KAATSHEUVEL JpOAt WAALWIJK w. s. c. g. s, c, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1959 Raamsdonksveer Een succesvol geslaagde jubileumtocht van de Ouden van dagen Waalwijk W.S.C.-nieu\vs. In verband met het overlijden van ons geacht bestuurslid de heer J. van Kempen, worden alle leden verzocht a.s. woensdag om 9.30 uur aan het sterfhuis aanwe zig te zijn om de overledene de laatste eer te bewijzen. R. K. C. SCO—RKC 1—0. Fris en onbevangen startte gis teren de RKC 1 ploeg in de eerste competitiewedstrijd in Ooster- hout, waarbij de Peffer reeds na enkele minuten tot een fraaie voorzet van rechts via de paal hard inknalde. De scheidsrechter keurde echter dit doelpunt voor' buitenspel af, maar daar de wed strijd nog zo jong was, namen we dit niet zo hoog. vooral daar RKC in het offensief bleef. Langza merhand begonnen de combina ties stroever te verlopen en begon SCO harder van zich af te bijten, waardoor de balans meer in oven wicht kwam. Het strovuurtje van de eerste minuten bleek vlug te zijn uitge brand en toen bleek duidelijk dat liet onze voorwaartsen aan door tastendheid en zelfbeheersing in het doelgebied mankeerde. Nog een schaduwzijde bleek deze trip naar Oosterhout in zich- verborgen te hebben, namelijk 't uitvallen van A. Mahieu, die in de tweede helft met een gebroken been van het veld moest worden gedragen en vermoedelijk voor lopig wel uitgeschakeld zal zijn. De RKC-ers hebben dus niet aan de verwachtingen beant woord, wat de talrijke aanhan gers een flinke deceptie bezorgde, vooral nu het een tegenstander betrof die nu niet direct als een ster ren ploeg pxelleerde. De ach terhoede heeft, behalve 'n. foutje van doelman Kekels, dat prompt met een goal werd afgestraft, in zijn geheel behoorlijk voldaan, wat we van de voorhoede niet kunnen zeggen, die evenwel dik wijls zeer onzuiver gevoed werd vanuit de halflinie. Het was een tactische fout om maar steeds de bal met hoge trappen voor het doel van SCO te deponeren, waai de Oosterhoutse doelman, die goed op dreef was, als een tweede stopper praktisch 't gehele straf schopgebied beheerste. Gedane zaken neinen échter geen keer en onze jongens krij gen nog gelegenheid genoeg ?.ich te revancheren. Zoals reeds omschreven, begon de RKC-ploeg met een overdon derend offensief, dat jammer ge noeg alleen een buitenspeldoel- punt opleverde. Het duurde niet lang of de thuisclub begon meer vaste voet te krijgen, waarbij al spoedig bleek dat deze niet van plan was zich onder de voet te la ten lopen, want keer op keer moest onze achterhoede snel in grijpen omi gevaarlijke situaties te bezweren. De voorhoede van de gastheren kon het ook niet verder brengen dan een schot te gen de paal, zodat met 'n blanco scorestand gedraaid kon worden- In de tweede helft kwam de RKC verdediging herhualde ma len flink onder druk te staan en ofschoon onze achterhoede het voorlopig nog wel kon klaren, begon de ploeg in z'n geheel on zuiverder te spelen. Het spelbeeld werd ook wat vinniger, waardoor het spelpeil een dalende tendenz vertoonde. Rij een tamelijk onge vaarlijke aanval kon onze doel man de bal niet onder controle krijgen, wat meteen een 1-0 ach terstand betekende en ook de einduitslag zou worden. Bij een ongelukkige botsing moest A. Mahieu uitvallen, wat aan het geheel natuurlijk ook niet ten goede kwam, en al ble ven de RKC-ers doorzwoegen, hun spel miste de nodige over tuiging om tot succes te komen, waardoor de laatste fase als een verloren wedstrijd werd gespeeld. R. W. B. Sprang N. E. O. Vrijh.-Capelle SSU wist haar eerste competi tiewedstrijd in Lage-Zwaluwe te gen Zwaluwse Boys met 40 te winnen, Vlijmen Vlijmense Boys Vlfjm. BoysSt. M.