SPORTSPIEGEL l) W MH IK UIIG ambitieuse jongeman DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 JANUARI 1960 Capelle v^nssun» DE LUCHTVAART. Raamsdonk Raamsdonksveer Geertruidenberg Capelle Schaatswedstrijden. De ijsciub „Het Eendennest" alhier hield j.l. zaterdagmiddag op haar hanen, gelegen aan de Nieuwevaart, enkele schaatswed strijden. I)ezc wedstrijden trok ken zeer grote belangstelling en men heeft dan ook kunnen ge nieten van goede prestaties van de deelnemers. Dat alles een vlot verloop had, was niet alleen te danken aan de wedstrijdleider, de heer Stein, doch ook aan de medewerking van de rijkspolitie in deze ge meente. De wedstrijden werden begon nen met de 1500 m. met Noren. De uitslag was als volgt: 1 P. Dekkers Azn.; 2 M. Stein. 5000 meter: 1 A. Versteeg; 2 P. Versteeg; 3 M. Hij ken. 2500 meter voor jongens van 1619 jaar: 1 M. Rijken; 2 B. Wijnands; 3 Quist; 4 C. Boezel'. Koppelwedstrijd voor dames en heren: 1 J. v. d. Schans en mej. van Bruchem; 2 Quist en mcj. v. Vuuren; 3 J. Versteeg en mej. I. v. d. Dussen. Schoonrijdcn dames: 1 Mevr. D. Bras 22V2 punt; 2 Mej. M. Nieuwenhuizen 21% p. Schoonrijdcn heren: 1 C. Nieu wenhuizen 22 pnt.; 2 J. van Os, 18V2 punt. Schoonrijdcn voor paren: 1 Mej. M. Nieuwenhuizen en de heer C. Nieuwenhuizen 24 pnt.; 2 Mej. Betsie de Rooij en de heer J. van Os 201/2 Pnt.; 3 Mevr. Bras en de heer C. Kerst 19% pnt. Des avonds vond in café De Witte Brug de prijsuitreiking plaats door de voorzitter der ver eniging, de heer A. H. Kerst. De winnaars ontvingen fraaie be kers en medailles. Spr. bracht dank aan de jury hij het schoon- rijden, t.w. de heren P. Smits en .1. v. Dongen uit Waspik en de heer J. C. Dekkers alhier. IJs en weder dienende zullen a.s. dinsdagmiddag 2 uur op de hanen van de ijsciub Het Een dennest de Langstraatse kampi oenschappen worden verreden. Voor nadere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot de heer Kerst of de heer Stein. Ook voor deze wedstrijden zijn fraaie prij zen te winnen. Biljarten Waspik Voetbalsport Vrijh.-Capelle Bazar S.S.C. Hedenavond zal de bazar, die werd georganiseerd door de v.v. SSC, voor het laatst draaien. Ve le bezoekers hebben reeds hier van geprofiteerd, om bij de ver schillende attractieve stands maoie o rij zen te winnen. Op deze laatste avond zullen al de aan wezige prijzen er onherroepelijk uit gaan. Deze kunnen worden gwonnen bij het rad van avon tuur en verder met ringwerpen, ballen gooien, schiettent, spijker slaan enz. enz. Ook zal de trek king plaats vinden van de grote loterij van SSC, waarvan de 1ste prijs is een eleclr. wasmachine en de 2de prijs een radio. Verder nog vele mooie en waardevolle prij zen. Al met al zal dit voor veie bezoekers zeer zeker een genoeg lijke avond zijn. Verzuim daar om niet deze laatste avond bij te wonen in de grote verwarmde danstent tegenover 't gemeente huis in Vrijh.-Capelle. OUDE MAN GESTIKT IN GAS~ De 76-jarige J. Verbaan is in de nacht van zaterdag op zondag in zijn woning op het Kerkveld te Jutphaas door gasverstikking om het leven gekomen. Zijn 73- jarige echtgenote is in zorgwek kende toestand naar het Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht gebracht, waar zij nog in levensgevaar verkeert. WA-VERZEKERING VOOR MOTORVERKEER VERPLICHT Minister Beerman (Justitie) is van plan binnenkort bij de Tweede Kamer een wetsvoorstel in te dienen, waardoor alle bezit ters van motorrijtuigen van bromfiets en landbouwtrekker tot en met de zwaarste truck met aanhangwagen zich ver plicht moeten verzekeren tegen wettelijke aansprakelijkheid (W A). Het nieuwe wetsvoorstel is een noodzakelijk uitvloeisel van een Benelux-verdrag, dat op 