wAAtwijkse en UnqstRAAtse couRAnt WAALWIJK BINNEN- EN BUITENLAND VLIJMEN Uit de Langstraat KINDJE VERWACHT Snuif en wrijf Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 30 en zondag 31 januari Arts Dr. van Rooij. Apotheek Geers. Drogisterij MIOCH Tel. 3071, Grotestraat 327. Waalwijk N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 31 januari 1960. 10 uur: Cand. J. Bezemer, vi caris te Lisse. 18.30 uur: Ds. L. Schellevis. Jeugddienst met medewerking van Jeugdkoor en Kerkkoor. On derwerp: „Met een korreltje zout?" N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 31 januari 1960. 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Zondag 31 januari 1960. 9 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Heilig Avondmaal. ALGEMENE VERGADERING R.K. ONDERWIJZERSBOND. De algemene vergadering van de r.k. Onderwijzersbond afde ling Waalwijk, die per abuis door ons op 22 jan. was aange kondigd, zal hedenavond worden gehouden in Hotel Verwiel. Bij de bestuursverkiezing stelt het bestuurslid A. v. d. Wiel zich herkiesbaar. Daarnaast zal moe ten worden voorzien in de vaca ture van mej. J. Vissers. Ook stelt het bestuur zich voor we derom een kleuterleidster te kie zen. Pater Suasso de Lima de Pra- do w.p. zal na de huishoudelijke vergadering een lezing houden over „Worstelend Afrika", die met lichtbeelden zal worden toe gelicht. UITZONDERLIJKE TONEEL AVOND BIJ KUNSTKRING. Het programma van de Waal wij kse Kunstkring vermeldt voor 11 febr. a.s. een heel bijzondere toneelavond. Door H.Z.T. „En semble" zal dan namelijk ge bracht worden de comedie in twee bedrijven zes taferelen „Kent U de Melkweg" van Karl Wittlinger. Het is een uiter mate boeiend en knap stuk, dat evenwel toch tot uiteenlopende waarderingen aanleiding zal ge ven. Het is een modern stuk, dat geheel afwijkt van het gebruike lijke repertoire, met een bezet ting van slechts twee spelers, in dit geval Kees Brusse en Lo van Hensbergen. De regie is in han den van Mieke Verstraeten en de vertaling is van Alfred Pleiter. De pers heeft zich unaniem uitgeput in loftuitingen over dit stuk en over het voortreffelijke spel van de beide acteurs. St. AMBROSIUSGILDE HULDIG DE DIAMANTEN JUBILARIS. Op zondag 25 jan. 1960 hield het St. Ambrosiusgilde een speci ale feestvergadering in de prach tig versierde zaal van het gilde- huis, café 't Vosje. Na de opening werden de no tulen voorgelezen en met dank aan de secretaris goedgekeurd. Vervolgens werden in kort be stek de verschillende agendapun ten afgewerkt, waarna men aan het hoogtepunt van deze verga dering kwam. Na een korte inleiding werd door de secretaris, de heer L. van Huiten, het woord gericht tot de jubilerende hoofdman, de heer A. J. v. Huiten. Spreker wenste de jubilaris geluk niet alleen met het unicum van het 60-jarig lid maatschap als gildebroeder, maar tevens met de door hem ontvan gen koninklijke onderscheiding. Spr. noemde het een bijzondere eer voor het gilde, reeds twee be stuursleden in zijn midden te hebben, die met deze eremedaille begiftigd waren. Hij schetste ver der de grote verdiensten, welke de heer v. Huiten zowel op cultu reel als maatschappelijk terrein had verworven en noemde de mo rele en financiële steun, die de heer v. Huiten steeds aan het gil de gegeven heeft, van onschat bare waarde. Wat de jubilaris in die 60 jaren voor het gilde heeft gedaan, is alleen aan de oudere leden bekend, maar wij allen be seffen, dat door zijn stuwende kracht het gilde geworden is tot een gilde dat overal gezien mag worden. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat het gilde nog zeer vele jaren van zijn ruime er varing en kundige leiding de vruchten zou mogen plukken. Vervolgens vroeg Deken Wou ter Pullens het woord. Deken Pullens haalde bijzondere voor vallen aan die hem hekend wa ren, waarin de heer van Huiten een zeer belangrijke rol had ge speeld, voorvallen die typerend waren voor zijn persoon en waar in naast echte gezonde Brabantse humor ook de zo bijzondere gil- degecst naar voren kwam; voor vallen die getuigden van meele ven met het wel en wee van zijn gildebroeders. Hij was altijd be reid iedereen met raad en daad bij te staan. Niettegenstaande z'n superioriteit als hoofdman is hij steeds eenvoudig gildebroeder gebleven met een warm hart en een onuitputtelijke humor. Hij noemde de heer v. Huiten een perfect bestuurder en een loyaal gildebroeder en besloot met de wens uit te spreken, dat het de jubilaris gegeven moge zijn nog zeer vele jaren in goede gezond heid deze koninklijke onderschei ding te mogen dragen. Hierna dankte de jubilaris de beide sprekers in kernachtige be woordingen en nodigde de gilde- broeders uil dit maar eens fees telijk te vieren. Daar de stem ming er reeds goed in zat, werd deze vergadering tot laat in de middag voortgezet, waarna ieder zeer voldaan huiswaarts keerde. Tot 6 februari Valmeline regenjas met 20°/0 korting muziek ongetwijfeld veel te bie den heeft. De juiste samenstelling van 't programma luidt „Volksvlijt en Volksvermaak" 1. B.B. and C.F.-mars Ord Ilume 2. New Orleans, ouverture M. Boekei 3. Undine Ballet A. Lortzing-arr. Stalmeicr 4. Peter Schinoll, ouverture von Weber-arr. Meyns 5. Arromanches-mars A. Kelly Pauze. „St. Crispijn" 1. Musketiers-mars E. Lüthold 2. Ouverture „Raymond" Thomas-arr. Stalmeicr 3. La Caisse a Jouets P. Desprey 4. La Cóte d'Azur, ouverture E. Fulling 5. In Vrijheid, mars C. Cori B.B.A. STAAKTE. Bedrijfsleven ondervond weinig stagnatie reizend publick geïsoleerd. De 24 uur-proteststaking van het B.B.A.-personeel, waartoe dinsdagnacht in een bewogen vergadering werd besloten en waarbij men geen goed woord over had voor de door de rege ring gevoerde loonpolitiek, heeft op het Langstraatse leven slechts een beperkte invloed gehad. Deze staking in 't zo kwetsbare Lang straatse vervoerswezen heeft de gang van zaken in het bedrijfsle ven niet ernstig kunnen versto ren en ook aan het verkeersbeeld van was nauwelijks te merken dat er geen bussen reden. Het meest ge dupeerd was nog het gewone rei zend publiek, dat een dag geïso leerd heeft gezeten en dat plotse ling het gemis van een treinver binding in de Langstraat heel sterk gevoeld heeft. Over het al gemeen heeft men zich echter uitstekend op andere wijze weten te behelpen, waarbij het rijwiel dank zij het zachte weer een gro te rol speelde. Het bedrijfsleven heeft over 't geheel genomen weinig hinder ondervonden van deze staking. Na de slakingen elders in 't land was men min of meer voorbereid op deze stap van het B.B.A.-per- soneel en kon men woensdag morgen tijdig eigen vervoer of particuliere busondernemingen inschakelen. Uiteraard was er al les hij elkaar wel een behoorlijk aantal verleturen, temeer omdat men het veraf wonende personeel weer tijdig thuis moest brengen, maar van belangrijke stagnaties in het bedrijfsleven kan toch niet worden gesproken. In Waalwijk, de Langstraatse gemeente met de grootste pendel, kon het werk normaal doorgang vinden. Ook voor de scholen had deze staking geen ingrijpende gevol gen. Nergens gaapten lege klas sen. Hoogstens moest hier en daar tengevolge van de afwezig heid van een onderwijskracht een kleine wijziging in het les rooster worden aangebracht. De meeste leerlingen kwamen per rijwiel naar school, anderen wer den door particuliere auto's ge bracht en voor een deel bracht ook het liften uitkomst. House of England WISSELCONCERT Kon. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" uit Waspik en Harmonie „St. Crispijn". In zaal Thalia zal morgen avond om 8 uur een wisselcon cert worden gegeven door de Kon. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" uit Waspik (di recteur Christ Kuijten) en de Waal wij kse Harmonie „St. Cris pijn" (directeur Gerard Duijve- laar). Zonder op het resultaat voor uit te lopen, mogen we toch al wel stellen, dat het een hijzonder boeiend concert belooft te wor den met een zeer interessant pro gramma. De goede naam van de beide gezelschappen staat hier voor zonder meer in. De gasten brengen een tweetal ouvertures, n.l. „Peter Schmoll" van von Weber in een arrange ment van Meyns en de New Or- leans-ouverture van Meindert Boekei; verder het melodieuze Undine Ballet van Albert Lort- zing in een arrangement van Stalmeier en een tweetal marsen, de B.B. and C.F.-mars van Ord Hume en de Arromanches-mars van Kelly. St. Crispün, dat na de pauze zal optreden, brengt een pro gramma dat om meer dan eén re den belangstelling verdient. e zien hier namelijk geprogram meerd de ouverture „La Gote d'Azur" van Fulling, een van de nummers waarmee St. Crispijn op het eerstvolgende concours de hoogste afdeling hoopt te herei ken. Verder de beide nummers, waarmee dit gezelschap in het af gelopen jaar in Delft een prach tige le prijs haalde: de ouverture „Raymond" van Thomas in een arrangement van Stalmeier en „La caisse a Jouets" van Des prey. Verder brengt St. Crispijn twee nieuwe marsen: de Muske tiersmars van Lüthold en „In Vrijheid" van Cori. Een veelbelovend concert dus, dat de liefhebbers van harmonie- DE TOESTAND IN ALGERIJE. De toestand in Algerije en daarmee in Frankrijk is allesbe halve gunstig. Men weet dat op roerlingen in Algiers (Fransen met hun aanhangers) hebben ge demonstreerd en daarna barrica den hebben opgeworpen, op de militairen geschoten enz. Op 't ogenblik dat wij dit schrijven is de toestand hetzelf de, ai leen hebben de rebellen hun barricaden versterkt, zich krach tiger bewapend en dat alles onder het oog van en zonder gestoord te worden door de Franse troe pen. Ook deze laatsten, vooral enige opperofficieren, schijnen niet zeer betrouwbaar. Dat is de boodschap van mi nisterpresident Debré, die zeer gedeprimeerd uit Algiers is te ruggekeerd en zou willen aftre den. De Gaulle zegt dat hij zijn politiek in Algiers zal doorzetten en de Algerijnen zelfbeschikking zal geven, maar hoe, vraagt men zich af. KONGO. De Kongolese conferentie te Brussel heeft een belangrijk be sluit genomen, wat natuurlijk betekent dat de Kongolezen een succes hebben behaald, n.l. dat de Kongo 1 juni onafhankelijk zal worden; men gaat nu begin nen met het ontwerpen van de grondwet. Loemoemba, de natio nalistische leider, die tot 6 maan den was veroordeeld, maar direct is vrijgelaten en naar Brussel ter conferentie is vertrokken, ver klaarde zwaar mishandeld te zijn in de gevangenis (hij had nog doeken om polsen en benen), maar desondanks zeide hij, dat Kongo direct vrij moest worden, maar een economische unie met België moest sluiten. VERVOERSPROBLEMEN. In ons vorig nummer deelden wij nog mede dat er een wilde staking was uitgebroken onder de buschauffeurs van de N.B.M. te Utrecht als protest tegen het uitblijven der nieuwe loonrege ling. Deze staking, die door de bona fide organisaties werd afgekeurd, hoewel zij de onrust dezer men sen begrepen, had tot gevolg dat de regering een ultimatum zond, waarin gezegd werd dat de sta king voor vier uur moest zijn ge ëindigd, wilde men niet dat de bespreking met de vakbonden op woensdag niet zou doorgaan. De stakers hielden voet bij stuk en de regering ook. Na de N.B.M. staakten dinsdag de W.S.M. als protest tegen het ultimatum der regering, dat door de organisaties der patroons en werknemers eveneens werd afge keurd, omdat hier alle goedwil- lenden werden benadeeld ten koste van een wilde kleine sta king. Ook in de