wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN WASPIK VLIJMEN Uit de Langstraat Sprang-Capelle Elshout Sprang Capelle Tegelverkoop. Deze week van maandag 21 tot en met zaterdag 26 maart zullen huis aan huis tegeltjes verkocht worden a 1.5U per stuk ten bate van het landelijk rheuma-fonds. Leden van dc Bond van Platte landsvrouwen en meisjes van de Chr. Landbouwhuisnoudschool zullen deze tegeltjes verkopen. Door het hele land zal deze te gel tjesactie gehouden worden. Noordbrabant is liet eerst aan dc beurt. Helpt allen mede om de pijnlijke volksziekte, de rheuma- tiek, te bestrijden en koopt allen een of meer tegeltjes. Overhandiging netto opbrengst bazar. A.s. woensdagavond zal in café De Witte Brug alhier het bazar- comité de netto opbrengst van de gehouden bazar overhandigen aan het bestuur van de IJsclub Het Eendennest. Ouderavond. Op woensdagavond 23 maart a.s. des avonds te 7.30 uur wordt in het lokaal der kleuterschool „Prinses Beatrix" aan de Schre- velstraat een ouderavond gehou den. Dc agenda vermeldt o.m. Notulen ouderavond van 14 mei 1959; financieel verslag der schoolkas; rapport kascoinmis- sie en benoeming nieuwe kas- commissie; inleiding door het hoofd deF kleuterschool mejuffr. Wagner over 't onderwerp „Hoe en waarmede werken de kinderen op school? Na afloop van de ou deravond zal de heer L. Polder vaart een drietal filmpjes verto nen. De oudercommissie verwacht dat alle ouders van kinderen der kleuterschool deze ouderavond zullen bijwonen. Raamsdonk MAANDAG 21 MAART 1960 83e JAARGANG No. 23 De Lcho YAn het Zuióen ritgever vYaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen H oofdredacteur: JAN TIELEN -ironummer 50798 fiit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" Sublieme opvoering van „De Vrek" door de toneelclub Puck Donderdagavond kwam in de Hoge Braken te Drunen de toneelgroep Puck voor het voetlicht met Mo- lière's blijspel „De Vrek". De avond werd gehouden onder auspiciën van de Culturele Kring Drunen-Elshout. Het optreden van Puck met dit be kende spel van Molière is een eve nement geworden voor de Culturele Kring in Drunen. Het is een toneel avond geworden van de bovenste plank. Aangrijpend was bepaald 't einde van het vierde bedrijf. Het spel bereikte hier een climax. Als Harpagon, gespeeld door Eric van Ingen, tot de ontdekking komt dat zijn geld gestolen is. Hier wordt ons door v. Ingen scherp en op meester lijke wijze „de Vrek" getekend. Nergens in het gehele stuk wordt ons de armzalige op drift geraakte menselijke begeerlijkheid zo naakt geschilderd als in „de Vrek", zoals v. Ingen ons die deze avond liet zien. „De Vrek" zoals die door de toneelgroep Puck werd gebracht, maakt dit toneelspel komisch boei end en aangrijpend tegelijk. Dat „de Vrek" aan het kortste eind trekt en de liefde tenslotte toch overwint, stemt tot slot ook nog tot voldoe ning. Puck heeft donderdag in de Hoge Braken te Drunen vele uit Drunen en omgeving een zeer bij zondere avond bezorgd. Met bloe men en een daverend applaus ver tolkte het publiek zijn dankbaar heid. Tafeltennisnieuws Zondag nam T.T.V.D. met enkele dames en heren deel aan de Bra bantse kampioenschappen. Hoewel zij dit jaar geen kampioenschap mee naar Drunen bracht, was zij er toch twee keer dicht bij. Mevr. H. Dör- ner en mej. J. de Bijl bezetten een tweede plaats in het dames-dubbel. De heer A. Pelders met mej. J. de Bijl bezetten eveneens een tweede plaats in het mix-dubbel, terwijl de 3de en 4de plaats mix-dubbel ook door T.T.V.D. in de wacht