DRUNEN De Echo van het Zuiden VLIJMEN Gemeenteraad WAALWIJK PIET VAN OSS ZEGEVIERDE IN WAALWIJKSE ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Sprang-Capelle GERO cassettes Stassar Waalwijk Agenda en pre-adviezen Leni Fijneman ook nu weer sterkste bij de dames POLOPLOEG STELDE TELEUR -m n-*nnrrn Bezoekt de DEMONSTRATIES P. VERHOEVEN-v. DELFT Grotestraat 138 - DRUNEN Elshout Sprang Capelle MAANDAG 7 SEPTEMBER 1959 82e JAARGANG No. 72 openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, te houden op donderdag 10 september 1959, te 19Vè uur, ten gemeentehuize. 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering gehouden 30 juli 1959. 2. Ingekomen stukken: a. Van de Gedeputeerde Staten: Goedkeuringen van raadsbesluiten. b. Van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim: Verslag over 1958. c. Controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Voorstel tot het verlenen van een subsidie ten behoeve van de tijd aanwijzing en verlichting van de klok der St. Janskerk. 4. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van besmettelijke-ziekten-gelden. 5. Voorstl tot wijziging van de verordening op de heffing van marktgelden. 6. Voorstel tot het verlenen van garantie op de voet van het besluit bevordering eigen woningbezit. 7. Benoeming leden der commis sie van advies inzake uitvoering der woonruimtewet. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet 1920 voor aan schaffing van leermiddelen ten be hoeve van de r.k. misjesschool aan de St. Crispijnstraat. 9. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een krediet voor het uitvoe ren van herstellingen aan de gemeen tetoren te Baardwijk. 10. Voorstel inzake onderhandse verhuring van sportterreinen in het gemeentelijk sportpark. 11. Voorstel inzake onderhandse verpachting van cantinegebouwen in het gemeentelijk sportpark. 12. Voorstel tot verkoop van grond ten oosten van de Burgemees ter Verwielstraat. 13. Voorstel tot het aangaan van geldleningen. 14. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag tot hetwelk kas geldleningen kunnen worden opgeno men in de maanden september, okto ber en november 1959. 15. Wijziging begroting. 16. Voorstel tot wijziging van de spaarregeling voor het gemeenteper- soneel. Uurwerkinstallatie en verlichting r.k. kerk Sint Jan. Door het r.k. kerkbestuur der parochie St. Jan Baptist is het verzoek gedaan voor subsidie voor de vernieuwing van het uur werk en de elektrische verlich ting aan de toren van de St. Jans kerk. Het huidige uurwerk met de doorbij behorende luidklokken dateert van 1926 en werd in dat jaar, middels een subsidie van de gemeente ten bedrage van 6.500, zijnde de totale kosten, aange bracht. In de vergadering van decem ber 1948 heeft de raad een kre diet van 500 (wederom de tota le kosten) beschikbaar gesteld ten behoeve van het aanbrengen van een complete elektrische in stallatie voor verlichting van drie torenwijzerplaten. Uit het vorenstaande blijkt dat de tijdaanwijzing en de verlich ting van de wijzerplaten aan de toren van de St. Janskerk in het verleden volledig voor rekening van de gemeente hebben plaats gevonden, een en ander met dien verstande, dat de onderhoudskos ten voor rekening van het kerk bestuur zijn gebleven. De elektrische verlichting da- leert van 1938 en is na de oorlog nog eens gerevideerd. Zij is ech ter van het oudste systeem ,func- tionneert dikwijls niet en vraagt veel onderhoud, hetgeen uiter aard erg kostbaar is. Het is derhalve noodzaak, dat het uurwerk en de elektrische verlichting vervangen worden door een betrouwbare, moderne installatie zonder veel onder houdskosten. Dat het uurwerk niet betrouw baar is, blijkt wel uit het feit, dat de wijzers géén 24 uur per weeic de juiste