waaLwijkse en UnqstRAAtse couRAnt DRUNEN WASPIK Gemeenteraad Waspik Uit tie Langstraat Verschrikkelijk lage prijzen schRikkeljaAR-OpRUiminCj VCRWiel'S leöeRwaRenhuis Sprang-Capelle STASSAR is SERVICE «w NOG STEEDS Filmjournaal Carnaval. Woensdagavond kwam de raad van elf in Hotel Royal in verga dering bijeen. Op deze bijeen komst werd besloten om ook in 1900 het carnaval op een goede en gepaste manier te vieren. Er werd op deze bij een kom,st ook reeds een voorlopig programma vastgesteld, dat in grote trekken overeenkomt met het program ma van het vorige jaar. Op car navalszondag zich met groot ver toon Prins Carnaval worden in gehaald. 's Avonds is er in de meeste café's en gelegenheden carnavalsbal en op maandag zal de gebruikelijke kinderoptocht worden gehouden. Natuurlijk is er ook een hofkapel. Mina komt weer op haar voetstuk, kortom, Prins Carnaval zal 3 dagen lang in Drunen weer de scepter zwaai en over Duin, Dwerg en Scheet. Agenda. Vrijdag 29 januari. 4.30 uur Drunense balletschool Hoge Braken. 8 uur oefenavond EHBO in r.k. Huishoudschool. 8 uur repetitie Cantabile zaal Elshout. 8 uur sociale cursus RKJB. Repetitie toneel van culturele kring, zaal H. v. Delft. Zaterdag 30 januari. 8 uur kaartavond BOS, hotel Royal. 8 uur film „Gravin Maritza' Hoge Braken, alle leeftijden. Zondag 31 januari. 11.15 uur r.k. bibliotheek Ho ge Braken. it.30 uur repetitie harmonie Beatrix, zaal H. v. Delft. 11.30 uur repetitie harmonie De Volharding, zaal Elshout. 2.30 uur DVC 2—OSS 2 5 uur „De Wraak van Robin Hood" 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur concert culturele kring Hoge Braken. KOMT DAT ZIEN ZEGT HET VOORT I Capelle Sprang i i: i i'. i.LHÜ! H3WV* M" rTV u Begroting goedgekeurd Bevolking Politiezorg Bouwaktiviteit Onderwijs Heusden Jeugdwerk-sport Maatschappelijke Zorg Raamsdonk In Algiers is de toestand op 't ogenblik hetzelfde, maar de Mohammedanen beginnen zich tegen de muiters te keren. De Gaulle blijft op z'n standpunt en de opperbevelhebber in Algiers zegt het doel der revolutie te steunen. Het vertrouwvol beraad der vakorganisaties van werknemers en werkgevers uit het vervoers bedrijf, woensdagmiddag met de regering gehouden, werd een succes en zaterdag wordt het of ficieel overleg vootgezet. De wilde stakingen zijn intus sen voorbij Deze worden uit drukkelijk afgekeurd, omdat ze nu en in de toekomst het georga niseerd overleg in gevaar bren- gen. Bij de onderhandelingen zal 't eerst gaan over de lonen en daar na over de tarieven. VRIJDAG 29 JANUARI 1960 83e JAARGANG No. 8 De tcho VAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: i „Echo' ZONDAGDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen Dienst: Dr. Verhaak. VERGADERING DE PARELVISSERS. De visclub De Parelvissers hield zaterdag in café H. van Delft een algemene leden vergadering. De visclub De Parelvissers viert dit jaar haar eerste lustrum en de voorzitter gaf aan het begin van deze ver gadering dan ook een overzicht van de pres taties van de eerste vijf jaar. Het ledental steeg in deze vijf jaar tot ruim 200, waarvan 96 junioren. De vereniging heeft ruim twee km viswater in pacht plus de kamperswiel. Door de voorzitter werden ook plannen bekend gemaakt omtrent de lustrumviering. Verder maakte de voorzitter nog bekend dat er plannen bestaan om te komen tot een vissersbond voor alle vissersverenigingen uit de omtrek, met het doel in de gehele streek vrij te kunnen vissen. Uit de vergadering gingen echter stemmen op om het meer in eigen kring te houden. S. H. J. A.s. zondag zal door een