wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Voor Drunen is welvarende toekomst weggelegd Uw BRIL van MAAREN's i. Waalwijkse St. Antoniusparochie start met veelzijdige jeugdbeweging Binnen- en Buitenland Industriële expansie manifesteert zich in groeiende inkomende pendel E. T. I. RAPPORT CONCLUDEERT Ook voor tuinbouw goede vooruitzichten Bijzondere aandacht voor woonklimaat, onderwijsap- paraat en vrije tijdsbesteding Beroepsbevolking Industriële expansie Onderwijs Secundaire factoren Land- en tuinbouw 'n VAN MAAREN's BRIL Enthousiaste leidsters en leiders zijn bijzonder welkom MAANDAG 14 MAART 1960 83e JAARGANG No. 21 De rcho vAn het Zuióen itgever aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen t oofdredacteur: JAN TIELEN ivonummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo" Voor de gemeente Drunen is een welvarende toekomst wegge legd. Dit is in enkele woorden de conclusie van het rapport, dat door het Economisch Technologisch Instituut voor Noord- Brabant (E.T.I.) uitgebracht werd naar aanleiding van een onderzoek naar de sociaal-economische ontwikkeling van de •gemeente Drunen. Een rapport dat hoge cijfers toekent aan de activiteiten op sociaal-econo misch gebied in Drunen geduren de de na-oorlogse jaren en dat dan ook onder de glorieuze titel „Drunen op weg naar grotere welvaart" kon worden uitgege ven. Het rapport bevat niet alleen interessante en waarde volle gegevens in cijfermateriaal en conclusies, maar ook be langwekkende adviezen met betrekking tot het verder te voe- beleid in de gemeente Drunen. ren De expansie van het plaatselij ke industriële apparaat, de nieu we stedebouwkundige vormge ving, de snelle vooruitgang van de woningbouw, de verdere rea lisering van het bestratings- en rioleringsplan, de uitbreiding van de overige openbare nutsvoorzie ningen, de totstandkoming van nieuwe en de uitbreiding van be staande onderwijsinstellingen ge tuigen van de vastberaden wil van het gemeentebestuur, be drijfsleven en bevolking, om Drunen te maken tot een ge meente, waar het goed wonen, aangenaam werken en prettig le ven is. De voortvarende wijze, waarop tal van vraagstukken, die met de sociaal-economische vooruitgang van Drunen verhand houden, worden bestudeerd en opgelost, wettigt de stellige ver wachting, dat deze gemeente ook in de toekomst zijn mogelijkhe den op weg naar een grotere wel vaart met beide handen zal aan grijpen. Dit is de conclusie waartoe het E.T.I.-rapport komt, waarin tal van aspecten nader worden be licht. Verwacht mag worden, aldus hot rapport, dat de bevolking van Drunen, die op 31 dec. 1957 6650 inwoners bedroeg, in de loop van 25 jaar met 7530 inwoners zal toenemen, hetgeen een stijging van 113 pet. zal betekenen. Met betrekking tot de beroeps bevolking merkt het rapport op, dat deze een steeds belangrijker positie is gaan innemen. De agra rische beroepsbevolking is tot kleine proporties teruggedrongen en de mogelijkheden tot het ver werven van een bestaan in de economische en sociale diensten sector hebben geleidelijk aan meer perspectief gekregen. Van de mannelijke beroepsbe volking is ruim 26 pet. werkzaam in de schoenindustrie, ruim 21 pet. in de metaalnijverheid en circa 20 pet. in de landbouw. Van de vrouwelijke beroepsbevolking werkt 39 pet. in de schoenindus trie. 5 pet. in de metaalnijverheid en 32 pet. in de sociale diensten. Volgens het rapport mag in de komende 25 jaar een verdubbe ling van de beroepsbevolking worden verwacht. Interessant is de prognose, dat het aantal ar beidskrachten in de landbouw met 15 pet. zal afnemen en in de tuinbouw met een gelijk percen tage zal toenemen. In de na-oorlogse jaren heeft Drunen een spectaculaire indus