waalwijkse en lanqstcaatse couRant CONFETTI m WAALWIJK gezondheid" 10e en laatste Kaatsheuvelse Revue A. Mulders-Sars Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" Afscheid van pittig brok amusement Lasten worden te zwaar Kaatsheuvel gaat een pittig en uitstekend brok amusement ar mer worden. De Kaatsheuvelse Revue, een bijna traditioneel ge worden jaarlijks fleurig feest van show, ballet en rake sket ches, dat tot in wijde omtrek vermaardheid genoot, gaat name lijk verdwijnen. De 10de en laatste revue, waarvoor Piet Bor sten alle registers van zijn klein-kunstenaarschap open ge trokken heeft en die de feestelijke naam „Confetti" kreeg, gaat de 23ste van deze maand in première zal, naar men vurig hoopt, zeven dagen een volle zaal trekken en daarna is het af gelopen, onherroepelijk en voorgoed. Er zijn diverse redenen, die tot dit trieste besluit hebben geleid. Jan Vrinten, voorzitter van het Kaatsheuvelse Revuegezel schap, heeft uiterlijk onbewogen, maar toch wel met een traan in 't hart het ons kort en bondig verteld. Op de eerste plaats worden de lasten te zwaar. Om elk jaar publiek te bib- ven trekken, moet een nieuwe revue steeds groter en grootser van opzet zijn dan de voorgaande. Dit zou geen moeilijkheden geven, wanneer tegenover de zoveel hogere uitgaven ook een vermeerdering van inkomsten stond. Dit is echter helaas niet het geval, integendeel, „Confetli" zal het met minder ondersteu nende reklame moeten doen dan haar voorgangsters. e willen echter afscheid nemen met vliegend vaandel en slaande trom", zo zei de heer Vrinten, „en daarom overtreft „Confetti" alles wat we tot nu toe hebben gebracht. Ze kost ons ca 1200 per avond en we zullen er dan ook geen cent aan overhouden, integendeel, als het publiek ons in de steek laat, zitten we lelijk in de boot". Piet Borsten „De beste revue die ik ooit geschre ven heb" Met het bestuur van het Kaats heuvels Revuegezelschap ver trouwen ook wij er echter op, dat het Kaatsheuvels publiek zijn eigen mensen, die negen jaar ach tereen op zo voortreffelijke wijze voor het voetlicht zijn gekomen, niet in de steek zal laten. Kaats heuvel zal zijn revue, die zich al tijd in een grote populariteit en een grote bewondering ook van ver buiten de plaats heeft mogen verheugen, op grootse wijze en in grote getale uitgeleide willen doen. Het zou ons bijzonder te genvallen, indien de zaal van Piet van IDun niet zeven keer tot de laatste plaats bezet was. En mis schien komt in Kaatsheuvel dan ook wel het initiatief los om dé ze mensen van de revue, die in de afgelopen jaren alles hebben ge geven om het publiek een spran kelend stuk amusement te bie den, een feestavond aan te bie den, want van deze laatste revue zullen ze geen cent over houden om voor de laatste maal eens een prettige avond onder elkaar te hebben. Een andere reden waarom met de revue gestopt moet worden, is het groeiende gebrek aan bekwa me krachten. Er vertrekken na melijk wel goede krachten uit de plaats, maar er komen geen nieu we bij. En de laatste reden gaf Piet Borsten ons zelf: „Ik ben hele maal leeg. Ik zou het echt niet meer weten." Nu moet u daar niet ondersteboven van zijn, want Piet heeft dat al eens eerder ge zegd, maar elk jaaV bracht hij toch maar weer iets nieuws, iets geheel eigens, waaraan de men sen een kostelijke avond konden beleven. En wanneer Piet van deze „Confetti" dan ook zegt: „Het is naar mijn smaak de bes te revue die ik ooit geschreven heb", dan geloven we, dat er ook nog wel een hele beste lie in ge zeten had. Nee, het zjjn in hoofd zaak wel de financiën, die voor goed een streep zetten onder de Kaatsheuvelse Revue. Om dezelf de reden is inumers ook de Bos sche revue gestopt en ligt ook de revue in Roosendaal op sterven. Het amateurisme krijgt op dit gebied geen voet meer aan de grond, nu het publiek meer en meer verwend gaat worden door de televisieprogramma's, die dik wijls overigens heel wat minder zijn dan de Kaatsheuvelse Revue. GROOTS AFSCHEID „Confetti" is van het begin tot het eind één grote verrassing. Het toneel stelt voor de troon zaal van Vorst Apollo, heerser