groep senioren van SHJ worden deelgenomen aan de club kampioenschappen voor de kring s-Bosch. Deze wedstrijden worden gehouden in Waalwijk. CONCERT KULTURELE KRING. De tweede avond die de Kulturele Kring Drunen-Elshout dit seizoen heeft staat ge heel in het teken van de kulturele zelfwerk zaamheid. Door leden van de Drunense en Elshoutse muziek- en zangverenigingen zal n.l. a.s. zondagavond in de grote zaal van de Hoge Braken, met medewerking van en kele solisten, een concert worden gegeven. Het geheel o.l.v. J. Lombarts uit Drunen. De solistische medewerking wordt gegeven door Heieen Verkley, sopraan, Anne Maas, alt, Jan Jansen, tenor en Joep Langenhoff, bas. Ook treden deze avond enkele Drunen se solisten op, o.a. Frans v. d. Hoven en Rini de Wit, piano, Jacq Merkx, clarinet, Tonny Merkx, tuba, Gerard IJpelaar, cla rinet en Martien Stiphout, tuba. De voornaamste werken van deze avond zijn de Missa Brevis in C van W. A. Mo zart voor 4 solo stemmen, gemengd koor en blazers ensemble, en Psalm 150 van Cesar Franck. Verder vermeld het programma: Allegro uit de sonate K V 332 van Mozart en de Wals opus 34 no. 1 van Fr. Chopin, beide voor piano, en verder enkele werken van Cimarosa, Weber en Rogister. Het initiatief voor deze avond is inder tijd uitgegaan van de Kulturele Kring, on der wiens ausperciën deze avond ook wordt gegeven. Het initiatief van de Kulturele Kring is echter indertijd door de Drunense en Elshoutse muziek- en zangverenigingen met veel enthousiasmee over genomen, zo-, dat men deze avond in het algemeen met zeer veel belangstelling tegemoet ziet. Het geheel staat onder leiding van J. Lombarts, terwijl ook Joh. Verhoeven bij het instu deren van de solo partijen zijn medewer king heeft gegeven. in de sensationele ,GRAFIN MARITZA' De liefhebbers van operettemuziek zegt bovenstaande titel al genoeg, want zij zullen ongetwijfeld bekend zijn met tal van char mante en vloeiende melodieën uit Emmerich Kalman's gelijknamige operette. De hoofd rol in deze Duitse film wordt vertolkt door de beroemde tenor Rudolf Schock, die daarbij wordt geassisteerd door de char mante Christine Görner als Maritza, Rena- te Ewert als Lisa, de dansende tweeling zusjes Kessler en door Hans Moser. Het is een vrolijk, pittig en romantisch verhaal met de nodige misverstanden, die tenslotte tot ieders tevredenheid worden opgelost. Een prettige film, waaraan men veel ge noegen beleeft. Toegang alle leeftijden. Zaterdag en woensdag 8 uur. „WRAAK DER GEUZEN" Een spectaculair verhaal uit de riddertijd, dat zich afspeelt in het jaar 1214 in het rumoerige Engeland. Hoofdpersoon is de zoon van de beroemde Robin Hood, even eens Robin geheten. Zijn tegenspeler is ko ning John, de opvolger van de beroemde koning Richard en een nietsnut. John wil zich op Richard en de inmiddels overleden Robin Hood sr. wreken, omdat zij de oor zaak zijn geweest van zijn jarenlange ver banning. Alle aanslagen, welke hij echter pleegt op het leven van de jonge Robin, mislukken. John begaat echter de domheid het hele volk en vele vooraanstaande edelen tegen zich in het harnas te jagen. Hij moet tenslotte dan ook het hoofd buigen en wordt gedwongen de beroemde Magna Charta te ondertekenen. En ook nu weer is het hu welijk de beloning voor alle moed en durf in vele warme avonturen: Robin trouwt met de lieftallige Marianne, de pupil van de koning, die hem zo dapper heeft terzijde gestaan. Toegang 14 jaar. Zondag 5 uur. MUTATIE IN LIPSBEDRIJF Op 7 febr. a.s. zal de heer Ch. H. Noord hoorn Boelen afscheid nemen van de N.V. Lips alhier