tijd aangeven; regelma tig moeten de wijzers bijgesteld worden. In verband met de uitbouw der gemeente na 1938, doch voorna melijk in de laatste jaren, is het aan te bevelen de verlichting van drie (thans) op zes zijden van de toren aan te brengen, zodat de tijdaanwijzing vanuit elke wind richting waarneembaar is. Het is daarom dat b. en w. voorstellen voor torenuurwerk en verlichting van de wijzerpla ten aan de toren van de St. Jans kerk aan voormeld kerkbestuur een subsidie beschikbaar te wil len stellen van 8.340. Benoeming leden Commissie van Advies inzake uitvoering van de Woonruimtewet. De commissie van advies inza ke uitvoering van de Woonruim tewet 1947 moet ingevolge het be paalde in artikel 8 dier wet, in daar geheel aftreden op 30 sep tember a.s. De huidige commissie is als volgt samengesteld: 1. G. A. Duijvelaar, lid-voorzit- zitter. 2. C. P. v. d. Hoven, lid. 3. J. A. M. Kees, lid (tevens se cretaris. 4. F. Kemperman, lid. 5. C. A. v. Mosselveld, lid. Het is Joost Timmermans, die reeds tweemaal beslag wist te leggen op de grote wisselbeker der Waalwijkse Zwemkampi- oenschappen, niet mogen gelukken om de begeerde trofee van Waaiwijks Belang voor de derde maal en daarmee defi nitief in handen te krijgen. Moest hij het vorig jaar de eerste plaats afstaan aan een in uitstekende conditie verkerende Le ni Fijneman, ditmaal was het Piet van Oss, die met een to- taaltijd van 2 min. 43.4 sec. juist drie-en-halve seconde snel ler was dan Joost Timmermans (2.46.9) en daarvoor uit han den van W.Z.V.-voorzitter J. v. Heeswijk de beker in ont vangst mocht nemen. Peter van Bracht kwam bij de heren tot een goede derde plaats met een totaaltijd van 2.54.maar moest in de eind rangschikking toch nog het veld ruimen voor Leni Fyneman ook nu weer de sterkste op alle damesnummers die dank zij de voor de dames geldende omrekeningsfactor op een totaaltijd kwam van 2.47.6 en daarmee bewees nog steeds te behoren tot de top van de Waalwijkse zwemsport. Deze Waalwijkse Zwemwampi- oenschappen werden gisteren bij prachtig zomerweer in het ge meentelijk zwembad ,,'t Hoefs- vcn" behouden en zij hadden dank zij een uitstekende organi satie ook nu weer een vlot ver loop. Nadat voorzitter J. v. Heeswijk de wedstrijden met 'n kort woord van welkom tot deelnemers en toeschouwers geopend had, werd begonnen met de 100 m. school slag dames, die evenals de mees te andere wedstrijdonderdelen in twee series wérd verzwommen. Leni Fijneman werd hier onbe dreigd eerste in 1.43.3 vóór Thea Jutte in 1.46.8 en Doortje Leen- heers in 1.47.2. Weliswaar was 't Schijndelse meisje Ine Wouters inct 1.40.nog aanmerkelijk sneller dan Leni, maar als gaste zwom zij buiten mededinging mee. Er waren op deze kampi oenschappen overigens nog meer gastzwemsters en -zwemmers uit Schijndel en Tilburg en over het algemeen waren zij sneller dan hun Waalwijkse sportvrienden. Piet van Oss stelde zijn kandi datuur voor de eerste plaats di rect al heel duidelijk op de 100 in. schoolslag, want niet alleen liet hij met 1.24.5 Joost Timmermans bijna tien seconden achter zich, hij bracht ook het op zijn naam staande clubrecord (1.31.6) een flink eind omlaag. Peter van Bracht tikte als derde aan in 1.35.5. Dit voorbeeld inspireerde blijk baar het de laatste tijd zo hijzon der sterk zwemmende adspirantje Gusla Vesters, want op de 50 m. schoolslag meisjes finishte zij als eerste in de nieuwe club-record tijd van 43 sec. en bleef daarmee 2.8 sec. onder het record van José Trommelen. Ook de tweede, Hen- ny Henkclman, bleef met 44 sec. rond ónder het oude record. Wil ly Mahieu tikte als derde aan in 49.2. Ad de Werd ten slotte was de de derde die een nieuw clubre cord op zijn naam bracht door de 50 meter schoolslag jongens