De Echo van het Zuiden DRUNEN VLIJMEN <=y\Ja,a,lwyL* WASPIK Sprang-Capelle 't Geschenkenhuis VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 82e JAARGANG No. 69 Middenstandsonderwys en alge mene ontwikkeling te Drunen. Op maandag 31 augustus be gint de 21ste cursus voor het Middenstandsexamen in de R.K. Jongensschool alhier. In de loop der jaren heeft deze opleiding een belangrijke veran dering ondergaan. In de begin periode bestond de belangstelling voor dit onderwijs nagenoeg uit sluitend uit die middenstanders, waarvoor het diploma absoluut vereist was in verband met de in 1937 in werking getreden Vesti gingswet Kleinbedrijf. De oplei ding richtte zich toen vanzelf sprekend uitsluitend op de voor het examen vereiste kennis. In de laatste jaren hebben zich steeds meer cursisten gemeld, die zich op deze wijze een bepaalde algemene ontwikkeling wilden ei gen maken, zonder dat de nood zaak van het bezit van het diplo ma aanwezig was, temeer omdat voor velen het volgen van een avondschool bezwaarlijk kan zijn en de stof aldaar somtijds te uit gebreid is voor bepaalde catego rieën belangstellenden. Door reorganisatie van de werkwijze en vergroting van het aantal iesuren is in deze behoefte voorzien en wordt aldus evenzeer het accent gelegd op een prakti sche algemene ontwikkeling, in aantrekkelijke vorm gegoten. Ook degenen, die de opleiding in hoofdzaak volgen ter verkrij ging van algemene ontwikkeling, worden geadviseerd deel te ne men aan het Middenstandsexa men. waarvan steeds volledig ge bruik wordt gemaakt. In de loop der jaren behaalden ongeveer vierhonderd candidaten van deze cursus het diploma. Speciale aandacht verkrijgen o.a. het onderwijs in de Neder landse taal, rekenen, geld- en cre- dietwezen en enige algemene ju ridische en sociale problemen. Voor het volgen van de verschil lende vakken is geen verdere op leiding dan lagere school vereist. Door het met goed gevolg af leggen van het examen na afloop van het cursusjaar heeft men de zekerheid de lessen met goed re sultaat gevolgd te hebben. De organisatoren zijn zich be wust op deze wijze in een steeds groeiende behoefte op de meest effectieve wijze te voorzien. St. Hubertusgilde. Het St. Hubertusgilde uit Dru nen nam op 2 augustus deel aan de Gildedag van de Kring Maas land in Den Dungen. Zondag j.l. nam men deel aan het vrije con cours te Udenhout. Hier behaal de H. Ketels een 1ste en H. Merkx een 9de prijs. Zondag a.s. zal het St. Huber tusgilde deelnemen aan de schiet wedstrijden van de Langstraatse Schuttersbond te Besoijen. Op (j sept. a.s. zal het St. Hu bertusgilde een algemene verga dering houden in 't Gildehuis. Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 29 en zondag 30 aug. dienst Dr. Verhaak. Agenda. Vrijdag 28 augustus. 7 uur inkorven Vredesduif in café v. d. Geit. 7 uur trainen DVC. 8.30 uur repetitie Harmonie De Volharding. Zaterdag 29 augustus. 8 uur „De weg van 't geweld", 14 jaar, 'Hoge Braken. Zondag 30 augustus. 11.30 uur repetitie Harmonie Beatrix, zaal v. Delft. 11.30 uur repetitie Harmonie De Volharding, zaal Elshout. 11.30 uur R.K. Bibliotheek 8 uur jeugdfilm „Dik Trom en zijn dorpsgenoten". 5 uur „De weg van 't geweld", T4 jaar. Hoge Braken. 