WAALWIJK SPORTSPIEGEl w. s. c. Een half miljoen omzet voor Vlijmense veiling 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 AUGUSTUS 1959 2 Groot is de „Tuinbouw Veiling vereniging Vlijmen en Omstre ken" iiiet zij telt een goede 300 leden maar ondanks deze be scheiden omvang gaat de Vlij mense veiling dit jaar haar vier de topjaar bereiken in haar 40- jarig 'bestaan. Verwacht mag worden, dat de Vlijmense veiling dit jaar een omzet van meer dan een half miljoen zal halen, zo vertelde directcur-veilingmeester- afslager Adrianus de Vaan. En dit is toch nog altijd wel iets dat het vermeiden waard is. IN DE WEG. Er is echter nog een andere re den waarom de heer de Vaan en de ruim driehonderd leden in spanning verkeren. Het tracé van de nieuwe Langstraatweg loopt namelijk vlak langs de bestaande, i maar oude veilinggebouwen en de provinciale waterstaat had dan ook graag deze gebouwen aangekocht, temeer omdat het zo goed als zeker is dat de toekom stige tweebaansweg, waarvan de aanleg in het eerste stadium ver keert, over een tiental jaren een vierbaansweg gaat worden en dan staan deze veilinggebouwen in de weg. Het veilingbestuur is echter niet op het aanbod van koQp in gegaan, omdat het niet akkoord kon gaan met het bod van 25.000.—. Voorlopig blijft de Vlijmense veiling dus staan waar zij staat. Het interieur zal een flinke beurt krijgen en aan de noordzijde van het gebouw zullen parkeerplaat sen worden aangelegd, want dooi de aanleg van de rondweg zijn de 1 parkeerplaatsen aan de zuidzijde reeds verloren gegaan. STEVIGE POSITIE. Gemakkelijk is de positie van de Vlijmense veiling overigens niet, want zowel van de Drunense als van de Bossche veiling onder; vindt zij concurrentie. Dat zij zich desondanks stevig heeft we ten te handhaven, is te danken aan de ruim driehonderd leden, (lie allen in de onipiddellijke om geving van Vlijmen wonen en die maar wat blij zijn dat zij de vei ling zo dicht bij huis hebben, waardoor de transportkosten be langrijk worden gedrukt. „De hoofdprodukten van onze veiling blijven de zwarte en rode bessen en de snijbonen", zo ver klaarde directeur de Vaan. „Dit seizoen was de hoogste prijs voor rode bessen 1.per kilo, ter wijl de zwarte bessen tot 2.88 per kilo kwamen en de nijbonen tot 1.00. Ook kwamen er dit sei zoen behoorlijke partijen aard beien, frambozen en spinazie ter veiling, zodat het voor de gros siers en handelaars wel de moeite loonde naar Vlijmen te komen." De heer de Vaan zei het te be treuren, aat de aspergeteelt zo goed als tot het verleden behoort. Hij schreef deze teruggang toe aan het gebrek aan arbeidskrach ten op de bedrijven. Asperges vra gen immers een intensieve be werking. Overigens neemt de heer de Vaan in hel Nederlandse veiling leven een unieke positie in, want de functie direcleur-veilingmees- ler-afslager, in één persoon vere nigd, zal wel niet veel meer voor komen. GESLAAGD. Te Boxtel slaagden voor het di ploma Vakbekwaamheid Vesti gingswet Schilderen de heren A. v. d. Schans, A. Steenbergen, H. van Loon en A. v. Lier. Zij genoten allen hun opleiding hij (ie beer S. v. Sambeek alhier. EXPOSITIE „DE KEERKRING". De schilderijententoonstelling van „De Keerkring", die van 1-13 sept. a.s. in het raadhuis zal wor; den gehouden en waarover wij reeds eerder uitvoerig hebben be richt, zal morgenavond om 8 uur officieel worden geopend door burgemeester Teijssen, waarna de heer Domien van