werden gesleept. Alles bij elkaar dus toch nog een goede prestatie. Zaterdag soeelde T.T.V.D., zo als de meeste teams, zijn laatste competitiewedstrijden. Alleen T.T. V.D. 2 moet over twee weken nog een wedstrijd spelen. De uitslagen zijn: Dames 2e klasse T.T.V.D.Victoria Heren 2e klasse Excelsior 3—TTVD Heren 3e klasse TTVD 2Smashers Heren 4e klasse RKC 3—TTVD 3 Junioren Animo—TTVD 6—4 6—4 6—4 6—4 5—5 Agenda Maandag 21 maart 7 uur trainen DVC; 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool; 4 uur balletschool, zaal gez. Elshout; 8 uur dansles, zaal Gez. Elshout; 8 u. „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden, Hoge Braken; Dinsdag 22 maart 7 uur trainen DVC; 8 uur clubavond O.O.G., café v. d. Geld; 8 u. „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden, Hoge Braken, 8 uur Voorlichtingsavond K.A.V-, zaal Gez. Elshout. Woensdag 23 maart 7 uur trainen Volleybal-club; 78 uur Centrale Volksbank, Maria Stuartstraat 2; 8 u. „Het dagboek van Anne Frank", alle leeftijden, Hoge Braken; 8 uur clubavond D.V.P., café Klerks; 8 uur clubavond O.O.O., café Gez. Elshout; 8 uur clubavond Nooit Gedacht, ca fé v. d. Geld; 8 uur clubavond Prins Bernhard, hotel Royal. Donderdag 24 maart 7 uur trainen DVC; 7.30 uur middenstandscursus r.k. jongensschool; 8 uur repetitie Cantabile, zaal Gez. Elshout. ELSHOUT VOORUIT. Voor de leden van Elshout Vooruit zal a.s. zondag een toneelavond gehouden wor den. Het bestuur heeft het Bekende gezel schap Klaveren Vijf uit Roosendaal weten te engageren. Opgevoerd zal worden: De Gebr. Kalkoen. Dat het een successtuk is, blijkt wel uit het feit, dat dit stuk al meer dan 900 maal door dit gezelschap ten to nele is gebracht. Vanwege de zeer hoge onkosten aan zulk een avond verbonden, bedraagt de entreeprijs, uitsluitend op ver toon van een lidmaatschapskaart f 1 en f 1.50. KRUISGEBOUW. Met de inzegening van het nieuwe kruis- gebouw, heeft de fusie van de twee afzon derlijke parochiële verenigingen haar defi nitief beslag gekregen. Met ingang van he den zullen nu voortaan dc Elshoutsc paro chianen voor de zwaardere gevallen en voor gezondheidsmaatregelen van algemene aard naar het nieuwe wijkgebouw gaan. Ge zien de moderne outillage zal de afstand niet lang als een bezwaar worden gevoeld, te meer als men zich even wil realiseren dat voor vele Drunense leden de afstand zelfs nog groter is. Om eventuele specifieke Elshoutse belangen te behartigen zijn vier parochianen in het nieuwe bestuur gekozen nl. de dames mevr. Janssen en mevr. Ver meer en de heren P. van Huiten en Adr. v. d. Wiel. Ten gerieve van de Elshoutse leden blijft een dependance in het oude wijkgebouwtje dat intussen van wat meer comfort is voorzien, gehandhaafd. BEVRIJDINGSFEESTEN. In overleg met het comité Bevrijdings feesten 1960, dat voor de gehele gemeente in het leven is geroepen, zal het bestaande Oranje-comité te Elshout, dat voor deze aparte gelegenheid met enkele heren is uit gebreid, proberen te komen tot een zelf-, standige feestviering. De voorlopige plan nen van het comité zijn als volgt. Op 4 mei, de dodenherdenking, om 8 uur een gezon gen requiemmis. Daarna zal een gemengd koor bestaande uit de leden van het kerk koor, de gemengde zangvereniging en het dameskoor, zingen: Wilt heden nu treden, en Ecce quomode moritur. Tussen deze twee gezangen in zal psalm 126 gedeclameerd worden, eventueel een herdenkingsrede worden gehouden, de namen der slachtof fers gelezen en een krans worden gelegd. Indien mogelijk zullen voor de familieleden