wAALwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN J. Tausch, Grotestr. Waalwijk Sprang-Capelle Lentefleur en Voorjaarskleur VGRWiel'S leöeRwaaenhuis VERLOOFT U ZICH Voorlichtingsavond streekverbeterings-commissie WASPIK KRIJGT INDUSTRIE VOOR ORGANISCHE MESTSTOFFEN Sprang Capelle 515 arbeidskrachten op beroepsbevolking van 1370 werken buiten de gemeente NIEUWE INDUSTRIE BIEDT WERKGELEGENHEID AAN 70 ARBEIDSKRACHTEN Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. Dienst Dr. Verhaak. Bond van Oudstrijders. Op woensdag 16 maart hield de Bond van Oudstrijdcrs afde ling Drunen 'n onderlinge schiet wedstrijd. Ook was er een baan voor beginners aanwezig. Na een spannende en sportieve wedstrijd was de uitslag als volgt: Dameskorps. 1. Mej. v. Oosterhout 168165 2. Mevr. x. Huiten 168158 3. Mej. Verhoeven 11698 4. Mej. Smits 8784 5. Mej. Span 7060 A korps. 1. Nic. v. d. Wiel 174—172 2. L. v. Huiten 174—171 3. Sj. Brok 172—172 4. M. Klerks 172—163 5. H. v. d. Wiel 171—170 6. Th. de Wit 171—166 B korps. 1. J. v. d. Wiel 172—169 2. Fr. v. Delft 168—167 3. P. v. d. Leur 168166 4. C. Veitman 166 5. A. G. Merks 158—151 C korps. 1. L. Brok 169—162 2. Herm. v. d. Wiel 167161 3. J. M. Vissers 163157 4. J. v. Dommelen 158 5. M. de Gouw 145133 Nieuwelingen. 1. W. Werts 2. M. Laarakker Grotestraat 264 WAALWIJK Elshout 149—143 143— 99 Op zaterdag 26 maart neemt men deel aan het concours te Raamsdonk met A, B en C korps. Op maandag 15 augustus orga niseert de afd. Drunen een grote districtsschietwedstrijd, waar al le afdelingen uit Brabant aan zullen deelnemen. Zeer binnen kort zal men met de organisatie beginnen, om de afd. uit Brabant een goede ontvangst te bezorgen. Men verwacht dan ook een grote opkomst. Agenda. Vrijdag 25 maart. 4.30 u. balletles Hoge Braken. 8.30 u. repetitie harmonie De Volharding, zaal gez. Elshout. Zaterdag 26 maart. 8 u. „De Wolga-hootsman", 14 jaar, Hoge Braken. 8 u. uitreiking vaardigheidsdi ploma's Hotel Royal. 7 u. rikconcours café gez. Els hout. Zondag 27 maart. 11.30 u. R.K. Bibliotheek Hoge Braken. 5 u. „De Wolgabootsman", 14 jaar, Hoge Braken. '8 u. „Dracula", 18 jaar, Hoge Braken. 8 u. rikconcours in café Steen bergen. 7 u. rikconcours in café gez. Elshout. Vlijmen Haarsteeg VRIJDAG 25 MAART 1960 83e JAARGANG No. 24 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contract-advertenties speciaal tarief. Tel.-adres: „Echo" tffc' 1J De door de Provinciale Landbouwvoor- lichtingsraad in Noord-Brabant ingestelde Streekverbeterings-commissie voor Sprang- Capelle, hield j.l. maandagavond in de zaal van de Chr. Volksbond een voorlichtings-v avond, waarvoor van de zijde der boeren en boerinnen grote belangstelling bestond. Toen de voor half 8 aangekondigde ver gadering om ruim 8 uur door de voorzitter van de Streekverbeteringscommissie te Sprang-Capelle, de heer A. Timmermans, met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en in 't bijzonder tot de spre kers en de spreekster, tot het bestuur van de afd. van Plattelandsvrouwen, van de Zuivelfabriek en de Aankoopvereniging en tot het gemeentebestuur (loco-burgemeester Waverijn en gemeente-secretaris v. Prooij- en), werd geopend, was de zaal nagenoeg geheel bezet. Nadat de voorzitter er nog op had ge wezen dat zij die meenden dat het bij de streckverbeteringsplannen wel weer op ruil verkaveling zou uitlopen, het mis hebben, en er hier ook geen honderdduizend gulden zouden verdeeld worden, gaf hij het woord aan ir. L. J. P. Kupers, van de Rijks- landbouwvoorlichtingsdienst, die sprak over het onderwerp: Wat kan het Streekverbe- teringsplan voor Sprang-Capelle beteke- nen? De heer Kupers, die zei, het op prijs