als chef van de afd. Publiciteit en Efficiëncy. De heer Noordhoorn Boelen heeft een functie aanvaard bij het Eerste Ned. Bedrijfsadviesbureau. Met ingang van genoemde datum zal de afd. Publiciteit van de N.V. Lips worden geleid door dr heer J. de Vrieze. van De wonderlijkste koopjes in HANDSCHOENEN - DAMESTASSEN - PARAPLUIES REISTASSEN - SCHOOL- en ACTETASSEN - KOFFERS FIETSTASSEN - PORTEMONNAIES - PORTEFEUILLES ÉTUI'S - BOODSCHAPTASSEN - NÉCESSAIRES plus tientallen andere FIJNE LEDERWAREN en REISARTIKELEN. den. Ook deze functionaris werd dank ge bracht voor het vele werk voor de vereni ging verricht. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden de heren Treffers, Mole- graaf en van Willigenburg bij acclamatie herbenoemd, die zich deze herbenoeming lieten welgevallen. Bij de bespreking van de te organiseren feestelijkheden in 1960 werd besloten con tact op te nemen met de hoofden der secho len en te trachten met Koninginnedag weer een kinderaubade te doen brengen voor het gemeentehuis, een kinderoptocht te organi seren, terwijl in de namiddag voor de jeugd filmvoorstellingen zullen plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling evenals vorige jaren de dodenherdenking te organiseren, terwijl voor 5 mei aan een concert wordt gedacht. Voor het zomerfeest zal evenals zulks de laatste jaren het geval was, wederom con tact worden opgenomen met de Oranjever eniging van Vrijhoeve. Met een dankwoord voor de prettige sa-, menkomst sloot de voorzitter de geanni- meerde jaarvergadering. BAZAR EXCELSIOR. In het kader van het 75-jarig bestaan van de Chr. Gemengde Zangvereniging Ex celsior alhier zal op vrijdag 5, zaterdag 6 en maandag 8 februari a.s. in het gebouw van de Chr. Volksbond een bazar ten bate van deze vereniging worden georganiseerd. Een comité legt momenteel de laatste hand aan de voorbereidingen. Een groot aantal attracties zal de bezar aantrekkelijk maken. Op de laatste bazaravond zal ook de trek king plaats vinden van de grote verloting, met als hoofdprijs een televisietoestel. waarvan de bewoners uit eigen plaats pro- centsgewijze sterk toeneemt. Aan het einde van zijn nieuwjaarsrede bracht burgemeester Van Erp dank aan de wethouders, de leden van de raad, de amb tenaren en werklieden, aan de brandweer en het politiekorps. Moge zij die aan de gemeentelijke huis houding werken de nodige levensruimte krijgen in de zin van steun van ouderen en wijzeren, van lichamen als Provinciaal be stuur e.d. en in hun werk steeds de nodige gemenzaamheid ondervinden. Moge God ons werk zegenen, opdat deze huishouding, die een groot bedrijf aan het worden is en die voor ons zo belangrijk is, zal groeien en gedijen. A.S. ZONDAG PRINSENBAL. In een vergadering van de Raad van Elf van de Carnavalsvereniging De Maonen- blussers, werd o.m. de Prins-carnaval 1960 gekozen. Zondag a.s., tijdens een gecostu- meerd Pijinsenbal in café De Statie, zal deze keuze worden bekend gemaakt en zal de nieuwe Prins aan carnavalvierend Waspik worden voorgesteld. Dit bal is toegankelijk voor allen die bij een van de zes plaatselijke carnavalsverenigingen zijn aangesloten. Voorts zal er op deze avond een keuze worden gemaakt uit de carnavalsliederen die hiertoe tijdens dit bal naar voren worden gebracht. Voorts besprak de Raad van Elf enkele algemene kwesties die moeten bijdra gen tot het welslagen van het aanstaande carnavalsfeest in Waspik. SOLO-TONEEL. SPAARKAS. De spaarkas-vereniging „Vele kleintjes maken een grote", gevestigd in café „De Witte Brug", alhier, hield op zaterdag 23 januari een vergadering. iïl5É£2LÜ- OM'TIS DOKTERSDIENST Zaterdag en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuyn worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, telef. 