Gent, hoofd van de Sectic Beeldende Kunst van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant, een korte in leiding op deze cxpxositie zal houden. Deze tentoonstelling, welke 45 doeken van 13 kunstenaars om vat, is georganiseerd door Waal wij ks Belang in samenwerking met bovengenoemd genootschap en is vrij voor eenieder toegan kelijk. VERTREK MOEDER ALFONSINE. Moeder Alfonsine, die 25 jaar in Waalwijk werkzaam geweest is en vooral als wijkverpleegster van het Wit-Gele Kruis zeer veel voor de Waal wij ksc zieken heeft gedaan, ga^it vertrekken naar Arnhem-Zuid. Haar afnemende gezondheidstoestand maakte het haar onmogelijk haar prachtig werk nog langer voort te zetten. Haar werk is overgenomen door zuster Gaudete. Het klooster aan de le Zgine kreeg een nieuwe moeder-overste in de persoon van zuster Hedwig, die voordien overste was in Arn hem-Zuid. LEVENSSCHOOL KREEG 60 NIEUWE LEERLINGEN. Hoe groot de medewerking is, welke de Waal wij kse werkgevers aan de r.k. Levensschool verle nen, blijkt oj) wel zeer duidelijke wijze uit het feit, dat voor 't nieu we cursusjaar zich 00 nieuwe leerlingen hebben gemeld. Dat geelt de burger, en vooral de jeugdige, heel veel moed. Hel totaal aantal leerlingen van de Levensschool bedraagt nu 101. NA ONGEVAL OVERLEDEN. De 15-jarige J. v. d. R., die de vorige weck woensdag bij 'n ver keersongeval op de Olympiaweg ernstig werd gewond, is in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg aan zijn verwondingen be zweken. De plechtige uitvaart en begra fenis zal plaats hebben woens dag a.s. om 10 uur in de parochie kerk van St. Jan. VROUWENGILDE. Het bestuur van de afd. Waal wijk van het r.k. Vrouwengilde is er in geslaagd voor de leden een bezoek te organiseren aan de overbekende Westlandse Oogst feesten in Naaldwijk. De tocht naar de druiven feesten zal plaats vinden op donderdag 3 septem ber a.s. Onderweg zal nog een bezoek aan Rotterdam worden gebracht. Voor de leden van liet Vrou wengilde wordt in het Convent O. L. Vrouw van het Ccnakel te Tilburg van 19 tot 22 oktober a.s. een retraite gehouden. KAMPVUUR BESLOOT VAKANTIE-JEUGD WERK STICHTING JEUGDBELANGEN Met 'n slotkampvuur onder lei ding van de heer P. Brok werd zaterdagavond aan de Winterdijk het vakantie-jeugdwerk 1959 van de Stichting Jeugdbelangen in de parochie St. Jan besloten. Het was circa 8 uur toen de jeugddrumband „Ons Genoegen" met een pittige mars liet terrein opmarcheerde, waarna direct be gonnen werd met liet programma dat door een groot aantal belang stellenden, voor het merendeel bestaande uit de parochiële jeugd, werd gevolgd. Bij het knapperend kampvuur, dat op deskundige wijze was ont stoken door voortrekkers van de Andreas Zijlmans-groep, werd eerst een uitvoering gegeven van de „opera" „Jonkvrouw Marleen" door leden van de St. Oda-groep. Op de muziek van bekende wijs jes en melodietjes wordt hierin een snood verhaal van list en be drog vertelt, maar tenslotte is het toch ook nu weer het recht dat met vlag en wimpel zegeviert. Hel jeugdige publiek toonde zich zeer meelevend met de gebeurte nissen in dit muzikale verhaal, dat met overgave voor de micro foon (van de fa. Electra) werd gebracht. Een ogenblik leek het er op dat het een verduisterde op voering zou worden, 'want toen het „grote licht" uitviel, bleek 't schijnsel van het kampvuur toch niet toereikend om de „Bühne" te verlichten. Ten slotte brachten de koplampen