triële ontwikkeling doorgemaakt, welke te danken is aan de enor me uitbouw van Lips N.V. en de groei van de leerindustrie. Deze ontwikkeling wordt wel heel duidelijk geïllustreerd door het feit, dat Drunen tot 1948 nauwe lijks in staat was de eigen be roepsbevolking werk te verschaf fen, maar zich sindsdien heeft ontwikkeld tot een centrumge meente op het gebied der werk gelegenheid. Van de 739 werkforensen, die in een van de Drunense indus trieën werkgelegenheid hebben gevonden, komt 14 pet. uit Waal wijk, 39 pet. uit de aangrenzende plattelandsgemeenten Heusden, Vlijmen, Helvoirt, Udenhout en Loonopzand en 47 pet. uit verder afgelegen gemeenten. Van de 459 in Drunen woonachtige werkne mers, die in andere plaatsen hun beroen uitoefenen, gaat 55 pet. naar Waalwijk. 18 pet. naar de aangrenzende plattelandsgcmeen- langriike over de toekomst van de tuin- en maar ook ten en 27 pet. naar verder afgele gen gemeenten. Hielden in- en uitgaande pendel elkaar in 1947 praktisch in evenwicht, op het ogenblik is de inkomende pendel aanzienlijk groter. De deelname aan een of andere vorm van voortgezet onderwijs is in het afgelopen decennium aan zienlijk gestegen. Het percentage (40) ligt ongeveer op het niveau van Den Bosch en Eindhoven, ver boven het provinciaal gemid delde. Dit is voornamelijk te dan ken aan de grote deelname aan het lager technisch onderwijs; op 't gebied van U.L.O. en V.H.M.O. is het deelnemingspercentage in Drunen aanzienlijk lager dan in genoemde steden, hoewel het bij de aangrenzende gemeenten be slist niet ongunstig afsteekt. Aangezien de belangstelling voor U.L.O. en V.H.M.O. in de komen de jaren aanzienlijk zal stijgen, stelt het rapport, dat voor de plaatselijke beleidsinstanties een taak is weggelegd te beslissen in hoeverre zij de mogelijkheden tot het oprichten van nieuwe onder wijsinstellingen ter plaatse zullen actualiseren. Het rapport besluit met te zeg gen, dat de voortvarende sociaal- economische ontwikkeling geen reden mag zijn om ten aanzien van de toekomstige uitbouw van Drunen als werk- en woonge- meente in ijver te verslappen. Gezien de omvang en de nog te verwachten expansie van het plaatselijk industriële apparaat, houdt 'n goed begrip van de werk- gelegenheidsfunctic van Drunen op dit ogenblik niet in het voeren van een actieve industrialisatie- politiek, daar deze een gezonde ontplooiing van het bestaande bedrijfsleven in de weg zou kun nen staan. Hieruit mag echter niet wor den geconcludeerd, dat de ge meente aan de primaire vesti gingsfactoren voortaan geen aan dacht meer zou hoeven te beste den. Zij moet blijven ijveren voor een betere ontsluiting door mid del van goede aan- en afvoerwe- gen en snelle verbindingen in de vorm van trein-, bus- en vracht vervoer. Voorts zal ze in beperk te mate ruimte moeten reserve ren voor bedrijven, die zich in de toekomst ter plaatse willen ves tigen. Het zwaartepunt van het gemeentelijk beleid moet echter worden gelegd op de verbetering van de secundaire vestigings voorwaarden: het woonklimaat, 'l onderwijsapparaat en de vrije tijdsbesteding. Niet alleen over de industriële aspecten van de gemeente Dru nen bevat het E.T.I.