te stellen hier een en ander te kunnen ver tellen over het streekverbeteringsplan voor Sprang-Capelle, begon zijn uiteenzetting met er op te wijzen dat het er op lijkt dat de landbouw in Nederland heeft afgedaan; deze stemming leeft ook wel onder de boe renbevolking. Dat wekt de idee, alsof we in een landbouwcrisis zijn terecht geko men, zegt spr., maar U weet zelf ook wel beter, dat kan niet. Spreker stelt het daarom zeer op prijs dat hier zo'n gemengd gezelschap aanwe zig is, want deze idee hoort men zowel bij ouden als jongen en ook bij de dames. Wat de streekverbetering betekent? De voorzitter wees er reeds op dat het geen ruilverkaveling is, maar wat het wel is, zij bepaalt de manier waarop voorlichting zal worden gegeven. De Ned. Regering heeft gezorgd voor voldoende voorlichting en daar toe de landbouwvoorlichtingsdienst inge steld. De assistenten van deze dienst trach ten de kennis die zij bezitten uit te leve ren; en wij mogen rustig vaststellen dat op deze manier al veel vooruitgang gebracht is, anders zou de regering hier ook ieder jaar geen miljoenen guldens in steken. Dat er door deze voorlichting nu teveel varkens zouden zijn, gelooft spr. niet; het gaat er maar om of de adviezen op de juiste wijze worden opgevolgd. Een onderzoek heeft echter uitgewezen, dat alleen het uitdragen van de kennis door de assistenten van de voorlichtingsdienst, in de praktijk niet voldoende is. De heer Kupers zegt dat men bij de voorlichting op moeilijkheden stuit, die dieper liggen. Simpele adviezen kan iedere boer opvolgen, b.v. de bestrijding van het onkruid, maar verbeteringen, waar grote bedragen mee gemoeid zijn, daarover wordt eerst gepraat, ook met moeder de vrouw. In gemengde bedrijven geeft technische en economische voorlichting alleen niet vol doende effect; een andere vorm is nu ge boren: de streekverbetering. In enkele verbeteringsdorpen, o.a. Hoe ven, is sinds 1954 met geld gegooid, want Amerika geeft hiervoor z.g. Marsshalgelden, en daarbij zijn ervaringen opgedaan, hoe men met dit soort voorlichting moet wer ken. Alles werd in Hoeven bekeken en er werd een plan opgebouwd, dat tot een snel resultaat geleid heeft. In sprekers ambtsgebied zijn drie streek- verbeteringsdorpen, waarvan spr. Hoeven als voorbeeld neemt voor Sprang-Capelle. Men zei in Hoeven: begin er niet aan, daar kan men nooit iets van maken. De boeren moesten in Hoeven met alle middelen naar een vergadering gelokt worden en toen daar de eerste vergadering van de Streek verbeteringscommissie werd gehouden, was er geen vierde deel van de mensen die hier aanwezig zijn. Alle activiteit ontbrak er. Maar het fijne is nu, men heeft het in Hoeven zelf gedaan, niet de voorlichtings dienst, zegt de heer Kupers. De jeugd zei daar: we zullen van Hoeven iets maken, en in de 5 a 6 jaar dat het streekverbeterings plan in Hoeven loopt, is de achterstand, die er in vele opzichten was, voor een groot stuk ingelopen, ja zelfs voorbijgelopen. Alle geld dat hierin gestoken werd in in Hoeven dubbel en dwars terugverdiend. In de eerste plaats werd de ontwikkeling door de mensen zelf aangepakt. De Voor lichtingsdienst kon in overleg met de streek verbeteringscommissie de weg wijzen en stimuleren, waartoe zij in staat is, omdat hiervoor gelden zijn uitgetrokken op de rijksbegroting. Spreker schetst dan in het kort hoe in Hoeven gewerkt is, wat als basis kan dienen voor Sprang-Capelle en het gedeelte van Loonopzand. Er moet worden vastgesteld wat er moet gaan gebeuren, b.v. rundvee-, varkens- of graslandverbetering; men moet uitzoeken wat hier het belangrijkste is, wat 't meest tot de mensen spreekt. Daarna moet met U in vergaderingen de