te zwemmen in 40.6 en daarmee zijn eigen record van 41.1 duidelijk verbeterde. Pleun Verweij kwam op deze afstand zeer goed mee en werd met 42.tweede. Om de derde plaats moest een extra se rie worden gezwommen tussen Frans van Loon, Theo van Delft en Bert Jansen, waarbij Frans v. Loon met 43 sec. aan het langste eind trok. Ook de overige nummers wer den in een vlot tempo afgewerkt en meerdere malen hebben de toeschouwers kunnen genieten van een bijzonder spannende strijd. Leni Fijneman zegevierde ook op de 50 m. vrije slag dames en op de 50 m. riigslag. Joost Timmermans wist in een fel ge vecht op de 50 m. vrije slag heren Peter v. Bracht een halve seconde achter zich te houen en op de 50 m. rugslag liet hij Piet van Oss duidelijk achter zich, maar deze beide overwinningen waren toch niet voldoende om de bijna tien seconden achterstand op de 100 m. schoolslag goed te maken. Wat meer training op de school slag en er zit voor Joost Timmer mans het volgend jaar een grote kans in op het definitieve bezit van de wisselbeker. Na de 15 zwemnummers de 25 in. rugslag jongens moest wegens het ontbreken van deel nemers worden geschrapt werd een drietal waterpolowed- strijden geSpeeld. Als eerste kwam WZV in een competitiewedstrijd tegen 't Til- burgse TRB in het water. Het tempo in deze wedtrijd was nogal aan de lage kant en er werd aan beide zijdeiwiogal slordig ge plaatst, terwijl ook het vrijzwem- men nogal eens te wensen over liet. De Waalwijkers leden bo vendien aan het euvel dat zij de geboden kansen bijzonder slecht gebruikten en bijv. een strafworp meters ver naast kogelden. Het werd ten slotte een 23 neder laag voor de WZV-ers. De Waalwijkse dames kwamen daarna in het water tegen een •combinatie van Tilburgse en Schijndelse dames, waarbij de combinatie eenmaal meer het net wist te vinden dan onze dames en met 23 wonnen. De pittigste wedstrijd kwam ten slotte van WZV li en de WZV-veteranen. Hoewel de „oud jes" fel van zich afbeten, moes ten zij toch het hoofd buigen voor de onstuimigheid en de lan gere adem van de WZV-jeugd (3-1). Het laatste woord was ook aan de heer v. Heeswijk, die ten slotte met een toepasselijk wooid aan elk der winnaars en de no.'s 2 en 3 de prijzen uitreikte. De gedetailleerde uitslagen lui den: 100 m. schoolslag dames: 1 Leni Fijneman 1.43.3; 2 Thea Jutte 1.46.8- 3 Doortje Leenheers 1.47.2. 100 m. schoolslag heren: 1 Piet van Oss 1.24.5 (nieuw record)2 Joost Timmermans 1.34.6; 3 Peter v. Bracht 1.35.5. 50 m. schoolslag meisjes: 1 Gusta Vesters 43 sec. (nieuw clubrecord); 2 Henn.y Henkcl man 44 sec.; 3 Willv Mahieu 49.2. 50 m. schoolslag jongens: 1 Ad de Werd 40.6 (nieuw club record); 2 Pleun Verweij 42. 3 Frans van Loon 43.—. 25 m. schoolslag meisjes t.m. 12 jaar: 1 Joke van Scbaijk 23.3; 2 Jan- ny Vesters 23.6; 3 Christa Itali aander 26.1. 25 m. schoolslag jongens t.m. 12 jaar: 1 Henk v. Sambeek 25.6; 2 Ge rard Suoss 26.6. 50 m. vrije slag dames: 1 Leni Fijneinan 38.4; 2 Mien Schapendonk 40.5; 3 José Trom melen 41.8. 50 m. vrye slag heren: 1 Joost Timmermans 32.—; 2 Peter van Bracht 32.5; 3 Ad v. Rijen 35. 50 m. vrije slag meisjes adsp.: 1 Gusta Vesters 39.3; 2 Blanca Hoffinans 43.3 Henny Hen- kelman 45.5. 50 m. vrije slag jongens adsp.: 1 Frans v. Loon 34.2; 2 Ad de Werd 36.3 Bert Jansen 38.4. 25 m rugslag meisjes t.m. 12 j.: 1 Jannv Vesters 28.6; 2 Riekje Blom 33.—. 50 m. rugslag dames: 1 Leni Fijneman 44.2 Mien Schapendonk 50.3 José Trom melen 54. 50 m. rugslag heren: 1 Joost Timmermans 40.3; 2 Piet van Oss 42.4; 3 Ad v. Rijen 44.8. 50 m. rugslag meisjes adsp.: 1 Gusta Vesters 48.9; 2 Blanca Hoffmans 55.5; 3 Ank van Dis hoek 56.2. 