JAN 9 16 23 30 24 6 13 20 27 nsaa 1 .^2 I mmm DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAG 31 DECEMBER 1959 rr—'.""W" mm. *V""4 Het afgelopen jaar vormt weer een achtergrond voor 's lands lief en leed; groot is het aantal feiten, die de aandacht trokken, doch wij kunnen slechts een kleine selectie brengen van het fotonieuws, dat ons in 1959 beroerde. Van links naar rechts, van boven naar beneden zien wij hoe op 4 januari een houten schoolcomplex in Rotterdam in de as werd gelegd; Teddy Scholten op 17 februari het Nationale Eurovisie-Song festival won met „een beetje" en daarom danig gefeliciteerd werd door Dick Schalies, de componist (links) en Willy van Hemert, de tekst schrijver. Een beetje achteraf zaten oud-minister Suurhoff en zijn echt genote bij de behandeling van de weduwen- en wezenpensioenwet in de Tweede Kamer (24 febr.). Bloemen waren er voor de heer H. C. J. C. Schmidt, die na een spannende tijd uit Indonesië in ons land arriveerde. Hij werd op 23 maart welkom geheten door zijn petekind Jetty Koppens. Heel ons volk rouwde om het verscheiden van Eduard van Beinum op 5 april; van het Amsterdamse concertgebouw woei de driekleur halfstok. Op 15 april vlagde Japan ter gelegenheid van het huwelijk van kroon prins Akihito met prinses Michiko, die na de plechtigheden de foto's in de kranten bekeken. Op 10 mei werd bekend, dat H.K.H. Prinses Beatrix het landgoed „Drakestein" met een deel van de daarbij beho rende bossen had aangekocht. In de treveszaal kwam op 25 mei de nieuwe ministerraad voor het eerst bijeen. Een fel verdediger van de vrije wereld, John Foster Dulles, overleed op 24 mei, na een slopende ziekte. Tijdens zijn ziekte evenwel toonde hij nog kracht om zijn denk beelden uiteen te zetten, zoals hier gedurepde het bezoek van Sir Win ston Churchill aan president Eisenhower. Nederland kreeg dezer dagen bezoek van de Sjah van Perzië, die op 21 mei de boerderij „Vijver Za- the" te Jelsum bezocht, waar hij de trots van ons stamboekvee aan schouwde. Trots mochten wij ook zijn op de tallozen, die in de maand juni met scheppen en takken de vele veen-, en heidebranden te lijf gingen. In vuur en vlam stonden ook de Belgen, die op 2 juli hun Prins Albert zagen trouwen met prinses Paola. Prins Albert's koninklijke broer, Bou- dewijn, bracht enkele dagen later een vijfdaags bezoek aan ons land. Hier een beeld uit Noordwijk aan Zee: hartverwarmend en... warm (8 juli), daar aan die Noordzee - dezelfde zee waarover op 20 augustus fier de „Rotterdam" koerste op zijn eerste proefvaart met het koninklijk paar aan boord. De stad Rotterdam kreeg weer iets om trots op te zijn: de Euromast werd daar gebouwd, de tweede „ring" werd op 11 sep tember op zijn plaats gehesen. Het plaatsje Wormer zat met het pro bleem van „het gat", waardoor het door een gat in het wereldnieuws kwam (22 september). Op 14 september verscheen H.K.H. Prinses Bea trix op de voorpagina's van de kranten: zij werd op het Witte Huis ontvangen door President Eisenhower, die nog meer bezoekers in zijn ambtswoning ontving: op 24 september toonde premier Chroestsjow de wereld een paar Amerikaanse maïskolven, waarvan hij verklaarde dat zij beter waren dan de Russische. Daarentegen waren de Russische „Spoetniks" weer beter dan de Amerikaanse: een ervan fotografeerde zelfs de achterzijde van de maan (26 oktober). Op 16 oktober overleed generaal George Cat Lett Marschall, wiens naam onverbrekelijk aan het Marshall-plan verbonden is. Albert van Dalsum werd 22 november na mens H.M. de Koningin onderscheiden voor zijn 50-jarig toneeljubileum. 3 december: de ramp te Fréjus, waar honderden mensen om het leven kwamen door een vloedgolf welke veroorzaakt werd door het breken van een dam.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 4