Sunil wast stralend wit... WASPIK IwyL* acjloek WITTER DAN DE WITSTE GEIT en spaart uw linnenkast Gemeenteraad Waspik Waalwijk vit ECflO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 SEPTEMBER 1959 Nieuwkuijk Hier is met Sunil gewas sen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het was goed stralend wit wordt ...werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u minder was- werk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook wasmachine en wringer varen er wel bij! Neem meteen het voordelige reuzenpak Heusden De zomermaanden zijn niet be paald de maanden, waarin we nu eens echt serieus en met zorg werken aan de versteviging en verfraaiing van ons geestelijk niveau. Integen deel, zodra de kruidige voorjaars wind de kachels uitblaast en de schaterende zon alle mooie en bijna- mooie meisjes in fleurige en fladde rende zomerkleedjes giechelend 'en kirrend door velden en beemden laat dartelen, beginnen we te labberdas- sen. Geestelijk te labberdassen. We laten een laddertje neer van ons cul turele niveau en klimmen als rappe schoolrakkers naar beneden. Er zijn er ook die pardoes naar beneden springen en daarbij iets breken waar door ze nooit meer helemaal naar bo ven kunnen komen. En daar gaan we daneen biertje hier, een ijsje daar, een meisje zus en een meisje zo, een dagje in Salz burg en een middagje in Aarlander- veen, een retourtje naar hot en een enkeltje naar haar, maar een ernstige poging om het culturele facet aan ons wat bij te slijpen, hó maar! De cul tuur komt ganselijk in haar bikini te staan en nu mag het dan waar zijn, dat de achtergrond toch veelal ge vormd wordt door het geboortehuis van Mozart, het Romeinse Capitool of de 1'Opera, daar kijkt geen mens naar, laten we nu even wel wezen. Nee, cultureel zijn we van juni tot en met augustus niet opvallend leer gierig. „Maar dat hoef toch ook nie al tijd!" En daar hebt u dan volkomen ge lijk in. Je moet bij tijd en wijle zowel lichamelijk als geestelijk eens heerlijk in je badpak kunnen ronddarren. Zelfs de zo bij uitstek culturele in stellingen als radio en televisie doen dit. De radio geeft alsmaar hoorspelen, die we al lang gehoord hebben en waarvoor we dus dubbel betalen en de televisie geeft ja, wat geeft die eigenlijk? Maar nu het zo zoetjesaan weer wat frisser gaat worden en we dat boze „r '-tje in de maand schrijven (denkt u om de levertraan voor de kinderen, dames!), moeten we toch zowel lijf lijk als geestelijk iets war mers gaan aantrekken. Met het eer ste bemoei ik me natuurlijk helemaal niet, aannemende dat u zelf het beste weet wanneer de onder pantalon langpijpig en het camisooltje wat dik ker moet worden, maar voor een wat warmer geestelijke kledij zou ik u toch enkele adviezen kunnen geven, ervan uitgaande dat een gekleed li chaam en een blote geest niet bij el kaar passen. Voor een niet te dik geestelijk borstrokje zoudt u kunnen beginnen met de tentoonstelling van „De Keer kring", die u tot 13 sept. a.s. in ons raadhuis kunt zien. Het is misschien een wat moderne kledij, maar waar om zouden we lichamelijk in Dior gekleed gaan en geestelijk in alleen maar Frans Hals en Rembrandt? Kom, er moet een beetje evenwicht zijn! Maar voor de echt warme culturele kleding van voortreffelijke kwaliteit moet ik u toch verwijzen naar onze Kunstkring die deze week (vrijdag avond) ook weer van start gaat met een toneelvoorstelling van het Rot terdams Toneel. Nee, trekt u nu eens geen zuinig en angstig gezicht. Die