HET SPORTPALEIS Sprang-Capelle Nieuwkuijk te koop Te ruil: Het adres Verlovings- Hingen ffenri Mermeer^\ 14 14 Haarsteeg Veertig Jarig bestaan van het Wit-Gele Kruis SPORTARTIKELEN SPORTPRIJZEN SPORTKLEDING Zomerstraat 3 TILBURG Tel. K 4250 - 21823 100°/0 KWALITEIT 100°/o SERVICE Sprang MEISJE BABYGOED Woningruil Trekkingslijst GROTE UITVOERING. Zaterdag en zondag j.l. gaf de gemengde zangvereniging Sempre Animato een grote uitvoering in de nieuwe zaal van café De Ster. Als opening van deze avond werden door de zangvereniging onder leiding van de directeur de heer F. Wilmont uit Waalwijk enige keurige nummers ten gehore ge bracht, die bij 't talrijke publiek ten zeerste in de smaak vielen. Hierna had het eerste optreden plaats van het onlangs door genoemde vereniging op gerichte kinderkoor. De prestaties van deze jeugdige zangertjes, brachten allen in ver-, rukking en hadden elkcns luide bijval. Er schuilen onder deze knapen veel goede en prachtige stemmen, waaruit zeer zeker goe de zangers te kweken zijn. Als hoofdschotel van deze uitvoering werd door het toneelgezelschap uit deze vereni ging onder regie van de heer A. v. Steen- sel opgevoerd: Het meisje met het leeuwen- jong, spel van het land in 3 bedrijven door Hans Nesna. Dit zeer prachtige spel was spannend en boeiend van het begin tot het einde en be hoeft geen nadere verklaring. Het is over tuigend dat Sempre Animata iedereen een genotvolle avond bezorgd heeft. BEZOEK ST. NICOLAAS. UP Op uitnodiging van de KAB en de NCB van Nieuwkuijk zal op zondag 29 november door St. Nicolaas een bezoek worden ge bracht aan de kinderen alhier. Vooral de kinderen waarvan de vader niet is georga niseerd zijn de kosten vastgesteld op f 0.50, voor 2 kinderen f 1 en voor ieder kind meer f 0.25. Na de intocht zullen door de Sint in het patronaat versnaperingen worden uit gereikt. CARNAVAL-VIERING. De raad van elf besloot in haar gehou den vergadering ook met de komende Car naval voor de kinderen een groepswedstrijd te organiseren. De definitieve regeling en voorwaarden worden later bekend gemaakt. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. In café van Baardwijk hield de Boeren leenbank haar algemene jaarvergadering. De kassier de heer A. van Son, gaf na opening een uitgebreid jaarverslag en een overzicht van het verloop der bank over het afgelopen boekjaar. Wc ontlenen hier aan 't volgende: De ontwikkeling der bank is voor ons een grote voldoening, aldus de kassier. De stijgende lijn die sedert de oor log geconstateerd kon worden, heeft zich sedert de laatst gehouden vergadering voort gezet. Beliepen de toevertrouwde middelen eind 1957 f 853.000, eind 1958 is hier mede het miljoen ruim overschreden, n.l. 1 miljoen 37 duizend gulden. In dit ver band kon de kassier nog mededelen dat de toevertrouwde middelen in 1959 verder zijn gestegen tot 1 miljoen 144 duizend gulden. De voorschotten stegen in 1958 met 17 duizend gulden tot 416 duizend gulden. De ze vrij geringe stijging vond zijn oorzaak in het feit dat wij aan de grens waren ge raakt van de statutair vastgestelde uitle ningsmaxima, waardoor uitleningen op lan gere termijn geen goedkeuring verkrijgen van de Centrale Boerenleenbank. Uitlenin gen op kortere termijn zijn steeds mogelijk voor landbouw en tuinbouw en in bepaalde gevallen voor bedrijven buiten de landbouw werkzaam. Door de toename van spaargelden in re kening courantgelden is weer ruimte ont staan voor uitleningen op langere termijn. Hierdoor steeg het bedrag aan voorschot ten in 1959 tot 467 duizend gulden. De omzet steeg in 1958 van 8 miljoen 958 duizend gulden tot 9 miljoen 447 dui zend. Het aantal spaarrekeningen nam toe met 119, zodat er eind 1958 897 spaarders waren. Ook in 1959 traden weer vele nieu we spaarders toe. Dit stemt tot tevreden heid, maar