50 m. rugslag jongens adsp.: 1 Frans v. Loon 4o.4; 2 Ad de Werd 47.3 Pleun Verweij 49.5. EHBO-VERENIGING OPGERICHT Vrijdagavond werd in Hotel Roy al door burgemeester Snels aan de 42 geslaagden van de onlangs ge houden EHBO-cursus officieel de diploma's uitgereikt. Bij deze uit reiking was tevens tegenwoordig de heer Bouman, hoofdbestuurslid van de R.K. Nationale Bond van EHBO, die deze avond een vurig pleidooi hield, voor de oprichting van een plaatselijke afdeling, waar voor zich inmiddels 32 leden opga ven. De definitieve oprichtingsver gadering hiervan zal over enkele weken plaatsvinden. Alvorens de diploma's uit te rei ken, wenste burgemeester Snels de geslaagden proficiat met 't behaal de succes. Het verheugde burge meester Snels dat er zulk een grote groep geslaagden was nl. 42 van de 46. Spreker noemde dit voor een gemeente als Drunen zeer belang rijk en zegde bij de oprichting van een eventuele EHBO-vereniging alle steun van de zijde der gemeen te toe. Het bezit van een goed corps EHBO-ers is voor 'n gemeen te als Drunen een gemeengoed, dat niet verwaarloost mag worden. Burgemeester Snels zegde de ge slaagden ook dank voor de moeite die zij zich hadden getroost om deze cursus te volgen. Ook dankte hij de leiders en de organisatoren, dt. v. d. Wouw, P. v. Herpen en H. Por tier. De heer Bouwman die hierna het woord kreeg wees in een gloedvol le speech op het nut en de taak van de EHBO-er. Het aantal leden van de R.K. EHBO-verenigingen in Ne derland bedraagt ruim 25.000. De heer Bouwman gaf ook een uiteen zetting over de organisatorische op bouw van de Bond. Zij die in het bezit zijn van een EHBO-diploma en die wensen lid te worden kunnen zich opgeven bij de heer H. Portier, Wilhelminastr. 17 en op de Dienst Gemeentewer ken. R.K. JONGENSGILDE. Na een geslaagd Zomerkamp en enkele weken rust begint het R.K. Jongensgilde in Drunen met zijn ruim 80 leden deze maand weer aan het nieuwe gildejaar. Het Jongens- gilde in Drunen mag zich de laat ste jaren in een algemene belang stelling van de zijde der jeugd ver heugen. Het Jongensgilde is een jeugdbe weging met een algemeen vormend program dat bestaat uit godsdiens tige, nationale, sociale, culturele en lichamelijke vorming, aangepast aan de verschillende leeftijdsgroe pen. De Rakkers beginnen als ze 8 jaar zijn, op 12-jarige leeftijd worden ze Poorters en met de 15 jaar Kerels. In deze jeugdbeweging is gelegenheid tot toneelspelen, zin gen, handenarbeid en buitenleven, met sport en spel. Het is dan ook niet te verwonderen, dat deze jeugdbeweging de jeugd tussen 8 en 17 jaar echt trekt, waarin zij samen met de leiders zich uit kunnen uit leven. Het komende seizoen zal voor de afdeling Drunen weer een druk seizoen worden. Naast de normale wekelijkse bijeenkomsten is er nog een toneelavond in december, er zijn nog toneel- en declamatiewed strijden, sportontmoetingen, han- denarbeid-demonstratie en op 11 november een grootse St. Maarten viering. Het nut van een goede jeugdbeweging is voor een plaats als Drunen van zeer grote beteke nis. Tussen de verschillende groe pen die er in Drunen bestaan is het R.K. Jongensgilde er een zeer be langrijke, zowel gezien haar aantal leden als wel haar programma en activiteit. Voor hen die omtrent 't Jongensgilde iets meer willen we ten kunnen deze zich wenden tot de hoofdleider, Stationsstraat 28, alhier. DEMONSTRATIE. Blijkens de in ons blad voorko mende advertentie zal a.s. vrijdag middag en -avond van 2 tot 9 uur in de winkel van P. Verhoeven-van Delft, huishoudelijke artikelen, een demonstratie plaats, vinden van snelkookpannen en mixers. HEROPENING. In de rij van middenstandszaken die de laatste jaren hun zaak heb ben uitgebreid en meer aangepast aan de groei der gemeente, zal van af donderdag ook staan de firma L. H. van Oosterhout-van Bijnen. Deze zaak, die 25 jaar