CHEF Planta - even puur natuur als vers fruit Gemeenteraad Loon op Zand fe^\MARGARINE Complete copieerinrichting I kantoordrukkerij voor de onderwerk-afdeling Zo'n zuivere smaak heeft altijd voorkeur natuurzuivere GELD- ZEGELS CLAARKOFFIE busje 195 ct Huurverhoging? Bij VéGé waar voor uw geld èn gratis geldzegels! GEKLEURDE DRAGEE EITJES 200 gram Ter overname aangeboden Middelgrote Damesschoenfabrielc in de Langstraat 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 MAART 1960 10 Agenda en pre-adviezen transacties. u Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Pure, plantaardige vetten dus een eigen smaak, die Opvallend zuiver is... Planta! Proef eens goed, zo'n natuurzuivere smaak waardeert U. Vooral als U weet, dat plantaardige voeding moderne voeding is. Net als appels en peren, als prei en champignons' komt Planta zo uit de natuur TOMATENSOEP nu ^^geld- met RIJST blik of pot 65 ct Q ZEGELS UPSALA !oS°ol40 geld- of SLASAUS 25°/o,sja7coc;33 ZEGEES POETSEXTRACT nu O Q geld- busje 54 ct ££ZEGELS GOUDGOLFJES 1 Q geld- 'n heerlijk koekje 250 gr. 62 ct ZEGELS VRUCHTEN-AGAR 4 «geld- 'n heerlijk snoepje 200 gr.49ct ZEGELS KORTI-KNAKWORSTJES 98- I bestaande uit Rotaprint-offsetdrukpers, 35 X 23 cm. (geheel automatisch), 2 Gestetner cyclostyles, waarvan 1 met automatische aftelling, vloeistof duplicator, nieuw, fotocopieerapparaat voor fotografische stencils met Gestetner, Gestetner tekentafel met electr. ver lichting: Alles in prima staat. Bij volledige overname financiering mogelijk. Brieven aan: .HECO", Ph. Vingboonsstraat 47 - TILBURG VRAAGT VEREISTEN: Volledige kennis van de gehele onderwerk- afdeling Genegen om onder leiding te werken volgens moderne organisatiemethodes De nodige takt om personeel te lelden Voor prima kracht bieden wij een vaste betrekking met goede salariëring in overeenstemming met kennis. Brieven onder no. 1484 bureau van dit blad. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering van Loon op Zand is de volgende agenda behandeld. Agenda 1. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding ex artikel 1U1- bis van de Lnger Onderwijswet 19<20. 4. Voorstel tot vervanging van het bo vengronds laagspanningsnet aan de Zuid, hollandsedijk door een kabel, alsmede tot uitbreiding en vernieuwing van de open bare verlichting. 5. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van de straatbelas ting. 6. Voorstel tot het bouwen van woning wetwoningen. 7. Voorstel tot het ter beschikking stel len van een crediet voor de aanleg van sportvelden. «-I.H ™*f 8. Voorstel tot het doen van grond- 9 Voorstel tot het verlenen van mede werking ex artikel 50 der Kleuteronderwijs- 10. Aanbieding gemeenterekening met bijbehorende bcdrijtsrekeningen over het dienstjaar 1957 en benoeming van een com missie tot onderzoek dier rekeningen. 11. Voorstel om de Minister van Bin nenlandse Zaken te verzoeken de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor net jaar 19b0 te verhogen. 12. Rondvraag. PRE-ADVIEZEN Voorstel tot vervanging van het boven gronds laagspanningsnet aan de Zuidho.- landsedijk door een kabel, alsmede tot uit breiding en vernieuwing van de daarop aan te sluiten openbare verlichting. In verband met de reconstructie van de Zuidhollandsedijk is het noodzakelijk, dat het zich ter plaatse bevindende laagspan ningsnet wordt verplaatst dan wel verka- beid wordt. De verplaatsing van het net achten b. en w. niet aanvaardbaar, omdat de masten van het verplaatste net dan midden ir. het nieuw-aangclcgde trottoir zouden ko men te staan en als zodanig op verschillen de plaatsen een hinderlijk obstakel zouden vormen. De meest geëigende oplossing is dan ook de verkabeling van het bo vengronds net. i De Provinciale Noord-Brabantse blec- triciteits-Maatschappij heeft zich bereid verklaard deze verkabeling uit te voeren en stelt daarbij als voorwaarde, dat de ge meente de kosten voor de extra-aders, die ten behoeve van de openbare