04167 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 31 JANUARI 1960 Ned. Hcrv. Kerk 9.30 en 2.30 uur de Weled. heer Begeer uit Tilburg; extra collecte voor de Evan gelisatie te Tilburg. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING JULIANA. Onder leiding van voorzitter W. J. van Willigenburg kwam de Oranjevereniging Juliana alhier j.l. woensdagavond in het ge bouw van de Chr. Volksbond in jaarverga dering bijeen. De belangstelling van de zij de der leden was weer uiterst gering. In een kort openingswoord heette de neer van Willigenburg de aanwezigen welkom en wenste hen nog een gelukkig en voorspoe dig 1960. Hij sprak verder de hoop uit dat de Oranjevereniging weer dezelfde mede werking van de leden en donateurs zou mo gen ondervinden als voorheen en dat de te organiseren feestelijkheden zouden mogen slagen. Na kennisgeving van enkele ingekomen stukken, waaronder een dankbetuiging met toezegging van medewerking bij eventuele feestelijkheden van het fanfarecorps Sirena, werden door de secretaris de heer G. Vos, de notulen gelezen en het jaarverslag over het afgelopen jaar uitgebracht. In zijn goed verzorgd verslag liet de secretaris de acti viteiten van het afgelopen jaar de revue passeren en kon met dank gewagen van de uitstekende samenwerking met de Oranje vereniging van Vrijhoeve. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn werk, waarna de penningmeester de heer M. Treffers het financieel verslag uitbracht. Het boekjaar sloot met een klein nadelig saldo. Boeken en bescheiden waren door de heren Broeks en van Drunen nagezien en in orde bevon- In de woensdag jl. gehouden vergadering van de raad der gemeente Waspik is de begroting voor 1960 goedgekeurd. Voor wat de gewone dienst betreft is zij te stellen op f 747.673,17 aan inkomsten en uitgaven, waarbij een tekort is geraamd van f 38.933,81. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten een bedrag van f 2.166.423,03 en aan uitgaven f 2 455.686,02, een nadelig saldo dus van f 289.262,99. De bemerkingen van de commissie, be last met het onderzoek en bestaande uit de heren A. v. d. Broek, J. van Dongen, W. Savelkouls en W. Zijlmans werden door Burgemeester en wethouders weerlegd. De begroting van de Gemeentelijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg gaf de commissie geen aanleiding tot het maken van bemerkingen, zodat ook deze ongewij zigd werd goedgekeurd. Voor de gewone dienst worden hier aan inkomsten en uitgaven geraamd f 36.236,82. De cijfers van de kapitaaldienst geven resp. f 1212,31 en f 250.-. Bij de aanvang van deze vergadering gaf burgemeester Van Erp een overzicht van het afgelopen jaar en ont vouwde tevens enkele plannen voor 1960. Uit het uittreksel van het bevolkingsregis ter bleek het totaal aantal inwoners op 31 dec. 1959 e bedragen 3581, hetgeen een achteruitgang betekent van 11 personen. Het geboorteoverschot bedraagt 54. Hiertegen over staat echter een negatief vestigingsover schot van 65. Volgens de laatste wetenschap pelijke berekeningen zou onze gemeente in 1970 een inwonertal van 3800 moeten be reiken. Indien geen speciale maatregelen kunnen worden getroffen, aldus burgemees ter van Erp, zal dit getal nooit bereikt wor den. In 1930 immers bedroeg het aantal inwoners 3510, in 1954 3570 en thans 3581. Met voldoening kon de burgemeester vaststellen dat het aantal overtredingen