geleden in Drunen werd gevestigd, heeft zich in de loop der jaren niet alleen we ten te handhaven, maar moest door een steeds groter wordende klan tenkring en een steeds groter wor dend assortiment van artikelen, al enkele malen worden uitgebreid. Deze laatste uitbreiding is wel een zeer bijzondere geweest. De winkel ruimte werd bijna driemaal zo groot en alle artikelen, rijwielen, huishoudelijke artikelen, speelgoed, rookwaren en diverse andere kun nen nu ruim en overzichtelijk wor den getoond. Practisch in het cen trum van Drunen, vooraan in de Torenstraat, is deze zaak voor Dru nen een goede aanwinst. Vertrou wen en service zijn in het verleden de peilers geweest waarop deze middenstandszaak geleidelijk gro ter werd. Dit vertrouwen en service zullen ook in de toekomst garant zijn voor het slagen van deze onder neming, waarmede wij de fa. van Oosterhout-van Bijnen bij voorbaat veel succes toewensen. vallen werd als 20e geklasseerd. Zondag a.s. nemen de Drunense renners deel aan de ronde van Vlij men. AGENDA. maandag 7 sept.: 4.30 uur: Drunense Balletschool, Hoge Braken; 7.30 uur: Trainen TTVD. Grotestr. 8 uur: Clubavond „Steeds Hoger", v. d. Geit. dinsdag 8 sept.: 7 uur: Trainen DVC-junioren; 8 uur: Clubavond OOG, café v. d. Geit. woensdag 9 sept.: 7 uur: Trainen DVC-senioren; 7 uur: Trainen Volleybalclub; 8 uur: „De Graaf van Luxemburg", alle leeft. Hoge Braken. 8 uur: Clubavond DVP, café Klerks uur: Clubavond OOO, café Els- hout; 8 uur: Clubavond Nooit Gedacht, café v. d. Geit; uur: Clubavond Prins Bernhard, Hotel Royal, donderdag 10 sept.: 7 uur: Trainen DVC-junioren; 7.30 uur: Trainen TTVD. Grotestr. 8 uur: Repetitie Cantabile. merkingen onder dank goedgekeurd. De secretaris, de heer C. Willems was verhinderd de vergadering bij te wonen. Uit het jaarverslag van de penningmeester de heer L. Pulles bleek dat de uitgaven de inkomsten met ruim f 500 overschreden. De voorzitter maande daarom aan de club- eigendommen zuinig te beheren. Een feest avond of uitstapje zou er voorlopig ook niet meer over kunnen schieten. In plaats daar van werden aan de aanwezigen enkele con sumpties aangeboden. Hij dankte de heer Pulles voor het goede beheer der financiën en de kascontrolecommissie voor de geno men moeite. De heer C. Muskens die af tredend was werd opgevolgd door de heer A. Willems. Vervolgens had de voorzitter enkele me-, dedelingen. Daar de heer J. Willems in de naaste toekomst de club zal gaan verlaten wegens vestiging elders, werd als mede- competitieleider aangewezen de heer Sj. Dekkers. De contributie zou maandelijkc voortaan aan huis worden opgehaald om een al te grote achterstand te voorkomen. De leden M. Stevens en J. Rechters wilden zich hiermede belasten. Het club- of mededelin genblad, waarvan de leden intussen het eerste nummer hadden ontvangen, zou voortaan maandelijke verschijnen. Voor ge gronde op- of aanmerkingen en copie hield het bestuur zich aanbevolen. Contact was opgenomen met de heer de Veer uit Til burg om als trainer voor de leden op te treden. Er bestond daarvoor veel belang stelling. Eind september of begin oktober zal daarmee begonnen worden. De club- in onze winkel VRIJDAG 11 SEPTEMBER van 2 tot 9 uur n.m. ZAAK GEOPEND. Onder veel belangstelling had de ope- tf.ng plaats van de geheel gemoderniseerde zaak van de heer A. Kempenaars. De eige naar heeft zijn tijd begrepen en een ver nieuwing aangebracht, waarmee Elshout een winkelpand rijker is geworden, waarop, menig zakenman uit een grote stad jaloers zal zijn. Architect was de heer J. Verha gen. Het timmer- en metselwerk werd uit gevoerd door de firma Snijders en P. Lom- mers. Het schilderwerk, waarvan vooral de kleurencombinatie warm aandoet, werd uit gevoerd door Ant. Lommers en de