waalwijkse en LanqstRaatse couRant N.V. Automobielbedrijf „DE LANGSTRAAT" kreeg 281 m2 grond na uur debat Onderwijs vraagt vele voorzieningen Gemeenteraad Waalwijk X Van Maaren's Bril Eerste weekmarkt op 6 april a.s. Overige besluiten Gemeente- en bedrijfsbegrotingen 1960 Loon op Zand Wegennet wordt in 1960 belangrijk uitgebreid en verbeterd De juiste Bril Brillenspecialist van Maar en De Bril DRUKKERIJ VAN BOXTEL MAANDAG 28 MAART 1960 83e JAARGANG No. 25 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Tel.-adres: „Echo'1 Een uur lang heeft de Waalwijkse gemeenteraad zich j.l. don derdagavond bezig gehouden met 't voorstel tot verkoop van 281 m2 grond aan de Hertog Jan str. aan't Automobielbedrijf „De Langstraat" N.V. t.b.v. de bouw van 'n nieuw bedrijfsgedeelte. Diverse raadsleden waren n.l. van mening, dat de fa. H. J. C. v. Mil, Hertog Janstraat 4, die ook een verzoek had gedaan om daar een kleine strook grond te mogen kopen, oudere rechten had. Uit het uitvoerige antwoord van de voorzitter op de diverse vragen bleek echter dat de fa. v. Mil de kansen om aan de Her tog Janstraat grond te kopen, heeft laten voorbijgaan, zodat de raad ten slotte niet anders kon doen dan zich akkoord verkla ren met het door b. en w. gedane voorstel. Het debat over deze grondver- koop aan het Automobielbedrijf „De Langstraat" N.V. werd geo pend door de heer Kemperman, die er op wees, dat de heer van Mil reeds jaren bezig is om aan de Hertog Janstraat een perceel grond te kunnen kopen voor de bouw van een garage met maga zijn en oprit en dus oudere rech ten heeft dan genoemde N.V. Spr. stelde voor om het voorstel aan te houden tot de volgende vergadering en in die tussentijd nog eens goed te bezien of er geen mogelijkheid gevonden kan worden om de belangen van bei de gegadigden te dienen. Ten ge volge van de door b. en w. voor gestelde verkoop zal de heer van Mil zelfs verstoken zijn van een achteromgang naast zijn woning, zo zei de heer Kemperman nog. De heer Dcrcksen ondersteun de het voorstel van de heer Kem perman. Hij achtte 't tevens niet juist, dat het voorstel sprak van een „gedupeerdheid" van het Au tomobielbedrijf „De Langstraat" ten gevolge van de aanleg van de nieuwe Provinciale Weg. Dit is geen motief, zo meende de heer Dcrcksen, want waar zouden we blijven, indien we een dergelijke omstandigheid ook bij andere be slissingen moesten laten wegen. Om de zaak nog eens nader te be zien, was ook de mening van de heren Pullens, Eibers en Brou wer. De heer Pullens vroeg te vens hoe men aan de verkoop prijs van 8.50 per m2 gekomen was. De heer v. d. Hoven vroeg hoe groot de strook grond was, welke b. en w„ indien de raad met het voorstel akkoord zou gaan, bovendien nog aan 't auto mobielbedrijf wilde verpachten. In zijn antwoord gaf de voor zitter, burgemeester Teijssen, een uitvoerig overzicht van de gang van zaken t.a.v. de onderhande lingen m,et de fa. v. Mil. In 1953 reeds heeft de heer v. Mil tot b. en w. het verzoek gericht om naast zijn woning in de Hertog Janstraat een strook bouwgrond te mogen kopen voor de bouw van een magazijn. Door b. en w. is toen aan de heer v. Mil ver zocht om een bouwplan over te leggen, in overeenstemming met de geldende bebouwingsvoor- schrilten. Hierop is toen door de heer v. Mil geantwoord, dat hij op dat ogenblik niet in staat was een dergelijk plan over te leggen. Nadien heeft 't gemeentebestuur niets meer van de heer van Mil vernomen. Eerst anderhalf jaar later, in augustus 1955, heeft het gemeentebestuur aan de heer v. Mil bericht, dat optie voor be doelde bouwgrond was verleend aan derden (bet Automobielbe drijf „De Langstraat" N.V.) Vier iaar daarna, in 1959, kwam de heer v. Mil opnieuw met een ver zoek voor de aankoop van bouw grond aan de Hertog Janstraat voor de bouw van een