waalwijkse en lanqstpaatse couRant DRUNEN LAATSTE BERICHTE» „CONFETTI" Uit tie Langstraat Weemoedig afscheid van 10 jaar Kaatsheuvelse Revue Boeiende en gave balletten van Nelly Schoenmakers SPAAR Bl| DE N.H.M. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ 31/4 rente tot f30.000.- Haarsteeg Elshout MAANDAG *5 JANUARI 1960 83e JAARGANG No. 7 De tcho vAn het Zuiöen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" Tintelend plezier met een traan Wanneer het doek gevallen is over de finale van de 10de en laatste Kaatsheuvelse revue, is het tintelend plezier, dat „Confetti" vóór de pauze zo kwistig en vaak zo bril jant om zich heenstrooit, verstild in de weemoed, die het tweede deel en vooral de finale van deze revue beheerst. Men merkt het aan zichzelf en aan het publiek, dat stil en peinzend naar de uitgang schuifelt; helemaal geen publiek dat men doorgaans na een revue-voorstelling uit het thea ter ziet komen. Mag men hieruit concluderen dat deze laatste Kaatsheuvel se revue niet het peil zou hebben gehaald van haar negen voorgangsters of zelfs dat zij geen recht zou hebben doen wedervaren aan het karakter dat elke revue dient te ken merken, namelijk dat van een licht, luchtig en vrolijk amusement Neen, zeer zeker niet! Men zou hoogstens mogen spreken van een merkwaardige revue; een revue met twee gezich ten, waarbij men het dan wel niet geheel eens behoeft te zijn met het in het tweede deel en aan het slot domineren de weemoedige karakter, maar waarvoor men toch ook de achtergrond kennende alle begrip kan opbrengen. De waardering &i de bijzondere lof voor hetgeen het Kaats heuvels Revuegezelschap hier voor de 10de maal op de planken brengt, schenkt men gaarne en zonder enige res- tictie. Wij hebben van deze laatste Kaatsheuvelse revue van de opening tot de finale bijzonder genoten en bij alle objec tiviteit, waarmee wij ons aan de beoordeling van „Confetti" hebben gezet, kunnen toch ook wij wel delen in de wee moed rond dit afscheid, en het moet ons dan ook van het hart: het is méér dan jammer en zelfs een beetje bescha mend dat aan een dergelijke prachtige en op uitstekend niveau staande plaatselijke activiteit een einde is gekomen. waarvan toch elk deel zijn bijzon dere bekoring heeft. Het zou ons te ver voeren indien wij de prestaties van elk der uit voerenden afzonderlijk zouden gaan beoordelen. De vaste kern heeft zich ook nu weer op knappe wijze van haar taak gekweten; Piet van der Velden als een statige en waardige Apollo, Riek Fijneman als een zeer charmante Astarte, Nelly Wellens als een ongenaakbare Artemis, Jan v. Gastel als de „oude snoeper'' Pe- tronius en Harry Vastree en Ton v. Gastel als de twee rondspringende en kostelijk acterende narren. In de kleinere rollen zagen we zeer goede bijdragen van mevr. van Gastel- Schützner, van Jos Remie, die ook enkele geslaagde liedjes bracht, en ten slotte van Manuel v. Gastel en Herman Nieuwdorp. Bijzondere waardering en lof heb ben wij voor het ballet, dat onder leiding van Nelly Schoenmakers prestaties leverde, waaraan 't klin kende succes van deze laatste revue voor een belangrijk deel te danken is. Een even belangrijk aandeel le verde het Kaatsheuvels Revue Or kest onder leiding van Wim v. d. Velden. Dit ensemble ontwikkelt zich meer en meer tot een orkest van opvallend goede allure. De aankleding van „Confetti'' is indrukwekkend. Kleurrijk en fan tasievol zijn de levendige decors van Piet Borsten, die ook een voor beeldige toneelregie voerde. Bert v. d. Hoven zorgde voor de rekwi sieten Henk Knuivers jongleerde feilloos met geluid eh Frans Rei- chardt bracht sprookjesachtige lichteffecten. De bijzonder fraaie en vele kostuums zijn van Ducheyne uit Antwerpen on het grime- en kap werk is bij Theo Wijngaard en Zn. in kundige handen. U mag deze laatste, zeer goede en feestelijke Kaatsheuvelse revue echt niet missen, al was het alleen maar omdat u een amateur-prestatie op dergelijk niveau wellicht in deze contreien nooit meer te zien krijgt, hetgeen men dan als een groot ver lies mag noteren. Laat u er gerust uw televisie voor staan! Spijt zult u daarvan beslist niet hebben. U ontvangt over uw spaarsaldo Ten laste van uw spaartegoed zorgen wij op uw verzoek voor automatische betaling in termijnen van uw belastingaanslagen. Folder op aanvraag of bij ontvangst van eerste storting van minimaal f 250.