ver lichting door de firma A. v. Sluisveld. Om twee uur verrichtte de Z.E. heer Pastoor G. Versteeg de inzegening, waarbij hij de durf van de heer Kempenaars prees en roemde op de vakkennis van de Elshoutse uitvoerders. ^liLUy STATIEDAG. A.s. zaterdag zal de O.L.Vr. Schutse haar staticdag houden. Voor dit jaarlijke schut- tersfestijn heeft de leiding weer een heel programma in elkaar gezet. Om 7.30 uur aantreden in het stamlokaal café Klerks. Met slaande trom en wapperende vaandels naar de kerk, waar om 8 uur door de Gilde- heer de Z.E. heer Pastoor G. Versteeg aan het Maria-altaar een H. Mis wordt opge-. dragen voor de overledene en levende leden van de Schuts. Na de H. Mis voor de kerk vendelgroet aan de geestelijke en wereld lijke autoriteiten. Om 9 uur gezamenlijk ontbijt, met een korte vergadering. Om 10 uur prijsschieten, met als hoogste inzet een beeldje van de Wonderbare Moeder. Na af loop daarvan gaan de gildebroeders naar huis om hun vrouwen en verloofden te ha len. Gezellig samenzijn met verschillende verrassingen. TAFELTENNIS. In café Klerks hield de tafeltennisvereni ging Smashers haar algemene vergadering. Na een kort openingswoord door de voor zitter de heer P. Janssen, kreeg de heer A. v. d. Aa gelegenheid voor het vertonen van de filmopname van de tournooi-werkzaam- heden en het verloop van het Zilveren- schoentournooi. Daarbij sloten aan interes sante opnamen van het uitstapje naar Kleef en van een trainingsavond. De notulen van de laatste vergadering werden zonder op- WONINGBOUW. Naar wij vernemen zijn verleden week de rijkspremies verleend voor de bouw van de 34 woningen van het gemeentelijk plan voor zelfbou wers. RENNERSNIEUWS. In Wessem in Limburg werd v. d. Lee zondag uit de kopgroep van vier renners nummer 3. v. d. Ho ven die in de laatste ronde kwam te kampioenschappen, aanvankelijk bepaald op 4 oktober, zullen waarschijnlijk eerst na het eerste deel van de competitie verspeeld worden. Afgevaardigd naar de algemene vergadering werden de heren Sj. Dekkers en Fr. Willems. Leden die in de toekomst hun bondscontributie niet op tijd voldoen zullen beboet worden met een extra heffing van 50 Het plan bestaat om in de kerst- vacantie een oudersavond te houden. Zon dag 2 januari zal dan ook een junioren- tournooi gehouden worden. De heren J. Willems cn B. Klijn deden daarna mededelingen over de samenstelling van de teams. Opgesteld werden Eerste herenteam: A. Willems, aanvoer der; Fr. Willems en H. Willems. Tweede herenteam: Sj. Dekkers, aan voerder; H. van Rijn en H. v. d. Heuvel. Derder herenteam: R. Pulles (aanvoer der), Tonny Lommers en W. Portier. Vierde hcrenteam: Leo Pulles, aanvoer der; C. Muskens en B. Klijn. Reserves: J. Rechters en J. Willems. Eerste damesteam: Ans Janssen, aanv.; Jo Pullens en Jo van Son. Tweede damesteam: G. Pullens, aanv.; M. van Lammeren en H. de Wit. Reserves: José Janssen cn G. v. Sluis veld. Eerste juniorenteam: M. Stevens, aanv.; H. van Logten en G. Oerlemans. Tweede juniorenteam: W. Janssen, aanv.; A. van Hultcn en B. Falkenburg. Derde juniorenteam: J. v. d. Heuvel, aanv.; J. Schapendonk en M. v. d. Bes- selaar. Reserves: A. de Gouw, C. van Delft, L. Muskens, A. van Venrooy en Chr. Scha pendonk. De rondvraag bracht nog enkele gedach ten en wensen naar voren die het bestuur ter overweging werden gegeven, o.a. het gebruik van tafels en balletjes. De jeugd, training. Een standenlijst in het clublokaal. Het aanstellen van ordecommissarissen. Hierna kon de voorzitter de vergadering sluiten. MEISJES-GYMNASTIEKCLUB. Bij het bestuur van de meisjes-gymnas tiekclub bestaat het plan om binnenkort een oudersavond te houden. De bedoeling is dat op die avond de leden, hoewel dit niet ver plichtend is, in uniform zullen