KAATSHEUVEL Uw BRIL van MAAREN's ÊL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 JANUARI 1960 R. K. C. R. W. B. Juliana. Loon op Zand Vlijmen Vlijmense Boys. Haarsteeg DRUKKERIJ VAN BOXTEL 'n VAN MAAREN's BRIL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdensiraai KAATSHEUVEL 8 Loon op Zand der Tilbuijgers geschoten, 10 voor Oranjezwart. Vermoedelijk dachten de WSC-ers dat deze 1-0 voorsprong voldoende was om de wedstrijd te winnen, want zij lie ten de tricolores steeds maar aan vallen en met verre trappen ont stonden er benauwde situaties voor hef WSC-doel, doch steeds knapte de achterhoede alles op en in laatste instantie de jeugdige doelman v. Hilst, die zich in deze periode dapper weerde en nogal eens een duik moest nemen om erger te voorkomen. Pas 8 minuten voor tijd zou WSC zeker zijn van de overwin ning, wanneer Smit nogal hard handig wordt aangepakt en Man- demakers de toegestane vrije trap keurig voor doel plaatst. De in middels naar binnen gezwenkte Smit neemt de teruggeslagen bal oj) zijn voet en met nog 8 min. te spelen is het 20 voor WSC. Het harde zwoegen der Tilbur- gers wordt beloond met een te- genpunt, want als arbiter Meeuw- sen het laatste fluitsignaal wil geven, ontstaat er een worsteling voor liet WSC doel en daarvan weet de Tilburgse midvoor te profiteren door de hal hard langs v. Hilst te knallen. Dit betekende tevens het einde van de wedstrijd. RKOVES 2—2. De eerste wedstrijd in 19G0 leek hij een 20 achterstand on herroepelijk in het nadeel van de thuisclub te zijn heslist. De RKC- spelers, die er na de rust bar weinig van terecht hadden ge bracht, legden het hoofd geluk kig niet in de schoot, maar zetten in de laatste 15 minuten een of fensief in, dat in de laatste mi nuut met de gelijkmaker werd be kroond. VES was deze middag duidelijk de betere ploeg met een zeer actieve en gevaarlijke rech tervleugel, die regelmatig schrik en verwarring zaaide in onze on zekere defensie. De ongelukkige terugspeelbal, die binnen 5 minu ten een achterstand opleverde en het missen van een strafschop in het begin van de tweede helft drukten kennelijk op het moreel van ons elftal, dat met twee in vallers binnen de lijnen kwam. Opvallend was in deze wedstrijd het slordige plaatsen van diverse spelers, gebrek aan tempo en het verzorgen van de juiste dekking, waarbij 'n uitzondering gemaakt moet worden voor G. de Werd, die op de rechtshalfplaats een en thousiast partijtje vertolkte. In de tweede helft vooral kwamen wc er dikwijls eenvoudig niet aan te pas, zodat 't een geluk is dat een schijnbaar herhoren ploeg door een productieve slotfase de slechte indruk grotendeels kon uitwissen. Zoals vermeld, was het al heel vlug 01 bij een totaal onge vaarlijke VES-aanval, wat niet bevorderlijk was voor de rust in de RKC ploeg, die toch wel seri euze kansen kreeg om de stand te wijzigen. In de tweede helft meen den we al heel vlug de gelijkma ker te kunnen noteren, maar het feest ging niet door, omdat Tim mermans te zacht inschoot. Hier door geïnspireerd werd het RKC- doel door de bezoekende club le lijk onder druk gezet, wat resul teerde in een tweede treffer, na een misser van de stopper. In het laatste kwartier schudt RKC de apathie van zich af door een pit tig slotof fensief in te zetten waar door eerst Passier met een knap doelpunt het gelijke spel in zicht kon brengen, wat door Leijtens m de laatste minuut tot een feit werd gemaakt, toen bij een prima pass van de rechtsbuiten