Schoenenimport steeg in 1959 met 45 pCt, export met 30 pCt, „DE VLIEDBERG" BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F OER JANSENV Gemeenteraad Vlijmen v. MIERLO's Brood 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MAART 1960 2 mende maanden een overschot ver toonde van 904.197. Overzichten en statistieken: Inkomsten uit eigen gemeentelij ke belastingen: 1959. Diverse leges en rechten: 14.728.-; staangelden kermis 19.323.-; markt- gelden 83.-; rioolbelasting 1.790.-; baatbelasting 12.616.-; straat- en rioolbelasting ƒ49.642.-; schoolgel den Ulo ƒ1.301.-; hondenbelasting 1.343.-; vermakelijkheidsbelasting ƒ130.436.-; precariorechten ƒ2.353.-; verlof- en vergunningsrecht 2.650; reinigingsrecht 14.275.-. Totaal 250.540.—. Verdeling van het bedrag der sub sidies volgens de begroting 1960: volksgezondheid ƒ8.395.-; onderwijs algemeen 100.-; middelbaar onder wijs 6.175.hoger onderwijs ƒ1.100.-; nijverheidsonderwijs 62.402.-; kunsten en wetenschap pen 12 915.-; jeugdverenigingen 11.000.-; sport en lichamelijke op voeding ƒ20.000.-; maatschappelijke zorg 106.825.-; economische aange legenheden ƒ2.687.-; overige doel einden 965.-. Totaal 232.565. Vermakelijkheden: 1959: Door publiek bestede bedragen aan bioscoop 34.205.-; aan sport f 8.340; aan cabaret, revue, toneel en ^te ling ƒ708.134.-. Totaal 750.679.—. Opbrengst belastingen aan bios coop 6.841.-; aan sport f 1.390.-; aan Efteling enz. 117.996.-; dansen ƒ4.209 -. Totaal 130.436.—. Aantal toegangsbewijzen aan bios coop ƒ31.514.-; sport f 16.700.-; Ef teling enz. 746.444.Totaal 794.658.—. Geen hoge verwachtingen van E. E. G. Voor de Nederlandse schoenindustrie is 1959 een jaar geweest van recordcijfers, aldus het jaarverslag van het bedrijfschap voor de schoenindustrie, uitgebracht ter vergadering te Tilburg. De produc tie bereikte een totaal van 32 miljoen paar. waarvan 21 miljoen paar lederen schoenen, hetgeen niet alleen een absoluut record be tekent, doch ook een stijging ten opzichte van het voorgaande jaar, zoals na de oorlog nog niet is voorgekomen. In percentages uitgedrukt, bedroeg dez 16 procent; voor de leren schoenen 13 pro cent. De export bereikte 6Vn miljoen paar ter waarde van 40 mil joen gulden, eveneens een hoogtepunt. Hiervan 2,9 miljoen leren schoenen met een totaalwaarde van 25 miljoen gulden. Ten opzich te van 1958 bedroeg de toeneming van de export 30 procent. Ook het importcijfer bereikte een record. Vijf miljoen paar wer den ingevoerd, waarvan 1,4 miljoen paar leren schooenen. De to tale import werd op 29 miljoen gulden becijferd, waarvan voor le deren schoenen twintig miljoen gulden De toeneming van de im- portcijfers ten opzichte van 1958 is 45 procent. MOEILIJKHEDEN Op bezorgde vragen omtrent deze cijfers aan het dagelijks bestuur werd gezegd, dat de invoeren voor namelijk uit Italië, België, Tsjecho- slowakije, Hongkong en Japan af komstig waren, waar veelal de kost prijzen aanmerkelijk lager liggen dan in Nederland. De toeneming van de import is eveneens toe te schrijven aan de belangstelling van detaillisten, die met het oog op de mode graag iels anders brengen en aan de winstmarges, die in het alge meen op het buitenlandse schoeisel gunstiger ligt. De conclusie als zou '59 onverdeeld gunstig zijn geweest voor de ondernemers, is niet geheel juist. Speciaal de prijsontwikkeling op de ledermarkt stelde de produ centen voor ernstige moeilijkheden. Dat desondanks de Nederlandse con sumenten daarvan niet de volle last te torsen kregen, vindt zijn oorzaak in de vindingrijkheid van de fabri kanten, die naar vex-vangingsmidde- len zochten voor de traditionele gi-ondstoffen. Als gevolg hiervan zullen echter in vele gevallen de be drijfsresultaten minder gunstig zijn geweest dan de i'ecordcijfers doen verwachten. E.E.G. De vergadering heeft zich vooi'ts bezig gehouden met het haar aan geboden rapport over de gevolgen van de Europese integratie voor de Nederlandse leder- en schoenindus trie, dat is samengesteld in opdracht van het bedrijfschap door het eco nomisch sociologisch instituut te Tilburg. De samenstellers zijn tot de conclusie gekomen dat de Neder landse leder- en schoenindustrie geen belangrijke effecten mag ver wachten van de instelling van de Europese Economische Gemeen schap. Ondanks de vrijer wordende markt en ondanks het opgaan van alle nationale markten in een groot geheel, zo stellen zij, mag