sterk was teruggelopen. Slechts één inbraak bij nacht werd gerapporteerd. Verder 4 dief stallen, 9 misdrijven, 195 verkeersovertre dingen (252 in 1958), 7 overtredingen van de gemeentewet (23 in 1958), 278 kleine overtredingen (355 in 1958), 2 ongelukken met dodelijke afloop, 7 met lichamelijk let sel tengevolge hebbend, 18 verkeersongeval len en 2 branden. In dit verband toonde de burgemeester zich verheugd dat de raad on langs op een voorstel van B. en W. in staat kon worden gesteld tot aankoop van nieuw materiaal voor de brandweer over te gaan. In 1959 werden 71 bouwvergunningen aangevraagd, waarvan er 51 werden ver leend en nog 15 in behandeling zijn, terwijl er 5 werden ingetrokken.. 18 verzoeken tot onbewoonbaarverklaring werden ingediend; 4 konden worden ont ruimd, waarvan 2 gesloopt. Thans staan er nog 21 onbewoonbaar verklaarde woningen, waarvan er nog 14 worden bewoond. Er werden gebouwd 6 premie woningen, 3 met steun uit het Terlingenfonds, 1 kleuterschool, 1 jeugdgebouw, 11 gebouwen voor handel en industrie, 8 tuinderskassen en 15 schuren (gezamenlijk bedrag f 60.000. - Er is duidelijk gebleken dat kleine ge meenten als Waspik voor de volkshuisves ting een oplossing moeten zoeken in de par- ticulierbouw. Bij de provinciale verdeling immers wordt ons steeds een veel te gering aantal woningen toegewezen. Als men de lijst van krotwoningen overziet en nagaat welke huizen tussen nu en 5 jaar zouden moeten worden afgebroken, dan vraagt men zich af hoe men door de ergste gevallen heen moet komen. Speciale maatregelen zouden kunnen moeten worden toegepast om een meer doelmatige bewoning te bevor deren. De bevolking onze gemeente is voor het grootste gedeelte aangewezen op werk gelegenheid buiten de gemeente. Het eldere werken en het slecht gehuisvest zijn hier, heeft vertrek uit de plaats tot gevolg. Toch is een pendel op zo'n kore afstand geen so ciaal kwaad en hoeft op zich dus geen ver trek uit eigen plaats in te houden. Dat dit toch gebeurt is erg jammer. Wij zullen dus moeten streven naar meer werkgelegenheid, waardoor de woongelegenheid ook groter wordt. Er schijnen op dit gebied momenteel enkele gunstige vooruitzichten te zijn. In dit kader pleitte burgemeester Van Erp voor een ruimere medewerking bij aankoop van grond door de gemeente. Steeds staat hierbij immers het algemeen belang op de voorgrond (huizenbouw of industrievesti ging. Mogen wij dan niet de goede mening die wij hierbij hebben zonder meer verwach ten bij hen waarmee wij hiervoor in kontakt komen? Voor het kleuteronderwijs werd in Was- pik-Boven een nieuwe school gebouwd, ter wijl ook het VGLO door verbouwing aan een betere huisvesting kon worden gehol pen. De bouw van een nieuwe meisjesschool kan dit jaar worden gerealiseerd. Onder auspiciën van het Comité Ars in Vita zal op vrijdag a.s. in het gemeen schapshuis te Waspik Boven optreden dhr. J. v. d. Ven uit Meerssen. Deze voordrachts kunstenaar brengt zowel proza als poëzie in solo-toneel. Het programma vermeldt o.m. Elckerlyc in moderne Ned. poëzie en frag menten uit de Driekoningentriptiek van Fe lix Timmermans. Aanvang half 8. 's Middags zal de heer v. d. Ven optreden voor de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen en het VGLO met o.a. Jozef in Dothan en kortere werken van G. Bo- mans en F. Timmermans. HARMONIE NAAR WAALWIJK. De harmonie Volksvlijt en Volksvermaak zal a.s. zaterdag tesamen met de harmonie St. Crispijn in Waalwijk, in zaal Thalia een concert geven. Het gedeelte voor de pauze zal worden uitgevoerd door de Waspikse harmonie onder leiding van de heer Chr. Kuijten. Programma: B.B. and C.F., mars van Hume; Un dine Pallet, Lortzing; New Orleans, M. Boekei; Peter Schmoll, duet v. Weber en Arromanches van Ney. 