Nu een FILMJOURNAAL 5 t Douwe Egberts gjslt nm geborduurd bij Luxor Musis Sacrum amas VOORJAARSMODE 1960: Bijzonder charmant, zonder verrassingen Verlovings- 72/ngen HENKES J. van der Lee het i neerhuis DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 FEBR. 1960 Voor slechts f 1.60 en 15 Radion- merkjes krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. Provinciaal Nieuws >/rrt Vermeer^ WAALWIJK vermeer PAKHUIS Deze speciale PICKWICK theepot de fijne Engelse Melange f Dat een mode ook zonder (exen- trieke) verrassingen bijzonder char mant, smaakvol en voornaam kan zijn, hebben wij j.l. dinsdag kun nen constateren op het traditionele Tilburgse „L'Heure des Dames" in de zaal van de Nieuwe Koninklijke Harmonie, gebracht door Modehuis Teulings, fa. Gimbrère, fa. Hamers van Hooit, ia. Dora v. d. Ven, fa. Mesco Exquis, fa. Libelle, fa. Van Eijsden en de fa. Wassing. De lan cering van de Voorjaarsmode 1960 verliep zonder schokken, zonder „oh's" en „ah's" over nieuwe lijnen en gedurfde creaties van de grillige modevorsten in Parijs, Londen en Wenen, zonder het wat irritante gegiechel over vondsten die de Pa- rijse vrouw wel, maar de Nederland se nooit zal kunnen dragen. De nieu we voorjaarsmode is vooral univer seel en daarom dan ook dat er gro te waardering was voor hetgeen L'Heure des Dames ditmaal aan mo dellen en dessins liet zien, waarbij de smaakvolle en charmante een voud vele vrouwen recht uit 't hart gegrepen zal zijn. Dit seizoen dus geen kunstmatige accentueringen, geen nieuwe revo- lutionnaire lijnen wij hebben trouwens het alfabet al zo ongeveer wel gehad. Maar omdat elke mode toch een eigen kenmerk en karak ter heeft, zouden we de voorjaars mode 1960 als volgt kort kunnen sa menvatten: nauwe rokken tot iets onder de knie (op tijd van huis gaan om bus of trein te halen), hoge hak ken (in Parijs schrikt men zelfs niet terug voor 12 cm.), lage revers en in de pakjes en tailleurs het iets langere even getailleerde jasje. Als modetinten blijven de pastelkleu ren en vogue met daarnaast veel marine blauw in vele zachte tinten en combinaties en als fleurige va riant het apricot-red. Stoffen zijn er in vele variaties en prachtige kwa liteiten. De nieuwe voorjaarsmode is smaakvol, charmant en wat voor de Nederlandse vrouw vooral be langrijk is: in alle opzichten draag baar. De aan de Tilburgse show deelne mende firma's hebben elk op hun terrein een genuanceerd en aantrek kelijk beeld gegeven van deze nieu we voorjaarsmode. De fa. Hamers van Hooff lanceerde sportkleding en tassen. Een bijzonder charmant en toch gekleed onderdeel van deze sportkleding is de hobby-dress met de losse rok, waarvan vooral het overall-model in een naturel linnen weefsel de aandacht trok. Verder zagen we alleraardigste tuinpakjes en tuinpantalons in leuke pasteltin ten. De sportpantalons (pepita is hier de mode) met leuke vesten (Italiaans) en jacks blijven in de mode. Sturka is een naam die men hier nogal eens tegenkomt. Nieuw zijn de z.g. „lovers", vederlichte jas jes van een raffia structuurweefsel en verkrijgbaar in bijna alle kleu ren. De tassen houden dit voorjaar ook de royale maat. De fa. Hamers van Hooff toonde een zeer uitge breide en zeer fraaie sortering. De fa. Gimbrère showde 'n smaak volle en grote sortering in de voor ons klimaat zo onontbeerlijke re genkleding. Naast het populaire poplin (ice-blue en flessengroen zijn hier leuke modetinten) zagen we ook de geklede regenmantels, in prachtig zachtgeel mohair dat wa terafstotend is, en in tweed. Als u ook in de regen de aandacht wil trekken, probeer het dan eens met een poplin regenmantel met 'n gar nering van gouddraad. Maar de show in de regenkleding werd toch wel gestolen door het model „Roya le", een prachtige witte zijden man tel met gouden manchetten. Zij is geïnspireerd op de Japanse mode en heeft een zeer aparte sluiting. Een droom in de regen! Men kan deze mantel ook zeer wel gebruiken als avondmantel. En dan bii de firma Gimbrère natuurlijk een veelheid van