De Echo van het Zuiden DRUNEN IwyLi 7 IceL de zonnige RANG DAMES- VESTEN RAN G cü i/ets/uip&UfUf. van domste wuj. Scholten's Textiel r m ~i i a :a". Capelle Waspik Sprang Grote sortering NATUURLIJK Grotestr. 175 Waalwijk VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1959 82e JAARGANG No. 71 RUILVERKAVELINGSPLAN VOOR OOSTELIJK DE LANG STRAAT BESPROKEN. Dinsdagavond had in de zaal van café Elshout een vergadering plaats waarop het Ruilverkavelingsplan voor Oostelijk de Langstraat, dat momenteel op de diverse gemeente huizen ter visie ligt en dat eind ok tober in stemming zal komen, be sproken. Het gold hier de voorgeschreven informatieve vergadering, welke tij dens het ter visie liggen moet wor den gehouden en welke in tegen stelling tot een vergadering in de hele streek door de cultuur-tech nische dienst in iedere gemeente wordt gehouden. De vergadering werd geleid door de heer de Pijper van de cultuur technische dienst die op de zeer ve le vragen welke gesteld werden 'n zeer duidelijk antwoord wist te ge ven. De vragen behelsden over het algemeen subsidie-regelingen, ver disconteren van grondinbreng en speciaal de regeling voor hen die in die gebieden liggen welke in ver band met de uitbreidingsplannen van de gemeente niet in de ruilver kaveling vallen. Het bleek uit de heldere antwoorden van de heer de Pijper dat de ruilverkavelingswet in zeer vele dingen voorziet en dat practisch alles is geregeld. Maar evenzeer bleek ook dat de plaatse lijke commissie, welke straks als de ruilverkaveling wordt aangenomen 'n zeer belangrijk contactorgaan is. Op deze informatie-avond in Dru- nen werd hoofdzakelijk gesproken over de verkaveling in deze ge meente. Uit deze informatie-avond is wel gebleken dat er voor de ruilverkaveling, zoals deze is voor gesteld, geen algemene bezwaren bestaan. RUILVERKAVELING. De totale kosten van het 8871 ha. grote blok zijn geraamd op 29% miljoen. Van rijkswege zal hierop een subsidie worden verleend van 69%. In het te verkavelen blok is een landschapsplan opgenomen, waar van de kosten geraamd zijn op f 284.500. Deze kosten worden ge heel door subsidie gedekt. In het te verkavelen blok zijn 10 nieuwe boerderijen gepland, met een ge middelde bedrijfsgrootte van 18 ha. In verband met het feit, dat ook bedrijven door de uitbreidingsplan nen soms in gedrang zullen komen, mag worden verwacht dat dit aan tal van 10 wel zal worden over schreden. De stichtingskosten der boerderijen zijn begroot op f 880.000.Het gesubsidieerde be drag hiervoor is f 330.000. Voor de uitrusting van tuinbouw bedrijven is f 500.000.uitgetrok ken. Dit bedrag zal door de betrok kenen in de vorm van ruilverkave lingsrente aan het rijk moeten wor den terugbetaald. Het te verkavelen gebied wordt begrenst door de Maas, Dieze en afwateringskanaal. In het gebied liggen de gemeenten Drunen, Vlij men, Heusden en Engelen en de kerkdorpen Elshout, Haarsteeg, Herpt, Hedikhuizen en Bokhoven. In totaal liggen in dit gebied 922 land- en tuinbouwbedrijven. Hoe wel in het algemeen rapport over sanering wordt gesproken, blijkt de ruilverkavelingswet hiertoe alleen de mogelijkheid te openen, maar ze ker niet te verplichten. Sanering zal dus een zaak blijven van vrij- willigheiden juiste voorlichting. Voor het ontsluiten van de nieuwe kavels, die een diepte zullen heb ben van 250 tot 400 m. zal 145 km. nieuwe weg worden aangelegd. De nieuwe Langstraatweg, die ook aan gelegd wordt al zou de ruilverka veling niet doorgaan, is wel in de ruilverkaveling