wAALwijkse en UnqstRAAtse couraiu ZWITSAL WASPIK LOON OP ZAND Uit de Langstraat Sprang-Capelle HOEST UW KIND...? HAMEA Verkouden Sprang-Capelle a-' -i - -Fi w, i r-si nvAr; Waspik Rheumatisch? Stram van lijf en leden? 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen, is ook voor U de remedie. Raamsdonk Raamsdonksveer v. MIERLO VRIJDAG 26 FEBRUARI 1960 83e JAARGANG No. 16 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo* PRAE-ADVIEZEN. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van de woning, plaatse lijk gemerkt Heistraat 14. De woning, plaatselijk gemerkt Heistraat 14, in eigendom toebeho rende aan mevi\ C. Michaël-Hollan- der, wonende te Kaatsheuvel, Zuid- hollandsedijk 205, is bouwvallig, heeft geen slaapgelegenheden en trasraam, terwijl de fundering niet op de vaste plaats is aangelegd en de verdiepingshoogte te laag is. Bo- vendienis het pand zeer vochtig en is afdoend herstel niet mogelijk. Voorstel tot het bouwen van 6 woningwetwoningen. Bij brief van 3 februari 1960, G nr. 35430, IVe afdeling, hebben Ge deputeerde Staten b. en w. meege deeld, dat zij voor het jaar 1960 aan onze gemeente voor 6 woningwet woningen subsidietoezeggingen heb ben toegewezen. Uiteraard zijn b. en w. zeer te leurgesteld over dit geringe aantal. Dit illustreert weer eens schrijnend hoezeer de overige gemeenten in Noord-Brabant de ongunstige ge volgen ondervinden van de aan 11 gemeenten in Noord-Brabant toege stane continu-bouw. Op deze wijze wordt de woning nood te dezer plaatse nog in geen jaren opgelost. Daarom zal de par ticuliere bouw sterk gestimuleerd moeten worden. Talm niet langer, grijp dadelijk inBestrijd kinderhoest met KINDER HONING SIROOP4 B. en W. menen, dat het aanbe veling verdient deze 6 woningen te bouwen aan de nieuw aan te leg gen weg van 't Raadhuisplein naar de Zuidhollandsedijk, te weten in 2 blokjes van 3 woningen. Immers zijn thans te Capelle 4 woningwetwoningen in aanbouw, terwijl naar b. en w. hopen, dit jaar een begin kan worden gemaakt met de bouw van 't bejaarden-centrum te Sprang, waardoor aldaar mede 25 bejaarden-woningen zullen worden gebouwd. Voorstel tot verkoop van industrie-terrein. De heer P. Meter, wonende alhier, Kerkstraat 62, wenst van de ge meente te kopen een gedeelte, breed 25 m. en diep 48 m., van het langs de oostzijde van de Dick Flemming- straat gelegen industrie-terrein, om daarop een industriehal te bouwen In zijn bedrijf worden halffabrika ten t.b.v. de schoen- en lederindus trie vervaardigd. De kostprijs van genoemd terrein bedraagt 2.33 per m2, waartegen van de zijde van de koper geen be zwaren bestaan en welke prijs ook aan vroegere kopers in rekening is gebracht en toen door Ged. Staten werd goedgekeurd, B. en W. stellen voor aan 't ver zoek te voldoen, en te verkopen een gedeelte, gelegen ten zuiden van 't industrie-terrein van de fa. Keiler, met dien verstande, dat tussen De heer M. C. Vos, die vroeger niet tot afstand van een strook grond van zijn tuin t.b.v. trottoir- aanleg genegen was, is thans bereid een westelijke strook van zijn tuin, kadastraal bekend gemeente Sprang, sectie B nr. 2470, ter lengte van 25.50 m. on ter breedte van 1.70 meter, of in totaal 40 m2 aan de ge meente te verkopen tegen de sym bolische prijs van 1.en voorts onder de navolgende voorwaarden: a. de gemeente zal langs het ge kochte over een lengte van 20 m. een nieuwe afscheiding maken, bestaande uit betonpalen met 4 gladde draden en een ligustrum- heg; b. de gemeente zal ter lengte van de resterende 5.50 m. een dub bele houten inrijpoort, hoog 2 meter en breed 2.70 m„ als mede een houten schutting ter hoogte van 2 m, plaatsen, op dat men vanaf de straat geen uitzicht zal hebben op de achter zijde van zijn huis. Thans staat daar immers een 2 m. hoge haag; c. de gemeente zal een verlaging van het trottoir voor de inrit van de poort maken. De kosten van deze voorzieningen worden begroot op 453. T.z.t, zal dan het trottoir doorge trokken worden tot de woning van de heer Vos. De kosten vandoortrekking van het trottoir zullen bedragen 280.