De Echo van het Zuiden DRUNEN LAATSTE BERICHTEN Suède staat charmant en zit heerlijk deVen ota Van «55*11 "v ""li !1 t- r Nieuwe veilinghallen te Drunen. Er bestaan bij de Veilingvere niging De Langstraat reeds enige tijd plannen voor de bouw van een geheel nieuwe veiling. De huidige veilinggebouwen werden in 1952 nog belangrijk uitgebreid. De plannen tot deze nieuwbouw zullen a.s. dinsdag op de algeme ne jaarvergadering worden be handeld. I)e veiling had in 1959 een recordomzet van ruim 4 mil joen. 5 mei-viering. Donderdagavond kwam in de raadszaal onder voorzitterschap van de waarn. burgemeester L. Th. v. Drunen diverse vertegen woordigers van verenigingen bij een ter bespreking van de ko mende 5 mei-viering. De heer v. Drunen bracht in zijn openings woord in herinnering de luister rijke viering van het tweede lus trum der bevrijding in Drunen en sprak de hoop uit dat ook deze derde lustrumviering in alle op zichten zou slagen. De heer \Verner, die later op de avond werd benoemd tot voor zitter van het feestcomité, wees bij zijn benoeming op de grote betekenis van dit feest voor de jeugd. Wij moeten, aldus spr., de jeugd van vandaag bij zulk een gelegenheid diep doordringen van de betekenis van de vrijheid en hun in herinnering brengen de verschrikkingen van de oor log en bezetting. Ér werd deze avond een hoofd comité gevormd en diverse sub comité's. Voorzitter van 't hoofd comité werd de heer J. Werner, vicevoorzitter de heer A. Kamp en secretaris de heer H. Portier. Tevens werden deze avond di verse werkcomité's samengesteld o.a. voor aubade en kinderop tocht, een subcomité voor Els- hout en verder een voor jcugd- en volksspelen en voor muziek en zang. Verder nog een sub-co mité voor algemene zaken en herdenking. Tevens werd beslo ten een erecomité te vormen. Aan de diverse subcomité's zal deze week een uittreksel van het programma van vijf jaar geleden worden toegezonden als richtlijn voor het samenstellen van een nieuw programma. De viering van de bevrijding zal in Elshout worden georgani seerd door een subcomité, waar van de heer Jansen het voorzit terschap op zich heeft genomen. Het ligt in de bedoeling op 4 mei een dodenherdenking te hou den. Op 5 mei, bevrijdingsdag, zullen dan diverse feestelijkhe den worden georganiseerd. De subcomité's zijn momenteel be zig om zich over het programma te beraden en op donderdag 24 maart hoopt het hoofdcoinité aan de hand van deze besprekingen een voorlopig programma vast te kunnen stellen. Commandant v. Uden per 1 april benoemd in Oisterwjjk. De rayoncommandant van de Rijkspolitie te Drunen, de heer A. v. Uden, is met ingang van 1 april benoemd tot groepscom mandant te Oisterwijk. Wachtmeester van Uden, die ruim zeven jaar in Drunen com mandant was van de Rijkspolitie, zal men in Drunen niet gaarne zien vertrekken. Wachtmeester v. Uden was 'n correct en plichts getrouw politieman, die wij deze promotie gaarne gunnen. Rennersnieuws. Tini v. d. Lee werd zondag in de wedstrijd tussen De Zwaluw Vlijmen en Wilhelmina uit Eind hoven nr. 2, vlak achter Walra ven. Deze beide renners hadden het hele peleton gedubbeld. Van der Lee schijnt dus in prima vorm te zijn, wat goede beloften inhoudt voor het komende sei zoen. Agenda. Maandag 14 maart. 7 .30 uur middenstandscursus, r.k. jongensschool. 7 uur trainen DVC. 4 li. balletschool Gcz. Elshout. 8 uur jaarvergadering KAR in foyer Hoge Braken. 8 uur Danscursus Gez. Elshout ,I)e Dinsdag 15 maart. 7 uur trainen DVC. 8 u. clubavond OOG v. d. Geit. 8 u. jaarvergadering Veiling vereniging zaal Gez. Elshout. Woensdag 10 maart. 7 u. trainen Volleybalclub. 78 uur Centrale Volksbank, Maria Muartstraat 2. 8 u. „Marcelino Brood en Wijn", Hoge Braken. 8 u. clubavond DVP in café Klerks. 8 u. clubavond OOO in café Elshout. 8 u. clubavond Nooit Gedacht in café v. d. Geit. 8 u. clubavond Prins Bernhard in hotel Royal. Donderdag 17 maart. 7 uur trainen DVC. 7.3U u. middenstandscursus in r.k. jongensschool. 7.30 u. trainen TTVD. 8 u. Toneelgroep Puck, Vrek", Hoge Braken. 