8 uur „Hcute Blau und morgen Blau", 18 jaar, Hoge Braken. Ruilverkaveling en streekverbetering. A.s. dinsdag 2 sept. zal in de zaal van café Elshout onder aus piciën van de Cultuurtechnische dienst een voorlichtingsavond worden gegeven i.v.m. het ter vi sie liggen van de ruilverkave- lingsplannen van de oostelijke Langstraat. Deze avond begint om 8 uur. Filmjournaal Vlijmen Haarsteeg KLEDING-VERHUUR Bossche kleding-service Sprang Capelle Heusden Nog een paar dagen en dan zijn we weer allemaal thuis met bruine of blozende gezichten en met hoofden en kiektoestellen vol herinneringen uit Mondsee, Bad Ischl, Torre del Be- naco, Venetië, Nice, Echternacht of Katwijk, waar we menen weer op ver haal te zijn gekomen van een jaar lang meejakkeren in de constante snelheidsrace, die het leven van onze tijd toch echt wel is. En dan heet 't dat we allemaal weer fris en vrolijk aan het werk gaan. Vader zit weer fris en vrolijk op kantoor, fabriek of langs de weg; moeder veegt, stoft en sopt weer fris en vrolijk door het huis en de jeugd stapt weer fris en vrolijk naar school, waar de juffrouwen, meesters, broe ders en zusters weer fris en vrolijk voor de klas staan. Alles blinkt en glanst zogezegd van frisheid en vro lijkheid! Alleen de politiekelingen van de eerste rang gaan even narrig en onfris door als vóór de vakantie. ,.Böse Menschen haben keine Fe- rien', zeggen we dan maar met ex cuses aan Goethe. Maar goed, in het midden gelaten of dat allemaal nu wel zo fris en vro lijk zal gaan, mogen we toch wel zeggen dat september een bijzondere maand is. Een deel van de jeugd stapt parmantig en boordevol verwachtingen voor het eerst naar kleuter- of grote school en de rest, voor wie de kennismaking met de school al niets nieuws meer is, zoekt toch ook met een zekere spanning de schoolbanken weer op, want de nieu we dame of heer voor de klas zal voor een belangrijk deel de aard en de sfeer van het nieuwe schooljaar bepalen. Zo begint de jeugd eigenlijk in september met enthousiasme en veel verwachtingen aan een nieuw jaar. Helaas niet alle jeugd, want de leerling van de Waalwijkse Don Bos- co-school zullen met heel wat minder geestdrift en met bitter weinig ver wachtingen hun school weer gaan op zoeken, omdat ze weten dat ze weer terecht gaan komen in een erbarme lijke en schandalige huisvesting die de naam „school" al heel lang niet meer verdient en waarin nog maar steeds geen verbetering schijnt te kunnen komen. En ik schrijf en u denkt, dat het toch wel ergerlijk is, dat deze kinderen, die toch al zoveel moeten missen wat andere kinderen God zij dank wel bezitten, hun sobere onderwijs moeten ontvangen in een onderkomen, waar elke frisheid en vrolijkheid verdrinkt in een vunzige stank en een nameloze somberheid. De verantwoordelijke autoriteiten hebben ook nu weer 't toeval aan hun kant, want deze „school" is „geluk kig" zo gelegen dat niemand haar ziet of ruikt. Zo voor het oog schijnt ze helemaal niet te bestaan - be halve dan voor die kinderen - en dat is dan blijkbaar al die tijd vol doende reden geweest om het maar zo te laten. Misschien heeft de finan cieel misdadige Kolen- en Staalge meenschap wat geld beschikbaar voor een handvol frisheid en vrolijkheid in het leven van deze kinderen. Een ander deel van onze jeugd stapt vol verwachtingen het bedrijfs leven binnen, waar je je niet meer als schooljongen of -meisje kunt ge dragen en als volwassene moet kun nen meedoen en meepraten. Dat is natuurlijk een onmogelijke opgave als je zelf nog helemaal naar de volwas senheid moet toegroeien en daarom zijn het aantal geestelijke misvormin gen legio bij deze jongens en meisjes, die van de kostbaarheid en de ver rukking van hun jong-zijn al heel gauw