wat belangrijker is, de bank is hierdoor weer in staat om uitleningen op langere termijn te verstrekken. Men mag echter niet menen hiermede klaar te zijn. Steeds nieuwe behoeften vragen steeds weer investeringen van kapitaal en arbeid. Hier heeft de bank in deze tijd een zeer belang rijke taak. Zij heeft een belangrijk aandeel in de opheffing en ontwikkeling van de 6treek. We kunnen ons nu haast niet meer voorstellen hoe met name het boerenbedrijf werd gevoerd een jaar geleden. De moderne techniek heeft hier een ommekeer teweeg gebracht, welke 50 jaar geleden niet denk baar was. Zo dient men zich ook aan te passen wat betreft de financiering der be drijven. De Boerenleenbank staat hier %oor U klaar. Vanzelfsprekend moet een en an der verantwoord zijn. Het goed gebruik maken van uw rekening bij de bank behooit tot de moderne bedrijfsinrichting. Bedenk ook dat misschien U of uw kinderen later de hulp nodig hebben van de bank. In verge lijking met het gemiddelde van de Boeren leenbanken steekt de bank hier nog enigs zins ongunstig af. Het gemiddelde spaarte goed per boekje bedroeg eind 1958 pl.m. f 900. Het gemiddelde bij de Boerenleen banken in het algemeen bedraagt echter pl.m. f 1600. Hoewel deze cijfers een groot verschil vertonen, behoeft dit niet te ver ontrusten, want in verhouding tot andere spaarbanken heeft de bank hier een groot aantal jeugdige spaarders, waardoor het ge middelde spaartegoed per boekje sterk naar beneden wordt getrokken. Momenteel be draagt het spaartegoed bij de bank pl.m. 954 duizend gulden. Er wordt getracht nog dit jaar het miljoen te bereiken. In plaats van het bestuurslid C. van de Water, die wegens de leeftijd niet meer her kiesbaar was, werd gekozen de heer W. Pulles. In plaats van het aftredend lid van de raad van toezicht, ook wegens de leef tijd, werd gekozen H. Mostermans. Herko zen werd N. van Mierlo. Men besloot tot toekenning van de vol gende subsidies: R.K. Gymn.ver. Boerinnen- bond f 100; Boerinnenbond f 75; Boek werk over deze streek van de ruilverkave ling f 75; RKJB f 25; R.K. Boerinnenbond f 25; Ons Blad, streekorgaan NCB f 25. Besloten werd verder credieten waarvoor geen dekking is tot f 1500 te verhogen. Huldiging twee heengaande bestuursleden. Statutair is bepaald dat leden die de 70- jarige leeftijd hebben bereikt, niet rechts-, geldig meer gekozen kunnen worden. Tot grote spijt van de kassier moet hij thans mededeling doen van het beëindigen van hun functies der heren C. v. d. Water en Th. Mostermans. Cees van de Water heeft reeds pl.m. 30 jaar trouw de belangen van de Boeren leenbank behartigd. Zijn devies: Zaken gaan voor vermaken, heeft hij in de praktijk steeds gehandhaafd. Geen enkel motief kon hem er van weerhouden naar de vergade ring te komen. Cees, aldus de kassier, wij laten U node gaan. Jaren lang hebben we samen vergadert. Prettig is steeds de ver houding geweest die er in ons bestuur heerste. Laten we hopen dat we in uw op volger een even trouw lid mogen krijgen als li bent geweest. Namens bestuur en le den brengt hij verder dank voor het vele goede werk dat van de Water geheel belan geloos voor de bank deed. Ook aan het aftredende lid van de raad van toezicht, de heer Th. Mostermans, werd een woord van dank gebracht voor het vele goede werk in het belang der bank. Dat de nieuw geko zen bestuursleden met evenveel plichtsbesef de belangen der bank zullen behartigen, hoopt men van harte. Tot slot bood de kas sier namens de Boerenleenbank de schei dende leden een geschenk aan, waarvoor ze hartelijk dankten. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet en de uitsla gen van de diverse ontmoetingen waren als volgt De Muntel I-Avanti I: J de Laat-Ad Kollemans 51-71 Jo de Vaan - A Grevenbroek 65 - 74 M Mimpen-Chr Treuren 73-48 D v Hcijst - H v d Brandt 44 - 64 J v Bokhoven - W v Ravenstein 40 - 46 A v Bijnen - J v Oijen Fzn 44 - 50 Eindstand 10-2 voor Avanti 1. 