opgenomen in die zin, dat zij medewerkt aan de ont sluiting van het gebied. Voor een goede waterbeheersing zijn een aantal waterlopen ont worpen en is het ruilverkavelings- gebied gesplitst in twee bemalings- gebieden. Er worden vier nieuwe gemalen gebouwd, één onder Doe veren, één onder Hedikhuizen en twee aan het Drongels kanaal. Ook de reorganisatie van de waterschap pen is een punt van het programma. De centrale cultuur-technische commissie acht de totstandkoming van een administratief waterstaat kundige reorganisatie noodzakelijk. Zij wil het gehele gebied, eventueel met de buitenpolder van Waalwijk, tot een waterschap samenvoegen. Voor landschapschoon, voor na tuurwetenschappelijk of cultuur historisch oogpunt vallen verschil lende punten buiten de ruilverka veling b.v. drie eendenkooien, het bos rond het kasteel Nieuwkuik en verschillende wielen in Haarsteeg, Nieuwkuik, Vlijmen en Drunen. POSTZEGELCLUB.. De postzegelclub alhier hield woensdagavond in hotel Royal een algemene ledenvergadering.. De postzegelclub Drunen die reeds 3 jaar bestaat, heeft plm. 30 leden en houdt iedere eerste woensdag van de maand in hotel Royal een ruilavond. De belangstelling voor de postzegelclub is steeds groeiende. Op de vergadering van woens dag jL werd het bestuur uitgebreid met een tweede voorzitter en een penningmeester. Tevens werd een beheerder aangesteld voor aankoop van nieuwe uitgave uit elk gewenst land. Ook werd het plan opgesteld, om naast de senioren ook een juni oren-afdeling te stichten met een aparte ruilavond. Ook de leden wervingsactie zal intensief worden voortgezet. ST. HUBERTUS GELDE. Bij de derde ronde van het con cours van de Langstraatse Schut- tersbond kreeg het St. Hubertus- gilde uit Drunen de 24 punten en staat met 70 punten aan de leiding. Een mooie prestatie van de vereni ging, die pas kortgeleden werd her opgericht. W. v. d. Broek behaalde bij de personele prijzen een eerste, en H. Ketels een vijfde prijs. Op 28 sept. zal in Baardwijk de laatste ronde worden geschoten. DVC 1—SCHIJNDEL 1 In 't kader van de oefenwedstrij den voor de komende competitie speelt DVC - zaterdagmiddag om half zes een oefenwedstrijd tegen Schijndel 1. ZWEMVAARDIGHEIDS- DIPLOMA'S. Voor de 2e maal dit jaar werden aan het gemeentelijk zwembad „De Pleune Wiel" jeugdzwemvaardig- heidsdiploma's uitgereikt. Deze keer waren het er 68, 44 meisjes en 24 jongens. In juni werden aan 26 meisjes en 25 jongens de diploma's uitgereikt. De animo voor de zwemsport on der de jeugd is in Drunen wel zeer groot, het behalen van de zwem- vaardigheidsdiploma's is hiervan wel het beste bewijs. Met deze war me zomer is overigens de belang stelling voor het zwembad wel bij zonder groot geweest. Jammer ge noeg beschikt Drunen nog niet over een zwembad, waarvan gezegd kan worden dat het aan de eisen des tijds voldoet. Vele beperkingen staan de zwemsport nog in de weg, denken wij alleen maar eens aan de beperkte openingstijden. Een nieuw zwembad wordt met het toenemende vreemdelingenverkeer en de grote animo voor de zwem sport in Drunen een urgentie van de eerste rang. De diploma's werden behaald door: Diploma A meisjes: Nelly van Delft, Sacha Wijmer, E- lientje Ravesteijn, Janny Cales, Jac queline Verdiesen, Anny van der Meijden, Annemarie van Rooij, Ma rijke de Groot, Ria Brok, Mieke Klerks, Janny van Drunen, Anny van Halder, Ine de Wit, Riet Vrij hoeven, Trudi Elshout, Elly Mus- kens, Nelly van Doorn, Hetty van Loon. Diploma B meisjes: Janny Cales, Marijke