BINNEN- EN BUITENLAND Waalwijkse en Langstraatse Courant DE PENSIOENKORTING Dr. H. G. Langemeijer 25 jaar geneesheer-directeur van Waalwijkse St. Nicolaas-ziekenhuis PRISMA STASSAR KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 AUTO TE WATER: ÉÉN DODE. het goede anker-horloge Huisarts en vriend van velen eminent en „belangeloos" geneesheer-directeur Bij nieuw ziekenhuis stershuis. ook klooster en verpleeg- HORLOGES WAALWIJK VRIJDAG 4 DECEMBER 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen DE ECHO WHEÏ ZUIDEN 82e JAARGANG No. 97 Abonnement: 22 cent per weejc: per kwartaal ƒ2.80 3.10 fraiico p.p. Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Gironummer 50798 Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO" Nog steeds komen er klachten bin nen over pensioenen waarop gekort wordt. De ene weduwe krijgt haar volle pensioen en de andere moet genoe gen nemen met heel wat minder; zelfs zijn er pensioenen waarop zo veel korting wordt toegepast, dat de betrokkene er op achteruit gaat, ook al omdat andere emolumenten wor den ingehouden. Het is inderdaad met die aanpas singswet een vreemde geschiedenis. Er zijn pensioenfondsen die de mo gelijkheid om te korten niet in de bepalingen hebben opgenomen; an dere fondsen hebben dit toevallig wel gedaan. Het is natuurlijk niet zo, dat ie der pensioenfonds zo maar kan gaan korten. De pensioenovereenkomsten tussen werkgever en werknemer moeten worden nagekomen; de al gemene weduwe- en wezenwet be paalt hieromtrent niets. i - - - - WAT IS HET GEVAL Een verzekerde staat bij zijn leven een gedeelte van zijn salaris af als premie in de verzekering, de werk gever voegt daar meestal wat bij en een pensioenfonds doet daar te genover bepaalde toezeggingen. Aan deze toezeggingen nu moet 't fonds zich houden; het kan zo maar niet minder gaan geven dan destijds werd afgesproken. Er zijn pensioenregelingen, waar bij het fonds zich met vèr vooruit ziende blik bij voorbaat al het recht heeft voorbehouden de uitkering die de weduwe in de toekomst krach tens een algemene wettelijke rege ling zou kunnen krijgen hetzij ge deeltelijk op het weduwenpensioen van dat fonds te korten, hetzij ge heel. Het hangt er natuurlijk maar van af, hoe het staat omschreven in die regeling. Er zijn ook fondsen die een der gelijke regeling wel hebben getrof fen, maar er nu geen gebruik van maken; dat is natuurlijk hun goed recht, want de regering schrijft niet voor, dat het bepaald moet. 1 MÜ I ÉlMlfllflS EN DE AMBTENAAR DAN Bij ambtenaarsweduwenpensioen is het weer wat anders. Hier is het de regering die de korting bepaalt en in een wet vastlegt. De regering doet hier in feite iets wat een par ticulier niet mag doen, immers de overheid heeft zich nooit het recht voorbehouden eventuele latere al gemene uitkeringen af te trekken. Deze vraag n.l. of de regering door nieuwe wetten mag tornen aan „verkregen rechten", is al uitge vochten bij de behandeling van de algemene ouderdomswet. De uitkering van de A.O.W. wordt ook gedeeltelijk gekort op het amb tenaarpensioen; het was de volks vertegenwoordiging die dit, al dan niet tegen haar principe in, heeft beslist, zij het onder dwang van een kabinet, dat bij niet inwilliging van haar voorstel de A.O.W. eenvoudig niet had uitgevoerd, zodat vele landgenoten dan niets zouden krij gen. De volksvertegenwoordiging heeft toen gezegd „vooruit dan maar weer". De pensioentrekkers zijn er de dupe van geworden en nu ook de weduwen en wezen. EN DE OPPOSITIE? Zelfs partijen die zich steeds te gen deze korting hebben gekant, gaan nu met de korting accoord om wille van de eenheid in de regering. Zij wensen in het kabinet geen on enigheid met