onder de lat knalde. RWB—SCO 4—1. In een felle en enerverende wedstrijd heeft RWB ook in het nieuwe jaar haar overwinningen reeks voortgezet en de Ooster- houtse jongens met 4-1 onder de voet gelopen; Onder de meest gunstige weers omstandigheden fluit scheids rechter v. Geel de elftallen in liet veld en nog geen vijf minuten la ter is onze linksachter reeds twee malen gekraakt door even- zovele keiharde tackles van SCO. Na tien minuten krijgt de rood- wit-blauwe centervoor 'n prach tige kans, als hij zich handig van zijn tegenstander vrij maakt; de goed opgestelde doelman van SCO keert echter het schot. Nog geen minuut later is het 1-0 voor SCO, als de achterhoede twijfelt met wegwerken en een der Óos- terhoutse voorwaartsen hard in de uiterste hoek schiet. Dit is blijkbaar het sein voor de gast heren om er een schepje op te gooien. Het tempo wordt direct veel sneller door het vlugger af geven van de bal, waardoor de tegenstanders ook niet zo veel kans krijgen om de man te spe len. en na 20 minuten krijgt van Reek de kans in te lopen op een naar hel SCO-doel gespeelde bal. De keeper loopt uit, maar te laat, want de geroutineerde van Beek heeft reeds laag en genadeloos ingeschoten, 11. Geleidelijk wordt het spel har der zo niet unfair, maar de goed leidende scheidsrechter houdt de teugels in handen. Diverse malen gaan RWB-ers tegen de grasmat, maar na de nodige ademhalings oefeningen kunnen zij weer ver- der spelen. Tien minuten voor de rust loopt de centervoor door op een hoge bal midden voor 't doel hij wordt gemangeld door twee verdedigers, doch weet de bal nog weg te koppen, waarna de snelle rechtsbuiten er als de kippen bij is om hard in te koppen, 21. In de resterende 10 minuten voor rust wordt Passier op de jienaltystip vastgehouden, de rechtsouiten wordt een beentje gelicht als hij de linksback van SCO prachtig passeert, maar de scheidsrechter laat doorspelen. Na de rust wordt het spel steeds feller. SCO tracht vanzelf sprekend haar achterstand in te lopen, doch de manier waarop dit gebeurt, is meestal wel wat erg hardhandig. Enkele malen zijn de RWB-ers op revanche belust, doch gelukkig zien zij tijdig in dat het alleen met voetballen te halen is. Vooral de binnenspelers van RWB werken als paarden. Tel kens weer maken zij een bal op het middenterrein vrij om dan eens over de linker- en dan eens over de rechtervleugel door te breken, tot tenslotte de linksbin nen loon naar werken krijgt, als hij een van rechts komende bal hard inschiet. De SCO-back kopt de bal nog uit het doel, maarniet voldoende en via de paal ver dwijnt de bal in het doel, 31. Enige minuten later breekt de rechtsbinnen door, stormt met de bal aan zijn voeten op het SCO- doel af, doch wordt op onregel matige wijze ten val gebracht. De bal wordt echter overgenomen door de meegekomen centervoor, die hard en zuiver inschiet, waar door de eindstand 4- 1 wordt en RWB op een eervolle tweede plaats is beland. Dank zij de keurige leiding werd deze felle en harde wed strijd op regelmatige wijze beëin digd en kon het naar de kleedka mer sturen worden beperkt tot een van de SCO-inannen, die zich te veel met de leiding bemoeide en het daardoor de scheidsrech ter onnodig moeilijk maakte. RKSVABaardwijk 63. Baardwijk heeft van de wed strijd tegen RKSVA een koude douche overgehouden, want met niet minder dan 63 werd zij op het drukke en knusse Avanti-ter- rein verslagen. Aanvankelijk zag hel er niet naar uit dat zij met le ge