niets meer over hebben als ze niet Ach, u kent het advies zo langzamerhand wel, we hebben een Levensschool en een Mater Ama- bilisschool, die voor deze jeugd werk van onschatbare betekenis en levens lange vreugde verrichten. Je zou het deze jongens 'en meisjes met een staaldraad op het hart willen binden: „Ga naar deze school toe!" en op de schrijfbureaus van alle bazen zou je het willen vastspijkeren: „Geef deze jongens en meisjes de kans om te worden waarop ze recht hebben: ge lukkige, tevreden en evenwichtige mensen!" Dat is de septembermaand voor onze jeugd; een maand vol verwach tingen, de poort naar een nieuw, an der leven, dat ongekende mogelijk heden ten goede bevat, maar ook de grauwste desillusies waarin alle vreugde naar lichaam en geest red- Grotestraat 220, WAALWIJK deloos ten onder gaat. Een bijzon dere maand, die septembermaand. En wij, „oude levensrotten' als we zijn, we klimmen maar weer op ons race fiets je om een beetje behoorlijk figuur te slaan in de harde tijdrit van deze dagen. We racen maar door, in de Londen - Parijs race, in de „van Dam tot Dam race", in de Kanaal race en in de race om het wereld kampioenschap machineschrijven, dat dezer dagen gehouden wordt en waar aan ook een kloosterzuster uit Lu xemburg meedoet. Wat het vrome mensje daar overi gens mee denkt te winnen, is mij vooralsnog een raadsel. De hemel niet, dat kan ik haar wel vertellen. Hetgeen natuurlijk niet wil zeg gen dat je op je sloffen de hemel binnenkomt. WSC—OSS '20 Als laatste oefenpartij vóór 't begin der competitie speelt WSC zondag a.s. op eigen veld tegen j het sterke OSS uit Oss, een ploeg I die vorige seizoenen een belang- I rijke rol speelde in de tweede klasse en daarin vorige competi tie één der topplaatsen bezette. Zondag jl. tegen SCB speelde de WSC-ploeg met zeer weinig overtuiging en er bleken nog zeer vele onvolkomendheden in de ploeg te schuilen, die zeer snel opgeheven dienen te worden wil WSC met vertrouwen de nieuwe competitie tegemoet kunnen tre den. De experimenten van de wedstrijd tegen Bata hebben geen nieuwe gezichtspunten doen ope nen zodat de elftalcommissie be slist nog een zware taak zal krij gen om de ploeg gevechtsklaar te maken. Laten wij hopen dat de ploeg in de komende moeilijke wed strijd tegen deze sterke tegen stander haar vorm zal vinden waaroor deze partij aantrekke lijk zal worden en de elftalcom missie de nodige lering hieruit kan trekken voor de definitieve formatie die de kleuren van WSC in de nieuwe competitie zal moe ten gaan verdedigen. Deze wedstrijd vangt aan om half drie. NEDERLAAGTOERNOOI RWB Met de nieuwe competitie op de drempel zal RWB a.s. zondag de laatste wedstrijd voor haar toernooi spelen tegen het sterke DESK uit Kaatsheuvel. Concordia uit Den Bosch is met haar 20 overwinning nog steeds de hoogst genoteerde, ter wijl Veerse Boys met hun gelijke spel op de 2e plaats komen, maar of dat a.s. zondag nog het geval zal zijn is nog een grote vraag, het moet al raar gaan als Desk a.s. zondag geen overwinning be halen kan en hoe klein die ook zal zijn, ze is dan minstens groot genoee voor de 2e prijs en dat zijn toch altijd nog elf voetbal shirts, de moeite waard om er anderhalf uur hard voor te voet ballen. Dat het voor de tricolores een zware dobber zal worden, staat wel vast, maar voetbal blijft voetbal, d.w.z. dat verrassingen niet zijn uitgesloten, al durven we daar maar amper op te ho pen. Als BWB zijn goede vorm van 1.1. zondag na rust zal