alle risico van dien. Het zij toegegeven, de regering heeft de pensioenen ook verhoogd, zonder dat de regeling haar daartoe verplichtte. Als de salarissen evenwel worden verhoogd door de overheid, mogen de gepensioneerden niet achterblij ven; zij moeten ook (kunnen) le ven. DE RENTEN. Het is geen wonder dat velen vreemd opgekeken zullen hebben, toen zij voor de eerste keer de uit kering A.W.W. ontvingen. Dat was ook het geval bij de uitvoering van de algemene ouderdomswet. De renten ingevolge de invalidi teitswet e.d. zijn in de loop van de jaren verhoogd, maar doorgaans met toeslagen en juist om die toeslagen draait het. De uitkeringen van we duwen- en wezenrente blijven wel bestaan, maar de toeslagen zijn er af gegaan en juist die toeslagen zijn het grootst, n.l. 190%! Als de gehele uitkering b.v. 18.bedraagt, blijft er dus ongeveer ƒ6.over. Zoals u ziet, het is niet alles goud wat er blinkt! DE PAUS OVER DE MISSIE. Paus Johannes XXIII heeft in een encycliek over de missionering aan gedrongen op het urgente belang, dat het christendom in Afrika en Azië door Aziaten en Afrikaners zelf wordt verspreid. Om zijn be doeling te verduidelijken heeft de Paus tegelijkertijd een kerkelijke hiërarchie ingesteld voor Belgisch Kongo en Roeanda-Oeroendi. In deze gebieden zijn acht aarts bisdommen en 29 suffragaan-bis dommen ingesteld. Vier van de nieu we bisschoppen zijn Afrikanen. De Nederlander mgr. Wilhelmus van Kester (Mill-Hill) uit Kwintsheul, die tot nu toe apostolisch vicaris was van Basankoesoe, wordt bis schop van dit gebied. „De nieuwe inheemse clerus moet met de priesters uit de oudere bis dommen als het ware er om strijden om tot voorbeeld aan de gehele we reld te worden gesteld", aldus Zijne Heiligheid in zijn encycliek. Zijn wens is, dat van nu af aan de semi naristen in Azië en Afrika door hun eigen landgenoten worden onder richt. Deze inheemse clerus moet 'n opleidmg krijgen, die rekening houdt met de plaatselijke verhou dingen in de missielanden; zij moet zo spoedig mogelijk de leiding van de bisdommen in hun landen over nemen. De intellectuele vorming van de inheemse clerus moet steeds rekening houden met de plaatselijke waarden, vooral bij volkeren met een oude en hoog ontwikkelde cul tuur. De Paus beveelt aan katholie ke culturele centra op te richten en gebruik te maken van alle middelen van de moderne techniek; vooral van een eigen, katholieke pers. (Volkskr.) Laat in de avond is maandag de auto van de 53-jarige groentehande laar W. v. Vugt uit Vlijmen geslipt en in de Zuid-Willemsvaart gere den. De auto werd bestuurd door de 23-jarige dochter van de heer Van Vugt. Het meisje kon, evenals de twee zoons (17 en 14 jaar) zwem men en zich redden. De vader bleef zo lang te water, dat hij in zorg wekkende toestand naar het zieken huis te Helmond moest worden overgebracht. Aldaar is hij tegen middernacht overleden. Utol Li i-i' MfMWMHH STRAAL VLIEGER GEDOOD; VEESTAPEL VERBRAND. Maandagmorgen omstreeks half tien is in Nispen, aan de grens van de gemeente Roosendaal nabij Wouw, een Hunter-straaljager van de vliegbasis Woensdrecht neerge stort. De piloot, de 34-jarige ma joor-vlieger J. W. van Es uit Ber gen op Zoom, is om het leven ge komen. Hij was gehuwd en had geen kinderen. Majoor v. Es was opge stegen voor een weertestvlucht. Het vliegtuig kwam neer op het erf van de boerderij van de familie Denisse aan de Bremstraat te Nis pen, waar het ontplofte. De stal te gen het woonhuis stortte in en vatte vlam, waardoor een groot deel van het vee omkwam. =31 ir^S;,l«JL m. DODE OP SPOORBAAN. Op de spoordijk bij het Teerplein te Amsterdam is maandagavond om streeks half tien de 33-jarige Am sterdammer