-. Gelet op het belang, dat bij door trekking van het trottoir is betrok ken, niet alleen uit een oogpunt van veiligheid voor de voetgangers, maar om de Molenstraat niet langer een onvoltooide aanblik te doen behou den, stellen b. en w. voor tot aan koop van genoemde grondstrook on der de nestelde voorwaarden over te gaan. Geneest ruwheid en schraalhei< laatstgenoemd terrein en het te ver kopen terrein een strook ter breed te van 12 m. door de gemeente wordt behouden, om daarop t.z.t. bij uitbreiding van 't industrie-terrein in oostelijke richting, een weg te kunnen aanleggen. Voorstel tot aankoop van een grond strook t.b.v. trottoir-aanleg in de Molenstraat. Zoals de raad bekend is, loopt het trottoir aan de oostzijde in de Mo lenstraat niet geheel tot het zuid einde van die straat door, maar loopt dit trottoir dood tegen de tuin, behorende bij de op de hoek Molen straat-Kerkstraat staande woning van de heer M. C. Vos, Kerkstr. 108, alhier. Het is nu zo, dat langs de tuin van de heer Vos in de Molenstraat maar 2 tegels breed trottoir ligt, dat onbegaanbaar is door de uitgegroei de haag, welke daar staat. HOFBAL IN STOCKHOLM Beatrix en Irene ook van de party. Koning Gustaaf Adolf VI en Koningin Louise van Zweden zullen op 12 maart a.s. in de ont vangstzalen van het kasteel „Vi ta Havet" in Stockholm 'n groot hal organiseren speciaal bestemd voor „ongehuwden" van de hoog ste Europese adel. Invitaties zijn inmiddels naar een groot aantal prinsessen en prinsen verzonden. Ook onze prinsessen Beatrix en Irene hebben een uitnodiging ontvangen en graag geaccepteerd. stuur en leden van het „Actiecomité Uniformenfonds Harmonie St. Ba- vo" en vele genodigden. De voorzit ter van het Actiecomité, de heer P- de Bont, wees met nadruk op het gemeenschapsgevoel, dat in ons dorp nog zeer sterk leeft. In andere plaatsen weet men met de grootste moeite de gelden voor een dergelijk project vaak niet bijeen te brengen, aldus spreker. Toen in ons dorp de plannen eenmaal vaste voet hadden gekregen, waren enkele korte acties al voldoende om de waarlijk niet geringe som van 6000.- bijeen te brengen. Dit getuigde bovendien van de vooraanstaande plaats, die de harmonie in de harten van Raamsdonk inneemt. De heer Langerwerf. voorzitter van de harmonie, gaf in zijn ant woord uiting aan een zekere huiver. Een kiosk, die enige jaren geleden nog een wrak was, is nu een van de schoonste uit de omgeving; de nieu we subsidievoorstellen van de ge meente, die, als gedeputeerde staten haaf goedkeuren, de subsidie ver hogen tot 1500.— per jaar; en ten slotte de nieuwe uniformen. Spreker vroeg zich af, of de harmonie wel zou kunnen voldoen aan de ver plichtingen, die al deze voorrechten, die alle voor rekening van de dorps gemeenschap komen, meebrengen. Hij gaf de verzekering, dat hij en het bestuur alles in het werk zullen stellen om het vertrouwen, dat het dorp blijkt te stellen in de harmo nie, niet te beschamen. Al kennen we in Raamsdonk nog de oude gemeenschapsgeest, aldus burgemeester Prinssen, ere-voorzit- ter van St. Bavo, toch is men er hier van overtuigd dat wij ook met onze tijd moeten meegaan. Als het publiek het accent gaat verleggen van het strikt muzikale naar de U zult verbaasd zijn als U ondervindt wat Kruschen ook voor U kan doen. Begin liever vandaag dan morgen de bloedzuive rende Kruschen Kuur en al gauw - naar mate Uw bloed vrij komt van wat nu Uw pijnen veroorzaakt, voelt ge U een ander mens worden jeugdiger, vief en weer blij. meer uiterlijke show, dan dienen wij ons daaraan aan te passen. De drumband, die enkele jaren geleden werd opgericht, was daarvan een eerste bewijs. Volgens spr. heeft St. Bavo zich door de