-Gestel 01. Gisteren speelde Vlijm. Boys zijn eerste competitiewedstrijd en wel tegen St. Michielsgestel, maar heeft het daarbij niet tot 'n over winning kunnen brengen. Het was een wedstrijd die tot het ein de toe spannend bleef, omdat er slechts een doelpunt viel. Kansen zijn er aan beide zijden overigens genoeg geweest, maar ze werden niet benut. Vlijmen trapte af en. lanceerde meteen een aanval, die werd be sloten met een schot van mid- voor v. Heivoort, dat echter over ging. Gestel antwoordde op de zelfde wijze, maar de aanval vond doelman de Wijs op z'n post. Daarna verscheen Vlijmen weer voor het Gestelse doel, waar de doelman pp fraaie wijze 'n schot van de linksbinnen onschadelijk maakte, Na een half uur had Ges tel succes door midvoor Broeren, die een fraaie Pass van de links buiten onhoudbaar inschoot. 0-1, een doelpunt dat later twee pun ten zou betekenen. Vlijmen ant woordde met een fel offensief, maar bracht het niet verder dan enkele corners. Als er gedraaid is, begint Vlij men, gesteund door de straffe wind, aan een offensief, maar de Gestel-defensie geeft niet thuis en bovendien hebben de Vlijmen se aanvallers hun schot thuisge- laten. En omdat ook Gestel 't niet verder brengt dan een schot van Broeren tegen de paal, komt het einde van deze spunnende wed strijd met een eerste nederlaag voor Vlijmen. Kaatsheuvel DESK Haarsteeg Haarsteeg- 200 JAAR ZEILMAKEN. Bij alle jachtschippers in geheel Neder land is de naam van de firma Wuijten te R'veer bekend. Al twee eeuwen worden er bij deze firma zeilen gemaakt. Van heinde er ver ontvangt de firma opdrachten. Er wordt dan ook uitgekeken naar uitbreiding van de bedrijfspanden. 4^ up-#'C AFSCHEID DS. KLOOTWIJK. Zondag 13 sept. zal Ds. Klootwijk af scheid nemen van de Hervormde gemeen te van Raamsdonk. Hij zal de week daar op zijn intrede doen als predikant van de Herv. gemeente van Scherpenzeel. Ds. Klootwijk heeft vele bestuursfuncties vervuld en heeft zitting gehad in veel col leges en commissies. Tijdens zijn ambtsbe diening te Raamsdonk was hij bestuurslid van de Chr. H.B.S. te Waalwijk en 4 jaar lid van de prov. kerkvergadering van Nrd.-. Brabant en Limburg. Ook was hij in R'donk voorzitter van de twee lagere scholen en van de Chr. Ulo. BOOTACTIE. De toneelvereniging Kunst na Arbeid gaat spelen voor de Bootactie. Deze stelt zich ten doel Pater Meyer bij zijn vertrek naar de Missie de nodige gelden aan te bieden voor het aanschaffen van een mo torboot. Onder regie van de heer A. van Onzenoort is in studie genomen „Mijn Zoons" van A. Miller. Het stuk zal wor den opgevoerd in Huis ten Deyl. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar v. d. Kieboom-van Dongen viert op 10 sept. a.s. zijn gouden huwe lijksfeest. Het echtpaar woont op Sandoel 33 en geniet nog een goede gezondheid. CIRCUSSHOW. De internationale circusshow heeft op doorreis van Gouda naar Oss ook een be zoek gebracht aan onze plaats. Woensdag en donderdag werden er op 't industrie terrein, waar 't circus zijn tenten opgeslagen had, voorstellingen gegeven. Er werd een goed programma gebracht en de artiesten van dit circus hebben zeer zeker aan de verwachtingen van het publiek voldaan, vooral het optreden van de dierentemmer Albert Althoff oogstte veel succes. Ook het werk van de jongleur Orselli viel zeer in de smaak. De 7 Matteros Italiaanse spring plankacrobaten vertoonden haast feilloos hun halsbrekende toeren. Ook de clowns verstonden hun werk uitstekend. De acro baten op de galopperende paarden, w.o. de 5 Cabelleros deden voortreffelijk werk en niet minder goed waren de luchtacrobaten. De motorsensatie uit de film „Het spook in de circus" oogstte veel bijval bij de tal rijke toeschouwers. Ook de paardendressuur was goed verzorgd. Al met al had het ge- bodene ieders bewondering. Er heerste wat bange vrees, toen het comité dit jaar met zijn plan nen kwam om de 2e lustrumtocht voor de ouden van dagen nu eens niet in colonne te rijden. Zou dit geen wilde rit worden, zonder vol doende verantwoordelijkheidsgevoel voel van de deelnemers? Zouden er geen moeilijkheden ontstaan in het volgen van de aangegeven reisrou te? Zouden de „oudjes" van deze individuele rit -evenveel genieten als van de strak in organisatie ge plande colonnerit? 