van 'n auto uitkomst en kon men tenminste zien met wie men te doen had, met de goe de of de valse prinses. Toen het denkbeeldige doek over jonkvrouw Marleen en haar gelukkige prins was gevallen, moest de rest van het programma in een versneld tempo worden uitgevoerd, omdat de overigens volijverige voortrekkers wat te zuinig waren geweest met de aan voer van hout. Een jeugdgroep van Jong Ne derland uit Tilburg gaf vervol gens een interessante en geslaag de demonstratie pyramidebouw, tumbling en jaquard-draaien, die met een enthousiast applaus be loond werd. Door de heren P. Dirks, A. Pul lens, P. Brok en Broeder Sidonius werden ten slotte de prijzen van de diverse wedstrijden uitgereikt. Het waren bijzonder attracttievc prijzen, waarmee de winnaressen en winnaars mee naar huis gin gen. De uitslagen waren als volgt Zeepkistenrace: 1. equipe Schoenmans-Schoen mans, 57 sec. 2. equipe Dieshoek-Dieshoek 00 Vk sec. 3. equipe van Delft-Pruisen 1 min. 5 sec. 4. equipe Verwiel-Verwiel 1 min. 13.5 sec. 5. equipe Ruijter-Ruijter 1 min. 25.5 sec. 0. equipe Sleeuwen-Westen- berg 1 min. 33 sec. 7. equipe Aarts-Hensen gedis kwalificeerd. De prijs voor de fraaiste zeep kist ging naar de equipe Verwiel- Verwiel. Rolschaatsen meisjes 1. Ivon Riksen, 54 sec.; 2. Ine Maas 54.5 sec.: 3. Ansje Rullens, 59.5 sec.; 4. Riekje Blom 01 sec.; 5. Ineke v. d. Gouw 05 sec. Het voetbaltournooi werd ge wonnen door team I (Mr. van Coothstraat, Kerkstraat e.o.). De eindstand van de competitie wel ke op het WSC-terrein gespeeld werd, luidt als volgt team I 8 0 2 0 14 18- 2 team III 8 4 2 2 10 7-7 team II 8 3 2 3 8 11-0 team IV 8 3 1 4 7 0-10 team V 8 0 1 7 1 1-18 Van team I was helaas slechts 1 speler aanwezig om de medaille in ontvangst te nemen. De ereprijs voor de buitenda- gen ging naar Johnny Schoe- mans. Dan waren er nog: Eerste prijzen: Jac. Claassen, Joop de Kort, Wim Raaijmakers, Johnny van Sambeek. Tweede pryzen: Jan v. d. Wiel. Frans v. Iersel. Peter Schoeinans, Lambert Mombers, Willy v. Muij- lekom, A11 toon v. Iersel. Derde prijzen Ludo Maaijwee, Bartje Schellen, Henk Verdonk en Peter Schoemans. De uitslag van de vliegerwed strijd luidde 1. B. de Leur; 2. J. de Koning; 3. Jos Dishoek; 4. H. Spitters 5. K. de Leur; 0. P. Vlaar. En daarmee was dan een einde gekomen aan een vakantiejeugd werk van de Stichting Jeugdbe langen. Wat jammer is misschien dat de deelname niet zo groot is geweest als aanvankelijk was ver wacht, maar in ieder-geval zijn er in dit vakantie-jeugdwerk onder delen die het volgend jaar zeer zeker voor herhaling vatbaar zijn maar dan gemeentelijk. W.Z.V. SLOEG GOED FIGUUR OP NATIONALE WEDSTRIJ DEN TE TILBURG. Opnieuw uitstekende prestatie van Gust a Vesters. Op nationale zwemwedstrijden te Tilburg, waar 0111. ook cracks aan de start verschenen als Ju dith de Nijs en Ah Krooncnburg. heeft de Waal wij kse Zwemvere niging een goed figuur geslagen. I11 het zeer sterk bezette veld kwamen de Waal wij kse dames en heren tot heel goede prestaties en vooral de snel en sterk opkomen de Gusta Vesters maakte opnieu de Gusta Vesters maakte opnieuw een prachtige beurt door bij de 500 m. vrije slag meisjes beslag te leggen op de 2e plaats in 'n tijd van 9.49 min., waarbij als grote bijzonderheid mag worden aan getekend dat zij deze afstand ge heel in schoolslag zwom. Op deze afstand werd Blanca Hoffmans 13e in 11.15 min., H. Henkelman 15e in 11.20 min.. J. Vesters 