garage mjet magazijn en het aanleggen van een doorgang achterom zijn wo ning. Op dit verzoek hebben b. en w. afwijzend moeten beschik ken, omdat reeds optie was ver leend. Hedenmorgen, aldus bur gemeester Teijssen, heeft het ge meentebestuur van de heer van Mil opnieuw een schrijven ont vangen met 't verzoek een smal le strook grond van 3a 5 nieter te kunnen aankopen. Verder deelde de voorzitter mee, dat door de Prov. Water staat medewerking was verleend in.b.t. de plannen van het Auto mobielbedrijf „De Langstraat" voor de bouw van een filling-sta tion ten zuiden van de Winter dijk en overplaatsing in twee etappes van het gehele bedrijf, omdat Prov. Waterstaat inzag, dat bedoeld automobielbedrijf door de aanleg van de nieuwe prov. weg gedupeerd was. Eigen lijk zou dit automobielbedrijf aan de nieuwe prov. weg moeten en willen liggen, maar zover bleek de Prov. Waterstaat niet te kun nen gaan. Met betrekking tot de koop prijs van de grond deelde de voorzitter mede, dat in de jaren '50-'51 aan de Hertog Janstraat bouwgrond is verkocht tegen 6.62 per m2. B. en w. hebben gemeend de verkoopprijs van de ze grond thans, tengevolge van rentebijschrijving, te moeten stel len op 8.50 per m2. De grootte van de te verpachten grond kon de voorzitter niet meedelen, maar de prijs hiervan zal 0 50 per m2 per jaar zijn. Aan deze verpachting zullen o.m. de voor waarden verbonden zijn van be strating en het aanbrengen van een coupure van 24 meter door en voor rekening van het Auto mobielbedrijf „De Langstraat". De kosten hiervan zullen circa 40.000.bedragen. De rest van het debat bepaalde zich tot de vraag of het toch niet mogelijk zou zijn om aan de heer v. Mil die enkele meters grond te verkopen zonder de belangen van het automobielbedrijf te schaden. De heer Meijs vroeg of dit toch nog niet eens bekeken kon wor den. De heren Kemperman en Pullens wilden het voorstel toch maar liever aanhouden. De heer v. Seters betoogde, dat men een plan toch niet ten eeuwige dage kon aanhouden. De heer van jMil heeft zijn kansen gehad zo meen de hij. De heer v. d. Hoven bracht de brief ter sprake, welke door de heer v. Mil aan alle raadsleden was toegezonden en waarin werd gezegd, dat door het gemeente bestuur aan de heer v. Mil meer malen mondeling toezeggingen zouden zijn gedaan. In verband met de voorstellen om deze zaak aan te houden wees wethouder van Heeswijk er op, dat de opvatting als zou deze kwestie door 't gemeentebestuur niet voldoende bekeken zijn, wel zeer onjuist is. B. en w. hebben alle mogelijkheden onderzocht en hierbij is komen vast te staan, dat niet beide partijen te helpen zijn. Door de voorzitter werden de woorden van de heer v. Hees- wijk nog eens extra onderstreept. De kleine strook grond welke be schikbaar is, laat niet toe dat de belangen van beide gegadigden worden gediend. Verder wees de voorzitter er op, dat aan de heer v. Mil geen enkele toezegging is gedaan in de zin van „het komt voor u in orde"; er is alleen me degedeeld, dat deze zaak spoedig zou worden afgehandeld. Ten slotte benadrukte burgemeester Teijssen, dat de gemeente door de bouw van dit filling-station een goede en waardevolle entree zal krijgen. Op een vraag van de heer Kemperman of de bouw van het automobielbedrijf niet iets naar 't noorden verschoven kon worden, moest de voorzitter ont kennend antwoorden, alsmede op een vraag van de lieer v. d. Broek of van de teen van de Winterdijk dan geen 3 m. afgehaald zou kun nen worden. „Ik kom niet graag aan tenen", schertste de voorzit ter. De Winterdijk geldt bij de provincie als primaire waterke ring, waaraan niet getornd mag worden. De heer Meijs betoogde, dat de raad niets anders kon doen dan zich akkoord verklaren met het voorstel, want de heer v. Mil heeft toch ruimschoots de ge legenheid gehad om vroeger