1 januari 1955 in Brussel is onder tekend. Andere punten van 't ontwerp zullen zijn: Minimum dekkingsbedragen zullen worden vastgesteld. Óm deze, wanneer het noodzakelijk is, gemakkelijk te kunnen veran deren, zal dat gebeuren bij alge mene maatregel van bestuur. Een waarborgfonds zal worden ingesteld. Daarin moeten de ver zekeraars een bepaald percentage storten van de premies die ze ontvangen. Bij dit fonds zal een benadeelde kunnen aankloppen, wanneer hij geen verhaal kan vinden. De Staat zal van de verzeke- ringsplicht worden vrijgesteld. De mogelijkheid zal worden open gehouden om bij Koninklijk Be sluit eventueel ook vrijstelling te VAN GENT Waalwijk Co. N.V. Fabriek van SCHOENFOURNITUREN STALEN VEREN PLASTIC ARTIKELEN vraagt voor spoedige indiensttreding (15—18 jaar) voor administratief werk op de afdeling arbeidsanalyse. Na gebleken geschiktheid bestaat de moge lijkheid om opgeleid te worden tot arbeids analyse Aanmeldingen dagelijks aan de fabriek, Winterdijk 7A Waalwijk, of 's avonds na afspraak. Duivensport Waspik geven aan instellingen van open aar nut. (Volkskr.) HET ONDERGELOPEN LAND. Vijftig centimeter is het ijs koude water in het verdronken Tuindorp Oostzaan gezakt sinds vrijdagnacht de eerste pompen begonnen te werken. Dit lazen de dijkdichters af op de peilschaal bij het gat, waaruit de golven de Noorder IJ-polder hebben over vallen. Nu alle in de omgeving van Amsterdam beschikbare zui gers en pompen zijn ingeschakeld zakt het water gestaag met ruim een centimeter per uur. DE ANDERE MIDDENSTAND. Het mag dan zo zijn, dat men over de geslaagde aktie van de middenstand tegen de vrijdag- avondmarkt bepaald niet enthou siast behoeft te zijn, omdat daar door de consument op een gun stig tijdstip een aantrekkelijke koopmogelijkheid is ontnomen, van de andere kant mag men toch ook wel aandacht hebben voor het feit, dat het een mid denstander was de heer A. Meijs die in de gemeenteraad zijn stem verhief tegen de door b. en w. voorgestelde tariefsver hoging in ons slachthuis en daar mee opkwam voor de belangen van de consument, die ten slotte het gelag gaat betalen. De overi ge raadsleden hebben er braaf 't zwijgen toegedaan en men vraagt zich af of de heren alleen nog maar oog hebben voor haven plannen, waarbij het op enkele duizenden guldens meer of min der inderdaad niet aankomt. Zoals ik in Uw blad van 11 jan. j.l. las, wordt het nieuwe slacht- huistarief door het slagersvak blad gedoodverfd als een „kam pioenstarief" en terecht hoopt men dan ook, dat het betreffende raadsbesluit geen genade zal vin den bij de hogere instanties. Met uw aantekening dat ook zonder deze tariefsverhoging de vlecsprijzen in Waalwijk al aan de hoge kant zijn, kan ik het vol komen eens zijn. Er schijnen in Waahvijkse slagerskringen be paalde afspraken te bestaan, die elke concurrentie uitsluiten. Dit is natuurlijk ook een manier, maar voor de consument geen beste. Men heeft nu wel de prijs van het varkensvlees met 40 ct. per kg. verlaagd, maar we weten nog niet met hoeveel die van 't rund vlees verhoogd gaat worden. Het is in ieder geval dui delijk dat de consument van dit nieuwe slachthuistarief de dupe gaat worden. Het is zoals Hannibal in z'11 dagboek schreef: als de overheid geld tekort komt, haalt men het zonder blikken of blozen bij de burger, maar men vraagt zich geen ogenblik af waar die burger dat allemaal van moet doen. Hij krijgt als enige advies: moet je maar zuinig zijn! Iets waarvan de overheid blijk baar nooit gehoord heeft en er dan ook helemaal niet naar han delt. H. De totale capaciteit van het beschikbare materieel wordt door deskundigen geschat op 36.000 kubieke meter per