handen huiswaarts moest ke ren, want met de rust hadden de geelzwarten een veilig lijkende 31 voorsprong en gezien 't ver toonde spel van de geelzwarten was er voor ons geen vuiltje aan de lucht. RKSVA dacht er echter anders over en zette na rust een geweldig offensief in, dat resul teerde in 5 doelpunten. Nadat hun linksbinnen in de IGe mi nuut de score tot 3^2 had terug gebracht, volgde in een korte spanne tijcis daarna een serie van drie doelpunten, die grotendeels ontsproten uit blunders van onze defensie. De wedstrijd tegen RK SVA was van hetzelfde kaliber als onlangs tegen Vlijm. Boys, toen onze ploeg, evenals vandaag het geval was, in het laatste ge deelte van de tweede helft als 'n kaartenhuis ineenstortte en toe moest zien dat ook toen met het grootste gemak 3 doelpunten ge- lorceerd werden. Over de wed strijd het volgende: Om even over half 3 brengt Baardwijk de hal aan het rollen en al spoedig bleek dat RKSVA hard van plan was het kunststuk je van verleden week tegen GW (een overwinning met 41) ook vandaag tegen Baardwijk te her balen, want ill in de eerste minu ten gaan enkele harde schoten van hun voorwaartsen over en naast ons doel en een andere keer vormen de vuisten van onze doel man een barrière voor zeker schijnende doelpunten. Toch neemt Baardwijk zij 't legen de verhouding in de lei ding via L. Klerkx, die een zacht teruggespeelde bal van de achter hoede van RKSVA in een doel punt omzet. Baardwijk zet even fel door, doch succes blijft uit. In de 23e minuut komt wel de ge lijkmaker voor RKSVA. Uit een vrije trap voor de Avanti-lui ont staat een kopbal, die achter onze doelman in het net belandt. De vreugde over dit doelpunt is bij KkS\ A nog maar nauwelijks ge luwd, ol de gastheren kijken we derom tegen een achterstand aan, als uit goed voorbereidend werk van aanvoerder Beerens onze rechtsbinnen ten tweede malen doelpunt, Voor rust komt Baard wijk zelfs op 3-1, als een der ach- ferspelers van RKSVA bij een aanval van Baardwijk de bal ach ter zijn onthutste doelman kopte, welk presentje bij onze toeschou wers met luid gejuich wordt be groet, 3—1. Na rust is het al direct RKSVA (lat pogingen onderneemt de ach terstand te verkleinen, wat hen bijna gelukt zou zijn, als onze doelman een harde schuiver van Avanti s rechtsbuiten onder in de hoek niet met een parmantige duik onschadelijk zou hebben ge maakt. l'och komt succes voor hen in de IGe minuut als hun ge vaarlijke linksbinnen met 'n kop bal een aanval over rechts af rondt, 32. Hierna krijgen de geelzwarten een zwaar offensief te verwerken, wat niet van succes verschoond zou blijven. Want wederom kopt de linksbinnen van RKSVA een voorzet, nu over links, langs de totaal verraste doelman Wittens, 33. Nu is het hek van de dam en een grandioze misser van onze linkshalf heeft tot gevolg, dat een goed meege komen RKSVA-aanvaller op ge makkelijke wijze zijn club de lei ding kan geven. Noch is de doel- puntenhonger van de RKSVA-lui niet gestild en met nog twee tref fers wordt de score tót 53 op gevoerd. Een nederlaag dus voor onze jongens na een veilig lijken de voorsprong. JAAROVERZICHT. In ons laatste nummer van '59 hebben wij enkle culturele feiten van het afgelopen jaar aange haald. Wij willen er graag nog enige noemen om ze nog even in het geheugen te krijgen. Onze carnaval is groots opge zet geweest, doch heeft in de di verse zalen separaat plaats ge had; mogelijk kan het in de toe komst wat meer in combinatie gevierd worden, dan