die paar meter grond te kopen. De neer v. d. Hoven was dezelfde me ning toegedaan. De heer Pullens wilde zijn stem aan het voorstel geven, indien b. en w. als bemid delaar zouden willen optreden voor een samenspraak tussen beide partijen om met wat geven en nemen toch tot een oplossing te komen. Het gemeentebestuur verklaarde zich bereid een der gelijke ronde tafel-conferentie te verwezenlijken, indien de raad met het voorstel akkoord zou aan, met dien verstande echter ..at het gemeentebestuur niet als gesprekspartner aan deze samen spraak zal deelnemen. Voor b. en w. bestaat alleen het door de raad genomen besluit. De heer v. Seters, die nog een en ander niet zo snel kon vatten, vroeg de voorzitter dit nog eens te herha len, omdat hij bang was dat... de pers het niet begreep. (Onze dank voor deze bezorgdheid, heer v. Seters Red Hierna werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aange nomen. De rest van de 30 punten tel lende agenda ging in sneltrein tempo onder de hamer door. De woningen Hooisteeg 8 en Win terdijk 25 en 50 werden onbe woonbaar verklaard. Voor het opmaken van een plan tot aan leg van een begraafplaats werd hét gevraagde krediet verleend, alsmede voor het verbeteren van 30 woningen der Besoijense Wo ningbouwvereniging. Vastgesteld werden verder cle jaarlijkse on- derwijsvergoedingen. Tevens be sloot de raad tot 't verlenen van medewerking voor het inrichten der nieuwe r.k. lagere meisjes school te Besoijen. Verder werd besloten tot aan koop van een grondstrook aan het Westeinde, van een woning aan de Tweede Zeine, van onroe rend goed aan de Winterdijk te Baardwijk, van grond aan de Olympiaweg, van grond in de Buitenpolder van Waalwijk en ten oosten van de Kloosterweg; tot verkoop van bouwterreinen te Besoijen en aan de Burg. Smec- lelaan, van industrieterrein aan de Elzenweg, van een gemeente woning aan de v. Assendelftstr. en aan de Thorbeckelaan. Ook ging de raad akkoord met het voorstel tot aanvrage van een subjectieve verhoging van de al gemene uitkering uit 't gemeen tefonds 1900 tot een bedrag van 543.800.zijnde het op de ge wone dienst der begroting 1900 geraamde tekort. Het verzekerd bedrag zij de fraude-risico onder linge van gemeenten zal worden verhoogd van 33.000.tot 100.000.—. Met de n.v. bank voor Ned. Gemeenten zal een tweetal geldleningen worden aan gegaan van resp. 213 000. (uitvoering nieuwe werken) en 1.400.000.Goedgekeurd werd verder het voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst tot vestiging van het rcch van opstal op een terrein aan de Burg. v. d. Klokken laan t.b.v. de bouw van een onderstation van het gem. elektriciteitsbedrijf. Ten slotte besloot de raad tot het toekennen van een exra sub sidie van 2000.aan de Lieder- tafcl „Oefening en Vermaak" ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van deze vereniging. In zijn vergadering van 28 jan. had de raad besloten tot het toekennen van een subsidie van 3500. Ged. Staten achtten dit subsidie echter te hoog en deelden mede zich wel te kunnen verenigen met een subsidie van 2000. Aan 't begin van deze vergade ring deelde de voorzitter mee, dat Ged. Staten hun goedkeuring hadden gehecht aan het raadsbe sluit tot instelling van een week markt op woensdag. De eerste weekmarkt zal gehouden worden op woensdag 6 april a.s. De aanbieding van de begroting van de algemene dienst der gemeen te Loon op Zand voor het dienst jaar 1960, alsmede de begrotingen van de bedrijven, hebben B. en W. wederom vergezeld doen gaan van een nota van beschouwingen, waar aan wij het volgende ontlenen: ONDERWIJS Op het gebied van het onderwijs kon, wegens de soberheid die bij de investeringen moest worden be tracht, in het algemeen geen gevolg worden gegeven aan alle wensen, die de schoolbesturen met betrek king tot de