't Hoekje I-'t Centrum I: Jo de Gouw - J v Kuijk 54 - 99 F v Licmpde - G Wilhart 48 - 49 Jos Treuren - A Peijnenborgh 79 - 62 M Achten - H v d Pol 47-51 Jos Meesters - P v Kuijk 99 - 48 Jo v Asseldonk-Sj Peijnenborgh 71-42 Eindstand 6-6. 't Hoekje II - Avanti II W de Gouw - H v Bladel 68 - 60 Th Timmermans-A v d Brandt 16-92 P Meijs-A v Ravenstein 15-98 W v Bokhoven - H Klijn 52 - 68 F v Licmpde-M v Bijnen 39-51 v Bokhoven - H v Bladel 39 - 63 Eindstand 10-2 voor Avanti II. PAARDENCROSS. Zondag jl. werd alhier door de rijvereni- ging Juliana in samenwerking met de ruiter sportverenigingen Ammerzoden, Drunen en Vlijmen, een paarden- en ponycross geor ganiseerd. In de Hoeve was een prachtig parcours uitgezet en het ging er om wie 't dichtst bij de 12 min.-grens binnen kwam. De gedetailleerde uitslag was als volgt: Bij de paarden: 1 W Klerks Vlijmen 12,03 min.; 2 H v Delft Haarsteeg 12,05; 3 H Dekkers Vlijmen 11,40; 4 - v Balen Elshout 12,40; 5 A v Rooij Elshout 12,30; 6 A Mommersteeg Haarsteeg 11,23; 7 P v Doremalen Elshout 11,22; 8 H v d Brandt Elshout 11,20; 9 P Vughts Elshout 11,20; 10 C v Falier Haarsteeg 12,45; 11 A Klijn Elshout 12,30; 13 Th Mandemakers Am merzoden 11,00; 14 J Goesten Ammerzo den 11,00; 15 L Kok Haarsteeg 13,12; 16 J v Beurden Vlijmen 13,15; 17 L Klijn Els hout 13,22; 18 C Klijn Elshout 10,40; 19 M v d Oord Ammerzoden 13,35 en 20 J Peij- nenburgh Vlijmen 13,35. Bij de pony's: 1 T v d Oord Ammerzo den 11,06 min.; 2 Cor v Bokhoven Haar steeg 11,15; 3 Wim v Oijen Haarsteeg 11,33; 4 N v Bokhoven Haarsteeg 11,43; 5 A v Falier Haarsteeg 12,45; 7 F Mommer steeg Haarsteeg 13,00; 8 H v Ravenstein Haarsteeg 13,20; 9 A Peters Ammerzoden 13,30; 10 J Dekkers Ammerzoden 14,13; 11 K v d Oord Ammerzoden 14,25; 12 J v Bijnen Haarsteeg 14,35; 13 H v d Oord Ammerzoden 14,55; 14 G Vugts Haarsteeg 16,00; 15 Sj Pulles Haarsteeg 19.05; 16 B v d Oord Ammerzoden 19.45. TONEEL tr -"V'" r! i Door de toneelvereniging Ernst en Luim zal op de zondagen 29 nov. en 6 dec. het toneelseizocn worden geopend met de op voering van het prachtige toneelstuk in 3 bedrijven: Bomen sterven staande, van Ale jandro Casona in de vertaling van David Koning. Bomen sterven staande is een spel vol illusies; illusies van de tot geluk gegroeide liefde, van de bijna tot waarheid gewor den droom. De toeschouwer zal voortdurend heen en weer worden geslingerd tussen werkelijkheid en sprookje en dit is wel de sterkte van dit stuk. De grootmoeder, hoofdpersoon uit dit spel wordt telkens om spannen met een door haar man met lief de en zorg opgebouwde illusie en hierdoor bereikt zij een welhaast volkomen geluk. Dan grijpt onverwacht de hardheid van het leven in, zij komt zonder medeweten van haar huisgenoten tot de ontstellende er varing dat haar grootste geluk verloren gaat. Deze slag treft haar meedogenloos, maar gedreven door haar grote liefde weet zij met uiterste krachtsinspanning de bijna tot werkelijkheid geworden droom vol te houden. Dit is een korte samenvatting van het stuk waarmee Ernst en Luim op reeds genoemde datums op de planken zal ver schijnen en gezien de reputatie van deze toneelvereniging zal het aan belangstelling zeker niet ontbreken. ST. NICOLAAS OP BEZOEK. Zondagmiddag zal de Goed Heilig Man uit Spanje ook Haarsteeg met een bezoek vereren. Om 2.30 uur zal de Sint in de Hoeve arriveren en voorafgegaan door de Kon. Harmonie St. Ceacilia en vergezeld van enkele trouwe knechten, zal hij dan een tocht door het dorp houden. HAARSTEEG 3-VLIJM. BOYS 4, 4-1. Het 3e elftal van Haarsteeg heeft verle den zondag een verdiende zege weten te behalen. Het 5e elftal van de Vlijmense Boys dat te gast was, moest de gehele speeltijd de meerderheid