over Utopia, het denkbeeldige land der lichte muzen, waar kol der, muziek, dans en show broers en zusjes van elkaar zijn. Door de vele lichte ontspanning, die overal ter wereld wordt gepleegd, kan Apollo zelf alles niet meer persoonlijk regelen, ofschoon hij wel het oppertoezicht houdt. Om toch aan de vele vra gen van ontspanning te kunnen voldoen, geeft hij zo nu en dan taken uit handen. Zo heeft hij in dertijd ook de Kaatsheuvelse re vue uit handen gegeven en wel aan de godin der schoonheid en liefde: Astarte. Zij mocht in Kaatsheuvel doen wat zij wilde zonder Apollo te raadplegen, maar hij het tiende jaar zou Apollo zelf komen en moest As- larte aan hem rekenschap en ver antwoording afleggen. Als hulp in Kaar Kaatsheuvel se onderneming kreeg Astarte mee de twee narren Castor en Pollux, alsmede een zuster van Apollo, Artemis, als bescherm vrouwe en ten slotte het muzika le duo Amphion en Orpheus. Als zesde persoon komen we in dit illustere gezelschap tegen Preto- nius, hofmaarschalk bij Apollo en al jaren tot aan zij'J hals ver liefd op Artemis. Dit is het gegeven voor de 10e en laatste Kaatsheuvelse revue, die naar men verwacht alle vori ge revues in de schaduw zal stel len. De totale bezetting (spelers, zangers, ballet, show en orkest) bedraagt ongeveer 35 man. Nelly Schoenmakers, die in 1958 op zo uitstekende wijze debuteerde in „Hcrres en Geuns", zal ook nu weer de balletregie voeren. De decors zijn van Piet Borsten, de rekwisieten van Bert v. d. Hoven, de geluidsinstallatie van Henk Knuivers, de lichteffecten van Frans Reichardt, de grime en het kapwerk van Theo Wijngaard en Zoon en de kostuums van Du- cheyne uit Antwerpen. De alge hele leiding berust bij Piet Bor sten. Het Kaatsheuvels Revue Orkest staat onder leiding van Wim van der Velden. De speeldata zijn 23, 24, 25, 30, 31 jan. en 0 en 7 febr. We kunnen de Kaatsheuvelse Revue met deze „Confetti", waar in meer dan 100 kostuums ver werkt zijn, niet anders toewen sen dan een groot succes. Het zou een prachtig sluitstuk zijn van een vruchtbare 10-jarige ac tiviteit op uitstekend niveau. Maar goed, er moet dus een punt gezet worden achter de Kaatsheuvelse Revue. „Confetti" gaat het grootse sluitstuk wor den van een 10-jarige activiteit, waarvoor men niet anders dan de grootste bewondering kan heb ben. Zij staat in zoverre tot geen enkele relatie met de voorgaan de, dat de familie Ronduit ver dwenen is. Wel bestaat de spe lerskern uit dezelfde krachten, die deze familie Ronduit met zo veel verve ten tonele hebben ge voerd, namelijk Piet v. d. Velden, Rijk Fijneman, Jan van Gastel, Nelly Wellens, Har^y Vastree en Tonv van Gastel. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 16 en zondag 17 jan. Arts Dr. Lenglet. Apotheek Geers. Drogisterij MIOCH Tel. 3071, Grotestraat 327, Waalwijk N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 17 januari 1960. 10 uur: Ds. L. Schellevis. Voorbereiding H. Avondmaal. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 17 januari 1960. 10 uur v.m.: Ds. J. Vink. Vie ring H. Avondmaal. 6.30 uur n.m. Ds. J. Vink. Na betrachting H Avondmaal. N. H. KERK BAARDWIJK. Zondag 17 januari 1960. 9 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. BOND VAN OUDSTRIJDERS. Het tweede deel van het win- terprogramina van de Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis afd. Waalwijk is als volgt samengesteld: Vrijdag 15 jan.: schieten. Dinsdag 19 ian.: kaarten. Vrijdag 5 febr.: Open Waal wijkse kampioenschappen lucht buks. Zaterdag 6 febr.: Kring-schiet wedstrijden. Donderdag 11 febr.: Gecombi neerde kaart- en schietavond. Donderdag 25 febr.: Kaarten. Donderdag 3 maart: Schieten. Donderdag 17 maart: Gecom bineerde kaart- en schietavond. Deze avonden zullen worden gehouden in De Gecroonde Leers- se telkens om 8 uur. Door de afdelingen Raams- donksveer en Drunen zullen nog kringschietwedstrijden worden georganiseerd. De data hiervan zullen nog nader worden bekend gemaakt. De uitslag van de aanbesteding der kantoorgebouwen voor de n.v. A. en J. de Kort, schoenfa brieken te Waalwijk, onder ar chitect A. v. Huiten jr. te Waal wijk is als volgt: Fa. Verboort, Vlijmen 91.000.