-rapport be- ijke gegevens, de toekoms landbouwbedrijven, van de 251 bedrijven kunnen er 28 zuivere tuinbouwbedrijven genoemd wor den, 12 tuinbouwbedrijven met enige landbouw, 27 als gemengde bedrijven, 137 landbouwbedrij ven met enige tuinbouw en 50 zuivere landbouwbedrijven. Wat zegt het rapport o.m. nu hieromtrent voor de toekomst De belangrijke plaats, die de tuinbouw vooral op de kleinere bedrijven inneemt, is oorzaak van het feit dat het houden van kip pen en varkens minder voorkomt dan op grond van de bedrijfs- groottestructuur te verwachten zou zijn. Op de grotere bedrijven wordt de intensiteit van de be drijfsvoering vaak niet opge voerd, omdat dan vreemd perso neel aangetrokken zou moeten worden. De tuinbouw beslaat in Els- hout 8 en in Drunen 6 pet. van de oppervlakte aan cultuurgrond; de percentages grasland bedra gen resp. 68 en 53. Het voor naamste bedrijfsonderdeel op de landbouwbedrijven is de rund veehouderij. De melkveebezetting is evenals de jongveebezetting hoog in vergelijking met andere plaatsen; melkproductie en vet gehalte daarentegen liggen onder het gemiddelde. De graslandex ploitatie voldoet nog niet aan de gestelde eisen; ook wordt er te weinig voer uit eigen bedrijf bc: trokken. De varkenshouderij neemt in Drunen een niet onbe langrijke plaats in, mede gelet op het aantal fökzeugeri. In vijf jaar tijd zijn er in de gemeente Drunen 37 bedrijven opgeheven, 11 verkleind en 52 uitgebreid, terwijl er 22 nieuwe bedrijven werden gesticht. Het verdwijnen van kleine bedrijven wordt in Drunen gecompenseerd door het ontstaan van tuinbouw bedrijven, die gezien de intensi teit van het grondgebruik qua oppervlakte aanzienlijk kleiner kunnen zijn dan een gemiddeld landbouwbedrijf. In de laatste jaren valt een versnelling van 't ontstaan van tuinbouwbedrijven waar te nemen in verband met bedrijfsopvolgingsmoeilijkheden, de aanwezigheid van een veiling, de mogelijkheden tot het volgen van tuinbouwonderwijs en de gunstige teeltresultaten. Daar de oppervlakte van cul tuurgrond waarschijnlijk niet zal toenemen, het intensiteitsniveau afhankelijk is van verschillende onzekere factoren en de mecha nisatie en de rationalisatie van 't arbeidsgebruik in Drunen waar schijnlijk zal toenemen, moet er voor de toekomst rekening wor den gehouden met een wellicht niet onbelangrijke vermindering van de arbeidsbehoefte in de landbouw. Omdat de natuurlijke omstandigheden in Drunen aan wezig zijn, de vakkennis en de capaciteiten van de arbeids krachten over het algemeen vol doende zijn en de afzetmogelijk heden redelijk zijn, bestaan er kansen, dat de afzetbelioefte in de tuinbouw zal toenemen, hoe wel het feit dat Drunen nog geen „centrumfunctie" vervult voor de concurrentiepositie van de tuinbouw, een handicap kan zijn. Momenteel zijn er in de agrari sche sector in de gemeente Dru nen 385 mannen werkzaam (330 in de landbouw en 55 in de tuin bouw). Het rapport gaat er van uit, dat het aantal tewerkgestel- den in de landbouw in 1973 264 zal bedragen; dat in de tuinbouw 121, hoewel het niet onmogelijk wordt geacht dat de uitbreiding in de tuinbouw in versneld tem- zal geschieden en de inkrimping in de landbouw minder rigoureus zal zijn dan in de prognose wordt gesteld. kan echter de aannemers niet meer tegemoet komen. De enige kritiek die de regering nog te horen kreeg, was, dat zij al te veel concessies aan de aannemers had gedaan. Het regeringsbeleid werd overigens al gemeen goedgekeurd. Toen minis ter De Pous was uitgesproken, ap plaudisseerden vele afgevaardigden van de regeringspartijen ook iets zeldzaams in een gewoon debat. De aannemers wisten, dat slechts in zeer bijzondere omstandigheden de loonsverhogingen mochten wor den doorberekend in de prijzen. De loonsverhogingen moeten komen uit de verhoging van de produktie per man. Welke gegevens hebben de werkgevers overgelegd, om hun stellingens te ondersteunen, vroeg de heer van Mastrigt. „Tot mijn spijt", antwoordde minister De Pous ,kan ik hierop niet anders ant woorden dan dat de werkgevers in het bouwbedrijf geen gegevens heb ben verstrekt." De minister gaf zelf wel gege vens. Zij werden door de Kamerle den uitermate belangwekkend ge noemd. De socialistische pacifist sprak van „een