der slachtoffers «plaatsen worden gereser veerd. De bevrijdingsfeesten op 5 mei zullen eveneens weer beginnen met een H. Mis om 8 uur. In de voormiddag nog een kinder aubade. Na de middag een kindcroptocht. Na afloop daarvan tractatie en prijsuitrei king. Voor de schoolvrije jeugd, d.w.z. jon gens en meisjes die niet de lagere scholen meer bezoeken, is gedacht om in samen werking met R.K.J.B. en K.A.J. een oriën- tatierit te houden. Getracht zal worden om 's avonds in een of meer gelegenheden vrij dansen te houden. Of een en ander verwe zenlijkt zal worden zal grotendeels afhangen van de gemeentelijke subsidie en de parti culiere bijdragen. TAFELTENNIS. Voor de tafeltennisteams was het weer ecen goed weckend. Het eerste team wist van Sorry uit Maastricht te winnen met 9-1. Het 2 e won van Cor du Buy 3, den Bosch, met 10-0. TTVD 2 Drunen contra Smas hers 3 gaf een Drunense overwinning van 6-4. Het vierde won echter van KAT 5 Kaatsheuvel met 10-0. Ook het 2e dames team wist van Belhamels Hintham te win nen met 10 - 0. FILMVERTONING D.E.L. De plaatselijke commissie van het Chr. Sociaal Fonds „Draagt Elkanders Lasten", van het Chr. Nat. Vakverbond, organiseert a.s. donderdag 24 maart een tweetal film voorstellingen in de zaal van de Ch'r. Volks bond. Om 5 uur zal voor de jeugd een speciaal kinderprogramma worden gege ven, waarvoor de belangstelling zo groot is dat de toegangsbewijzen reeds alle ge plaatst zijn. Om half 8 zal een voorstelling worden gegeven, waarin als hoofdfilm wordt ge draaid: „Echo 'der Bergen", een prachtige kleurenfilm over Tirol. FEESTVERGADERING CHR. BOUWARBEIDERS. Dc afdeling Sprang van de Ned. Chr. Hout- en Bouwarbeiders hield donderdag avond een feestelijke jaarvergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond, waartoe ook de dames van de leden waren uitge nodigd. De voorzitter de heer J. Pruijssers gaf na de opening een inleidend woord, waarin hij allen een hartelijk welkom toeriep. De secretaris de heer L. A. de Jong gaf ver volgens een jaaroverzicht, waaruit bleek dat het ledental tot 114 was gestegen. Dc heer Zuidema, districtsbestuurder van de bond, bracht de gelukwensen van het hoofdbestuur over en sprak verder over de staking in het bouwbedrijf; hij zette de aanleiding van de staking uitvoerig uiteen en noemde de strijd een rechtvaardige zaak. Aan een drietal leden werd in verband met het 25-jarig lidmaatschap het gouden CNV-insigne uitgereikt; van de afdeling kregen deze leden sigaren aangeboden, ter wijl hun dames bloemen ontvingen. De voorzitter van de Chr. Besturenbond de heer Kamniinga sprak de feestvergade- ring namens de plaatselijke centrale van de Chr. Vakbeweging toe. De avond werd verder onder het genot van enige verversingen enz., op gezellige wijze gevuld met zang en muziek van en kele leden van de Mandolineclub A Tempp, terwijl mevrouw Maatman, voordrachtkun stenares uit Soest, op zeer verdienstelijke wijze declameerde, zeer tot genoegen van de feestvergadering. A.R. KIESVERENIGING. Onder leiding van haar voorzitter de heer C. H. van Caem, kwam de A.R. Kies vereniging alhier j.l. vrijdagavond in leden vergadering bijeen in het gebouw van de Chr. Volksbond. Na opening, Schriftlezing en gebed, heette de voorzitter in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom, speciaal de heer M. van Prooijcn, gemeente-secretaris van Sprang-Capelle, die bereid gevonden was een en ander om trent de gemeentelijke financiën te vertel len. Na de behandeling van enkele inge komen stukken en huishoudelijke