streekverbetering worden besproken. Het zelfde geldt voor de bedrijfsregelingsresul taten. Spr. hoopt met de boeren in de ko mende jaren vaak te overleggen op welke manier de bedrijven meer rendabel ge maakt kunnen worden, opdat iedereen op de juiste manier de kost verdient. Het streven is, de bedrijven zo rendabel moge lijk te maken. Ook aan de tuinbouw moet in dit kader aandacht worden geschonken. Aan de technische en economische voor lichting zal daarbij zeer veel aandacht worden besteedt, maar wij gaan verder, zegt de heer Kupers, dan wat met gewone voorlichting te bereiken is. Het is ook de taak de huishoudelijke voorlichting op gang te brengen. Dat is een moeilijke taak; de boeren zijn gewoon aan voorlichting, maar de boerinnen vinden het in het begin gek dat er een assistente voor huishoudelijke voorlichting is. Toch is het logisch dat ook dit bij de streekverbetering hoort, want het geld dat verdiend wordt, behoort ook op de juiste wijze te worden aangewend, want het is fout als een investering moet gaan ten koste van de huishouding. Onder bepaalde omstandigheden zal ook subsidie gegeven worden, maar alleen aan hen die iets aandurven en als daardoor het bedrijf rendabel kan worden gemaakt. Wel is samenbundeling nodig van alle krachten die in de gemeenschap leven, zegt ir. Kupers, om Sprang-Capelle binnen af zienbare tijd tot een welvarende agrarische gemeenschap te maken. Spr. dringt aan op samenwerking van allen met de vertegen woordigers van de Voorlichtingsdienst. De liefde moet niet van een kant komen. Als we kunnen vertrouwen op uw medewer king, komen we hier gemakkelijk uit, zegt spr., en maken we van Sprang-Capelle op agrarisch gebied een sprong vooruit, want de indruk als zou de landbouw hebben af gedaan lijkt maar zo. De voorzitter dankte ir. Kupers voor zijn voorlichting, waarop er gelegenheid werd gegeven tot het stellen van vragen, waarvan door een drietal aanwezigen ge bruik werd gemaakt; de gestelde vragen werden door de spreker naar genoegen be antwoordt. Mej. Lohman belichtte hierna de ver schillende vormen van de huishoudelijke voorlichting en wees daarbij op het nuttige werk van de plattelandsvrouwen. In streek- verbeteringsgebieden kunnen de huisvrou wen ook individueel voorlichting ontvan gen, die gratis gegeven wordt, b.v. bij de aanschaffing van huishoudelijke apparaten als stofzuigers, wasmachines, enz. Er zijn hier vele mogelijkheden en mej. Lohman hoopt dat deze voorlichting hier in Sprang-Capelle ook prettig zal kunnen werken. Nadat enige ogenblikken was gepau zeerd, sprak de heer Holting, secretaris van de jongeren-organisatie van de N.- Brab. Maatschappij van Landbouw, in de plaats van de heer Vrieze, die wegens ziekte verhinderd was, over enkele facetten van de agrarisch-sociale voorlichting, waar bij hij er de nadruk op legde, dat men met deze voorlichting de mensen niet alleen iets wil leren, maar hen ook inlichtingen wil verschaffen omtrent de veranderingen die in de maatschappij gaande zijn. Hier bij spelen ook de beroepskeuze van de jongeren en de vrijetijdsbesteding een rol. Tot slot van de bijeenkomst werden nog een tweetal filmpjes vertoond, die nauw verband hielden met de bedoeling van deze avond. Vlpi DOKTERSDIENST. nieuwe gebouw bezichtigen. Vooral dit laatste is zeer zeker de moeite waard. EINDVERGADERING BAZAR Het bazarcomité ten bate van de IJsclub Het Eendennest hield j.l. woensdagavond haar laatste vergadering. De heer Stein, voorzitter van het comité, gaf een alge meen overzicht van de gehouden bazar, waarna de penningmeester, de heer Ster renburg, een overzicht gaf van de inkom sten en uitgaven der bazar. Ondanks de vele moeilijkheden