uniformen nog meer gericht naar wat het publiek vraagt. Dat de gemeenteraad una niem voor de subsidieverhoging was, is een teken dat men van ge meentewege een open oog heeft voor de grote financiële moeilijkhe den, die gepaard gaan met al dit uiterlijk vertoon. Pastoor v. Herpt wees er met na druk op, dat de kleren niet de man maken. Het is niet het pak dat t hem doet, maar de persoonlijkheid die er in steekt. Uitdrukkelijk haal de hij nog eens naar voren dat de bloei van de vereniging afhankelijk is van de individuele ijver van de leden. Goed repetitiebezoek is een eerste vereiste. Alle bovenstaande sprekers ble ven even stilstaan bij de activiteiten van mej. v. d. Pluym. Zij was de- meegewerkt. I gene die de fabrikanten, die elk met ii- 1 hun snecialiteiten kwamen, wist te Henri Belletable betrok met succes de Bungalow. In een buitengewoon goed ver zorgd décor van de kunstvaardige hand van pater Gulielmus, voorstel lende het interieur van een lande lijk zomerverblijf, is de Waspikse toneelvereniging Henri Belletable in het blijspel de Bungalow tot uit zonderlijke prestaties gekomen. Het succes van deze uitvoering, gegeven in het gemeenschapshuis te Waspik- Boven, gold in niet geringe mate de leiding van regisseur J. v. d. Hoven uit Waalwijk. Hij heeft dit stuk van Antoine van Bergen kennelijk ge heel doorvoeld en zich blijkbaar goed gerealiseerd hier niet met een klucht, maar hoogstens met een kluchtig blijspel te maken te heb ben. De oppervlakkige beschouwing zou men in de beoordeling van dit werk de plank totaal mis kunnen slaan, waardoor b.v. het derde be drijf tot een fiasco gedoemd zou zijn. Is het karakter van de eerste twee bedrijven n.l. inderdaad kluch tig, waarin de schrijver heel handig de situaties weet uit te buiten, in 't derde en laatste bedrijf doet zich de ware aard van de Bungalow pas goed aan de toeschouwers voor en wel in de gedaante van een blijspel, zonder meer. Met deze overgang nu, van het 2de naar het 3de bedrijf, kan, mits zii niet in de juiste sfeer wordt getrokken, de Bungalow als een kaartenhuis in elkaar zakken. Het is de grote verdienste geweest van Henri Belletable dat deze „hin dernis" goed werd genomen, m.a.w. dat men zich in het derde bedrijf (waarin in feite weinig nieuws meer wordt gebracht omdat de gehele si tuatie al in de eerste twee bedrijven is geschetst) practisch bepaalde tot verdere typering der personen, waarmee we al eerder kennis maak ten. Zo werd ook dit afsluitende deel iets wezenlijks, ook al was het contact met de toeschouwers hierin misschien iets minder hecht dan in de voorgaande bedrijven. De dames D. Kamp, I. de Wit en de heren Th. Zijlmans, F. v. Iersel en H. v. Turn hout vertolkten de als mensenty pen interessant contrasterende figu ren welke in dit stuk voorkomen. Zij hebben dit geheel op een bewon derenswaardige wijze en uitermate gereserveerd gedaan. Verder kwa men de gebroeders J. en P. Ver schuren, resp. als verhuurder van de Bungalow en als postbode even om de hoek kijken, terwijl de regis seur J. v. d. Hoven (ingevallen voor een zieke) zijn dorpspolitie zo kos telijk en verbluffend knap typeerde dat hij met deze in omvang kleine rol een grootse bijdrage leverde. Al met al een goede realisering van een plezierig en onderhoudend blijspel. Harmonie St. Bavo kreeg haar uniformen. Zaterdag 20 februari 1960 zal een van de hoogtepunten blijven in de geschiedenis van de harmonie Sint Bavo. Op deze dag vond namelijk de aanbieding plaats van de uniformen, waarvoor de gelden bijeengebracht zijn tijdens een grootscheepse actie, waaraan door het hele dorp werd versieringen van de uniformen vast- 1 stelde. De voorzitter van het actiecomité kon tenslotte nog meedelen dat er voor het onderhoud van de nieuwe uniformen een uniformfonds ge sticht is. Dank zij bevriende zaken relaties is dit fonds kunnen starten met een batig saldo van 2 nieuwe