29e en .1. Hornmann 30e. De 500 111. vrije slag jongens le verde een 8e plaats op voor A. Keetels, een 12e voor Frans van Loon en een 13e voor A. de Werd. Verner namen van WZV hieraan nog deel B. en P. Jansen. Leni Fijneman werd 11e op de 2e km schoolslag dames en plaat ste zich daarmee als 3e van de kring. R. Verschuren werd 13e. terwijl deze wedstrijd ook werd uitgezwommen door M. Schapen donk, J. v. d. Gouw en Toos Leen- heers. Op (ie 2 km. schoolslag heren werd W. v. Helvoirt 17e, P. v. Oss 19e en P. v. Bracht 20e. Als vete ranen namen aan deze wedstrijd deel de heren J. v. Hoek en W. Dekkers. Aan de 2 km. vrije slag werd deelgenomen door H. v. d. Broek en A. van Delft. ONGEVAL DOOR OVERTREDING. Er zijn heel wat wielrijders, die, komende uit cle richting Dru ilen, op de brug over het afwate ringskanaal met de fiets aan de hand de rijweg oversteken en dan onderlangs de dijk weer uitkomen op de voor wielrijders verplichte weg die onder het viaduct door aan het Hoogcinde Baardwijk binnenkomt. Deze manoeuvre be tekent weliswaar een hele verkor ting van de onderdoor-rit, maar zij is ook verboden. En dat zij ook gevaarlijk kan zijn, bleek he denmorgen, toen do wielrijder A. v. d. I). uit Drunen op deze wijze de weg overstak en op het tegen over liggende rijwielpad een bot sing veroorzaakte met de brom fietser N. W. uit Waalwijk. De bromfietser kwam daarbij zoda nig te vallen dat hij met een ge broken sleutelbeen naar het Sint Nicolaasziekenhuis moest wor den vervoerd. Dr. van Heesbeen verleende eerste hulp. Een ongeval dat voor v. d. D. nog wel een onaangenaam staar tje zal hebben. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Jachthond: plastic regenjas; da meshandschoen; zwartharige tac kel; grijs damesvest; wit-grijs konijn; wandelwagentje; porte monnee; baddoek; wit kinder schoentje. Verloren Polshorloge; zilveren rozen krans; rode step; loonzakje; rose damesvest; zwembroek; hand doek en polocap; poes; doublé schakelarmband; mechelse her der; damesportemonnee; leren sigarettenkoker; bruin lederen portefeuille; fietstas. RUILVERKAVELING OOST-LANGSTRAAT. In hotel Prinsen te Vlijmen zal op vrijdag 4 sept. a.s. een officiële vergadering worden gehouden in verband met de ter visie legging van het Ruilverkavelingsplan Oost-Langstraat door Ged. Sta ten. Deze vergadering, die 0111 9.30 uur zal aanvangen, heeft een in formatief karakter en zal worden bijgewoond door personen van diverse overheids- en landbouw kundige instanties, door burge meesters uit de omgeving en ui teraard door grondeigenaren uit het ruïiverkavclingsblok. Men verwacht dat de stemming over deze grootscheepse ruilver kaveling in het najaar plaats zal hebben. SCHUTTERSNIEUWS. Zondag 30 aug, had in Besoijen het derde treffen plaats tussen de Langstraatse schutters. De op komst was zeer goed; niet min der dan 92 personen namen aan de wedstrijd deel, waarvan er 43 vier punten wisten te behalen. De uitslag van dit concours is als volgt: Drunen 24 pnt.; Elshout, Haar steeg I en Besoijen I, allen 22 p.; Heusden 21 p.: Baardwijk en Vlij men 20 p.; Besoijen II 19 p.; Herpt en Baardwijk I 18 p.Haur- steeg II 17 p. Personeel1 W. v. d. Broek 2 W. van Casteren; 3 W. Pullens; 4 Chr. Klerkx; 5 H. Kectels; 6 M. van Leeuwen; 7 E. van Beurden; 8 W. Klerken; 9 A. van Beijnen: 10 K. van Beurden. Na afloop dankte de heer H. Mulders, voorzitter van de L.S.B., voor het goede materiaal en