vereni gingsaangelegenheden, lichtte de heer van Prooijen de vergadering in een gezellige causerie breedvoerig in omtrent de ge meentelijke inkomsten en uitgaven, waarin hij duidelijk liet uitkomen, dat er van de gemeentelijke zelfstandigheid op dit gebied niets meer is overgebleven,.nu de gemeenten geheel afhankelijk zijn van wat haar wordt toebedeeld uit het Gemeentefonds. Spr. wees op de stijging van dc begrotingscijfers onzer ecmeente vooral vanaf 1953 tot he den en deelde mede waaraan de gemeente- financiën zoal worden besteedt. De heer van Prooijen besprak ook nog het probleem van de woningbouw en het verwonderde hem zeer, dat in onze ge meente zo weinig gebruik gemaakt werd van de particuliere premiebouw, waar hier voor de voorwaarden hier zeker niet on gunstiger zijn dan in andere plaatsen; door de medewerking van het gemeentebestuur kan men hier voor f 13.50 per week toch een zeer aantrekkelijke woning bezitten en toch geeft men meer in andere plaatsen voor dikwijls mindere soort woningen. Ook wees spr. nog op de mogelijkheid van de huurders van woningwetwoningen om deze in eigen bezit te krijgen. De aanwezigen hebben zeker een duide lijker inzicht gekregen in dc problemen waarvoor de gemeente wat een en ander betreft geplaatst is, door deze uiteenzet ting van de heer van Prooijen, wat wel bleek uit de vragen die werden gesteld, die door de spreker op duidelijke wijze werden beantwoord. Met een woord van dank aan de heer van Prooijen, sloot de voorzitter dc zeer geanimeerde vergadering, nadat de heer W. Mandemakers in dankgebed was voor gegaan. NEO-CONTACTAVOND 25 MAART. Nu de voetbalvereniging NEO althans wat het eerste elftal betreft geen compe titie- of bekerzorgen meer heeft, is het be-, stuur van mening de jaarlijkse contact avond, die a.s. vrijdag 25 maart zal plaats vinden, eens op de voorgrond te plaatsen, daar deze avonden steeds de grootste be langstelling genieten. Het voornaamste doel van een dergelijke avond is, de onderlinge band tussen de leden te verstevigen en ook de dames eens in de gelegenheid te stellen de heren op de voet te volgen, hetgeen zeker niet beter kan, dan op een dergelijke avond, waar steeds de goede NEO-sfeer aanwezig is. Mocht het bestuur op dergelijke avonden in het verleden steeds het accent leggen op cabaret, het bestuur meende nu eens een variatie te moeten aanbrengen en het heeft zich thans van de medewerking verzekert van de bekende goochelaar de heer L. Rempt uit Hilversum, die van 8 tot 10 uur een zeer gevarieerd programma zal bren gen. Ook de van ouds bekende accordeonist heeft ditmaal zijn plaats moeten afstaan aan de The Red Diamonds Band, die reeds een goede reputatie geniet. Het bestuur vertrouwt met een dergelijk programma de gehele NEO-familie bij el kaar te zullen krijgen en dat 't clubhuis, café Trompen, tot de laatste plaats bezet zal zijn. Aanvang kwart voor acht precies. GOEDE PERSPECTIEVEN VOOR BE SCHEIDEN INDUSTRIALISATIE PROGRAMMA VAN WASPIK. Het is niet zo heel eenvoudig de oorza ken aan te wijzen voor het uitblijven van een ontwikkeling van Waspik in evenre digheid met andere plaatsen in en om de Langstraat. Die oorzaken zijn velerlei en bovendien zeer verschillend van aard. Maar het feit ligt er: Waspik bleef in ontwikke ling ver achter bij plaatsen als Waalwijk, Kaatsheuvel, Dongen en Geertruidenberg. Toch zijn de voorwaarden voor b.v. een ge zonde industrialisatie in vroeger tijd wel aanwezig geweest: 2 havens, een verbinding via de spoorlijn met bovendien een redelijk