kun nen handhaven, dan heeft DESK het in elk geval niet gemakkelijk. De jongens van RWB hebben bo vendien al wel meer huzaren stukjes uitgehaald, zodat het al bij al toch een zeer spannende match zal worden. Wij zullen ho pen dat het een sportieve wed strijd mag worden, waarin de sterkste partij met de eer gaat strijken. Aanvang half drie. Om 12 uur zal de finale wor den gespeeld tussen twee jeugd- ploegen om de le en 2e prijs. Voor hen die de junioren graag aan het werk zien, een mooie ge legenheid eens te komen kijken. R.K.C.R.A.C. Na de nuttige oefenwedstrijd van zondag j.l. tegen Baardwijk, waarbij de geelblauwen zich dui delijk de meerderen toonden van de kanaries, gaat RKC zondag a.s. de strijd aanbinden tegen de pittige 2o klasser RAC uit Rijen. En ofschoon het ook nu in de eerste plaats weer niet om de overwinning gaat, hebben de RKC-ers een redelijke kans om de beide punten in Waalwijk te hou den, want de onlangs gespeelde wedstrijd tegen RAC werd door enthousiast spel met 21 gewon nen. Van hun kant zullen de Rij- enaren zich niet zonder meer de „DE WEG VAN HET GEWELD" Het geweld trekt altijd aan het kortste eind. Dat is ook nu weer de moraal var deze spannende en goed gemaakte western. Lee Hacket, een groot rancher en zeer snel met de revolver, heeft zijn zoon Ed opgevoed met de slogan vertrouw alleen op je kracht en je revolver. Ed, een onbe heerste woesteling, brengt de lessen van zijn vader voor het eerst in praktijk wan neer hij een halfbloed knecht laat veron gelukken, omdat deze een wild paard had gevangen waarop ook Ed het oog had. Dank zij de valse getuigenis van de paar denhandelaar Sieverts wordt Ed vrijgespro ken. Lee biedt Sieverts tien paarden aan, waarbij ook de paardenhandelaar het oog laat vallen op het wilde paard dat Ed voor zich wil hebben. In een gevecht schiet Ed de paardenhandelaar neer. Hij wordt ge- - arresteerd, maar weet te ontvluchten, waar bij hij een ongewapende bewaker neer schiet. Lee achtervolgt zijn zoon in de ber. gen en om hem de galg te besparen, daagt hij hem uit tot een revolverduel. Ed gaat daar gretig op in, maar wordt door zijn vader gedood. Een boeiende western met Van Heflin en Tab Hunter in de hoofdrollen. Zaterdag om 8 en zondag om 5 uur. Toegang 14 jaar. „HEUTE BLAU UND MORGEN BLAU" Veel vrolijkheid, humor en champagne zijn de voornaamste kenmerken van deze Duitse film met Hans Moser, Paul Dahlke, Rudolf Platte en Paul Henckels in de hoofd rollen. Het amusante verhaal beweegt zich rond de geachte wethouder en voorzitter van de vereniging tot drankbestrijding in een vre dig Duits stadje, Hugo Bunzei, die op ze kere dag van de notaris te horen krijgt, dat hij erfgenaam is geworden van een aan zienlijk vermogen, op voorwaarde echter dat hij gedurende vier weken dagelijks drie flessen champagne moet drinken. Hoewel zeer tegen zijn zin accepteert Hugo deze voorwaarde. En omdat hij zijn plotselinge drankzucht tot elke prijs geheim wil hou den, ontstaan er natuurlijk de meest vreem de situaties, die van deze film een vrolijk en onderhoudend stukje ontspanning maken. Tenslotte komt alles prachtig op zijn cham pagne-pootjes terecht. Zondag en woensdag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „DE NIEUWE AVONTUREN VAN DIK TROM" Voor de jeugd draait er zondagmiddag weer een kostelijke film naar de bekende verhalen van C. Joh. Kievit. Dik Trom herleeft dan weer op het witte doek en met Dik al die andere figuren die Kievits boeken tot