10'Id korting, 100*1. kwaliteit pax SPAR-KOFFIE pak SPAR-RIJST 39 „LEMMY CAUTION INCOGNITO" Een huishouden van Jan Steen 32 ct voordeel! Kijk eens dubbel zegels direct g;aan profiteren! Melange superieur 250 gram 2 - Nieuwkuijk ct -10 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 29 JANUARI 1960 10 Theater „MUSIS SACRUM" WAALWIJK Telefoon 2274 de bouw van een kerk ook ur gent is. Door liet architectenbureau de Graaf uit Den Bosch is inmid dels het plan der school gereed gekomen. Het is doelmatig van opzet en strak van lijn. De scho:ol zal verrijzen aan de Deken van Baarstraat. Voor en achter 'komen ruime gazons en een speelplaats aan de zuidkant. Capelle Aanbesteding Ulo-school. Naar wij vernemen is zeer bin nenkort de aanbesteding te ver wachten van de nieuw te houwen ulo-school op de Vliedberg al hier. Met de bouw van de school zal men dan ook spoedig een be gin maken, omdat het de bedoe ling is om met het onderwijs op 1 sept. a.s. te beginnen. Uit de drie kerkdorpen Vlijmen, Haar steeg en Nieuwkuijk is men des tijds gekomen tot de stichting en oprichting dezer school. Zeer vele jongens en meisjes uit deze streek bezoeken momen teel de ulo-school in Den Bosch of Waalwijk, hetgeen voor hen wat betreft de reis heen en weer nogal moeilijkheden oplevert en daarom is zeker een dergelijke school in eigen streek wel ge wenst. Het ligt in de bedoeling om met een eerste klas te beginnen. Ook ziet men op de Vliedberg uit naar de bouw van een lagere school en kleuterschool, hoewel !Vz-2Vz Waspik Raamsdonk Raamsdon ksveer Deze week dubbel voordeel bij De Spar. U weet wat dè.t betekent: Op de toch. al voordelige Spar-prijzen nog eens gratis dubbel aantal zegels! Profiteer vandaag! geldig van 28 januari 4 februari roodmerk 250 gram 162 ct en 64 zegels! RUST-VOORDEEL! bij 1 blik rundvlees voor 140 ct -10% SÊtw casaa# le soort van 62 voor Mielaxige matixié 79 200 erram 200 gram 0 i 28 zegels, 14 ct voordeel! Custard groot pak 60 24 zegels, 12 ct voordeel! Ananas blikje 75 30 zegels, 15 ct voordeel Ananas bUk 115 46 zegels, 23 ct voordeel! Levertraan fles 145 58 zegels, 29 ct voordeel! Levertraan- capsules flacon 225 90zegels, 45 ct voordeel t Jam huishoud I pot 93 38 zegels, 19 et voordeelt J am huishoud II pot 70 28 zegels, 14 ct voordeel! Augurken literpot 98 40 zegels, 20 ct voordeel! Uit de Spar-vleeswarenafdeling! Gebr. gebakt Ger. vet spek Geas. vet spek 't koekje bij de koffie Deze week is een dubbel voordeelweek! Sparkoffie Preskop 10% Kopen bij De Spar Is sparen bij de koopl 10/0 KORTING - 1 00°/0 KWALITEIT I nummer zijn. Opgave hiervoor tot 14 febr. a.s. bij' M. van Bokhoven of bij dhr. Jansen. ONGEVAL. Een dezer dagen toen de gebr. J. en H. v. d. Water van hun werkzaamheden op het veld thuiskwamen, vonden zij tot hun grote schrik hun zuster, de 60-jarige mej. M. v. d. Water, in bewusteloze toestand in de keuken. Uit een ingesteld onderzoek kwam vast te staan dat zij van de trap was ge vallen en daarbij een zware hersenschudding had opgelopen. De ijlings ontboden genees-, heer achtte overbrenging naar het zieken huis in 's-Bosch noodzakelijk. RIKCONCOURS Vanaf deze plaats willen wij de lezers er op attent maken dat het rikconcours dat in café G. Kooien wordt gehouden en waar van de baten bestemd zijn voor het aan schaffen van de inventaris voor het te stich ten wijkgebouw van het Wit-Geie Kruis zal worden voortgezet op zondag 31 jan. a.s. Aanvang half 8. BILJARTEN