uniformen. Na dit officiële gedeelte maakte St. Bavo een korte wandeling door een gedeelte van het dorp. De be langstelling voor deze mars was, on danks het slechte weer, zeer groot. Tijdens het bonte programma dat 's avonds plaats vond, liet St. Bavo horen dat zij het vertrouwen, dat de inwoners in haar stellen, ten volste verdient. Boedijns Diverdimento en Delhayes Aquarelles werden met veel enthousiasme technisch accep tabel gebracht. De jonge zangers, onder leiding van Jan Nollen uit Breda, werden de verrassing van de avond; glas- zuiver en inmuzikaal brachten zij een drietal mannenkoortjes ten ge hore. Met de studentenoperette voor de Bloedraad begon het lichtere ge deelte van de avond. Er werd met vaart gespeeld en gezongen en de kolder, die deze operette bood, was een aangename verpozing na het eerste meer serieuze gedeelte. De avond werd besloten met een bal, dat gegeven werd door de boeren- blaaskapel. De R.K. Boerenbond in 1959. In het afgelopen jaar telde de vereniging 40 leden. Het bestuur was als volgt samengesteld: N. van Dongen Thz., voorzitter; J. Schoen makers, nenningmeester; C. Ver- schure, sportleider; N. v. Dongen Sz. en Th. Broekmans, bestuursleden; weleerw. heer kapelaan, geestelijk adviseur; dhr. Castenmiller, tech nisch adviseur. In 1959 werden 8 bestuurs- en 2 algemene ledenvergaderingen ge houden. Tal van activiteiten werden in het afgelopen jaar door de afde ling ontplooid. In januari werd door de oud g.a., in combinatie met de jonge boerinnen, de vervolgcursus in wellevendheid gegeven In no vember werd door de nieuwe g.a., voor hetzelfde gezelschap, de gods dienstcursus, getiteld: „Hun honger onze nood" gegeven. De jaarlijkse graanzameling van het sociaal fonds van de N.C.B., werd door de leden roemrijk vol bracht, evenals de korenaren-actie een landelijke bliksemactie voor de jonge boeren en boerinnen welke tot doel had een paar Afri kaanse beroepsgenoten aan 't grote wereldcongres van dit jaar te Lour- des deel te laten nemen. Wat het culturele gedeelte betreft, hebben de leden hun krachten kun nen meten met de afdelingen Was pik, Raamsdonksveer en Geertrui- denberg. Ook bij de kringwedstrijd In de zaal van hotel Nieuwenhui- zen waren zaterdagmiddag bijeen het bestuur en de leden van de har monie en drumband St. Bavo, be- hun specialiteiten kwamen, wist ontvangen. Zij was degene, die ze weer de deur uit wist te krijgen Zij was degene, die model, kleur en waren 2 leden vertegenwoordigd. Het toneelstuk „Morgen schijnt de zon", dat opgevoerd werd op de avond van de vijfde boerendag, oogstte een enorm succes. Om de kennis en ambitie voor het culture le werk te vergroten, kwam de cul turele kringleider, de heer Diepstra ten, twee avonden naar Raamsdonk. De cursus voor ontspanningslei ders, die in kringverband werd ge geven, is gevolgd door P. v. Strien en C. Verschure. Ook op technisch gebied waren er tal van activiteiten. Op het gebied van de veebeoor deling zijn er diverse lessen gege ven door P. de Bont en P. v. Strien. Meerdere malen waren de leden ook in de gelegenheid om hun vee- beoordelingstalenten te meten met leden van andere afdelingen. Op vastenavond-dinsdag o a. met de af deling Waspik. Met niet minder dan 13 personen werd deelgenomen aan de ray on wedstrijd die te Dongen werd gehouden, en in augustus wa ren er nog zes van onze leden ver tegenwoordigd bij de kring Vee- beoordelings wedstrij d. Evenals de twee voorgaande ja ren hebben ze ook in 1959 met 16 personend eelgenomen aan een kal- verenopfokwedstrijd. Verder was er nog een kostenberekeningswedstrijd en een ploeg wedstrijd, zowel voor paarden als trekkers. In 't begin van deze winter werd gestart met een stal wedstrijd, die in combinatie met de zuivelfabriek werd gegeven. Ook de soortclub is het vorig jaar enkele malen op de voorgrond ge treden. Naast diverse voetbalmat- ches die zij hebben