voortreffelijke jeugdlectuur ma ken. Na heel veel spannende en amusante wederwaardigheden is Dik aan het einde van deze film ook weer de held van de dag. Een echt geslaagde jeugdfilm, die aan bevolen kan worden. Zondagmiddag 2 uur. WEDVLUCHT. Zondag wedvlucht vanuit Duffel, België. Inkorven zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur. Poulbrieven inleveren vrijdagavond van 7-8 uur. AFRICHTINGSVLUCHT. Zondag africhtingsvlucht vanuit Vlissin- gen; inkorven zaterdagmiddag, eveneens van 3 tot 5 uur. BOTSING. Dinsdagavond ongeveer 12 uur had op de Vlijmenseweg een aanrijding plaats tus sen twee auto's, met het gevolg dat beide wagens flink beschadigd werden; er waren 5 gewonden, die naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. Dokter Verhoeven verleende de eerste hulp. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. KERMIS. De kermis te Vlijmen behoort weer tot het verleden. Het weer was zeer gunstig, want zowel op het kermisterrein als in de café's werden goede zaken gemaakt. Maandag en dinsdag was de hoofdattrac tie het prijsdansen, waar druk gebruik van werd gemaakt. Telkenjare worden de prij-. zen beter, waardoor de animo groter wordt. De kermis is weer goed verlopen. KERMISVLUCHT. Traditie-getrouw werd door de Postdui venvereniging een kermisvlucht gehouden, waar weer flinke animo voor was. De span ning onder de liefhebbers was groot, want eerst moesten drie duiven thuis zijn, voor men een serie van drie kon draaien. De gelukkigste was Th. van Overdijk, die de eerste serie pakte om 9-53-04 uur. Na afloop werden de prijzen uitgereikt en bleef men nog wat gezellig bijeen. KONINGSCHIETEN. Begunstigd door fraai zomerweer hield de handboogschutterij Van Knop tot Bloem op kermismaandag in de tuin van café J. I van Oijen haar jaarlijks koningschieten, waaraan door bijna alle schutters werd deelgenomen. Gezien de geringe krachts verhouding ging het er zeer spannend toe. J De strijd ging over 15 pijlen en na enkele uren te hebben geschoten, hadden de na volgende schutters zich in de halve finale weten te plaatsen: 1 Th Ketels 125 pt.; 2 Jac Couwenberg 124 pt.; 3 P Klerks 122 pt.; 4 J Ketels 120 pt. Na een felle strijd die ging over 10 pijlen plaatsten Jac Cou wenberg en P Klerks zich met resp. 85 en 80 pt. in de finale. In deze strijd, die ging over 5 pijlen, wist Jac Couwenberg met 42 pt. te zegevieren en voor een jaar de ko ningstitel te verwerven. Na afloop verza. melden allen zich in het clublokaal en spel- de de voorzitter van de vereniging de heer J. van Oijen hem onder een toepasselijk woord het Koningskruis op de borst. Om dat het toch kermis was, bleven allen nog j lang bijeen en werd het koningsbier ge- I dronken. STATIEDAG ST. AMBROSIUS. j Maandag j.l. hield het in café J. de Gouw gevestigde schuttersgilde St. Ambrosius de jaarlijkse statiedag. De dag werd begonnen met een H. Mis, die door pastoor Serrarens om half 9 in de parochiekerk werd opge dragen. Na afloop verenigden allen zich in de gildezaal om aan te zitten aan een wel voorziene koffietafel. Daarna had het jaar lijks Koningschieten plaats. Na een zeer spannende strijd wist schutter Jan Vughts, die het 128e schot loste, de vogel naar be neden te halen. Teruggekomen in het lokaal omhing de oude Koning J. de Gouw de nieuwe koning met de zilveren krans. Ook hier werd de dag verder met een gezellig samenzijn doorgebracht. KERMIS. De kermis die alhier op zaterdag, zon dag, maandag en dinsdag j.l. plaats