G. R. dodelijk veronge lukt. Het is nog niet bekend of het slachtoffer uit een van Alkmaar ko mende trein is gevallen of dat de man is aangereden. De trein is bijna direct na het ongeval doorgereden. Alleen een conducteur is op de plaats van het ongeluk achtergeble ven om op de komst van de politie en de geneeskundige dienst te wach ten. (let op het rode Vdriehoekje) CHRISTENEN GROEIEN TOT ELKAAR. De aartsbisschop heeft het nieu we huis van „De Beiaard" (de ver eniging van de Vrouwen van Be- thanië, die zich toelegt op geloofs onderricht aan niet-katholieken, de bevordering van het oecumenisch denken en de verdieping van 't ge loofsinzicht) ingezegend. Bij deze gelegenheid sprak mgr. B. Alfrink over de zegenrijke oecumenische ontwikkeling, die volop gaande is. „Van katholieke zijde, zo zei de aartsbisschop, wordt steeds meer er kend, dat in 't reformatorisch chris tendom bepaalde authentieke chris telijke waarden kunnen zijn, die er met meer zorg zijn gecultiveerd dan door omstandigheden in de Moeder kerk is geschied. Anderzijds komt i de reformatie steeds meer tot de ontdekking, dat in de hitte van de strijd bepaalde zaken zijn verwor pen, die bij nader toezien toch méér schriftuurlijke orgine vertonen dan men vroeger had gezien. Er is een verheugend naar elkander toe-groei en een openstaan voor 't waarde volle, dat de christenen elkander kunnen bieden. Het zuivere negatis- visme van vroeger of liever nog de antithese, gaat plaats maken voor een beter begrijpen, een samenle ven. Ook al mogen we niet al te op timistisch zijn er is immers nog altijd heel veel bewust beleefde te genstelling, en telkens ontmoet men weer gelegenheden die door bepaal de groeperingen graag worden aan gegrepen om de antithese aan te wakkeren er is een nieuwe geest groeiende". Goddank zijn er steeds meer idea listen, aldus mgr. Alfrink, die in blijde hoop vasthouden aan het ge bed van de Heer, dat zij allen één zullen zijn; in de overtuiging, dat 't werkelijkheid-worden van deze bede voor een deel ook afhankelijk is van ons doen en laten, van ons werken en van ons oprecht en eerlijk stre ven naar eenheid. Dit streven be hoort tot de christelijke opdracht. PROF. DR. GERARD BROM f Kunstzinnig geleerde. Prof. dr. Gerard Brom, oud-hoog leraar aan de Katholieke Universi teit, is maandagmorgen in het Ca- nisiusziekenhuis te Nijmegen over leden. Hij was 77 jaar. Woensdag j.l. was hij in het zieken huis opgenomen. Gerard Brom, 17 april 1882 te Utrecht geboren, studeerde, nadat hij aan het bisschoppelijk college te Roermond zijn humaniora had vol tooid, aanvankelijk te Utrecht me dicijnen. In 1901 werd hij zich zijn aanleg voor dë Nederlandse litera tuurgeschiedenis bewust en ging over naar de faculteit der letteren, waarin hij in 1907 promoveerde op een proefschrift over „Vondels1 be kering", een der eerste dissertaties in de toenmalige nieuwe spelling. Het belangwekkende boek, dat met een kanttekening van Jan Toorop verscheen, is later omgewerkt tot 'n meesterwerk „Vondels Geloof" ('35) onmisbaar voor wie de religieuze psyche van Vondel wil leren ver staan. 1 TWEEDE KAMER. Bij de behandeling der onderwijs begroting is ook gesproken over de door minister Cals ingediende en ge wijzigde Mamoetwet. De Chr. Histo rische en A.R. fractie-leiders waren er sterk tegen gekant, hoewel na de repliek van de minister de stemming veel milder was. Ook de P.v.d.A. en de V.V.D. hadden niet veel goede woorden over het ontwerp, dat be oogt de vernieuwing van ons onder wijs. De minister deelde mee dat het gehele kabinet achter hem staat, dus kan bij de behandeling een belang rijke beslissing tegemoet worden ge zien. Ir. J. PETIT OVERLEDEN. Directeur van de Pnem. Op 64-jarige leeftijd is te Vught overleden ir. J. P. A. M. Petit, di recteur van de N.V. Provinciale N. Brabantse Elektriciteitsmaatschappij te 's-Hertogenbosch. Mr. Dr. R. GEUL JANS WORDT BURGEMEESTER VAN BREDA. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. dr. R. M. A. A. Geuljans, burgemeester van Roer mond, tot burgemeester van Breda. Mr. dr. Geuljans is te Maastricht geboren in 1910. Hij studeerde pu bliek recht aan de r.k. universiteit te Nijmegen. In 1938 promoveerde hij tot doctor in de rechten. In 1945 werd hij burgemeester van Roermond. ERNSTIG ONGEVAL. Een bus met arbeiders uit Oost- terhout, die van hun werk te Rotter dam huiswaarts keerden, is in Wa genberg in botsing gekomen met een met riet geladen vrachtauto. De botsing was zo hevig, dat 38 personen werden gewond en de chauffeur van de bus, die in de ca bine zat bekneld, moest worden uitge zaagd. Deze werd naar het zieken huis vervoerd; de rest kon na ver bonden te zijn huiswaarts keren. BENZINE DUURDER IN BELGIË. Met ingang van maandag is de prijs van benzine in België met on geveer 6 cent per liter verhoogd. In Brussel kost gewone benzine nu 7.72 frank (bijna 58 cent) en super- benzine 8.12 frank (ruim 60 cent). De verhoging is een gevolg van de extra-belasting op benzine en olieproducten, waartoe de Belgische regering heeft besloten, ondanks ernstige protesten van de wegge bruikers, die met een „staking" ui ting gaven aan hun misnoegen over deze maatregel. neus- en oorarts, mevr. dr. Melot- te-Athmer, zenuwarts, dr. Ho- man, hartspecialist, en dr. Bour, huidarts. Het ziekenhuis heeft in de loop der jaren diverse belangrijke uit breidingen ondergaan, te weten: in 1955 de ingebruikneming van de interne verpleegeenheid Dami- aan, in 1957 de polikliniek met uitbreiding van het laboratorium, in 1958 de kinderafdeling St. Jan- neke (30-35 bedden), in 1958 een nieuwe keuken, terwijl in 1955 ook nog werd overgegaan tot de aanschaffing van een kostbaar röntgenapparaat. Tevens werd in 1958 tot de minister van sociale zaken en volksgezondheid het verzoek gericht tot de bouw van een nieuw streekziekenhuis, op welk verzoek op 28 nov. 1958 de principiële toestemming werd ontvangen. In de ontwikkeling van het zie kenhuis mag verder van grote be tekenis worden geacht de ver pleegsterscursus, waarmee op initiatief van dr. Langemeijer op 1 oktober 1957 werd begonnen. Deze cursus staat onder leiding van zr. Josephine en heeft regel matig een bezetting van 15 eerste jaars. De cursus biedt niet alleen een uitstekende opleiding, maar werkt tevens in de hand dat de meisjes-leerlingen bij voorkeur in Waalwijk blijven, hetgeen voor het ziekenhuis een grote zorg minder is, want het aantrekken van verplegend personeel is nog altijd niet gemakkelijk. KROON OP WERK Links: Dr. H. G. Langemeijer „officieel". Rechts: Rust en ont spanning in het zonnige zuiden voor de inspannende en veelom vattende taak welke straks thuis weer wacht een foto van de jubilerende dokter tijdens een Italiaanse vakantie. i Wanneer Waalwijk binnen nu en vijf a zes jaar een nieuw en modern ingericht streekziekenhuis in gebruik zal kunnen ne men, dan zal dit voor een zeer belangrijk deel te danken zijn aan de energie, de toewijding en de geheel belangeloze arbeid van dr. H. G. Langemeijer, geneesheer-directeur van het St. Nicolaas-Ziekenhuis. Want het is deze nestor der Waalwijkse artsen geweest die, in samenwerking met collegae uit plaats en streek, het initiatief heeft genomen tot de stichting van een nieuw en goed geoutilleerd streekziekenhuis in Waalwijk, waarbij de behoefte aan en de noodzaak van een dergelijk zie kenhuis bü de diverse instanties