van de thuisclub ondervinden. Reeds vrij spoedig na het be gin was het midvoor J Theunissen, die met een kopbal de Vlijmen-doelman kansloos liet 1-0. De gasten gaven zich echter zo maar niet gewonnen en slaagden er voor de rust nog in gelijk te maken, 1-1. Na de thee was de thuisclub overwegend sterker en door toedoen van F. van Dal, straf schop, J. Theunissen en J. van Hooft, werd het 4 - 1 RKDVC 5 - Haarsteeg 4 6-2. Haarsteeg's 4e elftal maakte in Drunen geen al te sterke indruk en verloor met maar liefst 6-2 van het 5e RKDVC. Juniorennieuws. De A-junioren van Haarsteeg die nog steeds ongeslagen aan de kop van de rang lijst staan, wisten ook zaterdagmiddag in 's-Bosch te zegevieren. De A junioren van OVH bleken niet opgewassen te zijn tegen het spel van de gasten en moesten met 1 - 2 het onderspit delven. Na 5 min. te hebben gespeeld was het Piet Bcaard die uit een pass van Jo v Heeswijk wist te scoren. Wel maakten de Bossenaren gelijk, maar door toedoen van Piet Beaard werd de eind stand 1-2. Degenen die maandagavond de feestver- gadering van het Wit-Gele Kruis, die het bestuur de leden aanbood bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan, in café J. van Oyen, hebben bezocht, hebben ongetwijfeld uit het gesprokene wel kunnen opmaken dat het edel streven van de oprichters om ook alhier te komen tot een meer intensieve be oefening van de christelijke charitas, een goede daad is geweest. Opgericht op 27 okt. 1919 en zeer bescheiden begonnen, heeft het Wit-Gele Kruis alhier zich in de loop der jaren weten te ontwikkelen tot een in stelling waarvan thans ieder huisgezin lid is en die niet graag meer zou worden ge leed van de zieken te verzachten, heeft mist. Het doel van de oprichters, om het naarnaast nog plaats gemaakt voor andere activiteiten, zoals de zorg voor moeder en kind, de zuigelingenzorg, zorg voor ouden van dagen, enz. Wat het Wit-Gele Kruis op de dag van heden zo allemaal doet is op deze bijeenkomst duidelijk naar voren getreden. Opening. Te circa 8 uur werd deze feestvergade- ring door de voorzitter de heer A. van Beurden geopend. Na de opening heette hij naast, een groot aantal leden nog hartelijk welkom de geestelijkheid van de parochie, het lid van het hoofdbestuur de heer v. d. Meulen uit Tilburg, burgemeester Hoefna gel, de medisch adviseur dr. Verhoeven, de voorzitter van de Kruisverenigingen uit Vlijmen en Nieuwkuijk en de gemeente secretaris P. Achten. Van de districts-arts dr. van Oorschot was bericht van verhin dering binnengekomen. Zoals bij het bereiken van een mijlpaal gebruikelijk is gaf ook hier de voorzitter in het kort een overzicht uit de afgelopen 40 jaren. Het moet voor de toenmalige Herder van de parochie, de Z.E. heer Pas toor van Thiel en kapelaan Meijs, aldus de voorzitter, wel een gewichtige dag zijn ge weest, toen hun reeds lang gekoesterde wens om alhier een. afd. van het Wit-Gele Kruis te stichten, op die bewuste dag wer kelijkheid werd. Het begin was al zeer hoopvol, want 80 huisgezinnen melden zich de eerste weken reeds aan. Het bestuur werd gevormd door de heren J. van Bok hoven, voorziter, M. de Vaan, vice-voorz., H. Prinsen, secretaris, W. van Huiten, 2e sec. en L. van Liempde, J. van Engelen tn J. Vugts, bestuursleden. Pastoor v. Thiel verklaarde zich bereid om als geestelijk ad viseur op te treden. Het was een verblij dend teken dat steeds meer huisgezinnen lid werden, wat, aldus de voorzitter, zijn oorzaak vond in het heilzame werk van de wijkverpleegster, die dan ook een geziene figuur werd in he dorp. Met enkele woorden herdacht de voor zitter hierna de oprichters, van wie er geen enkele meer in leven is en die naar hij hoopte naar een beter leven zijn overge gaan. Veel lof had spr. ook voor de op volgers, die eveneens zeer veel hebben ge daan om het Wit-Gele