Kunstkring-kleding is niet duur en ze staat u uitstekend! Stap eens af van die dwaze ongerijmdheid: de mate riële mens zoekt het beste van het beste, de haute couture, maar de geestelijke mens stelt zich tevreden met kwalijke confectie en uitverkoop- goed. Is dat niet een beetje de vlag op de bekende modderschuit? Het is toch eigenlijk wel heel vreemd dat in een plaats als Waal wijk, die het centrum wil zijn van alles watvan maatschappelijke 'en geestelijke standing is, reclame ge maakt moet worden voor een cultu rele instelling als een Kunstkring. Er zit toch iets niet helemaal goed wan neer de kleine zaal van Musis Sa crum slechts met hangen en wurgen vol te krijgen is. Het staat natuurlijk wel echter wanneer je in een andere plaats van de kunst geniet, maar het is zonder meer een domme misvatting te menen dat de kunst daarom ook hoger staat. Enfin, er is over de waarde en de betekenis van de Kunstkring in het verleden al zoveel gepraat en dat zou ik ook nu weer kunnen doen, maar mijns inziens is het toch wel zo, dat de beste artikelen geen reclame be hoeven. Zou ik echter reclame wil len maken, dan zou ik zeggen: koop een televisie-kijkkast! Dan komt u namelijk beslist naar de Kunstkring, want die televisiekleding hangt u in één dag in vodden langs de door zon en wind verfriste geest. Wilt u deze winter ook geestelijk lekker warm en behaaglijk zitten, koop dan een Kunstkring Jas van 100 culturele wol en met een coupe waarvan de buurman en -vrouw zeggen: Dat mot ik ook!" Hét adres voor de betere cultuur- kleding is: Maison van Eijl, Klooster- weg 28, tel. 2907. Hoedt u voor namaak! DE N.C.V.IJ. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN. De vakantie is voorbij, de scho len beginnen weer of zijn reeds begonnen en ook de Vrouwen hond opent het nieuwe seizoen. Op 17 sept. D.V. houdt I)s. I)en Oudsten een lezing over de Pry- chiatrische inrichting te Amers foort. Door allerlei verbouwing en uitbreiding kunnen we geen gebruik maken van het Willem van Oranje College. Onze eerste avond zal dan ook gehouden wor den in het koor van de Ned. Herv. Kerk aan de Haven om 7.30 uur. Ds. Schellevis hebben we be reid gevonden op 15 oktober een lezing tetiouden over Taizé in Z.- Frankrijk. In november hebben we twee avonden: 5 november spreekt Ds. Sepmeijer, de vlootpredikant, over N. Guinea en 12 november zal mevr. Bohnen ons de gehei men tonen van artistiek en toch eenvoudig handwerk. Leden en zij, die lid willen worden en ook belangstellenden zijn hartelijk welkom. Het fanfarekorps Sirena te Vrijhoeve- Capelle nam j.l. zaterdag deel aan de mars wedstrijden georganiseerd door Sophia's Vereniging uit Loonopzand. Sirena kwam uit in de 3e afdeling en wist een le prijs te behalen. Gezien het feit dat dit de eerste maal in haar bestaan is, dat Sirena aan een marswedstrijd deelneemt, is dit zeer zeker een fraai resultaat, waarbij wij directeur en leden geluk wensen. Zeer zeker komt ook een woord van dank toe aan de heer J. de Jong, onder wiens leiding het marslopen werd ingestudeerd. PRAKTIJK HERVAT. Dokter Gerlach, arts te dezer plaatse, heeft met ingang van heden zijn praktijk hervat. E.H.B.O. OP REIS. Begunstigd door een heerlijke zonne schijn maakten de leden der plaatselijke EHBO-vereniging j.l. zaterdag een uitstap je naar Amsterdam. In de morgenuren werd de nationale luchthaven Schiphol bezocht, waarbij een ieder belangstellend rondkeek naar het opstijgen en dalen der KLM-toe- stellen. Enkele leden maakten van de gele genheid