openbaring" van drs. De Pous. De bouwkosten van 1953 tot 1957 gestegen met 35 per cent. Tien tot dertien percent is volkomen onverklaarbaar. Als men rekening houdt met de stijging van de produktiviteit, wordt deze grote stijging van de bouwkosten nog vreemder. Volgens de arbeiders or ganisaties is de produktiviteit in 't bouwbedrijf in de jaren 19541958 met zes percent gestegen. AANNEMERS DAGVAARDEN STAAT EN BEMIDDELAARS Het conflict in de bouwwereld stond niet alleen in de Kamer, in de belangstelling. Op die andere fronten sprongen drie belangrijke punten in het oog: 1. de bemiddelingspoging-Andries- sen is mislukt; 2. de aannemers hebben een kort geding aanhangig gemaakt tegen de Staat en tegen het College van Rijksbemiddelaars; 3. de staking heeft zich uitgebreid o.m. tot een groot werk in Den Bosch. VRIJETIJDSBESTEDING VAN PHILIPS GEPENSIONEERDEN Onder de 500.000 mannen van 65 jaar en ouder, die Nederland thans telt zijn er zeer velen, die hun door pensionering vrijkomende tijd gaar ne willen besteden in een vorm, die maatschappelijk verantwoord is en aangepast aan hun leeftijd. Enige gepensioneerden uit verschillende sectoren van de Philipsfabrieken te Eindhoven hebben in verband hier mede een experiment in gang gezet dat geruime aandacht verdient. Prof. ir. F. M. Roeterink heeft hierover tijdens een vergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs mededelingen verstrekt. Er werd een werkplaats gehuurd (buiten de fabriek) en ingericht met afdelingen voor metaal- en houtbewerking, bankwerkerii, een schilderswerkplaats lasser ij, monta ge-ruimte, magazijn en expeditie. Voorts werden geprojecteerd een tekenkamer, administratieruimten, bedrijfsleiding en bestuur. En ten slotte werd een kantine ontworpen. Kortom er werd een afspiegeling gemaakt van een industrieel bedrijf. Gezocht wordt naar werkterreinen, die niet erg conjunctuur gevoelig zijn. In de eerste plaats is gedacht aan eenvoudige reparaties van huisraad. Karweitjes dus. Maar be ter vond men het te beginnen met het construeren van onderwijsmo dellen, die anders niet op de markt zouden komen. Een nieuwe indus trie derhalve. Van een 70-tal scho len heeft men reeds orders ontvan gen. Zo ontstond een werkgemeen schap van gepensioneerden „sterk door werk", een organisatie, die ook geheel wordt geleid door gepensi oneerden van Philips. Eventuele ba ten zullen onder de leden gelijke lijk worden verdeeld, ongeacht de kantoren voor werkvoorbereiding, functie. Prof. Roetering zei in zijn uiteenzetting dat dit Einhovense voorbeeld, dat door velen met zeer grote belangstelling wordt gevolgd, stellig navolging verdient. Vrije tijdsbesteding moet immers niet ge zocht worden in gezelligheidssfeer en in het doden van de tijd met ge zelschapsspelen. Belangrijker is zo betoogde hij, dat men zijn werk zo kiest dat er geen conflictsstof ont staat met de werkende generatie. De werktijd zal aanmerkelijk kor ter moeten zijn dan men in het ge wone bedrijfsleven normaal vindt. De aan een gemeenschap deelne mende gepensioneerden moeten grote vrijheid hebben, men moet kunnen wegblijven als men dit wil Naast vrijheid zal er ook gelijkheid en broederschap moeten zijn in zo'n gemeenschap. In Eindhoven werken thans sedert september 1959, rond 115 gepensioneerden, in twee ploe gen van elk drie uur per dag en met zaterdagen vrij. WAT ZIJN DE PLANNEN VAN SJOUKJE Na de schitterende ontvangst van Sjoukje Dijkstra en Joan Haanap pel op Schiphol en in Amstelveen verklaarde Sjoukje dat het fantas tisch was geweest en dat ze de ge hele toer nog eens gaarne zou over maken. Ook minister Cals en de staatssecretaris Scholte hebben haar persoonlijk gefeliciteerd en gene raal Pahud de Montagnes verricht te de officiële huldiging. Maar na enige dagen begint het weer opnieuw. Maandag zijn de Ne derlandse kampioenschappen op de Hokü in Den Haag en het spreekt vanzelf, dat geen van beiden dit evenement zou willen missen. Maar over enkele weken wordt het weer reizen en trekken door geheel Eu ropa. Waar Sjoukje en Joan zullen demonstreren staat nog niet vast. Zij zelf hebben afspraken gemaakt óók Goedkoop - Sterk - Modern Alle kortingen direct afgetrokken Uw Bril in één uur klaar I ETUI GRATIS I Brillen Vughteritr. 