wAAlwi]kse en UnqstRAAtse counant DRUNEN Uw BRIL van MAAREN's RAAMSDONK Uit de Langstraat Aan de bezitters van Prisma horloges Sprang-Capelle Heeft veelomvattend programma voor 1960 PRISMA Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week MAANDAG 18 JANUARI 1960 83e JAARGANG No. 5 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" In de eerste raadsvergadering van dit jaar heeft burgemeester Prinssen van Raamsdonk j.l. vrij dagavond een overzicht gegeven van de gang van zaken in het af gelopen jaar en daarnaast tevens de plannen ontvouwd voor 't jaar 1960. Uit dit overzicht mocht men concluderen dat Raams donk over het afgelopen jaar te vreden kan zijn, al konden dan ook niet alle verlangens in ver vulling gaan, en dat voor dit jaar een veelomvattend program te wachten staat. Het inwonertal van de gemeen te steeg in 1959 van 8647 naar 8750. Tegenover een flink ge boorteoverschot staat helaas nog altijd een veel te groot vertrek, hetgeen geweten moet worden aan een te geringe en te weinig gevarieerde werkgelegenheid. Een stijging die geen enkele reden tot vreugde geeft, is het aantal verkeersongevallen: 37 in 1958 tegen 72 in het afgelopen jaar. De verkeersintensiteit, die daarvan de oorzaak is, zal dit jaar met het gereed komen van de brug hij Gorinchem ongetwij feld nog in belangrijke mate toe nemen en daarom zijn er nu reeds een aantal maatregelen ter verhoging van de verkeersveilig heid in voorbereiding. De woningnood blijft nog al tijd een zorgenkind. Wel bleef 't aantal woningzoekenden onge veer gelijk (290) en kon de wo ningvoorraad met 45 nieuwe wo ningen worden uitgebreid, maai de woningnood is nog heel ver van een oplossing. Tot de belangrijkste objecten die in 1959 ter hand genomen werden, behoort het stratenplan in de Nieuwe Polder. Dit bijzon ier fraaie plan nadert nu zijn voltooiing, waardoor voor parti culiere bouwers voortreffelijke mogelijkheden worden gescha pen. Van betekenis was ook het ge reed komen van de gasvoorzie- ning voor de gehele gemeente. verschillende nieuwe typen van premiebouw in het kader van de bevordering van het eigen wo- ningbezit. Het behoeft geen be toog, dat van de zijde van het ge meentebestuur alles zal worden gedaan om de uitvoering van dit plan, dat ongeveer 50 woningen omvat, te stimuleren. Met de aanleg van een pomp- gemaal met persleiding voor Raamsdonksveer kan hopelijk dit jaar worden begonnen. Ook voor Raamsdonk (dorp) staat de aanleg van een riolering en ri oolgemaal met persleiding op het programma. De aanleg van sportvelden in Raamsdonksveer is daarnaast zeer dringend, omdat de beide voetbalverenigingen met terrein- moeilijkheden te kampen hebben. Het wachten is echter nog steeds op een D.A.CAV.-subsidie. I De plannen voor de aanleg van het zwembad zijn thans volledig aangepast aan de laatste verlan gens van de daarvoor in aanmer king komende instanties. Ook een nieuw gebouw voor de dienst van openbare werken en een brandweerkazerne beho ren tot de wensen, die zo moge lijk op korte termijn moeten ver vuld worden. Daarnaast vraagt de scholen bouw de nodige aandacht. Voor de hervormde lagere school te Raamsdonksveer moet hoog no dig een oplossing worden gevon den, alsmede voor de meisjes-ulo school. Bovendien moet de be staande r.k. meisjesschool in de Grote Kerkstraat met twee klas sen uitgebreid worden; thans wordt onderwijs gegeven in een noodlokaal. Een tweede gymnas tieklokaal te Raamsdonksveer wordt eveneens zeer urgent. De landbouwschool zal op