uur, dat is 860.000 kubieke meter per et maal. Aannemende dat het ramp- dor)) door 4 miljoen kubieke me ter is overspoeld, kan het dus in de nacht van woensdag op don derdag droogvallen. Gevreesd wordt echter, dat het werk hier en daar zal stagneren, wanneer er wrakstukken en andere drij vende voorwerpen in de pompen komen; de Amsterdamse dienst straatreiniging is druk bezig met het verwijderen van obstakels uit het water. VADER EN ZOONTJE VERONGELUKT. De 39-jarige F. Hoekstra uit Emmeloord en z'n 5-jarig zoontje Paulke zijn zaterdagmiddag om he leven gekomen, toen de auto van de heer Hoekstra op de weg van Lemmer naar Sneek slipte en tegen een boom botste. Mevr. Hoekstra en '11 negenjarig doch tertje, die ook in de auto zaten, werden ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sneek gebracht, maar zondagavond deelde men daar mee dat hun toestand rede lijk was. Het ongeluk gebeurde, toen de heer Hoekstra na het ne men van een bocht, moest uitwij ken voor een tegenligger. De heer Hoekstra was firmant van Hoekstra's Drukkerijen te Balk. IKE IN SOVJET-UNIE 10 TOT 19 JUNI. President Eisenhower zal van 10 tot 19 juni zijn aangekondigde bezoek aan de Sovjet-unie bren gen. Dit is zondag officieel be kend gemaakt in het presedentië- le vakantieverblijf te Albany in Georgia. Radio Moskou deelde zondag mee, dat de datum in een briefwisseling tussen Eisenho wer en Kroesjef is vastgesteld. ALBERT HEIJN VERLAAGDE PRIJZEN. In de afgelopen week zijn door de directie van Albert Heijn te Zaandam de prijzen verlaagd van een 20-tal artikelen. In een naar aanleiding hiervan uitgegeven communiqué zegt de directie: „Wij zijn tot de slotsom geko- fen, dat het verantwoord is nog maals maatregelen tot prijsver laging te nemen". Zij herinnert er aan, dat haar prijzen na prijs verlagingen van januari 1954 en november 1957, naar dezer dagen tijdens een op het betrokken de partement gehouden bespreking is vastgesteld, het in verhouding tot de risico's toelaatbare mini mum vrijwel hebben bereikt. De door deze prijsverlaging verwachte daling van de winst marges konden echter, zoals ge hoopt werd, worden opgevangen door verhoging in omzet en pro- duktie. Ook nu hoopt de directie door dergelijke verhogingen de offers van de prijsverlaging op te vangen. de huish. aangelegenheden, als jaarversla gen, ook een punt Bespreking eventueel te organiseren feesten. „GEZELLIGHEID". tS'TA8 Op uitnodiging van de Bond voor Ont spanning voor Bejaarden te Hcusden, zal de toneelvereniging Gezelligheid alhier, op a.s. zaterdag in de Cantine van de Hcusdense Scheepswerf Verolme een opvoering geven van het onlangs alhier gegeven blijspel in drie bedrijven, getiteld: De onbekende we reld. Gezelligheid zal - gezien het succes al hier met genoemd stuk ook in Heusden zeker veel belangstelling trekken. kJui! UI -» Li-'ö-ö PLATTELANDSVROUWEN. VERGADERING J 1. dinsdagavond kwamen de plattelands vrouwen der afd. Sprang-Capelle voor het eerst in 1960 in vergadering bijeen in een der lokalen van de landbouwhuishoudschool. De presidente, mcj. Rijken, sprak een welkomstwoord, waarbij zij speciaal welkom heette de nieuwe leden der vereniging. Voorts richtte zij enkele woorden van wel kom tot de spreekster van deze avond, me- vrouw Addink. Mevr. Addink, aldus de pre sidente, zal ons inwijden aangaande de huid- en haarverzorging. Na de woorden van mej. Rijken werd het bondslied gezongen en werden enkele huis houdelijke zaken behandeld. Hierna kreeg mevr. Addink het woord. Zij sprak als haar oordeel uit, dat het eerste i doel diende te zijn reinheid en frisheid te bewaren bij» de huidverzorging. Daarna de uiterlijke onvolkomenheden verbergen