de zorgen waarmee St. Crispijn van Besoijen dit concours zo schitte rend heeft doen slagen. Daarna reikte de hoofdman de prijzen uit. De totale stand over de drie dit seizoen gehouden concoursen is: Drunen 70 n.; Elshout 09 p.; Haarsteeg I en Besoijen I 08 p.; Baardwijk I en II 02 p.; Besoijen II 00 i).; Heusden 58 p.: Vlijmen 57 p.; Herpt 57 p.; Haarsteeg II 48 punten. I Het volgende treffen zal plaats hebben op 27 sept. in Baardwijk, j Dit belooft een spannende strijd te worden., gezien de nuntenstand van heden. Die datum moeten ook de inschrijvingen voor het kasteleinsconcours binnen zijn, waarvan dan ook de datum be kend kan worden gemaakt. Aan vang 12 uur, daar die dag de eind- kamp zal worden uitgestreden. Nog 10 candidaten zijn er over voor het kampioenschap. Tevens zal daar ook 'n schild verschoten worden onder het be stuur als tegenprestatie voor de werkzaamheden, door hen in het afgelopen jaar verricht. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Geef me 'n kans", 18 jaar. Luxor 8 uur: „Overval in de duivelspas", 14 jaar. Dinsdag. Raadhuis 8 uur: Opening van schilderijententoonstelling „De Keerkring" door burgemeester Teijssen; deze expositie duurt tot 13 sept. Woensdag. Cantine Timtur 8 uur: repeti- 1 tie gehele Waal wij ks Orkest. 8 uur repetitie dameskoor Oe fening en Vermaak in De Twee Kolommen; tevens bestuursver gadering. Zondag. 12 uur repetitie mannenkoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. VOETBALUITSLAGEN. Eredivisie NACFeijenoord 00 PSV—Ajax 1—1 MVV—Fortuna '54 0—6 Willem IIElinkwijk 31 DWS—ADO 2—4 DOS—Volendam 2—0 SittardiaRapid JC 11 EnschedeBlauw-Wit 63 Sparta—VVV 6—0 Eerste divisie A ExcelsiorBW 04 VolewijckersKFC 01 Eerste divisie B RCHHeracles 11 ZFC—Go Ahead 2—3 LimburgiaGraafschap 50 Hermes-DVSLeeuwarden 52 SHSVSV 1—4 AGOVVHelmondia '55 62 DFCEindhoven 32 Alkmaar—DHC 3—1 Tweede divisie B VelocitasZeist 71 ZwartemeerBe Quick 22 Waalwijk w.s.c.—oss 5—3. Het was een geheel ander WSC dat 'n overigens bescheiden aan tal supporters gisteren tegen de 2e klasser OSS aan het werk ge zien heeft. Werd de vorige week zondag in een zeer matte wed strijd kansloos met 3van Best verloren, gisteren waren 't voor namelijk de oranje-zwarten die de lakens uitdeelden. En zij de den dat dikwijls op hoopgevende wijze. Er werd niet alleen feller en intelligenter gespeeld, maar 't klopte over alle linies ook veel beter dan afgelopen zondag, zo dat men heeft kunnen genieten van een aantrekkelijke wedstrijd. Er blijven natuurlijk nog wel een aantai wensen, maar over het ge heel genomen mogen we zeggen, dat deze wedstrijd op een goed 3e klas-niveau stond en dat ook het tempo goed lag. WSC opende de score al na en kele minuten, toen Piet Hlijle vens snel doorsprintte op een scherpe pass en in eerste instan tie weliswaar tegen de vallende doelman schoot, maar daarna de terugspringende bal rustig in het net deponeerde. Lang liet OSS niet op antwoord wachten, want enkele minuten later kogelde de OSS-rechtsbinnen de bal uit een voorzet ineens langs doelman Bergmans. Daarna was het weer WSC, dat via Jacques Muskens uit een voortreffelijke pass van Piet Blijlevens op 21 kwam. Kort daarop was het Jan Mande- makers, die Muskens een prach tige pass toeschoof, waaruit ze ker een derde doelpunt geboren zou zijn, als Jacques niet op on geoorloofde wijze van de bal was gedrongen. Het was uitstel van executie, want Piet Blijlevens