WAALWIJK 407, KAATSHEUVEL Sprang-Capelle DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JANUARI 1960 Nieuwkuijk Heusden Sprang-Capeile Sprang Capelle Loon op Zand BENOEMING. I)e Kerkeraad der Herv. Ge meente in Besoijen, die tevens schoolbestuur is van de Christ. Kleuterschool, heeft door de toe name van leerlingen een tweede onderwijzeres kunnen benoemen 1 febr. a.s. Als zodanig is aangesteld mejuffr. Merkerk uit Giessendam-N. Hardinxveld. NIEUWE BEDRIJFSPANDEN. Naar wij vernemen, beslaan er bij de N.V. Gelderse Lederhandel, gevestigd in de mr. v. Coothstr., pjannen tot het bouwen van nieuwe kantoren en magazijnen aan de hoek Grotestraat/Thor- bcckelaan tegenover garage van Mossel. Eveneens zal de firma M. Klijn lederhandel, gevestigd in de mr. v. Coothstraat, haar bedrijf over brengen naar een nieuw te bou wen pand aan de Irenestraat. WAALWIJKS BELANG. Naar wij vernemen, houdt het bestuur van Waal wij ks Belang zich op 't ogenblik onledig met het ontwerpen van een nieuwe folder van Waalwijk, die men hoopt tegen het a.s. seizoen te doen verschijnen. Ook is een besluit genomen het zomerfeest van W. B. niet meer te houden op 15 augustus, maar op het einde der maand juli, zulks in verband met de va- canties in augustus, 'waardoor zovelen afwezig zijn. Voorts vestigen wij de aan dacht op de in dit nummer voor komende advertentie betreffende opgave van pensions. Geregeld worden adressen van pensions gevraagd, maar een volledige lijst ontbreekt Nu de aanvragen steeds veel- vuldiger worden, is hier met spoedige opgave een algemeen en persoonlijk belang gediend. BOSSCHE GYMNASTIEK- KAMPIOENSCHAPPEN IN WAALWIJK. In de gymnastiekzaal in de mr. v. Coothstraat zullen a.s. zondag 31 januari de Bossche gymnas- tiekkainpioenschappen worden gehouden, waarvan de organisa tie berust bij de r.k. Kon. Erk. Gymnastiekvereniging O.W.S. Aan deze kampioenschappen zpI worden deelgenomen door de verenigingen P. H. uit Vught, Oss/Volo S.H.J. uil Drunen en O.W.S. uit Waalwijk. Elk van de verenigingen mag uitkomen met maximaal 12 dames en 6 heren. De behaalde punten van de 10 beste dames en 4 beste heren tel len voor de wedstrijd. Het wed- strijdprogramma voor de dames omvat: vrije oefeningen, brug, ringen en evenwichtsbalk; voor de heren: paard, ringen, brug en rekstok. De wedstrijden vangen aan om 130 u. en duren tot circa 4.30 u. BENOEMING. De heer LI. A. M. Boel, ad junct commies op de afd. Financiën ter gemeentesecretarie alhier, is be noemd tot adjunct-commies le klas op de afd. Financiën der ge meente te Veghel. JUBILEUM BIJ „NOORD-BRABAND". Zaterdagmorgen werd ten kan tore van de N.V. „Noord-Bra- band", Maatschappij van Verze kering op het Leven, het 25-jarig dienstjubliuem herdacht van de heer Godefr. Leijtens. De jubila ris werd door de directie en daar na door de heer P. v. d. Schans namens de collega's hartelijk ge lukgewenst en werden geschen ken en bloemen' aangeboden. BOERENLEENBANK „BAARDWIJK". Op 1 februari zal de heer W. v. d. Mee als kassier van de Boe renleenbank aftreden en zal op gevolgd worden door de heer L. Kcetels, tot heden assistent-kas sier. Wij verwijzen u verder naar de advertentie in dit blad. R.K. BOND VAN BEJAARDEN EN GEPENSIONEERDEN. De leden van genoemde bond worden nogmaals langs deze weg er op gewezen, dat op 28 jan. a.s. in het Parkpaviljoen om 3 uur de jaarvergadering wordt gehouden. Niemand van de leden mag deze belangrijke vergadering missen. Fa. PIET KLERKX OPENT BEDRIJF IN ALMELO. Op maandag 1 febr. a.s. zal de fa. Piet Klerkx in de Grotestraat 33 te Almelo een nieuw bedrijf openen. De fa. Klerkx zal dan gevestigd zijn le Waalwijk, Maastricht en Almelo. LANTAARNTRAPPERS. Waar de aardigheid nu precies in zit weten wc niet, maar bij een zeker deel van de jeugd schijnt liet „lantaarntrappen" een ge liefkoosde bezigheid te zijn. De bedoeling bij dit „spelletje" is net zo lang te trappen tot de lamp stuk springt. In de Pres. Steijnstraat konden dezer dagen drie baldadige ele menten, die het op de lantaarns hadden gemunt, door de politie in de kraag gegrepen worden. Eén lamp kapot trappen, twee betalen, dat is hier wel de beste remedie. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Tas met schaatsen en shawl; meisjestas met capuchon; bood schappentas; damesschoen; wol len das; doosje met shag en geld- bruidsluier; beitel wanten; plaat rubber; boekentas; étui m. rozenkrans; regenbroek; vulpen. Verloren Oorhanger; gouden ring met witte briljant; boekentas; heren handschoen; overall; aktetas m. inhoud; bos sleutels; portemon nee met inhoud; loonzakje met ()0.hond. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Het was een onrustige nacht", 14 jaar. korting DUMAK pantalons voor korte figuren House of England Luxor 8 uur: „Van alle mark ten thuis", 14 jaar. Maandag. Gecroonde Leersse 7.30 uur Spelregelavond v. d. Langstraat- se scheidsrechters. Woensdag. Thalia 8 uur: Voorlichtings avond i.v.m. reizen naar geëmi greerde familieleden. Kantine Timtur 8 uur: Repeti tie gehele Waalwijks Orkest. Donderdag. Gemeentehuis 7.30 uur: Open bare raadsvergadering. Twee Kolommen 8 uur: Heem kunde Jiringavond; Dr. F. Ver- cjunméri spreekt over „Bourgon dische kunstschatten. Woensdag 8 uur repetitie da mes en heren Oefening en Ver maak in De Gecroonde Leersse. Zondag 12 uur repetitie dames en heren Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. HARMONIE APOLLO. Zaterdag hield de harmonie Apol lo haar jaarlijkse statiedag. In ver band met afwezigheid van dirigent Molenschot, werd het voornemen op deze dag een statiefoto te laten ma ken in de Efteling ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan, tot een la tere datum uitgesteld. Zoals gebrui kelijk, werd begonnen met een mu zikale rondwandeling, waarna het feest, na een goed verzorgde maal de zaterdag en zondag hebben de laatste par- tijeri'plaats en zondagavond zal dan tevens de huldiging van de kampioen plaats heb ben. BENOEMING TOT SECRETARIS IN HET BISDOM DEN BOSCH. Mgr. W. Musaerts, Bisschop van Den Bosch, heeft met ingang van 29 januari a.s. benoemd tot secretaris van het bisdom, on ze dorpsgenoot drs. M. A. Mostermans, kapelaan van de parochie Petrus Banden in Den Bosch. JAARVERGADERING C.A.V. De C.A.V. hield in café De Ster haar algemene jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer Jac. Mostermans. In zijn openingswoord heette de voorzitter de leden welkom en wenste allen een zalig en voor spoedig nieuwjaar. De secretaris de lieer W. Pulles gaf een jaarverslag waaraan we 't volgende ontle nen: In het inspectierapport over het boek jaar 1957 - 1958 gaf de omzet een stijging te zien van f 17985 of wel 1.6 De ex ploitatie landbouwmachines sloot met een klein nadelig saldo. Van de CHV te Veghel werd een contante uitkering ontvangen van 1916 gulden, welke aan de leden terug werd betaald tijdens de vergadering. De uitkering is berekend over de mengvoeders van het boekjaar 1958 - '59 50 cent per 100 kg. Over de aanschaffing van nieuwe machi nes ter vervanging van de oude, volgde een nogal geanimeerde gcdachtenwisseling, wat tot resultaat had, dez^ aangelegenheid nog eens nader te bekijken; De voorzitter dankte de leden voor het vertrouwen in hun coöpe ratie, die alleen werkt voor het belang der leden en geen winsten op 't oog heeft. OPENING GYMNASTIEKLOKAAL. Morgen, dinsdag 26 januari, zal des v.m. 11.30 uur het nieuwe gymnastieklokaal, dat aan de Herptsestraat is verrezen, officieel worden geopend. De officiële opening zal geschieden door de Edelachtb. heer Burge meester van Delft. Het gehele personeel van alle Heusdense scholen is uitgenodigd deze opening bij te wonen. Dit zeer prachtig ingerichte gymnastiek lokaal werd gebouwd door de fa. Nieuw koop en Zn. uit Heesbeen, onder architec tuur van de heer H. Baayens alhier. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Sprang-Capclle op vrijdag 29 ja nuari 1960, des n.m. te 7.30 uur ten ge meentehuize. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming maatschappelijk werker. 5. Toekenning van een voorschot op de aan het gemeente-personeel in 1960 te ver lenen salarisverhoging 6. Wijziging „Rangen- en Bezoldigings verordening 1955". 7. Benoeming van een lid van het be stuur der Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg. 8. Benoeming van mej. J. F. R. Wagner tot hoofdleidster der openbare kleuterschool in vaste dienst. 9. Treffen van voorzieningen in afwach ting van de bouw van een school voor de „Vereniging voor Chr. u.Lo. voor 'Sprang- Capelle e.o." t.b.v. het onderwijs in de li chamelijke oefening. 10. Aankoop tuintjes en wegbermen, ge legen aan de Binnenhaven te Capelle t.b.v. de demping van die haven. 11. Verkoop grond te Sprang aan de PNEM. 12. Verpachting landerijen. 13. Goedkeuring wijziging Statuten der Woningbouwstichting „Sprang-Capelle. 14. Zekerheidsstelling als bedoeld in art. 7 van het „Besluit bevordering eigen - woningbezit". 15. Subsidiëring Chr. padvindersgroep „Jan de Rooij" alhier. 16. Subsidiëring Nationaal Museum voor de schoen- en lederindustrie te Waal wijk. 17. Bijdrage aan de gemeente Vlijmen wegens het bezoeken van de aldaar gevestig de R.K. Lagere Landbouwschool door leer-, lingen uit Sprang-Capelle. 18. Aangaan van een vaste geldlening groot f 213.365,- bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 19. Aanbieding gemeente-rekening 1958 en benoeming commissie tot onderzoek dier rekening. 20. Goedkeuring begroting 1960 der Gemeentelijke Instelling voor Maatschappe lijke Zorg. 21. Vaststelling gemeente-begroting voor het dienstjaar 1960. 22. Vaststelling bedrag ex artikel 55bis der L.O.-wet 1920 voor 1960. 23. Vaststelling bedrag, bedoeld in art. 101 5e lid der L.O. wet 1920 voor 1960 t.b.v. de bijz. ulo-school alhier. 24. Verbetering van de Hoofdstraat te Capelle. 25. Verbetering van de Jan de Rooijstr. te Sprang. 26. Aanleg verbindingsweg tussen de Hoofdstraat en de nieuwe provinciale weg 's-Hertogenbosch - Geertruidenberg. 27. Aankoop verplaatsbare muziekkiosk. 28. Reconstructie openbare verlichting van de Zuidhollandsedijk. 29. Wijziging gemeente-begrotingen voor de dienstjaren 1959 en 1960. 30. Mededelingen. 31. Rondvraag. 32. Sluiting. GEMEENTEBEGROTING 1960. In zijn vergadering van a.s. vrijdag zal de gemeenteraad van Sprang-Capelle de ge meentebegroting 1960 in behandeling ne men. Op de gewone dienst biedt deze be groting een tekort van f 46.990,24, welk bedrag zal worden onttrokken aan de saldi- reserve, die per 1 jan. 1960 f 231.387,40 bedroeg. In deze begroting zijn voor dit dienstjaar door het gemeentebestuur een aantal be langrijke kapitaalswerken gepland, waarvan de realisering uiteraard slechts mogelijk zal zijn, indien voldoende middelen tot dekking van de daaruit voortvloeiende kapitaalslas- ten verkregen kunnen worden. In deze begroting zijn de navolgende ka pitaalswerken opgenomen: 1) stichting brandweergarage annex bergplaats gemeen tewerken met droogtoren (f 118.000.-); 2) bijdrage stichtingskosten dorpshuis, alsmede kosten inritten, plantsoenen en parkeer plaatsen (f 200.000.