of zonodig verfraaien, zonder dat dit echter de j gezondheid schaadt. Gezondheid en zinde- lijkheid is iemands halve schoonheid. Een regelmatig leven en een goede voeding zijn daarbij van het grootste belang. De weef sels die de huid beschermen zijn zeer teer en daarom dient men aan de huidverzorging de grootste aandacht te besteden. Omtrent dit onderwerp werden enkele vragen gesteld die door mevr. Addink werden beantwoord. Na de pauze sprak de inleidster over de gelaatsverzorging. Enkele dames lieten zich een make up ondergaan en de leden waren versteld over het resultaat van een goede make-up. Omtrent dit onderwerp werden eveneens vragen gesteld, welke de spreek ster hel duidelijk banwoordde. De presidente dankte aan het slot der ver gadering allen die hadden bijgedragen tot het slagen dezer bijeenkomst en bood mevr. Addink een blijvende herinnering aan voor datgene wat zij de leden had voorgelegd. De volgende vergadering der plattelands vrouwen wordt gehouden in februari en ook dit beloofd een leerzame avond te worden. Op deze vergadering zal gesproken worden over het onderwerp „Hoe wonen wij". BAZAR S.S.C. Donderdagavond vond de opening plaats van de bazar georganiseerd door de V.V. S.S.C. alhier. Het was zeer te betreuren dat vanwege het slechte weer, velen verstek hadden laten gaan om deze openingsplech tigheid bij te wonen. De loco-burgemeester, die vergezeld was van wethouder Timmer mans en de gemeente-secretaris, de heer v. Prooijen, verrichtte de opening dezer bazar en sprak o.m. als volgt: Als je zo aan het begin van een nieuw jaar staat en je ont moet in de maand januari hier en daar kennissen, dan is het nog steeds gebruike lijk, om elkander een gelukkig jaar toe te wensen. Vanavond hier, staande in het mid den van vele belangstellenden die de v.v. SSC een goed hart toedragen, zou ik dus ook en dat is welgemeend, aan SSC een gelukkig 1960 willen toewensen. Wil dat geluk U beschoren zijn, aldus de heer Wa verijn, dan moet Uw vereniging zich gedra gen weten door een groot aantal supporters, die er met woord en daad op uit zullen zijn om de belangen van Uw vereniging op zo uitgebreide schaal te behartigen. De voor tekenen van het wezenlijke dienen van Uw vereniging zijn reeds aanwezig bij de aan vang van het nieuwe jaar. Men heeft zich beijverd voor een bazar, hetgeen betekent een metterdaad dienen van Uw belangen. Vele uren zullen zeer zeker ten koste zijn gelegd aan de voorbereidingen dezer bazar. Bij elkaar geteld zullen deze uren mogelijk meer zijn dan de dagen, welke de bazar zal duren. En als je ergens het eer6te bij bent, want deze bazar is de eerste dit jaar, dan is dat op zichzelf reeds een ge lukwens waard. Ik hoop, dat deze bazar zal slagen. Dit zal natuurlijk afhangen van het bezoek dat U in de komende dagen hier in deze tent zult ontvangen. En ik bedoeld zeer in hel bijzonder de hoeveelheid bezoekers die ruim in hun beurs zullen tasten. Indien U en ik. nadat wij alles hier in ogenschouw hebben genomen, aan vrienden en kennissen gaan vertellen, wat hier allemaal te verkrijgen is, dan geloof ik ook al op deze wijze te heb ben bijgedragen tot het welslagen dezer bazar. Het is mij echter opgevallen, dat gij de letters van Uw vereniging SSC niet meer hebt uitgebuit. Ik denk aan de navolgende zinnen: Schuif snel contanten; Spaarpot spoedig confisqueren, of Samen sport con strueren. Deze zinnen vielen mij zo maar in. Samen sport construeren lijkt mij in htt geheel niet zo gek, nu een dezer dagen Je staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, in een causerie heeft ge signaleerd, dat de sport een belangrijk maat schappelijk verschijnsel is. Het