Brok, Elien- tje Ravesteijn, Gonny Verhoeven, Ria van Drunen, Jacquline Verdie sen, Sacha Wijmer, Anny Knippels, Lily van Gilst, Tonny Pulles, Nelly Floris, Anny de Wit, Hanny van Gorp, Joke v. d. Hoven, Rietje Mimpen, Barbara Smits, Henriët- te v. d. Wiel. Diploma C meisjes: Piety Kamp, Lia Lambrechts, Mar lies v. Nistelrooij, Joantien Wage- makers, Corry van Huiten, Trees v. Halder, Jeanne van Huiten, Sjaan Smetsers, Jeanne van Drunen. Diploma A jongens: Wim Knippels, Kees van Delft, Jan Schapendonk, Boudy Falkenburg, Henny van de Wiel, Stephan van Heugten, Tonny de Gouw, Hans Klerx, Antoon Klerx, Martin Ass- mann, Christ Schapendonk, Jos Kouwenberg, Frank Groot, Martin de Munnik, Benny Falk. Diploma B jongens: Peter v. d. Wiel, Bart van Loon, Frans v. d. Wiel. Diploma C jongens: Peter de Bont, Tonny Wagemakers, Gieliaan Willemse, Johan Verhoe ven, Frans v. d. Wiel, Kees Brok. DANSSCHOOL. In de Hoge Braken begint op dinsdag 15 sept. een danscursus voor beginners en tevens later op de avond om 9 uur een danscursus voor ouderen en gehuwden. Deze cursus, waarvoor naar wij ver nemen, een goede belangstelling be staat, staat onder leiding van de heer en mevrouw Evers, erkende dansleraren. NED BOND OUD-STRIJDERS. De Ned. Bond van Oudstrijders, afd. Drunen, houdt a.s. zaterdag 5 sept. in de zaal van café Elshout een algemene vergadering. Op maandag 7 sept. houdt de afd. Drunen een onderlinge schietwed strijd en oefenavond. DUIVENSPORT VREDESDUIF Concours Duffel, 80 km. A. v. Kuyk 1 8, M. Pelders 2. G. v. Tuyl 3 25, P. Willemse 4, Falken burg 5, M. Oosterwaal 6, W. Nelis 7 10 17, H. v. Huiten 9 22, G. van Boxtel 11 14 19, N. Dekkers 12, P. Baart 13, M. v. Sluisveld 15, H. Brok 16 26, N. v. Drunen 18 21, N. Dekkers 20 24 27, A. v. Halder 23, Eerste duif 10.19.43; laatste duif 10.31.32. ZONDAGDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 5 en zondag 6 sept.: Dienst: dr. v. d. Wouw. AGENDA Vrijdag 4 sept.: 7 uur: Inkorven Vredesdüif, v. d. Geit; 7 uur: Trainen DVC; 8.30 uur: repetitie Harm. De Vol harding. zaterdag 5 sept.: 5.30 uur: DVC 1Schijndel 1 8 uur: „Rivalen van het circus", 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur: Ledenvergadering B.O.S., zaal Elshout. zondag 6 sept.: 11.30 uur: Repetitie Harm. De Vol harding, zaal Elshout; 11-30 uur: repetitie Harm. Beatrix, zaal van Delft;; 11.30 uur: R.K. Bibliotheek, Hoge Braken; 11.30 uur: Vergadering St. Hubertus gilde, Gildehuis, café Elshout. 5 uur: „Rivalen van het circus": 8 uur: idem, 14 jaar, Hoge Braken. BALLETLESSEN. 11 ■UI IHK.i Maandag a.s. zullen de balletles sen o.l.v. mej. Tini Pijpers in de Hoge Braken weer een aanvang ne men. De lessen zijn weer op gewo ne tijden vanaf 4.30 uur tot 8.30 uur, ieder uur een groep. „RIVALEN DER MANEGE". Hartstocht, haat en jalouzie in de circus-, wereld is het thema waarop dit boeiende en spectaculaire filmverhaal is gebaseerd. Hoofdpersoon is de beroemde circusar tiest Bimbo (Claus Holm), die met zijn vrouw Marianne elke avond voor het sen sationele slotnummer aan de trapeze zorgt. Op zekere avond vangt hij Marianne echter verkeerd op en zij stort dood neer. Dit on geval grijpt Bimbo zo aan, dat hij steeds verder afzakt, zich aan drank te buiten gaat en tenslotte ontslagen wordt. Zijn schoonzuster brengt hem dan de laatste slag toe door hem te laten ontzetten uit de ou derlijke macht over zijn dochtertje Monika. Daar is echter ook de leeuwentemster Ivon- ne (Elma Karlowa), die van Bimbo is gaan houden en zich