Tweede Kamer kreeg de regering met haar ultimatum niet veel steun en toen ze toezeg de dat ze woensdag zou vergade ren niet over de lonen, maar wel over de sfeer waarin men nader zou kunnen onderhandelen, \%crd met een voorsprongvan 12-maar Torna- een motie-Burger verworpen. v„;a een motie-Burger verworpen Men meende dat de sfeer nu zodanig was dat de onderhande- ingen nu spoedig geheel zouden worden hervat en dat de sfeer daartoe geschapen was, toen dinsdagnacht het personeel der B.B.A. tot een 24 uursstaking be sloot, ondanks pogingen van de vakorganisatie en directie. Het verdere verloop dezer actie, die voor de Langstraat veel moeilijk heden bracht, zal men elders in dit blad vinden. UITVOER VAN GROENTEN BELANGRIJK GESTEGEN. De export van verse groenten uit Nederland is vergeleken met 1958 van 489.832 ton tot 558.044 ton gestegen; een stijging van ruim 68.000 ton of 11,5 percent. In deze belangrijke verhoging van de export spelen de verrui ming van invoermogelijkheden voor de EEG-landen, de droogte in verschillende Europese landen en de stijgende welvaart in be paalde landen een rol. Ook de produktie van verschillende be langrijke export-produkten is toegenomen. VROUW SLOEG OUDE MAN MET HAMER DOOD. In een vlaag van woede heeft de 34-jarige mejuffrouw A. O. in een woning aan de Van Spilber genstraat te Amsterdam-West de /8-jarige J. Obbes met een hamer op het hoofd geslagen en zo ern stig gewond dat het slachtoffer is overleden. De vrouw, die ver moedelijk geestelijk niet volwaar dig is, werd ingesloten in het po litiebureau Lodewijk van Deys- selstraat. De oude man, een weduwnaar, en de vrouw hadden ieder afzon derlijk een kamer gehuurd op de eerste etage van de woning. De Haarsteeg BABYSET 2)e vooigeschteven tfa{yvemAging VRIJDAG 29 JANUARI 1960 83e JAARGANG No. 8 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week koopt u In onze Service- Verkoop nog zo'n prachtige Div. modellen en kleuren o.a. moderne gemêleerde tinten. In Egypt, katoen en poplin. Ook grote en lengtematenI f94,50 - 20% f75.60. Am»terd«m Den Haag Eindhoven - Hilversum - Bussum UITVOERING V.G.T. I f Zondag 31 januari presenteert Vlijmens Gemengd Toneel in café De Witte, haar tweede winteruitvoering. Opgevoerd zal worden: 'n Zeeman ging passagieren. Regie W. Rozen. V.G.T. heeft wederom een boei end stuk gekozen om haar grote aanhang weer enkele aangename uren te bezorgen. BILJARTEN. De Vlijmense biljarter E. van Eijk, lid van OBK, neemt deel aan het biljart-kam pioenschap tweede klasse libre van het uistr. Den Bosch te Haarsteeg. E. van Eijk speelde reeds 3 partijen en won alle drie. Er zijn 8 deelnemers en dus kan er nog van alles gebeuren. Programma Klasse B: 't Centrum - OBK. KlaSse C: Poedelvrees - Schuttershof; Luck Raak - NAO. Klasse D: groep I: Des 2-OBK 3; OBK 2 - Schuttershof. Klasse D, groep 11: Excelsior - Poedel vrees 2. SCHERPSCHUTTERSVER. JULIANA. Zondag 31 jan. houdt de scherpschutters vereniging Juliana in café Jos Gevers haar verplichte jaarvergadering. Wegens de uit gebreide agenda wordt iedereen verzocht op tijd aanwezig te zijn. TAFELTENNISSPORT. i 1 In Hotel Prinsen werd een Tafeltennis vereniging opgericht onder de naam V I" 1C. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven in Hotel Prinsen. Reeds zijn 12 leden inge schreven. i i f i I At VOLLEYBALCLUB EVER READY. .I 1 J li I. - In het Patronaat speelde de Vlijmense Volleybalclub Ever Ready een thuiswedstrijd tegen Tornado uit Tilburg voor de hoofd klasse. De eerste set werd wel goed ingezet klasse De eerste sei wera wei goeu Uw verkoudheid van neus. keel of borst weg met nu van doodslag verdachte vrouw kwam dinsdagmiddag tegen twee uur de weduwnaar, die nog op bed lag, vragen of hij haar ervan beschuldigd had, een verhouding met de