beoefenen van sport door jongeren en ouderen op cm breed vlak, moet zeker worden toegejuicht, omdat sport een der goede vormen van vrijetijdsbesteding is of kan zijn. Bij een goede sportbeoefening leert men zich on derwerpen aan regels en aan het oordeel winnen. Ook de z.g. Lolly-stand genoot be langstelling. Hedenavond is de laatste bazar avond. Men kan nog vele mooie prijzen win nen. Brengt dus hedenavond nog een laatste bezoek aan de bazar. Tevens zal de trekking plaats vinden van de aan deze bazar ver bonden verloting. Ook aan deze verloting zijn een keur van prachtprijzen verbonden Een bezoek aan de bazar is dan ook de moeite waard. "SPREEKBEURT. A.s. woensdagavond 20 jan. des avonds te 7.30 uur hoopt Ds. L. Vroegindewey uit Delft in het gebouw Elthatho een spreek beurt te houden over het onderwerp „Wat is Gereformeerd". Leden van de P.V. de Luchtvaart, die hun duiven willen laten inenten, krijgen de gelegenheid daartoe op zaterdag 23 jan. a.s. n.m. 3.30 uur in het clubgebouw bij mevr. Cové aan de Nieuwevaart alhier. DE ROZEKNOP. Het bestuur van de Rozeknop vestigt er de aandacht op, dat de uitvoeringen op woensdag, en donderdagavond a.s. aanvan gen om 7.30 uur en niet om 8 uur zoals is vermeld op de programma's. IJS-ONGEVAL. Mej. Elma van Prooijen kwam bij het schaatsen zo ongelukkig te vallen, dat zij haar pols verstuikte en zich onder genees kundige behandeling moest stellen. NIEUW BANKGEBOUW J'n De Boerenleenbank is voornemens een nieuw bankkantoor te laten bouwen aan de hoek Schansstraat - Molenstraat. Samen met het pas gereed gekomen Wit Gele Kruis-, gebouw kan op drt punt een fraai geheel tot stand komen. BEEN GEBROKEN Toen het zoontje van v. S. alhier in de schoolgang zijn laarzen wilde aantrekken, schoof hij uit en kwam zo ongelukkig te vallen dat hij een been brak. Dokter van Tilburg verleende medische hulp en liet de jongen overbrengen naar het ziekenhuis te R'veer. ONDERWIJSTENTOONSTELLING GEOPEND De onderwijstentoonstelling te 's-Graven- hage organiseert in onze plaats een ten toonstelling over de scheepsbouw in de hal van het Wit Gele Kruisgebouw. Voorzitter Prinssen opende deze tentoonstelling en sprak tot de aanwezigen een hartelijk woord van welkom. Daarna hield de afgevaardigde van de stichting voor het onderwijzend per soneel een interessante inleiding. Burgemeester Prinssen bracht dank aan het bestuur van 't Wit Gele Kruis en aan de inleider en sprak de hoop uit dat de scholen uit de plaats in de komende dagen van deze gelegenheid druk gebruik zullen maken om deze leerzame tentoonstelling met een bezoek te vereren. TONEELAVOND. Voor de derde maal van het toneelseizoen heeft de K.K.K. een toneelavond georga niseerd in zaal Huis ten Deijl. Oorspronke lijk lag het in de bedoeling dat deze avond zou worden verzorgd door een combinatie van de plaatselijke verenigingen. Dit kon echter geen doorgang vinden. Deze combi natie „Forum" zal nu 14 febr. a.s. op de planken komen. De Jonge Spelers uit Eind hoven waren nu te gast. Deze semi-beroeps- spelers brachten een toneelspel in 4 bedrij ven „Vorstelijke Emigranten" van Jac. De- val. Deze spelers waren voor de trouwe bezoekers geen onbekenden daar zij reeds dikwijls in de programma's der K.K.K. zijn opgetreden. Ook nu hebben ze weer aan de hoogge-. stelde verwachtingen voldaan. Vooral het spel van de dames Jerry van Welbergen en Toet Otto en de heren Wim van Hal en Harrie van Hirtum, was zeer goed. De overige spelers pasten zich prach tig aan en hierbij toonde Annelies Hermans zich een veelbelovende jongere. De aanwezigen toonden hun waardering voor spelers en stuk door een daverend ap plaus. De voorzitter der KKK bood de da mes van het gezelschap bloemen aan. FANCY FAIR. Op zaterdag 23 en zondag 24 januari a.s. zal in het Henricusgebouw een fancy-fair worden gehouden. Twee zusters van het ziekenhuis, t.w. Zr. Christine Marie en Zr. Dymphna gaan naar Noord-Rhodesia in Afrika om daar een nieuw ziekenhuis te beginnen. Beide zusters zijn reeds geruimen tijd in R'veer werkzaam en hebben hier reeds jarenlang de zieken verpleegd. Het spreekt voor zich dat velen deze zusters nu zij voor deze zware taak staan, de helpende hand zullen toesteken. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op donderdag 21 januari 1960, des avonds half 8, in het ge meentehuis alhier. Te behandelen zaken 1. Goedkeuring van de notulen van de van anderen, men kan leren winnen en men vergaderingen van 22 september, 4 novem- kan Ieren verliezen. En dit geldt zowel voor de wezenlijke spelers als voor de welmenen de supporters. De loco-burgemeester besluit zijn rede als volgt: Ik hoop, dat deze bazar in alle opzichten zal slagen en dat U vanuit de spanning waarin U thans leeft, een wezen lijke bijdrage zult kunnen leveren tot een beter beleven van de ontspanning, welke de sportbeoefenaars in hun sport vinden. De voorzitter van SSC de heer van der Schans, dankte de loco-burgemeester voor zijn woorden gericht aan het adres van zijn vereniging. Spr. stelde het zeer op prijs, dat de loco-burgemeester bereid was de ope ning te verrichten. Voorts wees hij nog op het nuttige van de voetbalsport. Hierna werd begonnen met het in wer king stellen van de diverse attracties. Het rad van avontuur genoot naturlijk de grote belangselling. Zeer mooie prijzen kon men ber, 2 december en 21 december 1959. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aanbrengen van een beplanting en het maken van speelgelegen- heid aan „de Haven", met begrotingswijzi ging en memorie van toelichting. 4. Voorstel tot aankoop van klokken en het aanbrengen van een uurwerk in de ge meentetoren, met preadvies en begrotings wijziging met memorie van toelichting. 5. Voorstel tot aankoop van gymnastiek - toestellen ter bevordering van de gymna- stiekbeoefening, met begrotingswijziging en memorie van toelichting. 6. Vaststelling van de begroting van het woningbedrijf, het grondbedrijf en de ge meentebegroting voor de dienst 1960. WAALWIJK Competitiewedstrijden distr. Waalwijk KNBB. Nooit Volleerd I leed onverwachte 0-8 nederlaag. Wat wel niemand zal hebben verwacht is thans een feit geworden. Nooit Volleerd I, de club van Frans Slaats, die lange tijd de eerste plaats bezette in klasse C, moest deze week een gevoelige nederlaag van 0-8 in-, casseren in de wedstrijd tegen Ons Genoe gen I, waardoor hun eerste plaats niet alleen groot gevaar loopt, doch praktisch niet meer bestaat. Momenteel is de stand in klasse C nog wel zo, dat Nooit Volleerd I met twee punten voorsprong op Eendracht I de eerste plaats op de ranglijs' inneemt, doch deze laatste vereniging heeft wat hun eerste 4- tal betreft één wedstrijd minder gespeeld, zodat wanneer Eendracht uit die ene wed strijd slechts drie punten disteleert - iets waartoe wij h enzeer zeker in staat achten - de vereniging Nooit Volleerd haar eer ste plaats kwijt is en deze wordt ingenomen door Eendracht I. Er zijn in deze afdeling echter nog enkele kapers op de kust. Cen traal I b.v., die er de laatste tijd prima in is, heeft uit 10 wedstrijden ook reeds 42 punten, en dan HBS I, die nog slechts 41 winstpunten heeft, doch ook nog maar 9 wedstrijden heeft gespeeld, zodat er uit eindelijk nog weinig van te zeggen is, wie in afd. C met de kampioenstitel zal gaan strijken, doch in ieder geval komt deze te recht bij een der