't Waren al vra gen, die gesteld werden en vaak met een schouderophalen beant woord. En het resultaat? Een grandioos succes in een niet aangekondigde enquete door alle deelnemers zonder uitzondering, spontaan geuit. Zelfs de „oudjes" leefden voor het overgrote deel enthousiast met de nieuwe opzet mee, 't Succes begon reeds bij de start, die plaats vond bij de molen aan de Vaartstraat, waar op de aan gegeven tijd reed's een file van wa gens klaar stond om de reis aan te vangen. Precies om kwart voor 1 werd aan de eerste wagen het ver treksein gegeven, nadat alle inzit tenden een versnapering ontvangen hadden, als steeds royaal beschik baar gesteld door de Cooperative Vereniging „Broederhulp", waar voor vanaf deze plaats een hartelijk woord van dank. De deelnemers kaart werd daar ingenomen en 'n wedstrijdkaart verstrekt, waarop 't nummer van de wagen en het juis te vertrektijdstip stond genoteerd. Om 10 over 1, waren alle wagens zonder een achterblijver gestart, met twee autobussen, ieder bemand met 45 reizigers. De tocht ging door Waalwijk, langs de haven in de richting Zalt- bommel, waar op de rijksweg Den BoschUtrecht een verkeersagent voorrang gaf aan de genummerde deelnemers van de tocht, waardoor deze „gevaarlijke" oprit geen moei lijkheden bood en vlot verliep. Door het mooie land van Maas en Waal ging het via Geldermalsen en Tiel over de nieuwe brug bij Rhenen, langs de prachtige Veluwzoom naar Arnhem en verder over de Rijks weg naar Nijmegen en Berg en Dal. De controle-commissie, bestaande uit de heren Wim Soeterboek en Jan Vloemans en het gehele comité dat rechtstreeks over de Graafse- weg naar Berg en Dal gereden was, wachtten daar de reizigers op en juist op tijd arriveerden reeds de eerste wagens, 't Heerlij ke zomer weer nod'igde tot een zitje, op het schaduwrijke terras van het café- restaurant en toen allen in zeer korte tijd present waren trac- teerde het comité op een extra glaasje, wat met veel genoegen ge accepteerd werd. Toen een uurtje later alleen in de riante eetzaal van „Hamer" aan een prima verzorgde Gelderse koffietafel aanzaten, sprak de voorzitter van het comité een kort woordje, waarin hij dank bracht voor de correcte wijze, waar op was voldaan aan de gegeven richtlijnen met de hoop, dat ook het tweede gedeelte van de reis met 't zelfde verantwoordelijkheids gevoel zou worden gereden. En het was het comité een ware voldoe ning toen het even voor half acht op het parkeerterrein van de Efte- ling aankwam opnieuw te mogen constateren, dat reeds verschillen den de finish hadden bereikt en binnen de vastgestelde tijd allen gearriveerd waren. Bij aankomst bij „Hamer" was op de wedstrijdkaart het tijdstip van aankomst, bij ver trek het juiste moment van afreis en op het secretariaat van de Efte- ling het aankomstuur in minuten aangetekend. De harmonie St. Jan liet ook niet op zich wachten en verwelkomde de stoet met een paar pittige marsen met drumband. Om kwart voor acht weer het juiste moment dat aangegeven was startte de stoet, uit 48 auto's en 2 bussen geformeerd, door de Park- laan naar de Markt. De harmonie liet opgesteld voor de Hoofdpoort van de Efteling, de lange stoet pas seren. Als steeds stonden honderden belangstellenden langs de straten en op de Markt waar het Kon. Muz. Gez. Euphonia stond opgesteld, zag het zwart van het volk. Waar bur gemeester v. d. Heijden wegens va kantie niet aanwezig was, volgde direct bij aankomst de ontbinding van de stoet en werden de hoogst voldane oudjes huiswaarts