verlichting in deze kabels zullen worden aangebracht, voor haar rekening neemt. De hieraan ver bonden kosten worden door de PNEM op f 2800. - geraamd. Tengevolge van deze verkabeling komen de thans aan het lichtnct aangebrachte ar maturen te vervallen en dienen te worden vervangen door masten, die op de te leggen kabels worden aangesloten. De tegenwoordige verlichting bestaande uit 11 lichtarmen is evenwel ontoereikend om een behoorlijke en doelmatige verlich ting te verkrijgen. Ter verbetering van deze situatie zouden 16 lichtmasten moeten wor den geplaatst. De hieraan verbonden kos ten zijn te stellen op f 7.100. Omdat ook inwoners van de gemeente Sprang-Capclle van deze straatverlichting profijt trekken, heeft het bestuur van die gemeente desge vraagd medegedeeld in beginsel tot 50 van de kosten van vernieuwing en uitbrei ding van de openbare verlichting aan de Zuidhollandsedijk te zullen bijdragen. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van een straatbelasting in de gemeente Loonopzand. Krachtens de geldende straatbelasting- verordening wordt voor de gebouwde eigen dommen, welke zijn gelegen aan een straat of weg, waarin zich een door of vanwege de gemeente tot stand gebracht riool be vindt, een belasting geheven tot 16 van de belastbare opbrengst volgens de ka dastrale leggers. Voor de overige gebouwde eigendommen bedraagt de belasting 10 daarvan. Voor de toepassing van het hoog ste tarief is het dus niet van belang of een aansluiting op de riolering tot stand is ge bracht; van doorslaggevende aard is de aan wezigheid van een riolering in enige weg. Het komt voor, dat een verzoek om aan sluiting op de riolering moet worden afge wezen, omdat door aansluiting van een be paald perceel daarop het goed functioneren van de riolering in een of meer gedeelten van de gemeente in gevaar wordt gebracht door overbelasting, of omdat technische be zwaren zich tegen aansluiting verzetten. Ook onder deze omstandigheden echter is bij de bestaande redactie van de verordening be lasting verschuldigd volgens het hoogste tarief. B. cn W. achten deze situatie alleszins onbevredigend cn uitgesproken onredelijk. Door opname evenwel van een zoge-. naamde „hardheidsclausule" kan hier aan een einde worden gemaakt. Een zoda nige clausule opent namelijk de mogelijk heid om in bepaalde gevallen van onbil lijkheid van overwegende aard, welke zich bij toepassing van de verordening voordoen, gehele of gedeeltelijke kwijtschelding te ver lenen. Daarnaast achten B. en W. het gewenst de mogelijkheid tot het verlenen van ambts halve ontheffing in de verordening op te nemen. Door een dergelijke bepaling, kan zonder dat de weg van beroep behoeft te worden gevolgd, een onjuist vastgestelde aanslag worden verminderd of vernietigd, zolang niet sedert de aanvang van i.et be lastingjaar drie jaren zijn verstreken. Voorstel tot het bouwen van woningwetwo ningen. Uit de toelichting op de gemeentebegro ting is natuurlijk wel gebleken dat van een opgelost woningprobleem in deze gemeen te voorlopig nog geen sprake kan zijn. Hel woning-tekort is nog steeds ernstig; wel licht nog groter dan vorig jaar. B. en W. zien zich dan ook genoodzaakt om met de middelen die het college ten dienste staan aan de leniging van de woningnood de hel pende hand te bieden, hoewel dit slechts in beperkte mate kan geschieden nu voor het jaar 1960 bouwvolume beschikbaar ge steld voor de bouw van 26 woningen. On danks de in het verleden ingediende pro testen en besprekingen welke met de over heid hebben plaats gehad, werd b. cn w. tot nu toe een bouwvolume toegewezen dat veel te gering is. Van deze 26 woningen willen wij er 2o doen bouwen in het Frederik Hendrik-park; 4 aan de ten oosten van de van Rijckevor- selstraat geprojecteerde straat en 2 aa.i een geprojecteerde straat tussen de Lage Zand- schel en de Zuidhollandsedijk. Voorstel tot het ter beschikking stellen van een crediet ten behoeve van de