KAATSHEUVEL Apollo begon haar 75-jarig jubileum met solistenconcours iSfOJlt 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 MAART 1960 6 Haarsteeg DRUKKERIJ VAN BOXTEL Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Biljarten gesp. Pt. 1. De Dreef 12 65 2. Altijd Raak 3. KOT 12 59 12 58 4. NAS 12 53 5. HGL 13 51 6. Euphonia 11 46 7. KNA 11 38 8.KTO 12 32 9. Efteling 13 30 Loon op Zand PIANO 'SCHOENREPARATIE Speciaal ingericht voor reparatie van naaldhakken fa. v. d. Geld duivenvereniging De Zwaluw. De opkomst overtrof ieders verwachting, de zaal was te klein, zodat zelfs het café nog plaats moest bieden aan de aanwezigen. De film, vervaardigd door de heer R. Frylink, Doorn, gaf een interessant beeld over de duivensport. Tijdens de pauze wer den drie jonge duiven van het kweeksta- tion De Witte Molen, dat deze avond had georganiseerd, gratis verloot. De heer Fry link verlootte een drietal boekwerken over duiven. Na de pauze volgde het forum. Ve le vragen werden gesteld, die door het fo-. rum-comité, de heren W. Peijnenborg uit Drunen en J. Oosterwaal en M. Libregts uit Vlijmen zo goed mogelijk werden beant woord, waarna de heer Frylink een en an der nog toelichtte. Na afloop dankte de voorzitter op de eerste plaats de grote man van de Witte Molen de heer Vos, die zo bereidwillig was geweest met deze film naar Vlijmen te komen en zelfs belangrijke me dedelingen verstrekte aan de liefhebbers- (sters), want het was opvallend dat ook zo vele dames aanwezig waren. Ook de heer Frylink werd dank gebracht; ook bracht de voorzitter dank aan de belangstellenden, vooral aan de dames. Hij hoopte het vol gend jaar weer zo'n avond te houden. COMITÉ HAARSTEEGS BELANG. Degenen die de naoorlogse ontwikkeling van ons land hebben bijgehouden, zullen toch wel tot de conclusie zijn gekomen dat Nederland zich op bewonderenswaardige wijze van de aangerichte oorlogsschade heeft hersteld. Toen na 5 mei 1945, de dag dat te Wageningen eindelijk de onvoorwaar delijke capitulatievoorwaarden door de Duitse bevelhebbers werden getekend, de balans van de oorlog kon worden opge-. maakt, bleek dat ook ons land kapotge schoten en beroofd uit deze wereldbrand te voorschijn was gekomen. Maar eenparig hebben allen direct de handen ineen ge slagen en zijn aan het herstel begonnen. In korte tijd kregen vooral die plaatsen die maar zeer weinig schade hadden geleden, reeds een ander aanzien en naarmate er meer bouwmaterialen ter beschikking kwa men, verrezen de meer zwaar getroffen steden en dorpen uit hun puin. Maar na de gedeeltelijke opbouw bleek al spoedig dat er ook een grote achterstand viel in te halen, want in de oorlogsjaren was er van nieuwbouw niet veel gekomen. Nederland heeft op dat punt vooral de laatste jaren een grote expansie meegemaakt, gesteund door de overheid is het bouwen van wo ningen belangrijk gestimuleerd, met als ge volg dat in de meeste steden geheel nieu we stadsdelen zijn ontstaan. Maar ook de meeste plaatsen op het platteland zijn in deze niet achtergebleven en hebben alles in het werk gesteld om niet achterop te geraken; ook hier verrezen heel wat nieu we woonwijken waar het voor de bevol king prettig wonen en leven is. Maar toch zijn er