alleraardigste paraplu's. Leer, suède en bont werd gebracht door de fa. Dora v. d. Ven. Geheel leren pakjes zijn iets nieuws en we zagen in dit genre een costuum in rood nappa-glacé en een opvallend costuum in metalisé glacé-leer met een goudgarnering. De lange mou wen van de blouse komen onder de 7/8 mouwen van het jasje uit. In suède bracht deze show zowel de korte jasjes als de 7/8 en de lange mantels in bijzonder mooie kwali teiten. Opvallend was een olijfgroe ne regenmantel in suède met een stiksel iets onder de taille. In nerts toonde de fa. Dora v. d. Ven prach tige folliers en stola's. Ook bontjas jes in nerts naturel en yemen trok ken de aandacht. Aantrekkelijk en bijzonder charmant mag het model „La Plata" genoemd worden, een kort jasje van zuid-amerikaans lam, dat men over japon of costuum draagt. De fa. Libelle leverde een char mante en belangrijke bijdrage tot 't welslagen van deze show met een uitgebreide sortering hoeden. De sporthoeden hebben dit voorjaar al lemaal een hoge bol. Koket en zeer charmant troffen ons de z.g. „chas seurs", geïnspireerd op de Tiroolse mannenhoed, en de leuke „postil lons". Verder veel hoeden van zeer fijn of grof stro met leuke bloem- garneringen, kleine kittige hoedjes, maar ook echte „korven", waarin 't hoofd van de draagster bijna hele maal schuil gaat. En dan natuurlijk de haute cou ture van het Modehuis Teulings in een veelheid van de bekoorlijkste stoffen en dessins en met modellen van de grote modehuizen, de Given- chy, Dior, Madeleine de Rauch, Nina Ricci e.a. Veel japonnen met korte blousende jasjes en 7/8 mouw op zuiver zijde gevoerd, lage revers, diepe halsuitsnijding, waarin geen shawl of blouse gedragen wordt; ook charmante tailleurs (m marine) waar in de halsuitsnijding een wit piqué vest of shawl wordt gedra gen, De halslijn in de nieuwe voor jaarsmode kan men het best karak teriseren met „hoefijzer-vorm". Er waren bij hetgeen het Modehuis Teulings showde veel hartverove- rende modellen. Zo zagen wij een model in zware linnen shantung in zacht blauw en eveneens in blauw het model „Rockefeller Plaza", waarbij de mouw met een knoop op de schouderlijn wordt vastgehou den; een lila-genopte japon met schoenen in dezelfde stof; 'n prach tig 3-delig ensemble (model „Co quette") in een zeer fijn grain de poudre met witte piqué blouse; een charmante tailleur (model „Place Pigalle") met zijden biesjes opzij en ook wel een enkel model met de nog geaccentueerde taillelijn (model „Orpheus") in prachtig lila-blauw met lichtblauw. De brede kraag, zo bleek bij de meeste modellen, blijft kussen sloop Radion HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER blijft dit voorjaar nog en vogue. De aandacht trok ook de robe-manteau met een japon van broderie, dat we dit voorjaar als nieuw materiaal mogen begroeten. En ten slotte toonJe Modehuis Teulings een col lectie briljante cocktail japonnen met prachtige dessins en betoveren de tinten (bijv. diep paars met man darin). Bij de geklede japonnen trok de nieuwe hoofdbedekking de aandacht: de voile met bloemgarne- ring op het hoofd. Een belangrijk aandeel in deze show had ook de fa. Van Eijsden. De make-up van de vijf manne quins was namelijk verzorgd door de schoonheidsspecialiste van deze firma, mej. Coty van Mierlo, met maquillage van Helène Rubinstein. Tijdens de pauze werden de aan wezige dames door de fa. Van Eijs den verrast met een proeve van een nieuw parfum. Tijdens de pauze ook vestigde Reis- en Passagebureau, de fa. Was sing, de aandacht op de goedkope vakantie-vliegreizen per C.T.I. „VROUWEN VERDWIJNEN". Een keihard, meedogenloos en zeer realistisch filmverhaal uit het weerzinwekkende bedrijf van de handel in blanke slavinnen. Regis seur Molinaro heeft niets onbeproefd gelaten om het ontstellende, het mensonterende en het genadeloze in deze onderwereld op het witte doek te brengen, waardoor deze film toch wel voor volwassenen voorbe houden moet blijven. Onder schone schijn worden meis jes naar een duur dansavondje ge lokt, ook