kor te termijn belangrijk uitgebreid moeten worden om de voorberei dende klassen te kunnen opvan gen. De doortrekking van de Raad- huisstraat met doorbraak naar de ziekenhuis aan de nieuwe situa tie worden aangepast. Het is noodzakelijk dat in Raamsdonk (dorp) op korte ter mijn bouwrijpe terreinen komen, opdat ook daar eigenbouwers ge legenheid krijgen tot de bouw van premiewoningen. De afronding en vaststelling van het structuurplan voor de gemeente, mede nodig in verband met de aanleg van de twee grote verkeerswegen, die elkaar in de ze gemeente zullen kruisen, zal de voortdurende aandacht vra gen. Met de voorbereiding van de daartoe noodzakelijke ruilverka veling in deze gemeente is be reids een aanvang gemaakt. De aanleg van de nieuwe grote ver keerswegen en de uitvoering van de ruilverkaveling zullen onge veer moeten samenvallen. AGENDA. Momenteel zijn 993 woningen j jiom van Raamsdonkdorp vormt aangesloten onder zeer gunstige voorwaarden. Zij die nog niet zijn aangesloten, zullen in de na bije toekomst wellicht nog één kans krijgen op aansluiting on der gelijke voorwaarden. Verder heeft men de straatver lichting vanaf de grens van Was pik tot de Julianalaan onderhan den. Deze verlichting zal een uit breiding ondergaan. In het kader van de gemeentelijke uitbreiding werd een begin gemaakt met het uitbreidingsplan ter sanering van de Oude Groenstraat en omge- vin£- Voor het onderwijs is 1959 een best jaar geweest, want er kon- den twee nieuwe scholen in ge- bruik worden genomen en de bouw van de prot. chr. kleuter school nadert zijn voltooiing. Ge reed kwam ook het nieuwe wijk- gebouw in Raamsdonk en een be gin werd gemaakt met de uitbrei ding en verbouwing van het St. Theresiaziekenhuis, dat een nieu we kapel gaat krijgen. Op de plaats van de oude meisjesschool zal een nieuw zusterklooster ver rijzen. PROGRAM VOOR 1960 een plan, dat zo enigszins mogelijk in 1960 gerealiseerd dient te worden. Na de nieuwjaarsrede van bur gemeester Prinssen sprak het 'oudste raadslid, de heer Schoen makers, een dankwoord. Hij hoopte dat 1960 de vervulling van alle door de voorzitter uitgespro ken wensen zou brengen. Bijzon der urgent achtte dhr. Schoen makers de realisering vanNhet ri oleringsplan voor de bouw van het rioolgemaal met persleiding te Raamsdnoksveer. De afwerking van de agenda bracht o.m. de onbewoonbaar verklaring van de woning Ber- genstraat 16. Aan de Boerenleenbank werd een perceel grond van 521 m2 verkocht aan de hoek Schans straatMolenstraat ten behoeve van de bouw van een bankge bouw met bovenwoning. Aan de n.l. Lodewikus Bouwmaatschap pij werd een perceel grond van 665 m2 verkocht ten behoeve van de uitbreiding van dit bedrijf. Voor de uitbreiding van het bureau van de postcommandant van de Rijkspolitie, dat is onder gebracht in het pand Molenstr. 8 te Raamsdonk-dorp, voteerde de raad het benodigde krediet. De woning zal met één vertrek worden uitgebreid, terwijl achter de woning een bergruimte zal ge bouwd worden. De goedkeuring van de begro tingen van de gemeente, het grondbedrijf en de instelling voor maatschappelijke zorg voor het jaar 1960 ging bijzonder vlot. De Als het nieuwe K.A.B.