gebracht. Van verschillende zijden mocht het comité spontaan de verklaring ontvangen, dat deze jubileumroute d'e best geslaagde van de 10 jaren geweest was. We kunnen niet de volledige uit slag van de wedstrijd mededelen, doch het is wel frappant te weten, dat de 117 km. van het eerste ge deelte van de reis, waarvoor de commissie een niet bekend ge middelde snelheid had vastgesteld van 46.8 km. (tijd 2.30 uur) door de helft der deelnemers gereden werd met 0 tot 3 strafpunten en het tweede gedeelte van 84 km., waar van de gemiddelde niet bekende snelheid op 48 km. was bepaald (tijd 1.45 uur) door 19 deelnemers met slechts 0 tot 3 strafpunten. (één minuut was één straf punt). Bij de einduitslag bleven 14 deel nemers, waaronder ook de 2 bus sen, onder de 5 strafpunten, wat be tekent, dat ze in totaal met minder dan 5 minuten de totale tijd van 4 uur en 15 minuten overschreden. Een succesvolle tocht, waarvoor een extra compliment namens het comité vanaf deze plaats uitgaat naar alle chauffeurs en tevens naar alleen, die hun medewerking ga- venven, waarbij wij de twee mu ziekcorpsen St. Jan en Euphonia en de plaatselijke politie niet willen vergeten. De voornaamste prijswinnaars aan de aan de tocht van Ouden van Dagen verbonden wedstrijd wa ren: 1. M. Roeien met 1 strafpunt; 2. C. Steenbergen, 2 strafp.; 2, ex aequo M. Valk, 2 strafp.; 3. W. de Vries, 3 strafp.; 3. ex aequo Jac. Brekelmans, 3 strafp.; 3. ex aequo H. v. Nieuwstadt, 3 strafp.; 3, ex aeque J. Boons, 3 strafp. 4. Gebr. Pooters, 4 strafp.; 4. ex aequo, C. J. Heijs, 4 strafp.; 4. ex aequo L. Ververs, 4 strafp.; 4. ex aequo A. Vesters, 4 strafp.; 4. ex aequo Gebr. v. Wanrooij, 4 strafp.; 4. ex aequo A. Mateijsen, 4 strafp.; 4, Bus A. ex aequo 4 strafp.; 5. Bus B. 5 strafp.; 5. ex aequo Gebr. v. d. Velden, 5 strafp.; 5. ex aequo W. J. Aussems, 5 strafp. CONCERT. Zondagmiddag concerteerde het Kon. Muziekgezelschap Euphonia in het kader van het midzomerpro gramma voor de tweede maal op 't terras van het café- restaurant in de Efteling. De uitvoering werd be gunstigd door prachtig weer, zodat de belangstelling ook vrij behoor lijk was. Mede door de vacanties in deze maanden was het voor Euphonia nu eenmaal niet mogelijk voor dit optreden met een geheel nieuw programma te komen, zodat dit concert in grote trekken een re prise werd van het eerste. Ook nu kan Euphonia op een ge slaagde uitvoering terugzien. Een paar ongelukkige momentjes uitge zonderd, werden de diverse num mers goed uitgevoerd. Zondag a.s. wordt deze reeks concerten door de muziekkorpsen uit onze gemeente besloten met een uitvoering van de Kon. Harmonie Sophia's vereniging uit Loon op Zand. HARMONIE ST. JAN. De harmonie ontving destijds van het organiserend comité van het bloemencorso te Zundert de ver erende uitnodiging dit bloemenfes- tij n met haar tegenwoordigheid op te luisteren. Zondagmorgen trok 't gezelschap in twee grote bussen en vergezeld van een flinke schare supporters naar dit jaarlijkse grote gebeuren, waar zij èn door haar correcte optreden alsmede door haar prachtige uniformen, maar vooral door haar pittige marsen 'n zeer gunstige indruk achterliet. Naar we vernemen, zullen we binnenkort de gelegenheid hebben St. Jan via de radio te beluisteren, aangezien zij van de KRO een uit nodiging ontving voor deze om roepvereniging een uitvoering te geven. Zeer binnenkort zal de heer Ma- rinus van 't Woud van de KRO hef korps op een repetitie komen be luisteren. R.K. EHBO „DAMIAAN" De r.k. EHBO-ver. „Damiaan" start binnenkort weer met een nieuwe cursus. Op dinsdag 15 sep tember a.s. zal hiermee worder* be gonnen. De lessen zullen zoals ge woonlijk weer worden gegeven door de doktoren R. Raaymaakers en P. Wijtenburg, op dinsdagavond van 7.30 tot 9.30 uur. De gehele cursus duurt in totaal 26 weken. Alleen zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt of deze tij dens de duur van de cursus zullen bereiken, zijn gerechtigd hieraan deel te nemen. Wij adviseren niet alleen, maar wij zouden de jongelui in Kaatshe- vel willen aansporen zich als deel nemer aan deze cursus te laten in schrijven, Hoeveel vrije uren ge durende het jaar worden niet doel loos en zonder enige interesse door gebracht. Aan deze cursus behoeft men er in de komende winter daar van slechts twee per week te beste den, gedurende welke men in de gelegenheid wordt gesteld kennis te nemen van het menselijk organisme hetwelk voor de meesten onzer nog een gesloten boek is, maar zeer in teressant. Daarnaast echter wordt men onderricht op welke wijze men zijn door een ongeluk getroffen me demens op de juiste wijze kan bij staan en helpen. Hoe vaak gebeurt het niet, dat iemand een getroffene wil helpen, maar door zijn ondeskundigheid het slachtoffer nog meer leed en pijn bezorgt en dus van kwaad tot erger komt met soms noodlottige gevol gen. Door het volgen van déze cur sus kan dit echter worden voorko men en zal de geboden hulp geen negatieve doch positieve resultaten hebben. Deze hulp kan nodig zijn op straat, in bedrijf, maar ook in uw eigen familiekring. Zo zouden we nog wel even door kunnen gaan. Feit is echter, dat alleen al door het intens toegenomen verkeer kleinere en grotere ongevallen zich aan de lopende band voordoen en er zijn nog steeds te weinig geoefende E. H.B.O-ers(sters), om hierbij direct te kunnen ingrijpen. Wij menen met bovenstaande, slechts zeer beknopte motiveringen te kunnen volstaan. Voor aanmelding kan men te recht op de volgende adressen: A. Pooters, Hoofdstr. 70; L. Beerens Mgr. Volkerstr.32; M. Rombouts, Hoofdstr. 129; M. v. Eulem, Peper- str. 9 en L. Spapens, Antoniusstr. 52. RWB 2—VEERSE BOYS 2 De eerste wedstrijd om de Toon Schröder-beker heeft voor RWB 2 niet veel succes opgeleverd, zodat zij na één wedstrijd meteen uitge- bekerd zijn. De rust ging in met gelijke stand 11, wat ook de einduitslag is ge worden, ondanks een aan RWB we- gen^ hands toegekende strafschop, die echter jammerlijk werd over geschoten. Voor de rust was de wedstrijd nog wel het aanzien waard, doch na de thee hebben beide elftallen het er lelijk bij laten ziten, men streefde beiderzijds naar zoveel mo gelijk blunders, die echter door on kunde der voorwaartsen en het goede keepen van de RWB-doelman (toch nog één lichtpunt) niet wer den benut. Scheidsrechter van Ier land had overigens een gemakke lijke dag en was dan ook de beste van het veld. Wanneer het gezegde voor voet bal ook opgeld doet, dat een slechte generale een goede voorstelling wordt dan hebben we in elk geval nog wat te hopen, maar dan zal er toch heel anders gewerkt moeten worden, We herinneren de RWB-leden nog even aan de algemene verga dering op hedenavond. NEOGood Luck 21. In een temperatuur die zeker niet geschikt was voor voetbal, hebben beide elftallen zoals was te verwachten, zich ten volle ge geven in een wedstrijd die meer spannend was dan fraai. In de eerste helft was het de thuisclub die het beste van het spel liet zien en de 1U voor sprong was maar een magere be loning. gezien de kansen die zi^h toen voordeden. Jammer was het zeker voor de thuisclub dat de scheidsrechter op het foutief vlaggen van de grensrechter van Good Luck in ging en een tweede doelpunt zag afgekeurd. De tweede helft zagen wij een heel ander spelbeeld. Vrij geluk kig kwam de thuisclub toen aan een tweede doelpunt, daar de doelverdediger van Good Luck 'n terugspeelbal verkeerd beoor deelde. hetgeen hem op een doel punt kwam te staan. Meende de thuisclub het nu wat kalmer aan te kunnen doen, de bezoekers dachten er heel anders over en brachten dit al spoedig in een doelpunt tot uiting. Fel doch fair speelde Good I.uck nu