- bij één van onze kantoren of op de postrekening van dat kantoor, onder vermelding „spaarrekening". Wanneer men deze laatste Kaats heuvelse revue gezien heeft - en men mag 't als een gemis beschou wen wanneer men haar niet gezien heeft dan is men van meerdere zaken overtuigd. Men is er op de eerste plaats opnieuw van over tuigd dat het Kaatsheuvels Revue gezelschap over een aantal vooiti et telijke Krachten beschikt. Van het begin tot het eind ervaart men in dit glorieuze sluitstuk in t Kaats heuvels revueleven, dat er niet al leen met veel plezier en toewijding wordt gespeeld, maar ook met gro te bekwaamheid. Het toneelspel, de zang, het ballet en de muziek van het Kaatsheuvels Revue Orkest be wegen zich op uitstekend amateui- niveau Een andere zaak, waarvan men na het zien van deze revue overtuigd is: de uitlating van Piet Borsten, dat hij de inspiratie zou missen voor nog meer revues, moet met een flink vaatje zout genomen worden, In deze laatste revue im mers heeft de auteur van 9 Kaats heuvelse revues zich opnieuw bij zonder inventief en fantasierijk ge toond. In „Confetti" heeft Piet Borsten de negen voorgaande revues bijeen gebracht in een aantal spectaculaire en voorbeeldig aangeklede flash backs. Hij heeft de beste momenten uit de voorgaande revues met kun digheid aaneengeregen tot 'n spran kelend geheel met veel vaart en veelal bijzonder geestige verbindin gen, waardoor deze laatste revue kon worden tot een ware confetti- regen. De vondst, welke Piet Borsten daarbij gehanteerd heeft, is even eenvoudig als doeltreffend. Hij laat Astarte (Riek Fijneman), de godin van de liefde en de schoonheid, ver antwoording afleggen aan Apollo (Piet v. d. Velden), de heerser over het land van de lichte muzen. Deze heeft destijds namelijk de Kaats heuvelse reVue aan haar uit handen gegeven en komt nu verantwoor ding vragen. Astarte is in haar taak bijgestaan door de narren Castor (Harry Vastree) en Pollux (Ton v. Gastei), door Artemis (Nelly Wel lens), de zuster van Apollo, als be schermvrouwe, en ten slotte door t muzikale duo Amphion (Jos Remie) en Orpheus (Herman Nieuwdorp). Mythologisch klopt het wel niet he lemaal, want Astarte stamt uit een geheel andere godenwereld dan Apollo (waarom is men de Griekse mythologie niet trouw gebleven door heel simpelweg Astarte te ver vangen door Aphrodite?maar om dat het meisje er niet minder mooi om is, zal er wel niemand zijn die daarover valt. Ten slotte heeft men er dan ook nog maar een Romein bijgehaald, namelijk een zekere Pe- tronius (Jan v. Gastel Jzn.), die de functie vervult van ^hofmaarschalk bii Apollo en verder ongeneeslijk verliefd is op Artemis. Rond dit geraamte is „Confetti" opgetrokken en geworden tot een uitstekend geslaagd geheel. Na de bijzonder geslaagde opening zien we de geboorte van DES tegen de ach tergrond van het liedje „Les trois cloches". De opkomst van Koning Voetbal heeft wat grappige voeten in aarde, waarbij de authentieke op name van Hitler in een anti-semi- tische toespraak in deze tijd van neo-nazisme misschien toch wel wat navrant aandoet. Kostelijk is het fragment uit „Showboat", met een zeer geslaagde Dorus (Jos Remie). De zaal schudde terecht van het la chen bij het „Sing little birdie" van Harry Vastree en Ton v. Gastel. Dit was ongetwijfeld een van de beste nummers van de avond. Ook het sprookje en de