Kruis tot nog gro tere bloei te brengen, en voor de wijkver pleegsters die de zorg voor de zieken in handen hadden. Stichting wijkgebouw. Na deze uiteenzetting vroeg de voorzit ter aller aandacht voor een probleem dat om een dringende oplossing vraagt, nl. de stichting van een wijkgebouw, dat dan zal moeten omvatten: kliniek met magazijn en tevens woongelegenheid voor de wijkver pleegster. De groei en de omvang van de instelling maakt het noodzakelijk om op korte termijn naar een betere en grotere ruimte uit te zien, maar het liefst zou het bestuur zien dat een eigen gebouw tot stand zou kunnen komen. De plannen daarom trent verkeren reeds in een vergevorderd stadium en contact -is reeds gezocht met het hoofdbestuur te Tilburg en het gemeen tebestuur,die bereids hun volledige mede werking hebben toegezegd. Spr. hoopte op de jaarvergadering die in het voorjaar plaats heeft, nadere mededelingen te kun nen doen. Feestrede. Hierna betrad de heer v. d. Meulen het podium voor het uitspreken van de feest rede, die wel het hoogtepunt van de avond vormde. Spr. zeide gaame het ver zoek van de voorzitter van de Prov. Bond, dr. Moll, te hebben aanvaard om hier de feestrede uit te spreken.. Allereerst wenste hij namens de bond bestuur en leden van harte geluk met het bereiken van deze mijlpaal en zeide dat de prov. bestuurders zich verheugen met dit jubileum. Op de eerste plaats bracht hij hulde en dank aan de werkers van het eer ste uur, die de grondleggers zijn geweest, waarop dit werk kon worden voortge bouwd. Het beoefenen van de christelijke naastenliefde, het verschaffen van troost aan de zieken, vormden de hechte basis van de charitas en daarop is hun werk voortgezet. Spreker bracht hulde aan de voormannen, die helaas overleden zijn, maar toch in de geest aanwezig waren. Dank bracht spr. ook aan de vorige en de hui dige bestuursleden, die hun werk hebben voortgezet en dit thans nog doen en aller devies moet zijn: In ieder huis het Wit- Gele Kruis, een instelling die is uitge groeid tot 280 afdelingen met in totaal 200.000 leden. Eenparig onder het vaandel en éénparig in samenwerking is het devies van 240 vaste wijkverpleegsters, die er da gelijks opuit trekken om de zieken te ver zorgen en hulp en bijstand te verlenen op velerlei gebied. Vervolgens gaf spr. een overzicht van het omvangrijke werk van de Prov. Bond. Spr. drong er verder op aan in de be sturen tot tijdige verjonging over te gaan omdat die beter hun tijd begrijpen. Parti culiere zorg is, aldus spr., beter dan over heidszorg, een goed dat nooit hoog genoeg aangeslagen kan worden, maar dan moet het ook goed zijn. Regeren is vooruit zien en daarom prees hij het initiatief van het plaatselijk bestuur om te komen tot stich ting van een wijkgebouw. Spr. deed de me dedeling dat het hoofdbestuur alles in het werk zal stellen om dit plan werkelijkheid te doen worden. Overige sprekers. Het zou veel te ver voeren om hier alles weer te geven, wat hierna nog door di verse sprekers naar voren werd gebracht. Allereerst feliciteerde burgemeester Hoef nagel namens het gemeentebestuur de jubi lerende vereniging, Hij prees het werk van de afdeling op het gebied van de volksge zondheid en omdat de bestrijding van diver se volksziekten in het belang is van de hele gemeenschap, heeft dit ook de volle mede werking van de burgerlijke overheid. Spr. zegde ook zijn volle medewerking toe om te komen tot de bouw van een eigen te huis en hoopte dat dit spoedig werkelijk heid zou mogen worden. Als herder van de parochie bracht hierna Pastoor Serrarens hulde en dank aan het bestuur en als geestelijk adviseur zal hij alles in htct werk blijven stellen om de be langen van het W.G. Kruis te blijven be hartigen. Hij noemde deze instelling een zegen voor de parochie en gaat er dan ook terecht