VLIJMEN Uit de Langstraat VERWIEL's 9 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 DECEMBER 1959 9 Twee cassettes en twee modellen zijn hier afgebeeld. U kunt bij Uw Gero-leverancier keuze maken uit veel meer jgfc. cassette-samenstellingen in 10 couvert-modellen. Prijzen vanaf f 72.- Het Gero Spaarkrediet: Een fabrikaat voor Uw gehele leven, op aantrek kelijke voorwaarden en toch de cassette gratis. zeer voldaan over 't prachtige stuk en het goede spel. De heer Kiviets dankte na afloop hartelijk voor het gulle applaus. Biljarten. N.A.O.E.B.B.C. 4—4 In café A. Klerks speelde de bil jartvereniging N.A.O. een wedstrijd tegen E.B.B.C.; het werd een span nende strijd, die in een gelijk spel eindigde. L. de Jong (100) 100 J. de Gouw (90) 90 M de Laat (90) 86 A. Ekels (90) 76 Hoogste serie N.A.O. L. de Jong 22. De Groot (135) 88 Valkenburg (135) 127 Gloudemans (110) 110 W. Mooren (110) 110 Hoogste serie E.B.B.C. Gloudemans 19. Biljart-programma district 's-Bosch. Klasse B: O.B.K.Excelsior Klasse C; Poedelvrees-Schotse Roos H. v. Brabant 2N.A.O. Klasse D 1 D 2 geen wedstrijden. BILJART-UITSLAGEN Haarsteeg Haarsteeg. Haarsteeg 2Berkdijk 11 De reserves van Haarsteeg, die kunnen bogen op een serie fraaie overwinningen, zijn er verleden zondag niet in geslaagd om Berk dijk, dat te gast was en dat pal achter Haarsteeg op de ranglijst op de tweede plaats staat, op de knieën te krijgen, integendeel, 't heeft er lang naar uitgezien dat de gasten met de zege zouden gaan strijken, maar kort voor 't einde kreeg Haarsteeg een straf schop toegewezen, die Bertus van Oijen wist te benutten en waar mee hij de thuisclub nog aan een gelijk spel hielp. Het is eigenlijk jammer dat het 2e elftal, dat het zo goed doet, niet steeds in de zelfde samenstelling kan uitko men, omdat er iedere zondag en kele reserves het le elftal moeten vergezellen. Nu wordt de opstel ling telkeiis veranderd en dat komt de homogeniteit niet ten goede. Deze wedstrijd had wel een ver rassend element, omdat de gasten reeds in de eerste minuut de sco re openden. Moreel gesteund door dit vroegtijdige succes, stelden ze aHes in het werk om deze kleine voorsprong te behouden en tot de rust slaagden zij daarin. Ook na de rust trachtten zij de voor sprong te behouden, maar de druk van Haarsteeg werd steeds troter en op een gegeven moment on een der achterhoedespelers niets anders meer doen dan de bal met de hand keren. Uit de toegekende strafschop werd de stand gelijk, 11. RKJVV 3—Haarsteeg 3 1—1. Ook het 3e elftal, dat in Bra- bans hoofdstad speelde tegen het 3e elftal van RKJVV, wist het tot een draw te brengen. Hier was de thuisclub in de eerste helft in de meerderheid en met 10 brak de rust aan. In de tweede helft slaagden de bezoekers er in gelijk te maken en namen zodoende de helft van de winst mee naar huis. Haarsteeg 4Helvoirt 3 07. In tegenstelling tot de andere elftallen stelt het 4e elftal bijna iedere zondag teleur. Alhoewel de jongens uit Helvoirt toch niet zo'n sterke indruk maakten, wis ten zij toch een 07 overwinning te behalen. Juniorennieuws. De A junioren van Haarsteeg komen steeds meer in het mid delpunt van de belangstelling te staan. Oorzaak hiervan is de lange reeks successen die zij in deze competitie reeds behaald hebben. Zij staan nog steeds on geslagen aan de kop van de rang lijst en het ziet er niet naar uit dat zij zich daarvan zo maar zul len laten verdringen. Zaterdag middag hadden de bezoekende A junioren van RKJVV uit 's-Bosch het beste van het spel en de eer ste helft eindigde dan ook met dubbelblanke stand,. Na de rust scoorde eerst Piet Beaard en vlak voor het einde bracht rechtsbui ten de stand op 20. Provinciaal Nieuws Koopt U de complete inhoud Ineens dan ontvangt U de waardevolle cassette gratis. Ideaal voor het opbergen GEROK ZILMETA Uitvoering V.G.T. Zaterdag en zondag presenteerde Vlijmens