bouw en verbetering van scholen hadden. Wel is in de onderwijsvoorziening wederom eni ge verbetering te constateren. De bouw van een gymnastieklokaal bij de H. Mariaschool is nagenoeg vol tooid. waarmee in een dringende be hoefte kan worden voorzien. Ten behoeve van deze school werd nog een leslokaal bijgebouwd. Als in 1960 de urgentie-verklaring door de inspectie van het lager on derwijs wordt afgegeven voor de bouw van een gymnastieklokaal te Loon op Zand, zal ook dit dorp niet langer verstoken blijven van de noodzakelijke ruimten voor 't leer vak lichamelijke oefening. De plannen voor de uitbreiding van de St. Bernardusschool zijn thans in een vergevorderd stadium. De totale uitbreiding voorziet in de bouw van 6 lokalen met een gym nastieklokaal op de begane grond en de bouw van 3 lokalen met de nodige dienstruimten op de verdie ping. Voorshands zal eerst de ver betering van de toiletten en de bouw van één leslokaal ter hand worden genomen. Het totale plan is zodanig opgezet, dat deze school tot in de verre toekomst het, in ver band met de realisering van het uit breidingsplan te verwachten aantal leerlingen, kan opnemen. In 1960 zal ook de nodige aandacht worden besteed aan het lager on derwijs voor meisjes in de parochie Berndijk. Het thans in gebruik zijn de schoolgebouw telt slechts 4 les lokalen, welke, gezien het aantal leerlingen, nog veel te klein zijn. Bovendien zijn van de afgekeurde jongensschool nog twee lokalen in gebruik. Aangezien de gehele wo ningbouw zich thans voornamelijk concentreert op het verzorgingsge bied van deze school, is in de naaste toekomst een aanzienlijke uitbrei ding van het aantal leerlingen te verwachten. Omdat op de school geen verdieping kan worden ge plaatst en de benodigde bouwgrond ontbreekt, werden bij de inspectie van het lager onderwijs de nodige stappen ondernomen om de bouw van een nieuwe meisjesschool te Berndijk op de urgentielijst voor 1960 te plaatsen. In het afgelopen jaar werd ten be hoeve van de St. Jansschool mede werking verleend voor de verbete ring en de verwarming van de toi letten, alsmede voor de vernieuwing van de vloeren in 8 leslokalen. Thans dient nog te worden voorzien in de grote behoefte aan een gym nastieklokaal voor de 5 lagere scho len (incl. Ulo), die in het centrum van Kaatsheuvel zijn gevestigd- Ook op het gebied van het kleu teronderwijs bestaat nog de behoef te aan verbetering c.q. nieuwbouw van schoolgebouwen. De bouw van een kleuterschool in de Moer moet nog worden uitgesteld, omdat de be nodigde rijksgoedkeuring nog niet werd ontvangen. Ook de noodhuis- vesting van de kleuters in Berndijk verdient spoedige verbetering. In afwachting van de bouw van een permanente kleuterschool in Loon op Zand, moest het bestuur van die school een noodlokaal in het paro chiehuis inrichten om nog enigszins het gebrek aan plaatsruimte voor de kleuters te kunnen opvangen. Ver moedelijk zal in 1960 met de bouw van een nieuwe kleuterschool kun nen worden begonnen. Indien de rijksgoedkeuring tijdig zal worden ontvangen, kan in 1960 een aanvang worden gemaakt met de bouw van een nieuwe Ulo-school. De urgentie-verklaring voor de bouw is inmiddels afgegeven. Het nijverheidsonderwijs, dat zich een aantal jaren heeft moeten be helpen met een noodhuisvesting, kan zich thans verheugen in 't feit, dat een nieuwe, moderne school zal worden gebouwd aan de v. Hees wijkstraat, waarmee inmiddels een aanvang is gemaakt. Momenteel beschikt de gemeente over negen bijzondere lagere scho len, twee openbare scholen, een bij zondere Ulo-school, vijf kleuterscho len, een huishoudschool, een Mater Amabilisschool en een Levensschool, welke tezamen in 1959 door 3718 leerlingen bezocht werden. WONINGBOUW EN WONINGTEKORT Op 1 januari 1960 bedroeg 't aan tal woningen 2925, verdeeld als