- Fa. A. Aarts en Zn. Waalwijk 88.350.- F. H. Maas, Waalwijk 85.150.- Fa. Leijten, R'vcer 84.400.- Fa. A. v. Huiten Krol- Coppens, Waalwijk 84.390.- De uitslag van de aanbeste ding voor het bouwen van een woonhuis voor de heer A. van Gent te Waalwijk onder archi tect K. C. Mekel te Waalwijk, is als volgt: Fa. Brekelmans, Udenhout 75.430.- Fa. Gebr. Pepping Kaatsheuvel 74.760.- Fa. Coppens en Fa. v. Hulten-Krol Waalwijk 74.239.- DIERENBESCHERMING. Nu de winter zijn intrede doet, verzoeken wij iedereen dringend i aan de nachtverblijven voor de huisdieren te denken. Maak deze tocht-, vocht- en vorstvrij. En schep ook wat wintervreugde voor de vogels, als deze bij lage temperaturen of zware sneeuw val soms niet meer aan hun trek komen. Het maken van een voe derhuisje is niet zo'n grote kunst terwijl een dagelijks menu'tje van wat etensafval, oud brood en drinkwater op een goed bereik baar plaatsje toch helemaal niet te veel gevergd is. AANBESTEDING CLEMENSHOF. Vorige week woensdag heeft de onderhandse aanbesteding plaats gehad van de verbouwing van 't vroegere Antoniusgesticht te Baardwijk tot bejaardencentrum „Clemenshof". Het werk is gegund aan de fir ma v. Hilst en v. Heesch alhier voor een bedrag van 50 000. In dit bedrag 'is niet begrepen de centrale verwarming e.d. GYMNASTIEKUITVOERING O. W. S. In de zaal van De Gecroonde Leersse zal de Kon. Erk. r.k. Gymnastiekvereniging O. W. S. morgen een gyinnastiekuitvoe- ring geven. De uitvoering bestaat uit twee delen. Tijdens de middaguitvoe ring, die om half drie begint, zul len meer de jeugdige leden naar voren treden, terwijl de avond uitvoering, die om 8 uur aan vangt, zal worden verzorgd door de senior-leden. KLEERMAKERSBOND 50 JAAR De Waalwijkse afdeling van de r.k. Kleermakersbond „St. Lam- bertus" heeft haar 50-jarig be staan herdacht. Na een H. Mis in de St. Antoniuskerk, die door alle i leden met hun dames werd bijge- woond, begaf men zich naar café I van Beers voor de feestvergade- i ring, die o.m. werd bijgewoond 1 door het hoofdbestuurslid, de heel Oldevliert uit Tilburg en door een deputatie van de KAB- afdeling Waalwijk. De feestviering van het gouden jubileum kreeg een bijzonder feestelijk tintje door de huldi ging van twee aftredende be stuursleden en vier gouden jubi larissen. De scheidende bestuursleden waren de heren B. Besters (pen ningmeester en wijkbode) en J. v. d. Griendt (secretaris), die door de voorzitter, de heer B. v. KLEDING-VERHUUR BRUIDSJAPONNEN, BRUIDSMEISJES JAPONNEN, enz. en een ruime sortering gelegenheidskleding voor heren, naar de laatste mode. Bossche kleding-service Vughterstraat 205 - Tel. 34580 (na 19 ™^GENB0SCH Heeswijk, hartelijk werden toe gesproken, waarbij hij wees op het vele werk dat zij voor de af deling hebben gedaan. Als blijk van erkentelijkheid en dank overhandigde hij heiden een ge schenk onder couvert. Aan de orde was verder de hul diging van vier gouden jubilaris sen, te weten de heren A. de Vaan, C. Pennings, L. Berkcl- mans en J. Swinkels. Dc voorzit ter schetste de vele verdiensten van deze „gouden kleermakers" voor de afdeling, waarbij hij er op wees dat de teruggang van de afdeling deze leden wel bijzonder aan het hart moet gaan. Door de achteruitgang van de maatkleer- m aker ij immers zagen velen zich gedwongen in andere bedrijfs takken een werkkring te zoeken. Groot was de waardering van de voorzitter voor de trouw van de gouden jubilarissen en met bij zondere dank overhandigde hij hun dan ook een geschenk onder couvert. Namens het hoofdbestuur wer den de jubilarissen gehuldigd door de heer Oldevliert, die ook de aandacht vestigde op de te ruggang van de maatkleermakc- r;: in Waal/wijk, waardoor de af deling Waalwijk van een zeer bloeiende is teruggevallen tot een der kleinste. Spr. schetste de jubilarissen als steunpilaren van de afdeling en bood hun namens het hoofdbestuur een kist siga ren aan. Namens de K.A.B.