gebruik een rondvlucht te maken. In de namiddag ging men naar het stadion, waar 21 praalwagens van het Aalsmeerse bloemencorso, alleen geïnspireerd op be kende toneelwerken uit het heden en verle den een weerspiegeling gaven van wat sa menwerking, vakkennis, bloemsierkunst en energie vermag. Ook werd een spel opge voerd onder het motto „Maskerade", waar-, bij in kleurrijke gemaskerde figuren een aantal menselijke eigenschappen en hoeda nigheden gestalte hadden gekregen, waarbij tenslotte de witte figuur, het symbool van de zuivere liefde tot de evenmens zege vierde. Dit was werkelijk een schouwspel dat oog en hart bekoorde. Des avonds woonde men in Theater Gooi land de première-voorstelling van de Ope rette Sissi bij. Dit was ook naar eenieder zijn genoegen, zodat men hoogst voldaan huiswaarts keerde. Men vond het zeer jam mer dat noch de docent, noch de instructeur deze dag hadden kunnen meemaken. GROTE SUCCESSEN VAN MARIJKE. De M.A.C. Hilvarenbeek organiseerde van zaterdag op zondagnacht een grote oricnteringsrit ter lengte van 180 km, waar aan ook werd deelgenomen door een drietal leden van de motorclub Marijke alhier. De ze rit werd reeds voor de derde maal ver reden en men heeft geconstateerd, dat de rit en de organisatie op een zeer hoog peil stonden. Van de ruim honderd deelnemers be reikten er slechts een derde de finish. Het overgrote deel der rijders was uitgevallen door motorpech en anderen door overschrij ding der tijdslimiet. Doch het drietal van Marijke liet zich niet uit het veld slaan en het eindresultaat was, dat J. Versteeg de 2e, Th. van Beek de 3e en A. van Over steeg de 4e plaats bezette. BURGERLIJKE STAND SPRANG-CAPELLE AUG. 1959. Geboren Arie Johannes zv B v Beek- Schoondermark - Antonie zv M Wagema- kers-v d Schans - Adrianus Cornelis zv E v d Esch-.v Seist - Johannes Hendrik zv J M v Zelst-de Bie - Johanna Christina dv J B v Linden-v Wanrooij - Pietronella dv L Meter-Tieleman - Maria Huberdina Antonia dv E Schalken-Verwijmeren - Arend Lucia zv P A de Jong-Blom - Jo hannes Leendert Stefanus zv J W Oerle- inans-Lewende Martinus Jacobus zv J Verduijn-Paapen - Marion dv A J v Dijk- van Rossum. Gehuwd J P de Raad 31 j en A M v Breemen 23 j - J W M Dumoulin 24 j en M A Merkx 21 j - A Stam 29 J en A J v Pelt 26 j - H W Lijbers 23 j en A v d Bijl 20 j - P A I Schellekens 26 j en C Merkx 27 j - J Rijsdijk 22 j en J P v Dongen 23 j. Overleden Genlt v d Sijde 77 j - Adriaan v Vuuren 86 j - Wel G v Tilborgh- de Jong 68 j - Adriaan de Bie 81 j - Wed Machielia Faro-Sulsters 71 j. Ingekomen J Vos en echtg van Eethen - T v d Nat van Waalwijk - Johanna P v Dongen van Loonopzand - Charles E Th v Elten en gezin van Oisterwijk - Elisa beth C de Groot van Noordwijk - Dinge- na Both-de Bie van 's-Gravenmoer - Ja^ comina Vos van Nijmegen -CE Meijer en gezin van Oisterwijk - Wed N v Aarle- Gieskes van Enschede - Adrianus C van Zeist van Waalwijk - Johanna v Zelst-de Rooij van Waalwijk. Vertrokken A Smit en echtg naar Ha- zerswoude - M Bouwhuis-Bramer naar Den Ham - H H v d Schans en gezin naar Poortugaal -Tv Zeist en gezin naar Waalwijk - C J Schellekens-Merkx naar Waalwijk - A J Quirijns naar Vlissingen. DE KLOMP GAAT ZACHTJESAAN VERDWIJNEN. Het klompenmakersbedrijf gaat lang zaam verdwijnen en gaat verloren in wazige SUN I6.5IO nevelen. Het handwerk is reeds geheel van de baan en de thans bestaande machinale bedrijven hebben het zeer moeilijk. Alleen de allergrootste zaken kunnen het hoofd nog boven water