bleek toch, dat het re sultaat dezer bazar gunstig was te noemen. Nadat het comité zijn vergadering had beëindigd, kwam het bestuur der ijsclub ter vergadering. De heer Stein sprak en kele woorden over het werk dat het co mité had verricht en kon tot zijn voldoe ning constateren, dat de samenwerking met de leden van het comité voorbeeldig was geweest. U zult wel benieuwd zijn naar het resultaat van de bazar en daarop deelde de heer Stein mede, dat ruim f 2500. - kon worden afgedragen aan het bestuur der ijsclub. De heer Kerst, voorzitter van de ijsclub, bracht dank aan het comité voor het vele werk, dat men had verricht. Spr. verheugde zich over het financiële resul taat en kwam er rond voor uit, dat het be stuur thans een grote aflossing van de schulden zal kunnen doen. Speciaal dankte hij de heer Stein en zijn vele helpers en helpsters voor het vele werk, dat men had verricht. Nadat de heer Kerst allen nog maals had bedankt voor al hun werkzaam heden, bleven bestuur en comité nog enige tijd gezellig bijeen en werden vele gebeur tenissen van de bazar nog eens verhaald. Zaterdag en zondag wordt de praktijk van dokter K. van Tuyn te Kaatsheuvel waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99 alhier, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 27 MAART 1960. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. Peddemors van Heerde. AANRIJDING. Doordat het stuur afbrak reed woensdag middag een vrachtauto, in de Kerkstraat nabij de Jan de Rooijstraat alhier, naar links van de weg en kwam daarbij in botsing met een luxe auto, die vrij zwaar beschadigd werd en moest worden wegge sleept. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij gelukkig niet voor. Rijks- en Ver keerspolitie hebben de zaak in onderzoek. LEDENVERGADERING GROENE KRUIS. Op dinsdag 29 maart a.s. hoopt de ver eniging Het Groene Kruis alhier haar jaar lijkse algemene ledenvergadering te hou den, des avonds te 7.30 uur, in het wijk- gebouw aan de Julianalaan. De agenda van deze vergadering luidt als volgt: 1 Opening; 2 Notulen; 3 Jaarverslag secretaris; 4 Financieel verslag van de penningmeester; 5 Verslag kas-controle- commissie; 6 Benoeming controle-commis sie voor het boekjaar 1960; 7 Vaststelling begroting 1960; 7 Bestuursverkiezing; af tredend zijn de heren Dr. H. Winkelman, herkiesbaar; W. Braspenning, die zich niet meer herkiesbaar stelt en mevr. v. d. Laan, herkiesbaar. Mej. G. C. Gantvoort uit 's-Hertogenbosch zal na afloop der verga dering een film vertonen over de Rheuma- bestrijding. Het bestuur verwacht dat alle leden de ze algemene vergadering zullen bijwonen. Door deze vergadering te bezoeken geeft men blijk van belangstelling voor het Groene Kruiswerk en tevens kan men het Verreweg het grootste deel der vergadering van de Waspikse gemeen teraad heeft j.l. woensdag achter gesloten deuren plaats gevonden. Op verzoek van de heer v. d. Broek namelijk besloot de raad om het voorstel tot aan- en verkoop van grond t.b.v. industrievestiging in ge heime vergadering te behandelen. Ongeveer een uur heeft de raad zich entre-nous met dit voorstel bezig gehouden, maar na heropening van de vergadering bleek toch dat men met het door b. w. gedane voor stel akkoord ging. De overige punten van de agenda bleken hamer stukken te zijn. Men kan dit raadsbesluit zien als het eerste resultaat van het beleid van b. w., dat er op is gericht om de aantrekkelijk heid van de gemeente als woongemeente op te voeren en om de plaatselijke werk gelegenheid te bevorderen. Het eerste is uiteraard op de eerste plaats afhankelijk van de mogelijkheid tot het realiseren van uitbreidingsplannen en alles was daarmee