volgt: Kaatsheuvel 1998, Loon op Zand 653, De Moer 86 en Recht vaart, Zandschel enz. 188. Het aantal woningzoekenden, dat als zodanig staat ingeschreven, be draagt thans 430, verdeeld als volgt: ingeschreven te Kaatsheuvel, wo nende in de gemeente: 304: wonen de in buitengemeenten: 47. Inge schreven te Loon op Zand, wonende in de gemeente: 69; wonende in bui tengemeenten 10. Einde 1959 werd begonnen met de bouw van 30 woningwetwoningen, waarvan 21 te Kaatsheuvel en 9 te Loon op Zand. In 1959 kwamen in totaal 34 woningwetwoningen en 54 particuliere woningen gereed. Eind 1959 waren 634 woningwetwoningen bij het gemeentelijk woningbedriif in beheer. Gedurende het jaar 1959 werden 137 bouwvergunningen verleend tot een gezamenlijke bouw waarde van 2.319.000.—. Dit bedrag ligt 700.000.hoger dan het overeen komstige bedrag in 1958, zodat de toename van de bouwactiviteit hier uit duidelijk blijkt. Aan verschillen de grote bedrijven en aan particu lieren werden bouwgronden in op tie gegeven. Voor Kaatsheuvel be treft dit 5.8 ha. Verwacht mag worden, dat in 1960 met niet min der dan ongeveer 180 particuliere woningen een aanvang zal kunnen worden gemaakt, mits de aanleg van straten en bijbehorende werken ge lijke tred kan houden met deze vraag. In Loon op Zand werd 1 ha. bouwgrond in optie gegeven, waardoor voor 1960 gerekend mag worden op de bouw van ongeveer 28 particuliere woningen. GEMEENTEWERKEN Het materiaal bestaat thans uit: 3 vrachtwagens, 1 wegenschaaf, 1 wegenwals, 1 kolkenzuiger, 1 rol- trommel, 3 maaimachines, 3 vuilnis veewagens, 3 handmaaimachines en 3 bakfietsen. 1 Draaitrommel in aan bouw. Het aantal geplaatste uniforme vuilnisemmers steeg in 1959 tot 3450 stuks. De kolkenzuiger heeft in 1959 ongeveer 1000 stuks putten van par ticulieren leeggezogen. De bij de gemeentelijke plant soenendienst in onderhoud zijnde groenstroken en plantsoenen heeft een totaaloppervlak van 11 ha. be reikt. In 1959 werden circa 1000 bo men geplant, speciaal langs de bui tenwegen, terwijl in 't uitbreidings plan-west verschillende beplantin gen door eigen dienst werden uitge voerd. Dit en de groenvoorzieningen zullen deze wijk een fraai aanzien geven. Het kweken van de benodig de zomerbloemen in de eigen kwe kerij is nog verder toegenomen. Van de 25000 in het afgelopen jaar geplante zomerbloemen kwamen er ongeveer 16000 uit de eigen kweke rij. De beregeningsinstallatie, die in de afgelopen droge zomer haar nut heeft bewezen, zal geleidelijk wor den uitgebouwd. Aanleg wegen en riolering. De aanleg van een stamriool vanaf de Gasthuisstraat (Markt) naar de Sweensstraat en de bouw van het daarbij behorende pompgemaal, kwamen eind '59 gereed. Dit schept de mogelijkheid om in 1960 verdere uitvoering te geven aan het uitbrei dingsplan-west. Ten behoeve van de in aanbouw zijnde particuliere- en gemeente woningen werden in 1959 de Willem de Zwijgerlaan en de Juliana van Stolbergstraat aangelegd. In aanslui ting hierop zullen het Frederik- Hendrikpark en de wegen gelegen tussen de Marktstraat en de Huy- gensstraat in uitvoering worden ge nomen en de verbetering van de Hilsestraat. Ten noorden van de Berndijksestraat zullen de Vossen- gezien pasvorm, model, en soliditeit, komt STEEDS van VUGHTERSTRAAT 25 DEN BOSCH MARKT 32, TILBURG Nwe Ginnekenstraat 23 BREDA die heerlijk zit, keurig staat enniet duur is is ALTIJD een Draag daarom als zovelen een Van Maaren's Bril VAN MAAREN woi'dt steeds nagebootst! Dat is wel een goed teken! Een bewijs voor Jdaar is 't goed! Dèar moet ik zijn! KAATSHEUVEL' - TEL K 4167-2121 bergselaan en een gedeelte van de daarop aansluitende straten worden aangelegd, terwijl voorts verwacht mag worden dat in 1960 nog kan worden begonnen met de bouw van de nieuwe Ulo-school en het Wit- Gele Kruis-complex. De planmatige