De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL LOON OP ZAND WAALWIJK vierde haar 20-jarig bestaansfeest l De Najaarsmode 1959 STASSAR R.K. Vereniging voor E.H.B O. St. Rafaël GERO cassettes Stassar Waalwijk t t APPELFLAPPEN erings ISCHOL TEN's t JPYAMAFLANEL •STREEPFLANEL PRISMA Schuimbad Parfumerie Hens VERWIEL'S Lederwarenhuis M. REMMEREN Winnaar kegelconcours „Alles of Niks" vrije baan heren met 12 maal 45. Paardensport. Naar we vernemen gaat de panrdensportver. „Kaatsheuvel", waarvan we lange tijd niets had den gehoord, zich binnenkort in 't centrum van de belangstelling plaatsen. Deze jonge vereniging is kort geleden lid geworden van de Nederlandse Hippische Sport bond, waardoor zij in de gelegen heid komt deel te nemen aan be langrijke gebeurtenissen op het gebied van de ruitersport, welke onder auspiciën van deze bond worden gehouden. Maar dat niet alleen, want genoemde bond, de grootste landelijke organisatie op dit gebied, beeft de vereniging „Kaatsheuvel" bij haar toetreden meteen in de gelegenheid gesteld een grote jaarlijkse cross-country te organiseren. Uiteraard is deze vereniging bijzonder ingenomen met deze vererende uitnodiging en zal zij al bet mogelijke doen om dit grote landelijke paarden. festijn tot in de puntjes voor te bereiden en te regelen, en waar aan, zoals gewoonlijk, door de beste Nederlandse ruiters pleegt te worden deelgenomen. Als da tum voor dit unieke sportevene ment is bepaald 31 oktober a.s. Ongetwijfeld zullen vele paarden sportliefhebbers uit Kaatsheuvel en de omliggende plaatsen van dit sportgebeuren getuige willen zijn. Wij zijn nog niet in staat de juiste plaats aan te geven, waar deze. cross zal worden gehouden, maar bet ligt voor de band dat dit in onze en voor dergelijke ge beurtenissen zo prachtige bosrij ke omgeving met baar geacciden teerd terrein zal plaats vinden. Wanneer een en ander vast staat, hopen wij hierop terug te komen, waarbij wij tevens een uitgebrei der overzicht van de verschillen de onderdelen van deze cross country zullen publiceren. Ernstige aanrijding. Dinsdagmiddag bad op de pro vinciale weg aan de Horst een ernstige aanrijding plaats, waar van de 40-jarige heer A. E., wo nende Weteringstraat te Loonop- zand, bet slachtoffer werd. Ko mende van de richting Loonop- zand, wilde de heer E. met zijn bromfiets aan de Horst de pro vinciale weg oversteken om zich naar Kaatsheuvel te begeven, waarbij bij werd aangereden door een uit de richting Loonopzand komende auto, bestuurd door. v. O. uit Tctcringen. E. kwam met een smak op de motorkap terecht en vandaar op 't wegdek, terwijl zijn bromfiets een 15-tal meters werd meegesleurd. Dr. Wijten. burg verleende E. de eerste hulp. Met een beenbreuk, inwendige kneuzingen en bebloed hoofd werd het slachtoffer daarna naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Financieel resultaat van het St. Jozef parochiefeest. Eerst hans zijn wij in staat me dedeling te doen van het financi ële resultaat van de gehouden col lecte bij de optocht, loterijen, en- trée gecastumeerde voetbalwed strijd, oriëntatierit en filmverto ning bij gelegenheid van het zil veren bestaansfeest der parochie St. Jozef gehouden. Na aftrek van alle kosten bleek het totale netto saldo te bedragen 2327.75. Zoals reeds eerder ver meld zal dit bedrag ten goede ko men aan de missionaris der St. zefparochie, pater v. Beek, als bij drage in de kosten van de bouw van een seminarie in Indonesië. Fancy-fair. Op zaterdag, zondag en maan dag a.s. zal in de grofe zaal van het patronaatsgebouw een grote fancy-fair worden gehouden on der de titel „Benelux-fancy-fair". De hieruit voortvloeiende ba ten zullen ten goede komen aan het missiewerk. K.A.J.