Persoonlijk kampioenschap 2e klasse Iibre district 's-Bosch. Na drie dagen strijd om het persoonlijk kampioenschap 2e klasse libre van het district 's-Bosch, dat momenteel in café W. v. d. Loo wordt gehouden, is er al enige te kening in de onderlinge krachtsverhouding gekomen. Drie van de acht finalisten die zich in de voorwedstrijden voor deze strijd om de titel hadden weten te plaatsen, wa ren zondagavond toen de partijen ten einde waren, nog zonder verliespunten. Deze spe lers, n.l. G. de Werdt uit Vught, F. van Eijk uit Vlijmen en H. Roeters uit Ammer- zoden hadden het gepresteerd om ieder 8 matchpuntcn te verzamelen. Eén speler, n.l. H. v. d. 'Berg uit 's-Bosch, was zondag avond nog zonder een enkel winstpunt; het ziet er derhalve naar uit dat de strijd om de zo zeer begeerde titel wel tussen de hierboven genoemde drie spelers zal gaan. Er kan dan ook op zaterdag en zondag nog een spannende strijd tegemoet worden ge-, zien, als zij tegen elkaar moeten uitkomen. Maar vooraleer zondagavond de balans kon worden opgemaakt, was er op het prachtige wedstrijdbiljart heel wat strijd ge leverd. 's Middags om 2 uur werft gestart met de partijen tussen de veelbelovende G. de Werdt en H. Huisken6, die door eerst genoemde op overtuigende wijze werd ge wonnen. Daarna zorgde A. Amial voor een verrassing door A. Akkermans gedecideerd te verslaan. De grote favoriet H. Roeters uit Ammerzoden en lid van de B.V. Pater noster uit 's-Bosch, had niet veel moeite met H. v. d. Berg en won met groot verschil. Tini van Eijk uit Vlijmen en lid van OBK, had het eerst niet gemakkelijk tegen de zeer vitale 72-jarige heer H. Huijbrechts uit 's-Bosch, maar won tenslotte met een prach tige slotserie van 30 car. Dat G. de Werdt uit Vught eveneens tot de grootste candi- datcn moet worden gerekend, bewees hij in zijn partij tegen A. Akkermans, die met groot verschil werd verslagen. H. Roeters won in de avonduren nog van H. Huiskens en de slotpartij tussen H. v. d. Berg en H. Huijbrechts eindigde in een zege voor laatst genoemde. De diverse uitslagen waren presenteert a.s. VRIJDAG en ZATERDAG om 8 uur ZONDAG om 6 en 8.30 uur Een gloednieuw avontuur van mooie vrouwen, valse dollars en gevaarlijke gangsters Eddie Constantine, Danik Patisson, Tilda Thamer in Humor en senstatie Het recept voor een zorgeloze avond vol spanning. 18 jaar MAANDAG en WOENSDAG om 8 uur Nicole Gourcel, Gaby Morlay, Fernand Ledoux en Robert Lamoureux in Een oervrolijke familiefilm voor iedereen van 8 tot tachtig jflar. Alle leeftijden SCHAKEN car. brt. gem. h.s. 125 35 3,57 15 150 35 4,28 18 150 33 4,54 34 103 33 3,12 12 119 38 3,13 18 150 23 6,52 28 127 39 3,25 20 150 39 3,04 19 150 25 '6,- 19 66 24 2,64 16 150 26 5,76 28 134 25 5,15 22 129 38 3,13 18 150 38 3,94 21 drie dagen is als volgt H Huiskens G de Werdt A Amial A Akkermans H v d Berg H Roeters H Huijbrechts T v Eijk G de Werdt A Akkermans H. Roeters H Huiskens H v d Berg H Huijbrechts part. car. brt. h.s. gem. pt. H Roeters 4 600 102 57 5,88 8 G de Werdt 4 600 119 22 5,04 8 T v Eijk 3 450 98 19 4,49 6 A Amial 3 325 92 34 3,96 2 H Huiskens 4 542 121 27 4,48 2 A Akkermans 4 451 113 31 3,49 2 H Huijbrechts 4 504 137 30 3,68 2 H v d Berg 4 440 130 21 3,38 0 JUNIORENIEUWS fiT'-- J A* te. Ook de junioren zullen a.s. zaterdag na een lange rustperiode weer in actie kunnen komen. Van de A-junioren hebben wij al menig succes kunnen vermelden en uit de standenlijst die