aanleg van sportvelden. Het bestuur van de R.K. Voetbalvereni ging Berkdijk heeft B. en W. vorig jaar verzocht medewerking te verlenen bij de aanleg van sportvelden. Over het thans in gebruik zijnde terrein, dat niet meer vol doet aan de minimaal aan een voetbalter rein te stellen eisen, kan niet langer meer worden beschikt. Genoemde vereniging zou het op prijs stellen als bet aan de gemeente in eigendom toebehorende terrein, kadastraal bekend, ge meente Loonopzand, sectie H nr. 2813 cn 2863, gelegen aan de weg Kaatsheuvel - De Moer, voor bovenbedoeld doel geschikt werd gemaakt. B. en W. hebben de Ned. Heide Nl'.j. verzocht een plan op te stellen voor de aan leg van een of meer voetbalterreinen op deze percelen. Deze maatschappij rapporteert thans dat op deze percelen kunnen worden aange legd een hoofdveld van 69 x 105 m een bijveld van 64 x 100 m2, een oefenboek van 60 x 50 m' en een parkeertrreintje, het geheel omzoomd met een uitloopstrook ter breedte van 4 m'. Voorts is rondom het geheel en ter af scheiding van de oefenhoek een passende beplanting geprojecteerd. Voorts is er nog een ruimte gereserveerd om naderhand een kleedgebouw met bergruimte aan te bren gen. De kosten van aanleg omvattende der halve grondwerkzaamheden, afwatering en drainage, egalisatie, aanbrengen boven grond, bemesting en inzaaien, afrasteringen, beplanting en de nazorgwerkzaamheden, worden geraamd op ongeveer f 60.000. - B. cn W. zijn van mening dat van over heidswege de nodige medewerking moet worden verleend bij het scheppen van de mogelijkheid tot een behoorlijke beoefening van de sport. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor een crediet tot een bedrag van f 60.000, - ter beschikking te stellen. Na gereedkomen van dit sportterrein kan de door genoemde vereniging te betalen huur waarden vastgesteld. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de dames Dekkers. De dames B. L. en H. G. M. Dekkers, Gasthuisstraat 20 te Kaatsheuvel, verzoe ken B. en W. aan hen te verkopen een perceel bouwterrein, ter grootte van on geveer 35 x 30 m', gelegen aan de Pr. Margrietstraat te Kaatsheuvel. De prijs voor deze grond is in het ver leden vastgesteld op f 5 per m2. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan J. G. M. Vera. J. G. M. Vera, Hogesteenweg 84 te Loon opzand verzoekt B. en W. aan hem te ver kopen een perceel bouwterrein, ter grootte van 300 m2, gelegen aan de Gerlachusstr., kadastraal bekend: gemeente Loonopzand, sectie N nummer 215. De prijs voor deze grond is in het ver leden vastgesteld op f 5.20 per m2. Voorstel tot aankoop van een perceel grond met woningen van M. W. Kuis. Ter realisering van het uitbreidingsplan in Kaatsheuvel-West, is het nodig dat de gemeente de beschikking krijgt over hel perceel, sectie L nummer 563 met de daar op staande woningen Berndijksestraat 18 en 20. De eigenaar M. W. Kuis, is bereid dit perceel met opstallen aan de gemeente te verkopen voor een prijs welke het col lege redelijk voorkomt. Aanbieding gemeenterekening met bijbe^ horende bcdrijfsrekeningen over het dienst jaar 1957 en benoeming van een commissie tot onderzoek dier rekeningen. De gemeenterekening sluit als volgt a. Gewone dienst inkomsten f 3.959.365,68 uitgaven f 4.097.726,59 nadelig slot f 138.360.91 b. Kapitaaldienst inkomsten f 12.608.350,38 uitgaven f 14.911.097,33 nadelig slot f 2.302.746,95 De batige c.q. nadelige sloten van de bc drijfsrekeningen luiden over 1957 als volgt Gasbedrijf, batig slot f 1.362,85 Drainagevelden, nadelig slot f 9.539,39 Woningbedrijf, nadelig slot f 42.831,83 Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau v. Zoals de schil j de vrucht Hl beschermt I zo bewaart de nieuwe wikkel de verse smaak van Planta. Zo het wiel' stras deelt Wilh wiel' Op h drie bevr van wed: betr veel al oi Wal: was van los 1 nen. ster: prij: Bosi Vrie mer Grit B uit pres Eve

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 14