-afdeling Waalwijk bood de heer v. Mos selveld gelukwensen aan, alsme de een geschenk onder couvert ter dekking van de onkosten van de feestviering. Namens de jubi larissen sprak de heer de Vaan een woord van dank. Service beurten aan Uw auto naar MUSA Automobiel- en Garagebedrijf LEZING K.A.V. BAARDWIJK. Voor de afd. Baardwijk van de K.A.V. hield mevr. Deleën van het schoonheidsinstituut Anette uit Tilburg j.l. maandag een le zing over huidverzorging en make-up. Met belangstelling luis terden de dames naar de vele bij zonderheden, welke spreekster wist te vertellen, en konden ten slotte zien hoe een en ander in praktijk gebracht dient te wor den, toen enkele der aanwezige dames zich beschikbaar stelden om een deskundige behandeling te ondergaan. Na afloop dankte de voorzit ster, mevrouw Boom-Snels, de spreekster van deze avond voor haar interessante uiteenzetting en demonstratie. In de vergadering van 11 febr. a.s. zal een bestuursverkiezing plaats hebben. De vier aftreden de dames hebben zich allen her kiesbaar gesteld. Nieuwe kandi daten moeten zich binnen acht dagen melden bij een der be stuursleden. De dames die interesse hebben om een bezoek te brengen aan de Damesbeurs, welke van 5 tot 15 mei te Breda zal worden gehou den, kunnen zich bij het bestuur opgeven. Het jaarlijks uitstapje in juli zal ditmaal worden gecombineerd met een excursie naar de Coöpe ratie te Utrecht en de K.R.O.- studio in Hilversum. ST. CRISPINUS EN CRISPINIANÜS VIERDE „VERLOREN MAANDAG". Maandag j.l. vierde het gilde St. Crispinus en Crispinianus te Bcsoijen zijn jaarlijks terugke rende verloren maandag. Dit jaar droeg deze feestavond wel een bijzonder karakter, omdat aan de orde kwam de bestuursverkie zing. Nadat er een uurtje gezellig gekaart en gebiljart was, werden de leden onthaald op een heerlijk coteletjc m|et broodjes. Daarna nam de hoofdman het woord en deelde mede dat hij bij deze zijn functie als leider van het gilde neerlegde en men zou overgaan tot 't kiezen van een hoofdman. Bij de telling bleek al spoedig dat men alle vertrouwen stelde in de vorige hoofdman en zodoende werd de heer W. de Louw sr. met op drie na algemene stemmen gekozen. De gekozene dankte voor het vertrouwen dat inen voor de komende vier jaar in hem stelde en beloofde wederom zijn beste krachten te zullen ge ven tot groei en bloei van het gilde, maar tevens verlangde hij ook van al de leden en niet in het minst van het komende bestuur, dat eenieder op zijn wijze zijn plicht zou doen tegenover de ver eniging. Daarna ging men over lot verkiezing van het bestuur. Hiervoor werden gekozen de he ren J. v. Huiten, J. Hoevenaar, A. v. d. Gouw sr., A. Schalken en Nic. v. Dongen. De functies zul len op dc eerstvolgende bestuurs-, vergadering worden verdeeld. De spontanëiteit waarmede de ze uitslag werd ontvangen, was volgens de hoofdman voldoende bewijs dat het goed was en dat het eigenlijk overbodig was te vragen of de verkiezing door de ;ekozenen werd aanvaard. Spre ker hoopte verder op een pretti ge en sportieve samenwerking en kondigde aan dat het wel nodig was het oude reglement zoveel mogeliik in toepassing te bren gen. Wij zullen onder het oude een streep zetten en gaan vol goede moed de toekomst tege moet. Tevens spoorde hij de le den aan om zo mogelijk nog en kele nieuwe leden aan te werven, omdat het wegens te weinig am bitie bij de jeugd toch zo moei lijk is om als een goed gilde voor de dag te komen. Op deze avond werd ook be sloten om voor de vaandeldrager een nieuw en dan ook een origi neel kostuum, te laten vervaardi gen dat past bij het kostuum van de standaardrijder. De hoofdman deelde mede dat het in het jaar 1963 125 jaar ge leden zal zijn dat het gilde werd opgericht en al duurt dat nog wel even, toch moet men daar nu reeds aandacht aan besteden. VRIJDAG 15 JANUARI 1960 83e JAARGANG No. 3 De tcho YAn het Zuióen Met de Amsterdamse Vondelschool naar de wekelijkse museumles in het stedelijk museum. - De kinderen gaan onder deskun dige leiding het museum door, waarna aan het eind van de rondgang de schilderijen befcproken werden. AANBESTEDINGEN. OPWEKKEND VERKWIKKEND NATUURZUIVER Voor de Stationsstraat 97 Tel. 2051 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9