Zo was het succes van de jeugdige P. van Nieuwstad Jr. wel zeer bijzonder, want hij behaalde de le prijs in de afdeling personeel op gelegd luxe prijzen, terwijl H. van Balkom in deze categorie op de 3e prijs beslag legde. P. van Nieuwstad Sr. behaalde de 7e prijs personeel vrije hand, terwijl deze tevens beslag wist te leggen op het koningskruis vrije hand en 2e kampioen opgelegd. VERKEERSONGEVAL. Dinsdagmorgen moest een BBA- bus in de Hoofdstraat plotseling in houden voor een tegenligger. De bromfietser S. uit Sprang-Capelle, die op dat moment even aandacht be steedde aan z'n rijwiel, was op deze manoeuvre niet bedacht, waardoor hij tegen de achterkant van de bus botste. Het ongeval verliep voor betrokkene nog vrij gunstig, in zoverre dat hij enkel 'n bloedende hoofdwond be kwam, welke moest worden gehecht, terwijl ook z'n brommer betrekkelijk lichte averij bekwam, zodat hij, na bij inwoners in de buurt wat op verhaal te zijn gekomen, naar huis kon keren. KEGELCONCOURS. Naar wij vernemen organiseert de Kegelclub „Alles of Niks" ter gele genheid van haar le lustrum een groot kegelconcours van 26 sept. t.m. 3 okt. a.s. Er zullen weer sportieve en spannende kampen gehouden wor den om het „hout". De wedstrijden worden gehouden op de kegelbanen van Hotel Euphonia. DIENSTJUBILEUM. Bij de fa. van Boxtel Zn. her dachten zaterdag j.L een 4-tal werk nemers het feit dat zij 12 Vè jaar al daar werkzaam waren. Daar het hier de eerste jubilarissen sinds de oprich ting van de fabriek betrof, werd hier aan extra aandacht geschonken. In de loop van de voormiddag werden zij door de directie gehuldigd en een geschenk onder convert aangeboden, ook de echtgenoten werden bedacht. Namens 't personeel werden ook ca deaus aangeboden. Hiema bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. J- T. Eerste lustrum Levensschool. De Kaatsheuvelse Levensschool voor jonge arbeiders bestaat op 8 september a.s. vijf jaar. Er is geen grootse feestviering aan ver bonden. Dc deelnemers nemen er mogelijk nog geen notitie van, maar we mogen bet feit even on der de aandacht brengen, want... wie overtuigd is dat er in dit vor mingsinstituut iets bereikt wordt moet erkennen, dat de Levens school aan een noodzakelijkheid voldoet, die dc tijd en dit zeker in Kaatsheuvel eiste. „Een jon gen in een overall is nog geen man, maar moet dat worden", en de Levensschool geeft die vor ming op een practische wijze, die niet aan de jongen voorbijgaat. De vorming tot man geschiedt er zonder een opzienbarend ingrij pen. Taktisch en praktisch wordt de jongen ingeleid in het volle leven en de Kaatsheuvelse school mag er trots op gaan hierin pio nierswerk verricht te hebben, door de tact en de kunde van een leider, die de jongensziel kent en begrijpt, die de behoefte van een jongen aanvoelt en contact weet te bereiken 0111'deze vorming tot stand te brengen. In de voorbije vijf jaar is reeds veel bereikt én heeft de schoof deelnemers afge leverd, waarvan met een gerust hart verwacht mag worden, dat zij het volle leven kunnen aan vaarden. Dit is een succes, waar op de school na vijf jaren met voldoening mag terugzien en waarmede het zijn zesde school jaar, dat op 1 september aan vangt, met dezelfde verwachting voor de toekomst mag tegemoet treden. Een compliment aan de leiding niet zijn medewerkers is hier zeker op zijn plaats. J.T. FEEST OP DE ROESTELBERG Zaterdag 29 augustus staat de Roestelberg in feeststemming Hotel Berg en Dal kreeg er dezer dagen electrische verlichting en de heer van Eeuwijk meende het aan zijn zaak verplicht te zijn de ze gelegenheid te vieren met een