8 u. repetitie Cantabile ,zaal Gez. Elshout. Vlijmen Haarsteeg Neusden Sprang-Capelle Sprang Capelle Een mooi suède jasje is altijd elegant en tevens sportief, 't Is licht en luchtig maar houdt u warm doordat het winddicht is. Echt iets voor nu! Onze nieuwe, uiterst modieuze collectie munt uit door een keur van aantrekkelijke, vlotte modellen en zeer mooie kleuren. Waspik Raamsdonk De juridische commissie van de Californische senaat heeft het wets ontwerp van gouverneur Edmund G. Brown voor de afschaffing van de doodstraf verworpen met 8 tegen 7 stemmen. Volgens deskundigen in de staats- hoofdstad, Sacramento, is hiermee alle hoop voorbij dat het Califor nische congres dit jaar de dood straf afschaft. De kwestie was onlangs aan het congres voorgelegd door Brown, na dat die te elfder ure opnieuw uit stel van executie had verleend aan de bijna twaalf jaar geleden ter dood veroordeelde Caryl Chessman, bekend om diens lange juridische strijd om aan de doodstraf te ont komen en om de boeken die hij in zijn dodencel heeft geschreven. Chessman zelf heeft gezegd dat hij die strijd heeft opgegeven, vlak nadat het Californische hoogge rechtshof had geweigerd de nieuwe datum voor zijn executie te wijzi gen. Die datum is 2 mei. Hij heeft erbij gezegd dat hij zijn lot nu in handen legde van gouver neur Brown, een principiële tegen stander van de doodstraf, die ech ter geen gratie mag verlenen zon der de toestemming van het hoog gerechtshof van zijn staat. KROETSJEF MET FAMILIE NAAR FRANKRIJK De Russische premier zal tijdens zijn bezoek aan Parijs vergezeld worden door zijn vrouw Nina, zijn dochters Julia, Rada en Helena, zijn zoon Sergei en zijn schoonzoon Alexis Adjoebei. Voorts zullen 52 functionarissen en dertig tot veer tig journalisten en cameramensen de reis meemaken. President De Gaulle heeft de lei ders van de staten van de Franse gemeenschap uitgenodigd, zich ter gelegenheid van het bezoek van de Russische premier aan Frankrijk naar Parijs te begeven. Zij zullen aanzitten aan het eerste diner, dat op 15 maart in het Elysee ter ere van de Russische premier wordt ge geven en 17 maart de galavoorstel ling in de opera bijwonen. AMERIKA BRENGT SATELLIET OM DE ZON Vrijdagavond j.l. hebben dc Amerikanen vanaf de basis Cape Canaveral inet succes een molen wiek-kunstmaan gelanceerd, die op het ogenblik nijet een snelheid van 40.000 km. per uur op weg is naar de zon. De lancering van de Pionier V geschiedde met behulp van een Thor-Able raket. De kunstplancct heeft de sterkste radiozender aan boord die ooit door mensenhanden in het heelal is gebracht. Binnen vier maanden zal de Pionier V het dichtste punt nabij de zon hebben bereikt, op ongeveer 100 miljoen km. af stand van de zon, waarna hij om de zon zal gaan draaien. Volgens berekeningen zal deze kunstma tige satelliet een levensduur van minstens 100.000 jaar hebben. MAANDAG 14 MAART I960 83e JAARGANG No. 21 ,PUCK" BRENGT „DE VREK" VOOR KULTURELE KRING. y De Drunense Kulturele Kring brengt a.s. donderdag in de Hoge Braken een toneelavond zoals men die slechts zelden te beleven krijgt. De Toneelgroep „Puck" komt dan namelijk voor het voetlicht met Molière's blijspel in vijf bedrijven „De „De Vrek" in de opvoering van „Puck" een Vrek" onder regie van Cas Baas. Men mag toneelprestatie van de allereerste rang noe men, op de eerste plaats door het sublieme spel van Eric van Ingen als Harpagon. Deze Harpagon van van Ingen is van een sublieme volmaaktheid en zelden hebben wij de hele armzalige, een waanzin raken de menselijke begeerte zó naakt, zó ver bijsterend en zó aangrijpend gestalte zien krijgen als in de vrek, die van Ingen op de planken brengt. Regisseur Cas Baas heeft „De Vrek" gerukt uit het kwijnende en bloedloze bestaan en nieuw leven ingebla zen. De miserabel grootse figuur van Har pagon is hier gerukt uit de z.g. authentieke sfeer van de risée-figuur in een aantal mo-. raliserende schetsjes en geplaatst in een milieu, dat weliswaar totaal anders is dan hijzelf, maar daardoor