houden. Vele klompenma kers hebben dan ook reeds een nevenbe- drijf (b.v. kistenmakerij) aangepakt. Waar dit soort schoeisel voor het eerst werd ge bruikt en door wie, weet men niet. Buiten landers bezien de klomp als 'n typisch Ne derlandse voetbekleding en dit vindt ver moedelijk zijn oorzaak in het feit, dat el-, ders de klomp reeds lang is verdwenen of sporadisch wordt gebruikt. In ons land vindt men nog slechts on geveer 500 klompenmakerijen, waar in to taal een 800 mensen werken. Maar in de goede oude tijd bezat Nederland er bijna 'n 4000 met een kleine 10.000 werkers. Rubberlaars en vetleren schoen hebben de klomp grotendeels verdrongen; doch ook de tijd heeft hieraan meegewerkt. Export is er bijna niet. Alleen Amerika neemt nog wat souvenir-klompjes af. Ook in Frankrijk en vooral België, waar vroeger veel klom pen werden gemaakt, gaan deze bedrijven verdwijnen. De klomp is niet zo maar een klomp, o neen, elke streek heeft zijn eigen type en elke maker zijn eigen model. Het hout dat voor het vervaardigen van de klomp wordt gebruikt is meestal populieren, hoewel ook wilgenhout wordt gebruikt. Jammer dat dit vak gaat verdwijnen, waarmee eertijds vele makers thuis hun brood verdienden. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. In de abdij Mariënkroon te Nieuwkuijk zullen op 8 september a.s. vier paters hun zilveren professiefeest vieren. Het zijn de paters Paschalis Vermeer, Arnoldus Vermeulen, Norbertus Cools en Wencislaus van Doorn. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 10 september 1959, des avonds acht uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 4. Sluiting. Op dinsdag 8 september a.s. komt de Raad der gemeente Waspik 's avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda omvat naast de hamerstukken als vaststelling notulen en ingekomen stukken en mededelingen de volgende punten Voorstel tot wijziging Alg. Ambtenaren- reglt.; voorstel inzake toekenning van een overbruggingsuitkering bij pensionering van weekloners, die in het genot van invalidi teitspensioen worden gesteld; voorstel tot vaststelling bedrag exploitatievergoeding bij zondere lagere scholen over het jaar 1958; voorstel tot vaststelling bedrag der vergoe ding in beloning vakonderwijzeres bijz. la gere meisjesschool voor het jaar 1958; voorstel tot vaststelling verordening tot le wijziging der verordening op de winkelslui tingswet ingevolge art. 5, le lid der win kelsluitingswet 1951; voorstel tot deelname aan de gemeenschappelijke regeling tot op richting en exploitatie van een streekwoon- wagenkamp; voorstel tot onbewoonbaarver klaring van woningen; voorstel tot wijziging bouwplan 1959 van 6 in 7 woningen; voor stel tot aankoop van grond van de fa. Ruij- tenberg; voorstel tot aankoop van grond van Mevr. de Wed. Rozenbrand en verkoop van grond aan de fa. Coesmans; voorstel tot verkoop van grond aan dhr. F. v. Beurden; voorstel tot verkoop van grond aan dhr. H. Smits en de fa. Vossen; Begrotingswijzi gingen 1959. Winkelsluiting Op verzoek van de plaat-, selijke winkeliersvereniging zal de raad on zer gemeente voor een aantal winkeliers een verplichte vacantieregeling in het leven roe pen tijdens welke vacantie de hieronder te noemen winkels gesloten moeten zijn gedu rende een periode van ten hoogste 12 werk dagen of twee tijdsruimten van elk 6 werk dagen per jaar: kruideniers, groenten en fruit, sigaren-sigaretten en dranken, textiel en meubelen, rijwielen en electriciteitsarti- kelen, haarden en