bereid verklaart met hem het trapezenummer in te studeren. Op de avond van de première heeft Bimbo een hevige twist met zijn halfbroer Kovacz, die ook een oogje op Yvonne had. Bij het hand gemeen dat tenslotte ontstaat, wordt een clectrische kabel losgerukt, waarna door kortsluiting brand ontstaat in een stal die vol stro is. Kovacz weet Monica met gevaar voor eigen leven te redden en wordt qrnstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hier bekent Kovacz (Hemut Schmit), dat hij in dertijd aan de apparatuur geknoeid heeft, waardoor Marianne is verongelukt. Ook nu heeft hij weer aan de apparatuur geknoeid, maar gelukkig kan juist voor het optreden van Bimbo en Yvonne de afwijking worden hersteld. Een film vol vaart en spanning uit de bonte wereld van het circus. Zaterdag om 8 en zondag om 5 en 8 u. Toegang 14 jaar. „DE GRAAF VAN LUXEMBURG". Liefhebbers van de operette komen in deze sprankelenwe film voor honderd pro cent aan hun trekken. Het is een vrolijk en amusant verhaal omspeeld door Léhar's melodieuze en romantische muziek. Voorts werd besloten pogingen in het werk te stellen om te komen tot oprichting van een afdeling „Werkende Jeugd". In een op nader te bepalen datum te houden algemene vergadering, waartoe tevens de in aanmerking komende jeugdige leden van de beweging zullen worden uitgenodigd, zul len doel en werkwijze van „Werkende Jeugd" door een bestuurder worden toege licht. GEZELLIGHEID. De toneelvereniging Gezelligheid alhier heeft in studie genomen het toneelspel in drie bedrijven: De Onbekende Wereld. Het ligt in de bedoeling op zaterdagen 17 en 24 oktober a.s. met dit stuk voor het voetlicht te komen. INENTING POKKEN. Op dinsdag 8 september a.s. zal wederom gelegenheid worden gegeven tot kosteloze inenting en her-inenting legen pokken. Voor verdere mededelingen verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. FEESTAVOND. De reisvereniging De Poolsestraat hoopt a.s. vrijdagavond in haar verenigingslokaal De Witte Brug, haar jaarlijkse feestavond te houden. Aanvang 8 uur. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier houdt a.s. zondag een wedvlucht vanuit Chateauroux, over een afstand van 56 km. RECTIFICATIE. De bibliotheek van de maatschappij tot nut van 't algemeen zal niet half sept. a.s. openen, zoals in een vorig nummer werd vermeld, doch op zaterdag 3 oktober a.s. Boeken afhalen van 4.30 tot 5.30 uur in het v.m. gymnastieklokaal. BROMFIETS SLIPTE. In de bocht van de Schoolstraat nabij de pastorie der Ned. Herv. Gemeente slipte de bromfiets van dhr. Jac. van Ree, toen een steen onder het wiel van een passerende vrachtwagen uitspatte en onder het wiel van de bromfiets terecht kwam. Bij de val liep dhr. v. R. naast enkele verwondingen aan zijn hand nog enige inwendige kneu zingen op. V.G.L.O. V In verband met uit te voeren werkzaam heden rondom en in het schoolgebouw van de meisjes v.g.l.o., zullen de lessen van de dagschool eerst 7 sept. aanvangen. WEGDEK VERNIEUWD. In het westelijk gedeelte van de Beneden kerkstraat is men thans gereed gekomen met de werkzaamheden aan het wegdek. Ook hier zijn nu de z.g. kinderhoofdjes ver vangen door klinkerkeien, 'n plaveisel dat voor het verkeer aanmerkelijk betrouw baarder is. 'T WAS VOOR DE BAKKER. Ondoordachtzaamheid van enkele kinde- 1. Een film voor een zonnige zomer, waar mee jong en oud zich uitstekend zal amu seren. Woensdag 8 uur. Toegang alle leeftijden. DOKTERSDIENST. Zaterdag 5 en zondag 6 september wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn waar genomen door dokter H. Winkelman te Sprang, Kerkstraat 99, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 6 SEPTEMBER 1959. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Gc'ref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. B. v. d Meulen CHR. BESTURENBOND SPRANG-CAPELLE. Het bestuur van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. woensdagavond onder leiding van haar voorzitter, de heer W. Kamminga, in vergadering bijeen, tei bespreking van het komende seizoen. In verband met de komende jubileum-pro- paganda-vergadering werd besloten dit punt in een speciaal daartoe te beleggen alge mene vergadering te bespreken, welke al gemene vergadering werd bepaald op woensdag 23 september a.s. ren bezorgde bakker B. een financiële strop. Bij het bezorgen van zijn brood en banket had dhr. B. zijn gedeeltelijk geladen bak fiets in de Schoolstraat aan de kant van de weg gezet om een klant te bezoeken. Deze bakfiets was voor de kinderen een welkom object voor een onderbreking van hun meer normale vakantielolletjes. Zij brachten het vervoermiddel in beweging, maar konden op een gegeven moment niet meer voorkomen dat de bakfiets in de sloot langs de weg tuimelde met alle gevolgen van dien. Een passerende vrachtwagen van de Heineken bierbrouwerij moest er aan te pas komen om de bakfiets weer op het droge te krij gen. Met de fiets en de consumptiegoederen kwam er echter ook het nodige slootwater en eendenkroos naar boven die het brood en de verdere inhoud voor de verkoop on geschikt maakten. ZILVEREN JUBILEUM. De heer Jac. van Dongen zal op maan dag 7 september a.s. zijn zilveren ambtsju bileum vieren bij de Derby schoenfabriek v.h. J. Schaapsmeerders-v. Strien en Co. De heer v. Dongen zal op die dag o.m. door de directeur van de fabriek, dhr. P. Brokx worden gehuldigd. INRICHTING KOOR NED. HERV. KERK. De verkoop van bloemen en fruit uit de tuin van de pastorie van de Ned. Herv. Kerk, een actie welke door het betreffende comité tot inrichting van het koor van ge- Hei is met de kunst toch maar èen moeilijke en verwarde zaak. Dit is geen conclusie, voortspruitende uit een lucide gedachte mijnerzijds, maar een harde en soms wat vermoeiende realiteit, die u bijna dagelijks kunt constateren in uw kranten en tijd schriften en die u nu met eigen ogen en hart kunt vaststellen in ons ge meentehuis, waar tot 13 sept. a.s. een 45-tal doeken van de kunstenaarsver eniging „De Keerkring" te pronk hangt. Ik was dinsdagavond beroepshalve bij de opening van deze expositie en heb daar ervaren dat het eigenlijk al lemaal nog veel moeilijker is dan we tot nu toe gedacht hebben. Of mis schien is het ook wel veel eenvoudi ger dan we altijd gemeend hebben, want de eenvoud kan soms zo simpel zijn, dat ze ontzettend moeilijk wordt en ons voorbijgaat. Als u deze tentoonstelling gaat be zoeken - en dat moet u beslist doen - dan zult u zich niet eenmaal maar tienmaal de vraag stellen „Is dit nu kunst?" Op deze vraag kan ik u geen antwoord geven, want wat voor mij kunst is, is voor u misschien jammer lijke verf ver spilling en andersom. Trouwens, als ik u was zou ik deze vraag helemaal niet stellen, omdat deze expositie niet een verzameling kunstwerken pretendeert te zijn. En schaamt u zich vooral niet uzelf te bekennen dat u het echt niet weet. De deskundige heer Domien van Gent heeft dinsdagavond bij de opening tenslotte precies hetzelfde gedaan, zij het dan ook op de speelse en amusan te wijze van de briljante