aantal werkkrachten. Beziet men dan ook het Waspiks stationsgebouw en het post kantoor en vergelijkt men dit met dezelfde objecten uit die tijd in naburige plaatsen, dan moet men uit de importantie dezer ge bouwen toch concluderen dat in die tijd een aanzienlijke groei van Waspik in de lijn der verwachtingen lag. Bij de grote om wenteling naar mechanisatie der industrie heeft Waspik echter de boot gemist. Ook deelde Waspik niet in de algemene opgang na de 2e wereldoorlog. Zo bleef voor wat de grotere industriebedrijven betreft de werkgelegenheid beperkt tot 2 schoenfa brieken, 1 leerlooierij en 1 scheepswerf. De nadelige gevolgen van deze te geringe werk gelegenheid heeft Waspik al enige jaren moeten ondervinden in de vorm van een voortdurend wegtrekken van haar inwoners naar industrie-centra in de directe omge ving. Zo kon de bevolkingsgroei ondanks een ruim geboorte-overschot geen gelijke tred houden met de landelijke aanwas en bedraagt het aantal inwoners nog niet veel meer dan rond de laatste eeuwwisseling (ruim 3500). Naar een betere toekomst. Dat bij een landelijke toename van de be volking het constant aantal inwoners van Waspik in feite een achteruitgang betekent is wel duidelijk. Toch mag men, aldus een optimistisch geluid van burgemeester Van Erp, geloven in een steeds beter wordende toekomst voor Waspik. Deze positieve uit spraak is gebaseerd op de resultaten van het doelbewust streven van het gemeente bestuur naar ruimere werkgelegenheid bin-, nen de grenzen van ons dorp. De burge meester heeft nl. van de betrokken instan ties de goedkeuring gekregen voor een be scheiden industrialisatieprogram zoals dat voor Waspik binnen de lijnen der mogelijk heden is opgesteld. De realisering van dit program, opgetrokken op de stevige basis van een gezond bedrijfsleven in de agrari sche sector, waarin in Waspik naast de landbouwbedrijven ook dc tuinbouw een voorname plaats inneemt, zal Waspik een eigen waardevolle positie moeten geven. In de hoek Oude Maas - Kerkvaartse Haven is in het kader hiervan een industrie terrein van circa 10 ha geprojecteerd, ten dele al eigendom der gemeente. Op dit in dustrieterrein zal zeer spoedig het eerste bedrijf worden gevestigd: een beendermeel- en kunstmeststoffenfabriek van N.V. A. Solleveld uit Monster. Dit bedrijf zal t.z.t. werk verschaffen aan circa 70 man. Aan de Oostkant van de Kerkvaartse ha ven juist noordelijk van de toekomstige nieuwe provinciale weg is' een industrie terrein geprojecteerd van circa 15 20 ha. Het plan hiervoor ligt bij de agrarische commissie. In Waspik-Boven ligt een in dustrieterrein gereed voor bedrijven welke niet gebonden zijn aan water. Op dit terrein aan dc Arnoldus Verschu- renstraat heeft zich inmiddels in een hou ten noodlokaliteit reeds een schoenfabriek (van Lier uit Loonopzand) bevestigd. Spoedig zal hier een definitieve fabriek verrijzen. Het is zeer waarschijnlijk dat zich op hetzelfde terrein spoedig ook een leder-, warenfabriek vestigen zal, die werkgelegen heid voor 50 arbeidskrachten zal scheppen. Bovendien worden nog onderhandelingen gevoerd met andere ondernemingen, waar van de verwachting gewettigd is dat ook deze niet zonder vrucht zullen blijven. Natuurlijk is het beleid van het Gemeen tebestuur ook gericht op verbetering van het woon- en leefklimaat, want het ene kan niet zonder het andere. Een op het indu strialisatieprogramma afgestemde en aange paste herziening van het uitbreidingsplan is in voorbereiding. Binnen een paar maanden kan een nieuwe meisjesschool