-); 3) demping wa terloop Julianalaan (f 89.000. - 4) verbe tering (verbreding) Oudestraa t (f 40.500); 5) verbetering Hoofdstraat (f 92.000.-); 6) aanleg verbindingsweg tussen Hoofdstraat en nieuwe prov. weg door polder (f 67.400); 7) verbetering Jan de Rooijstraat (f 19.847); 8) sloping panden v. d. Duinstraat 34, 36, 38 en 40 met aanleg plantsoen voor Geref. Kerk te Sprang (f 9.400. - 9) verbouwing pand Nicuwevaart 1 tot gymnastieklokaal en sportzaal f 30.000.-); 10) aankoop ver-, plaatsbare muziekkiosk op wagen (f 10.000); 11) openbare verlichting in nieuw aangeleg de of aan te leggen straten (memorie). CHRISTELIJKE FILMAKTIE. - s «-_ Op vrijdagavond 29 januari wordt des avonds om 7 uur in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een filmavond gehouden. Ver toond zullen worden de vier instrukticve kleurenfilms van de Cafa, over het leven van vier geloofshelden, onder de titel van: Abraham, man van geloof; Mozes, leider van Gods volk; David, de jonge held; Sa lomo, man van wijsheid. Deze vier films zullen afgewisseld worden met samenzang, terwijl medewerking wordt verleend door enige jongens en meisjes lit onze gemeente. Deze films zijn in Amerika vervaardigd door het filmbureau van de Uutherse kerk. Zij zijn allen van een Nederlandse tekst voorzien en toegankelijk voor personen van alle leeftijden. KERKDIENST. A.s. zaterdag 30 januari des avonds 7 uur hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan de heer L. Huisman, theolo gisch student te Rotterdam. Kerkgebouw Ju lianalaan 8, Sprang-Capelle. J. L. VAN SANTEN OUD-GEMEENTE-SECRETARIS OVERLEDEN. Te Tilburg overleed in de gezegende ouder dom van 87 jaar de heer J. L. van Santen, pud-gemeentesecretaris van Sprang- en oud-gemeente-ontvanger van Sprang-.Ca- pelle. De heer. van Santen heeft deze beide ge meenten zeer vele jaren met grote kennis, ijver en plichtsbetrachting gediend, waar voor hij dan ook door H. M. de Koningin werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Na 't bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd heeft hij zich in 's-Gravenhage gevestigd en na 't overlijden van z'n echt genote, bij zijn zoon in Tilburg. Wijlen de heer Santen was in zijn ge meente en daarbuiten, speciaal onder col lega's zeer gezien en ook voor ons bedrijf en ons blad is hij in zijn gemeente steeds een grote steun geweest, 't welk wij dank baar herdenken. Dat hij belang bleef stellen in z'n geboorte- en werkplaats en werk, blijkt wel duidelijk uit 't feit, dat hij tot de laatste dag een trouw lezer van ons blad bleef. De heer J. L. van Santen, die werkzaam was als volontair ter secretarie der gemeente Sprang, werd bij raadsbesluit van 13 mei 1897 benoemd tot secretaris der gemeente Sprang. Toentertijd waren raadslid de heren Adr. Haverhals, C. J. H. H. Meijer, D. Soeters, J. A. Haverhals, B. Verhoeven en J. C. Maijers, terwijl de heer van Dijk bur gemeester was. Bij raadsbesluit van 5 maart 1900 werd de heer van Santen tevens benoemd tot ont vanger, terwijl hij op 8 april 1904 nog werd benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Daarnaast was hij nog sinds 1916 cor respondent van de arbeidsbemiddeling en sinds 1919 secretaris van de huurcommis6ie, alsmede sinds 1915 lid van het Burgerlijk Armbestuur van Sprang. Bij de samenvoeging van de gemeenten Sprang, Vrijhoeve-Capelle en 's-Gr.