trots op, te meer nog omdat met de lichamelijke gezondheid ook de geestelijke volksgezondheid direct verband houdt. Na woorden van felicitatie te hebben uit gesproken dankte notaris Huijbrechts het bestuur voor de prettige samenwerking en sprak de hoop uit dat die samenwerking ook in de toekomst bestendigd zou mogen blijven. Als laatste spreker trad de voor zitter van de EHBO-vereniging alhier, de heer van Bijnen, naar voren, die namens bestuur en leden van de EHBO, die eertijds als onderafdeling en op initiatief van het W.G. Kruis is opgericht, hartelijke wor den van gelukwens richtte tot het bestuur. Spr. schetste hoe de EHBO reeds direct na de oprichting een grote bloei tegemoet ging en zich daarin thans nog mag ver heugen. Als blijk van danbaarheid en waardering wilde de EHBO-ver. een daad stellen en meende dit te moeten doen in de vorm van een materiaalfonds voor het nieuwe gebouw. Alle verenigingen hier ter plaatse werden aangezocht dit te steunen door een gift en staande de vergadering kon hij de voorzitter een bedrag van f 410 overhandigen voor dit doel. Hierna dankte de voorzitter van het W.- G. Kruis alle sprekers voor de gebrachte hulde en deed de toezegging alles in het werk te zullen blijven stellen om het W.G.- Kruis tot nog grotere bloei te brengen. DOKTERSDIENST. Zaterdag 28 nov. en zondag 29 nov. a.s. wordt de praktijk van dokter H. Winkelman alhier waargenomen door dokter K. van Tuyn, Rozenstraat 49, Kaatsheuvel, telef. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 29 NOVEMBER 1959. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. GESLAAGDE C.N.V.-AVOND. Onder leiding van de voorzitter van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, werd „jj. maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de jubileum-propaganda- vergadering voor het C.N.V. gehouden. De zaal was geheel bezet en al was de opzet van deze avond dan anders dan we de laatste jaren gewoon waren, we mogen toch zeggen dat de avond geslaagd is. Na de opening met Schriftlezing en ge bed, zegt de voorzitter naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte (1 Corinthe 12), waarin de zegen van de wederzijdse afhan kelijkheid van het lichaam en de leden be schreven wordt, zo vrij te zijn de opbouw en de samenstelling van het C.N.V. aan de ze woorden te willen toetsen. Wij kunnen niet zonder de organisatie waarin de krach ten samengebundeld zijn en die organisatie kan niet zonder de leden. Wij gedenken heden de 50 jaren die achter ons liggen, waarin veel bereikt werd voor de werkne mers in het algemeen. De doelstellingen van het C.N.V. zijn getoetst aan Gods Woord en de belijdenis, zegt de voorzitter, en daarom zijn de strijdmiddelen voor ons zeer beperkt; er kan niets revolutionairs zijn in ons streven en het enige wapen dat wij gebruiken is: overleg. Daarom is onze strijd moeilijker als van andere organisa ties. Spr. wijst verder op de taak der leden in het maatschappelijk leven en zegt dat niemand zich afzijdig mag houden van he werk; er is veel te doen, wat wij niet aan anderen mogen overlaten. Het werk voor de besturen zou zoveel gemakkelijker zijn, als de leden ook op de werkvergaderingen kwamen. Wat de indeling van deze avond betreft is het anders dan anders, zegt de voorzitter. Mevr. Koster, declamatie, en de spreker de heer Plomp, acht spr. wel in staat de avond dusdanig te vullen, dat men straks zal zeggen: „hé, zó kan het ook". De voorziter heet dan mevr. Koster, de heer Plomp en Ds. Bos, die bereid gevon den werd een slotwoord te spreken, harte lijk welkom; de houding die U toont - al dus de voorzitter tot Ds. Bos - stimuleert ons in ons werk. Verder heet spr. de aan wezigen, waaronder speciaal Ds. van der Meulen, welkom en wenst allen een pret tige avond toe, waarna Mevr. Koster het woord verkrijgt. Na