samenhangt. Met betrekking tot het bevor deren van de werkgelegenheid gaan zich in Waspik geleidelijk aan nieuwe moge lijkheden aftekenen in twee categoriën, de ene welke vooral ligging aan vaarwater of de beschikking over water behoeft, de an dere welke vestiging temidden van arbeids krachten, geschoolde en ongeschoolde, no dig heeft. Het gemeentebestuur is er inmiddels in geslaagd om met A. Solleveld Zn. N.V. te Monster tot overeenstemming te komen inzake de vestiging van een fabriek voor organische meststoffen, welke plaats zal bieden aan een 70-tal arbeidskrachten, waaronder enige vrouwelijke. Voor de uit oefening van haar bedrijf zal de N.V. Sol leveld naast een bouwterrein van 10.000 m2 de beschikking moeten hebben over een strook grond ter lengte van 140 m en breedte van 2 m, tot het aanbrengen van een ondergrondse persleiding in de afvoer van afvalstoffen van het bedrijf naar het Oude Maasje. Het bouwterrein is begrensd door Oude Maasje, Veerstraat en Dwars weg. Blijkens een rapport van het E.T.I. te Tilburg is het verantwoord te achten, dat de gemeente op verzoek van de N.V. Solle veld garant blijft voor een door deze N.V. aan te gane hypothecaire geldlening, tot een bedrag van f 90.000. -zijnde de stich- tingskosten van het nieuwe bedrijfsgebouw. Om deze verkoop van bouwterrein te kunnen doen moest de raad eerst besluiten tot de aankoop van grond van de Ned. Herv. Kerk te Waspik (4.63.00 ha voor de prijs van f 47.726. -van N. C. v. Kuijk te Boxmeer (77.60 ha voor f 17.760.-) en van J C. Boons-Zijlmans te Waspik (1.47.90 ha voor f 12.751.-). Verder werd besloten om aan de N.V. in onze nieuwste kollekties DAMESTASSEN HANDSCHOENEN PARAPLUIES REISARTIKELEN Modetip: Veelkleurige Raffia- en Sisaltassen. Volop keus vanaf 7.50 5 Alléén DE Speciaalzaak van de Langstraat heeft zo'n enorme sortering I noemde toneelvereniging heeft in het ver leden het toncelminnend publiek reeds ver schillende keren enkele aangename uren weten te bezorgen en gezien de naam en faam die Kunst en Genoegen tot in wijde omgeving bezit, lijdt het geen twijfel of ook deze opvoeringen zullen weer veel be zoekers trekken. Solleveld optie te verlenen voor een bouw terrein van 1.07.90 ha, aansluitend bij het eerste bouwterrein. In een korte beschouwing rond dit voor stel beklemtoonde burgemeester van Erp de noodzaak voor Waspik tot het schep pen van een gunstig woonklimaat en het bevorderen van industrievestiging. In dit verband hekelde hij de 2 woningwetwonin gen, welke voor 1960 aan Waspik zijn toe gewezen. Alleen bijzondere maatregelen zullen voor Waspik de oplossing kunnen brengen in het nijpend woningtekort. Met betrekking tot de werkgelegenheid gaf burgemeester van Erp enkele interes sante cijfers. De werkgelegenheid in Was pik biedt momenteel plaats aan 745 man nelijke en 215 vrouwelijke arbeidskrachten, waaronder 35 thuiswerksters. Onder deze 745 mannelijke arbeidskrachten zijn er 100 van buiten de gemeente. Van de totale Waspikse beroepsbevolking van 1370 zijn 515 arbeidskrachten buiten de gemeente werkzaam, 400 mannen en 115 vrouwen. Dit aantal is veel te hoog, aldus burge meester van Erp, die daarmee de noodzaak van industriële vestiging extra onder streepte. De N.V. Solleveld zal in Waspik starten met een 20-tal arbeidskrachten. De overige agendapunten gingen snel onder de hamer door. Tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeen terekening 1957 werden de benoemd de heren Akkermans, Savelkouls, Smits, Tim mer en Verduijn en als leden van eenzelfde commissie t.a.v. de rekening over 1957 van de Gem. Instelling voor Maatschappelijke Zorg de heren Akkermans, Savelkouls en Smits. Aan de Gebr. M. cn A. van Lier zal in het uitbreidingsplan Waspik-Boven een strook grond van 30 x 60 m worden ver-, kocht t.b.v. de bouw van een schoenfa briek. Tenslotte besloot de raad tot het aangaan van een kasgeldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ten bedrage van f 100.000.