extra engagement, waarvoor hij de Boerenkapel van Drunen in schakelde die deze weekend avond sfeer en stemming zullen Bureau Jan Tuerlings bezorgen en de bezoekers van de Roestelberg een gezellige avond zullen presenteren, 't Wordt een wijn- dansavond, die, wanneer 't weer zijn belofte gestand doet '11 succes zal worden. Er is wijn, er ontbreekt het meisje niet, er is muziek en het het duitse spreek woord garandeert gezelligheid bei Wein, Weib und Gesang. DE TOCHT VAN DE OUDEN VAN DAGEN. Nog 8 dagen en onze oudjes gaan weer reizen. Het comité is druk doende met de voorberei dende werkzaamheden. Ruim: meer dan 200 deelnemers gaven zich reeds op en ook de eerste autobezitters hebben zich reeds gemeld om de vastgestelde route te rijden. Het comité doet een beroep op de autobezitters dc toegezonden kaart zo vlug moge lijk in te zenden, want de heer J. Kern meren staat voor een hope loos werk, als hij moet gaan bel len om zeker te weten, dat de auto beschikbaar staat. De col lecte zal ook dezer dagen gehou den worden en wij kennen Kaats heuvel te goed dan dat we bang ziin, dat deze niet slagen zal. Wie door omstandigheden dit iaar niet in de mogelijkheid ver keert zijn wagen disponibel te stellen, bewijst het comité een onschatbare dienst met zijn sym pathie tot uitdrukking te bren gen met deze verhindering te ver goeden met een geldelijke bijdra ge, welke de heer Remmeren, gaarne in plaats van de wagen incasseert. Met aller medewer king, waarop 't comité als steeds, rekent, gaat deze 10e reis voor de ouden van dagen weer een suc ces te worden. J.T. R.K. HANDBALVER. DESK. Loon op Zand VOOR METAALBEWERKERS VIJF PERCENT MEER. Omstreeks 9 uur woensdag avond heeft 't College van Rijks- bemiddelaars zijn goedkeuring gegeven aan de nieuwe CAO voor het metaalbedrijf. 'Het nam zijn beslissing in aanwezigheid van de Vakraad voor de Metaalindus trie (waarin werkgevers en werk nemers zijn vertegenwoordigd) en vertegenwoordigers van de Stichting van de Arbeid. In de metaalnijverheid, waar moeilijk heden met de arbeiders dreigden, is de sfeer thans weer enigszins opgeklaard. De thans goedgekeurde CAO voorziet in een loonsverhoging van 5 percent, ingaande per 1 au gustus, de verwerking van de nuurbijslag-1957 in de lonen (0.8 percent) en verbetering van de secondaire arbeidsvoorwaarden (0.2 percent). Straks in I960 zullen deze sociale verbeteringen worden gevolgd door de (beken de) algemene maatregelen: de compensatie voor de nieuwe huurverhoging en dc verhoging van de premie voor de kinderbij slag. I)eze algemene maatregelen vergen tezamen nog eens 4 per cent van de loonbedragen. De rijksbemiddelaars hebben in hun beslissing nog enkele punten betrokken, die verband houden met de voorgenomen verkorting van de arbeidstijd. Ondernemin gen, die de verkorting met 3 uur per week, van 48 tot 45 uur geleidelijk aan willen invoeren kunnen op 1 april van 't volgend jaar beginnen met het eerste uur. Gedurende de looptijd van het nieuwe contract (3 jaar) mogen zij nog eens twee uren aftrekken van de arbeidsweek. In de bedrij ven, die de 45-urige werkweek in eens willen invoeren, kan men dit doen van 1 januari 1961 af. BONN BEJUBELT EISENHOWER. Politiecordons werden doorbro ken, muziekcorpsen schetterden, Amerikaanse vlaggen vlogen per raket dc lucht in, toen Dwight D. Eisenhower woensdagavond over de versierde Rijnbrug Bonn bin nenreed. De man, die het Reich tot onvoorwaardelijke capitulatie dwong, werd als een nationale held ontvangen in de voorlopige hoofdstad van het nieuwe Duits-, land. Rechtop staande naast Kon rad Adenauer in een geïmprovi seerde