gespeeld, namen zij deel aan de sportdagen te Etten en Dorst. In Etten hebben zij een zeer goede beurt gemaakt, die be loond werd met een viertal medail les. Zij verleenden ook hun mede werking bij de opluistering van en kele feestelijke gebeurtenissen in onze gemeente, o.a. bij het koperen ambtsjubileum van onze burgerva der en bij twee priesterfeesten, die wij in onze parochie mochten vie ren. In het afgelopen jaar werden een oriëntatierit per fiets en een dropping georganiseerd, die een zeer interessant en leerzaam ver loop hadden. Geslaagd. Op de r.k. Meisjesulo te Raams donk slaagden voor het examen godsdienst de volgende dames: Lenie Adriaanse, Nel de Beule, Anny de Bodt en Tiny Kloonen, al len uit Raamsdonksveer. Bep v. Gulik en Nelly Verschure uit Waspik. Kitty Heesters. Ine Krols, Maria Kwaaitaal en Tiny Rij pert, allen uit Geertruidenberg. Corry van de Pluym uit Hank en Joke Verschure uit Raamsdonk. is onbetwist WAALWIJKS BROODSPECIALIST Putstraat 68 Tel. 2855 Belangrijke verbetering. Een belangrijke verbetering heeft de zaal van café „Echo der Duinen" onlangs ondergaan. In deze zaal is een nieuwe dansvloer gelegd, welke de dansliefhebbers zeer ten goede zal komen. De vloer is naadloos ge legd van teak-hout door de firma Tuin te Tilburg. zaal Carnaval ,Echo der Duinen". Zoals vorige jaren, zal ook in zaal „Echo der Duinen" een carnavals feest worden gevierd. De thans ver beterde zaal zal zich hiervoor weer prima lenen. Het programma is als volgt: Zaterdag 27 februari: vrij dansen, aanvang 7 u. Hier zal om 10.11 uur Prins „Echoloi'is I" met zijn gevolg zijn intrede doen om er vier dagen de scepter der leut te zwaaien. Zondag 28 februari: van 46 uur eveneens vrij bal, doch het bal-suite heeft plaats om 7 uur. Costumering is niet verplicht, doch wel gewenst. Voor het origineelste costuum of groep wordt een prijs beschikbaar gesteld. Maandag 29 februari: wederom om 7 uur carnavalsbal en dinsdag 1 maart slotbal met om 11.11 uur be grafenis van Prins „Echoloris". Zaal Kon. Harmonie. In de zaal van de heer Vermeulen viert '„Sophia" carnaval, waar ge zelligheid en plezier, zotheid en ver tier hoogtij vieren op de tonen van de zo zoetjesaan bekend geworden Hofkapel. De zaal, die fantastisch versierd is en waar een intieme bar is ingericht waar hartige hapjes en al wat dies meer zij verkrijgbaar is, zal zaterdag 27 februari a.s. feeëriek zijn verlicht. Met een groot openingsbal om 7.30 uur zal het feest der zotheid daar worden geopend. Zondag 28 februari is het van 1214 uur kindermatinée, waaraan verschillende attracties zijn verbon den. 's Avonds weer een groot ge- costumeerd bal. Om 8.11 uur wordt Prins Carnaval „Kon Harsaph I met zijn Raad van Elf ingehaald, die daar 3 dagen lang de scepter zal zwaaien. Maandag 29 februari wordt het carnavalsfeest daar voortgezet om half acht, waarbij men, als het kan, gecostumeerd behoort te zijn. Op deze avond zijn er weer diverse leu ke attracties. Tot besluit van dit feest begint dinsdag 1 maart het bal om 7.30 uur. Ook hier wordt om 8.11*de Prins met zijn gevolg ingehaald om voor de laatste dag te regeren, want om precies 11 uur en 11 minuten zal Prins Carnaval begraven worden op de gebruikelijke wijze. Jaarfeest Kon. Harmonie Sophia's Vereniging. In de loop van de avond brachten velen amusement met voordrachten en liedjes, zoals dit in deze Sophia- gemeenschap gebruikelijk is. Intiem is dit jaarfeest gevierd. Zondagavond bracht de toneel- nereniging DOTO uit Tilburg het prachtig toneelspel „Eddy kon niet blijven"; de regie beruste bij dhr. Ant. Jansen. De voorzitter van de harmonie, de heer J. v. d. Heuvel, sprak er zijn vreugde over uit dat deleden met honoraire leden zo spontaan waren opgekomen om van dit stuk van „Doto" te kunnen ge nieten. Er is nu een toneelmenu voorgeschoteld door een toneelver eniging, die op dezelfde grote pres taties mag