-nieuws. De langdurige zomer is niet be vorderlijk om nu reeds gedachten wakker te roepen over het a.s. jaarlijkse St. Nicolaasfeest. De plaatselijke KAJ denkt hier ech ter anders over. Zoals vorige ja ren gaat zij ook nu weer, ditmaal voor het eerst in samenwerking met de pas opgerichte VKAJ, dit feest organiseren. Zij hebben in middels reeds een comité gefor meerd onder voorzitterschap van de heer G. Molenschot, dat door de burgerij van Kaatsheuvel in staat hoopt te worden gesteld 5 december voor de minder bedeel de jeugd tot een onvergetelijke dag te maken. Het is bekend, hoe prijzig het geringste stukje speel- of snoepgoed is en daarom hopen zij op een fikse geldelijke bijdrage van heel Kaatsheuvel, wanneer de kajtoters de komende weken daarvoor aan de deur zullen ko men, zodat de KAJ het kleine grut met St. Nicolaas niet teleur zal behoehen te stellen. Plotseling overlijden. Toen de heer A. J. Braat met zijn echtgenote zondagavond bij een zijner vrienden op bezoek was, tijdens hetwelk men zich vermaakte met 'n spelletje kaart, werd hij plotseling onwel. Toen de onmiddellijk gewaarschuwde dokter arriveerde, kon deze slechts de dood constateren. De consternatie onder de aanwezigen laat zich begrijpen. Ook voor de plaatselijke mid denstand betekent het heengaan van de heer Braat een groot ver lies. Ruim 20 jaar was hij be stuurslid van deze organisatie, waarin hij als zodanig vele jaren de functie van vicevoorzitter be kleedde. Algemeen werd hij ge waardeerd om de rustige en wel overwogen wijze, waarop hij in de bijeenkomsten zijn standpunt of mening naar voren bracht, ter wijl men ook gaarne gebruik van zijn adviezen maakte. De midden stand zal deze sympathieke fi guur node missen. Agenda. Gildenbond. Vrijdag. 7.30 uur ontspannings avond VKAJ. Zaterdag 7. 30 uur dansen, mu ziek .jDe Wavo's". Maandag 7.30 uur balletrepcti- tie maandagavondgroep KAJ. Dinsdag 8 uur pioniersgroep KAJ en bestuursvergadering. Donderdag 8 u. repetitie revue. Patronaat. Zaterdag, zondag en maandag Benelux-l'ancy-fair in grote zaal. Apollo-theater. Zaterdag 8 uur en zondag 8.30 uur: „Het Groene Masker", leeftijd 18 jaar. Zondag 2.30 uur jeugdvoorstel ling „Dik Trom". Zondag 6 uur: „Om de sma ragd van Siwa", toeg. 14 jaar.' Woensdag 8 uur: „Maracaibo", toegang 14 jaar. Sport. (Efteling) Zondag 12 uur: DESK 4WSG 4. 14.30 uur: DESK 1Best Voor uit 1. Doktersdienst. Op zondag 18 okt. zal de prak tijk van de doktoren H. Raaij- niaakers en A. de Vries worden waargenomen door dr. P. W ij ten- burg, Hoofdstraat 4 Kaatsheuvel tel. '04107-2550. Zaterdag 17 okt. en zondag 18 okt. wordt de praktijk van dr. H. Winkelman waargenomen door dr. K. van Tuijn, Rozenstraat nr. 48, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. i FILMAVOND BIJ KUNSTKRING De eerstkomende kunstkring avond op 27 okt. a.s. zal weder om een filmavond zijn. In afwij king van de traditie zal er nu eens een gezellige film worden gedraaid, die zowel bij jong als oud in de smaak zal vallen. Men heeft hiervoor de keus la ten vallen oo de film „De Muil korf" van de grote Duitse regis seur Wolfgang Staudte, van wie enkele jaren geleden in 't kunst kringprogramma de film „Der Untertan" vertoond werd. Deze nieuwe film van Staudte zou aan gemerkt kunnen worden als een kluchtige poging tot kritiek. De pers oordeelde zeer gunstig over deze film.