met klem is onderstreept. En niet zonder resultaat, want op 28 nov. 1958 werd door het mi nisterie van sociale zaken en volksgezondheid de principiële goedkeuring voor de bouw van een nieuw streekziekenhuis, met een capaciteit van 160 bedden, verleend. Waalwijk heeft echter meer redenen dan dit toekomstbeeld alleen om dr. Langemeijer dankbaar en erkentelijk te zijn heel veel redenen zelfs, want sinds 1916 is hij hier huisarts en sinds 1934 geneesheer-directeur van het St. Nicolaas-Ziekenhuis. Drie-en-veertig jaar huisarts en vijf-en-twintig jaar genees heer-directeur. Een zilveren feest met een gouden glans; een feest ook, dat dr. Langemeijer het liefst maar heel stilletjes had laten passeren, maar het „ongeluk" zit ook hier in een klein hoekje of beter in een toevallige blik in het geschied boek van het ziekenhuis. Wat dr. Langemeijer in stilte dus zo vurig had gehoopt, name lijk dat zijn 25-jarig jubileum, als geneesheer-directeur onopge merkt voorbij zou gaan, zal niet in vervulling gaan. Is dit ener zijds een beproeving voor de bij zondere en algemeen bekende be scheidenheid van dr. Langemeij er, anderzijds mag het toch ook wel eens zo zijn, dat een dokter bij zijn patiënten en medewerkers onder het mes komt het „mes" van een hartelijke en welverdien de hulde. Dr. Langemeijer werd op 30 nov. 1887 te Zeist geboren. Zijn medische studies volgde hij aan de Utrechtse universiteit, alwaar hij op 4 april 1916 cum laude pro moveerde op het proefschrift „De bloedplaatjes van den mensch". De dag daarop trad de kersverse doctor in de medicijnen in het huwelijk en in de loop van het zelfde jaar vestigde hij zich te Waalwijk, waar hij de praktijk van dr. v. Gils overnam. Het bezoeken van zijn patiën ten deed dr. Langemeijer gedu rende de eerste jaren deels per rijwiel, deels met de bij de oudere Waal wij kers welbekende buggy, waarop „Thijs van den dokter" de teugel voerde over het lustig voortdravende paard Cora. Maar de techniek verdrong ook hier de romantiek en in 1923 nam een auto de plaats in van Thijs, Cora en de buggy. OPERATIEKAMERFONDS Inmiddels had zich in 1919 een gebeurtenis voorgedaan, die de stoot heeft gegeven tot de stich ting van het St. Nicolaas-zieken huis. Ter gelegenheid namelijk van het feit dat het 75 jaar gele den was dat de Eerw. Zusters J.M.J. zich in Waalwijk hadden gevestigd, werd op initiatief van Waal wij ks Belang overgegaan tot de stichting van het z.g. Operatie kamerfonds. Het doel van deze stichting was om te komen tot de houw van een operatiekamer aan 't bestaande St. Theresiagesticht. Door middel van dit fonds werd door Waalwijks Belang uit de burgerij, het bedrijfsleven en de r.k. Werkliedenvereniging een bedrag van ruim 7000.bijeen- febracht. Het plan voor de aan- ouw van een operatiekamer is naderhand gewijzigd, omdat men wel inzag dat Waalwijk behoefte had aan een geheel nieuw zieken huis. Het Operatiekamerfonds heeft zich toen bezig gehouden met de stichting van een geheel nieuw ziekenhuis, een en ander in overeenstemming met de plan nen van het kerkbestuur. De stichtingsakte van het St. Nicolaas-Ziekenhuis werd op 23 december 1920 verleden voor no taris Jansen door de heren C. Witlox, voorzitter, en Jan Tielen, secretaris van het Operatieka merfonds. De eerste kollekte bracht 5000.op, welk bedrag door het bedrijfsleven en de r.k. Werklieedenvereniging werd ver dubbeld. Toen vervolgens nog de gemeente een subsidie van 20.000 gulden beschikbaar stelde, kon met de verwezenlijking van de plannen een aanvang worden ge maakt. Tussen 1919 en 1931 werden operaties uitgevoerd in de z.g. „kliniek", die was gevestigd in 't pand mr. v. Coothstraat 61, waar ook de kraamvrouwen