romantiek krijgen hun deel in de „Efteling" en „La petite diligence". Geslaagd en gees tig was ook „Het vrouwtje van Sta voren". Nelly Schoenmakers levert met haar ballet weer een eminente bijdrage in deze revue. De balletten zijn zonder uitzondering gaaf en boeiend en getuigen van een lang durige en toegewijde oefening. De choreografie is voorbeeldig te noe men. In het eerste deel van de revue verraste het ballet met een aller aardigste en voortreffelijk uitge voerde Tirolerdans en een uitste kende presentatie in de opening. Het gedeelte voor de pauze werd af gesloten met een opwindende „Ma rina", waarin Marij Vlak een bij zonder knappe en felle solo danste. Geheel anders dan dit spranke lende eerste deel is deze revue na de pauze. Is er in het eerste deel nog niets van weemoed om het af- scheid te bespeuren, in het tweede deel krijgt men er bijna iets te veel van. De vaart vermindert, de sfeer wordt anders en het geheel krijgt na de pauze een mijmerend karak ter. Piet Borsten is kennelijk ook niet kunnen ontkomen aan de wee moed, die een terugblik over tien jaren met zich brengt. Natuurlijk is dit begrijpelijk, want het doet toch wel pijn als men, na tien jaar met volle overgave en toewijding te heb ben gewerkt, het veld moet ruimen Brandweer. Zaterdagavond hield de brand weer alhier haar jaarlijkse feest avond. Deze feestavond had dit jaar een aparte betekenis, omdat het te vens de afscheidsavond was van de ere-voorzitter, burgem. A. C. D. Snels, die in maart a.s. Drunen gaat verlaten. Alle brandweerleden met hunne dames waren aanwezig om van dit afscheid getuige te zijn. Na een Bra bantse koffietafel volgde een gezel lig samenzijn, welke werd opgeluis terd door de Boerenkapel. In het begin van de avond werd t woord gevoerd door de heer A. Brok, voor zitter van de brandweervereniging. Deze dankte burgem. Snels voor 't vele goede werk dat hij tijdens zijn ambsperiode in Drunen voor de brandweer had gedaan. Tijdens het bestuur van burgem. Snels werd de brandweer toegerust met het mo dernste materiaal, waaronder oa. een uiterst moderne neveltankwa gen. De laatste tien jaar heeft de brandweer in Drunen een goede ontwikkeling meegemaakt en dit is. aldus de heer Brok, zeker niet in de laatste plaats te danken aan het werk van burgem. Snels. Wanneer de leiders van de vrijwil lige brandweer in Drunen bij bur gemeester Snels kwamen pleiten voor hun korps, vonden zij niet al leen begrip, maar in de meeste ge vallen ook alle medewerking. Het korps vrijwillige brandweer ziet daarom burgem. Snels, die zij inder tijd ere-voorzitter van haar brand weervereniging had gemaakt, node vertrekken. De heer Brok zeide, dat de brandweer in Drunen steeds niet genoegen zal terugdenken aan de tijd dat zij onder burgem- Snels dienst deed en een grote vooruit- Heren 4e klasse TTVD 4RKC 2 Junioren OTTC—TTVD 0—10 3—7 Culturele Kring. Door leden van de zang- en mu ziekverenigingen uit Drunen en Els- hout zal a.s. zondagavond in de Ho ge Braken o.l.v. Joh. Verhoeven een concert worden gegeven. Solistische medewerking voor dit concert wordt verleend door Heieen Verkley, so praan. Anne Maas, alt, Jan Jansen, tennor en Joep Langenhoff, bas. Uitgevoerd zullen o.a., worden de Missa Brevis van Mozart en Psalm 150 van Cesar Frank. Excursie. Op dinsdag 26 januari zullen een aantal boeren uit Drunen en Els- hout een excursie maken naar een proefboerderij bij Wassenaar. De excursie, die op uitnodiging wordt gemaakt, staat onder leiding van de rijksvoorlichtingsdienst voor de landbouw. Volley-bal. De volleybalclub Quos Ego ging zondag de tweede helft van de com petitie in. Zij wist haar grote, rivale V.C.T. op de knieën te krijgen met 154. Op het ogenblik is Quos Ego nog steeds ongeslagen kampioen. Agenda. Maandag 25 januari: middenstandscursus Dinsdagavond speciaal voor ouders met kin deren van 14 jaar en ouder, terwijl op don derdag beide groepen worden verwacht. Bij eenkomst van 8 tot 10 uur. TAFELTENNIS. Voor de competitie van NTT B werd er door de teams van Smashers de volgende wedstrijden gespeeld: Heren: Smashers 1 TCR Maatstr. 