altijd plaatsen die in de hoek zitten waar de klappen vallen en totaal worden vergeten; zo is het ook met de plaats onzer inwoning gesteld. Ook Haarsteeg heeft aan de oorlog z'n tol moeten betalen en leed hier en daar aanzienlijke schade, maar met het herstellen van die schade is het ook bijna gebleven en zegge en schrijven ver rezen er in de 15 jaren die er nu reeds achter ons liggen maar zes nieuwe wonin gen. Met de afbraak van oude woningen i6 het huizenaantal zelfs afgenomen en het lag dan ook voor de hand dat vele Haarsteeg- se gezinnen zich genoodzaakt zagen zich elders te gaan vestigen. Deze wegtrek heeft vooral de laatste jaren zulk een omvang aangenomen dat het inwonertal nog steeds afneemt. Dat daaraan iets moest worden gedaan, lag voor de hand en het is vooral Pastoor Serrarens geweest, die zijn paro chianen aanspoorde plannen te maken, om te trachten ook alhier te komen tot het bou wen van een groot aantal woningen. Om een en ander onder de aandacht van de Haar stegere te brengen, is in dit blad over dit probleem onlangs een uitgebreide reportage verschenen. De wens van de Herder van de parochie om te komen tot het in het leven roepen van een comité, dat zich met de belangen van Haarsteeg gaat bezighouden is in vervulling gegaan. De plaatselijke standsorganisaties zijn dan gekomen tot oprichting van zo'n comité, dat zich ten doel stelt de belangen van Haar-, steeg naar buiten te behartigen. Dit comité is samengesteld uit leden van de N.C.B., de K.A.B. en de plaatselijke middenstand en daarin hebben zitting de heren M. van Engelen, J. Zeeuwen en J. de Laat Deze heren hopen in de toekomst in samenwer king met de inwoners de belangen van Haarsteeg meer en meer te gaan beharti gen. Als voornaamste punt staat de woning bouw op het programma, omdat dit het meest urgente vraagstuk is. Nu het uitbrei dingsplan is goedgekeurd en er grond voor de bouw van huizen beschikbaar komt, heeft het comité reeds een bijeenkomst be legd op donderdag 24 maart a.s. in café J. Slegcre, waar een deskundige van de Stich ting Eigen Woningbezit uit Eindhoven, een uiteenzetting zal geven over de gunstige voorwaarden voor zelfbouwers. In een cir culaire, die met een bijbehorende folder huis aan huis is bezorgd, wordt iedereen aangeraden deze bijeenkomst bij te wonen. Zoals wij reeds eerder berichten, viert de kon. erk. harmonie Apollo dit jaar haar 75-jarig bestaan, dat gepaard zal gaan met een reeks mu- ziekfestiviteiten. Ter inleiding hier van werd zondag begonnen met een solistenconcours, hetwelk a.s. zater dag en zondag vervolgd zal worden. Om goed 12 uur opende de heer André Ververs, voorzitter van Apol lo, dit concours met de volgende toespraak: „Geachte genodigden, heren van de jury, deelnemers, dames en he ren. Zonder uw liefde voor de mu ziek en zonder uw toewijding in de familiekring van het harmonie-ver enigingsleven, zouden we heden niet tezamen zijn om met Apollo een mijlpaal te plaatsen. Wij doen in ons rijke verenigingsleven immers vaak een beroep op elkaar en als wapen broeders in de muzikale strijd ver lenen wij graag medewerking, als hierom wordt gevraagd. Het is ons niet alleen een waar genoegen ons 75-jarig jubileum aan te mogen van