verharding van de wegen buiten de bebouwde kom zal, evenals in 1959, verdere voortgang vinden. De Bernsehoef, welke in '59 door de eigen dienst werd verbeterd, zal in 1960 van een eshalite-beton- laag worden voorzien. Door de ver harding van het Kraanven zal een doorgaande verbinding Bernsehoef- Duiksehoef-Kraanven ontstaan. De bestaande asfaltwegen van Haes- trechtstraat en Capelsestraat zullen van nieuwe slijtlagen worden voor zien. In overleg met de wegencommis sie en de Cultuurtechnische dienst, werden de volgende wegen tech nisch voorbereid, waarna, na goed keuring, tot verharding kan worden overgegaan: Zuidhollandsedijk, Gal- geneind. Pastoor Kampstraat, Efte- lingsestraat en Dreefseweg. De aanleg van de nieuwe weg achter de v. Rijckevorselstraat te Loon op Zand geeft de mogelijkheid tot de bouw van ongeveer 45 wo ningen. Een verdere uitbreiding zal worden gezocht in het doortrekken van de v. Salm-Salmstraat. Deze straat biedt aan particulieren de mogelijkheid tot de bouw van bun galows. De verharding van de Ven- loonstraat zal in 1960 worden uitge voerd, mits de benodigde goedkeu ring op de crediet-aanvrage is ver kregen. BRANDWEER De sterkte van het brandweer korps was op 1 december 1959 als volgt: 1 commandant, 1 ondercom mandant, 3 brandmeesters 1ste klas, 2 brandmeesters, 3 onderbrandmees ters, 28 manschappen te Kaatsheu vel, 12 manschappen te. Loon op Zand en 10 manschappen te De Moer. Het materiaal bestaat te Kaats heuvel uit: 1 autospuit, 1 motorspuit en 1 landrover; te Loon op Zand: 1 autospuit; te De Moer: 1 motor spuit. Slangenmateriaal totaal 2205 meter. Per jaar worden 12 verplichte oe feningen gehouden en maandelijks een bijeenkomst belegd met de be velvoerders. Bescherming Bevolking De organisatie Bescherming Be volking telde eind 1959 165 leden. Deze zijn ingedeeld in blokploegen, t.w. 7 in Kaatsheuvel, 3 te Loon op Zand en 1 in De Moer. Eind 1959 slaagden te Kaatsheuvel 2 volledige ploegen enkele reserves voor het Groepvaardigheidsdiploma, totaal 32 leden. 11 B.B.-leden behaalden het E.H.I.O.-diploma. Geografisch ge zien, komt dit neer op één geoefen de ploeg voor Kaatsheuvel-oost en één voor Kaatsheuvel-west. KAPITAALMARKT. EN VLOTTENDE SCHULD In de loop van 1959 heeft de ka pitaalmarkt zich in gunstige zin ont wikkeld en in verband hiermee was het mogelijk verschillende langlo pende leningen aan te trekken bui ten de Gemeentebank om. waardoor de vlottende schuld der gemeente, welke per ultimo 31 december 1958 nog 1 291.252.39 bedroeg, volledig kon worden geconsolideerd. Hieraan kan nog worden toegevoegd dat de financieringsopzet voor 1960 zelfs een overschot vertoont van circa 1.300.000.Hieruit blijkt, dat de liquiditeitspositie der gemeente, die zich reeds aan het eind van 1958 verbeterde, wederom geheel her steld is. Het systeem van de centrale fi nanciering, alsmede de zich door zettende verbetering van de kapi taalmarkt, geeft de overtuiging, dat de kapitaalsvoorziening voor I960 onder alle omstandigheden gewaar borgd is. Gedurende 1959 kon tot een to taalbedrag ad 4.235.401.95 aan vas te leningen worden aangetrokken, waarvan 1.446.160.door tussen komst van de n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten. De financierings opzet voor 1960, welke een over schot vertoont, maakt het doen van een beroep op de zich weer verrui mende geldmarkt overbodig. Naar het zich thans laat aanzien, zal de gemeente zelf gedurende de eerste maanden van 1960 als geldgeefster op de geldmarkt kunnen optreden. Verloop vlottende schuld: 31 jan. 1959: 1.152.654,65. Op 28 febr. '59: 1.725.672.en op 31 mei 1959: 360 267.Per 30 juni 1959 was de vlottende schuld volledig gecon solideerd, terwijl per gelijke datum de financieringsopzet voor de ko-

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1