25 Den Bosch en intussen zijn ook bij de KNSB diverse uitnodigingen binnengeko men. Er zal een en ander gecoördi neerd moeten worden om een klop pend reisschema op te stellen. Daarin kunnen dan worden opgeno men: Dortmund, Dusseldorp, Ber lijn, Oberstdorp, Garmisch Parten- kirchen, Bratislava, Praag en mo gelijk ook Polen. Ma L Ii 1 Grootboek opgeheven HOGERE HUREN (20%) AANVAARD 78—48 De Tweede Kamer is met 78 te gen 48 stemmen akkoord gegaan met een twintig percentsverhoging van de meeste huren. Socialisten, pacifisten en communisten waren tegen. De Kamer aanvaardde ook, dat de regeling, waardoor huiseige naren verplicht werden een deel van de huuropbrengst te laten blok keren, wordt opgeheven. De twijfel over de vraag, of de huurverhoging op 1 april kan worden ingevoerd, is gebleven, omdat de Eerste Kamer weinig tijd overhoudt om de rege ringsvoorstellen vóór die tijd goed te bestudreen en te behandelen. AUTO-ONGELUK BIJ HEERLEN: DRIE DODEN. Op de verkeersweg Heerlen-Beek ter hoogte van Spaubeek is donder dagavond een verkeersongeluk ge beurd, waarbij drie personen zijn gedood. Omstreeks half acht reed de heer Snijders, directeur van het Europa hotel in Heerlen over deze ver keersweg, op weg naar zijn woning in Geleen. Ter hoogte van Spau beek kwam zijn auto in aanraking met een autobusje, waarna hij fron taal tegen een hem tegemoetkomen de personenwagen botste. Bij deze botsing werd hij op slag gedood. De hem tegemoetkomende wagen werd bestuurd door de heer Geerts uit Geleen. Deze werd eveneens ge dood. Ook zijn vrouw die naast hem in de auto zat. verloor het leven. DE STAKING DER BOUW VAKKERS IN DE KAMER APPLAUS VOOR DE POUS Het Tweede Kamerdebat over de bouwstaking is vrijdagavond een zeldzame, en daarom indrukwek kende demonstratie geworden van eensgezindheid tussen de regering, de gehele Kamer en de stakende bouwvakarbeiders. Het zou een de monstratie tegen de aannemers zijn geworden, als de minister van Eco nomische Zaken, drs. De Pous, het debat niet had afgerond met het be toog, dat de regering nu zij op zo'n bijzondere manier door de volksver tegenwoordiging werd gesteund - niet naar machtsmiddelen of drei gementen wil grijpen om de aanne mers te bewerken en dan te zien wie het wint. Dat zou in strijd zijn met het streven, de goede sfeer te bevorderen. De minister kon zich niet voorstel len, dat „het bedrijfsleven" zich na het Kamerdebat niet opnieuw zou gaan beraden. De regering is be reid tot het gesprek. De regering Na zeer veel voorbereidend werk gaat nu ook in de Waalwijkse St. Antoniusparochie een veelzijdige jeugdbeweging van start. De daar toe in deze parochie opgerichte jeugdraad heeft zeer terecht ge meend niet langer te mogen wach ten, want de behoefte aan een goe de jeugdorganisatie heeft zich in de snelst groeiende parochie van de Waalwijkse gemeenschap geduren de de laatste jaren steeds sterker doen gevoelen. Kansen van slagen zijn er te over, omdat de St. Anto niusparochie de jeugdrijkste paro chie van Waalwijk is en er dus- ze ker een grote belangstelling zal be staan voor de diverse vormen van jeugdbeweging, waarmee men nu beginnen gaat. Helemaal rond is de zaak overi gens