-Capelle in 1923 werd wijlen de heer van Santen ge meente-ontvanger van de gecombineerde ge meente Sprang-Capelle, tot 1 april 1938, toen hij de dienst wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd verliet. Ter gelegenheid daarvan werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. LEDENVERGADERING K.N.A. Huldiging M. Christ. De muziekver. Kunst na Arbeid hield vo rige week haar alg. ledenvergadering in café De Witte Brug. Na het openingswoord van de voorzitter, waarbij hij allen van harte welkom heette en daarbij tevens de hoop uitsprak dat men de diverse agendapunten kort maar zakelijk zou behandelen, werden de notulen van de alg. leenvergadering van 21 jan. 1959 gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld en ondertekend, onder dankzegging aan de secretaris voor het werk besteedt aan het opmaken dezer notulen. De penningmeester gaf hierna zijn fin. ver slag en 't bleek dat de vereniging, ondanks de grote uitgaven over 't afgelopen jaar, toch nog een batig saldo had. Bij monde van dhr. J. A. v. Beek bracht de kascomm. be staande uit de heren van Beek en Wervers, een kort verslag uit en de commissie bleek zeer tevreden te zijn over de boekhouding van de penningmeester. De rekening over het jaar 1959 en de begroting voor 1960 werden hierna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Vervolgens verkreeg de secretaris gele genheid tot het lezen van zijn verslag over het afgelopen jaar. Uit dit verslag heeft men kunnen opmaken, dat de vereniging een gun stig jaar achter de rug had. Spr. gaf nog een kort overzicht van de resultaten van de ge houden bazar en de uniformen-actie, waar voor het bazarcomité onder leiding van de heer Stein en het uniformen comité onder leiding van mej. P. J. Rijken zulke bijzon dere resultaten hadden geboekt. Bij de bestuursverkiezing werd het aftre dende lid de heer A. H. Kerst met alge mene stemmen herkozen, terwijl in de vaca ture van de heer Cové, die zich niet meer verkiesbaar stelde werd gekozen de heer E. Spicrings. De secretaris verkreeg hierna nogmaals het woord om het een en ander mede te delen over het te houden federatief muziekconcours op 26 en 28 mei 1960. Vooraleer de rondvraag werd gehouden, sprak de voorziter de heer A. H. Kerst, enkele zeer waarderende woorden aan het scheidende bestuurslid de heer J. L. Cové. Wij betreuren Uw heengaan, doch wij weten welke feiten daartoe aanleiding hebben ge geven. Wij hebben in Uw korte periode zeer prettig met U mogen samenwerken en uit de door U overgelegde financiële verslagen hebben wij steeds kunnen merken mefwelk een grote accuratesse gij Uw werk hebt ver richt. Wij willen U niet zonder meer laten gaan en wij hebben gemeend U namens de vereniging een boekwerk te moeten aanbie den. De heer Cové bracht het bestuur dank voor de prettige wijze waarop hij steeds met hen heeft mogen samenwerken. Spr. hoopte dat het de vereniging in de toekomst zeer goed zou mogen gaan. En thans, aldus de voorzitter, hebben wij nog een werkend lid te huldigen. Het is ons nl. op het laatste nippertje ter ore gekomen, dat ons lid de heer M. Christ, vorige week 25 jaren lid was van onze vereniging. Spr. bracht de heer Christ dank voor alles wat hij in de afgelopen 25 jaren voor de vereni-. ging had gedaan. De vereniging is U daar dankbaar voor. Ook voor het vele werk, dat gij doet voor ons jeugdkorps, dienen wij U dankbaar te zijn. Zoals gebruikelijk zou aan U hedenavond het gouden K.n.A. dasspeld je dienen te worden overhandigd, doch zoals reeds opgemerkt is Uw jubileum ons ter elfder ure medegedeeld. Ik kan U echter mededelen, dat het speldje in aanmaak is, zodat het zo spoedig mogelijk aan U zal worden overhandigd. De heer Christ dankte voor de tot hem gesproken woorden en hoopte nog vele jaren zijn krachten te mogen geven aan K. en A. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Het was tenslotte de heer Kerst, die woorden van dank sprak voor de vlotte afwerking der agenda en voor de trouwe op komst naar deze vergadering. LEDENVERGADERING SIRENA. Het fanfarekorps Sirena hield vorige week eveneens een alg. ledenvergadering in café H. van Veen aan het Bruggetje. Deze ver gadering stond onder leiding van de voor zitter de heer van Eeuwijk. Wij hebben van deze vergadering slechts enkele gegevens kunnen verkrijgen, zodat wij niet in staat zijn datgene weer te geven, wat op deze ver gadering werd behandeld. De heer van Eeuwijk sprak woorden van welkom tot de vergadering, waarbij bleek, dat de secretaris i.v.m. ziekte niet aanwezig kon zijn. De diverse verslagen werden goed gekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, t.w. de voorz. de heer van Eeuwijk en de heer A. Nieuw koop, met alg. stemmen herkozen en namen onder dankzegging voor het in hun gestelde vertrouwen hun herbenoeming aan. Nadat de rondvraag was afgehandeld werd de vergadering met een woord van dank voor de opkomst en vlotte afwerking der agenda door dhr. v. Eeuwijk gesloten. UITVOERING 'T ROZEKNOPJE. De Gem. Zangvereniging 't Rozeknopje hield vorige week woensdag- en donderdag avond haar jaarlijkse zanguitvoering voor haar donateurs en honoraire leden. Voor de aanvang dezer uitvoering sprak de voorzit ter der vereniging, Dr. N. L. Ger- lach, woorden van welkom tot de donateurs. Spr. stelde het zeer op prijs, dat zovelen zich hadden opgemaakt om deze zang- en tevens toneeluitvoering bij te wonen. Hier na werd begonnen met de afwerking van het muzikale gedeelte. Onder leiding van de di rcctcur de heer van Gestel zong het koor een 6-tal nummers, waarvan en enkele wer den begeleid door mevr. Poldervaart op de piano. Hoewel de diverse nummers niet on verdienstelijk werden uitgevoerd, hebben wij de Rozeknop toch wel eens beter horen zin gen. Men bedenke goed, dat, wil men een nummer op de juiste wijze uitvoeren, het nodig is, dat men steeds alle repetities moet bijwonen, opdat men goed voorbereid een zanguitvoering kan geven. Wij verwachten dat men een volgend maal een beter zang programma zal geven dan nu het geval was. Na het muzikale gedeelte werd opge voerd het toneelstuk „De ooievaar vergist zich", een klucht in 3 bedrijven van Hans Nesna. Dit stuk komt in het kort hierop neer: Hoe raakte die baby verzeilt in het huis van Elly, de studente? „De ooievaar zal ze eige vergist hebben", is de mening van het dienstmeisje. Maar deze simpele oplossing is uiteraard niet voldoende voor de strenge vader met principes. In waarheid is de baby van Henk, broer van Elly, maar dat jongmens - in het geheim getrouwd - ziet kans zijn oom, een ronde zeeman en toch al het zwarte schaap van de familie, als „eigenaar" te laten optreden. Een stunt, die natuurlijk geen stand kon houden. De rol van Henk en Elly werden ge speeld door Peter Sterrenburg en Co Stein. Beiden gaven een vlotte weergave van de hun toebedachte rollen. Ook de rol van de vader van Henk en Elly, gespeeld door dhr. M. van Dongen, kon de toets der critiek weerstaan. Zijn optreden in zijn beroep van notaris, ging hem zeer goed af. En wat te zeggen van de oom van Henk en Elly, een rol die gespeeld werd door de heer Heur- ter? Wij zijn immers steeds verwend met het spel van de heer Heurter. Ook nu speelde hij zijn rol als een welgestelde bootsman met veel allure. Ook de andere rollen wer den goed gespeeld. Was de zang minder goed, het toneelstuk werd op een vlotte wij ze voor het voetlicht gebracht. Dr. Gerlach spjak op beide avonden woorden van dank tot de donateurs voor hun aanwezigheid, terwijl voorts mevr. Polder vaart, die de pianobegeleiding verzorgd had en mevr. Cové-v. d. Haart, die de grime had