gen, maar het is ons vooral een op rechte vreugde dat wij dit tezamen met u mogen doen. Ik wil u daarom een hartelijk welkom toeroepen op dit solistenconcours. En dan richt ik mij in eerste instantie tot u, deel nemers, die niet alleen in onderlinge sportieve rivaliteit zullen trachten de hoogste lauweren te behalen, maar die in het bijzonder ook zullen proberen de verdere aanwezigen 'n demonstratie te geven van 'n stukje volkscultuur, dat wij niet graag wil len missen. In dit verband kunnen wij niet genoeg de nadruk leggen op de grote waarde, die in het muziek- amateurisme (en dan in de goede zin van de betekenis) schuilt. Het zou een weldaad zijn als deze volks cultuur, en inderdaad dikwijls met grote bewuste of onbewuste artis tieke gaven, voor ons behouden zou mogen blijven tot in lengte van ja ren, Op dit concours zult u indivi dueel of als duo. trio of kwartet, la ten horen waartoe u in staat bent. In onze verenigingen hechten wij hieraan een geweldige waarde, om dat het persoonlijk kunnen een ba sis is voor het harmonie-leven in 't algemeen. Daarom zal dit solisten concours inderdaad meehelpen om aan ons 75-jarig bestaan meer luis ter bij te zetten en hieraan inhoud te geven, juist omdat in ons aller verenigingsleven de samenhang groot is en wij op elkaar zijn aan gewezen. Dit is uw eer, geachte me dewerkers, van vóór het voetlicht. Hierachter zit uw jury, de heren P. v. Mever en A. Molenschot, die graag bereid waren uw prestaties op punten te zetten of in het vet te zetten, volgens de woorden van de heer v. Mever. Cijfers, die zeer ze ker gemeten zullen worden aan uw kennis. Wij zijn verheugd u, heren als jury, in ons midden te hebben. En dan, op enige afstand van u al len, bevinden wij ons als uw audi torium. Met veel belangstelling zul len wij uw uitvoeringen volgen. Grote en minder grote artisten kun nen het nu eenmaal moeilijk stellen zonder medeleven, waardering en beoordeling. Uit naam van alle me dewerkenden en van ons jubilerend Apollo hopen wij, dat dit evene ment en straks dat van ons festival half juli, en het zaalconcours begin oktober, niet zonder meer mogelijk zou zijn als er geen goed willenden waren geweest, die deze gebeurte nissen financieel of door het dispo nibel stellen van prijzen, hebben willen ondersteunen. Onze dank is hiervoor groot en ik mag u de ver zekering geven dat de weldaad, die u hiermee hebt gedaan, inderdaad belangrijk is. De organisatoren, on ze geachte concourscommissie, wil ik uit naam van bestuur en leden m'n complimenten maken voor de keurige opzet en organisatie. En ik zou graag dit solistenconcours wil len openen, met u allen toe te wen sen: veel succes, weinig last van ze nuwen en veel genoegen". Onmiddellijk hierna nam het con cours een aanvang. Wanneer wij de uitslagen van deze eerste dag be kijken, dan zien we dat er met veel wisselend succes is gemusiceerd, maar dat de jury in het algemeen beslist niet royaal is geweest met 't toekennen van punten. Maar met des te meer voldoening zullen ech ter na afloop van het concours de genen, die het hoogste aantal pun ten in hun afdeling behaalden, op hun .prestatie kunnen terugzien, waarbij zij met trots zullen kunnen wijzen op de daarmee veroverde