juist onmisbaar, omdat het de armzaligheid van deze mens zo scherp aan de kaak stelt en veroordeelt. „Puck" biedt met deze „Vrek" een avond van groots en aangrijpend toneel, die men niet licht zal vergeten. Naast Eric van Ingen ziet men in deze opvoering: Henny Orri, Wim v. d. Heuvel, Ada Thijsse, Jan Hundling, Ellen de Thouars, Piet Romer, Will van Seist, Theo Kling, Marie-José Nijsten en Joop de Veer. De decors en costuums zijn van Roger Chailloux. .4 - T" KAPELAAN BENOEMD. Tot kapelaan te Vlijmen is benoemd de welecrw. heer J. B. H. Oderkerk O. I'raem. ONGEVAL. Zaterdag ongeveer 12 uur kwam de heer J. Hagen van zijn werk. Per fiets stak hij ter hoogte van het Plein alhier plotseling de straat over, juist toen een auto uit de richting Waalwijk kwam, die H. greep en een eind meesleurde. H. werd flink gewond aan zijn hoofd. Door enkele dames van de winkel van Van Hilst werd de eerste hulp verleend, Spoedig was de ziekenwagen uit Den Bosch aanwezig, waarmee H. naar t ziekenhuis werd vervoerd. Ook de politie was spoedig aanwezig, die het verkeer re gelde en een onderzoek instelde. De toe stand van Hagen is zorgwekkend. PROPAGANDA-VERGADERING FABRIEKSARBEIDERSBOND. Donderdag 17 maart propaganda-verga- dering van de Fabrieksarbedcrsbond in café Den Braai, A. Klerks. Als spreker zal optreden de heer Beilo, die op deze avond speciaal het woord zal richten tot de dames. Voor de muzikale omlijsting is een prima orkest aanwezig, dat de feeststemming zal verhogen. FILM- EN FORUMAVOND P.V. DE ZWALUW. Op vrijdag 18 maart zal in café A. Klerks een film worden vertoond van de Witte Molen. Deze duivenfilm heeft op vele plaatsen veel succes gehad. Alle duiven- liefhebbers worden hier beleefd uitgeno digd. De Vredesduif uit Drunen en de Ge vleugelde Vrienden uit Nieuwkuijk zijn op deze avond ook uitgenodigd.. Niet-leden hebben eveneens gratis toegang. In verband met de moeite en zorgen door de Witte Molen besteed om de duivensport in beeld te brengen, waarbij nuttige wer.ken aan de liefhebbers worden gegeven, is het zeker plicht van alle duivenliefhebbers hier voor belangstelling te tonen. DROPTOCHT. De leden van de sportclub van de RKJB hielden zaterdagavond in de omgeving van Vinkei een z.g. droptocht. Na eerst op een verzamelpunt bijeen te zijn gekomen, wer den de deelnemers naar een geheel onbe-. kend gebied vervoerd, ca. 6 km. en moes ten vandaar uit proberen in de kortst mo gelijke tijd op het verzamelpunt terug te zijn. Het werd een spannende strijd en in 19 min. wist het koppel L. Koks-C. van Engelen te zegevieren. De verdere uitslag was: 2 W. Ketels - H.'van Oijen 22 min.; 3 J. Achten - K. van Beurden 22 min.; 4 J. van Beurden - L. van Engelen 23 min.; 5 Gebrs. van Beurden 25 min.; 6 C. van Bijnen-J. van Bokhoven 26 min.; 7 J. Koks - B. van Oyen 29 min.; 8 H. van Bladcl - H. van Falier 29 min.; 9 J. van Delft - H. wan Delft 33 min.; 10 L. v. d. Wiel - A. v. d. Brandt 39 min.; 11 F. Mim- pen - M van Bladel. JAARVERGADERING FABRIEKSARBEIDERSBOND. In café J. Siegers hield de afd. Haar steeg van de Ned. Kath. Bond van Werk- nemers(sters) in de industriële bedrijven St. Willibrordus, zaterdagavond de jaar vergadering. Te ca. half 9 opende de voor zitter de heer Tini van Bladcl met de Chr. groet en heette hierna allen welkom. Spe ciaal richtte de voorzitter zich tot de geest, adviseur, kap. Severijnen, de districtsbe stuurder de heer van Bcrlo, de voorzitter van de KAB de heer J. Zeeuwen en de oud-voorzitter van de afd. de heer Th. de Vaan, die eveneens van hun belangstelling blijk gaven. Na een kort overzicht over de resultaten die in het afgelopen jaar werden bereikt, verkreeg de secretaris de heer F. v. d. Brandt het woord, die de notulen van de vorige vergadering voorlas, die onver anderd werden goedgekeurd. Eveneens werd voorlezing gedaan van een Nieuw jaarswens, die bij de jaarwisseling door het hoofdbestuur aan de secretariaten was toe gezonden en waarin op duidelijke wijze een overzicht werd gegeven van de bereikte re sultaten. Uit