wij hieronder weergeven, blijkt dat zij stevig aan de leiding staan. Naar wij menen te weten staat er voor de A-junioren voor komende zaterdag een uit wedstrijd op het programma en wel tegen OJC 7 in Rosmalen. Omdat deze jongens onder aan de ranglijst staan mag verwacht worden dat de Haarsteeg junioren ook za-. terdagmiddag nog wel ongeslagen zullen blijven. De ranglijst ziet er dan als volgt uit: Haarsteeg 5 10 10 0 0 20 Zwaluw 7 11 8 2 1 18 RKJVV 6 11 6 1 4 13 Den Dungen 4 11 6 0 5 12 OVH 5 10 5 1 4 11 St. M.-Gestel 4 12 4 2 6 10 OJC 7 11 2 3 6 7 Boxtel 6 10 2 2 6 6 VI. Boys 6 10 0 1 9 1 Eind 1959 was het geluk niet bepaald op de hand van „De Vrije Pion" in de com petitie van de N.-Brab. Schaakbond. Begin nov. werd gespeeld tegen de schaakclub Ze venbergen; de voorlopige uitslag was 4e5 in het nadeel van de Vrije Pion. De arbitra ge-partij werd remise verklaard, zodat Ze venbergen met 4^2 -5 Vz won. Op 23 nov. werd te Bergen op Zoom gespeeld tegen „Ende Despereert Nimmer". Na felle span- venbergen; de voorlopige uitslag was 4-5 De arbitrage partij van dhr. Kieboom stond gunstig en de Vrije Pion eiste winst. Bij de jaarwisseling berichtte de wedstrijdleider dat de partij voor De Vrije Pion gewonnen was verklaard, waardoor de uitslag 5Yz-AYz in ons voordeel werd. Beide uitslagen wijzen er op, dat er weinig verschil in speelsterkte is tussen de deelnemende verenigingen. Na het spelen van 3 wedstrijden waren er vier candidaten voor de eerste plaats, allen met evenveel wedstrijdpunten. Zaterdag 23 jan. 1960 werd te Capelle de strijd aangebonden tussen twee kanshebbers, nl. de Vrije Pion en Breda II. Deze teams hadden elkaar in 1958 al eens ontmoet; toen verloor de Vrije Pion met 6V£-3yi. De gasten misten hun le bordspeler wegens ziekte. Onze le bordspe ler kwam goedkoop aan een kostbaar punt (1-0). Het tweede bord vertoonde een franse partij. Heeft dit soort schaakpartijen de reputatie zeer avontuurlijk te verlopen, 't bracht de zwartspeler met voorzichtig spel een pion voordeel. Positioneel had de wit- speler de partij stevig in handen. Zwart ontwikkelde evenwel na afruil van stukken een machtige aanval en stevende regelrecht op de winst af. Bij de eindafwikkeling maak te hij echter een kardinale fout, die door onze speler als een drenkeling werd vast gegrepen. De Vrije Pionner bracht een vrije pion tot promotie en bracht een verloren partij tot winst. Het was een vrolijk ont waken uit een benauwde droom, 2-0. Het derde bord vertoonde een engelse opening. Merkwaardig, hoe de europese in tegratie bij de schakers wortel schiet. Onze speler manouvreerde met de zwarte stuk ken in de opening voorzichtig en kwam met een loper voorsprong en positioneel voor deel in het middenspel. Hij behield het ini tiatief en ontnam geleidelijk de witspeler alle bewegingsvrijheid. Als wits dame wordt aangevallen en deze niet meer is te redden, capituleert de tegenstander, 3-0. Aan 't 4e bord werd met de damepion geopend. De witspeler verzuimde de ont wikkeling van de damevleugel. Zwart ont wikkelde keurig, doch wachtte lang met de rochade. Hij verkreeg positioneel voordeel. Bij afwikkeling der stukken in het midden spel wist de gastspeler geraffineerd de dra den van het spel in de hand te houden; na afloop der afwikkeling bleek hij een toren te hebben buitgemaakt. Onze speler ging onverstoorbaar verder, een staaltje van hoog moreel. Ondanks achterstand wist hij met 6ubtiel spel een pion