enige felicitatie-woorden voor de be weging met het gouden jubileum, decla meert mevr. Koster op gevoelvolle wijze enige gedichten, waarvan zij telkens een korte toelichting geeft, o.m. een gebed voor het vaderland van Revius, en Scheepsraad van Huijgens. Vervolgens verkreeg de heer H. R. Plomp, secretaris van het C.N.V., uit Utrecht, het woord om te spreken over het onderwerp „50 Jaar C.N.V." Spr. begint met de viering van het gou den jubileum van het C.N.V. op 3 juli j.l. te Utrecht te herinneren en zegt dat wit dit heeft meegemaakt, onder de indruk van het grootse is gekomen; het is fijn lid te zijn van een levende beweging die tot zo iets in staat is. Dat is mooi, vooral als je be denkt dat deze mensen er een offer voor hebben over gehad om dit mee te maken. Maar spr. vraagt zich af, of 't 'm daar nu in zit dat het C.N.V. een levende beweging is; dat het C.N.V. een levende beweging is zit 'm volgens spreker meer in het ge zamenlijk in een bedehuis in Utrecht samen komen op 2 juli j.l., waarin het werk van de Chr. Vakbeweging uit het verleden, he den en toekomst, mocht worden opgedra gen aan de troon der genade en dat alles onder de toets van Gods Woord werd ge bracht. Als een mens zijn leven opdraagt aan God, als God neerziet op ons leven, dan pas leeft de mens en zo is het ook met de organisatie. Dan kunnen we met recht spre ken van een levende beweging en dan ook mogen we zegen verwachten. Wij moeten oppassen om ons op de borst te slaan dat hebben wij gedaan, maar wij moeten dankend opzien tot onze God, die ons dat voorrecht gegeven heeft, dat er een halve eeuw geleden mensen waren op dat terrein van het maatschappelijk leven, die gezegd hebben: hier moet een organisatie komen die vraagt naar wat Gods wil is. Met een voorbeeld laat spr. dan zien waar wij zoals hij het noemde vandaan ko men van ontrechte mensen zij wij mensen met rechten geworden, want wij hebben in ons land een rechtspositie die er zijn mag en wij zouden kunnen zeggen dat we burgers zijn geworden. In dit verband vertelt spr. van een arbeider die nu 80 jaar is en die als zijn hoogste loon op een steenfabriek f 29 per week heeft verdiend, maar die steeds zijn contributie voor de organisatie betaald heeft en nog lid is. Hij vertelt dit speciaal voor de jongeren, die vandaag in het be drijf komen als in een opgeschud bed en waarvoor alles keurig geregeld is. Wij mogen met recht dankbaar zijn dat God gegeven heeft dat dit werk tot 6tand mocht komen, maar spr. ontmoet naast dankbare ook veel ondankbare mensen en wijst er op dat 42 Vè van de werknemers georganiseerd zijn en 57 Yl% ongeorgani seerd, welk percentage ten opzichte van de prot.-christenen nog slechter is. „H EER"L IJKE CADEAUS voor hém, die een MODIEUS CADEAU waardeert: een vlotte hoed of een spor tieve pet In de prijs, die U meevalt, een moderne pull over met V-hals v.e. 119.75, een overhemd, niet strijken, een mohair-shawl v.a. 4.95, handschoenen gevoerd nappa v.a. (12.50, dassen, sokken In alle nieuwe modetinten, manchetknopen, zakdoeken. Alles gratis leuk verpakt. Rel oude vertrouwde marei Filiaal M. VAN DEN BRAND-HENS Grotestraat 155 - Tel. 2417 WAALWIJK Ondankbare mensen zijn zij, die zeggen: laat de organisatie maar werken en wij zul len de vruchten wel meeplukken; dat noemt spreker parasieten. Verder wijst spr. er met dankbaarheid op dat door de geest van de Chr. Vakbewe ging het overleg heeft gezegevierd over de klassestrijd; daarvan zien wij de vruchten en die nopen tot dankbaar getuigen in deze bijzondere tijd. Spr. schildert dan hoe of over 40 jaar de toestand zal zijn met de industrialisatie; hoe zullen wij als kleine mensen leven in de grote wereld van straks, vraagt hij. Kunt U waarachtig leven in uw werkkring, of leeft u pas als de deur van de fabriek achter je ligt. Deze