Beatrice (Estella Blain) en Coraline (Magali Noël). Pierre (Robert Hossein), de verloofde van Beatrice, maakt zich ongerust en volgt de meisjes. Hij ziet dat zij een hem onbekend huis binnengaan. Hij verbergt zich in de buurt, maar wordt door twee schurken neerge slagen en van zijn geld beroofd. De twee bandieten werken voor een zekere Quaglio, de leider van een bende, die in blanke slavinnen han delt. Quaglio is de echtgenoot van Coraline, die echter niets afweet van de schandelijke praktijken van haar man. Later weet Pierre 't huis binnen te dringen en vecht op leven en dood met de gangsters, maar wordt door hen overmeesterd en in het huis gevangen gehouden. Lang zaam wordt het dan ook de meisjes duidelijk waarvoor zij uitgenodigd zijn. Het is ten slotte de politie die in een complete veldslag de meisjes bevrijdt en de bende voorgoed on schadelijk maakt. Een schokkend en in filmtaal ver bijsterend verhaal. Van vrijdag tot en met zondag. Niet geschikt voor jeugdige per sonen. „JERRY ALS BABY-SITTER". Wanneer de filmkomiek Jerry Le wis gaat fungeren als baby-sitter, sterker nog als vader en moeder voor een drieling, die een knappe filmster voor zijn deur heeft neer gelegd, staan er natuurlijk vreemde en komische dingen te gebeuren. Behalve met de babies heeft Jerry ook nog heel veel te stellen met vol wassen vrouwelijk schoon en nie mand zal het hem dan ook kwalijk nemen wanneer hij zich ten slotte, helemaal hoteldebotel, uit de voe ten tracht te maken om dan tot slot van alle wederwaardigheden te ho ren dat zijn vrouw bevallen is van een vij fling, U zult zich met deze film. waarin Jerry Lewis, Marilyn Maxwell en Connie Stevens de hoofdrollen ver vullen, uitstekend vermaken tijdens de bonte carnavalsdagen. Maandag en dinsdag. Toegang alle leeftijden. „MET EEN MILJOEN DE WERELD ROND". Een komisch en amusant filmver haal, dat overigens geen enkele verwantschap vertoont met het be roemde boek „Met een kwartje de wereld rond". Hoofdfiguur in dit vlotte verhaal is de globetrotter, avonturier en schrijver Peter Voss (O. W. Fisher). Om zijn vriend, de bankier Rottmann (Hans Leibelt) uit de moeilijkheden te helpen, pleegt hij een inbraak in de bank en gaat er met een vermeende buit vandoor. Rottmann verkeert n.l. in financiële moeilijkheden. Hij heeft namelijk een juwelenaankoop van enkele miljoenen gefinancierd voor de Hollandse juwelier van Zan ten. Deze is echter met zijn auto verongelukt, de juwelen zijn gesto len en van Zanten zit in Hongkong en zal vandaar uit zijn bezittingen ten gelde maken om Rottmann te rug te betalen. Intussen zit Rott mann echter zonder geld, hetgeen nare gevolgen zal hebben als de bui tenwereld daar de lucht van krijgt. Rottmann moet twee maanden tijd zien te winnen en daarom roept hij Peter te hulp, die de inbraak pleegt op hetzelfde ogenblik dat twee ech te zware jongens aan de brandkast zitten te frunniken. Hij laat de twee vakmensen het zware werk doen en gaat er dan zelf met de (vermeen de) buit vandoor, met de detective Bobby Dodd op zijn hielen, alsmede de zware jongens. Het wordt een complete wereldreis, waarin ook Barbara Rottmann (Ingrid Andree), de dochter van de bankier een rol speelt, naast de domme, maar ver- J leidelijke Marion (Margit Saad) en de dochter van Van Zanten, Moni que (Mara Lane). De Hollandse ju welier blijkt tenslotte een schurk te zijn. Peter klaart het hele geval echter keurig en houdt er de lief tallige Barbara aan over. Een vrolijk en vlot filmverhaal. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang alle leeftijden. „DIE SEINE VON DOLORES". Musis Sacrum zet de carnavals dagen luister bij met de benen van Dolores. Deze Dolores (Germaine Damar) is een revuester in de Pa- rijse nachtclub „Pigalle" en deze film geeft dan ook van het begin tot het eind revue van wereldklasse. Het is een kleurig geheel met veel vaart, uitstekende muziek en beken de songs, tegen de achtergrond van een weinig terzake doend verhaal tje. In de hoofdrollen Germaine Da- mar, Claus Biederstaedt, Grethe Weiser, Theo Lingen, Ruth Stephan en Willy Fritsch. Maandag en dinsdag. Toegang 14 jaar. TUINBOUW IN BRABANT HAD LAGERE OMZET. Blijkens door het centraal bu reau van de tuinbouwveilingen verstrekte gegevens over het jaar 1959 heeft in Brabant de veiling- omzet sterk gestaan in het teken van de mindere uitkomsten van de teelt van zachtfruit. Dit speelt in Brabant een zeer belangrijke rol en deze provincie is dan ook de enige welke een teruggang van de veilingomzetten te zien geeft. Vooral komt dat uit bij Breda en Zundert. In Breda liep de omzet van de veiling terug van bijna 18,5 miljoen gulden in 1958 tot 16 miljoen gulden in 1959. Zundert zag de omzet teruglo pen van 3 miljoen in 1958 tot 1,7 miljoen gulden in 1959. Ook Oudenbosch gaf een te ruggang te zien. Bcrgenopzoom liet een stijging zien van 3,5 mil joen tot 4 miljoen gulden; Dru ilen van 3,2 miljoen tot 4,2 mil joen. Eindhoven van 7,9 miljoen tot 8,3 miljoen gulden en Fijn- aart van 1,2 miljoen tot 1,6 mil joen gulden. Steenbergen steeg van 968.498.- tot 1.334.007.-. De totale omzet van alle Bra bantse veilingen bij elkaar was in 1958 42,8 miljoen zuiden en in 1959 41,4 miljoen. Tenslotte vermelden we nog I dat in Limburg de toale veiling- i omzet steeg van 43 miljoen gul- den in 1958 tot 55,7 miljoen gul den afgelopen jaar. VERGADERING NED. BOND VAN KATHOLIEKE RIJVERENIGINGEN De Nederlandse Bond van Ka tholieke Riiverenigingen heeft in de Casino Schouwburg te Den Bosch een algemene vergadering gehouden, die ook door talrijke autoriteiten uit de Nederlandse hippique werd bijgewoond. De wnd. voorzitter, de heer L. Horrichs, begon zijn openings woord met een herdenking van de in december bij een auto-on geluk om het leven gekomen voorzitter dr. Roelvink, wiens grote stuwkracht en activiteit hij dankbaar memoreerde. Hij kon die woorden tevens richten tot mevr. Roelvink, die ter vergade ring aanwezig was. Veel goeds verwachtte de voor zitter in de toekomst van de lang verbeide technische samenwer king met de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rijverenigingen, die dit jaar haar beslag zouden krijgen. Daartoe zijn de technische reglementen van beide organisaties vrij ingrij pend gewijzigd. Uit het jaarverslag, waarvan door de secretaris, mr. Middel- wcerd een samenvatting werd ge geven, bleek dat zowel de belang stelling voor de landelijke ruite rij als het technische peil weer stijgende zijn. Er werden in het afgelopen jaar 55 concoursen ge houden met een deelname van 18161 ruiters en amazones. Dat het technische peil er zijn mag, bleek uit het feit, dat Nederland in Rostede het Europese kampi oenschap wist te behalen. TtUcVrCeJ - foeg&oS HEUVELSTR.94 TEL.Ï3592 TILBURG Jonge voor hen die de échte willen! JONGE GENEVÉ' Hofleverancier SLIJTERIJ WIJNHANDEL Grotestraat 200 Tel. 2971 f HEUVELSTR-99 TEL.23592 TILBURG TE HUUR in Waalwijk Brieven onder nr. 1459 aan 't bureau van dit blad. In het centrum van de lederindustrie. De zaak van kwaliteit en ver trouwen, heeft voor U een pracht collectie: Lederen herenjassen heren jacks herenvesten Suède dameejasjea herenjasjes Motorhelmen, motor wanten, motorcaps, enz. enz. De grootste zaak in Brabant op het gebied van lederen en suède- kleding. Overtil aan huls te ontbieden. Soepele betalingsmethode. En wie het nu wel zijn: het doet er niet toe. Bij duizenden immers vindt u die hartelijke Nederlandse gezinnen, waar het „welkom" geen ijdel woord is. In die gezinnen viert de behagelijk heid hoogtij. Daar geurt ook veelal de Pickwick Thee,... zo verkwikkend van smaak zo rijk aan geur en gou den afschenkde unieke Engelse thee van Douwe Egberts is verkrijgbaar tegen 750 Douwe Egberts waardepunten (of 650 voor de kleinere pot)* 1, Tuit kan niet lekken Ruime opening, dus gemakke lijk schoonmaken Hoog kraagdeksel blijft stevig op zijn plaats. KNNOlZSi 10punten op een pak koffie of potje Moccona en 4punten op een pakje thte of doosje theezakjes. T 5i

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2