voor de ge lijkmaker en wist de thuisclub op eigen helft terug te dringen. In deze periode hield de verdediging van Sprang het hoofd koel en verder dan een paar kansen op 'n Good Luck doelpunt lieten zij liet dan ook niet komen. Ook de clrie- mansvoorhpede kreeg nog enige kansen zonder er gebruik van te kunnen maken. Met de thuisclub in de aanval klonk het laatste fluitsignaal en was de thuisclub de gelukkige winnaar. Gezien het spelbeeld was een gelijk spel de beste verhouding geweest. VOETBAL DESK II speelde zondag haar eerste competitiewedstrijd thuis tegen OSS '20 II en indachtig 't spreekwoord „de eerste klap is een daalder waard", heeft ze deze met een in een 3-1 overwinning omgezet. En dat nog wel tegen een ploeg, welke het vo rig seizoen een dominerende rol speelde. Reeds na 10 minuten leidde Desk met 2-0. Dat zag er dus veelbelovend uit. Maar van dat moment begon Oss uit een ander vaatje te tappen en was haar spel aanmerkelijk beter dan dat van Desk, wier verdediging echter telkens stevig ingreep, terwijl vrouwe Fortuna zo nu en dan ook een handje hielp. Uit een toegekende straf schop wist zij tenslotte haar tegenpunt te scoren en het was o.i. voor Desk een ver ademing toen de scheidsrechter de rust aankondigde, waardoor Oss de gelegenheid werd ontnomen nog gelijk te maken. Die rust scheen Desk echter buitengewoon goed gedaan te hebben, want gedurende de tweede helft waren zij praktisch voortdu rend aan het woord, terwijl Oss slechts tot sporadische uitvallen kwam, die de Desk verdediging bijna telkens in de kiem wist te smoren. Toch zetten al die Desk-aanvallen in het algemeen ook weinig zoden aan de dijk. Rechtsbuiten de Brouwer zag zijn harde werken tenslotte beloond, door naar binnen te zwenken en na enkele tegenstan ders te hebben omspeeld, deze solo met een prima schot van zijn linkervoet be sloot, waarmee de stand op 3 - 1 werd ge bracht, welke tevens de eind-uitslag werd. HOCKEY. DES-dames I en heren I trokken zondag naar het door Waalwijk georganiseerde tournooi, waar zij de het vorig jaar ge wonnen wisselbeker had te verdedigen. De resultaten waren deze keer niet zo dende rend. De dames deden wat van hen ver-, wacht werd, doch de heren stelden deze keer danig teleur. Het eind-resultaat was, dat slechts met de derde plaats genoegen moest worden genomen en dat Were Di dit jaar de wisscl-troffee mee naar huis nam, terwijl Waalwijk zelf op de tweede plaats eindigde. HaarsteegBMC 51. Er zullen zondagmiddag wel licht maar weinig toeschouwers op het voetbal terrein achter café M. Achten aanwezig zijn geweest, die verwacht zullen hebben dat Haarsteeg met zo'n eclatante ze ge z'n some-back in de 4e klasse van de KNVB zou maken. En in derdaad was er reden voor 'n ge matigd pessimisme, want wat de thuisclub voor de rust haar aan hang voorschotelde, was nu niet bepaald voetbal van de bovenste plank, Kennelijk rees bij velen ook de vraag of Haarsteeg het vorig sei zoen niet wat hoven haar stand had geleefd, al behaalde ze de af delingstitel. Maar in de tweede drie kwar tier bleek duidelijk dal de BMC- ers in de eerste helft wel wat te hoog hadden gegrepen en toen 't hele Haarsteeg-elftal eenmaal op volle toeren draaide, waren de gesten nergens meer, zoals dat in voetbaltermen heet. Onversaagd trok de thuisclub ten aanval en toen liet de voorhoede onder aan voering van aanvalsleider v. d. Heijden zien waartoe ze in staat is. Maar ook de achterhoede en mid denlinie bleven niet achter en voor aleer het eindsignaal had geklonken had de BMC-doelman 5 keer mis troostig de bal uit het net moeten halen. Daartegenover zagen de gas ten hun groot veldoverwicht in d'e eerste helft tot stand gebracht door een vrij sterke wind maar met een doelpunt beloond. De gasten toon den direct nadat het fluitsignaal van scheidsrechter v. Beers had