het financiëel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. Ook de ledenwervingsactie kwam ter sprake; de voorzitter gaf over dit punt een duidelijke uiteenzetting en vroeg aller me dewerking om te trachten de ongeorgani seerden te bewegen lid van de bond te worden. Om de aanwezigen nu reeds voor te lichten over de actie die door de Haar- steegse standsorganisatie binnenkort zal worden gevoerd om te komen tot de zo hoog nodige woningbouw, was de voorzitter van de KAB de heer J. Zeeuwen uitgeno digd. die gaarne van de gelegenheid ge bruik maakte om de plannen nader te ont vouwen. Het ligt dan, aldus de KAB-voor- zilter, in het voornemen, om zeer binnen kort een spreker te laten komen van de Stichting Eigen Woningbezit, die dan ten gerieve van zelfbouwers een nadere uiteen zetting zal geven over de gunstige voor waarden die deze stichting biedt. Hij vroeg daarvoor reeds nu aller belangstelling en nodigde allen, die voornemens zijn een eigen woning te bouwen, uit, deze bijeenkomst bij te wonen. Tot slot hield de heer van Berlo een leeizame spreekbeurt over het onderwerp: „Bondsactiviteiten". Spr. begon met er op te wijzen, dat na bijna 50 jaar strijd de or ganisatie nog niet is geworden wat men er eigenlijk van zou hebben verwacht. De ïe- den daarvan is dat er nog te veel ongeor ganiseerden zijn en die een volledige uit groei belemmeren; een voorbeeld voor hen is nu wel de staking van de bouwvakarbei ders, waar de ongeorganiseerden nu de dupe van worden, omdat zij bijna geen uii- kc:ing ontvangen. Dc emancipatie heeft in het verleden reeds grote veranderingen teweeg gebracht en de vakbonden zijn allen een middel om het gestelde doel t« bereiken. Grote ge beurtenissen werpen hun schaduw vooruit, aldus de heer van Berlo, zo zal dit jaar het jaar moeten worden van de bezitsvorming; gestreefd zal worden om te komen tot het instellen van gepremieerde spaarregelingen sn het verkrijgen van aandeel in dc winst. Gok het ontwikkelingswerk van dc bond vormde een onderwerp van bespreking en naar het oordeel van de districtsbestuurdor wordt daarvan door de georganiseerden te weinig gebruik gemaakt. Ér valt in het maatschappelijke een grote verschuiving waar te nemen, vooral van de landbouw naar de industrie en ook het aantal werk nemers in dc dienstverlenende sector wordt steeds groter. Er zijn, aldus spr., nog heel wat bondsactiviteiten die in de toekomst zeer zeker nog aan de orde zullen komen. Met een dankwoord van de voorzitter tot de spreker gericht en de rondvraag, waar van maar weinig gebruik werd gemaakt, werd de vergadering weer met de Chr. groet gesloten. Haarsteeg 2 - WSC 3 4-0. De kampioenen van de 2c klasse 210 van de Brab. Voetbalbond hebben met de be zoekers uit Waalwijk maar weinig moeite gehad en wonnen gedecideerd. Vooral in het begin van de wedstrijd hadden de gast heren een duidelijk overwicht en in de eerste minuten kreeg rechtsbuiten van der Heijden een unieke scoringskans die even wel onbenut bleef. Dat was echter niet de enige kans die onbenut bleef, want achter eenvolgens slaagden Beaard, Junggcburth e-n H. van Oijen er niet in om geheide kansen te benutten. De WSC-ers trachtten wel meermalen om de bakens te verzetten, maar verder dan de Haarsteegbacks wis ten zij het meestal niet te brengen. Te ver opdringen van de WSC-achter- hoede vormde de inleiding tot het eerste doelpunt; op een ver naar voren getrapte bal liep midvoor Junggeburth snel door en met een vrij veld voor zich ging het op de Waalwijk-veste af; tegen het schot dat toen volgde was de WSC-doelman niet bestand, 1 - 0. Dat doelpunt gaf de thuisclub de no dige moed om door te stoten; vooral de vier gebroeders van Oijen weerden zich geducht en de druk op het WSC-doel werd steeds groter. Tenslotte lukte het rechts buiten v. d. Heijden een aanval met een doelpunt af te ronden, 2-0. Vooraleer de eerste drie kwartier waren verstreken had Henk van Oijen met een goed gericht schot de stand op 3 - 0 weten te brengen. De tweede helft was in het geheel geen