tot promotie te bren gen, waarna remise voor de witspeler een niet vermoed, doch verdiende eervolle uit slag werd (3V2-1/2).. Het vijfde bord liet een siciliaanse verdediging zien. Door se cuur spel van de zwartspeler ging'het mid denspel in gelijke stand in. Wit viel op een diagonaal staande dame en toren van zwart met de loper aan en won de kwaliteit. Het voordeel ontglipte wit niet meer, zwart werd geleidelijk tot opgave gedwongen. De Itali-, aanse leest bleek de zwartspeler niet te pas sen (3Jz-lVé). Aan het 6e bord werd een damepion-opening voorgeschoteld en volgde konings-irtdisch tegenspel. Beide spelers ris keerden niets. Na langdurige maneouvres, waarbij zowel pionnen als officieren vrijwel allen op het bord bleven, kwam het einde in vrijwel gelijk stand. De zwartspeler had een plus-pion, doch er was geen kijk op, dit in groter winst om te zetten. De hoogstaan de schaakpartij werd remise, 4-2. Aan het 7e bord werd met de konings pion geopend. De zwartspeler had 't in de opening niet gemakkelijk, doch wist in het middenspel een toren en een pion buit te maken. Toen bij een afwikkeling van stuk ken ook nog damesverlies voor wit volgde, gaf de tegenstander op, 5-2. Een ere-sa- luut voor deze uitermate sportieve tegen stander. Aan het 8e bord werd een konings gambiet gespeeld. De witspeler nam het ini tiatief en stond het niet meer af. De pion- nenketen op de damevleugel werd 6tukge-. speeld. Onze speler verkreeg twee vrije pi onnen. De gast zag het hopeloze van de strijd in en gaf de partij gewonnen, 6-2. Aan het 9e bord kwam het koningsgam biet eveneens op de proppen. Zwarts pion- nenstelling was in het middenspel ver te verkiezen boven wits stelling, wiens ko ningsvleugel was opengespceld. Er hleek toch geen winst uit te halen, er werd tot re mise besloten. Een gave partij van de zwart speler, 6 Vi 2 Vé. Het 10e bord vertoonde een damepion- opening. De zwartspeler bleef met ontwik keling in gebreke. Dat kan men zich niet veroorloven tegen een degelijke stellingbou wer als onze speler is. Geleidelijk werden voordeeltjes behaald en uitgebuit. In paniek stemming liet de zwartspeler zich een loper afhandig maken. Wit accepteerde alles dankbaar en gaf geen tegenpresentjes. Het resultaat was een verdiende overwinning, 7 Vz -2lZ.. De gedetailleerde uitslag wa6 De Vrije Pion - Breda II J Benschop - n.o. 1-0 C Quirijns - A P C Verton 1-0 W Goedhart - C Gijsbrechts 1-0 R v Dalen - M Kastenmiller Vz - Vz S Y Oerlemans - H Buchel 0-1 J Muis - H de Zwart Vz - Vz C H K Winterwerp - M van Boven 1-0 J Rosenbrand - J Mertens 1 - 0 W Kieboom - Th Egberts Vz - Yz H v Oversteeg - L Kolk 1-0 De Vrije Pion bleef in de running op de weg naar de eerste plaats in haar afdeling. Op 13 febr. 1960 wordt in het Stations koffiehuis te Capelle de laatste wedstrijd ge speeld tegen Ca'issa uit Gilze-Rijen, thans nog de koploper. Het zal er spannen. We mogen verwachten dat beide, teams, door drongen van het belang van deze wedstrijd, op het sterkst zullen uitkomen. De Vrije Pion verwacht dan één van haar sterkste spelers, die de laatste wedstrijd verstel^ moest laten gaan, weer opgesteld te zien. KINDEREN BRACHTEN VERKEER IN GEVAAR In de Julianastraat wist de automobilist de heer Verschuren door lyachtig remmen een groot ongeluk te voorkomen, toen een kind van de familie v. G. plotseling de rij-, weg opliep. Nu werd het kind slechts even geraakt, waarbij het enkele onbetekenende schaafwonden