prachtige beker, welke als ere-prij- zen door het bestuur van Apollo, de concourscommissie, de werkende le den van Apollo, de heer A. Ververs Sr. en de heer J. Steenbergen Sr., alsmede de medaille voor het beste ensemble, door het V.V.V. beschik baar zijn gesteld. Er werd op deze eerste dag keu rig volgens het tijdschema gewerkt en de concourscommissie had de hele regeling prima voor elkaar, ter wijl de solisten in de heer Chr. Kuij- ten als concourspianist, een alles zins bekwaam en volgzaam begelei der hebben. De belangstelling was over het algemeen vrij behoorlijk. De gedetailleerde uitslagen van zondag zijn: 2e Afdeling: S. v. Zeist, Waal wijk, kl. trom, 80 p. 3e pr.; J. van Riel, Euphonia Kaatsheuvel, kleine trom, 97 p. Ie pr.; Harm. St. Jan, Kaatsheuvel, P. v. Bijnen, kl. trom, 86 p. 2e pr.; L. v. Gorkum 88 p. 2e pr.; J. Timmermans, kl. trom, 100 p. Ie prijs; W. de Man, 98 p. Ie pr.; A. Hendriks, clar. 84 p. 2e pr.; A. Labee, clar. 86 p. 2e pr.; L. Kuisters clar. 80 p. 3e pr.; P. Sprangers, cor. 84 p. 2e pr. Ie Afdeling: M. Smits, clar. 86 p. 2e pr.; afd. Uitm.: J. v. Laarhoven, bariton, 98 p. Ie pr.; ere-afdeling: C. Oosterwaal, Bes-bas, 102 p. Ie pr.; Harm. St. Cecilia. Gilze: 2e afdeling H. de Vet, cornet, 78 p. 3e pr.; F. Laurijsen, bariton, 102 p. Ie pr.; Ie afd. H. Hagenaars, cornet, 76 p. 3e pr.; S. v. d. Dungen, tenor sax., 96 p. Ie pr.; afd. Uitm. W. Snoeren, kl. trom, 80 p. 3e pr.; A. Dekkers, kL trom, 108 p., Ie pr. met lof; H. Lau rijsen, clar., 80 p. 3e pr.; ere-afd. P. v. d. Ouweland, Bes-bas, 87 p. 2e pr.; Harm. Sophia's Ver.: A. de Kort trompet en P. v. Esch, bar., 2e afd. 114 p. Ie pr.; Ie afd. v. Erp. Val- kenswaard, 90 p. 2e pr,: J. Damen (Euphonia) kl. trom, 90 p. 2e pr.; Gildenbondsharmonie Boxtel: 2e af deling J. Voets, kl. trom, 102 p. Ie pr.; J. v. d. Brandt, kl. trom, 91 p. 2e pr.; R. Koelink, kl. trom, 90 p. 2e pr.; A. v. Gennip, J. v. d. Aa, bazui nen, 98 p. 2e pr.; W. Coppens, L. Schoenmakers, bazuinen, 96 p. 2e pr.; L. Schoenmakers, bazuin, 96 p. Ie pr.; A. Voets, bazuin, 89 p. 2e pr.; H. Heerkens, bazuin, 78 p. 3e pr.; Ie afd. A. de Kok, R. Queens, J. v. d. Oetelaar, bazuinen, 84 p. 3e pr.; ere-afd. L. Beekmans, clar. 87 p. 2e pr.; sup. afd. E. Boleij, clar. 72 p. 3e pr.; Harm. L'Echo des Montagnes J. v. Kempen, hoorn, uitm. 74 p. 3e pr.; ere-afd. W. v. Kempen, tuba, 73 p. 3e pr.; M. v. Berkel, clar. 96 p. Ie pr.; Euphonia, v, Heijst, 90 p. 2e pr.; Donders, 96 p. Ie pr. Zaterdagmiddag om 2 uur en zon dag om half één wordt het concours voortgezet. KAATSHEUVEL' - TEL. K 4167-2121 JAARVERGADERING R.K. HOUTBEWERKERSBOND Vrijdagavond hield de R.K. Hout- bewerkersbond „St. Antonius van Padua". afd. Kaatsheuvel, in de r.k. Gildenbond haar algemene jaarver gadering. Na opening door de voorzitter, volgde eerst een korte toespraak door de geestelijk adviseur, pastoor Simkens, aangezien deze verhinderd was de fehele vergadering bij te wonen. Hierna werd overgegaan tot de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, welke de goedkeu ring van de vergadering kregen en waaruit bleek dat het financieel verslag met een batgi saldo sloot. Secretaris H. Brans was aan de beurt van aftreden en aangezien hij zich