geklon ken en een minuut stilte in acht ge nomen was vanwege het overlijden van oudbondsvoorzitter de heer Ka- rel Lotsy over boze plannen te be schikken. Van meet af aan namen zij het spel in handen en de Haar steeg-achterhoede moest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Maar stopper Coensen (ex- Vlijm. Boys) versperde, geassisteerd' door de beide backs Boelen en v. d. Bosch de BMC-ers de weg naar 't doel waar nog in laatste instantie doelman Beekmans onder de lat stond, die rustig en zelfverzekerd de op zijn heiligdom geloste schoten wist te onderscheppen. Maar dat 'n defensie niet altijd stand' kan hou den werd ook hier bewezen, want na een half uur spelen trof de BMC midvoor de roos 01. In de eerste helft ging van de Haarsteeg-voorhoede niet veel uit en vermeldenswaard is alleen een zuiver schot van Junggeburth dat echter geen doelpunt werd. Maar na de thee ging het van meet af aan beter. In de 5e minuut scoorde v. d. Heijden, maar dat doelpunt werd geannuleerd, het bleek uitstel want even later rondde hij een voorzet van Kivits met een prach tig doelpunt af 11. Het Haar steegoffensief bleef voortduren en een keurige voorzet van rechtsbui ten v. d. Heijden werd door de mid voor benut 21. De gasten waren kennelijk aangeslagen en hun tem po zakte zienderogen, tweemaal achtereen joeg linksbuiten Jungge burth het leder in de touwen en via een strafschop zorgde Kivits voor een 51 stand. De BMC-ers gaven zich gewonnen en ded'en geen moeite meer om doelman Beekmans te belagen. Een 51 ze ge werd het en meteen een goede start. PLOTSELING STERFGEVAL. Gistermorgen is in de ouderdom van 40 jaar plotseling overleden de heer J. A. van Kempen, mede-directeur der N.V. Thas en bestuurslid der voetbalvereniging W.S.C. De heer van Kempen had zaterdag met de veteranen van W.S.C. een uitstapje ge maakt naar Amsterdam en daar meege speeld in een wedstrijd van de WSC-vete- ranen tegen een elftal van de Fordfabrie ken. Na deze wedstrijd is de heer van Kempen onwel geworden en na medisch onderzoek per luxe auto naar Waalwijk vervoerd, waar hij in de morgenuren van zondag nog zeer onverwacht tengevolge van hartkrampen is overleden. De plechtige uitvaart zal woensdagmor- gen om 10 uur plaats hebben in de paro chiekerk van O.L. tVrouw Onbevlekt Ont vangen in Besoijen. De heer van Kempen maakte als com missaris deel uit van het bestuur van W. S. C. Bovendien had hij het financieel be heer van het clubblad „Goal". Door zijn vele en grote activiteiten had hij zich bij zondere verdiensten voor deze vereniging verworven en moet zijn heengaan dan ook als een groot verlies voor W.S.C. worden beschouwd. De heer J. van Kempen was firmant der N.V. Thas, welke lederen kledingfabriek hij mede tot grote bloei heeft gebracht. Met hem is een zeer sympathieke per-, soonlijkheid heengegaan, wat een groot ver lies betekent voor zijn jeugdig gezin, zijn bedrijf en zijne vele vrienden. Tengevolge van dit plotselinge overlijden werd de voetbalwedstrijd W.S.C. - Baard wijk uitgesteld. VERDIEPINGSDAG. In het Gemeenschapshuis zal morgen voor de leden van de K.A.V. van de afde lingen Nieuwkuijk, Drunen, Baardwijk en Waalwijk een verdiepingsdag worden ge houden. Leider is pater Sebastianus, Capu- cijn. Het programma ziet er als volgt uit 9.30 ur H. Mis in de kerk van St. Clemens. 10.30 uur Gelegenheid tot koffiedrin ken in 't Gemeenschapshuis. 11.00 uur: Conferentie door pater Se bastianus. 11.30 uur Mevr. A. C. M. van Gurp- Mols zal een aantal kleuren dia's vertonen van een Ita liaanse en Zwitserse reis. 13.00 uur Lunch. 