nog niet hoe zou dit ook kunnen bij een van start gaande jeugdbeweging, die eerst in de loop der jaren haar definitieve vorm zal krijgen op basis van de zich ont wikkelende behoeften en belang stellingen, Zo is er ook in de St. Antoniusparochie nog een gebrek aan leidsters en leiders en de Jeugdraad doet dan ook een beroep op allen, die 't werk voor de jeugd in het zadel willen helpen en daar na verder willen uitbouwen, om zich als leidster en leider op te ge ven. VEELBELOVEND Hoe veelbelovend de start van de jeugdbeweging in de St. Antonius parochie is mag blijken uit de cir culaire, welke in de gehele parochie is verspreid en waarin een indruk wekkend aantal klubs staat ver meld waarvoor men zich als lid kan opgeven. Hierbij tekent de jeugd raad dan wel aan, dat niet alle mo gelijkheden tegelijkertijd te verwe zenlijken zijn. Indien bijv. blijkt, dat voor een bepaalde vorm van jeugdbeweging onvoldoende belang stelling is, wordt daarmee niet be gonnen. Ook is voor iedere klub dc deelname niet onbeperkt, omdat de aard van de ontspanningsvorm geen grote deelname toelaat. De jeugd van de St. Antoniuspa rochie kan zich momenteel voor de volgende klubs opgeven: Verkennerij: voor jongens vanaf 12 jaar. Hopman is de heer J. Rekkers, Adr. Poirtersstraat 12. De bijeen komsten zijn hoofdzakelijk op za terdagmiddag. De kosten bedragen f 1.40 per maand plus uniform. Voor dit onderdeel geldt een beperkte aanmelding. Welpen: voor jongens van 812 jaar. Leidster is mevr. v. d. Elshout, Gen. Bothastraat 8. De bijeenkom sten zijn op zaterdagmiddag. De kosten bedragen f 0.25 per week plus uniform. Jongens van 89 jaar kunnen op de wachtlijst ge plaatst worden. Gidsen: voor meisjes verkenners vanaf 12 jaar. Of deze groep tot stand komt hangt af van het aantal opgaven en van het vinden van een geschikt leidster. De kosten zijn hetzelfde als voor de Verkennerij. Kabouters: voor meisjes van 8—12 jaar. Leidster is mej. H. de Vries. De bijeenkomsten van deze groep, die zich veel met buitenspel bezig houdt, zijn op woensdagmiddag. De kosten bedragen f 0.25 per week plus uniform. Men hoopt in juni te kunnen starten. Gilde Jong Nederland: voor jongens van 12 jaar en ouder. Veel buiten spel, kamperen e.d. Ook hiermee hoopt men in juni te kunnen star ten. Kosten f 0.25 per week plus uniform. Rakkers: voor jongens van 812 jaar. Ook hier veel spel en buiten leven. De bijeenkomsten zijn op woensdagmiddag. Kosten f 0.25 per week. Startdatum is nog niet be kend. Ilandvaardigheidsklub voor jongens: voor jongens van 12 jaar en ouder, die zich in deze klub kunnen bezig houden met timmeren, zagen, fi neren, etc. Leiders ziin de heren Adriaanse (St. Antoniusstraat 12), van Rijswijk en Turkenburg. De klubavonden zijn op maandag in de hobbyzaal boven de meisjesschool in de St. Crispijnstraat. Kosten f 0.25 per week. Handvaardigheid voor meisjes: In deze klub vinden meisjes aller lei prettige hobby's zoals: raffia, borduren, pitriet. viltbewerken, etc. Leidster is mej* R. Smolders, St. Antoniusstraat 97. Klubavonden op dinsdag in hobbyzaal meisjes school. Kosten f 0.25 per week. Postzegelklub voor jongens en meisjes. Leider is de heer IJssel- dijk, Gen. de Wetstraat 17. Bijeen komsten waarschijnlijk op maan dagavond. Kosten f 0.25 per week. Kunstenaarsklub: voor jongens en meisjes die willen tekenen, schilde ren, boetseren, etc. Leider is Broe der Marius. Bijeenkomsten op woensdagavond in de hobbyzaal meisjesschool. Kosten f 025 per week. Tafeltennisklub: voor jongens en meisjes, die, verdeeld in 2 klubjes, op dinsdagavond o.l.v. de heer van Duyl, Paul Krugerstraat 2, kunnen spelen. Kosten f 0.25 per week.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1