't Gedeelte na de pauze wordt verzorgd door St. Cris pijn, dat onder leiding staat van de heer Duyvelaar. CULTURELE WEDSTRIJD. Zaterdag 30 jan. a.s. zal er in de zaal van dhr. Nieuwenhuizen te Raamsdonk een culturele wedstrijd worden gehouden door leden van de RKJB en de RKBB uit de zgn. kleine kring. Hiertoe behoren de ver enigingen van Waspik, Raamsdonk, R'vecr en Geertruidenberg. De wedstrijden begin nen 's middags om half 2, terwijl 's avonds de prijswinnaars nogmaals zullen optreden voor de genodigden. In de jury hebben zit ting de culturele adviseurs van de kringen Breda en Den Bosch, resp. de heren Diep straten en Lammers, mej. G. Konings uit Raamsdonk, burgemeester L. van Erp uit Waspik en dhr. A. v. Onzenoort uit G'berg. De boeren en boerinnen zullen zich aan hovengenoemde jury onderwerpen in spre ken in het openbaar en in declameren. Een koortje van de afd. Waspik, onder leiding van Pater Guilielmus zal ter opluis^ring enkele nummertjes ten gehore brengen. VOLLEYBAL. De volleybalvereniging Atak speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen Cracovia uit Breda. De vereniging Cracovia bestaat uit oud-Polen, die na de twegde wereldoor log in Nederland bleven en hier ook de Ne derlandse nationaliteit verkregen. De trainer van Atak, de heer Urbaniak, maakte enkele jaren geleden deel uit van dit team dat in de hoofdklasse, v d. Ned. Bond uitkwam. Ondanks het feit dat Cracovia zich technisch de meerdere toonde wist Atak na een boeiende strijd een 1-3 overwinning te behalen. Zaterdag a.s. staan er voor onze volley ballers twee wedstrijden op het programma. In Tilburg zullen dan worden gespeeld: Atak 1—Olympia; Atak 2-Team Work. BRANDJES. Twee dagen achtereen werd Heusden op geschrikt door brandalarm. Maandagmorgen was het de serene van de Verolmc Scheeps werf Heusden N.V., welke brandalarm gaf. Het bleek dat brand was ontstaan door kort sluiting in een der bedrijfskantoren. Met schuimblussers kon men het vuur niet te baas, zodat de bedrijfsbrandweer werd ge alarmeerd. De Heusdense vrijwillige brand weer was ook spoedig ter plaatse, doch be hoefde geen assistentie meer te verlenen, daar de goed uitgeruste en bekwame be drijfsbrandweer van de scheepswerf het vuur inmiddels geblust had. Enkele kantoren liepen brand- en/of waterschade op. Dinsdagmorgen werd de Heusdense vrij willige brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje in het woonhuis van de heer Dekker op de Vismarkt. Hoewel spoedig ter plaats, was hier ook geen assistentie meer nodig, daar de bewoners, geholpen door buurtbewoners het vuur wisten te bedwin gen. Speciaal voor UW BRIL! Het jeugdwerk in onze gemeente maakt een belangrijke opbloei door, waarvoor de blokhut in Waspik Beneden tot stand kwam, en het gemeenschapshuis te Waspik-Boven een goed onderdak bleek. Wat de sport betreft bleek het nog steeds niet mogelijk de plannen van de sportvelden voor de voetbalclub te realiseren. Om zijn grote urgentie heeft dit echter de volle aan dacht. Voor de korfbalclub kwam wel een veld tot stand. In dit teken was 1959 voor Waspik een zeer belangrijk jaar omdat voor het eerst een maatschappelijk werkster haar intrede deed. Dit werk zal in samenwerking met het particulier initiatief nog sterk uitgroeien. Verder releveerde de burgemeester de officiële opening van het bejaardentehuis BRAND. Bij het starten van zijn motor