14.00 uurPater Sebastianus spreekt over „Huwelijk en Huisge zin." 16.00 uur Sluitingslof in St. Clemens- kerk. OPENING NIEUWE LEDERWARENZAAK. Zaterdagmorgen had de opening plaats van de zaak in luxe lederwaren van de heer A. Meijs, Grotestraat 142 alhier. Voor ge heel Waalwijk, maar vooral voor dit wat stille deel van de Grotestraat, mag deze zaak een bijzondere aanwinst worden ge noemd. De heer Meijs heeft de beide grote front-etalages zeer smaakvol ingericht en ook in de staande en wandvitrines in de winkel komen de diverse fraaie artikelen uitstekend tot hun recht. Er waren vele bloemstukken om deze nieuwe zaak te verwelkomen en succes in haar verdere bestaan toe te wensen. D.V.S.V. OP CONCOURS. De r.k. toneelver. D.V.S.V. zal op 8 no vember a.s. deelnemen aan een door de toneelvereniging „Geestesbeschaving" te Etten uitgeschreven toneelconcours, waar voor een viertal Brabantse toneelvereni gingen is uitgenodigd. In „De Nobelaer" te Etten zal D.V.S.V. een opvoering geven van het blijspel „Het witte schaap van de familie". De regie is ook nu weer in handen van Harry Swin- kels. SUCCES VOOR „HOSANNA". Het Chr. Kinderkoor „Hosanna" uit Besoijen behaalde op het Nat. concours te Oisterwijk een le prijs in de 2e afd. onder leiding van directeur A. Christ uit 's-Gra- venmoer. GEEN VOORRANG VERLEEND. Doordat de wielrijdster A. T. donderdag middag op het kruispunt Putstraat - Paral lelweg - Smeelelaan geen voorrang verleen de, moest de bestuurder van een DAF- personenwagen, de heer H. v. d. M., plot seling uitwijken, waardoor hij tegen een boom reed. Zowel de auto als het rijwiel werden beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevondendop van autobenzinctank; kentekenplaat NS 69-55; kinde'rgordel met twee patroontassen; blauwgrijs kinderjasje; Lipssleutel no. 141; etui met medailles;, bromfietstas met vis; regenjas; rin-g met sleutels; groene step; rode damesportemon nee; touwtje met 3 sleutels; bruine diplo- matentas. Verloren: zwart missaal; groenwitte damesshawl; bruin lederen portefeuille met rijbewijs en papieren; fietstas met motor blok van Kaptein Mobylette; trouwring met inscriptie „Rie 7-8-.'58"; damespolshorloge met nikkelen armbandje; zwarte damesre genmantel; zilveren bedelarmbandje; zwar te herenschoen; oranje-rode step; blauwe regenjas; portemonnee met f 3.-; groen geruite weekendtas met toiletbenodigdhe den. R.K. JEUGDDRUMBAND „ONS GENOEGEN**. Zondag 6 sept. toog bovengenoemde ver eniging naar 't concours te Someren; dit concours was opgezet in R.K. Federatief verband; dienaangaande was de deelname der corpsen alsook de publieke belangstel ling groot. De jeugddrumband kwam uit in afd. B en wist met 172punt een 2e prijs in de wacht te slepen. De tambourmaitre deed 't beter en be haalde met 72 punten een schitterende le prijs en stond tot aan de hoogste afdeling met de tambourmaitre uit Son-Breugel aan de spits. Dat deze resultaten zeer gunstig mogen worden genoemd blijkt uit 't feit, dat de jury bestond uit de heren: H. M. Scheiffes uit Leur, W. A. Laros uit Roosendaal en J. C. v. Kleef uit Amersfoort. Nu de tijd van concoursen voorbij is, is 't zaak zich nu reeds op te maken voor "t volgende seizoen en zullen er dienaangaan de aan de hand der ervaringen opgedaan door de deelname van de concoursen in grijpende wijzigingen worden aangebracht. Wij hopen „Ons Genoegen" 't komende seizoen meermalen bekroond uit de strijd te mogen zien komen. BENOEMING. Onze stadgenote mej. J. van Oss is be noemd tot hoofd van de huishoudelijke af deling van de huishoudschool „Kegina Mundi" te Etten-Leor. AGENDA. Maandag Cantine Chroomlederfabriek Amstel, 8 uur: Repetitie tweede violen Waalwijks Orkest. Maandag en doensdag Musis Sacrum, 8 uur: „Complot met de duivel", 18 jaar. Luxor, 8 uur„Anything goes", alle r leeftijden, j Dinsdag Parochiekerk St. Jan, 9 uur Avondmis, waaronder gezongen zal worden door „Les Petits Chanteurs de la Cóte d'Azur". Woensdag Cantine Timtur, 8 uurrepetitie eerste violen Waawlijks Drkest.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6