de Neder landse schoenindustrie er niet op rekenen dat de afzetmogelijkheden zullen verbeteren. Eerder is een lichte teruggang te verwachten Een iets gunstiger perspectief biedt daarentegen de Nederlandse over- lederindustrie. Een verscherping van de concurrentiestrijd is te ver wachten, waarbij men over en weer zal trachten door verlaging van het kostenniveau de concurrentiepositie te verbeteren. In de meeste west-europese lan den ligt de schoenindustrie in han den van kleine en middelgrote be drijven, waar de efficiency stellig niet is toegespitst. Op grote schaal kan dus modernisering en rationali satie worden tegemoet gezien. SAMENWERKING Onderlinge samenwerking, natio naal en internationaal, tussen de be drijven, grotere automatisering van het pi'oductieapparaat en bovenal specialisatie kunnen de concurren tiepositie verbetei'en. Aandacht zal dienen te worden besteed aan een meer wetenschap pelijke bedrijfsvoering en vergro ting van de bedrijfseconomische en technische reseaixh. Dit alles zal voor de lederindustrie minder pro blemen opwerpen dan voor de schoenindustrie, waar men meer ge bonden is aan de mode. Rapporteurs stellen, dat het zaak is reeds thans orde op deze en andere zaken te stellen. Teneinde daartoe richtlijnen vast te stellen, zal het bedrijfschap zich beraden over het instellen van een commissie, bestaande uit weten- schaps- en praktijkmensen die het rapport bij haar werkzaamheid als uitgangspunt zal nemen. Kledingindustrie in plan f 4500.- voor voetbalterreinen van Vlijmense Boys Onder voorzitterschap van burgemeester Hoefnagel kwam de raad der gemeente Vlijmen j.l. vrijdagavond in openbare verga dering bijeen. Als eerste punt vermeldde de agenda de beëdi ging van het nieuwe raadslid, de heer M. .1 Pulles uit Haarsteeg, die door de voorzitter hartelijk welkom werd geheten. Ten behoeve van de realisering van hel uitbreidingsplan „De Vliedberg" werd besloten tot de aankoop van enkele percelen grond van A. H. v. Stokkum, uit Den Bosch, A. v. Heivoort en M. van Falier, beiden uit Vlijmen. Het voorstel lot ruiling van grond met de N.V. H. Mommier- steeg, teelt- en zaadhandel, ont moette bij diverse raadsleden be zwaren. De heer v. Son wees er op, dat in het verleden geen en kele grondeigenaar in de Vlied berg grond heeft kunnen ruilen, alleen verkoop was mogelijk. Spr. achtte het niet juist om voor dit geval een uitzondering tema ken. De heer v. Heivoort was de zelfde mening toegedaan en vond het bovendien bevreemdend, dat de gemeente bij deze ruil nog 3000.- aan genoemde N.V. inoet betalen. In zijn antwoord wees de voorzitter er op, dat de ruil een belangrijke industrie betreft, die veel voor Vlijmen betekent en dat het gemeentebestuur daarom van mening is dat een uitzonde ring alleszins redelijk is. Boven dien is de N.V. niet bereid om op andere voorwaarden de grond in de Vliedberg af te staan. Er is geen andere oplossing mogelijk, aldus de voorzitter, omdat de ge meente deze grond hard nodig heeft en hierover zeer spoedig moet kunnen beschikken. De heer v. Son vroeg waarom dan geen onteigening wordt toege past evenals in andere gevallen m de heer v. Heivoort vroeg waar deze N.V. zo gebrand is op de ruilgrond in Haarsteeg, terwijl zij toch 200 ha. grond aan de ge meente Den Bosch verkoopt. De voorzitter wees er nogmaals met nadruk op dat voor dit geval een uitzondering gemaakt moet worden. Het gaat hier om de be langen van een voor de gemeente zeer belangrijke industrie en het is toch zo, dat de gemeente toch ook wel iets voor de bestaande industrie mag doen hetgeen door de heer y. d. Mccrendonk werd beaamd. Toen de voorzitter ech ter bemerkte, dat de stemming in de raad tegen het voorstel bleef, stelde bij voor het voorstel terug te nemen en het nog eens nader te bezien. Nieuwe industrie Voor de vestiging van de kle dingindustrie van de N.V. Deter- meijer uit Amsterdam besloot de raad tot verkoop van 890 m2 bouwgrond aan de Parallelweg in het plan „De Vliedberg" t.b.v. de bouw van een atelier voor be- drijfs-, sport- en uniformkleding en tropenuitrusting, alsmede tot het verlenen van optie gedurende 5 jaren op een aangrenzende strook grond. De benodigde grond zal aan genoemde N.V. worden verkocht tegen de prijs van 1.per m2. Het ligt in de bedoeling van de N.V. om in Vlij men te starten met 40 personeels leden. Besloten werd om aan A. P. L. Kuijs te Vlijmen een pachters