bovengenoemde vereni gingen, daar de achterstand van de overige viertallen in deze klasse o.i. te groot is, om nog een ernstig woordje mee te spreken. Zoals we reeds zeiden, behaalde Ons Ge noegen I een daverende 8-0 overwinning op Nooit Volleerd I. G. Roomer van Ons Genoegen, liet er geen twijfel over bestaan, dat hij weinig last meer heeft van zijn schouderblessure, want met een fraai gem. van 28.57 en een h.s. van 90 car. gaf hij o Vissers van Nooit Volleerd geen schijn kan kans. Jan Passier trok zich blijkbaar op aan de prestatie van Roomer, want ook hij speelde een prachtpartij met een gem. van 7.20 en een h.s. van 55. Frans Slaats van NV werd zijn slachtoffer. Cor van der San- den van Ons Genoegen, deed voor zijn ploegmaats niet onder en versloeg gedeci deerd L. van Cromvoirt van N. Volleerd, die echter o.i. ditmaal beneden de ver wachtingen bleef. Daar ook J. Philippart van OG de overwinning behaalde op A. Slaats van NV, bleef de volle buit in het bezit van de ontvangende vereniging Ons Genoegen. HBS I ontving ditmaal Centraal I, beiden nog gegadigden voor de eerste plaats. Jan van Helvoirt van HBS wist zijn partij tegen C. Teurlings van Centraal in winst om te zetten, doch M Teurlings van Centraal bracht de partijen weer in even wicht, door van Frans van Helvoirt te win nen. Tiny v. d. Wiel van HBS won van P. de Vaan van Centraal, doch daar J. van Delft van HBS zijn partij tegen N. v. d. Gouw van Centraal verloor, werden de pun-, ten in deze ontmoeting broederlijk gedeeld, 4-4. Hetzelfde was het geval bij de ont moeting BSV I - 't Zwaantje I, die in het clublokaal van eerstgenoemde werd ge speeld. Ad van Cromvoirt speelde een voor hem middelmatige partij, hoewel zijn gem. van 16 en een h.s. van 79 voldoende bleek om P. van Huiten van 't Zwaantje te ver slaan. R. Maas van BSV moest echter, zij het op het nippertje, de overwinning laten aan M. van Bracht van 't Zwaantje. P. v. d. Mee van BSV zorgde voor een voorsprong door André Hamers van 't Zwaanje met ruim verschil te verslaan, doch daar M. Slaats van BSV verloor van de prima spe lende A. Verhoeven van 't Zwaantje, ein digde ook deze ontmoeting met de stand 4-4- Klasse D. In klasse D ontving OOG I haar zustervereniging HBS II en wist een 4-4 gelijk spel te behalen. De eerste spe ler van OOG, V. Smit, had nog slechts zes car. nodig, toen Andr. van Audheusden van HBS zijn partij beëindigde en won. Ook J. van Dusseldorp van OOG verloor van Fr. van Delft van HBS, doch deze over winningen van C. Panders en J. Hoeve naar van OOG op resp. A. Rombouts en W. Pullens van HBS (waarvan vooral J. Hoevenaar een uitstekende partij speelde) kwam de balans weer in evenwicht. Nooit Volleerd II ontving OOG II en behaalde de kleinst mogelijke overwinning nl. 5-3. J. Vcrheijden won ditmaal van K. van Es en H. de Jong van J. de Man. C Elshout van NV speelde gelijk tegen H. Kootkar van OG, doch H. Pullens van NV verloor van A. Molegraaf van OOG. Een dracht II en Ons Genoegen II, welke ont moeting in het clublokaal van eerstgenoem de vereniging werd gespeeld, leverde een gelijk spel, 4-4 op. B. van Bladel en C. de Kloe van Eendracht wonnen van resp. B. Pullens en G. de Wit van Ons Genoe gen, doch H. Klerks en J. van Gelder van de ontvangende vereniging verloren van resp. P. IJpelaar en C. Rombouts van de gasten. Klasse E. In klasse E ontving Keesje II KNA III en hield de overwinning in eigen huis, door overwinningen van M. Knuist, A. van Hilst en H. Heuveling op resp. Schoelitz, A. Ekels en H. Ekels. Alleen H. A. van Hilst van Keesje II moest de over winning laten aan C. Hamers van KNA., zodat de stand hier 6-2 voor Keesje II werd. Nooit Volleerd III