worden gebouwd, terwijl plan nen voor een nieuwe jongensschool en een kleuterschool in voorbereiding zijn. Plannen voor de bouw van zes middenstandswonin gen en nog eens acht premie-woningen, zo als er thans reeds 20 zijn gebouwd - die tussen haakjes allemaal zijn verkocht aan gezinnen waarvan er zelfs 10 van buiten Waspik komen - liggen in Den Haag. Een plan voor een sportveldcomplex is bij de betrokken instanties ingediend, terwijl er nog diverse andere plannen op stapel staan om het verzorgingspeil op te trekken. Dat ook van particuliere zijde in deze richting wordt gewerkt moge blijken uit het feit, dat het bestuur van het Wit-Gele Kruis voor bereidingen treft voor de bouw van een nieuw gezondheidscentrum. Uit dit alles moge blijken, dat Waspik onder leiding van burgemeester Van Erp met voortvarend heid bezig is een achterstand in te lopen en een betere toekomst op te bouwen. RAADSVERGADERING. Agenda en prae-adviezen Op woensdag 23 maart a.s. komt de raad van de gemeente Waspik 's avonds om 8 u. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot vaststelling Verordening tot het toekennen aan 't daar voor in aanmerking komend gemcenteperso- neel van een voorschot op een salarisver hoging in de vorm van een uitkering in eens over het lc kwartaal 1960. Een voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag per leerling ex. art. 101, 5e lid der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1960. Een voorstel tot verkoop van bouwgrond in Waspik-Boven ten behoeve van industrievestiging. Aanbie ding van de gemeenterekening over het dienstjaar 1957. Goedkeuring van de reke ning van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg over het dienstjaar 1957. Voorstel tot het aangaan van een kas geldlening met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten. Een voorstel tot aan koop, verkoop benevens verlenen van optie industriegrond, alsmede garandering op te nemen hypothecaire lening. Een voorstel tot het aangaan van overeenkomsten tot zekcr- heidsstelling als bedoeld in art. 7 van het Besluit bevordering cigen-woningbezit. Voorstellen tot wijziging begroting dienst jaar 1960. Vergoeding lager onderwijs. In zijn vergadering van a.s. woensdag zal de raad ingevolge de l.o.-wet voor het ge woon- en voor het voortgezet lager onder wijs een vergoeding vaststellen in de vorm van een bedrag per leerling hetwelk als vol doende moet worden beschouwd om in de redelijke behoeften van een in normale om standigheden verkerende school te voorzien. Van de in onze gemeente bestaande scholen kunnen de lagere jongens-, en meisjesschool geacht worden in normale omstandigheden te verkeren, in tegenstelling tot de Chr. School, dit vanwege haar gering aantal leer lingen. Doordat is bepaald dat het door de raad vast te stellen vergoedingsbedrag voor alle scholen met gewoon lager onderwijs ge lijk moet zijn, is het niet mogelijk voor de Chr. School een hogere vergoeding dan voor de R.K. scholen vast te stellen. In dit geval bestaat voor het bestuur der Chr. school gelegenheid zich met een daartoe strekkend verzoek tot de Minister van On derwijs te richten. Burg. en Weth. stellen de raad voor de vergoeding per leerling te stellen op f 36 (plus f 5 als huur van het gemeentelijk gymnastieklokaal) voor het gewoon lager onderwijs en f 75 (plus f 5) voor het voortgezet lager onderwijs. Verkoop bouwgrond t.b.v. industrievestiging Door de Gebr. M. en A. van Lier, Hoge Steenweg 6 te Loonopzand, is een verzoek gedaan om verkoop van een perceel grond