- In „Filmforum" besluit H. Wielek zijn bespreking over deze film met: „...een poli tieke filmsatyre die al met al goed in elkaar zit en die bij zonder beschaafd en amusant is. Want wij bezitten te weinig films in dit genre". Elseviers Weekblad zegt: „Staudte is in zijn opzet al leszins geslaagd; uit ieder beeld proeft men de fijne bespotting van verstarde rechtsbegrippen. Het stadje leeft, de mensen léven, de ambtenarij viert er hoogtij. Deze film is een prachtig bewijs, dat men ook in de amusements sector de cinematografie geen ge weld behoeft aan te doen." „De Muilkorf" is een gezellige film voor iedereen, voor vader, moeder en de kinderen; de oude- ren zullen meer genieten van het satyricke element dat de jonge ren voorbijgaat- de jongeren zul len genieten van een gezellige film met een leuk verhaal als uil een operette. En nu maar hopen dat ook ie dereen komt. HEROPENING DE LINDEBOOM. Vandaag gaat in de St. An toni- usparochie de heer Ouwerkerk zijn geheel gemoderniseerde zaal heropenen. Met de gestadige groei van dit gedeelte van de gemeente heeft men daar een steeds gro- l TEXTIELt JAPONNEN ROKKEN PULLOVER VESTEN JGROTESTR. 175, WAALWIJK: ter wordende behoefte aan een goede gelegenheid, waar uitvoe ringen, bals e.d. kunnen worden fehouden. Welnu, de heer Ouwer- erk heeft dit begrepen. Hij heeft zijn zaal weten om te toveren in een prachtige zaal, die door zijn lichte pastelkleuren, waarin zij is geschilderd, een goede indruk maakt. De plafond- en wandver- lichting, geleverd door de firma Jan v. Dongen alhier, doet het alleraardigst en brengt de juiste sfeer voor elke gelegenheid. Het timmerwerk is uitgevoerd door de fa. Mathijssen Wijffels uit Tilburg. Het toneel, dat keurig is ingericht, is voorzien van wand schilderingen van de Eerw. Broe der Marius alhier. De voorstel lingen zon naar Grieks idee. Op dit toneel wordt een verplaatsba re bar geplaatst. De meubilering van de zaal is geheel vernieuwd. In de bovenlichten der ramen zijn ventilatoren aangebracht. Twee schuifdeuren in de achterwand geven toegang tol het café. Deze verbouwing en modernisering dragen weer veel bij tot de uit breiding van Waalwijk-Zuid. De oude parketvloer is in de zaal ge bleven. Voor bijzonderheden betreffen- de deze verbouwing verwijzen wij gaarne naar de advertentie in ons blad van heden. U zult daar een en ander vinden omtrent een ope ningshal. Wij wensen de heer en mevr. Ouwerkerk veel succes in de toekomst. MODERATOR STEVENS HIELD LEZING VOOR K.A.V. In de Levensschool hield mo derator Stevens dinsdagavond voor de leden van de KAV een boeiende causerie over zijn reis naar Palestina. Fraaie lichtbeel den luisterden deze causerie op. BROMFIETS GESTOLEN. Door een zekere v. d. H. uit Eethen werd bij de politie alhier aanfigte gedaan van de diefstal van zijn bromfiets bij het Willem van Öranjecollege. De fiets die er voor in de plaats was gezet, werd door de politie herkend als het eigendom van een bekende jonge man. Toen de politie zich aan de woning van de jongeman ver voegde, bleek deze echter niet thuis te zijn. Later kwam uit Hendrik Ido Ambacht het bericht dat door de politie aldaar twee jongens waren aangehouden, die elk in het bezit waren van een bromfiets. De jongens Waren af komstig uit Waalwijk en Drunen. Een van de bromfietsen bleek in Rotterdam te zijn gestolen. De politie gaat nu na door wie de bromfiets te Waalwijk is ont vreemd. AGENDA. Vrydag 16 oktober. Zaal Hotel Verwiel: Lezing Heemkundig Genootschap „De Ambachts- en Schutersgilden van Den Bosch". Aanvang 8 uur. Vrydag en zaterdag. Musis Sacrum 8 uur: „De graaf van Monte Cristo", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Petersburger nachten", 18 jaar. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Adriana E M dv H P Tabbers- van Riel te Drunen Michiel J zv J C Gragtmans-Timmermans Gerdina Si W dv A G IJpelaar- Damen Frederika J M dv J R F Voll-Voll Cornelis P J G zv C J Dovendans-Hüsstege, Loon opzand Dana dv J C Blankert- Struijk Eleonora C dv II S L Hocfnagels-Eshuis Paulus M M zv P A Hogervorst-de Rooij Maria T B dv A Verhoofstad-van Helden Cornelis B L T zv A v d Schans-Everts, Sprang-Capelle Petronclla J M W dv M J van Wanrooij-Broeders, Loonopzand - Jacobus zv J A Roelofs-Waarts, Sprang-Capelle. TEXTIEL ►grotestr. 175, waalwijk; Overlijden: Adriaan Verduijn 71 jaar echtg P v d Wiel. Sprang-Capelle Ja- coba van der Pol 82 jaar wed L Bouman Adriana M Verhoeven 33 jaar echtg C J A van den Meij- denberg. Huwelijksaangiften: W J Pruijssers 23 jaar, Sprang- Capelle en E A Strikkers 25 jaar alhier. HORLOGES WAALWIJK Huwelijken: M J Vrijhoeven 25 jaar en L J Timmermans 24 jaar beiden al hier HP Hensen 30 jaar en P J de Haan 28 jaar beiden alhier. Ingekomen: J C Zijlmans van Raamsdonk J M Zecbregts en echtg van Tilburg J M A Broeders van Loonopzand P J Heijmans van Loonopzand P J J van Hassel van Tilburg GTCv Rijn van Nijmegen MP Pol van Den Bosch T M van Vonderen van Boxtel J W Kolster van Den Bosch LH Lips en gezin van Rotterdam A W Colijn van Eethen T C Postema en gezin van Den Bosch. Vertrokken G Wissema en gezin naar Voorst H M J Hagen naar Waardenburg D M H Spie- rings naar Sprang-Capelle M II van den Broek naar 's-Bosch J Kuijsten naar Sprang-Capel le JE M Bos naar Utrecht C R van Gils en gezin naar Loon opzand. voor een in luxe damestassen handschoenen parapluies reisartikelen en andere modieuze lederwaren vindt u in de nieuwste collecties van Grotestraat 264, Waalwijk. De Speciaalzaak voor de Langstraat VRIJDAG 16 OKTOBER 1959 82c JAARGANG No. 83 Voor advertenties en abonne menten blijit ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Schepbrancard en Verbandlost als geschenk In ons vorig nummer maakten wij reeds melding van de viering van het 20-jarig bestaan van de R.K. Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken. Hier volgt een uit voerig verslag. Het door het feestcomité opgemaakte plan werd keurig ten uitvoer gebracht en had een vlot verloop. Zondagmorgen verzamelden de leden en de docent met echtgenote zich aan het pa tronaat om allen gezamenlijk naar de kerk te gaan, waar om 10.15 uur de Plechtige Hoogmis door de Geestelijke Adviseur Pastoor Mommers werd opgedragen voor de levende en overleden leden van de jubi lerende vereniging. Na de Hoogmis zaten allen aan de kof fietafel aan, die in zaal Vermeulen klaar stond. Hier waren ook de oud-voorzitter, dhr. Nijkamp, de docent, dr. de Vries met zijn echtgenote, de Zeereerw. heer Pastoor en Kapelaan Smulders. Nadat door de voorzitter van het comité, de heer J. v. d. Velden, geopend was, gaf hij een korte beschouwing over de EHBO en de viering van deze grote dag. Tegen 12.30 uur ving een receptie aan, welke zeer druk werd bezocht. De voorzitter van het comité opende deze met een toespraak, waarin hij de jubile rende vereniging en haar leden, die allen aanwezig waren, feliciteerde. Hij schetste de voorbije jaren en het verloop van de activiteiten der vereniging, waaraan