had, be hoort weer tot het verleden. Dank zij de ideale weersomstandigheden was vooral het vreemdelingenbezoek zeer groot en heerste er alle dagen overal een gezellige drukte. Vooral de dansgelegenheden werden druk bezocht en de vermakelijkheden die op het schoolplein aanwezig waren, hebben even min reden tot klagen gehad. Naar wij ver nemen is alles in de beste orde verlopen en geen enkele wanklank werd gehoord. KEURING VOETBALVELD. Vanwege het feit dat door promotie het le elftal van de v.v. Haarsteeg die seizoen weer in de 4e klas van de KNVB zal uit komen, is door de grondtechnische dienst van de bond een grondige terreininspectie gehouden. Bij het bestuur is thans bericht binnengekomen, welke verbeteringen dienen te worden aangebracht om aan de gestelde eisen te voldoen. Deze zijn o.m. verbreding van het speelveld met 3 m in noordelijke richting, verwijdering van de populieren oostzijde of 3 m verlegging van het terrein in westelijke richting; kale plekken moeten worden bezood en prikkeldraad oostzijde vervangen door gladde draad. Indien deze verbeteringen voldoende en tijdig zijn uitgevoerd, kan half september met de competitie worden begonnen, ter wijl voorlopig dispensatie werd verleend voor het niet bezitten van kleedkamers na bij het speelterrein. Dit laatste is echter voor het bestuur een waarschuwing om nu reeds stappen te doen bij hogere instanties en alle activiteit te ontplooien om beslagen ten ijs te komen, wanneer eventueel het besluit af mocht komen dat kleedkamers op het ter rein aanwezig moeten zijn. AI met al is er toch wel het een en ander te doen vooraleer aan al deze wensen zal zijn voldaan. VOETBALSPORT. Zondag a.s. zal de v.v. Haarsteeg met twee elftallen een tegenbezoek brengen aan de v.v. Haastrecht, die op zondag 5 juli 1.1. alhier te gast was en eveneens twee vriendschappelijke wedstrijden speelden. Het le elftal van laatstgenoemde club legde in het voorjaar beslag op de titel van de le klas van de onderafdeling distr. Gou da en promoveerde evenals Haarsteeg auto matisch naar de 4e klas KNVB. Haarsteeg le en 3e elftal zullen aldaar ieder een wedstrijd spelen en als de krachts verhouding zo is als hier het geval was, liggen de punten weer binnen het bereik van de gasten. Als laatste voorbereiding voor de nieuwe competitie is het in ieder geval een mooie oefenwedstrijd. BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJESJAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Vughterstraat 205 Tel. 5385 (na 19 uur 4162) 's-HERTOGENBOSCH DOKTERSDIENST. Zaterdag 29 en zondag 30 aug. wordt de praktijk van dokter H. Winkelman alhier waargenomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, tel. 04167 2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 30 AUGUSTUS 1959 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Candidaat van Wij nen van Gouda. Geref. Kerk 9.30 uur en 5 uur Ds. M. J. Mulder van Vlaardingen. ORANJEFEESTEN. Zaterdag zullen alhier de jaarijlkse Oranjefeesten plaats hebben, die dour de gezamenlijke Oranjeverenigingen van Vrij hoeve en Sprang worden georganiseerd. Op een uitstekend gelegen terrein aan de Raadhuisstraat alhier, dat feestelijk zal worden ingericht en 's avonds wordt ver licht, zal voor jong en oud een programma worden geboden, dat zeker bij eenieder in de smaak zal vallen, 's Middags zal in het bijzonder voor de jeugd een aardig pro gramma worden gegeven door het bekende Haagse Kindertheater van Carla Flink, ter-, wijl in de avonduren de Harmonie Marijke met Drumband en Boerenkapel en het Fan farecorps Sirena hun beste beentje zullen voorzetten en zullen tonen in staat te zijn een avond feestelijk en gezellig te kunnen maken. Natuurlijk zal het vuurwerk aan het slot van de avond veel belangstelling trek ken. Wij hopen dat het weer mag mede werken om het feest weer uitstekend te doen slagen. 