Gemengd Toneel in café „De Witte" haar eerste winteruit- voering. Opgevoerd werd het toneel spel in drie bedrijven „Het meisje met de rode strik". Zaterdag was d'e belangstelling niet zo groot, maar zondag werd voor een goed bezette zaal dit prachtige volksstuk opge voerd. Voordat het spel een aanvang nam, sprak regisseur W. Rozen een welkomstwoord. Er werd zelfs goed gespeeld, als men bedenkt dat er 5 krachten meespeelden die voor het eerst op de planken kwamen. Van de dames moet op de eerste plaats genoemd worden mej. v. d. Bont, die de zware rol vervulde van „Het meisje met de rode strik". Voortref felijk vlot spel voerden de dames Brok, Ans Boom, de Ruijter en Ro zen; mej. de Ruijter blonk uit door haar rol-kennis. Van de heren moet op de eerste plaats Kiviets worden genoemd, die voortreffelijk speelde; ook de Wijs, de Wit, de Laat en v. d. Wiel speelden hun rollen zeer goed. Regisseur W. Rozen kwam in het laatste bedrijf op als kelner, wat hem vlot afging en voor de nodige sensatie zorgde. De aanwezigen zijn NOG KAN UW ST. NICOLAAS-CADEAU 'n HARTEW'ENS VERVULLEN in Bederwarenhuis Grotestraat 264 - Waalwijk Keuze uit 1001 ideale geschenken. Damestassen - Handschoenen Parapluies - Inkooptassen Portemonnaies - Portefeuilles Reistassen - Étui's en sets Actetassen - Nécessaires Schooltassen - Marokkaanse lederwaren enz. enz. Zilmeta District Den Bosch. Klasse B: St. Joris - OBK 6-2. Klasse C: NAO-EBBC 4-4. Klasse D I: OBK 2-DVK 4-4. Klasse D II: Arendje 3 - Poedelvrees 2 4-4. VERGADERING JONGVEEFONDS. Onder voorzitterschap van Wouter Pulles hield het Jongveefonds in café M. Reuser de gebruikelijke najaarsvergadering, die vrij goed was bezocht. Na te hebben ge opend, volgde voorlezing van de presen tielijst en de notulen van de vorige ver gadering. De leden van de kascommissie, de heren J. de Vaan en J. Smits, die de boeken van de penningmeester hadden nagezien, ver klaarden deze keurig in orde te hebben be vonden. Het aftredende bestuurslid J.- van Delft werd met algemene stemmen herko zen, evenals de schatters J. Snijders en Th. van Bokhoven. Een voorstel van het bestuur om de her verzekering tegen brand en hemelvuur op de oude voet te laten doorgaan, omdat dit bevredigend werkt, werd goedgekeurd. Het op te ruimen vee werd bij inschrijving ver kocht aan de veehandelaar A. v. d. Wil denberg te 's-Bosch. De jaarlijkse schatting zal deze week plaats hebben en het vee dat nog in de wei loopt en moeilijk ter schat ting kan worden aangeboden, kan later nog worden geschat maar dan zijn de kosten 50 cent per stuk. De bediening van de gascel werd weer opgedragen aan Herman van Bijnen op dezelfde voorwaarden als voor heen. TAFELTENNIS. Door de diverse teams van de tafelten nisvereniging Victoria '51 werden in de af gelopen week voor de competitie van de NTTB weer enkele wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen waren: Dames 2e klasse D: Bimo - Victoria '51 2-8; Victoria '51-Smashers 6-4. Heren le klasse B: Victoria '51 - Never Down 2 9-1; St. Catharina - Victoria '51 15-5. Heren 3e klasse D: Zwaantjes- Victoria '51 2 6-4; Victoria '51 2- Never Despair 2 8-2; Excelsior - Victoria '51 3 0-10. Junioren: Victoria '51-OTTC 9-1. RIK- EN KATCONCOURS. In café J. Siegers was het zondag j.l. de laatste dag van het rik- en katconcours, dat door het aldaar gevestigde kaartgezel- schap 't Hutje over een periode van drie zondagen werd georganiseerd. Gezien het aantal prachtige prijzen dat er te winnen viel, was op deze laatste avond de deel name zeer groot. Na afloop dankte de heer J. Siegers allen voor de deelname en voor al degenen die een prijs hadden geschon ken. De gedetailleerde uitslag was als volgt: Rikken: 1 J v Bladel 194 pt.; 2 T van Ravenstein 153; 3 mevr. Ekels 131; 4 M v Bladel 122; 5 F v d Brandt 65; 6 L Sie gers 64; 7 D Ketels 49; 8 J Ekels 47; 9 J v Bokhoven 33; 10 