verzorgd, woorden van dank alsmede een geschenk in ontvangst mochten nemen. MOTORCLUB MARIJKE. De motorclub Marijke hield jl. vrijdag avond haar jaarlijkse feestvergadering in café de Witte Brug. Vooraf werd een oriën- teringsrit gereden over een lengte van ong. 30 km. De uitslag van deze rit was als volgt: 1 Th van Beek 34 strpt.; 2 J Muis 90; 3 A van Oversteeg 161; 4 Dr Gerlach 229 en 5 C Haverhals 270 strpt. Het clubkampioen* schap voor 1959 kwam terecht bij de heer Th. van Beek, die de prachtige wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Te ongeveer 9 uur nam de feestvergadering een aanvang, waarbij het gezelschap De Lachbrekers uit Tilburg hun medewerking verleende. DE VRIJE PION. De schaakclub De Vrije Pion wist j.l. za terdag een schaakwedstrijd tegen Breda met iVz -2/2 te winnen. BALLETSCHOOL. Onze jongste vereniging laat van zich horen, zoals we reeds aankondigden. Het is namelijk de Balletschool van Loonopzand, die haar eerste uitvoering zal gaan geven op maandag 27 januari a.s. in het parochie huis alhier. Het gehele programma staat onder leiding van mej. Greet de Cock en mej. Karin Louwingen, terwijl onze oud dorpsgenoot dhr. Harry van der Sanden het ballet op de^ piano zal begeleiden. De middag-uitvoering is om 3 uur voor de kinderen en de avond uitvoering om 8 uur voor iedereen. krijgt u nü In onze Service-Verkoop op Taillewijdtes van 75-95 cm. Modern model m<*anti-slip. Grijs en div. multicolours I Eng. kamgaren (plooifix) en Terylene nü vanaf f. 29.70. Amsterdam - Den Haag Eindhoven - Hilversum - Bussurg 2jn ri i STATIEDAG EN JAAR VERGADERING EUPHONIA. Zaterdag hield het kon. muziek gezelschap Euphonia haar jaarlijkse statiedag. Er waren ditmaal twee jubilarissen, n.l. Jos. van Heijst en C. Oerlemans, die dit jaar 25 jaren aan het korps verbonden zijn. Zoals gebruikelijk, werden genoemde he ren aan hun woningen afgehaald, waarna de muzikale rondwandeling volgde, onderbroken door de tradi tionele haltes. Teruggekeerd in de zaal, werden de beide jubilarissen door voorzit ter W. v. Nieuwstad toegesproken, die hen prees om hun toewijding en trouw aan de vereniging en hoopte, dat deze ook in de toekomst besten digd zou blijven. Als bewijs van er kentelijkheid bood hij beide heren een Delfts-blauwe vaas aan, terwijl de echtgenoten werden vereerd met een doos bonbons. Hierna volgde een goed verzorgde koffietafel, waaraan ook de dames der leden aanzaten. Gedurende de verdere uren van de avond werden allien aangenaam beziggehouden door het amusementsgezelschap Harry van den Bosch uit Tilburg, dat wel in staat bleek er de stem ming tot het laatst in te houden. Tussen de bedrijven door werd nog een verloting gehouden. Zondagmiddag hield Euphonia haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord bracht voorzitter W. v. Nieuwstad eerst dank aan de mede bestuursleden voor hun prettige sa menwerking gedurende het afgelo pen jaar. alsmede aan enkele wer kende leden voor hun werk in ver band met de opleiding van leerlin gen. Hierna gaf hij een overzicht van de belevenissen van het korps over het afgelopen' jaar, waarvan wij als voornaamste noemen de overdracht van de nieuwe unifor men en de daarmee gehouden eerste officiële rondgang. Verder de mede werking bij de viering van de 100ste verjaardag van Nieske Vastré, het wisselconcert met St. Crispiin uit Waalwijk, de volksconcerten op de Markt, het aannemen van jongere leden, de goed geslaagde reis naar Merkstein in Duitsland, het op een fiasco uitgelopen afhalen van een Engels korps, de concerten in de Ef- teling, de benoeming van J. Vloe mans tot bestuurslid. De harmonie bestaat thans uit 43 werkende le den. terwijl