hoofdbewoner te hebben. Er ontstond een hevige ruzie. De vrouw, een werkloze kantoorbe diende, sloeg de oude man toen met een hamer op het hoofd. Zij vluchtte de woning uit en werd later door de politie aangehou den in een sigarenwinkel. De po litie was gewaarschuwd door de hoofdbewoner van het huis. do, dat de leiding heeft in Zuid, herstelde zich goed en kwam toch nog tot winst, 16- 14. In de tweede set was het Iornado dat tot 14-6 kwam. Toen schoot Ever Ready tot 14-13 omhoog, maar verloor toch nog met 15-13. De derde set was Tornado niet meer te houden en won met 15-10, dus 3-0 voor Tornado. Het tweede team speelde in Den Bosch voor de le klasse afd. Den Bosch en won de eerste wedstrijd van Organon met 2-0. De tweede wedstrijd tegen VGT 2 werd een nederlaag, 2-1. VOETBAL Heusden I - Vlijmense Boys I. Zondag spelen de Vlijmense Boys een uit wedstrijd tegen Heusden, een ploeg die da nig in het nauw zit voor de onderste plaats. Daar Vlijmen nog in de running is voor de bovenste plaats, kan het zondag in Heus-, den nog danig spannen. In Vlijmen won Vlij men overtuigend van Heusden. En wanneer met dezelfde wilskracht wordt gespeeld als zondag tegen Bladella, dan kan met iets meer geluk winst behaald worden. VLIJMENS REVUE-GEZELSCHAP. Het Vlijmens Revue Gezelschap presen teert zondag 31 januari te Nieuwkuijk in café De Ster: „Wij draaien weer". Mede werking verleent het dansorkest de Bolero s. TONEEL Om iedereen in de gelegenheid te stellen het prachtige toneelstuk „Gebroeders Kal koen" te gaan zien, gaf de toneelclub van de RKJB en de Boerinenbond in café J. Sie gers nogmaals een opvoering van dit stuk. De zaal was tot in de uiterste hoeken be zet toen te circa 8 uur het doek open ging en een woordvoerder de aanwezigen een ge notvolle avond toewenste. Een gezellige avond is het zeker geworden want de dilettanten hebben er zonder uit zondering voor gezorgd, dat de dol-komi- sche inhoud waaraan dit stuk zo rijk is, ten volle tot zijn recht kwam. Het waren vooral de hoofdrolvertellers de heren N. Siegers en H. Teunissen, resp. als de gebroeders Kalkoen, die uitstekend spel lieten zien, maar ook de overige dilettanten waren in prima vorm. De regie berustte bij de heer H. Teunissen en de grime bij de heer W. van Bokhoven. WINTERUITVOERING Door de dameszangvereniging Levens vreugd zal op de zondagen 31 jan. en 7 febr. telkens in café M. Achten, een grote winteruitvoering worden gegeven. Met welwillende medewerking van het Haarsteegs Kinderkoor zal voor het voet licht worden gebracht de prachtige operette „Het wonder in Poppenland". Naast deze operette zullen in samenwerking met de mannenzangvereniging Vriendenkring nog enkele zangnummers ten gehore worden ge bracht. HANDWERKWEDSTRIJD. Deze winter organiseerde de Boerinnen- Jeugdactie onder leiding van mej. Kooy- mans een handwerkwedstrijd. Het geheel werd gedoceerd door mej. Coppens, lerares aan de landbouwhuishoudschool in Druncn. De prijzen vielen als volgt ten deel 1 Diny Mommersteeg; 2 Corry v. d. Big- gelaar; 3 Sjaan de Laat; 4 Adje v. Veluw; 5 Sjaan Zeeuwen; 6 Toos de Vaan; 7 Jana Kok; 8 Jet v. d. Brandt; 9 Ria de Laat; 10 Mary van Bokhoven. VOETBALPROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Indien de weersomstandigheden zo blij ven als ze nu zijn, ziet het er wel naar uit dat er weer een volledig programma kan worden afgewerkt. De tijd is zo zoetjesaan al aangebroken dat cr hier en daar al een kampioen bekend wordt en indien het zo doorgaat, zal het niet lang meer duren of ook in de 4c klasse B, waarin Haarseeg uit komt, zal bekend worden welke club dit jaar met de titel zal gaan strijken. Zeer waarschijnlijk is dat OJC uit Rosmalen, om dat die er momenteel het beste voorstaat, maar de laatste tijd heeft OJC enkele lelijke steken