-. O. L. VR. SCHUTS. In de Schutskamer van café Klerks hield de O. L. Vr. Schuts haar algemene jaar vergadering. De Gildeheer, pastoor G. Ver steeg en ook de Beschermheer, oud-bur gemeester A. Snels, waren eveneens aan wezig. Uit het jaarverslag van de Vaandrig releveren we het behalen van de 2e prijs voor het origineelste costuum op het Land juweel en het kampioenschap van de Lang- straatse Bond en het persoonlijk kampioen schap van de hoofdman Chr. Klerks. Het financieel verslag gaf een klein ba tig saldo aan. De oude Dekenen de heren A. van Logten en W. Klerks werden weer tot jonge Dekenen herkozen. De heer Klerks zegde toe, ondanks dat hij binnen kort de parochie gaat verlaten, zijn activi teiten voor de Schuts indien mogelijk nog te vergroten. Besloten werd tot vernieuwing van de costuums voor de vendeliers en de tamboers. De wisseltrofee, gewonnen door de heer van de Wiel, werd op deze ver gadering uitgereikt. De plannen voor 1960 werden besproken. Er zal worden deelge nomen aan de Kringdag in Berkel Enschot en aan de wedstrijden van de Langstraatse Schuttersbond. De beschermheer, oud-bur gemeester Snels, werd een kleine herin nering aangeboden als blijk van waarde ring voor het vele werk dat hij gedurende zijn ambtsperiode voor de Scbuts gedaan heeft. Op zijn eigen hartelijke wijze dankte de heer Snels voor het mooie cadeau en sprak de hoop uit dat hij vele jaren als Beschermheer getuige zou mogen zijn van de groei en bloei der Schutse. Besloten werd ook om medewerking te verlenen aan de te houden bevrijdingsfees ten. Ook zal men ter versteviging van de kas trachten donateurskaarten in de paro chie te verkopen. FANFARE. A.s. zaterdag algemene vergadering der fanfare om 8 uur in café Klerks. De deel nemers aan het bondssolistenconcours te Haarsteeg zullen dan tevens hun solo's ten gehore brengen. RIKCONCOURS. In café J. Siegers werd j.l. zondag de tweede ronde gespeeld van het rik- en kat- concours dat over een periode van vier zondagen door de RKJB wordt georgani seerd ten bate van de Lourdesactie. Ook ditmaal was de deelname zeer groot en velen waagden een kans om een der vele mooie prijzen te winnen. De uitslag was als volgt. Rikken. 1 Th de Laat 217 pt.; 2 Cor v Engelen 131; 3 P v d Brandt 125; 4 H v Bladel 111; 5 J Slcgers 110; 6 A Jansen 101; 7 Dré v Bokhoven 71; 8 Jos v Bokhoven 67; 9 Jeanne v d Geld 50; 10 Cato Siegers 40; 11 Jo v Bladel 38; 12 K v Bijnen 34; 13 P Beekmans 30; 14 K v Oosterhout 27; 15 mevr Herman 22; 16 J Ekels 22; 17 J v Bladel 21; 18 An v d Brandt 16; 19 J v Heijst 13; 20 K v Bers 12 pt. Katten: 1 K Vughts-B v d Heijden 24 pt.; 2 W v Bokhoven-J v Bijnen 14; 3 J Siegers - Th Walk 6; 4 J v Delft - J v d Brandt 2; 5 J Kuijs - C Kuijs 2; 6 J v Bokhoven - J Kuijs 1 pt. VERGADERING. Zondag na de Hoogmis houdt de RKJB in café J. Siegers een algemene ledenver gadering. Omdat er enkele zeer voorname punten op de agenda staan, o.a. deelname aan diverse wedstrijden voor de op handen zijnde zomermaanden worden alle leden verzocht aanwezig te willen zijn. BILJARTEN Door de beide viertallen van de in café M. Reuscr gevestigde biljartclub DVK werd in de voorbije week voor de competitie van de KNBB een competitiewedstrijd ge speeld. Het le viertal speelde uit tegen EEBC 2 te Zaltbommel en verloor met 8-0. Daar de gedetailleerde uitslag niet bekend KIES BIJ ONS UW RINGEN 16 VERSCHILLENDE MODELLEN