-gcbouw voorzitter bracht de commissie in hel voorjaar klaar komt, kan J daarbij dank voor de verrichtte de omgeving van de kerk en het werkzaamheden. Brandwear. Dc Brandweervereniging Dru- nen-Elshout zal as. zaterdag in café M. de Gouw op de Bossche wcg haar jaarlijkse feestavond houden. Deze vereniging van brandweermannen uit Drunen en Elshout heeft tevens maandag avond haar algemene jaarverga dering in café v. Huiten in Els hout. Op de feestavond zijn even als andere jaren ook de dames uitgenodigd. Loop der bevolking. Op - januari 1960 had Drunen volgens de dezer dagen vrijgeko men gegevens 7345 inwoners. Dit betekens voor 1959 een toename van 279. In 1958 was de toename 332 en in 1957 195. Toneeluitvoering RKJB. De RKJB gaf zaterdag en zon dag in de zaal van H. van Delft in samenwerking met de Boerin- nenbond zijn jaarlijkse toneeluit voering. De belangstelling voor deze avonden was ook dit jaar 1 weer groot. Opgevoerd werd het blijspel van Joh. Blazer „Rumoer in de kleine wereld". Er werd vlot en met veel pleizier gespeeld en men oogsttte een dankbaar en verdiend applaus. De toneelclub van de jonge boeren en boerin nen hadden zeer geslaagde en de bezoekers gezellige avonden. Tafeltennis. Zaterdag speelden vier teams van TTVD hun competitiewed strijden. Drie van de vier teams wisten de volleTmiT binnen te halen. De uitslagen zijn: Heren 2e kl. KAT 3TTVD 2—8 3e kl. NVR 3TTVD 3 5—5 4e kl. TTVD 3—JCH 2 6—4 4e kl. TTVD 4—JCH 1 6—4 Zoals elk jaar zal ook in het nieuwe jaar de woningbouw we derom punt 1 zijn. Het is nog niet bekend hoe groot het bouwvolume zal zijn, clat de gemeente voor 't komende jaar krijgt toegewezen. Hopelijk is het groter dan in 1959, toen de gemeente slechts 8 woningwet woningen mocht bouwen. In aanbouw zijn thans nog 8 particuliere woningen en 6 wo ningwetwoningen, die dit jaar in ieder geval voor bewoning ge reed zullen komen. Voorts wachten nog meerdere particuliere, bouwers op 'n rijks premie. Dezer dagen is van particuliere zijde een nieuw en interessant plan ingediend voor de bouw van Na nauwkeurig onderzoek door de KEURINGSDIENST van WAREN is gebleken, dat alle Prisma horloges ten volle voldoen aan de gestelde veiligheidseisen. Een mooi en goed horloge (en... volkomen veilig) 'n VAN MAAREN's BRIL Weekagenda. Maandag 18 januari. 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool. 8 uur vergadering Tennisclub Hotel Royal. 9.45 uur clubavond KAJ in het KAJ-gebouw. Dinsdag 19 januari. 7 uur trainen DVC-junioren. 8 uur bijeenkomst KAV zahl gez. Elshout. Woensdag 20 januari. 8 uur film „Jonge leeuwen" 14 jaar, Hoge Braken. 7 uur trainen volleybalcliub. 8 uur ontspanningsavond van Vrouwengilde zaal Elshout. 78 uur Centrale Volksbank Maria Stuartstraat 2. Donderdag 21 januari. 7 uur trainen DVC. 7.30 uur trainen TTVD. 8 uur repetitie Cantabile zaal gez. Elshout. 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool. Elshout Morgen viert H. K. H. Prinses Margriet haar 17e verjaardag. Gaarne wensen wjj haar het allerbeste en hopen dat zu als prinses veel tot het welzijn van land en volk zal bijdragen- Foto: Max Koot Sprang-Capelle Sprang 46 gulden verdiend op uw Eng. kostuum... House of England De v«\n het Zuióen De aanbeveling luidt: Vacature H. Brok: 1 H. Brok, Grotestr. 63; 2 J. van Wezel, Bosschewcg 7. Vacature M. J. van Huiten: 1 M. J. van Huiten, Grotestr. 136; 2 Fr. Elshout id. 99. 23. Periodieke aftreding van de heren L. Th. van Drunen en W. Vissers als lid van de Commissie van Toezicht op de Vak school. De aanbeveling luidt: Vacature L. Th. van Drunen: 1 L. Th. van Drunen, wethouder; 2 Gerard Elshout, j Torenstraat 33. Vacature W. Vissers: 1 W. Vissers, To- renstr. 47; 2 N. Merkx, Grotestr. 5. 24. Periodieke aftreding van de commis sie tot wering van schoolverzuim, waarvan alle leden aftredend zijn. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 22 januari 190, te 7.30 uur n.m. ten gemeen tehuize. Agenda 1. Opening van de vergadering en nieuwjaarsrede door de voorzitter. 2. Vaststelling notulen vergadering van 20 november 1959. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van burgemeester en wet houders tot beschikbaarstelling van een cre- diet t.b.v. de r.k. Meisjesschool te Elshout voor het aanbrengen van enkele voorzienin gen. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet t.b.v. de r.k. Jongensschool voor het aanschaffen van leermiddelen voor het geven van verkeersonderricht. 6. Voorstel tot toekenning van een voorschot aan de Kleuterscholen voor 1960. i 7. Voorstel tot verhoging van de vergoe ding ex. art. 101 aan de bijzondere lagere scholen voor 1960. 8. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 9. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag als Ambtenaar van de Burgerlijke Stand aan de E.A. Heer A. D. C. Snels, wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd. 10. Voorstel tot verkoop van bouwter reinen. 11. Voorstel tot wijziging van de ge meentelijke spaarregeling. 12. Voorstel tot wijziging van de Be- heersverordening voor de Dienst Gemeen tewerken. 13. Voorstel tot wijziging van de Be- heersverordening voor het gemeentelijk gas bedrijf. 14. Voorstel tot wijziging van de Gas- verordening. 15. Voorstel a. tot het voor het gemeentepersoneel van overeenkomstige toepassing verklaren van het Kon. besluit inzake verhoging kin dertoelage Rijkspersoneel; b. om geen bezwaren te maken tegen het voornemen van Ged. Staten voornoemd Kon. besluit eveneens van toepassing te ver klaren voor de secretarissen en ontvangers. 16. Voorstel tot het verlenen van eei voorschot aan het gemeentepersoneel inza ke de op handen zijnde wijziging bezoldi ging overheidspersoneel. 17. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 8 mei 1959 inzake verkoop grond langs de Duinweg aan de N.V. Lips 18. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, regelende de vergoedingen voor de brandweer. 19. Verzoek van het bestuur van de K.A.B., afdeling Drunen, inzake verande ring data kermis, met voorstel van burge meester en wethouders om dit voorlopig voor kennisgveing aan te nemen. 20. Voorstel tot toekenning van een subsidie aan de R.K. Landbouwwinterschool te Boxtel. 21. Voorstel tot het verlenen van facili teiten t.a.v. een onrendabele aansluiting op het waterleidingnet. 22. Periodieke aftreding van de heren H. Brok en M. J. van Huiten als lid van de gemeentelijke Instelling voor Maatschap pelijke Zorg. óók Goedkoop - Sterk - Modern Alle kortingen di reet afgetrokken Uw Bril in één uur klaar I ETUI GRATIS I Brillen Vughterstr. 25 Den Bosch GESLAAGD. Voor het examen Praktijkdiploma Boek houden slaagde P. de Man Wz. PRINSES MARGRIET 17 JAAR. OUDEREN-WEEK. Voor de Ouderen-week, die op dinsdag, woensdag en donderdag 26, 27, 28 jan. ge geven wordt, zullen deze week propagandis ten op huisbezoek komen om de deelnemers te noteren. Ook ouders die wat betreft de leeftijd der kinderen eigenlijk niet in aan merking zouden komen, mogen, indien zij er belangstelling voor hebben, aan deze avonden deelnemen. TAFELTENNIS. Voor Smashers was het weekeinde weer minder gunstig. Het tweede herenteam wist maar ternauwernood een gelijk spel tegen Taxandria Oisterwijk te bereiken. Het derde team verloor van RKC 11 Waalwijk met 9-1. Het vierde team verloor van RKC I met 8-2. De dameswedstrijd