VLIJMEN UW AANDACHT VOOR Uit de Langstraat NECCHI Adverteert in „De Echo van het Zuiden11 <JMoutarde 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 MAART 1960 11 breimachines Heusden Raamsdonk naaimachines P. J. Geerts Zn. De nieuwste BROMFIETSEN fa. Zijlmans Zn WALSEN KALANDERS SNIJMACHINES CONFECTIEMACHINES VULCANISEERPERSEN de interessante werkzaamheden die de vervaardiging van een autoband biedt aan MANNEN, die echt „MANNENWERK" zoeken. Kortom de enorme mechanische apparatuur en het product vragen om mensen met verantwoordelijk heidsgevoel. N.V. NEDERLANDSCHE BANDEN INDUSTRIE MICHELIN, Oude Vlijmenseweg 208, Den Bosch DEVOS-LEMMENS frisse mosterd uit het warme zuiden! mout ar de a la Dijon MoutanU Op rei» of thuis, Monsieur Dupont wil geen andere Wielrennen Zondag 13 maart werd te Vlijmen het wieler-seizoen geopend met een wielerronde op het parcours Melie- straat-Molenstraat-Molenhoek. De deelnemers waren de wielerclub Wilhelmina uit Eindhoven en de wielerclub De Zwaluw uit Vlijmen. Op het zware parcours werd om half drie gestart. De belangstelling was bevredigend, ondanks concurrentie van Vlijmense Boys, die een thuis wedstrijd speelde. Wat de renners betreft, deze stoorden zich daar niet veel aan en gavep volop strüd, voor al op het laatst, toen het ging tussen Walraven en v. d. Lee. Walraven was het beste in vorm en wist zich van de sterke v. d. Lee uit Drunen los te maken en onbedreigd te win nen. Wielerclub De Zwaluw was sterk favoriet en behaalde de kop- prijzen. De uitslag: 1 Walraven, Den Bosch; 2 v. d. Lee, Drunen; 3 De Vries, Waalwijk; 4 v. d. Ven, Vlij men; 5 v. Weert, Vlijmen; 6 v. d. Griendt, Vlijmen; 7 v. d. Velden. Bij de nieuwelingen werd v. Heel uit Rossum winnaar; een mooie prestatie van deze jeugdige renner. Ever Ready VlijmenV.C. Tilburg Z—Z Het eerste team van Ever Ready uit Vlijmen speelde voor de hoofd klasse Zuid II in het patronaat te gen V.C, uit Tilburg. Dat Ever Rea dy dit seizoen toch wel enigszins pech heeft, was ook in deze wed strijd weer te zien. Het werd het zevende gelijke spel, dat met een beetje geluk anders had kunnen zijn. Maar ook het zelfvertrouwen is een beetje zoek. Ever Ready be gon de wedstrijd wat onzeker en 't was in korte tijd bij de eerste set 147 voor Tilburg. Vlijmen herstel de zich en het werd 1414; doch daarna kwam de inzinking en Til burg won met 1614. Ever Ready begon de eerste set overtuigend, hield goed vol en won met 159. Tilburg zat ook niet stil, zodat Ever Ready er in de derde set niet aan te pas kwam; het werd 155 in het voordeel van Tilburg. De vierde set was dus voor Vlijmen beslissend, want bij eventuele winst kwam men gelijk te staan. De vele Vlij mense supporters moedigden luide aan, en dit gaf de burger moed, want Ever Ready won met 1510. Een kostbaar gelijk spel dus. Nog drie wedstrijden volgen. Uitvoering Amicitia Op zondag 13 en maandag 14 mrt. presenteerde de Vlijmense toneel vereniging Amicitia haar tweede winteruitvoering in hotel Prinsen; opgevoerd werd het prachtige to neelspel in drie bedrijven „Het Ver raad", naar de gelijknamige roman „Merijntje Gijzens jeugd" van A. M. de Jong, bewerkt door Aug. v. Zuij - len. Met dit prachtige stuk heeft Amicitia veel succes geoogst, en de regisseur M. Schrover komt alle lof toe voor de rolverdeling; zeker ook voor de 9-jarige Trudi de Loos, die de grote rol van 250 clowns op bij zondere wijze vertolkte. Het lang durig applaus na elk bedrijf was ten volle verdiend. Bij de dames gaven mevr. Peskens-Jansen en mevr. de Kroon-Scheij de rollen van Janneke en mevr. Walter (oons lievrouwke) op uitbeeldige wijze weer; vooral laatstgenoemde met rolkennis. Bij de heren moet op de eerste plaats worden genoemd A. v. Heivoort met als rol Goost Perdams (de Kruik). Deze rol werd voortreffelijk ge speeld en het gulle applaus was ze ker verdiend; ook P. de Kroon met de rol als Gorissen (Inspecteur van Politie) deed het goed; evenzo J. Hagen als meneer