heeft heel Loon er wat aan. De Pax Christi jileisterplaats in april was een prachtig succes. Het heeft demonstratief veel in druk op de deelnemers gemaakt. Mgr. Bekkers diende op 1 mei het H. Vormsel toe aan de kinde ren van onze parochie. Het Centraal Buurtconiité heeft dit jaar geducht van zich laten horen hij de diverse feestelijkhe den, zoals rit ouden van dagen, Koninginnefeest, St. Nicolaas enz. Ga zo voort. In juni werd geheel Loonop- zand gefilmd. Het is echter niet waar gebleken. De deelname was uiterst gering. Jammer, maar 't is zo. Het succes van Sophia's drum band was prima. Het 5e Ziekentnduum was een enorme steun voor de deelnemen de zieken. Sophia's Vereniging organi seerde een federatief muziekcon cours b.g.v. haar 90-jarig be staan. In de hete zomer was dit naar wens geslaagd. Zo ook heeft Concordia een schitterende onderscheiding we ten te veroveren i.d.v. van een Brabantse prijs voor Schone Kunsten. Oj> 14 juni vierde pastoor F. Monimers zijn 40-jarig priester- leest. De gehele bevolking heeft hierbij haar medewerking ge toond in de vorm van een prach tig geschenk voor de kerk. 'g Onze Rijvereniging R.O.S. heeft dit jaar haar 25-jarig jubileum herdacht met een concours hip- pique. In de maand augustus moesten we Frater Lucidius en kapelaan Adriaanse missen door overpla Adriaanse missen door overplaat singen. Zij hebben veel bijgedra gen voor de schoolgaande en de schoolvrije jeugd. Frater Arnoud volgde Frater Bertholdus op als hoofd van de school. Onze Gilden deden het deze zo mer weer eens goed, terwijl de harmonie Sophia en harmonie Concordia beiden hun hoge plaat sen op de topconcoursen hebben weten te handhaven, waarmede de culturele eer van Loon weer gered is. Op geestelijk terrein heeft de Misweek en het Misspel in de pa rochiekerk bijgedragen tot het innerlijke van onze mensen. Twee 20-jarige verenigingen hebben wc gehad, n.l. de EHBO St. Rafael, die een prachtig ge slaagd feest en wedstrijd voor de bevolking heeft gegeven en de afd. St. Ambrosius van de Bijen- houdersbond, die het intiem ge vierd heeft. Vermeldenswaardig is dat Con cordia een buitenlands bezoek ge had heeft van The Norman Me morial Youth Band" uit Black pool, Engeland, en dat Adr. Bie- mans is gehuldigd als 50-jarig gilde broeder van St. Ambrosius. Al bij al is het een druk en vruchtbaar jaar geweest voor Loon. De feesten e.d. wisselden elkaar met korte tussenpozen af. Vlijmense BoysConcordia 30 Zondag speelde Vlijm. Boys een thuiswedstrijd tegen Concordia SVD uit Den Bosch. Voor deze wedstrijd was zeer grote belang stelling, gezien de spanning. Vlij men wil haar mooie plaats op de ranglijst behouden en Concordia zit in de gevaarlijke zone, wat de eerste 20 minuten niet te zien was aan het spel dat werd gespeeld. De Boys verdediging kreeg han denvol werk en moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voor komen. Dit lukte dank zij doel man de Wijs, die enkele prachti ge schoten uit zijn doel wist te houden. En het zag er naar uit dat, als Concordia het tempo kon volhouden, de Boys 't zeer moei lijk zouden krijgen. Maar na 20 minuten kwamen de Boys nu en dan verrassend opzetten'. Rechts buiten Verschuuren kreeg een kans, maar het schot ging ver naast. Even later weer een kans voor Vlijmen, maar deze ging door slecht schieten wederom verloren. Concordia, die in de voorhoede een nieuwe speler had opgesteld (Nijnold, oud-BVV-er) 'ombineerde heel aardig, maar voor doel werd de aanval slecht