sanitair en drogistartike len. Uit een ingestelde enquête onder de Waspikse winkeliers is gebleken dat het merendeel de voorkeur geeft aan een va cantieregeling. Voor de bakkers en slagers werd reeds eerder een vacantieregeling in het leven geroepen. Streekwoonwagenkamp. Burg. en Weth. brengen in de vergadering van dinsdag a.s. een ontwerpbesluit ter tafel tot deelname aan een gemeenschappelijke regeling van Maatschappelijk Werk heeft reeds groepen van gemeenten aangewezen, waarvoor een gemeenschappelijke exploitatie van een streekkamp gewenst is. Voor midden-Brabant zijn daarvoor aan gewezen de navolgende gemeente: Alphen e.o., Baarle Nassau, Berkel Enschot, Dies- sen, Dongen, Gilze en Rijen, Goirle, 's-Gra- venmoer, Hilvarenbeek, Hoge en Lage Mierde, Loonopzand, Moergestel, Oister wijk, Raamsdonk, Sprang-Capelle, Tilburg, Udenhout en Waspik. In voorbereiding is thans een geheel nieuw kamp, daar het bestaande niet als streekkamp geschikt is en ook niet als zo danig is in te richten. Als plaats van vesti ging voor dit centrale kamp is Tilburg aan gewezen. Indien, niet tot deelname wordt overge gaan, dient er rekening mede te worden ge houden, dat dan door het Ministerie stappen zullen worden ondernomen om de gemeente tot samenwerking te verplichten. Naar een voorlopige raming zullen de kos ten van de stichting bedragen f 360.000. Omgerekend betekent deze eenmalige in vestering een bedrag van f 1.45 per inwo ner, terwijl voor de exploitatiekosten een jaarlijkse bijdrage wordt geraamd van 18 ct. per inwoner. Indien echter de exploitatie kosten van de kampschool bij de nieuwe regeling Financiële verhouding Rijk en Ge meenten geheel door het Rijk worden over genomen, zal de bijdrage neerkomen op een bedrag van f 0.0 per inwoner. Aan de deelnemende gemeenten is echter toegezegd, dat al het mogelijk zal worden gedaan om de Rijksbijdrage zo hoog moge lijk op te voeren, hetgeen betekent, dat de bijdrage per inwoner lager wordt gesteld. Onbewoonbaarverklaring 6 woningen Blijkens een door de technisch ambtenaar ingesteld onderzoek is gebleken, dat de wo ningen Schotse Hooglandersstraat 65 en 101 en Benedenkerkstraat 9, 11, 13 en 15 niet meer voor bewoning geschikt zijn. Aankoop grond In de opzet bij de uit voering van het saneringsplan van de Ha- vendijk, zal de gemeente een perceel met opstal (een onbewoonbaarverklaarde en in middels ontrumide woning) aankopen van de N.V. Scheepswerven v.h. P. en A. Ruij- tenberg. De koopsom is overeengekomen op f 500. Het perceel is groot 55 m2. De wo ning was voorheen in huur dooi dhr. L. Ramstijn. Wijziging bouwplan. Bij besluit van 3 fe bruari jl. is door de raad een crediet be schikbaar gesteld voor de bouw van 6 wo ningwetwoningen aan de Zuidzijde van de Arnold Verschurenstraat. Deze woningen werden door Ged. Staten toegewezen onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat een gelijk aantal krotwoningen zouden worden ge sloopt. Daarna hebben B. en W. Ged. Sta ten verzocht aan Waspik nog een aantal woningen toe te wijzen ter vervanging van de door de Prov. N.