de leden een zo belangrijk deel hebben bijgedragen. Een lang gekoesterde wens deed hij in ver vulling gaan, want hij schonk de vereni ging een schepbrandcard, een werktuig wat zo langzamerhand onmisbaar is geworden. Tevens propageerde hij he t werk der EHBO bij het publiek. Vervolgens nam de heer Muller, afge vaardigde van het hoofdbestuur van de Ka tholieke Nat. Bond voor EHBO, het woord, die de vereniging namens de bond geluk wenste. Hij zeide o.m. dat Loon trots mocht zijn op zo'n EHBO-vereniging, welke zo veel werk had verzet voor de landelijke organisatie, het district en de plaatselijke bevolking. Zij is een zeer goed voorbeeld voor haar zuster-afdelingen. Namens het district Noord-Brabant bood hij de vereni ging een verbandkist aan. Hij haalde de parabel van de barmhartige Samaritaan nog aan en stelde deze nog eens ten voor beeld van de mensheid. De drang om de mens in nood te helpen is een navolging van het woord: hij droeg zorg voor hem.... Spr. feliciteerde ook de gemeenschap van Loonopzand met deze vereniging, want zij heeft moeite noch offers gespaard in deze periode. De bereidheid is door de le den begrepen en van de verantwoording daaraan verbonden zijn zij zich bewust. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de jubileuminsignes aan de oude leden. De heren J. Toorians en A. Boons ontvin gen het 20-jarig insigne; de heren J. Bic mans, 15-jarig, J. v. d. Lee en J. van We zenbeek 12 Vè-jarig; L. Leijtens, J. van On- zenoord, C. van Loon, A. v. d. Velden en G. Broeders allen het 10-jarig insigne. Tot slot zeide de beer Muller, dat EHBO niet alleen tot de materiële hulp beperkt moet blijven, doch dat ook door de katholieke EHBÓ-er aan de ziele-hulp moet worden gedacht. Vervolgens sprak de docent der vereni-. ging, dokter A. de Vries, welke in het kort de periode, die hij aan de EHBO heeft mogen werken, belichtte. Het vooruitzicht in de mobilisatiedagen 1939 was goed ge zien, wat de oprichting van een EHBO- vereniging noodzaakte. Een vooruitziende i blik is dus gerechtvaardigd. Hetgeen zich in de oorlogsjaren en vlak daarna heeft afgespeeld is een leidraad geworden voor het huidige werk van de eerste helper. Hij hoopte dat het aantal ongevallen zou af nemen, doch betwijfelde dit, daarom is een goede voorlichting op dit gebied op zijn plaats. Naast de helpende taak sprak de docent over de geestelijke volksgezondheid, die een zeer moeilijke taak is. De LH 130- er heeft hierin ook zijn aandeel en hij on derstreepte hier de woorden van de heer Muller. Als de bevolking de ongerustheid inziet van het toenemende aantal ongeval len, dan moet het EHBO-werk op mate rieel en geestelijk gebied meehelpen in het geestelijke deel van de volksgezondheid. Spreker wenste het bestuur en de leden veel succes met hun werk voor de toe komst en spoorde aan tot intensievere vol ging van lessen door de leden en deed een oproep aan de geïnteresseerden een cursus te volgen. Als Geestelijk Adviseur sprak Pastoor Mommers de leden en belangstellenden toe over het sympathieke werk van de EHBO- vereniging. In enkele oorlogsherinneringen memoreerde hij het werk, waarbij persoon lijke inzet niet zelden ontbrak. Zo is een goed georganiseerde EHBO-vereniging in de dorpsgemeenschap onmisbaar, aldus Pastoor Mommers. Hij had dan ook lof en waardering voor bestuur en leden dezer or ganisatie. Ook hij deed een beroep op de jongeren. Alle sprekers werden dank gebracht door de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer J. Toorians. Allereerst