staatsieauto, dankte een grijnzende Ike met gespreide ar men voor de hulde. De ontvangst in Bonn was slechts een der hoog tepunten van de tocht. Langs de speciaal uitgezochte „stille" route van vliegveld Wahn naar Bad Godesberg stonden hondervijftigduizend Duitsers schoolkinderen, wild schreeuwen de mannen en vrouwen uit het gezapige Rijngebied en ernstige Sileziërs, Balten, Pommeranen en Sudeten-Duitsers met de ont plooide banieren van hun land. De vlam der geestdrift sloeg zo vaak en zo diep in de colonne, dat de agenten der FBI er ongerust van werden. Waalwijk STICHTING JEUGDBELANGEN. Woensdag 19 en woensdag 26 au gustus j.L zijn de buitendagen voor de jongens gehouden, welke georga niseerd waren in het kader van de vacantiebesteding van de jeugd door de Stichting Jeugdbelangen. Ca. 120 jongens hebben onder des kundige leiding, begunstigd door prachtig weer, volop gespeeld en ge stoeid in ons prachtige duinenge bied, terwijl ze hun dorst konden les sen met limonade en ijs. Met de diverse spelen waren pun ten te verdienen, die, opgeteld, de volgende prijswinnaars uit de bus de den komen: Eereprijs en algemeen winnaar: Johnny Schoemans. Eerste prijzen: Jac. Claassen; Joop de Kort; Wim Raaymakers - Johnny van Sambeek. Tweede prijzen: Jan van de Wiel; Frans van Iersel; Peter Schoemans; Lambertje Mombers; Willy van Muy- lekom; Antoon van Iersel. Derde prijzen: Ludo Maaywee; Bart je Schelle; Henk Verdonk; Pe ter Schoemans. De prijzen zulen worden uitge reikt tijdens het kampvuur op zater dag 29 augustus a.s. Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertentlei tegen de geldende tarieven opgenomen. Wedstrijden voor a.s. zondag. Desk zal zondag a.s. vriendschappelijke wedstrijden spelen tegen de handbalver. Tachos in Waalwijk. Om 12 uur spelen de Heren Senioren I, om 12.40 uur de Heren Senioren 2; 1.20 uur Heren-junioren. Voor deze drie teams is 't vertrek vanaf het patronaat vastgesteld op half 12. Om 2 uur spelen de dames-junioren; de ze vertrekken om half 2. Alle wedstrijden worden gespeeld op het Tachos-terrein. Clubavond. Woensdagavond 2 sept. is er weer een clubavond in café de Steenbakker, waar o.a. de prijzen zullen worden uitgereikt van de trainingskamp en de indeling van de diverse elftallen wordt bekend gemaakt. Deelname Wilton-tournooi. Ook onze vereniging zal 6 sept. vertegen woordigd zijn op het Wilton-Feijenoord veldhandbaltournooi te Rotterdam. Het eerste heren-elftal zal hieraan deel. nemen; 13 verenigingen hebben hierop in geschreven, o.a. Actief Deventer, Actief Rotterdam, ADO Rotterdam, Arnhemia Arnhem, Athene Den Haag, Desk Kaats heuvel, HHC Helmond, de Jagers Den Haag, Schutters Rotterdam, Snelwiek Rot terdam, Tachos Waalwijk, Were Di Tilburg. Trainingskamp 1959. Voor de dames is het trainingskamp, dat een erg sportief verloop heeft gehad, reeds achter de rug. Weliswaar heeft niet ieder van hen tot het einde toe gestreden, maar daarom weer respect voor de volhouders die onder aan de ranglijst bengelen. De da mes die 't meeste gepresteerd hebben in deze trainingskamp-wedstrijden worden af gevaardigd om op de afdelings-.vijfkamp die in sept. wordt gehouden, hun vereniging te vertegenwoordigen; dit zijn bij de meisjes aspiranten Anny Lucas en Corry Molen schot, bij de dames-junioren Riky v. Laar hoven en Martina de Jong. Deze samen stelling is verkregen door de punten samen te tellen van die vijf nummers, die ook op de training-vijfkamp worden gehouden. Eindstand trainingswedstrijden Dames junioren: 1 Rikie van Laarhoven 192034 pt; 2 Mar tina de Jong 1892% pt.; 3 Corrie Molen schot 1779% pt.; 4 Tonny