wederom herkiesbaar had ge steld en geen andere candidaten wa ren gesteld, werd hü wederom met algemene stemmen gekozen. Hierna hield de districtsbestuurder, de heer v. Kuijk, een zeer interessante inlei ding over de nieuwe contributiever hoging in verband met de CAO, af deling meubelverwerkende indus trie, welke per 15 januari j.l. is in gegaan. Na deze causerie werd ge legenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan dan ook ge bruik werd gemaakt, en die in het algemeen handelden over de huidige staking in de bouwvakken. De vra gen werden door de heer v. Kuijk uitvoerig beantwoord. Zoals gebrui kelijk, volgde nog een kleine trac- tatie. Ten slotte werd nog medegedeeld dat over ruim een maand de heer v. Kuijk nogmaals een uiteenzetting zal geven over hetzelfde onderwerp, speciaal voor de echtgenoten van de leden, met het doel deze een inzicht te geven over de besteding van de contributiegelden door de bond. Voor advertenties en abonne? menter blijft ons adres te KAATSHEUVEL Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertentie* tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan on* bureau GILDE ST. JAN Zondag hield het gilde St. Jan haar laatste schietoefening met de luchtbuks in café „de Steenbakker". De induitslag van deze onderlinge competitie is als volgt: 1. P. Schoenmakers Pzn. 20 pnt.; 2. P. v. Nieuwstad Sr. 17 p.; 3e P. v. Laarhoven 16 p.; 4. H. v. Balkom 16 p.; 5. P. Schoenmakers Czn. 13 p.; 6. J. Dingemans 10 p.; 7. G. Smit 9 p.; 8. P. v. Nieuwstad jr. 9 p.; 9. Th. Sperber 6 p.; 10. B. v. Berkel 6 p.; 11. C. v. d. Ven 2 p. Hoogste serie werd behaald door P. v. Nieuwstad sr. met 115 punten. A.s. zondag wordt aangevangen met de eerste oefening buiten op de boom. JAARVERGADERING „ST. WILLIBRORDUS" A.s. vrijdag 25 maart houdt de R.K. Bond van Werknemers (sters) in industriële bedrijven „St. Willi- brordus", afd. Kaatsheuvel, in de Gildenbond haar jaarvergadering. Op deze vergadering zal de natio nale voorzitter H. B. Vink een inlei ding houden over „Christendom en vakbeweging". Verder worden en kele jubilarissen gehuldigd. De ver gadering vangt aan om half acht. VOETBAL GING NIET DOOR De voetbalver. „Berkdijk" had zondag een thuiswedstrijd tegen G.S.B.W. op het programma staan. Van de wedstrijd is echter niets ge komen, omdat de verhuurder van 't terrein dit zaterdag met de ploeg ging bewerken, zodat „Berkdijk" zonder speelgelegenheid stond. Naar we vernemen, had de verhuurder de huur tegen 15 maart j.l. opge zegd, zodat hij uiteraard gerechtigd was het terrein om te ploegen. „Berkdijk 1", dat haar laatste thuis wedstrijd zou spelen, werd hierdoor echter plotseling wel erg gedupeerd en zal voor dit restantje alsnog naar een andere speelgelegenheid moeten omzien. KNBB District Kaatsheuvel. Jan Damen en Bertus Dekkers zorgen weer voor topprestaties. André Snoeren en Jan v. Berkel in grootse vorm. De uitslagen van de laatste wedstrijden zijn: le klas. KNADe Efteling 26 HGL 1KTO 1 4—4 De Dreef 1Euphonia 71 NAS—Altijd Raak 3—5 KTOAltijd Raak 44 HGL 1Efteling 80 EftelingDe Dreef 08 NAS—KOT 6—2 Altijd RaakHGL 44 KOTPhiphonia 26 2e klas. Euphonia 2De Dreef 2 44 KOT 2—HGL 2 4—4 N. Volleerd-Ons Genoegen 2 62 't