afgewerkt. De Boys deden 't aan de andere kant niet veel beter, wan de derrie kans om te doel- punten ging door slecht schieten verloren en zo kwam de rust met 00 gelijke stand. Met een bang hart werd door de supporters van de Boys de 2e helft tegemoet gezien, men was benieuwd wat de Boys zouden presenteren. Maar dat werd al spoedig duidelijk. Concordia trap te af en de Boys namen de bal di rect over en in de eerste minuut werden de harten van de Boys supporters al lichter. Van És- donk kreeg een kans en schoot raak, I0. De Boys bleven ster ker en het was in de 5e minuut loen linksbuiten Westende 'n bal kreeg aangespeeld en met 'n hard schot de doelman van Concondia passeerde, 20. Een prachtig doelpunt. Dit was voor de Boys nog niet voldoende en Concordia werd overspeeld. Het mooie sa menspel was weg. Met hard spel trachtte zij aan de druk van de Bovs te ontkomen, maar de arbi ter hield de wedstrijd strak en in de 15e minuut maakte rechtsbin- i Verschuuren zich mooi vrij nen en schoot nummer 3 in de tou wen, 30. De Boys namen 't toen wat rustiger op, ('och bleven ster ker. De linksachter van Concor dia speelde enkele malen wat te hardhandig en de derde maal strafte de scheidsrechter dit af met een strafschop, welke de linksachter van de Boys recht in de armen van de doelman schoot. Hierna zakte het spelpeil van bei de partijen en veel moois viel er niet meer te beleven. Het beruch te kwartiertje was voor de Boys voldoende voor het behalen van de volle winst en zij blijven hier door de derde plaats behouden. Bij de Boys speelde stopper v. Engelen weer mee en voldeed niet slecht want hij was een strui kelblok voor de Concordia voor hoede, die goed combineerde, maar slecht afwerkte. De leiding was zeer goed. ZALTBOMMEL - HAARSTEEG 3-1. Een tot het uiterste vechtende thuisclub die op het laatst van de nu lopende com petitie nog wil trachten om aan de drei gende degradatie te ontkomen, is er in ge slaagd om het bezoekende Haarsteeg een nederlaag toe te brengen. Hier op het ter rein van Zaltbommel herhaalde zich weer hetzelfde spelletje als in de laatste wed strijden het geval is geweest. Voor rust is Haarsteeg steeds in het offensief en weet vaak de eerste helft af te sluiten op een wijze die het beste voor de tweede drie kwartier doet verwachten, maar na de rust is het plotseling gedaan, de cadans is ver dwenen, het samenspel zoek en de tegen partij krijgt alle gelegenheid om het initia tief over te nemen, waaruit dan vanzelf doelpunten ontstaan. Ook deze middag zag het er in de eerste helft naar uit dat Haar steeg gemakkelijk tot een zege zou komen, want direct nadat de aftrdp was verricht, ging het Iinea-recta op het Zaltbommel-doel af; even kwam de bal nog op de Haar- steegse helft terug, stopper van Oyen diri geerde hem echter naar voren, waar hij in het bezit kwam van midvoor v. d. Heijden, die geheel naar links was afgezwenkt; han dig ontdeed deze speler zich van zijn di recte tegenstander en gaf toen een zuivere pass voor Jonggeburth, die een vrij veld voor zich zag en toen onhoudbaar inschoot 0-1. Dat gaf niet alleen Haarsteeg moed, maar dit doelpunt inspireerde ook de groen-wit- ten, die vervoglens enkele fraaie aanvallen wisten op te bouwen. Uit één daarvan kwam in de 7e minuut de bal bij hun linksbuiten, die eerst rechtsachter v. d. Bosch passeerde en toen met een keurige voorzet de mid voor in schietpositie bracht, die eveneens geen fout maakte, 1-1. Ondanks het glad de en zwaar