Pastoor, en de Grens jager door A. v. Engelen. Bei de spelers pasten zich goed aan en zorgden voor een goed geheel. Het was een geslaagde avond. K.A.V. De Katholieke Arbeiders Vrouwen kwamen dezer dagen bijeen in het clubhuis De Vijfhoeven voor een gezellig onderonsje. Ieder zorgde voor een declamatie of voordracht, en dat allen hun best hadden ge daan, bewees de gezellige sfeer die er heerste. Na afloop werden allen verrast met een goede koffietafel. Het bestuur heeft plannen gemaakt om het ledental op te voeren. Dezer dagen zal 'n begin worden gemaakt met het aanwerven van nieuwe le den. We twijfelen er niet aan, of velen zullen zich aansluiten. Dat 't bestuur actief is, bewijst wel het geen de K.A.V. tot stand brengt en het jaarlijkse uitstapje dat steeds tot in dë puntjes is verzorgd. Steunt 't goede doel en sluit u aan. Burgerlijke Stand der gemeente Heusden over februari 1960 Geboren: Cornelia Adriana, dv. J. Pellicaan-Viveen; Gerardina Ca- tharina Johanna, dv. A. P. A. de Vaan-Verweij; Pierre Louis Pieter Arnoldina, zv. P. L. Gobes-Merks; Johanna Henrika Maria, dv. P. C. A. Leijtens-v. Weert; Michaela Pe- tronelïa Johanna Maria, dv. Chr. Lith en A. A. M. Simonis; Jan An- tonie, zv, P. v. Hemert-Brander- horst; Johanna Maria Louise Catha- rina, dv. L. A. J. Groen-Heijstek; Gerardus Michiel, zv. M. Moonen- v. Turnhout. Gehuwd: Johannes P. Fitters 23 j. en Engelbertha J. de Laat 17 jaar, beide alhier; Antonius J. M. van Sluisveld 29 j. te Drunen en Maria C. J. v. Bokhoven 28 j. alhier; Jo hannes Ph. Weterings 25 jaar te Sprang-Capelle en Johanna H. Nieuwkoop 20 jaar alhier; Bernar- dus P. Th. v. Lier 32 j. te Drunen en Maria J. Chr. de Kort 21 j. al hier. Overleden: Johanna de Laat 79 j., echtgenote van P. v. Haren; Johan nes J. van de Griend 76 jaar, echt genoot van A. M. Bruijsters; Gijs- bertus J. v. Geffen 81 jaar, wedn. van J. Timmermans. Ingekomen: Anna F. J. W. Roose boom van Eindhoven; Janske Ver beek, echtg. van Kwetters, van Ee- then; Joost J. Bouman, van Wijk; Theodorus J. J. M. v. Kessel, van Eethen; Artje v. Rijnsbergen, echtg. van Bouman, van Kerkwijk; Fran- ciscus J. G. M. Timbos, van Heel; Ruth v. d. Steenhoven, van Amers foort; Johanna W. J. Berns, van Til burg; Adriana C. Verhulst, echtg. van de Wilt, van Helvoirt. Vertrokken: W. M. J. Habraken en gezin naar Vlaardingen; A. Prins naar Apeldoorn; A. H. v. d. Beemt en gezin naar Waalwijk; H. de Gouw en gezin naar Waalwijk; C. A. van Spijk naar 's-Bosch; J. H. Nieuw koop, echtg. van Weterings, naar Waalwijk; M. J. C. de Kort. echtg. van v. Lier, naar Drunen. Jaarvergadering N.C.B. In café Jtfieuwenhuizen hield de plaatselijke afdeling van de N.C.B. een goed bezochte jaarvergadering. Uit de diverse verslagen bleek, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft, ook wat betreft de fi nanciën. Een voorstel van het bestuur om een bedrag van 200.te schenken aan het Uniformenfonds van de Rij- vereniging Juliana, werd met alge mene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden, C. P. Langerwerf, A. J. Bink en G. J. Hooymayers werden herkozen. Na afloop van het gewone huishoude lijke gedeelte der vergadering werd een forum-avond gehouden over „Ruilverkaveling, Onteigening en Bedrijfsopvolging". Een deskundig forum, onder leiding van de heer Castenmiller, behandelde naar aan leiding van vragen uit de vergade ring, op interessante en leerzame wijze verschillende voor onze streek zeer actuele kwesties op het gebied van ruilverkaveling. SPECIAALZAAK Vughterstraat 141-14» T*L TMT - Den Bosch GROTESTRAAT 177 TEL. 2405 WAALWIJK TE KOOP Wegens overcompleet, blank eiken slaapkamer - ameublement bestaande uit: lits-jumeaux met 2 nachtkastjes, toilettafel, 4 deurs- kast, tafel, 2 stoelen en zitbankje Brieven onder no. 1485 bureau van dit blad. Jaarvergadering r.k. Boerinnenbond In café C. Nieuwenhuizen hield de r.k. Boerinnenbond haar jaarver gadering. Na het jaar- en kasver- slag, volgden