CentrumPoedelvrees 35 NAS 2't 'Centrum 44 De Dreef 2—HGL 2 5—3 Euphonia 2KOT 2 44 Poedelvrees 1-Ons Gen. 2 26 Ons Gen. 1—N. Volleerd 1 2—6 KOT 2—Ons Genoegen 1 80 Poedelvrees 1NAS 1 44 N. Volleerd 1Euphonia 2 53 't CentrumHGL 08 Door omstandigheden, die in deze griep-tijd gemakkelijk te ra den zijn en welke zowel het colle ge van wedstrijdleiders en ver slaggever heeft aangetast, zijn de laatste twee weken geen versla gen van wedstrijden verschenen. Van de 3e klas zelfs nog geen, daar Jan Keinmeren nog steeds door een hardnekkige nagriep binnensuis wordt gehouden. In de le klas bijn echter enke le zeer opmerkelijke prestatie geleverd. In de eerste plaats door de kopman van HGL, n.I. Jan Da men in zijn partij tegen rivaal Bertus Dekkers. Met een hoogste serie van 77 wist Jan in 11 beur ten zijn nodige 275 vol te maken, wat het machtige eindresultaat opleverde van precies 25.00 ge middelde. Bertus kwam niet ver der dan een schamele 51 car. Tegen Anto'on van Wanrooij deed Bertus het beter. Toen no teerde hij een hoogste serie van 74 en het prachtige partijgemid delde van precies 18.00. En tegen André Snoeren van De Dreef ver loor Bertus met slechts 1 caram bole verschil en een hoog moyen ne van 14.91. André Snoeren is momenteel uitzonderlijk in vorm. Tezamen met de drie gebroeders Groenendaal vormt hij het team van De Dreef 1, dat heel serieuze kampioensaspiraties koestert. In twee weken werd met 80 ge wonnen van De Efteling en met 71 van 't zeer sterke Euphonia. Beide keren had André met 2 prima partijen een bijzonder aan deel in deze ruime overwinnin- een. Tegen Bertus won André met een gem. van 11.66 en van H. Soeternoek met precies 10.00 gem. Twee fantastische presta ties van deze le klasser. André Groenendaal was het 5.62 en 5.29 ook uitzonderlijk goed en M. Groenendaal speelde vooral te gen J. v. Rooij met precies 5.00 ook een uitzonderlijke partij. Met 8.41 te verliezen was voor Henk Dekkers heus geen schand. maar jammer was het verlies van 2 kostbare punten. En dan had den we van Jan v. Berkel in de gewestelijke finale hoge verwach tingen en volgens ons terecht. Zijn laatste twee partijen won Jan met resp. 9.58 van Jos. van Wanrooij en met 8.33 van Piet v. Boxtel. In een klas van 3.00 tot 4.50 gem. moest Jan dus wel een kanshebber zijn. Helaas was Jan niet opgewassen tegen... zichzelf. De zenuwen hebben Jan schijn baar verlamd, want een allerlaat ste nlaats was zijn teleurstellend eindresultaat. De klans van de twee buitenge wone competitiewedstrijden heb ben het echter niettemin geens zins doen verbleken JanProfi ciat daarmee. En dan die Nelis Netten. Trekt zich geen zier aan van reputaties van tegenstanders en bindt eerst Jan Damen met 8.88 gein. aan z'n zegekar en wint dan met hetzelf de moyenne van Rinus Corstanje. Met recht en trots mag hij nog een van de succesvolste vaandel dragers van z'n biljartfamilie ge noemd worden met als leuze: Zo de ouden zongen... Piet v. Boxtel komt eveneens bijzonder goed op dreef als hoofdklasser voor de dag en wist met 10.00 gem. eenmaal te win nen en verloor van J. van Berkel eervol met 8.60 gem. Richard van Dinteren doet weer van zich spreken. De kopman van Poedelvrees heeft weer eens van zich doen