de drumband 25 leden telt. Wat de plannen voor 1960 betreft, deelde de voorzitter mede, dat dit iaar wederom een wisselconcert met Stv Crispijn op het programma staat. Verder zullen een aantal leden deel nemen aan een solistenconcours, ter wijl ook de harmonie en drumband wederom op een concours present zullen zijn. Vermoedelijk zal dit zijn op het federatief concours van Con cordia te Loon op Zand. Met Pink steren wordt het bezoek verwacht van de zustervereniging uit Merk stein in Duitsland, waar Euphonia het vorig jaar zo'n gastvrij onthaal mocht ontvangen. Verder zullen er wederom concerten worden gegeven in de Efteling en zal worden deel genomen aan het festival, dat de harmonie Apollo, als onderdeel in verband met haar 75-jarig bestaan, dit jaar organiseert. Notulen en jaarverslag van de se cretaris werden onder dankzegging accoord bevonden, terwijl uit het finantieel verslag de penningmees ter bleek, dat dit jaar sloot met een voordelig saldo van 187.39. De aftredende bestuursleden C. P. Vloemans, J. v. Nieuwstad en P. v. Gastel werden met algemene stem men herkozen. Tot lid werden bevorderd Jan La- ros, M. Klijn en Fr. Bergmans, tot adspirant-lid van de harmonie M. v. Laarhoven en tot adspirant-lid van de drumband, Jozef van Riel. Van de obligaties voor het unifor menfonds werden uitgeloot de num mers 36 100 - 97 en 62. De bij de rondvraag gestelde vra gen werden tot genoegen van de stellers beantwoord, waarna de voorzitter onder dankzegging deze prettige jaarvergadering sloot. VERGADERING K.V.P. TOillT -- «n. il i De belangstelling viel niet tegen voor de vergadering, welke de afd. Kaatsheuvel der K.V.P. vrijdag avond in de Gildenbond had belegd. Na opening door voorzitter J. Reij- nen, gaf deze eerst een overzicht van de gebeurtenissen over het af gelopen jaar, waarna hij de plannen voor de toekomst ontvouwde. In het bijzonder wees hij op de noodzaak van een voorlopige vorming en in tensivering van de politieke bewust- vorming, waarbij vooral aandacht moet worden geschonken aan de jongere mensen, en wel met name de leerlingen van middelbare, tech nische en levensscholen. Deze tijdig voorlichten en interesseren omtrent de politieke situatie, is van zeer veel belang. Op welke wijze deze voorlichting moet geschieden, dient nog nader onder ogen te worden gezien. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden en zich herkiesbaar stellende leden herkozen, terwijl in de overige vacatures op voorstel van het bestuur werden gekozen de da mes Henriëtte v. Beek, Janny Kol- steren, Cocky Schellekens en de he ren G. Bouman en J. v. Nieuwstad. Besloten werd verder, dat de in gestelde studiegroep reeds a.s. vrij dag in de Gildenbond zal bijeenko men om haar taak te beginnen met het actuele onderwerp „bevordering van bezitsvorming". Hierna hield de heer J. Reijnen een causerie over de internationale politieke ontwikkeling. Spreker be gon met 'n historisch overzicht over de politieke situatie, zoals deze zich na de laatste wereldoorlog heeft ontwikkeld. Achtereenvolgens kwa men daarbij aan de orde de Oost- West-problematiek. het probleem van de onderontwikkelde gebieden, de eenwording van Europa en de zeer recente internationale politieke gebeurtenissen in verband met de kwestie Algerije. Naar aanleiding van deze verhandeling, ontwikkelde zich hierna een levendige discussie, waarbij bleek dat vooral Frankrijk en z'n Algerije-politiek, alsmede de persoon van de Gaulle in het mid delpunt van de belangstelling ble ken te staan. Hierna sloot de voor zitter deze geanimeerde vergade ring. tv ui -.W'l*PTW 6 wr*i -r* ui t» ri ir,-|

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 8