causeur. Als de heer van Gent zegt: Laten we nu even in het midden laten of dit doek kunst is en of het iets met cultuur te maken heeft", dan mag u gerust rond borstig en op z'n boerefluitjes er uit gooien: „Ik snap er geen donder van!" Beide uitlatingen bedoelen het zelfde. Maar wat u toch wel eens moet proberen is dit: tracht bij alle doeken, ook bij die waarvan u niet de bekende donder snapt, eens na te gaan wat de emotie van de schilder u doet loop niet naar de concierge om te vragen of de goeie nummers wel bij de goeie schilderijen geplakt zijn. Bij het gros der doeken zult u de voorstelling onmiddellijk herken nen: een uit het lood en lendenen ge slagen bokser, èen joffer zonder bloesje aan, een aantal landschapjes, een fusillade, en het portret van een juffrouw die, naar men zegt (rustig laten kletsen), heel veel weg heeft van iemand in stedelijke overheids dienst. Zonder catalogus zult u ech ter tevergeefs zoeken naar „Zweef molen" en „Bergmeer"maar troost u dan met de gedachte dat elke an dere naam ook goed is. Net zo goed als een mooi of lelijk meisje Sylvia of Heintje kan heten, kan een schil derij tegenwoordig „Zweefmolen" of „Vodden" genoemd worden. Het is maar wat de ouders er in zien. Maar als u toch een wat steviger houvast wil hebben bij het bezoeken van deze hoogst interessante exposi tie, dan hebt u misschien iets aan het volgende. Stelt u de vraag: „Is dit nu kunst' met als uitgangspunt dat kunst datgene is waar het kunnen van de meesten ophoudt, dan hangt er toch wel kunst bij; gaat u er van uit, dat niets uit de kunstenaar kan komen dat niet in de mens is, dan is het bijna allemaal kunst; meent u (met Oscar Wilde), dat geen enkele grote kunstenaar de dingen ziet zo als ze zijn, omdat hij, als hij dat wel deed, niet langer een groot kunste naar zou zijn, dan is het van a tot z kunst wat deze tentoonstelling u voorzet; en gelooft u (alweer met Oscar Wilde), dat alle kunst volko men nutteloos is, dan ziet u 45 kunst werken. U ziet, er hangt toch nog al wat kunst in het raadhuis tot 13 sept. a.s. De kunst mag dan haar schaduw zijden hebben, de Waawlijkse ivo- ningbouw heeft ze ook, maar daar speelt het raadhuis echt geen rol in, al zullen er misschien wel mensen zijn die menen dat het de schuld van de gemeente is, dat die woningen in Baardiuijk-West zo ontzettend traag klaar komen. De gemeente is hier on schuldiger dan ooit te voren. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat de mensen die daar een woning hebben toegewezen gekregen, die in 1958 klaar zou zijn, alsmaar denken dat ze de verkeerde kalender in huis heb ben. En daarom zou het toch wel leuk zijn, om niet te zeggen „hoogst nood zakelijk", dat er eens een beetje har der getrokken werd aan de afwerking van die woningen. Als dat zo door gaat met die anderhalve schilder, kunnen de mensen, die nu zo onder hand hun 1-jarige wachttijd vieren, de hele winter door blijven tandak- ken. Aannemen is een mooi ding. Maar op tijd opleveren niet min der. Of niet? Of wel? Of niet of wel of wel of niet? Of helemaal niet of helemaal wel? Of niet helemaal of wel helemaal? Voelt u nu hoe ontzettend moeilijk het allemaal is? Of niet? Of - natuurlijk - wel? noemde kerk werd gehouden, bracht f 133.15 op. INTREDE CANDIDAAT VERPLOEG. Candidaat S. W. Verploeg uit Utrecht zal zondagavond 6 september a.s. na des morgens vooraf te zijn bevestigd door Ds. G. Spilt van Utrecht, intree doen als pre dikant van de Ned. Herv. Gemeente van Waspik, waar hij beroepen is