werd niet gespeeld. UITVOERING U.D.I. Voor haar vele ere-leden en donateurs gaf de gemengde zangvereniging UDI haar eerste winteruitvoering in de grote zaal van het parochiehuis. De voorzitter dhr. Joh. v. Venrooy heette de aanwezigen welkom, dankte voor de ondervonden steun en wenste allen een gezellige avond. Onder leiding van de heer C. Lambrechts werden enkele num mers zeer verdienstelijk gezongen, waarna de toneelclub van UDI onder leiding van de heer Fr. van Wezel het toneelspel voor het voetlicht bracht: Route Kopenhagen, van Koos Beswing. De verschillende rollen wer den goed vertolkt en dc aanwezigen hebben volop genoten. Tijdens de pauze werd er weer dc traditionele verloting gehouden die J weer vlot verliep. R.K. VROUWENGILDE. Voor dc leden van het R.K. Vrouwengilde zal woensdag in de zaal van Gez. Elshout een kienavond gehouden worden. Het be stuur verwacht gezien de grote belangstel ling op de vorige kienavond, nu ook weer vele leden. STATIEDAG. Voor de leden van dc kerkelijke fanfare werd de jaarlijkse statiedag gehouden. On danks het mindere gunstige weer werd toch de muzikale wandeling gehouden, die weer hetzelfde gezellige verloop had als andere jaren. Voor een gezellige avond waren ook de dames der leden en de ere-leden met hun dames uitgenodigd. Nog voordat de koffie met gebak gebruikt was, was de stemming er al in. De heren Fr. van Ven-, rooy, Frans en Gerard van Huiten wisten cr de stemming heel de avond in te houden, daarbij geholpen door het optreden van verschillende dames en heren. Dc gastvrouw mej. Klerks had keurig zorg gedragen voor een eenvoudige koffietafel. Algemeen was men van oordeel dat de avond een veel gezelliger verloop had dan vorige keren. Men heeft dit door de medewerking van de eigen leden kunnen bereiken. DE HEER P. WAGEMAKERS PLOTSELING OVERLEDEN. Toen de heer P. Wagemakers, Heistraat, alhier, j.l. donderdagavond van zijn werk thuis kwam, werd hij onwel en overleed plotseling. De heer Wagemakers, die de leeftijd van bina 66 jaren bereikte, was ge durende meer dan 30 jaren een vooraan staande figuur in de plaatselijke Chr. Vak beweging; hij was gedurende al die jaren bestuurslid van de afdeling Capelle van de Chr. Fabrieksarbeidersbond, later de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale en van de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, in welke functies hij zeer veel werk in het belang van de Chr. Vakbeweging heeft verricht. In een speciale bestuursvergadering van de Chr. Besturenbond werd in het voorjaar van 1959, afscheid genomen van dhr. Wa gemakers, toen hij bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zich uit de ac tieve functies terugtrok. NED. HERV. MANNENVER. TROFFEL EN ZWAARD. A.s. woensdagavond half 8 komt de Ned. Herv. Mannenvereniging Troffel en Zwaard in vergadering bijeen. Door de heer P. Heurter zal een Bijbels onderwerp ter be spreking worden ingeleid over 1 Corinthe 1. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING JULIANA. De Oranjevereniging Juliana houdt a.s. woensdagavond 8 uur in het gebouw van de Kies in de Service-Verkoop zon prachtig kostuum in de bekende Glentwists van S. Jerome Sons, Yorkshire. Normaal f. 229,50 nu met 20% korting voor f. 183,60. Engelse coupe en vakwerk! Amsterdam - Den Haag Eindhoven - Hilversum - Bussum Chr. Volksbond haar jaarvergadering. Wij wekken de leden gaarne op deze jaarverga dering bij te wonen. De agenda bevat naast

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5