mevr. Ketels 18; 11 J v Bladel 18; 12 J Siegers 9; 13 mevr. Siegers 13 pt. Troostprijs: W v Bers voor het grootste aantal verliespunten. Katten: 1 W. v Bokhoven-J Krol 24; 2 B v d Heijden-J v Bijnen 15; 3 J v d Brandt - J Siegers 5; 4 R de Vaan - J Kuis 4 p. Troostprijs: A v Bokhoven - K Kok. Prijzen over 2 zondagen: 1 J v Bladel 222 pt.; 2 Fr v Ravenstein 190; 3 en 4 mevr. Ekels en M v Heeswijk 164. TONEEL. In de zaal De Harmonie opende zondag jl. de toneelvereniging Ernst en Luim het toneelseizoen met de opvoering van het prachtige toneelstuk in 3 bedrijven: Bomen sterven staande, van Alejandro Casona. Het schijnt voor de echte liefhebbers van het amateurstoneel geen beletsel te zijn geweest dat dit stuk enkele weken ge leden per televisie is uitgezonden, want de grote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld, toen te ca. 8 uur de heer Fr. v. Bijnen de aanwezigen welkom heette en allen een genoeglijke avond toewenste. Degenen die dit prachtige stuk hebben gezien, zullen van hun aanwezigheid zeer zeker geen spijt hebben gehad, want het werd door de speelsters en spelers van Ernst en Luim uitstekend voor het voet licht gebracht. Allen hadden zich extra in gespannen om de hun toegewezen rol goed onder de knie te krijgen, dit, om degenen die dit stuk via het beeldscherm in de huis kamer reeds hadden gevolgd, niet teleur te stellen. Zij zijn daarin volkomen ge slaagd de de regisseur de heer Ton Gros- veld uit Berlicum heeft alle eer van zijn werk gehad. Aan het slot bracht de heer F. v. Oijen namens de dilettanten allen dank, die aan het welslagen van deze uitvoering hun medewerking hadden verleend. Op zondag 6 dec. a.s. zal in dezelfde zaal nog een reprise van deze toneelopvoering worden gegeven. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speel de het 2e viertal van DVK thuis tegen Schuttershof 2 uit 's-Bosch. De thuisclub was tegen de gasten niet opgewassen en verloor met 8-0. De gedetailleerde uitslag was: DVK 2 - Schuttershof 2: H Willemsen (85)-A Maas (75) 65-75 A v Heijst (70)-F v Mierlo (70) 11-70 M de Vaan (60) - K de Wert (55) 57 - 55 A Goesten (65) - P de Wert (55) 55 - 28 Hoogste serie F v Mierlo 20 car; hoog ste gemiddelde F v Mierlo 7. ONDERLINGE COMPETITIE. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voortgezet en de uit slagen daarvan waren: 't Centrum I - De Muntel I: A Peijnenborgh - A Mimpen 66-61 J van Kuijk - J de Laat 57 - 67 Sj Peijnenborgh - A van Oijen 33-61 J Wilhart - J de Vaan 63 - 43 H v d Pol-D v Heijst 29-41 A v Kuijk - J v Bokhoven 58 - 40 Eindstand 8-4 voor 't Centrum I. 't Hoekje I-ONA I: M Achten-T Schuurs 51-57 J Meesters - M v d Wiel 54 - 38 J Treuren-L Koks 51-50 F v Liempde - H Musch 52 - 69 J v Asseldonk - L v Schijndel 57 - 67 J de Gouw-K Herman 57-81 Eindstand 8-4 voor ONA I. VOETBALPROGRAMMA voor Zondag a.s. Door de fraaie overwinning die Haar steeg jl. zondag behaalde te Berlicum en de nederlaag van RKJVV, is Haarsteeg ge heel tegen de verwachting in op de rang lijst op de tweede plaats terecht gekomen Het is toch wel een hele prestatie om, ko mende uit de onderafdelng in de 4e klasse zo'n goed figuur te slaan. Van de tweede helft zijn reeds twee wedstrijden gespeeld en nu vallen de krachtsverschillen toch wel enigszins uiteen. Voor Haarsteeg is de wed strijd van komende zondag van het aller grootste belang; gespeeld wordt n.l. alhier tegen de koploper OJC uit Rosmalen. Deze ploeg die momenteel bovenaan staat, is nog steeds ongeslagen en ze zal zeker alles in het werk stellen om ook zondagmiddag nog ongeslagen te zijn als deze wedstrijd tot het verleden behoort. Maar ook Haar steeg za 1 ongetwijfeld goed voor de dag willen komen en er een eer in stellen om van de koplopers te winnen. Zou Haar steeg daarin slagen, dan brengt dat met zich mee, dat de eerste plaats in haar be zit komt. Wat de kansen betreft, gezien