3-7; Smashers 2 - KAT Kaatsheuvel 9-1; Smas hers 3-JCV 7 Vught 9-1; Smashers 4- RKC 3 Waalwijk 3-7. Dames: SmasheTs 1 - Belhamels Hintham 6-4; Smashers 2-Victoria '51 Haarsteeg 0 - 10; Junioren RKC Waalwijk - Smashers 3 4-6. AGENDA. Tuinbouwwintcrcursus en bed rijf scur6us in de jongensschool. Dinsdag repetitie gemengde zangvereni-. ging UDI, café Klerks. Donderdag repetitie jonge muzikanten. Vrijdag danscursus zaal parochiehuis. Zaterdag trainen en competitie tafelten nisclub. Woensdag biijartavond EEBC, café Klerks. van nog veel erger zijn. Worden in ons land de regeringsmaatregelen meestal sterk bc- critiseerd, in China met zijn ca. 600 miljoen mensen zijn de maatregelen van dien aard dat alles zowat door de staat wordt gere geld. Maar gebeurt dit in de landen waar de democratie nog de leiding heeft toch altijd nog ten gunste van de bevolking, daar is het juist andersom en het communisme dat in het grootste gedeele van China over heerst, stelt alles in het werk om nog meer errein te winnen. Het zou te ver voeren hier vermelden wat Pater van Winsen zoal over Rood China vertelde, maar de aanwe zigen zullen toch wel de indruk mee naar huis hebben genomen, dat het in de landen achter het ijzeren gordijn niet bepaald rooskleurig is. Een dankwoord van de voor zitter tot de spreker gericht, was dan ook zeker op z'n plaats. Was het nuttige van de dag hiermede ten einde, in de avonduren verzamelden allen zich weer in dezelfde zaal voor het meer aangename. En dat werd hen verschaft door de toneelclub van de RKJB, die met groot succes het prachtige toneelstuk ,,De Ge broeders Kalkoen" voor 't voetlicht bracht. De aanwezigen hebben dan ook zonder uit zondering onbedaarlijk gelachen met de kolder waaraan dit stuk zo rijk is. Een toneelstuk dat een waardig slot vorm de van deze alleszins geslaagde Boerenge zinsdag. r.k. voor de domme overmacht van het l Rang meemaakte. Spreker deed zijn n l ••X •■mntirlnn ir I rl ffOOP TTOD P PTl geldgebrek. Maar dan zouden wij t toch gedaan hebben met vliegend vaan en slaande trom. Wij zouden de tegen werkers, de afzijdigen en de kankeraars geen blik in ons hart gegund hebben, want aan dergelijke mensen en instanties is elke gevoels uiting verspild. Wel zouden wij, evenals Piet Borsten heel even ge daan heeft hoe kan het anders ons hart gelucht hebben over alles wat wij aan tegenwerking en erger lijke afzijdigheid hadden ondervon den. Dit andere karakter van het twee de deel van deze revue neemt ech ter niet weg dat men ook hier van voortreffelijke en vooral sfeervolle programmapunten kan genieten. De sfeer in dit tweede deel slaan wij zelfs hoger aan, maar de tintelende en prikkelende humor uit het eer ste deel ontmoet men er niet meer. Wel en dat is de grote positieve zijde van dit tweede deel voor beeldig ballet. Wij noemen hier „De Klokkenwinkel". een hoofs ballet met Nelly Schoenmakers als soliste, het fascinerende „Duivelsballet" met Annie Vlak als boeiende soliste, de Weense wals met weer Nelly Schoenmakers als soliste en tenslot te het büzonder geslaagde Benen- lux ballet. Midden in de roos zat ook het herenballet met Harry Vas tree, Ton van Gastel en Herman Nieuwdorp. Maar daarnaast ook: hoe bijzonder aardig zijn niet de vond sten van Piet Borsten rond zijn Ex- po-revue! De finale is een groots en prachtig sluitstuk van deze frisse, kleurrijke en van leven tintelende revue, die weliswaar in twee anders geaarde delen uiteenvalt, maar woorden vergezeld gaan van een klein geschenk als blijvend aanden ken voor het werk voor de Drunen- se brandweer verricht. In zijn dankwoord zei burgm. Snels altijd graag voor de