rekenen als Sophia dat mag op haar behaalde eer in het muziekleven. Spr. bracht dank aan de heer J. v. d. Velden-Brands voor het geweldige werk dat deze voor de harmonie deed en het altijd zó wist te versieren dat leden en be stuur het allerbeste wordt gebracht. Ook de jonge kastelein, dhr. Willy Vermeulen, werd dank gebracht voor zijn activiteiten in 't Sophia- tehuis. Hij deed een beroep op de leden om eveneens erkentelijk te zijn voor deze exploitant. Met de beste wensen voor de toneelgroep en haar veel succes toewensend, gaf hij de heer Ant. Jansen de leiding van de verdere avond. Over het spel 't volgende: dit tra gisch stuk, „Eddy kon niet blijven", is door deze groep tot in de puntjes verzorgd. De karakterrollen van Sjoert (C. Jansen) en Barend (A. v. d. Steen) kwamen bijzonder uit. De taal van Martha (Mar. C. van Alphen-Kolsteren) mocht gerust wat duidelijker zijn; haar spel was prachtig. De rol van mevrouw Coba Verboom (mevr. Jansen-Weterings) was prima; de weduwe, die haar be schermeling, haar zoon Eddy (A. Jansen), grondig heeft bedorven, krijgt de gehele boerderij tegen zich. De rollen van Rita (A. Engel) en Lucie Kroes (C. Kuijpers) waren vol temperament, terwijl de post bode (M. Broos) zeer levendig werd gebracht. Vol ernst deed het dr. Mortijn (G. v. d. Dries), eveneens Zr. de Rooij (E. Smulders). Kortom, wat „Doto" hier heeft gebracht, was keurig werk. Enfin, we kennen „Doto" al jarenlang en het is dus traditie geworden dat zij goed werk brengt voor deze harmo nie. Het was een zeer geslaagd jaar feest. RUILVERKAVELINGS COMMISSIES. Dr. ir. C. J. van Meel uit Hil versum, lid van de Tweede Ka merfractie van de KVP, is door het college van G. S. voorgedra gen als voorzitter van de com missie ruilverkaveling Heusden- Vlijraen. Als vice-voorzitter zal worden benoemd de heer P. van Gendt, bestuurslid van de NCB, afdeling EngelenBokhoven. G. 3. zijn verder voornemens tot leden van de commissie te benoemen: de heren H. Jehoel (tuinder) uit I)runen; A. Buys, i landbouwer) uit HerptF. A. v. Beynen (tuinder) uit Haarsteeg; P. Kluitmans (hoofdbestuurslid van de NCB) uit Vught, en J. G. Colijn (bestuurslid van de afde ling Doeveren van de Noordbra bantse mij. voor landbouw) uit Doeveren. Mr. J. H. W. A. Hoefnagel, bur gemeester van Vlijmen, is door G. S. voorgedragen als voorzitter van de commissie van deskundi gen ter bijstand van de plaatse lijke commissie. Het college van G. S. is voor nemens tot leden van deze com missie van deskundigen te be noemen: de heren Chr. A. J. van Herpt (voorzitter van het water schap de Binnen Oude Maas) uit Herpt- A. J. v. Engelen (zaad- handelaar) uit Vlijmen; A. J. v. Huiten (bestuurslid van de afde ling Baardwijk van de NCB) uit Waalwijk en A. J. L. Wijdeven en J. B. Vinkenvleugel (vertegen woordigers van de Rijksland- bouw- en Rijkstuinbouwvoorlich- tngsdienst). Beide commissies zullen bin nenkort officieel benoemd wor den. BEZWARENDE VERKLARING VOOR MARCONIST v. R. Lynn Kaufmann na mishande ling verdronken. In het proces tegen de Neder landse marconist Willem van R. heeft zaterdag de medicus dr. Mi chael Luongo als zijn mening uitgesproken, dat v. R. Lynn Kauffinann ernstig heeft gesla gen haar bewusteloos door de patrijspoort van haar hut heeft esleurd en haar vervolgens in e haven van Boston over boord heeft gegooid, waar zij is ver dronken. Dr. Luongo, een des kundige van de Harvard Univer siteit, heeft het lijk van 't slacht offer onderzocht, nadat het was opgevist. Voordat hij werd on dervraagd door aanklager Mac- Auliffe projecteerde dr. Luongo voor de jury en de beklaagde oen 50-tal weerzinwekkende kleuren dia's, genomen tijdens verschil lende stadia van de lijkschou wing. Hij verklaarde, dat mej. Kauffinann geen zelfmoord heeft kunnen plegen, omdat zij bewus teloos was toen zij verdronk.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5