de conditie waarin de spelers momenteel ver keren is het niet uitgesloten dat beide punten thuis zullen blijven. Het 2e elftal is vrij en het 4e elftal speelt uit tegen Fico 3 te Vught. DE GILDEN VAN DE KRING MAASLAND VERGADERDEN. In „Gildehuis Modern" te Vught had za terdag j.l. de algemene vergadering plaats van de gilden van de Kring Maasland. Om drie uur opende de voorzitter de heer Jan v. d. Mortel de vergadering met een her innering aan de in 't afgelopen jaar ont vallen gildebroeders. In zijn openingsrede schetste de voor zitter de gang van zaken in deze kring, waarin veel begrip is voor 't gildewezen en waarin een rustige gildegeest heerst, ge kenmerkt door eenvoud en serieuze be oefening van de wedstrijden in trommen, vendelen, schieten en standaardrijden. De autoriteiten tonen in onze kring steeds hun belangstelling, zulks bewees de schenking van een 40-tal zilveren schilden in ver band met het 25-jarig bestaan van Maas land in augustus j.l. Bij de mededelingen werd de grote op tocht besproken in Den Dungen. Dikwijls zitten hier de beste bedoelingen bij voor. De Kringdag voor 1960 is vastgesteld op 13, 14, 15 augustus te Berkel, waar 't Gilde St Hubertus deze zal verzorgen. De aftredende bestuursleden, de heren Gerrits en Mulders, werden bij acclamatie herkozen. Het kringdagfonds heeft nog niet aan de verwachtingen beantwoord, zodat het be stuur zich genoodzaakt zag de betreffende bijdrage van de gilden bij de contributie te trekken, om zodoende het organiserende gilde beslist het hun toekomende geld zeker te stellen. Op de een of andere manier kan dit kleine bedragje wel worden opgebracht vol gens de vergadering, want de aanwezigen gingen spontaan accoord met dit voorstel. Het welslagen van een Gildefeest is im mers de hoofdzaak, terwijl deze bijdrage een morele verplichting is geworden. De heer Brouwers bracht verslag uit van de Schietcommissie over 't afgelopen jaar. Het reglement zal bijgewerkt moeten wor den i.v.m. met de aankoop van moderne 6 mm geweren, eveneens de tijd op de con-, coursen wordt bekeken. Bij monde van de heer J. Toorians werd het verslag van de Vendelcommisie voor gelezen, dat alleszins bevredigend is ge weest. Het getuigt van de vooruitgang van het vendelzwaaien. Totaal zijn nu gere gistreerd 120 vendeliers; voor deze kring in 4 klassen. De vendelmaat 180 x 180 cm ish bindend verklaard. De jury bij de wed strijden wordt zo samengesteld, dat geen verwisseling meer mogelijk behoeven te zijn. Het presenteren van de Vendeliers gaat in de goede richting. De deelname aan het feest te Den Dungen was voor de vende- liers een pracht resultaat. De Tromcommissie bracht verslag uit door de heer L. van Huiten. Ook hierin wordt de klasse-indeling het komende sei zoen doorgevoerd. Verheugend was de toe name van tambours voor de gildetrom Het gemiddelde punt bij bevordering is 7, doch voor techniek moet minstens 7 be haald worden. De heer Mulders bracht verslag uit van de kaspositie, welke door de voorzitter ge dechargeerd werd voor zijn goed beheer. Voor de gildefeesten is 't van belang dat een goed doorgevoerde prijzenspreiding wordt toegepast. Hieraan zal de nodige aandacht besteed moeten worden. Ook liever kleinere prijzen, maar dan „goede". Bepaald werd om alléén zilver als prijs aan te schaffen en nooit geld of minder waardig materiaal. De heer Gerrits, secretaris, hield een pleidooi voor ,,'t Schuttersgilde", blad van de Federatie. Zijn woorden waren uit het hart gegrepen. Zijn gedachten gingen uit naar het „gevoelsvendelen" in onze gilden bij voorkomende gelegenheden. Na een korte rondvraag sloot de voor zitter deze belangrijke, geanimeerde ver gadering, waarvan vele gildebroeders weer heel veel hebben kunnen leren. GEMEENTERAAD. G. M. de Bonth, alhier t.b.v. de bouw van een woonhuis met berging. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 4 december 1959 des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingckcmen stukken. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van een geldlening groot f 120.000 t.b.v. consolidatie van vlottende schuld. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van een 2-tal rekening-courant overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsi; Gemeenten te s-Gravenhagc en de Boerenleenbank van Vlijmen, voor het jaar 1960. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het sluiten van kasgeldleningen en rc- kening-courant-overccnkomsten voor het le kwartaal 1960. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het uitlenen van kasgelden voor het jaar 1960. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver koop aan de Staat der Nederlanden van een aantal rondom de eendenkoo: te I laar- steeg gelegen percelen grond. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot ver huur aan de Staat van het politie-bureau en woning, plaatselijk gemerkt Mgr. van Kes- selstraat 13 cn 15. 8. Voorstel van Burg. en Weth. tot be schikbaarstelling van een crediet t.b.v. de bouw van een school voor uitgebreid lager onderwijs. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot de finitieve vaststelling van de huur- en eigen domsvergoedingen over de jaren 1956 t.m. 1958 voor de bijzondere kleuterscholen. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot verhoging van de kindertoelage, ingaande 1 oktober 1959 voor het personeel in dienst dezer gemeente.^ 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot het in rechte verweer voeren tegen de door J. van Asseldonk alhier (Haarsteeg) bij de Arrondissements-Rechtbank te 's-Hertogen- bosch tegen deze Gemeente aanhangig ge maakte rechtsvordering. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van: a. een verordening op de heffing en in-, vordering van een straat- en rioolbelasting; b. een verordening op de heffing en in vordering van een rioolafvoerrecht. 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot de 22e wijziging van de gemeente-begroting 1959, en tot goedkeuring van de le wijzi ging van de begroting van de gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg dezer gemeente voor het jaar 1959. 14. Voorstel van Burg. cn Weth. tot uitbetaling van een pachtersvergocding aan Chr. de Laat, alhier in verband met aan gekochte grond van H. Moors t.b.v. de realisering van het uitbreidingsplan „De Vliedberg". 15. Voorstel van Burg. en Weth. tot a. uitbetaling van een pachtersvergoe ding aan M. Reuzer, Meester Prinsenstr. 31 alhier, wegens voortijdige beëindiging van diens pacht van de door de Gemeente destijds van Werther aangekochte perce len, kadastraal hekend gemeente Vlijmen, Sectie K nummers 1158" eft" 1159; b. verkoop aan Reuzer voornoemd van het gedeelte van perceel Kadastraal bekend waarop een uitbouw van diens caf( is ge bouwd. gemeente Vlijmen, Sectie K no. 1400, 16. Voorstel van Burg. en Weth. tot het garanderen van de tijdige betaling van ren te en aflossing van de door Mr.* Chr. van Noort te Amstelveen en H. Tims alhier ten behoeve van de financiering van een tweetal aan de Jhr. de la Courtstraat in aanbouw zijnde woningen bij de Boeren leenbank van Vlijmen aan te gane hypothe caire geldleningen. 17. Voorstel van Burg. en Weth. tot het garanderen van de tijdige betaling van ren te en aflossing van de door de Stichting Lips Woningbouw te Drunen t.b.v. de fi nanciering van de bouw van 8 midden standswoningen in het uitbreidingsplan De Vliedberg aan te gane hypothecaire geldlening. 18. Voorstel van Burg. cn Weth. tot ruiling van een aantal perceeltjes bos, eigen-, dom dezer gemeente, tegen een tweetal percelen bouwland, gelegen op de Hoge- en Middelheide en in eigendom toebehorend aan het Zedelijk lichaam „De Abdij van Berne" te Heeswijk. 