Pfundt 171134 pt.; 5 Marga Meijer 1657 pt.; 6 Anny Lu cas 160834 pt.; 7 Anny van Laarhoven 1517Vè pt.; 8 Nelly Stans 1549 pt., 9 Cobie Laros 140734 pt., 10 Anny Stans 1264 pt, allen in 9 nummers; 11 Joke v. d. Wiel in 7 nummers, 871% pt. Maandag volgt de volledige eindstand van de heren. VOETBAL. Zondag a.s. gaat Desk 1 naar Besoijen, om tegen RWB een wedstrijd te spelen in het kader van het nederlaag-tournooi, dat door deze vereniging is georganiseerd. Het tweede elftal gaat naar Tilburg op bezoek bij Set 2 om daar de schande uit te wissen van de vernederende nederlaag tegen RK DVC 2. Dit zijn de laatste oefenwedstrij den want op zondag 6 sept. start de com. petitie voor het nieuwe seizoen en wel voor Desk 1 met een uitwedstrijd tegen de nieu we 2e klasse Tongelre te Eindhoven en Desk 2 met een thuiswedstrijd tegen OSS '20 2. Laten we hopen, dat zondag de juiste samenstelling der elftallen ontdekt wordt, zodat tijdens de competitie niet meer ge- experimenteerd behoeft te worden. Verder vernemen we, dat de proefne mingen met een nieuwe trainer er toe heb ben geleid, dat als opvolger van de heer van der Sluijs een overeenkomst is aangegaan met de heer Siegers uit Helmond, die op de deze week donderdagavond gehouden jaarvergadering zijn trainingsprogramma heeft bekend gemaakt. DUIVENSPORT. Uitslag van de zondag j.I. gehouden wed vlucht vanuit Orleans. In concours 683 dui ven. Eerste duif 13.19.30 uur, laatste duif 19.08.07 uur. H Hesselmans 1, 6; C de Bondt 2; Theo v d Houdt 3; H de Man 4; Jan Dekkers 5; Jan Vesters 7, 20, 31, 39, 42, 44, 61; Jos van Wanrooij 8, 47; A de Bie 9; Leo de Bondt 10, 46; A Pijnenburg 11, 38, 56, 68, 70; Jac Vloemans 12, 21; M Lensvelt 13; H v Helvoirt 14, 33; M Ververs 15, 16, 19; W v d Ven 17; G Witteveen 18; Jan van Dongen 22, 27; G. Schrauwers 23; Jan van Riel 24, 43, 59, 7; M de Vries 25; A Mertens 26; M v d Velden 28; H v Nieuw stad 29, 37; A Heijs 30; M C Damen 32; W C Hamers 34 J v Heeswijk 35; W Lug- ters 36; W v Heijst 40, 52, 60; A Ver- duijn 41; Jan Voogd 45; F v d Assem 48; L v Geel 49; W v Mosselveld 50; W de Cock 51 C v Rooij 53; Jos Jansen 54; L Hamers 55; A v d Hoven 57; Zeebregts 58; J Duquesnoij 62; D J Mateysen 63; M v Boxtel 64; L v Mosselveld 65; W Jan-, sen 66 P v d Velden 69. AGENDA. Apollo-theater Zaterdag 29 aug. 8 uur: Het leven be gint bij 16; 14 j. Woensdag 2 sept. 8 uur: De jonge Des perados; 14 jaar. Efteling Zondag 12 uur. lunchconcert door Har monie Concordia. 15.30 uur: The dansant. Gildenbond Zondag 8 uur bal, muziek de Wavo's. Sport Zondag: hockey-tournooi in de Efteling. DOKTERSDIENST. Op zondag 30 aug. zal de praktijk van de doktoren R. Raaijmaakers en A. de Vries worden waargenomen door dokter P. Wij. tenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag 29 aug. en zondag 30 aug. wordt de praktijk van dokter H. Winkelman waar genomen door dokter K. van Tuijn, Rozen straat 48, tel. 04167-2006. GESLAAGD. Voor het eindexamen B.N.S. en Leerling monteur (eervolle vermelding) slaagde on ze dorpsgenoot Jozef de Jong, terwijl diens broer de heer Martijn de Jong slaagde voor het examen gewone en algemene ontwikke ling. PRACHTIG SUCCES. De schuttersgilde St. Hubertus behaalde op het nationaal concours dat door „Weer-, baarheid" te Udenhout werd gehouden de volgende successen. le korpsprijs, prachtige beker; le kam pioen J. W. Aarts; 3e personeel P. v. Laar hoven; 5e personeel vrije hand; 6e Corps vrije hand; 10e personele luxe art. P. van Laarhoven. Tevens werd nog een prijs toe gekend voor de meeste viertallen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 10