gelegen in het goedgekeurd uitbreidingsplan Waspik-Boven, t.b.v. de oprichting van een schoenfabriek. Verzocht wordt aan hun voor dit doel te verkopen een perceelsgedeelte grond van Sectie M nr. 461, ter grootte van 30 x 60 m2.. Met het oog op de meer dere werkgelegenheid, die hierdoor in de naaste toekomst wordt geschapen voor werknemers binnen de gemeente, achten B. en W. het van belang, dat een zodanige fa briek zich hier kan vestigen. Terzake ver klaarden de heren Van Lier, dat het voor hen van doorslaggevend belang is, zo snel mogelijk in een op het aan te kopen ter rein op te richten houten voorlopige werk plaats met de productie te kunnen starten, waarbij het dc bedoeling is, deze werk plaats later te doen vervangen door een permanente fabriek. Enigszins vooruitlopende op de beslissing van de raad meenden B. en W. in het be lang van de gemeente te moeten handelen, door bedoeld terrein aan de aspirant-kopers voor dit doel voorlopig in gebruik te geven. Wat betreft de verkoopsprijs van dc grond, blijkt uit een daartoe nieuw opgemaakte kostprijsberekening van de in dit plan ge legen grond, dat de laatstelijk aangehouden kostprijs van f 1 per m2, geen verhoging behoeft. De aspirant-kopers gaan met een vraagprijs van f 1 per m2 voor de grond accoord. Bevordering industrievestiging. Het voorstel van burg. en weth. aan dc raad tot aan- en verkoop benevens verlenen van optie industriegrond heeft betrekking op de te vestigen beendermeel- en kunst meststoffenfabriek van de N.V. A. Solleveld en Zn. uit Monster, welk bedrijf op het ge projecteerde industrieterrein in de hoek Oude Maas - Kerkvaartse haven zal verrij zen. Tevens vragen B. en W. in dit prae- advies aan de raad om garantiestelling voor een hypothecaire geldlening van genoemde N.V., welke noodzakelijk is om tot oprich ting van hun bedrijf in Waspik te kunnen besluiten. Gezien het feit dat genoemd be drijf zich in de toekomst volgens verwach ting zal uitbreiden tot een fabriek die aan 70 personen werkgelegenheid zal bieden, mogen B. en W. van de raad alle mede werking verwachten. KIND AANGEREDEN. In de Bcncdenkerkstraat werd het 5-jarig zoontje van de familie Van Gorp-Wicrcse door een auto aangereden. Het kind dat op weg was van de kleuterschool naar huis, liep zonder de naderende auto te hebben opgemerkt de rijweg opj. Bij dit ongeluk liep het kind verwondingen aan het gezicht en een sleutclbcenbreuk op. BOERINNENBOND EN K.A.V. Woensdagavond wordt er in de zaal van hotel Van der Schoot een demonstratie-, avond gehouden voor de gezamenlijke leden van de boerinnenbond en de K.A.V.-ver eniging. De avond waaraan diverse attrac ties zijn verbonden wordt verzorgd door dc firma Anton Hunnink. Aanvang half 8. BREDA'S KAMERKOOR. Op uitnodiging van het Comité Ars in Vita, zal het bekende Kamerkoor Orlando di Lasso van Louis Tocbosch uit Breda een concert komen geven in Waspik en wel op zaterdag 26 maart a.s. De heer Toebosch zal de diverse werken die het koor zal uit voeren tevoren toelichten. Het concert dat gegeven zal worden in de zaal van Hotel Van der Schoot belooft gezien dc samenstel ling van het programma een zeer bijzonder evenement te worden. AANRIJDING. Op de Veerse weg vond een aanrijding plaats waarbij een persoon een ernstige hoofdwonde opliep. Een veewagen met op legger, bestuurd door A. P. C. W. uit Don gen, remde plotseling in verband met een storing aan zijn wagen. De achter hem ko mende bestelauto bestuurd door W. J. V. uit Geertruidenberg, die de veewagen wilde passeren, moest