weerspiegeling van de eerste; viel er in dc eerste drie kwartier toch van vrij goed voetbal te genieten, in de tweede helft werd er slecht en rommelig gespeeld. Het spel werd 'veel te kort gehouden en de opeenho ping van spelers had tot gevolg dat er maar wat raak werd getrapt. Dc strijd speelde zich hoofdzakelijk op het middenveld af en beide doelen kwamen maar weinig in gevaar. Eenmaal hadden de WSC-ers een unieke kans om de achterstand in te lopen, maar de toegekende strafschop werd niet benut. Dat was voor de Waalwijkers de enigste kans om dc achterstand te verklei nen, want nadien had de Haarsteeg-defen sie het niet moeilijk meer. Ook de voor hoede van de thuisclub had heel wat aan productiviteit ingeboet en slechts één doel-, punt werd gescoord, waarvan rechtsbinnen v. d. Bosch de maker was, 4-0. Haarsteeg 4 - RKJVV 4, 5-1. Haarsteegs 4c elftal heeft thuis het hu zarenstukje uitgehaald om het vierde elf tal van RKJVV met een 5-1 nederlaag naar huis te sturen. Hier was F. v. Bokho ven de grote man, want hij nam maar liefst alle vijf de doelpunten voor zijn reke ning. Voor de rust scoorde hij tweemaal. Na de hervatting wisten de Bosschenaren de achterstand wel te verkleinen tot 2-1, maar met drie gave doelpunten bracht bo vengenoemde speler toen de stand op 5-1» Juniorennieuws. Ook de junioren die zaterdag thuis speel den, deden het uitstekend. De A-jun. ont moetten de A jun. van St. M.-Gestel en I wonnen verdiend met 4-2. De doelpunten kwamen hier van de voet van P. Beaard 2 x, A. Wolf en P. Hannef ieder 1 x. De B-junioren traden in het veld tegen de B- junioren eveneens van reeds genoemde club en wonnen met 2 - 1 KERMIS 1960. Voor de kermis te Heusden, welke ge houden zal worden op 21, 22, 25 en 26 mei a.s., zijn aan de navolgende kermisexploi tanten een standplaats gegund: autoscooter -. zweefmolen - hangpaardjesmolen - kin derdraaimolen - bumperspel - balcorotor - lachspiegeltent - gebakkraam - viskraam - suiker-nougatkraam - schiettent - speel- goedkraam - brievensport - zaagselsport - accordeonist (voor een vrolijke noot op straat) en een fotograaf. 5 MEI-VIERING. Op uitnodiging van het gemeentebestuur kwamen j.l. donderdagavond de besturen van de drie Oranjeverenigingen uit de ge meente en de hoofden der scholen, in de conferentiezaal van het gemeentehuis bij-, een ter bespreking van de a.s. 5-Mei-vie- ring. De samenkomst stond onder leiding van de loco-burgemeester de heer J. Wa- verijn, die de besprekingen inleidde. De bedoeling was zo mogelijk te komen tot een viering in het centrum der gemeen te b.v. in de middag- en avonduren. Na breedvoerige bespreking van de mo gelijkheden, kon de vergadering zich vrij wel eenparig verenigen met de gedachte van een meer centrale feestviering, waarbij in het bijzonder werd gedacht aan de schoolvrije jeugd, waarvoor naar de me ning der vergadering zeker iets behoort te worden georganiseerd. In grote lijnen werd de viering van 5 mei a.s. als volgt gedacht: 8 uur klokken gelui, waarna herdenkingsdiensten in de kerken of zo mogelijk op een centraal punt in de buitenlucht. Vervolgens kinderaubade voor het gemeentehuis. In de namiddag b.v. volksspelen of iets dergelijks, terwijl in de avonduren een concert van de plaat selijke muziekkorpsen op het Raadhuis plein zou kunnen plaats hebben, eventueel afgewisseld met het optreden van een con ferencier en tot slot een vuurwerk. Een comité dat deze plannen nader zal uitwerken werd opgericht, waarin zitting hebben de voorzitters van de drie Oranje verenigingen en de hoofden van de scholen, terwijl als voorzitter van het comité een lid van het gemeentebestuur zal optreden. In verband hiermede werd besloten dal de Oranjeverenigingen ieder in hun wijk op 30 april kinderoptochten of kinderfeesten zullen organiseren en dc aubade die dc laatste jaren voor het gemeentehuis werd gebracht, nu naar 5 mei te verschuiven. Voor een en ander zal natuurlijk geld nodig zijn en hoewel het gemcentebcstuui zich in deze zeker niet onbetuigd zal laten, zal ook een