VOORRADIG is, kan die hier niet worden weergegeven. Het 2e viertal speelde thuis tegen Excel sior uit Den Bosch en verloor met 5-3. De uitslag hiervan was als volgt: DVK 2 - Excelsior 2 H Willems (85)-J v Berkel (75) 65-75 A v Heijst (70) - K de Lange (70) 70 - 70 A Goesten (65) -K v Weerd (60) 50-65 M de Vaan (60)-J Verbruggen (60) 60-48 Hoogste serie J. van Berkel 22 car., hoog6te gemiddelde J. v. Berkel 3. P.V. DE ZWALUW. Dinsdag 22 maart was het de belangrijk ste vergadering van de BCC en omgeving. Hierin werden belangrijke punten vastge steld voor het nieuwe seizoen 1960. De eerste oefenvlucht is vastgesteld op zondag 30 april a.s. De eerste wedvlucht, Duffel, op 10 april, wordt niet gevlogen; dan wordt de tweede africhtingsvlucht gehouden. Op 17 april eerste wedvlucht vanuit Vilvoorde. De Belgische vluchten worden met con tainers verzonden en de Franse vluchten met de trein. De derbyvlucht jonge duiven zal plaats vinden vanuit Nyon Frankrijk. De liefdadigheidsvlucht met oude duiven wordt dit jaar niet gehouden. Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen zullen met de eerste wedvlucht Vilvoorde met de kleine kring Den Bosch concoursen. Met de vervoerscommissie zal worden besproken of duiven op vrijdag of zaterdagmiddag zullen worden ingekorfd. Na het behandelen van enkele voorstel len door verschillende verenigingen inge diend, sloot de voorzitter deze druk be-> zochte vergadering. UITVOERING UTILE DULCIE. Zondag 27 en maandag 28 maart presen teert de R.K. Toneelvereniging Utile Dul- ci haar tweede winteruitvoering in het pa tronaat. Ditmaal is de keuze gevallen op het blijspel in drie bedrijven: Geld te Geef. Het ziet er naar uit dat de toneellief hebbers weer enkele aangename uren te wachten staan. Regie Jo van Erp, Den Bosch; decor Marie Muskens, Vlijmen. TONEEL. Door de alhier bestaande en in het café van de heer M. Achten gevestigde toneel vereniging Kunst en Genoegen, zal op de zondagen 27 maart en 3 april a.s. de laatste winteruitvoering van dit seizoen worden gegeven. Voor het voetlicht zal worden gebracht het prachtige toneelstuk in 3 bedrijven „Als de kinderen maar eens groot zijn" van de toneelschrijver Kees Spierings. Ge- BILJARTEN. Het le viertal van DES speelde voor de competitie van de KNBB een uitwedstrijd tegen OBK te Vlijmen. Deze wedstrijd was voor DES van zeer groot belang in verband met het mogelijk te behalen kampioenschap van de afdeling. Het heeft de Haarsteegse biljarters deze avond niet meegezeten, want zij verloren deze ontmoeting met 6-2. Dit was ook de eerste nederlaag van Des van dit seizoen, maar met nog twee wed strijden die thuis worden gespeeld, resp. tegen het Arendje en 't Centrum, staan de kansen voor DES toch nog vrij gunstig. De eerstvolgende thuiswedstrijd vindt plaats hedenavond in café W. v. d. Loo. De gedetailleerde uitslag was OBK-DES: J v Engelen (130)-C v d Loo (250) 130-126 cadre. C v Delft (120) -J v Bokhoven (150) 120-114 libre. T v Eijk (120)-A Treuren (135) 120-127 libre. J v Noordt (110) -P v d Loo (110) 41-110 libre. -VS?.'- SOLISTENCONCOURS. A.s. zondag zal Haarsteeg de gehele middag en avond in het teken staan van de muziek. Door het bestuur van de Bond van Harmonieën en Fanfaregczelschappen De Langstraat is n.l. aan de Kon. Harmonie St. Cecilia alhier de organisatie toever trouwd van het bondssolistenconcours, dat telkenjare onder auspiciën van genoemde bond in een der aangesloten plaatsen wordt gehouden. De deelnemers zullen niet alleen trachten om in een individuele strijd de hoogste lauweren te behalen, maar ook als duo, trio of kwartet laten horen waartoe

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 13