mededelingen betref fende zomerreis, demonstraties en 't oprichten van een gymclub. Voor al deze punten was voldoende belang stelling. Mevr. Langerwerf-Jansen en mej. J. de Bont traden af als be stuurslid, waarvoor in de plaats kwamen mevr. Craen-v. d. Wam en mej. Jo Kamp als secretaresse. Mej. R. Boons werd herkozen. Na de pauze volgde een lezing met lichtbeelden over het mooie werk dat de zusters Auxiliatricen in de moderne steden overal ter we reld verrichten. De opbrengst van de verloting was voor dit doel. Gift Groene Kruis Van het Steunfonds voor de Ne derlandse Kinderbescherming heeft de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis een gift ontvangen van 1000. Men heeft het geld in middels gestoken in de voor de kin- derhygiëne bestemde afdeling van het wijkgebouw. Jaarvergadering K.A.V. In café H. Kamp hield de K.A.V. haar jaarvergadering. De aftreden de bestuursleden, mevr. Kanters- Broeders en mevr. de Veer-Jacobs werden beide herkozen. De verslagen van penningmeeste- resse en secretaresse werden in or de bevonden. Besloten werd, dat de leden dit jaar een excursie naar België zullen maken. Tenslotte hield mej. Stokwielder een causerie over: „Geluk brengen in het huisgezin en bij anderen". De geestelijk adviseur spoorde de leden aan de kinderen zoveel mogelijk naar de verenigin gen te laten gaan, waar ze bij thuis horen. Zilveren jubileum De heer J. de Rooy, besteller-sta tionhouder van de P.T.T. alhier, herdacht de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij deze in stelling. De heer J. v. Gerwen, di recteur van het P.T.T.-kantoor te Raamsdonksveer, bracht namens de P.T.T. dank uit voor het vele werk dat door de heer de Rooy in deze 25 jaren is verricht. Hij wees er op dat men na het ongeval, dat de jubilaris enkele jaren geleden overkwam en dat hem bijna 2 jaar aan het bed kluisterde, niet meer verwacht had dat deze z'n werk nog zou kunnen hervatten. Hierna reikte de heer v. Gerwen, zoals gebruikelijk, de gra tificatie en het speldje uit. Burgemeester Prinssen feliciteer de de jubilaris en sprak de hoop uit dat hij nog lang z'n werk zou kun nen verrichten. Namens het hoofd bestuur van het Rode Kruis, reikte hij de medaille voor meer dan 10 jaar trouwe dienst uit. Namens 't plaatselijk Rode Kruis, boden de heren Merkx en Muree 'n sigarettenkoker met Rode Kruis- embleem aan. In de loop van de dag kwamen nog vele felicitaties en bloemstukken binnen. 's Avonds heeft men het jubileum op bescheiden wijze in huiselijke kring gevierd. Door werkclassificatie, tariefregelingen, merit-rating en toeslagen voor ploegen- arbeid kan een goede beloning in het vooruitzicht worden gesteld. Gratis bedrijfskleding, gratis vervoer per autobus uit de omgeving en reisvergoe- dingen, regelingen voor pensioen, sparen, woningbouw, studiekosten en andere gun stige sociale voorwaarden betekenen een welkome bijkomstigheid. De zich voortdurend uitbreidende afdelingen bieden telkens opnieuw werk aan flinke arbeidskrachten tot plm. 40 jaar. Door een zorgvuldige selectie trachten wij aan elke kandidaat zo veel mogelijk een functie te geven, die overeenkomt met zijn capaciteiten. Aanmeldingen kunnen geschieden dagelijks van 8 - 12.30 uur en van 14 - 17.15 uur, 's zaterdags van 8 - 12.30 uur, alsmede op dinsdag- en donderdagavond van 7-8 uur. Ons telefoonnummer is 04100 - 24081. nieuw r-- ARÖMATJQUÊ A LA DIJON Lf' NON COLOREf Uit 6 zonnige landen koos Devos-Lemmens het allerbeste mosterdzaad en voegde daar vol- aromatische wijnazijn - naar streng bewaakt familie-recept - aan toe. Zó ontstaat die frisse, zacht-pikante mosterd la Dijon. Zelfs een pro zaïsche vlees- of visschotel geeft u er een zuidelijke charme mee! De import mosterd die niet meer kost dan gewone Andere Devoa-Lemmens lekkernijen: mosterd „extra forte", mayonaise, tomanaise, zilveruitjes, augurkjes, piccalilli, tomatoketchup en olijven.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 15