bespeelbare terrein, ontwik kelde zich vervolgens een levendig en aan trekkelijk duel met Haarsteeg in de meer derheid. Vanuit het middenveld zette rechts half Wiin Wolk constant de voorhoede aan het werk en dikwijls ontstond er voor het Zaltbommel-doel groot gevaar, vooral de combinaties tussen Junggeburth en van der I Ieijden leidden tot behoorlijke scoringskan sen, maar geen daarvan kon in een doel punt worden omgezet; ook de rechterwing, gevormd door Timmermans en v. Helvoirt trachtte vaak een doorbraak te forceren, maar slaagde daarin evenmin. Dat nam ech ter niet weg dat ook het Haarsteeg doel vaak onder schot werd genomen, maar het trio v. d. Heijden, v. Oyen en v. d. Bosch wist meester van het terrein te blijven en in laatste instantie stond daar nog doelman Bcekmans onder de lat, die vanwege zijn wijze van ingrijpen vaak een applaus ont ving. Het 'bleef zo tot aan de rust en vol goede moed en met veel vertrouwen sverd aan de tweede helft begonnen, die riaar later bleek voor Haarsteeg een desillusie bracht. Het gehele elftal was plotseling nergens meer, Zaltbommel domineerde over de hele linie en oefende een zware druk uil op de Haarsteeg-veste. Toch waren het de gasten die de mooiste kans kregen cm lot een voorsprong te komen; op een gegeven moment bleef de Zaltbommel-achterhoede staan voor vermeend buitenspel, de bal lag vrij voor de voeten van Timmermans, maar deze kans ging door treuzelen verloren. Uit een Zaltbommel-aanval werd de linksbuiten in het beruchte gebied unfair aangevallen en dat betekende een straf schop, die in eerste instantie door doelman Beekmans werd gekeerd, maar de terug springende bal werd toen onhoudbaar inge schoten. Haarsteeg was toen een geslagen ploeg en de resterende speeltijd was meer spannend dan fraai. Wel hoopte de Haar steeg-aanhang nog op een herstel, dat ech ter niet kwam, integendeel 10 min. voor het einde slaagde de midvoor er in om doel man Beekmans voor de derde keer het na kijken te geven, het was 3 - 1 en daarmede behaalde Zaltbommel een wel iets geflat teerde zege. BOTSING. Vrijdagavond had op de hoek Mgr yölkerstraat—Hoofdstraat een bot sing plaats tussen een auto, be stuurd door v. W. uit Waalwijk en de wielrijder v. B. uit Kaatsheuvel. Persoonlijke ongelukken deden zien hierbij niet voor, zodat een en an- gat ons de jeugd reeds dagen te voren door middel van rotjes, gil lende keukenmeiden, enz. een voor proefje van wat ons na de laatste slag van 12 op oudejaarsavond te wachten zou staan, en zagen wij dan ook op genoemd tijdstip de nodige vuurpijlen het luchtruim inschieten en was er allerwege een geknal van der zich tot materiële schade be- jewelste, maar het duurde toch alles nprUp Do xt perkte. De plaatselijke politie stelde een onderzoek in naar de toedracht. INVOERING NOODWACHTPLICHT. Bij zijn beschikkingen van 18 no vember 1958 en 4 juli 1959 had de minister van binnenlandse zaken als eerste en tweede fase een aantal ge meenten aangewezen voor de in schrijving van de noodwachtplicht. Circa 300 gemeenten waren hierbij betrokken. Naar we vernemen heeft genoemde minister bij zijn besluit van 19 december 1.1. genoemde be schikkingen ingetrokken en om re- KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 denen van praktische aard alle ge meenten voor de noodwachtplicht aangewezen. Het tijdstip waarop in de gemeen ten, die bij de ingetrokken beschik kingen nog niet waren aangewezen, de noodwachtplicht daadwerkelijk moet worden