1 1 CHR. LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL De cursussen aan de Chr. Landbouw- huishoudschool alhier, vangen a.s. dinsdag 1 september wederom aan. Alle leerlingen van de dagschool worden a.s. dinsdag om 2 uur op school verwacht, terwijl de meisjes voor de avondcursussen naaien, a.s. woens dag 2 sept. nam. 7 uur op school worden verwacht. SCHOORSTEENBRAND. Woensdagavond omstreeks 6.30 uur ont stond een schoorsteenbrand bij de fam. A. Verduijn, aan de Schoolstraat alhier. De brandweer welke spoedig ter plaats was, wist verder uitbreiden van de brand te voorkomen, doch het duurde toch ruim een half uur, vooraleer het gevaar geweken was. Omtrent de oorzaak van het het ontstaan van deze brand tast men nog in het duister. OPENING BIBLIOTHEEK. De bibliotheek van de Mij. tot Nut van 't Algemeen te dezer plaatse, zal naar wij vernemen half september worden geopend. De bibliotheek is wederom uitgebreid met een zeer groot aantal boeken, zowel voor de jeugdige lezers als voor ouderen. Zoals men weet is de bibliotheek geopend op zater dagmiddag tussen 4.30 en 5.30 uur. NIEUWE ZAAK GEOPEND. In de Raadhuisstraat heeft de heer R. A. van Irsel een nieuwe zaak in sanitaire- er gasartikelen geopend. De winkel is onder gebracht in het pand waarin tot voor enkele maanden de heer P. Kuijten een kantoor, boekhandel exploiteerde. Door een verbou wing van de bestaande ruimte heeft de heer van Irsel een weliswaar beperkte, maar zeer fraaie en smaakvol ingerichte zeak tot zijn beschikking gekregen, waarin hij zijn artikelen als gashaarden, -fornuizen, -kom foren, -industriebranders, alsmede wasta fels, douchebakken en closetten tentoon stelt. Voor Waspik betekent deze nieuwe zaak een ruimere sortering dus grotere keus in deze branche. TRACTOR VERBRAND. In de polder van Overdiep is een land- bouwtractor van dhr. Biemans in brand ge vlogen en totaal vernield. Een en ander ging zo snel in zijn werk dat blussen onmogelijk was. Waarschijnlijk is de motor van de trekker warm gelopen, waardoor het onge luk ontstond. JEUGD VAN WASPIK OP TOURNOOI Twee, jeugdelftallen van de v.v. Waspik gaan zaterdag 29 aug. op tournooi. Een B- team neemt deel aan het tournooi dat door Good Luck te Raamsdonksveer werd uitge schreven, terwijl het A-team haar geluk gaat beproeven in Waalwijk, waar RWB een zelfde sportfestijn op touw zette. WINKELSLUITING. In verband met de Waspikse kermis mo gen de winkels deze week tot 9 u. 's avonds geopend zijn. Ook tijdens de kermis maan dag en dinsdag is aan de winkeliersvergun ning verleend hun zaken tot 9 uur open te houden. ONDERLINGE HULP ORGANISEERDE UITSTAPJE. De Coöp. vereniging Onderlinge Hulp organiseerde voor de schoolgaande kinde ren van haar leden en verbruikers een uit stapje. Onder leiding van de heren L. Kuijs. ters en C. Verschuren en enkele leidsters brachten de kinderen een bezoek aan Til burg, waar zij o.m. verpoosden in de dieren tuin en in een speeltuin. Daarna bracht het gezelschap nog enkele uurtjes door in de Drunense Duinen. Ook de lunch werd door de Coöperatie verzorgd, terwijl de