-Brabant aangekochte woningen ter verbetering van de prov. we gen Waalwijk - Raamsdonk en Waspik - 's-Gravenmoer. Naar aanleiding hiervan is bij schrijven van 22 april 1959, één wo ningwetwoning toegewezen zulks ter ver vanging van de te slopen woning Spoor straat 52. In verband hiermede dient het eerder genoemd bouwplan van 6 woningen te worden gewijzigd in 7 woningen. Fabrieksuitbreiding. In de voorgenomen uitbreiding van haar schoenfabriek, is door de fa. Wed. Coesmans Zn. te Waspik aan het gemeentebestuur een verzoek ge daan om verkoop van grond, deel uitmaken de van het perceel Sectie G ongenummerd (gedempte haven). Hoewel het nochtans in eerste instantie in het voornemen ligt de be staande fabriek in noordelijke richting met ca. 14 m. uit te breiden, zou zij gaarne over een zodanig terrein de beschikking ver krijgen, waardoor het voor haar eventueel diverse gemeenten in midden-Brabant tot oprichting en exploitatie van een streek- 1 in de latere toekomst mogelijk is, een ver woonwagenkamp. Het initiatief voor dit plan dere uitbreiding te bewerkstelligen. is gekomen van de gemeente Tilburg, dit naar aanleiding van de jongste wijziging van de Wet op woonwagens en woonsche pen. In deze wijziging werd bepaald dat de raden van 2 of meer gemeenten bij gemeen schappelijke regeling een plaats kunnen aan wijzen welke door woonwagens, bij verblijf binnen het gebied van deze gemeenten, moet worden ingenomen. Het is hierbij te vens de bedoeling de woonwagenbewoners bijeen te brengen in betrekkelijk weinig doch goed geoutilleerde streekkampen, die gelegenheid bieden voor het geven van on derwijs in een behoorlijk sociaal-hygiënische en recreatieve verzorging. Door de samen werking van grotere groepen van gemeen ten zal het mogelijk zijn een zodanig streek kamp te exploiteren. Het Ministerie van Gezien de situatie ter plaatse, hebben B en W daarom contact opgenomen met de eigenaresse van het noordelijk aansluitend aan voormeld ongenummerd eigendom ge legen perceel van mevr. de Wed. Rozen- brand-Suos, die blijkens een overgelegde verklaring bereid is haar perceel Sectie G nr. 392, groot 210 m2 met de zich daarop bevindende opstal (onbewoonbaar verklaar de ontruimde woning) - behoudens een ge ring gedeelte - tot een grootte van ca. 200 m2 aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 1000. In zijn samenhang zal het dan door aankoop van dit perceel en ge deeltelijke doorverkoop mogelijk zijn de fa. Coesmans aan voldoende grond te helpen in de uitbreiding van haar fabriek, waarbij bedoelde fa. bereid is in voormelde aan koop bij te dragen tot een bedrag van f 500 Door een en ander zal het verder mo gelijk zijn, de noodzakelijk achter de fabriek zich bevindende doorgang t.b.v. de brand weer te verleggen in meer noordelijke rich ting, waarvan de kosten door de gemeente opzichter worden geraamd op f 425. - en die uit de aard der zaak mede door de fa. Coesmans dienen te worden betaald. Voor een betere afronding van de Ha- vendijk, wordt tenslotte door de gemeente-, opzichter geadviseerd ca. 15 m2 aan te ko pen van het in eigendom van bedoelde fa. behorend perceel Sectie H 258. Bij de voor genomen transacties is een koopprijs aange houden van f 2.50 per m2, welke prijs - gezien de minder gunstige ligging als bouw terrein - b en w terzake als verantwoord voorkomt. OUDEN VA NDAGEN OP STAP. Woensdag 9 september a.s. maken de be jaarden van onze plaats hun traditioneel uit stapje, De reis gaat naar Rotterdam, waar o.a. een rondvaart zal worden gemaakt. Ruim 80 ouden van dagen hebben zich voor deze tocht opgegeven. VLIEGERWEDSTR1D. De vliegerwedstrijd, een festijn dat door de Katholieke Jeugdcentrale voor de Was pikse jeugd werd georganiseerd, is slechts een gedeeltelijk succes geworden. Niet dat de deelnemers van dit evenement en het publiek aan deze gebeurtenis geen genoe gen beleefden, integendeel. Maar het moet voor de leden van de organiserende