opliep. In de Benedenkerkstraat maakte opper wachtmeester v. Dieren van de Waspikse rijkspolitic met z'n motor een schuiver, toen hij door krachtig remmen het dochtertje van de fam. L. ternauwernood wist te vermijden. Ook in dit geval was het kind al spelend de rijweg opgelopen. De heer v. Dieren on dervond van zijn val geen nadelig letsel. UITREIKING EHBO-DIPLOMA'S. In een feestvergadering van de plaatse lijke EHBO-vereniging St. Jan, reikte bur gemeester van Erp aan 19 personen het EHBO-diploma uit. De vergadering werd geleid door de heer A. v. d. Wassenberg, voorzitter van St. Jan. In de loop van de avond verleende de voorzitter nog het woord aan dokter Wijffels, die het grote nut van de EHBO nog eens duidelijk onderstreepte. Voor het verdere verloop van de avond ver leende het orkest van de Notenkrakers haar medewerking. De namen van de geslaagden publiceerden wij al eerder. GESLAAGD le Rotterdam slaagde voor het diploma vertegenwoordiger de heer W. de Groot Az. GEGUND Het maken van een gewapende betonbrug met afsnijding van een gedeelte van de ri vier de Dommel en diverse straatwerk en omlegging in St. Oedenrode, is voor f 269.580 gegund aan de Gebr. Oome alh. ZANG EN TONEELAVOND. In de zaal van hotel Nieuwenhuizen ver zorgde het Raamsdonksveerse R.K. Gem. Koor een zang- en toneelavond. Onder lei ding van Jan Nollen gaf het koor een uit voering van een aantal zangnummers. Het programma omvatte weinig opzienbarends, maar de gezonde muzikaliteit van de heer Nollen maakte het luisteren tot een waar genot. Voor dit kleine koor was deze uit-, voering, vocaal en muzikaal zeker een niet geringe prestatie. Na het muzikale gedeelte werd er onder regie van de heer Kamp een opvoering ge geven van de klucht in een bedrijf: Schoon mama komt logeren. Ondanks vrij zwak spel in de meeste rollen, was de inhoud van deze komedie toch nog in staat de zaal te doen gieren. Hierna gaven de mannen van het koor o.l.v. de heer Nollen nog twee lichte werk jes ten beste. Enige versterking van de le tenoren had hier zeker geen kwaad gekund. Het laatste gedeelte van de avond werd verzorgd door de „Boereblaaskapel" van de harmonie St. Bavo, die er met 'n pittig stuk muziek de stemming tot 't laatst toe inhield. JAARVERGADERING K.O.B. De K.O.B. St. Geertruidenberg hield in zaal Huis ten Deijl haar jaarvergadering. Op deze bijeenkomst waren aanwezig de geestelijk adviseur van de diocesane bond, de eerw. heer van Hooydonk en de voorzit ter van deze bond de heer Musters. Beiden voerden het woord en.zeiden verrast te zijn over de bloeiende afdeiing die in zo korte tijd gesticht was. De heer G. Otten en mej. G. Verhoeven werden als bestuurslid herkozen, terwijl de heer Weterings als nieuw bestuurslid met meerderheid van stemmen werd gekozen. Na de vergadering gaf Pater Suasso de Li ma de Prado een zeer interessante lezing met lichtbeelden en een kleurenfilm over Worstelend Afrika. j DAT IS DE SPAR! W. dubbel zegels dus 32 ctvoorU! 150 gram 63 26 zegels, 13 ct voordeelt 500 gram 12O 48 zegels, 24 ct voordeel! 500 gram 98 40 zegels, 20 ct voordeel! 250 gram 162 -142 -10% Sparkoffie Gusta Real de fijne dessertkoffie zak 250 gram 190-io% Poederkoffie busje 50 gram 205 -10% Sparthee 100 gram 108-90-7O 10% Biskwies 250 gram 39 -10% Hoesttablettèn 100 gram 29-10% Vele soorten fijne groenten in blik altijd met 20% korting 250 gram 72 - io%

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 10