geëffectueerd, wordt hierdoor uitsluitend bepaald door de dagtekening van de aanwijzing van de voor inschrijving beschikbare ge woon militaire dienstplichtigen. Als gevolg van een en ander heeft genoemde minister in overeenstem ming met zijn ambtgenoot van de fensie voor de inschrijving van de noodwachtplicht in de gemeente Loon op Zand 113 gewoon militair dienstplichtigen aangewezen. Dit zijn de dienstplichtigen die geen mobilisatiebestemming hebben en behoren tot de lichtingen 1925, 1926, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931 en enke len van 1932. VIERING OUD EN NIEUW. Het afscheid van 1959 en de be groeting van 1960 heeft zich hier in 'n vrij kalme sfeer voltrokken. Wel betrekkelijk kort. Voor zover wij weten verliep dit alles ook zonder ongelukken, wat echter natuurlijk meer geluk dan wijsheid betekent. Merkwaardig was overigens dat na afloop van het vuurwerk de daarop volgende stilte nauwelijks meer werd verbroken door huiswaarts kerende nieuwjaarsvierders, in te genstelling met andere jaren, toen het soms tot diep in de nacht ru moerig bleef op sommige plaatsen, zeer tot ergernis van degenen die zich inmiddels te rusten hadden be geven. KLOOSTERJUBILEUM. Op 12 januari a.s. hoopt Soeur Al- berica (in de wereld Hendrika Ma ria van Lankvelt) de dag te her denken dat zij 25 jaar geleden in de kloostergemeenschap der Zusters Franciscanessen in de Gasthuisstr. werd opgenomen. Gedurende al die jaren heeft zij meegeholpen aan de verzorging van de pensiongasten van huize Beth lehem. En de wijze waarop zij dit deed, heeft er toe geleid dat zij in deze samenleving een graag geziene persoonlijkheid is geworden, niet 't minst door haar opgewekt karakter, waardoor zij ieders sympathie en achting verwierf. Altijd heeft Soeur Alberica voor iedereen klaar ge staan en was zij de voorkomendheid zelve. Eenvoudig van aard en wars van iedere ophef of publiciteit, zal het haar vermoedelijk het liefst zijn dat de dag van 12 januari als iedere an dere onopgemerkt voor haar ver loopt. Maar wij zijn er van over tuigd dat iedereen in huize Bethle hem, die van het hierboven gesig naleerde feit kennis draagt, op de een of andere wijze uiting zal wil len geven van zijn of haar dank baarheid voor alles wat Soeur Al berica voor hen gedurende deze 25 jaren heeft gedaan. Wij wensen haar toe, dat God haar nog vele jaren in de gelegen heid zal stellen haar onbaatzichtige en liefdevolle taak voort te zetten. PAROCHIESTATISTIEK ST. JAN. Tijdens zijn gebruikelijke nieuw jaarswens, deelde pastoor van de Spijker mede, dat in de parochie St. Jan gedurende het afgelopen jaar 160.000 communiën waren uitge reikt. 228 doopsels verricht, 46 hu welijken voltrokken en 29 volwas senen overleden. Verder deed de pastoor in zijn toe spraak mededeling van de dit jaar te bouwen school voor M.U.L.O. en óók Goedkoop - Sterk - Modern Alle kortingen direct afgetrokken Uw Bril in één uur klaar I ETUI GRATIS I Brillen Vughterstr. 