spreken. Tegen zijn ernstigste ri vaal Bart Jansen was hij bijzon der op dreef en wist met een h. s. van 62 een alg. gem. van 19.23 te behalen. Prachtig Richard. Tegen Bertus v. Berkel noteer de hij eveneens een zeer goede 10.41 gem. en alleen Giel Dinge mans van Ons Genoegen wist hem met een tactisch gespeelde partij te verrassen, ja zelfs totaal te bedwingen, want met 6.21 gem. kwam hij nog maar liefst 43 car. te kort. Giel won met 4.28 gein. Bart Jansen verloor van hem met 6 38 gem. en met 5.08 van Harrie v. Boxtel, die met 3.61 een zeer belangrijke 80 zege veilig stel de. Piet Vloemans verloor met precies 6.00 van Johan v. d. Vel den, die voor de 2 punten 3.91 gein. nodig had. Tegen Harrie v. Boxtel won Piet met 4.52 gein. André v. Boxtel won in 'n pri ma partij met 5.00 van een sterk spelende Kees Groenendaal en met 4.10 van P. v. Wanrooij. En tenslotte won Jo Brouwers in een knalpartij met 'n zeer goede 4.20 gem. van Johan v. d. Velden. De standen in de le en 2e klas zijn nu als volgt: le klas. Hier heeft KOT twee gevoelige nederlagen geleden, terwijl De Dreef daar twee klinkende over winningen tegenover stelde. Het resultaat ziet u. De Dreef met liefst 6 punten voorsprong op 't nog steeds in de running zijnde Altijd Raak en 7 op KOT. Een zeer sterke middenmoot belooft een interessante slotfase. 2e klas. gesp. pt. 14 77 14 66 13 63 14 57 14 57 14 52 12 44 1. HGL 2 2. Euphonia 2 3. De Dreef 2 4. KOT 2 5. Poedelvrees 6. Nooit Volleerd 1 7. Ons Genoegen 1 8. Ons Genoegen 2 14 40 9. 't Centrum 14 40 10. NAS 2 11 32 Hier schijnt HGL 2 recht op 't kampioenschap af te stevenen. Met 11 punten voorsprong op wedstrijden t'e spelen en... er ligt aantastbaar. Maar er zijn nog 4 wedstrijden te spelien en... er ligt nog een sterk De Dreef 2 op de loer om hen als het kan te ver schalken. Ook hier zijn verras singen niet uitgesloten. Finale hoofdklas libre a.s. weekend. De finale van de hoofdklas wordt a.s. zaterdag en zondag verspeeld en georganiseerd door Euphonia en KOT. De speeldagen zijn behaald op 26 en 27 mirt. en 2 en 3 april. Het programma hiervoor zal nog worden hekend gemaakt. Burgerlijke Stand. Geboorten Maria J P dv J v d Velden- Kuijpers Johannes W zv Z v Pelt-van der Vlies Jan B F zv C Span-Dekkers Henricus M W zv J de Rooij-Boons Jacoba M E dv J Kemmeren-v Dongen Johannes J H zv J Pistorius- Verduijn Henriëtte A J M dv J Nettèn-van Iersel Cornelius J P M zv A Eekels-Creutz Jo hannes W L M zv J Hauwé-Hes- selmans Johanna J Th dv Th Aarts-Heynis Antoine F J zv N v Dongen-Hendrickx Leo- nardus A A zv A Koenen-v Don gen Cornelia J M dv A Kroot- Oerlemans. Overlijden: Michiel Keinmeren, echtg van G M v Rijzewijk 66 jaar. Opgenomen Anna A Blom van Dongen Martina F v Heumen van Waal wijk Maria A Monnners van Tilburg Cornelius M J v Hui ten van Boxtel Hermina H vd Heuvel van Mill ca Thio To Nio en Olga R Heimer van Maas tricht Adrianus Smulders van Tilburg Caspar M B M Hand- graaf van Oudenbosch Wil lie Lm lis Hilhuizen van Sprang- Capelle Augustinus J Berg man van Oudcnoosch Jolian- nes L van Wanrooij en gezin van Dongen. Afgevoerd Catharina M Damen naar Til burg Jacobus C Fijneman en gezin naar Waalwijk Anna F Branten naar Beek en Donk Johanna