beroep op de ingezetenen ge daan moeten worden, waarvoor naar wij vertrouwen eenieder gaarne zijn steentje zal willen bijdragen, opdat 5 mei, waarop de herdenking plaats vindt van het feit dat ons land 15 jaar geleden werd bevrijd van de duitse overheersing, op waardige wijze zal kunnen worden gevierd. JAARVERGADERING NED. HERV. MEISJESVER. „PERSIS". De Ned. Herv. Mcisjesvereniging Per- sis kwam j.l. zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond in jaarvergadering bij een, onder leiding van dc presidente mevr. Bos. De opening en sluiting geschiedde door Ds. P. J. Bos, die na de opening met psalmgezang, Schriftlezing en gebed, de aanwezigen, waaronder dc leden van de Kerkcraad, Vrouwen- en Mannenvereniging en afgevaardigden van zusterverenigingen uit Waspik en Capclle en van de Geref. Meisjesvereniging, hartelijk welkom heette. Na het zingen van het Bondslied, werd door de secretaresse mej. Rie de Bie en haar zus mej. Cor de Bic een keurig op rijm gesteld jaarverslag uitgebracht, dat door de vergadering bijzonder op prijs ge steld werd. Dc pcnningmcestcrcsse, mej. Jo Werthcr gaf een overzicht van de financiële toestand der vereniging. Mej. Mien Nieuwcnhuizcn leverde ver volgens een onderwerp over De intocht in Jeruzalem (Matiheus 21 1-11). Onder het genot van enige verversingen werd de avond verder op gepaste wijze doorgebracht met zang en declamatie, waar bij de opvoering van De Jaargetijden door de gezamenlijke leden van Persis bijzonder in dc smaak viel. Voor dc medewerking aan deze opvoering ontvingen mevr. Vos- Werthcr, die op keurige wijze de zang be geleidde, en dc heer P. Heurtcr, een aar dige verrassing. De vereniging kan op een prettige en zeer geslaagde bijeenkomst terugzien. OUDERAVOND. A.s. woensdagavond zal in de Chr. School de jaarlijkse ouderavond worden gehouden, waarbij voor de ouders gelegenheid zal zijn het werk hunner kinderen te bezichtigen en zich met dc onderwijzers en onderwijzeres sen te verstaan omtrent de vorderingen van hun kinderen. CHR. OVERHEIDSPERSONEEL. De afdeling Langstraat-Oost van de Ncd. Chr. Bond van Overheidspersoneel houdt woensdagavond een ledenvergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond. Als spreker zal optreden de heer Kicft, hoofdbestuurder van de bond, die zal spre ken over de verbeteringen der ambtenaars salarissen en de pensioenen der ambtenaren in verband met de alg. ouderdoms- en we- duwenvoorziening. CHR. BOUWARBEIDERS. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. donderdag 17 dezer des avonds half 8, in de zaal van de Chr. Volksbond de jaarlijkse familie avond, waartoe naast dc leden de vrouwen en verloofden zijn uitgenodigd. Als spreker zal optreden de heer Zuide- ma, districtsbestuurdor van de bond. Ver der zullen o.m. een tweetal leden het gou den CNV-insignc voor 25-jarig lidmaat schap ontvangen, terwij! mevrouw Maatman, voordrachtkunstenares te Soest, zal decla meren en de avond verder zal worden af gewisseld met zang en muziek door enkele leden van A Tempo. De secretaris zal een jaaroverzicht geven. A.R. KIESVERENIGING. A.s. vrijdagavond half 8, komt de A.R. Kiesvereniging in het gebouw van de Chr. Volksbond in ledenvergadering bijeen. Dc Weled. heer M. van Prooijen, gemeente secretaris zal spreken over: de gemeente politiek. ACTIE 4 x ZN. Door de leerlingen van de Chr. school alhier waren de laatste maanden op ver schillende wijzen gelden bijeen gebracht voor de NCR V-radio-actie 4 x ZN, ten bate van een ziekenhuis te Paramaribo. In de stcravond van de NCRV die j.l. donderdagavond vanuit Culemborg werd uitgezonden, waartoe een groot gezelschap ingezetenen naar Culemborg was gegaan om deze steravond bij te wonen, werd het resultaat door een leerlinge van de school, het dochtertje van de heer Pichel, op dui delijke en keurige wijze, voor de microfoon aan de leider van de actie aangeboden. E^n bedrag van niet minder dan f 1700.