ontving Keesje III, de praktisch zekere kampioen in Klasse E. Ook ditmaal werd het een 6-2 overwin-, ning voor Keesje III. Alleen A. Verhooijen van NV wist door een overwinning op D. Pullens (zij het slechts met 1 car. verschil), de eer te redden. Tenslotte ontving KNA II 't Zwaantje II, welke laatste vereniging met 0-8 deze ontmoeting verloor, doch waarvan we geen formulieren ontvingen en dus niet in details kunnen treden. Hier volgen de uitslagen van de gespeelde ontmoetingen: Klasse C: Ons Genoegen I - Nooit Vol leerd I 8-0; HBS I - Centraal 14-4; BSV I - 't Zwaantje 14-4. Klasse D OOG I - HBS II 4 - 4; Nooit Volleerd II-OOG II 5-3; Eendracht II- Ons Genoegen II 4-4. Klasse E: Keesje II-KNA III 6-2; Nooit Volleerd III - Keesje III 2-6; KNA II *t Zwaantje II 8-0. Tenslotte volgt hier nog de stand van de competitie op heden. Het eerste cijfer heeft betrekking op het aantal gespeelde wed strijden, het tweede op het aantal behaalde winstpunen. Klasse C: Nooit Volleerd 10-46; Een dracht 9-44; Centraal 10-42; HBS 9- 41; 't Zwaantje 10-37; Ons Genoegen 9- 30; BSV 9 - 24. Klasse D: Eendracht II 11-51; HBS II 11-49; BSV II 11-47; KNA I 11- 45; Ons Genoegen II 11-44; OOG II 11 -42; Nooit Volleerd II 11-41; OOG I 11-33. Klasse E: Keesje III 10-60; Ons Ge noegen III 9-47; 't Zwaantje II 10-38; KNA III 10-36; Keesje II 9-31; Nooit Volleerd III 9 - 28; KNA II 9 - 22. WASPIKSE BILJARTBOND. Uitslagen van wedstrijden gespeeld in de competitie van de Waspikse Biljartbond: Vriendenkring I - Fotsers I 3-7; Uitkijk II-Altijd Raak II 6-4; HGL I-Uitkijk I 10-0; KOT II-WK 14-6; Uitkijk I- VVK 16 4; Altijd Raak I-Fotsers 10- 10; Vriendenkring I-altijd Raak II 3-7; KOT II-Uitkijk II 4-6; HGL I-KOT I 6-4; Uitkijk I - Vriendenkring 14-6; Al tijd Raak I - KOT II 8 - 2; HGL I - Altijd Raak II 4-6; KOT I - Fotsers I 4-6; WK I - Uitkijk II 8 - 2. De stand Fotsers I 95 punten uit 15 wedstrijden; Uitkijk I 87 uit 14; Altijd Raak II 85 uit 14; WK I 77 uit 15; HGL I 76 uit 15; Vriendenkring I 70 uit 15; Altijd Raak I 62 uit 13; KOT II 55 uit 14 (2 strafpunten in mindering); Uitkijk I 54 uit 14; KOT I 49 uit 13 wedstrijden. Oude doffers: 1 J v Tilborgh; 2 KI Schmitz; 3 J v d Hoof; 4 H Langermans; 5 Th van Dongen; 6 Dr. Smits; ZEV P de Graauw; EV M de Rooy. Oude Duivinnen: 1 J v Tilborgh; 2 A v Til borgh; 3 P de Graauw; 4 Dr. Smits; EV Th Gijsman; ZEV W Donks. Jarige doffers: 1 J v Tilborgh; 2 M Bakx; 3 Chr Geerling; 4 P Schellekens; ZEV Th Gijsman; EV S Selders. Jarige duivinnen: 1 F v Onzenoort; 2 A v Tilborgh; 3 D Smits; 4 P Emmers; 5 J Pa- gie; ZEV J v d Hoof; EV F Roovers. Jonge doffers: 1 M Baks; 2 F v Onzenoort; 3 J v d Hoven; 4 S Selders; 5 F v Onzen oort; ZEV D Smits; EV K Schmitz en M de Rooy. Jonge Duivinnen: 1 P Schellekens; 2 P de Graauw; 3 S Selders; 4 P Emmers; 5 F v Onzenoort; 6 J Timmers; ZEV F Roovers; EV J v d Hoof en H Langermans. Jonge bonte doffers: 1 P de Graauw; 2 P Schellekens 3 J v Tilborgh; 4 C de Rooy; 5 Th Gijsman; 6 S Selders; 7 C de Rooy; ZEV D Smits; EV S Selders. Jonge bonte duivinnen: 1 M de Rooy; 2 J v Tilborgh; 3 S Selders; 4 M de Rooy; 5 H Langermans; ZEV C de Rooij; EV M Baks. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAa Programma van 25 jan. 1960: Altijd Raak II-WK 1; Vriendenkring I-KOT II; HGL I-Altijd Raak I; Uitkijk II-Fot sers I; KOT I - Uitkijk I. TENTOONSTELLING DE REISDUIF. In hotel Montens hield de Waspikse Dui- venvereniging De Reisduif een onderlinge tentoonstelling. Als keurmeester trad op de heer H. van Iersel uit Tilburg. Van de 195 inzendingen klasseerde hij in de diverse ru brieken als onderstaand:

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6