dankte hij het comité dat alles had gedaan om deze feestviering mogelijk te maken. De gids die zij huis aan huis mochten verspreiden was een prachtige stimulans ter bevorde ring van dit werk. De schepbrancard die werd aangeboden, aanvaardde hij dank baar. De drie vorige sprekers bracht hij dank voor de zeer gewaardeerde woorden welke zij tot de vereniging hebben gericht. Op de geestelijke taak welke zij hebben aangeroerd zijn de EHBO-ers reeds voor bereid, want men is thans doende een pre ventieve EHBO uit te dokteren, ter voor koming van ongelukken. Laten wij honen, aldus de voorzitter, dat dit verwerkelijkt kan worden, want het is veel voornamer ongelukken te voorkomen, dan materiaal aan te wenden om te helpen. Op geestelijk terrein wacht ons dus een taak. Mogen wij deze in de toekomst aan kunnen. Spr. liet ook de voorbije jaren passeren en boopte dat deze twintig jaar een mijl paal op de grote weg van de EHBO zu'len zijn. Even op deze weg parkeren is nood zakelijk om alles nog eens rustig de revue te laten passeren, doch we moeten verder, om zo naar het vijfde lustrum te komen. Een oproep tot het volgen van cursussen was het besluit van zijn dankwoord. Hierna vervolgde de receptie, waar wij onder anderen zagen de besturen der zus- terafdelingen van Kaatsheuvel, Waalwijk en Dongen, afgevaardigden van alle vereni gingen in Loonopzand, de edelachtbare heer burgemeester Mr. van der Heijden met zijn echtgenote, en zeer velen die de vereniging een warm hart toedragen. De zaal was her schapen in een bloementuin. 's Avonds werd in het Parochiehuis een Cabaret gehouden „Feestklanken", dat on der leiding stond van Conferencier Ton van Tilburg met KRO-artisten. Het programma was beschaafd en bescheiden, zodat de be zoekers er uiterst voldaan over waren. Fred Burkhardt als de beroemde xylofonist en Fantasio-Zambel met zijn musicale clowne rie sleepten de gehele zaal mee. Het was in één woord éf. Evenals Tiny en Henk Booy met hun muziek en Berna Cox met haar aardige en prima gezongen liedjes. Tijdens de pauze werden de prijzen der pleisteractie bekend gemaakt, welke wij maandag j.I. hebben gepubliceerd. Al bij al mag deze herdenking van het 20-jarig bestaan der R.K. EHBO-vereniging St. Rafaël tot een geweldig succes geboek staafd worden in de geschiedenis van deze vereniging, want zij heeft ook hier weer al les in het werk gesteld om weer iets voor de bevolking te doen. Van de andere kant is deze dag een waardering geweest voor hetgeen zij aan de bevolking heeft gedaan, want iedereen heeft hierin meegeleefd. Nu nog a.s. zondag, dan wordt in het pa rochiehuis een wedstrijd gehouden door 24 ploegen. Het is bijzonder interessant deze te gaan zien. Mogen hieruit weer enige mensen lessen trekken, om zich als lid op te geven, want dan is dit doel wat de ver. zich stelde pas bereikt. Opgeven kan men zich deze weck bij het bestuur. DE GILDEN VIEREN FEEST. St. Crispijn. De gilde St. Crispijn alhier opende ver leden zaterdagmiddag de rij der jaarlijkse gildedagen in ons dorp. Onder tromgeroffel en met vliegend vaandel, werd in de vroege namiddag afgemarcheerd naar het huis van de hoofdman, om deze op traditionele wij ze te geleiden naar de gildekamer. Ook de koning werd op gelijke wijze afgehaald. Dan begon in de zaal van Concordia de eigenlijke feestviering. In het begin van de avond kwamen ook de dames der gilde- broeders zich in de feestelijkheden mengen. Na een korte wandeling door het dorp werd aangezeten aan een goedvoorziene dis, waar