vraagstukken tekenen de taak van de, Chr. Vakbeweging. De Chr. Vakbeweging is nodig, omdat het C.N.V. alle activiteiten aan Gods Woord wil toetsen. Spreker roept de leden op, mid den in de beweging te gaan staan en te ge tuigen, ieder op de plaats waar hij gesteld is, met de bede „Dat ik mijn ambt en plicht, o Heer, getrouw vervulle tot Uw eer." De voorzitter dankt de heer Plomp voor zijn interessant betoog, waarna tijdens een pauze koffie met koek wordt rondgediend. Mevr. Koster declameerde na de her opening nog enkele verzen, w.o. Koning Lodewie en zijn dochter, en de Legende van Jeanne van Sussac, om te besluiten met een van luim tintelend gedicht, waarvoor mevr. Koster een daverend applaus ten deel viel. Ds. Bos sprak hierna een pakkend prin cipieel slotwoord; Z.E. wenste de bewe ging van harte geluk met het gouden ju bileum en wenste het C.N.V. nog vele ja ren toe. Als dat in vervulling mag gaan, aldus Ds. Bos, dat, zo God wil ook het 100-jarig jubileum gevierd mag worden, dan ligt dit aan U, leden van het C.N.V.. Die het C.N.V. hebben opgericht hadden de overtuiging dat zij moesten spreken en zij leefden in de overtuiging dat God ook hun werk zou zegenen, uit die overtuiging, die wortelde in het geloof. U dient zich per soonlijk af te vragen of U ook staat in het geloof, en ook van U de getuigenis uitgaat dat U leeft uit de grondslag van Gods Woord; dat U leeft uit het geloof in Jezus Christus moet U in uw werk laten mer ken. Het dragen van het CN V-speld je brengt ook een grote verantwoordelijkheid mee; U moet op uw werk „neen" durven zeggen als iets lijnrecht ingaat tegen Gods Woord. En als het C.N.V. moeite doet om de zondagsarbeid te beperken af geheel af geschaft te krijgen, dan moet U zich afvra gen of U als lid van het C.N.V. Gods dag heiligt, of op ander terrein Gods dag ook ontheiligt. Lid zijn van het C.N.V., dat re kening wil houden met Gods Woord, be tekent dat wij ook Gods Woord moeten on derzoeken en biddend daarmee bezig moe ten zijn. God geve U door Zijn genade zó lid te zijn van het C.N.V., om in Gods kracht verder te gaan, dan zal God Zijn zegen niet onthouden. y Nadat Ds. Bos in dankgebed was voor gegaan, werd gezamenlijk gezongen: „U alleen, U loven wij", waarna de voorzitter een dankwoord tot de medewerkenden van deze avond richtte en de samenkomst sloot. Wij menen de bijeenkomst zeer geslaagd te mogen noemen en niemand zal er spijt van hebben de C.N.V.-famile-avond te heb ben bijgewoond. GEVRAAGD voor de huishouding in zaken- gezin. Werkster voor 't ruwe werk aanwezig. Sollicitaties aan Markt 25, Den Bosch. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. MANDOLINE z.g.a.n. tegen GITAAR Hoekeinde 2 Waalwijk Tel. 2075 voor betere kleding naar maat is J. v. BLADEL-SORÉE en Zn. Grotestraat 323 Waalwijk Tel. 2293 Prima kwaliteit en lage prijzen. Rotterdam-Waalwijk of omg. Heb 3 kamerwoning met keu ken en tuin te Rotterdam. Wil deze ruilen tegen gelijk waardige woning te Waalwijk of omgeving. Brieven onder nr. 1347 aan 't bureau van dit blad. loterij ten bate van 't Orgel fonds van de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk (C.) De nummers der loten waar op de prijzen zijn gevallen, zijn: 158, 246, 607, 641, 651, 685, 794, 876, 892, 969, 978, 993, 1060, 1145, 1150, 1181, 1265, 1277, 1328, 1456, 1569, 1592, 1691, 1999, 2030, 2073, 2115, 2191, 2204, 2460, 2463, 2471, 2477, 2479, 2504, 2820. Prijzen kunnen worden afge haald maandag 30 nov. 1959 tussen 7 en 8 uur bij de heer H. Versteeg, Winterdijk 7, Waalwijk. A.C.S. DRY CLEANING Beter dan stomen. Wordt gehaald en thuis bezorgd. Op verzoek wordt vakkundig gerepareerd. Tel. 2293 J. v. BLADEL-SORÉE en Zn. Grotestraat 323 Waalwijk. TrictMtef - foeg&oi MEUZELSTR.94 TEL.23592 TILBURG

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14