remmen voor een tegen ligger en botste tegen de veewagen. Een der inzittenden van de bestelwagen, dc heer A. M. H., liep tijdens de botsing een ernstige hoofdwond op en moest naar het zieken huis vervoerd worden voor hechting van do wond. Daarna kon hij per ziekenauto naar huis worden vervoerd, a JAARVERGADERING K.A.B. In Café Den Braai werd de jaarvergade ring gehouden van de KAB afd. Vlijmen. De voorzitter, de heer Joh. Wijkmans, gaf een overzicht van de activiteiten der afde ling in het vorige jaar. Hierna gaf de secr., de heer G. Timmermans, een keurig ver zorgd jaarverslag, eveneens dé penning-, meester. Hierna volgde de bestuursverkie zing. Aftredend waren G. Timmermans en H. v. d. Wiel. Twee nieuwe candidaten wa ren gesteld, de heren P. Verheijcn en L. Verschuren, die beiden met meerderheid werden gekozen. De voorzitter dankte de scheidende bestuursleden voor al hun werk. Dit werd door de Geestelijk Adviseur, Ka pelaan van Zutphen, nog eens extra onder streept. Nadat de begroting 1960-'61 was goedgekeurd sprak de geest.-adviseur nog over het stichten van gespreksgroepen en de betekenis daarvan. Daarna werd behandeld het voorstel betreffende financiële hulp aan de Bouwvakafd. Daar de afdeling Vlijmen thans gedeeltelijk in de staking is betrok- •ken, wilde de afd. Vlijmen alle leden oproe pen tot een solidariteitsactie om allen een maal per week een offertje van 25 cent vrij willig te willen bijdragen voor diegenen, vooral voor de gehuwden, die in de staking berokken zijn. Daar dit voorstel de algemene instemming opwekte, bewees wel de spon-, taniteit waarmee het voorstel met algemene stemmen door de vergadering werd goed gekeurd. Zaterdag is een begin met de ac tie gemaakt. VOLLEYBAL. Sarto - Ever Ready 3-0. De Vlijmense Volleybalvereniging Ever Ready speelde voor de hoofdklasse tegen Sarto. De Vlijmense jongens moesten met enkele invallers aantreden, waardoor het zelfvertrouwen zoek was. Alle drie de sets werden verloren, als was het verschil in de stand niet groot. FEESTVERGADERING ST. WILLIBRORDUS. Op donderdag 17 maart hield dc afd. Vlijmen van de Ned. Kath. Bond van werk- nemers(sters) St. Willibrordus, een propa- ganda-avond in café den Braai, A. Klerks, waarvoor zeer grote belangstelling be6tond. Nadat de vergadering was geopend, wer den de leden met hunne dames enkele con-, sumptics aangeboden, waarna de spreker van de avond, de heer C. van Bcrlo, zich speciaal richtte tot de dames en hun dc noodzaak van de organisatie uiteen zette, waarbij spr. vooral memoreerde dat het vooral nu te zien is, dat het niet steeds de regering is, welke het maar steeds voor iedereen regelt, zoals zo vaak door de on georganiseerden wordt beweerd. En dat nu de ongeorganiseerden tijdens de staking in de bouwvakken het meest gedupeerd zijn, hebben zij dan ook aan zichzelf te wijten. Spr. moest het echter kort maken, daar hij wel begreep dat iedereen naar de muziek verlangde, welke zat te popelen van onge duld om de avond op te vrolijken en waar van 't orkest L. Oremans zich bijzonder heeft gekweten. Ook bleek al spoedig dat er onder de leden verschillenden waren die met zang en voordracht meewerkten om de stemming te verhogen. Zo was het al spoe dig tijd om afscheid te nemen, waarna ieder tevreden huiswaarts keerde. De organisatie St. Willibrordus kan op 'n geslaagde avond terugzien. FILM- EN FORUM-AVOND P.V. DE ZWALUW. Vrijdag j.l. werd in café Den Braai een film- en forum-avond gegeven door de post-

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 5