laten vallen en tengevolge daarvan zijn Berchcm Sport en Rhode volop in de running gekomen. Haarsteeg kan op een goed gespeelde competitie terugzien; even heeft het er naar uitgezien dat ze nog een ernstige candidaat zou voor wat be treft de bezetting van de bovenste plaats, maar de laatste tijd werden de successen plotseling minder en staat ze nu in de mid denmoot. Maar a.s. zondag krijgen de spe lers de gelegenheid om mogelijk weer wat hoger op te klimmen; op bezoek komt n.l. Nooit Gedacht uit Geffen. De uitwedstrijd leverde na een zeer sportieve strijd voor Haarsteeg de punten op en nu de spelers eigen grond onder de voeten hebben, mag toch zeker wel worden verwacht dat de pun ten thuis zullen blijven. Van de lagere elf tallen was nog niets bekend, zodat wij niet in de gelegenheid zijn om hierover iets me de te delen. CARNAVAL 1960 Ter bespreking van de op handen zijnde carnavalsfeesten kwamen de groepsleiders en het Carnavalscomité een dezer dagen in een gecombineerde vergadering bijeen. Na een onderlinge gedachtenwisseling werd besloten om evenals voorgaande jaren, op maandag en dinsdagavond weer de gebruikelijke groe- penwedstrijden te houden, dit omdat de animo en de publieke belangstelling telken- jare zeer groot zijn. Men is er nu reeds van verzekerd dat er iedere avond acht groepen zullen uitkomen en op zondagavond zal er een gecostumeerde danswedstrijd worden georganiseerd. Raadpleeg dan vooral tijdig het dokters- boek „In blijde verwachting", geschreven door Dr. A. J. M. Lamers, Specialist-Vrou wenarts, met een rijkdom van weten be treffende geboorte en verzorging van baby's huidje. Dit hoogstaand boek is als gratis surprise gevoegd bij een Wat de jeugd betreft meent het comité weer dezelfde regeling te moeten treffen als verleden jaar. Toen is n.l. aan het Oranjecomité een bedrag aan geld geschon ken, om dit aan te wenden bij de fecste-. lijkheden en jeugdwedstrijden op Koningin nedag. Overigens kan vanwege de welwil lendheid van de kasteleins toch een groot deel van de jeugd meegenieten van het groe- penlopen, omdat die eveneens onder geleide vrije toegang heeft in de café's. Ook de inhoud en uitbeelding van alle voordrachten is van dien aard, dat jong en oud er vermaak in vinden. Door het comité is vergunning aangevraagd voor het houden van een loterij en indien die vergunning wordt verleend, zulen loten ten verkoop worden aangeboden, waarvan de baten dan bestemd zullen zijn om de geldprijzen nog aantrekkelijker te maken. Om het peil nog wat te verhogen en te veraangenamen heeft het comité twee nieu wigheden ingevoerd. Al verschillende jaren is gebleken dat de toeschouwers graag een beoordeling wilden maken in de vorm van een publieksprijs. Het comité heeft in over leg met de groepsleiders daartoe besloten en de volgende regeling is getroffen. Iedereen die een der café's bezoekt, kan bij het be talen van de normale entree, tegen betaling van een dubbeltje een stembiljet verzoe ken. Op dit biljet staan de groepen in volg orde van opkomst en de manier waarop men dan z'n keuze moet kenbaar maken. Het bedrag aan dubbeltjes in een bepaalde zaal is dan voor die zaal bestemd voor de publieksprijs. Ook zal een proef worden genomen met het invoeren van een carnavalslied. Geble ken is n.l., dat het publiek zo nu en dan eens graag meezingt; carnaval vieren is der halve niet alleen kijken, maar ook daaraan deelnemen en daarom wil het comité dit jaar overgaan tot het uitschrijven van een carnavalslied. Iedereen kan daaraan mee doen en met zijn inzending een kans maken op een flinke beloning. Het lied moet echt Haarsteegs fabrikaat zijn, het moet twee goed lopende coupletten bevatten en de me lodie moet van een bestaand zeer populair

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 9