bij vooral het worstebrood alle eer werd aangedaan. Bij zang en dans werd het ver dere gedeelte van de avond gesleten. St. Ambrosius. De oudste onzer Loonse gilden, St. Am brosius, vierde dinsdag de jaarlijkse statie dag. Met wapperende vanen en slaande trom trokken de gildebroeders tegen 9 uur naar de kerk, waar pastoor Mommers de plech tige Gildemis opdroeg, waaronder de na men der overleden gildebroeders werden af gelezen en de vaandeigroet werd gebracht onder de Consecratie. Na de H. Mis had in de gildekamer bij de heer W. Vermeulen de feestvergadering plaats, waaronder enige le den werden gehuldigd. De oudste gildebroe- der, de heer Adrianus Bicmans, die 50 jaar lid van dit gilde is, werd door de Over-, deken van den Hoven het jubileumschild opgespcid. De Overdeken schilderde hem als een der plichtgetrouwstc leden, welke altijd aanwezig was bij elke gilde-gebeurte nis, van welke aard ook. Hij stelde hem als voorbeeld voor de jongeren. Tevens werden de 25-jarige leden herdacht, n.l. de heren Adr. Öankers Hzn. en J. van Dongen. In deze vergadering gaf de secretaris een ver slag van het afgelopen jaar, dat buitenge woon actief is verlopen. De deelname aan de gildefeesten is behoorlijk geweest. Ver der werden nog enkele huishoudelijke za ken afgehandeld. Na de middag kwamen de gildebroeders wederom in de gildekamer bijeen, waarbij zich in het begin van de avond ook de da mes der gildeleden kwamen voegen. Na een rondwandeling door het dorp werd aangezeten aan een gezamenlijk gilde- maal, waarna de avond in gezelligheid on der zang en dans werd gesleten. Dat hierbij vooral de oude dansen hoofdschotel uit maakten behoeft niet gezegd. BEDETOCHT. II De jaarlijkse bedetocht naar het Maria- i kapelletje aan de weg naar Tilburg, werd I verleden zondag wederom gehouden, onder grote belangstelling. Voorafgegaan door de Kon. Erk. Harmonie Concordia trok de stoet te half vijf vanaf de pastorie. Gebed, zang en muziek wisselden elkaar af. De Kon. Harm. Sophia's Vereniging sloot de stoet. Pater Gevers van de Missionarissen der H. Familie hield aan het kapelletje een treffende predikatie. Nadat onder begelei ding van Sophia nog een Marialied was gezongen, gaf pastoor Mommers de pries terlijke zegen. De regeling van het verkeer had plaats door de plaatselijke politie. CONCORDIA CONCERTEERT ZATER- DACMIDDAG OP DE PARADE TE DEN BOSCH. De Kon. Erkende Harmonie Concordia uit Loonopzand, directeur Frans van Abee- len, geeft zaterdagmiddag omstreeks half 5 een concert in de muziekkiosk op de Para de. Dit concert wordt gegeven in het kader van de uitreiking van de Provinciale Prijs voor Schone Kunsten 1958 (muziek), welke die middag in het Casino plaats heeft. Zoals reeds gemeld is deze prijs voor be roepsmusici toegekend aan Frans van Amelsvoort en voor hen, die de muziek uit liefhebberij beoefenen, aan de Harmonie Concordia. AGENDA. Doktersdienst Zondag 18 oktober Dr. Wijtenburg, tel. 2550 Kaatsheuvel. Zaal parochiehuis Zondag 18 oktober Leesbibliotheek van 11.30-12.30. Zondag EHBO-wedstrijden. 14 uur. Dinsdag en Donderdag: Ontspanning Ouden van Dagen. Zaal Vermeulen Zondag Bal o.l.v. A.B.C.-orkest. 7 uur. Zaal Echo der Duinen Zondag Bal o.lv De Wavo's. 7 uur. Sport Tongelre-Uno Animo. Uno Animo -OSS 2. Uno Animo 3 - TAC 4. NU 15 ct per stuk B ANKET ETER ANKET Oranjeplein Tel. 3276 Waalwijk ISCHOLTEN's 1 20 p. meter 98 ct. p. mtr. actief opwekkend verfrissend Grotestraat 355 Waalwijk Tel. 2974

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13