25 Den Bosch de R.K. Huishoudschool, alsmede over de voorgenomen uitbreiding van het klooster der Zusters Fran ciscanessen, in bijzonder het tehuis voor ouden van dagen, waarvan de plannen reeds klaar zijn, maar de begroting in verband met de beno digde finantiën nog een vraagteken vormt. Hij deed reeds nu een beroep op de parochianen om, zoals dit in het verleden reeds 'meer gedaan is, giften en schenkingen te doen in de vorm van effecten enz., en gelden beschikbaar te stellen tegen een be trekkelijk laag percentage. DRIEKONINGEN-FOLKLORE. Wij herinneren ons nog hoe het vorig jaar heel wat Driekoningen- vierders teleurgesteld waren. Im mers, na een steeds meer opleven de Driekoningenfolklore, lieten de organisatoren in 1959 verstek gaan. Wij zagen de vele groepen door de straten trekken, maar het patronaat waar men tot besluit samen kwam, bleef gesloten; er was immers geen jury ter beoordeling aanwezig, zo dat alleen een tocht langs de hui zen het enige was wat overbleef. Omdat het jammer zou zijn dat dit kinderfeest, dat langzamerhand in zo'n goede banen was gegroeid, weer verdwijnen zou, zijn er geluk kig nieuwe initiatiefnemers opge daagd. De V.V.V. van Kaatsheuvel nam n.l. het initiatief reeds dit jaar een Driekoningenfeest te organise ren. Er is een beroep om medewer king gedaan op onze drie muziek korpsen en als steeds hebben deze zich bereid verklaard het hunne bij te dragen. De kinderen, die een Driekoningengroep vormen in de St. Jozefparochie, worden aan de St. Bernardusschool door de harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Eu- phonia afgehaald; die van de paro chie Berndijk aan het parochiehuis aldaar door de Kon. Erk. Harmonie St. Jan en de kinderen van de pa- Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomi Klachten aanmelden in. over bezorging en nieuwe abonne's aan ons bureau rochie St. Jan aan de St. Jansschool door de Kon. Erk. Harm. Apollo. Vanaf deze punten van samenkomst wordt getrokken naar het patronaat van de parochie St. Jan, waar, zo als gewoonlijk, een deskundige jury de verschillende groepen zal beoor delen. Deze jury zal niet alleen de costumering met de zinnebeeldige voorstelling van het aanbieden der geschenken beoordelen, doch tevens in aanmerking nemen welk lied ge zongen wordt en de inhoud en voordracht daarvan beluisteren. Voor zover mogelijk, zal ook 't pu bliek toegang hebben tot het patro naat, maar vanzelfsprekend wordt van de aanwezigen verwacht, dat het geen stoornis zal brengen in de organisatie. Het ligt in de bedoeling in de toekomst met dit mooie ge bruik door te gaan, wanneer thans zal blijken dat de burgerij hieraan zijn medewerking wil geven, het geen geschieden kan door de kinde ren tot deelname te stimuleren en behulpzaam te zijn in het verzorgen der costuums en alles wat bij een goede uitbeelding vereist wordt. HULDIGING BI N.V. G. VAN LIER. Op de laatste dag van 1959 heeft bij de fa. G. van Lier alhier een huldiging plaats gehad van een aantal jubilarisen. Zodra al len in de cantine verzameld waren, nam de directeur de heer Jan van Lier, het woord en deelde de arbeiders de resultaten van het afgelopen jaar mede. Hij zeide zeer te vreden te mogen zijn over de productie en de arbeid die het personeel heeft volbracht. In zijn rede besprak hij de toekomst, waar in het oppassen wordt voor concurrentie. Eveneens wordt de volle aandacht besteed aan de exportmogelijkheden i.v.m. de Euro- markt en de afzet naar landen buiten ons continent. Direct hierop huldigde spr. de vier 25- jarige jubilarissen uit het bedrijf, n.l. de heren Jan van der Velden Zzn., Jo Klomp uit Udenhout, Jos van der Velden Pzn. en Fr. van Onzenoord. De heer van Lier prees hun werk en stelde hen tot voorbeeld voor 't gehele bedrijf. Met een hartelijke felici tatie reikte hij hen een polshorloge over en een couvert met inhoud. Tevens huldigde de heer van Lier nog een viertal personeelsleden die 12 Yi jaar

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6