bx*andweer te hebben gewerkt en datgene wat hü had kunnen doen, het zich als een plicht had aangerekend. Spr. had niet alleen waardering voor 't werk van de brandweer en zijn leiders, maar bovenal voor de goede team geest welke er bii de brandweer heerst. Deze teamgeest is een eerste vereiste voor een goede brandweer. Spr. hooote dan ook dat deze-in de toekomst behouden mag blijven. De feestavond had verder nog een ge zellig verloop. Werkbezoek Mr. Kortman. De commissaris van de Koningin, Mr. Kortman, zal. naar wij verne men op zaterdag 26 februari a.s. een werkbezoek brengen aan Drunen. Bij deze gelegenheid zal de commis saris het nieuwe gemeentelijke gas bedrijf in werking stellen. Tafeltennis. Zaterdag j.l. speelden alle teams van TTVD hun competitie-wedstrij den en behaalden op één team na alle een overwinning. De uitslagen waren: Dames 2e klasse RKC 2—TTVD 1 3—8 Heren 2e klasse TTVD—JCV 4 8—2 Heren 3e klasse TTVD 2—Animo 4 10—0 Heren 4e klasse JCV 1—TTVD 3 4—6 7.30 uur: jongensschool; uur: bijeenkomst werknemende middenstand, Hotel Royal; 9 45 uur: K.A.J., K.A.J.-gebouw. Dinsdag 26 januari: 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; uur: vergadering Rijvereniging, •café Klerks. Woensdag 27 januari: 8 uur: film „Dorp der Zonde18 j-, Hoge Braken; 7 uur: trainen Volleybalclub; 78 uur: Centrale Volksbank, Ma ria Stuartstraat 2; 7 uur: trainen D.V.C. 8 u.: clubavond D.V.P., café Klerks; 8 uur: clubavond „Nooit Gedacht", café v. d. Geit; 8 uur: clubavond „Prins Bernhard". Hotel Royal. Donderdag 28 januari: 7 uur: trainen D.V.C.; 7.30 uur: middenstandscursus r.k. jongensschool; 7.30 uur: trainen T.T.V.D.; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Els- hout; 9.45 uur: clubavond K.A.J., K.A.J.- gebouw. ELSHOUT VOORUIT. Voor de leden van Elshout Vooruit werd in het parochiehuis weer een ontspannings avond gehouden die druk werd bezocht. Het gezelschap „Sfeer en Rythme" zorgde voor de muziek en wist de stemming er in te houden. OUDERAVONDEN. Dinsdag, woensdag en donderdag worden de bijeenkomsten gehouden voor de ouders met opgroeiende kinderen. De tweede avond is speciaal belegd voor de ouders met kinderen beneden de leeftijd van 14 jaar. R1KCONCOURS In café G. Kooien werd zondag de 2e ronde gespeeld van het rikconcours dat al daar door de kaartclub in samenwerking met de EHBO-vercniging over een periode van drie zondagen wordt georganiseerd. Ook op deze wedstrijdavond was de deelname weer zeer goed te noemen en velen waagden dan ook een kans om een der fraaie prijzen te winnen. Toen aan het slot van de avond de stand werd opgemaakt, bleek de uitslag als volgt te zijn: 1 J v Bladel 207 pt., mevr. de Vaan 169; 3 mevr. Keels 152; 4 K Cou- wenberg 150; 5 B v Heijst 142; 6 P v d Loo 133; 7 F v d Brandt 124; 8 D v Heijst 100; 9 F v d Loo 58; 10 J v Drunen 56; 11 H v Bokhoven 55; 12 N v Hecswijk 50; 13 H v Bladel 49; 14 J Beekmans 44; 15 mej. Beekmans 38; 16 J Merriënboer 32; 17 F Wolk 21; 18 J Klare 17; 19 J v Raven- stein 7; 20 P v d Brandt 1 pt. A.s. zondag is het de ijlaatste wedstrijd avond, tijdens welke ook de hoofdprijzen bekend gemaakt zullen worden. BOERENGEZINSDAG. In grote getale waren de leden van de al hier bestaande boerenorganisatics, t.w. de NCB, de Boerinnenbond en de RKJB, op gekomen om de jaarlijks terugkerende Boe rengezinsdag te houden. Deze dagen begin nen zo zoetjesaan een traditie te worden en het doel er van is, om de onderlinge een heid die de boerenstand in het algemeen kenmerkt, te handhaven. De dag werd begonnen met een H. Mis die om 9.30 uur door de geestelijk adviseur pastoor Serrarens in de parochiekerk werd opgedragen. Na afloop hieTvan verenigden ailen zich in de grote zaal van café J. van Oijen, om aan te zitten aan een welvoor ziene Brabantse koffietafel. De hierna volgende feestvergadering werd geopend door de voorzitter