19. Voorstel van Burg. cn Weth. tot aankoop van een tweetal perceeltjes grond met e.v. rechten op de daaropstaande op stallen in de St. Jorisstraat van J. van Baardwijk en de Wed. A. M. C. Moster- mans-v. d. Leeden, beiden wonende alhier. 20. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van a. een persceel grond van G. Hoorn, Wolput 44a alhier t.b.v. de realisering van het partieel Plan in Onderdelen Vliedberg Sportterreinen e.o.; b. een perceel grond van W. A. van Son, Heistraat 10 alhier, t.b.v. de omleg ging van de Catharinastraat. 21. Voorstel van Burg. en Weth. tot aankoop van een gedeelte van perceel ka dastraal bekend gemeente Vlijmen, Sectie K no. 1248 van de R.K. Kerk te Haar steeg t.b.v. de realisering van het uitbrei dingsplan in onderdeen voor de kom Haar steeg. 22. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van een tweetal percelen bouwter rein in het uitbreidingsplan De Vliedberg aan A. v. d. Heijden, Kleine Akker 3 al hier, t.b.v. de bouw van een woonhuis met garage cn J. van Buul, Nieuwkuijksestr. 10 alhier voor de bouw van een café met wo ning. 23. Voorstel van Burg. en Weth. a. tot wijziging van het besluit van 5 juni 1959 tot verkoop van een perceel bouwterrein aan H. Verreijt, alhier. b. tot verkoop van een perceel bouw terrein aan de Deken van Baarstraat aan 24. Voorstel van Burg. en Weth. tot overdracht van grond aan de R.K. Kerk te Haarsteeg t.b.v. de bouw van een zes- klassige jongensschool. 25. Voorstel van Burg. en Weth. tot het zich uitspreken als voorstander van de ruilverkaveling op de 10 dec. a.s. hiervoor te houden stemming. 26. Voorstel van Burg. en Weth. tot benoeming van een lid van het Bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschap pelijke Zorg wegens periodieke aftreding per 31 dec. 1959 van de heer J. P. Vor- stenbosch. AUTO TE WATER GEREDEN. Met vader, twee zoons en dochter. Maandag kwam de groentengrossicr A. van Vught uit Vlijmen van de richting Helmond, waar hij zijn klanten had be diend. Ter hoogte van Beek en Donk moest zijn dochter, die de auto bestuurde, opeens dimmen voor een tegenligger en zag daar door eerst op het allerlaatste ogenblik een wielrijder, die zonder achterlicht reed. Door krachtig remmen redde mej. van Vught de fietser het leven, maar de gevol gen waren ontzettend; de auto begon te slippen en belandde in de Zuidwillensvaart. Rika en haar beide broers wisten zich uit de cabine te bevrijden en aan wal te ko men. Haar vader kwam echter niet. Geen ogenblik bedacht de dochter zich en sprong weer in het water en met moeite kon hij uit de cabine worden gehaald. W. v. d. Berg uit Ravensteijn, die juist passeerde, sprong eveneens te water cn samen geluk te het hen v. Vught op het droge te bren-. gen. Van Vught, die tevens zwaar gewond was, werd spoedig met zijn kinderen naar het ziekenhuis te Helmond overgebracht. De zoons en de dochter kwamen spoedig op verhaal, maar van Vught was er erg aan toe en er moest operatief worden inge grepen, na eerst voorzien te zijn van de laatste Heilige Sacramenten. Van Vught overleed enkele uren daarna. Het kracht dadig optreden van de dochter werd jam mer niet bekroond. Heel Vlijmen is onder de indruk van dit tragisch gebeuren. VERGADERING ROZENJACHT. Zondag 6 dcc. maandvergadering van 't Kruisbooggezclschap Rozenjacht in café Jos Gevers. In verband met de binnen-con- coursen worden alle leden zeker verwacht. VERGADERING DE ZWALUW. De maandvergadering van de Postdui venvereniging De Zwaluw op zaterdag 5 dec. is uitgesteld tot zaterdag 12 dec., in verband met surprise-avond. AANRIJDING. Maandag kwam dhr. v. Heivoort, Voor dijk alhier, met zijn fiets uit de richting Den Akker; ter hoogte van slager van de Ven, in de gevaarlijke bocht, kwam hij in botsing met een auto en werd flink aan het hoofd gewond. Na verbonden te zijn kon hij zich huiswaarts begeven.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6