in de vaca ture van Ds. K. Schipper, die op 1 maart van dit jaar naar Ederveen is vertrokken. Candidaat Verploeg werd op 24 april 1930 uit een onderwijzersgezin te Lunteren geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium, het Marnixcollege te Ede en studeerde daarna verder nog aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij op 10 april 1957 zijn candidaats- en in september van het vorige jaar zijn kerkelijk examen deed.. Nadat can didaat Verploeg eerst enige maanden te Utrecht in de wijkgemeente van Ds. G. Spilt werkzaam was als vicaris, werd hij op 10 juli van dit jaar na een te Utrecht gehou den collequim toegelaten tot de Evangelie bediening in de Ned. Herv. Kerk. BENOEMINGEN VGLO EN GLO. Tot hoofd van het VGLO voor meisjes is met ingang van het nieuwe schooljaar be noemd de Eerw. Zuster Angelica. Als leer kracht aan genoemde school is voorts nog benoemd mej. J. van Dongen uit Raams- donk. Aan de school voor gewoon lager on derwijs is in de vacature van Zuster An gelica voorzien door de benoeming van de Eerw. Zuster Blandina tot hoofd van deze school, terwijl als onderwijzeres aan de la gere school nog werd benoemd mej. M. Crooymans uit Helmond. INTERKRING SPORTDAG. Zondag 6 september a.s. wordt jn U- den de jaarlijkse interkring sportdag van deRKJB gehouden, waaraan de drie best geklasseerde ploegen van elke kring (on geveer 30 in totaal) van 't gehele NCB-ge- bied mogen deelnemen. Voor de opmerke,- lijke prestaties welke de jonge boeren uit Waspik in het afgelopen seizoen op de kringsportdagen leverden is ook onze plaat selijke afdeling voor deze interkringdag uitgenodigd. De vereniging als geheel moet deelnemen aan twee verplichte oefeningen en een vrije oefening en verder aan de pyra- midebouw. Verder zullen nog enkele leden uitkomen op de athletieknummers hoog springen, verspringen en hinkstapsprong. Na 3 jaar achtereen als 2e op de kring sportdag te zijn geëindigd (een zeer bij zondere prestatie) gooien de jonge boeren uit Waspik deze keer hoge ogen naar de hoogste titels. BEKERVOETBAL. De eerste elftallen van de Waspikse voet balverenigingen Waspik en White Boys ko men zondag uit in de bekerwedstrijden van de Brabantse Bond. White Boys I speelt thuis tegen WSC 111 en Waspik ontmoet in dit kader Right Oh I in Geertruidenbcrg. JEUCD OP TOURNOOI. Het B-elftal van de voetbalver. Waspik dat deelnam aan het jeugdtournooi van G.- Luck, heeft op dit tournooi de 2e prijs be haald. Na in haar poule als le te zijn ge ëindigd, moest het in de finale met 1-0 zijn meerdere erkennen in Good-Luck. Het A-elftal bracht het er bij RWB minder goed af. Deze knapen waren na 3 nederlagen voor verdere deelname uitgeschakeld. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten in de Ned. Herv. Kerk alhier voor zondag 6 sept. zijn als volgt 9.30 "uur Ds. G. Spilt uit Utrecht, bevesti-. ging candidaat S. W. Verploeg uit Utrecht. 18 uur intrede candidaat S. W. Verploeg. WASPIKSE KERMIS EEN GOED GESLAAGD FEEST. De Waspikse kermis heeft zowel voor de zakenmensen als voor de feestvierenden een goed en plezierig verloop gehad. In de di verse café's en danszalen, alsook in de ca- fetarias en op het kermisterrein was het een gezellige drukte en was de stemming op perbest. En hoe kan het ook anders als een dergelijk volksfeest 'n glansrijke opening krijgt zoals de Gemengde Zangver. Polym- nia die ook dit jaar weer verzorgde voor een talrijk publiek. Onder leiding van de

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13