stich ting toch wel een rare gewaarwording zijn geweest toen er op het sportterrein van de White Boys van de 60 jongelui die zich voor deze wedstrijd lieten inschrijven slechts een handvol met hun vlieger ver schenen. De moeite en het werk dat het stichtingsbestuur zich voor deze gebeurte nis getroostte was zeer zeker niet in over eenstemming met de houding van die kna pen die zonder meer wegbleven na zich eerst in grote getale te hebben opgegeven. Maar hoe dan ook, de taak van de jury, een dame en twee heren uit 's-Bosch, was dan wel niet veel omvattend, maar toch in ieder geval niet eenvoudig. Vooral de toekenning van de eerste en tweede prijs had heel wat voeten in de aarde, want Huub van Don gen Hzn. en Huub van Etten Szn. bleken alle twee zeer sterk naar de hoogste onder scheiding te dingen. Na rijp beraad wees de jury H. van Etten aan als no. 1 en H. van Dongen als eervolle tweede. Verder werden nog prijzen toegekend aan Jan Boons, Ber- tus Kamp, Theo Savelkouls, Sjaak Timmers, Jos Zwaans, Berry Verwijmeren, Jos Scha pers, Piet Schellekens, Leon Baaten, Harrie Kekkers, Karei Anemaat, Kees van Etten en George Broekmans. Deze knapen hadden stuk voor stuk zorg besteed aan hun vlie ger en we zagen dan ook prachtige vlieg machines, vliegende bommen, mannetjes en vrouwtjes en stijlvolle versieringen op en aan de meest gangbare modellen. PAARD SLOEG OP HOL. In de Schoolstraat is de heer Schmitz 'n ongeluk overkomen toen zijn paard dat wagentje was gespannen waarop dhr. Sch. had plaats genomen, op hol sloeg. Het dier is verschrokken van een opwaaiende krant welke juist op de kop van het paard te recht kwam. Hierop zette het dier het op een lopen. In de bocht bij het kerkhof van de Ned. Herv. Kerk botste het wagentje tegen de muur waardoor de voerman tegen het wegdek werd geslingerd. Dokter Wijf fels constateerde o.m. een hersenschudding Op een brancard werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. VOLLEYBAL. Zaterdagmiddag speelde de Volleybalclub Atak in Gecrtruidenberg een wedstrijd te gen een zes-tal van de PNEM. Het zoet der overwinning was voor Atak dat zich in deze ontmoeting duidelijk de sterkste toonde. VOETBAL. Waspik I heeft zondag j.l. in een beker wedstrijd een 5-1 overwinning behaald op Right Oh. De wedstrijd White Boys-WSC 3 eveneens voor de beker van de Brab Bond werd wegens een plotseling sterfgeval van een der bestuursleden van WSC afge last. BEVESTIGING EN INTREDE VAN DS. VERPLOEG TE WASPIK. Na 's morgens door Ds. Spilt uit Utrecht te zijn bevestigd deed Ds. S. W. Verploeg uit Utrecht zondag 6 september j.l. zijn in trede als predikant van de Ned. Herv. Ge meente te Waspik. Vele gemeentenaren en genodigden woonden deze dienst bij, waarin Ds. Verploeg een predikatie hiefd ge'inspi- reerd door de eerste brief van Paulus aan de Corinthiërs. Tijdens deze plechtigheid werd de nieuwe herder en leraar door di verse autoriteiten toegesproken. Vooraf nam Ds. Verploeg echter eerst zelf het woord. Hij richtte zich allereerst tot zijn ouders die, zoals Z.E. zei, zich veel moeite en toe wijding hebben getroost om de studie van hun zoon tot een goed einde te brengen en die lang naar deze dag hebben uitgezien. Spr. zei aan hen en aan zijn schoonouders veel dank verschuldigd te zijn. Daarna richt te hij zich achtereenvolgens tot ds. Spilt, die 's morgens de bevestiging leidde, tot consulent Ds. v. d. Schee uit 's-Gravenmoer, tot Ds. Schipper, oud-predikant van Was pik, tot de kerkeraad, tot de