van de afdeling de heer F. van Bijnen, die, na allen welkom te hebben geheten, er zijn voldoening over uitsprak, dat zovelen waren opgekomen. Spr. zag daarin een bewijs dat dergelijke dagen levensvatbaarheid hebben gekregen en zij zullen in de toekomst steeds plaats hebben. Vervolgens haalde de voorzitter met en kele voorbeelden aan dat het ook voor het agrarisch deel van de bevolking absoluut vereist is om zich achter de organisatie te scharen, dit omdat ook hier een enkeling een drenkeling is en eenheid macht maakt. Door de diverse organisaties wordt dan ook al het mogelijke gedaan om ook de boeren een behoorlijk bestaan te verschaffen. In dit verband besprak de voorzitter ook de op handen zijnde ruilverkaveling, die naar hij hoopte voor degenen die hun be staan moeten vinden in de land- en tuin bouw, veel verbeteringen met zich mee zou brengen, al zullen ook hier alle wensen wel niet kunnen worden ingewilligd. Dat het hier in Nederland voor de boeren nog heel wat idealer leven en werken is dan in-vele andere landen, zal de aanwe zigen zeer zeker duidelijk zijn geworden uit de spreekbeurt die hierna werd gehouden door de Z.E. heer Pater G. van Winsen, van de orde der Lazaristen, die een uitge breide en leerzame uiteenzetting gaf over: „De boeren in Rood-China". Wat deze ge wijde spr. over het leven van deze mensen en de toestanden aldaar vertelde, zullen de meeste aanwezigen misschien wel niet heb-, ben geloofd, maar die in tegenstelling daar- BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie die alhier ook deze winter door de plaatselijke biljart clubs De Muntel, Avanti, 't Hoekje, ONA en 't Centrum werd georganiseerd en waar van de inzet is een prachtige wisselbeker, is ten einde. Na een spannende race eindigden 't Hoekje en ONA op de ranglijst met een gelijk aantal punten, zodat een beslissings wedstrijd noodzakelijk was. Deze wedstrijd werd donderdagavond j.l. gespeeld in het clublokaal van 't Centrum en hier heeft het eerste zestal van 't Hoekje er geen twijfel over laten bestaan wie het sterkste was en wist met maar liefst 10-2 te winnen. Vanzelfsprekend heerste er onder de spe lers van 't Hoekje grote vreugde en in het eigen clublokaal teruggekeerd werd dit kampioenschap met een gezellig samenzijn nog verder gevierd. Ook in café J. van Oijen konden de glazen worden geheven, want in afd. B slaagde het tweede zestal van de aldaar gevestigde biljartclub Avanti er in om het afdelingskampioenschap te behalen. Binnenkort zullen de beide kampioenszes tallen een huldigingswedstrijd spelen tegen twee zestallen samengesteld uit de overige deelnemers. De gedetailleerde uitslag van de beslis singswedstrijd was als volgt: 't Hoekje I - ONA I Jo van Asseldonk- J. van Schijndel 70-44 Jo de Gouw-K Herman 73-38 J Meesters - N v d Wyel 44 - 42 J Treuren-B Koks 68 37 M Achten - T Schuurs 70 - 40 F v Liempde - H Musch 51—60 Hoogste serie J Treuren 14 car; hoogste gemiddelde J Treuren 3,5. In Algiers is zondag een ware opstand uitgebroken; twin tigduizend mensen, meest Fran sen, die alleen Algiers blijvend bij Frankrijk willen en tegen de Gaulle's politiek zijn, hebben ge demonstreerd, barricades opge worpen en op de troepen en po- litie geschoten. Dezen beant woordden het vuur. Er zijn 19 daden, waaronder 9 politieman nen, en 150 gewonden. Troepen uit het binnenland worden aan gevoerd. Men gelooft dat de op standelingen hun aanhang heb ben overschat. Bij een opstand in Durban (Z.A.) hebben negers 9 agenten gedood. De eerste uitkering uit het rampenfonds zal 00% bedragen. Het weekend heeft 9 doden geëist, waarvan er 6 in het ver keer. Er is nog geen redding voor de 400 ingesloten arbeiders in Zuid-Af rika. (Onze schaatsenrijders heb ben in Oslo een slechte beurt ge maakt bij de Europese kampi oenschappen. •J1— J. i J I

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 7