- kon worden overgedragen, waarvoor zowel de heer Bodegraven als de zaal op hartelijke wijze dankte. Het hoofd der school de heer H. J. Overwcel kon bij deze gelegenheid nog enkele mooie giften afdragen, n.I. een bedrag van f 75. - van de jubilerende Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior alhier, f 110.- bijeengebracht door een dochter tje van de heer Snijders uit Waalwijk en een bedrag van f 500. - van het personeel van het Diaconesscnhuis te Breda. OPENING BAZAR. De bazar welke gehouden wordt ten bate van de IJsclub Het Eendennest, werd j.l. vrijdagavond geopend door de bescherm heer dc weled. heer M. van Prooijen. De voorzitter van het bazar-comité dhr. Stein, heette te ongev. 7.30 uur alle genodigden sn verdere aanwezigen hartelijk welkom op deze bazar, waarna hij terstond het woord verleende aan de heer M. van Prooijen. De heer van Prooijen stelde het zeer op prijs deze avond het woord te mogen voe ren. Spr. verheugde zich over het particu- liei initiatief om gelden bijeen te zamelen voor het bestuur der ijsclub het Eendennest. Vervolgens sprak de heer van Prooijen over het ontstaan der schaatssport. Dit is een volksvermaak of volkspret, aldus spr. van oer-oude tijden. Kort ging spr. in op de grote veranderingen die zich in de schaats sport hadden voorgedaan. Van de friese schaats tot heden, nu men overal ter we reld de mooie kunst-schaatsen ziet. Spr. sprak er zijn voldoening over uit, dat ook de plaatselijke vereniging Het Eendennest alles deed om het haar leden zo aangenaam mogelijk te maken op de ijsbaan. Tenslotte deelde de heer van Prooijen mede, dat hij hoopte, dat deze bazar zou slagen, zulks in het belang van het bazar-comité, inaar bovenal voor het bestuur van de ijsclub. Aan het einde van zijn rede overhandigde de heer van Prooijen een mooi cadeau. Nadat de beschermheer had gesproken, TILBURGHeuvelstraat 44-Tel. 04250-23900 BREDA: Eindsttaat 14 - Tel. 01600-31086 sprak ook loco-burgemeester Waverijn en kele woorden van waardering aan het adres van het comité en het bestuur der ijsclub. Spr. ging in het kort in op de totstandko ming van de ijsbaan. Evenals de vorige spr. hoopte loco-burgemeester Wa/er-jn, dat deze bazar zou slagen. Nadat de plaatselijke muziekvereniging Kunst na Arbeid enkele pittige marsen ten gehore had gebracht, werd terstond begon nen met de verkoop van loten van het tad van avontuur. Het laat zich begrijpen dat velen een lot kochten en velen gingen deze openingsavond dan ook met een gro'e taarr, krentenbrood of tulband naar huis. Ook za terdagavond was het een grote drukte en naar het zich laat aanzien, zal deze baear zeer zeker ook in financieel opzicht slagen. Hedenavond is de laatste bazar-avond, waarop tevens de trekking zal plaars vinden van dc grote verloting die aan deze bazar is verbonden. Wij kunnen dan ook eenieder aanraden zich hedenavond te begeven naar de bazar, en wellicht neemt men nog een mooie prijs mee naar huis. LEDENVERGADERING. De A.N.A.B. zal a.s. donderdagavond in café De Witte Brug alhier een ledenverga dering houden. STILLE OMGANG. De jaarlijkse Stille Omgang te Amster dam wordt voor de afd. Waspik dit jaar ge houden in dc nacht van 19 op 20 maart a.s. Zij die hieraan wensen deel te nemen die nen zich voor donderdag op te geven bij de broedermeester de heer J. Brokx, Prins Bernhardstraat 22 alhier. DIAKEN WIJDING. Onze oud-plaatsgenoot de Eerw. Frater Pius van Loon van de Abdij te Bernc, werd in Nijmegen door Mgr. Bekkers tot diaken gewijd. DECLAMATIEWEDSTRIJD JONG NEDERLAND. „Geen woorden, maar daden", r.o was de stemming in de districtsstaf van Jong Nederland, toen men het idee opperde eens een declamatiewedstrijd te organiseren voor haar rakkers, poorters en krekels. De afdeling Waspik nam direct de verdere uit werking van deze plannen voor haar reke ning en zo verschenen er in het gemeen schapshuis te Waspik-Bovcn van elke groep rakkers, poorters en krekels uit Drunen, Heusden, Waalwijk en Waspik 3 leden op het podium. Helaas moest de groep uit Haarsteeg onverwachts verstek laten gaan. Voor elke deelnemende groep van 3 had de wedstrijdleiding 1 verplicht en 