kerkvoogdij en notabelen, tot zijn collega's van naburige gemeenten, tot hen die 's morgens bij de handoplegging aanwezig waren, tot zijn fa milie, vrienden en kennissen welke hij mocht begroeten en tot het college van Burgemees ter en Wethouders. Van zijn gemeentena-. ren vroeg Ds. Verploeg geduld en liefde en hij drong er op aan een stevige band tussen hen en de pastorie te helpen bevorderen. Binnen de gemeente, zo vervolgde spr., gaan mijn gedachten ook uit naar het Chr. onderwijs, hetgeen de kerk zeer na aan het hart moet liggen. Verder zei hij allen die een kerkelijke functie bekleden zijn steun en belangstelling toe. Tot slot spoorde hij vooral de jeugd aan getrouw te zijn in het bezoeken van de kerk diensten, de catechesaties en verenigings avonden. Hierna bood Ds. van der Schee zijn hartelijke gelukwensen aan, waarbij hij o.a. de gemeente de raad gaf hun nieuwe dominee te ontvangen als herder en leraar en gezant van Jezus Christus. y Ds. Trouwborst, die namens de Kring Waalwijk en classis Heusden sprak, heette Ds. Verploeg met vriendschap en blijd schap welkom in hun midden en hoopte el kander tot hulp te mogen zijn. Burgemeester van Erp wenste op de eer ste plaats de kerkgemeente met deze dag te feliciteren en verzekerde Ds. Verploeg zonder chauvinistisch te willen zijn, dat hij de gezagsdrager was geworden over een ge meenschap met gevoel voor verstandhou dingen, gezagsgetrouw en ook kerkelijk een uitstekende gemeenschap, hetgeen het werk voor U, Ds. Verploeg, zal vergemakkelijken. Namens het bestuur van de Chr. school sprak de heer Dubbelman woorden van welkom en vroeg Ds. Verploeg het yoor- zitterschap van de school te willen aanvaar den en het contact tussen kerk en school, dat aldus de heer Dubbelman, sinds 1938 zo nauw is, te blijven bevorderen. Ds. Schipper verzekerde met nadruk dat een van zijn moeilijkste dagen is geweest 't afscheid van Waspik. Vooreerst om de vele banden welke er bestonden tussen zijn ge zin en de gemeente, maar ook, aldus Ds. Schipper, omdat zorg om de ontstane va cature zijn hart vervulde. Ik ben er daar om zeer dankbaar voor dat de pastorie weer is bewoond en het Woord Gods weer vanaf deze preekstoel wordt uitgedragen. Op verzoek van de heer de Rooij, die Ds. Verploeg namens de kerkeraad en de kerkvoogdij begroette, werd de nieuwe her der staande een zegenbede toegezongen. Ds. Verploeg zei in zijn dankwoord o.m. overweldigd te zijn door alles wat voor hem en zijn echtgenote werd gedaan. Hij sprak tot slot de hoop uit dat hij een vruchtbare samenwerking met de gemeente en zegenrijk werk zou mogen verrichten. Schenking aan de kerk. Na de dienst van zondagavond werd aan de leden van de Ned. Herv. Kerk de mededeling gedaan dat door de familie van Baaien een legaat van f 10.000 aan de kerk was geschonken. INTERKRING SPORTDAG. De verwachtingen i.v.m. de interkring sportdag van de leden en supporters van de sportclub der Jonge Boeren, zijn naar alle waarschijnlijkheid hoger geweest dan de behaalde plaats in het eindklassement recht vaardigt. Op de algemene rangschikking bezet Waspik overigens toch een niet onverdien stelijke 5e plaats met 305 punten. De kam pioen Eindhoven had 13 punten meer. De geleverde prestaties op de diverse onder delen zijn: muziekoefeningen 5e; RKJB- oefeningen 12e; vrije oefeningen 3e; pyra- mide 2e; marcheren le. Op de nummers verspringen en hink-stap-sprong behaalde Piet Verschuren nog twee 4e plaatsen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7