verschijnen (witte plooirok met blouse en een blauwe ballon-broek). Om een en ander te kunnen financieren is een spaarkas opgericht. HONDENSPORTVER. OPGERICHT. In café Onsenoort werd een hondensport vereniging opgericht onder de naam De Trouwe Vriend. Tot voorzitter werd be noemd de heer Th. van Esch, tot secretaris dhr. J. v. Loon en tot penningmeester dhr. H. Wijkmans. De bedoeling is om zo gauw mogelijk nog een vergadering te houden. Indien er dus nog liefhebbers zijn, kunnen zij zich opgeven bij het bestuur. DIAMANTEN BRUILOFT. In verband met de diamanten bruiloft van het echtpaar Ekels-Kuijs komt de buurt woensdagavond om 8 uur bijeen in café Ant. Klerks (den Braai). MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag hield de Postduivenver. de Zwa luw haar maandvergadering in café Ant. Klerks. De opkomst was matig, wellicht in verband met de wedvlucht Chateauroux. Na een welkomstwoord van de voorzitter volgden notulen van de vorige vergadering. Daama ging men over tot de uitreiking van de poulbrieven voor Nationaal Parkestone en de bekendmaking kampioenschappen '59. De voorzitter bracht een bijzonder dank woord aan de heer H. C. de Laat, die de berekening van de kampioenschappen zo goed heeft verzorgd en zo vroegtijdig be kend heeft gemaakt. Hierna werden nog enkele punten besproken, waarna de rond vraag volgde. Hierbij kwamen ter sprake de navluchten van late jonge duiven, daar vele liefhebbers nog met bevlogen duiven meespelen. Dit is telkenjare een probleem. De liefhebbers die alleen met late jonge duiven spelen, werden aangespoord om niet te poulen. Hiermee kon de vergadering zich verenigen. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw uit Vlijmen een wedvlucht vanuit Vlissingen; los 9 uur; eerste duif 10-54-04, laatste prijswinnende duif 11.05.16; uitslag als volgtW Strengers 1; L de Laat 2, 12; C v Heivoort 3, 4, 5, 11; Jos Kuijs 6; W v Vugt 7, 13; J Oosterwaal 8; J v d Dun- gen 9, 15; L v Esch-Parijs 10; J Kiviets 14; K Kivit 16. Nationaal Chateauroux.. De duiven van Chateauroux waren zaterdagmorgen om 7 uur gelost; van de BCC den Bosch was geen enkele duif gemeld. Zondagmorgen kwamen enkele duiven afzetten; de duiven komen druppelsgewijs. M. Nicols draaide te Vlijmen de eerste duif om 17 uur; de helft van de prijzen zijn in de BCC ver diend. NED. HERV. MANNENVERENIGING. „TROFFEL EN ZWAARD. De Ned. Herv. Mannenvereniging Trof fel en Zwaard alhier komt dinsdagavond half acht in vergadering bijeen. Door de heer M. Paans zal een onderwerp Bijbelse geschiedenis ter bespreking worden ingeleid. DEMONSTRATIE MARGRIETRUITERS. Op zaterdag 12 sept. a.s. zullen „De Margrietruiters" met medewerking van „De Giessenruiters" uit Hoornaar op het terrein van B. Maijers aan de v. d. Duinstraat een grote demonstratie geven. Het programma omvat: carousel, ind. springen, voetbal te paard (pushball), groepspringen, enz. enz. De aanvang is bepaald op 7 uur. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier, hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde over een afstand van 68 km, voor late en jonge duiven. De uitslag van de vroege jonge duiven was als volgt: St v Peer 1, 2, 3, -8; C Boer 4, 9, 12; H v Campen 5; A v Oosterhout 6, 11; M v Peer 7, 10, 17; C. Blok 13, 15, 16; G. Treffers 14. Bij de late jonge duiven was de uitslag: C de Cloe 1, 11; A v Oosterhout 2, 18; Jac Verduijn 4; H v Campen 3, 6, 12, 13, 15; H Verduijn 5; A v Beek 7; St v Peer 8, 16; P v Raamsdonk 9, 17; C Groeneveld 10; H v Campen Czn. 14. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehou den vanuit Neufvilles, afstand 112 km. In- korven a.s. vrijdag, 11 september, in het clublokaal bij Cové-v. d. Haart.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5