werden verpleegd. Ook dr. Langemeijer heeft in deze kliniek meerdere kleine operaties uitgevoerd. Het nieuwe St. Nicolaas-Zie kenhuis werd op 4 febr. 1931 of ficieel door deken N. van Riel in gebruik gesteld, aan wiens voor naam Nicolaas het ziekenhuis ook zijn naam ontleent. Oj) 28 sept. 1934 werd dr. Lan gemeijer door deken van Riel be noemd tot geneesheer-directeur van T ziekenhuis. Als bijzonder heid mag hierbij wel worden ver meld, dat dr. Langemeijer deze taak altijd geheel belangeloos heeft vervuld, en bovendien met grote energie en toewijding, want de diverse uitbreidingen welke het ziekenhuis gedurende de ja ren heeft ondergaan, zijn voor een belangrijk deel zijn werk ge weest. De eerste chirurg van het zie kenhuis was dr. Hoogveld, die in 1934 werd opgevolgd door de be roemde dr. .N'uboer. Eind 1935 werd de plaats van dr. Nuboer ingenomen door dr. Karthaus, die tot 1954 als chirurg aan het ziekenhuis verbonden is geweest. Sinds 1954 is dr. de Vetten als vaste chirurg aan het ziekenhuis verbonden. Specialisten in full time dienst zijn verder dr. van Woerden, internist, die in janu ari 1955 werd benoemd in ver band met de opening van de nieu we interne verpleegeenheid Da- miaan; dr. de Vos, kinderarts, die op 1 juli 1957 de functie van zijn echtgenote dr. ten Brink over nam. en dr. van Oldenbeek, die op 1 maart 1957 werd aangesteld als gynaecoloog. In part-time dienst zijn aan het ziekenhuis verhonden: dr. v. Gin- neken, röntgenoloog, dr. Moonen, uroloog, dr. v. d. Meerendonk, orthopaed. arts, dr. Simon, keel-, Het nieuwe streekziekenhuis, dat over vijf a zes jaar ten zuiden van de Kasteellaan verrezen zal zijn, mag de kroon op het werk van dr. Langemeijer genoemd worden, want voor de verwezen lijking van dit ziekenhuis heeft hij met inzet van zijn gehele per soonlijkheid geijverd. Als voor zitter van de bouwvergadering heeft hij een belangrijk aandeel in het ontwerp van het bouwplan waaraan momenteel door archi- tekt J. Strik uit Boxtel wordt ge werkt. Het nieuwe ziekenhuis wordt uitgevoerd in hoogbouw en krijgt een capaciteit van 160 bedden. In het plan is ook inbegrepen de bouw van een nieuw klooster en een verpleegstershuis. Wat er met het bestaande ziekenhuis zal gaan gebeuren, staat nog niet vast, maar het is niet onmogelijk dat de bestemming ervan zich zal blijven bewegen in de sfeer van de ziekenverpleging en -verzor ging- HULDIGING Voor zijn vele en grote verdien sten als geneesheer-directeur van het St. Nicolaas-Ziekenhuis zal dr. Langemeijer zondagavond 13 I dec. a.s. worden gehuldigd. Deze huldiging is echter alleen toegan kelijk voor genodigden. Op die zelfde dag echter zal er van 12.30- 13.30 uur in de hal van het zie kenhuis een receptie worden ge houden, waarbij iedereen in de gelegenheid zal zijn de jubilaris geluk te wensen. En dat zullen er ongetwijfeld zeer velen zijn, want in zijn 43-jarige praktijk als huis arts heelt dr. Langemeijer zich vele vrienden verworven, die op deze dag zullen willen getuigen van hun dankbaarheid en respect. Talloos velen hebben dr. Lange meijer in de loop der jaren leren kennen als het echte type van de „oude" dokter, die voor zijn pa tiënten meer was dan alleen maar de geneesheer van lichamelijke kwalen. Dr. Langemeijer heeft zijn genezend werk altijd uitgeoe fend tegen de achtergrond van een diep menselijke belangstel ling. Door zijn kundigheid, zijn geduld, zijn hartelijkheid en zijn wijsheid heeft hij niet alleen de ziekte van het lichaam, maar ook de wond in de geest en het hart genezen. Hij is altijd de dokter geweest aan wie men zich geheel kon toe vertrouwen. aniftgir.; V-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5