veroorzaak te de heer A. H. Smits brand in een schuur tje aan zijn woning in de Rector Gelissen- straat. De geallarmeerde brandweer wist de brand tot genoemde ruimte te localiseren, maar kon niet voorkomen dat het houten schuurtje tot de grond afbrandde. De motor die bij het starten in brand vloog werd to taal vernield. Verder gingen o.a. nog een fiets en een step bij de brand verloren. Een bromfiets kon nog worden gered. Van de vogels die in het schuurtje waren geborgen, wisten de meesten te ontsnappen. Enkele kwamen in de vlammen om. B.B. OEFENAVOND. In hotel Montens gaf de heer Bijvoet van de Kring N.-Brabant III een instructie- avond aan de leden van de plaatselijke B.B. Vanaf heden zullen voor de BB-ers een aan tal wekelijkse instructie-avonden worden ge houden, welke onder leiding zullen staan van de heer Cortvriend uit Oisterwijk. Za terdag a.s. zullen de Blokploegen en de Mo biele Reddingsploegen onder leiding van het Hoofd der Zelfbescherming, de heer Th. de Graauw, een vaardigheidsproef bijwonen in Drunen. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 31 jan. als volgt: 9.30 uur Ds. Kortleven uit Klundert en 14,30 uur Ds. Verploeg uit Waspik. OFFICIËLE OPENING GYMNASTIEKGEBOUW. Dinsdag 26 jan. j.l. werd des voorm. om half 12 't gymnastiekgebouw aan de Hcrpt- sestraat alhier officieel door burgemeeser A. van Delft geopend. In zijn openingstoespraak deelde de bur gemeester mede dat het aanvankelijk de be doeling was geweest dit gebouw zodanig in te richten dat het zowel als gymnastiekge bouw zowel als voor verenigingsgebouw ge bruikt zou kunnen worden. Van hoger hand was hiertoe echter geen toestemming ver kregen. Spreker bracht dank aan de aanne mer de fa. Nieuwkoop uit Heesbeen en aan alle onderaannemers, voor de keurige al- werking van dit gebouw. Speciaal bracht spr. dank aan de architect dhr. H. Baayens, onder wiens vaardige hand dit keurige bouw werk tot stand kwam. Verder raden als spreker op de heer Tim- mers, afgev. van de Inspectie van het l.o., de heer Takse, inspecteur van het l.o. was zelf verhinderd, de Z.E. heer Pastoor Drs. W. Kolstcren namens het R.K. schoolbe stuur, de heer D. J. Hus, hoofd o.l. school, de heer J. v. d Broek, hoofd r.k. jongens school en het hoofd van de ulo-school de heer P. v. Marlen. Allen brachten dank aan het gemeentebestuur voor het totstandko men van dit zo lang begeerde gebouw. De heer Hus begon zijn toespraak dan ook met het gezegde: Lang gewacht en stilgezwegen, niet gedacht en toch gekregen. Het nieuwe gymnastieklokaal is zeer mo dern ingericht en voorzien van prachtige werktuigen. In de gymnastiekzaal kunnen tevens het korfbal en het volleybal beoefend worden. Na afloop werd een koffietafel aan geboden in het Werfhotcl. OOSTERHOUTSE NACHTEGALEN. Op de musenklas die door rector Fick van de Oosterhoutsc Nachtegalen in Was pik werd opgericht, zijn ook 'n zestal jon gens van ons dorp toegelaten. Twee jongens n.l. Bert Vissers en Joop Fens werden zon der verdere voorbereiding toegelaten tot 't koor der Nachtegalen. COLLECTE VOOR DE GETROFFENEN IN TUINDORP - OOSTZAAN. Einde dezer week zal door het Vrouwe lijk Vrijwillig Hulpcorps onder leiding der plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis een huis- en huiscollecte worden ge houden ten behoeve van hen, die getroffen zijn door de overstroming in Tuindorp- Oostzaan. Afdracht dezer gelden zal geheel geschieden aan het rampenfonds. Moge de ingezetenen dezer gemeente de ze collecte tot een groot succes maken.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13