joeg de vrije schop hard en hoog in de touwen. WSC kreeg er zin in en het was Jacques Muskens die met een afstandschot num mer 4 op het scorebord bracht. Daarna begon OSS uit een ander vaatje te tappen en de WSC-de- fensie kreeg het even zwaar te verduren, maar verder dan één doelpunt kwamen de Ossenaren toch niet. Na de rust was de strijd min der boeiend. De vermoeidheid be gon een woordje mee te spreken en bovendien zaten de oranje- zwarten of fluweel, toen rechts buiten Gouda er 52 van maak te. Dat OSS er tenslotte nog 53 van maakte, was nauwelijks nog van betekenis. Met deze laatste oefenwedstrijd heeft WSC een visitekaartje ge deponeerd, dat hoopvolle ver wachtingen voor de competitie wettigt. En hopelijk gaat de aan- valslinic dan nog wat meer alle kansen uitbuiten. Met wat meer felheid en oplettendheid hadden het gisteren ook acht doelpunten kunnen zijn. R. W. B. RWB—DESK 2—0 In een fantastische eindspurt overklasten de tricolores in hun laatste wedstrijd voor het neder- laagtoernooi het sterke en al bij voorbaat als overwinnaar ge boekte Desk. Twee prachtige doelpunten, ge scoord in de 20e en 30e minuut van de tweede helft, beide door de in deze wedstrijd wel zeer ac tieve centervoor, beslisten over 't lot van de gasten, die tevergeefs geprobeerd hadden een bres tc slaan in de, deze dag wel zeer sterke verdediging van RWB. Voetbal blijft voetbal, schre ven wij vorige week in ons voor verslag en dat is deze wedstrijd wel zeer bijzonder tot zijn recht gekomen. Desk startte met een klein overwicht waarin zij op de gelijke wijze hun 2e klasserschap toonde en de achterhoede van de gastheren moest alle zeilen bij zetten om erger, d.w.z. een doel punt te voorkomen, wat hen, dank zij het sublieme spel van de backs en stopper, inderdaad gelukte. Zo was het voor de rust een wederzijds verkennen van de verdediging der tegenpartij, doch de combinaties waren niet zui ver genoeg en de verdediging van de beide clubs waren opper machtig. Na de rust, die met dubbel- blanke score werd ingegaan, moest RWB tegen de wind op tornen en er zullen weinig toe schouwers zijn geweest die hen ook maar enige kans gaven, maar zoals gezegd, voetbal blijft voetbal, verrassingen zijn niet uitgesloten en die zijn dan ook uit de bus gekomen, na plm. 20 minuten een mooie voorzet van rechts, waaruit de centervoor op sublieme wijze inschiet, onge veer 10 minuten later een prach tige aanval, waarbij de bal van voet tot voet door de verdediging der gasten wordt gespeeld en op prachtige wijze wordt met een mooie kopbal 20 aangetekend. Er is dan eigenlijk maar één elftal dat voetbalt, want RWB snijdt op fantastische wijze door de verdediging heen en door non chalant schieten gaan diverse kansen verloren, bovendien geeft de verdediging van de thuisclub bij de enkele doorbraken die er komen, niet thuis, zodat het ein de aanbreekt met een 20 stand voor RWB in de beste wedstrijd van het toernooi, die op uitste kende wijze werd geleid door de heer G. Kruif en zodoende een, in alle opzichten geslaagd toernooi, afsloot. De le prijs (elf paar voetbal schoenen) zijn zodoende in het bezit gekomen van Concordia SVD uit 's-Bosch, de enige club die RWB een nederlaag wist te bezorgen, de tweede prijs, elf voetbalshirts, zijn voor de Vecrse Boys 22 en de de twee 2c klas- sers, Uno Animo en Desk gaan Legen de verwachting in met le ge handen huiswaarts, nogmaals een onderstreping van „voetbal is voetbal". Een voor 100%, vooral sportief geslaagd toernooi. PRACHTIG GESLAAGD JEUGD- TOERNOOI VAN R.W.B. Goed voetbalweer, uiterst spor tieve wedstrijden en een buiten gewoon vlot verloop kenmerk ten het jeugdtoernooi, dat door de jeugdcommissie van RWB voor zaterdag j.l. werd georgani seerd voor spelers tot 10 jaar. Er waren 2 poules, elk van 4 clubs, die op beide terreinen elk 3 maal moesten aantreden. Zeer aardige wedstrijden waren er te zien, wedstrijden waarin vooral Veerse Boys, lette/lijk en figuur lijk boven de andere uitstaken en zeer prettige tegenstanders wa ren. De uitslagen op zaterdag waren: Poule A: RKC—RWB 2 Desk—RKDVC 3—1 RKDVC—RKC 3—0 RWB—Desk 1—2 RKDVC—RWB 2—0 Desk—RKC -4—0 Poule B: "Waspik-Veerse B. 07 WSC—Baardwijk 1—5 Vecrse Boys—WSC 4—0 WaspikBaardwijk 24 Veerse BovsBaardwijk 41 Waspik—WSC 1—5 Zo werden Veerse Boys en Desk nummer 1 van hun poule en kwamen zondag tegen elkaar in de finale. Baardwijk en RKDVC moesten strijden om de 3e en 4e plaats. RKDVC wist met 4-2 van Baard wijk le winnen en in een finale waarin Desk tot de rust een 10 voorsprong had, wist Veerse B. na rust met goed voetbal tenslot te met 51 te winnen. Een dik verdiende le prijs dus voor de Veerse Boys, de 2e prijs voor Desk, de 3e voor RKDVC en de 4e voor Baardwijk. Bij de prijsuitreking bracht de voorzitter van de RWBjeugd commissie de heer M. Bruur- mijn, dank op de eerste plaats aan de verenigingen. Hij'zei o.a. dat dit toernooi was georgani seerd om de verenigingen dichter bij elkaar te halen, waarvoor op de eerste en voornaamste plaats de voetballers zelf hebben ge zorgd door de wijze waarop de wedstrijden zijn gespeeld, zonder een wanklank, zelfs zonder een woord. Verder dankte hij de scheids rechters, de lieren L. v. d. Heu vel en de Gebrs. Wagemakers, die belangeloos voor de goede leiding zorgden. De leider van RKDVC bracht de organiserende vereniging nog dank en feliciteerde hen met dit prachtig geslaagde toernooi. KNVB Afdeling Noord-Brabant. Indeling seizoen 19591960. le klas 102. Bavel; Be Ready; Jeka; Neer- landia; PCP; Raamsdonk- SAB; TVC '39; UW; VCW; VOV; VVR. le klas 104. Audacia; Broekhoven; Gloria; Jong Brabant; Oisterwijk; Ons Vios; RielSportver. '32; Tuldo- nia; Waspik- White Boys; Wit Zwart. le klas 110. Baardwijk 2; Boxtel 2; Concor dia 3; DESK 3; Heusden 2; Hic- Tonymus 2- RWB 2: Taxandria 3; Veerse Bovs 2; Vlijmense Bovs 2; Voab 3; WSC 3. 2e klas 205. Be Ready 2; Dussense Boys; Madese Bovs 2- Siveo; Terheii- den; TPO; TSC 3; Veerse Boys 3; Virtus 2; WVO 2. 2e klas 210. Baardwijk 3- Berkdijk 2; DESK 4; Haarsteeg 2; RKDVC 3; Sport ver. '32 2; Vlijmense Boys 3: Waspik 2; Wilhclmina 3; WSC 4 3e klas 313. Dussense Bovs 2; Raamsdonk 2; Richt 'Oh 2; RKC 3; RWB 3; Veerse Boys 4; Waspik 3- White Boys 2. 3e klas 314. Baardwijk 4; Be Ready 3; Dus sense Boys 3: Raamsdonk 3; Right 'Oh 3: RKC 4- Waspik 4; White Boys 3; WSC 5. 3e klas 315. Berkdijk 3; DESK 5; Heusden 3; Nicuwkuik 2; RKC 5- RKDVC 4; Vlijm. Boys 4; WSC 6; RWB 4. 3e klas 317. Broekhoven 3; DVVC 3: Hie- ronyinus 3: Korvel 3; Ons Vios 3: SVG 3; TAC 4; Uno Animo 3; WSJ 3; Zigo 3. 3e klas 325. Haarsteeg 3: Helvoirt 3; Herpt- se Boys- OVH 3: RKDVC 5; RKJ VV 3; TICO; Vlijmense Boys 5; Zwaluw VFC 3. Zaterdagmiddagcompetitie. le klas. Chrislandia; Good Luck 2; HNC; Kogelvangers-, ONI; PTT; Seolto; Sincrdiek; Vrederust.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2