kinderen voorts rijkelijk werden getracteerd op ijs, snoep en limonade. KERKDIENSTEN. Zondag 30 augustus a.s. zijn de kerk diensten in de Ned. Herv. Kerk te Waspik als volgt: 9.30 en 14.30 uur Candidaat Re bel uit Veenendaal. VLIEGERWEDSTRIJD. Als afsluiting van de actie Jeugd-vacantie- vreugd heeft de Stichting Nationale Jeugd- centrale voor de Waspikse kinderen een vliegerwedstrijd gepland op maandag 31 augustus a.s. Dit attractief evenement zal plaats vinden op het sportterrein van de voetbalvereniging The White Boys. Aan-, vang 3 uur. Een onbekende jury van 3 per sonen zal de werkstukken van de deelnemers beoordelen naar vorm en afwerking en naar het „in de lucht gaan" en de stand van de vlieger. Direct na afloop van de wedstrijd worden de prijzen bekend gemaakt en uit gereikt. KERMIS Waspik maakt zich weer op voor de drie daagse kermis. De jeugd geniet al enkele dagen intens van de grote drukte en bedrij vigheid op en om het grote marktterrein waar deze week Janvier, Leander en hun collega's arriveerden met hun kermisattrac ties, waaromheen zondag, maandag en dins dag feestvierend Waspik zich zal concentre ren. Dan zal dit plein dat sinds lange tijd 51 weken per jaar de rust geniet van een doodlopende straat een en al leven zijn, waar vele enkelingen en nog meerdere paar tjes de massa zullen vormen rondom en in bet Lunapark, de luchtschommels, de draai molens, het variëté-theater, de schiettent, de swing.mill, de kraampjes en nog vele andere kermisattracties. Polymnia. Traditiegetrouw zal de ker mis zondagmorgen om 12 uur worden ge opend in de zaal van café De Statie tegen over het Station. Hier geeft ook nu weer de zangvereniging Polymnia o.l.v. Kees van Iersel een populair kermisconcert, dat zal worden begeleid door de pianiste mej. Finy Coesmans. Bij de samenstelling van het programma heeft men weer voor de nodige afwisseling gezorgd. Zo zullen er naast het gemengd door nog een mannenkoor en een kwartet uit de vereniging optreden, terwijl enkele leden weer hun solistische medewerking verlenen. Volksvlijt en Volksvermaak. Maandag morgen om 10 uur geeft de koninklijke har monie Volksvlijt en Volksvermaak een ma tinee. Medewerking verleent het gezelschap van Peter Haan uit Tilburg. Dit ensemble komt op de planken met de kermisrevue „Eens lekker lachen". Een lustig deutje en een liedje van Emile is de garnering van de hoofdschotel: een opeen volging van vele komische schetsen een re-, vue eigen. Volledigheidshalve maar wellicht ten overvloede wijzen we de lezers tenslotte nog even op de attractieve danspartijen en/of cabaretmuziek in de diverse café's. Voor drie dagen meer dan voldoende vertier in Waspik, waaraan men zijn hartje weer eens ouderwets kan ophalen. Wij vragen bijzondere aandacht voor de Waspikse zaken, die men onder de adver tentie-rubriek kan vinden. AANRIJDING. Onze stadgenote mej. van Alphen werd bij het oversteken van de Burchtstraat al. hier zodanig door een bromfietser aangere den dat zij zich onder medische behande ling moest stellen. Bij de val die zij maakte bekwam zij een hoofdwond en enkele ont vellingen. 'n Mooi Servies? Zowel onze collectie X drinkserviezen als tafelserviezen hebben wij met de allerbeste en mooiste creaties uitgebreid. Wij hebben reeds met de allergrootste zorg voor U gekozen. Onze tafel-, thee- en ontbijtserviezen zijn werkelijk allen juweeltjes. Ook onze drinkserviezen J voldoen aan elke eis.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9