2 vrije werkjes voorgeschreven.. De jury bestaande uit de heren Kievits uit Geertruidenberg, Bccrcnds uit I.oonop- zand en Commisaris Brok uit Waalwijk, kende de rakkersprijs toe aan het Servatius- gilde van Waspik-Bovcn. Bij de joorters ging de hoogste onderscheiding naar de groep uit Heusden, terwijl Drunen de senio- renprijs voor zich opeiste. De afdelingsprijs werd toegekend aan Heusden Een kleine traktatie verhoogde de gezelligueid van de ze goed verlopen middag, waarmee dit district van Jong Nederland weer eens de nodige spirit toonde. KORFBAL. Het eerste 12-tal van onze korfbalver eniging Amicitia, moest zondag j.l haar meerdere erkennen in Zigo I. De Waspikse dames verloren met 3-4. GESLAAGD. Voor het diploma Vakbekwaamheid voor Broodbakkers, slaagde te 's-Gravenhage, on ze dorpsgenoot dc heer A. v. d. Westen. „DOE OPEN" START. Ook in ons dorp is men reeds gestart met de actie voor vluchtelingen „Doe open". In de loop van de vorige week werd er huis aan huis „Sleutelslag" bezorgt, waarop het programma van de actie's vermeld staat. Zaterdag 12 maart j.l. is men reeds gestart met 'n sterrit voor jongens en meis jes van 12 tot 16 jaar. Als dé dag van de actie staat zaterdag 19 maart op het pro gramma. Om kwart over drie zal er een voetbalwedstrijd tussen een elftal uit Raamsdonk en een militair elftal van de Pontenierskazcrne Keizcrsveer gehouden worden. Deze elftallen worden dan afge haald bij de splitsing Bergcnstraat-Nieuwe weg, op een manier als Raamsdonk dat ge wend is; voorafgegaan door de harmonie St. Bavo, de Rijvereniging, de Ponnyclub en de jeugdverenigingen in optocht naar 't veld. 's Avonds zal in hotel Nieuwenhuizen een gezellige avond worden gehouden, waaraan de Boerenblaaskapel,, de Jonge Zangers" o.I.v. Jan Nollen en het zangduo Gerdini zullen meewerken. De avond wordt besloten met een interessante film, een mu ziekquiz, en de prijsuitreiking van de ster-, rit en de voetbalwedstrijd. DS. KOLIJN NEEMT BEROEP AAN. Ds. L. A. Klootwijk is op 13 sept, van het vorige jaar naar Scherpenzeel in de classis Arnhem vertrokken en heeft daar op 20 september van het vorige jaar zijn in trede gedaan. Als opvolger van Ds. L. A. Klootwijk komt nu Ds. P. Kolijn uit Aalst van de burgelijke gemeente Brakel, in de classis Bommel, naar de Herv. gemeente van Raamsdonk in de classis Heusden. Ds. P. Kolijn werd op 23 juni 1930 te Hoek van Holland geboren, waar zijn vader toenwcrkzaan^ra^aïsTouantTamütenaar bij dc Harwichboot. Hij bezocht eerst de h.b.s. aan 's Gravendijkwal te Rotterdam, deed in 1950 aanvullend staatsexamen en studeerde nog verder aan de rijksuniver siteit te Utrecht, waar hij op 17 juni 1953 zijn candidaats- en op 27 sept. 1954 zijn kerkelijk examen deed. Na van sept. 1954 tot jan. 1955 ongeveer 4 maanden leervicaris te zijn geweest bij Ds. J. van der Velden te De Bilt in Utrecht en op 6 juli 1955 na een te Rotterdam ge houden colloquium was toegelaten tot de evangeliebediening in dc Ned. Herv. Kerk, werd Ds. Kolijn op 10 dcc. 1955 door Ds. H. G. Abma uit Putten bevestigd als pre dikant van dc Ncd. Herv. gemeente van Aalst in de classis Heusden. Tijdens zijn 4-jarige ambtsbediening te AaUt was Ds. Kolijn o.a. lid van de Prot. Contactraad in de Bommelerwaard en te Aalst voorzitter van het schoolbestuur voor Chr. lager on derwijs en van 't bestuur van de Chr. kleu terschool. SENAATSCOMMISSIE VOOR DE DOODSTRAF IN CALIFORNIË Chessman ziet geen uitweg - Kroetsjef, die dinsdag voor 14 dagen naar Frankrijk zou komen, heeft z'n reis wegens griep tot nader order moeten uit stellen. - De spanning aan 't stakingsfront is opnieuw verscherpt, doordat het bestuur der Christelijke aannemers ontslag heeft genomen, wijl de meerderheid der leden zich niet achter 't bestuur heeft geschaard om de C.A.O. te tekenen. - In Indonesië is een complot ontdekt om president Soekarno en generaal Nasoe- tion te vermoorden. - De omzet van Philips heeft vorig jaar meer dan 4 milliard bedragen.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5