H van Os naar Heumen Martina C M Vreijsen naar 's-Hertogenbosch Wilfridus M Hoog Antink naar Winterswijk Laurentius A M de Leeuw naar Rucphen Martinus W B de Nijs naar Waalwijk Hen- drika M van Tiggelen naar Mook en Middelaar. BESCHERMING BEVOLKING. Aan de leden van de Bescherming Be volking van Loonopzand en De Moer is vorige week weer een convocatie gericht om de destijds door de adm. B.B. gestaakte cursus voor groepsvaardigheid te hervatten. De heer Cortvriend zal d^ze cursus voort zetten voor de oudere leden, terwijl een aantal nieuwe leden hierbij zullen aanslui ten om de lessen te beginnen. Men hoopt voor Loonopzand en De Moer toch binnen afzienbare tijd ook minstens één blokploeg klaar te krijgen, welke voldoet aan de ge stelde eisen. Hiertoe is echter aller mede werking nodig. Indien daarom elke nood- wachter zijn aandeel tot deze cursussen le vert, zal ongetwijfeld het doel bereikt wor-. den. De eerste les zal worden gegeven in Café De Echo der Duinen, aan de Hoge- steenweg alhier op donderdag a.s. om 8 u. NEDERLANDS ELFTAL Het voorlopige Nederlandse ZONDER PSV-ers elftal, dat ter voorbereiding van de wedstrijd tegen Bulgarije op 3 april a.s. woensdagavond 8 uur in het Olympisch Stadion tegen de London Combination zal spe len, is door Elek Schwartz als volgt samengesteld: Doel: De Munck (DOS) Achter: Kerkum (Feijenoord), Kuys (NAC) Midden: Muller (Ajax) H. Mij- nals (Elinkwijk), Klaassens (Feijenoord) Voor: Swart (Ajax), H. Groot (Ajax), v. d. Linden (DOS) Rijvers (Feijenoord, Moulijn (Feijenoord) Als reserves zijn aangewezen: Pietcrs Graafland (Feijenoord), Kraaijf DOS), C. Groot (Ajax). De Bondscoach had niet de be schikking over de spelers van PSV, zulks tengevolge van een verbod, dat het sectiebestuur Be taald Voetbal deze had opgelegd in verband met de weigering van de PSV-leiding om aan de weke lijkse centrale training mede te werken. Hierdoor is het ook ze ker, dat geen PSV-spelers voor de wedstrijd tegen Bulgarije zul len worden opgesteld. De reden waarom geen spelers van For- tuna '54 zijn aangewezen, is van andere aard: Wilkes was zondag in de wedstrijd tegen Blauw Wit aan een enkel geblesseerd ge raakt. Notermans is momenteel zozeer uit vorm, dat hij zelfs geen plaats in het eerste elftal van de Geleense ploeg heeft en v. d. Hart achtte Schwartz niet in zodanige vorm om Humphrey Mijnals niet eens een kans te ge ven. Beiden, Wilkes zowel als v. d. Hart blijven echter kandidaat voor de wedstrijd tegen Bulga rije. Fortuna-manager Adriaans had bovendien aan de KNVB verzocht om zijn spelers vrij te stellen, omdat hij in dit stadium alle risico's wil vermijden. Waarschijnlijk zal Schwartz a.s. woensdagavond nog wel eni ge proefnemingen doen, o.a. met Cees Groot naast zijn clubgeno ten Swart en Henk Groot, terwijl ook niet uitgesloten is, dat hij Pieters Graafland (die momen teel in bijzonder goede vorm is) en Ivraay (indien Mijnals zou te genvallen) de tweede helft zal laten spelen. TE KOOP: In goede staat zijnde GROTESTRAAT 62 WAALWIJK Wij hebben: RUBBERHANDSCHOENEN vanaf 1.25 per paar. Drogisterij Van Amelsvoort aan de Markt - Kaatsheuvel Telefoon 2286 Antonluiplein 73 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 6