vergoeding van 1254.te beta len in verband met aangekochte grond van de Erven M. v. Enge len te St. Michielsgestel. Ook ging de raad akkoord met het voorstel tot het nemen van een voorbercidingsbesluit als bedoeld in art. 36, 4c lid, van de Woning wet, hetgeen een bouwverbod in houdt i.v.m. de herziening van het uitbreidingsplan. Deze wijzi ging zal vooral voor Haarsteeg en in mindere mate voor 't centrum van Vlijmen van betekenis zijn. Pachtontbindingen De raad besloot ook tot het in stellen van een vordering tot ontbinding van een 10-tal pacht overeenkomsten en tot ontrui ming van het gepachte. Een 10- tal pachters is ook na herhaalde controle in gebreke gebleven om de van de gemeente gepachte lan derijen op de voorgeschreven wij ze te onderhouden. Aanvankelijk waren 12 pachters in gebreke ge bleven, maar bij de tweede con trole van gemeentezijde bleek, dat 2 pachters alsnog aan hun verplichting hadden voldaan. Het gemeentebestuur moet deze maat regel nemen, aldus de voorzitter, omdat de meeste boeren hun land op uitstekende wijze onder houden en omdat er in de ge meente grote behoefte is aan goe- re grond. Het gemeentebestuur is tot nu toe uiterst clement ge weest, aldus de voorzitter, maar op een gegeven ogenblik moet toch wel doorgetast worden. De heren v. Son, v. Oyen en Pulles konden zich met de maat regel van de gemeente verenigen, zo gaven ze te kennen. De heer v. Heivoort kantte zich fel tegen het voorstel, waardoor z i. oude mensen en grote gezinnen zwaar werden getroffen. Als lid van de landcrijencommïssie verklaarde spr. dat hij in de gemeente ner gens verwaarloosde grond had aangetroffen en hij meende dat de zaak door ambtenaren ondes kundig was behandeld. Met de aantekening, dat de heer v. Hei voort zich tegen het voorstel had verklaard, werd ten slotte zonder hoofdelijke stemming besloten tot 't instellen van de vordering. Voetbalterreinen Ten behoeve van een 5-tal zelf bouwers besloot de raad tot het verlenen van de nodige garan ties. Voor de aanleg van trottoirs en groenstroken langs de Jhr. de la Coutrstraat voteerde de raad een bedrag van 30.000.ter wijl voor het in orde brengen van het speelveld aan de St. Ca- tharinastraat en een 2e speelveld en oefenboek buitendijks t.b.v. de voetbalver. Vlijmense Boys de raad een bedrag van 4500. beschikbaar stelde. In een toe lichting wees de voorzitter er op, dat het bestaande speelveld in zijn huidige toestand onbespeel baar is en dat daarom een nieu we grasmat zal worden aange bracht, terwijl t.b.v. de junioren- elftallen van deze vereniging bui tendijks een speelveld en een oe fenboek zullen worden aange legd. Het hoofdterrein aan de Ca- tharinastraat zal dan op zonda gen slechts eenmaal bespeeld worden. Een kunstverlichting van de buitendijkse speelvelden zal niet kunnen worden aange bracht, omdat de vereniging de kosten daarvan 2370. niet kan dragen. De heer v. Oyen had liever êen regeninstallatie gezien dan een nieuwe grasmat, want bij een droge zomer zoals we in 1959 hebben gehad, zal de ze grasmat spoedig ook geheel verdwenen zijn. De voorzitter verklaarde, dat lot de aanschaf fing daarvan ook zal worden overgegaan, indien dit nodig is. De heer Wijkmans drong er op aan om de vereniging, die in de onkosten zelf 850.zal moeten bijdragen, toch vooral niet te zwaar te belasten. Het voorstel werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Besloten werd om de minister van binnenlandse zaken te ver zoeken om de algemene uitkering uit het gemeentefonds voor het jaar 19(50 te verhogen. Voor de bevrijdingsfeesten besloot de raad tot het beschikbaar stellen van een krediet van 2400.zijnde 0.25 per inwoner. De heer van O-en vond dit bedrag wat aan de lage kant, waarop de voorzitter antwoordde dat met de omliggen de gemeenten een dergelijke af spraak was gemaakt. Het is bo vendien niet uitgesloten, dat G.S. niet verder zullen willen gaan dan 0.10 per inwoner, zo meen de de voorzitter. Besloten werd verder tot het aangaan van een geldlening van 225.000.met de n.v. Bank voor Ned. Gemeenten t.b.v. de consolidatie van de vlottende schulden. De heer v. Son vond een rente van 4M> wel wat hoog, waarop de voorzitter ant woordde, dat het de gemeente nu eenmaal niet is toegestaan om'el ders geld te lenen. In de vacature Th. de Vaan werd benoemd tot lid van de sportcommissie de heer van der Heijden. In de rondvraag informeerde de heer Wijkmans naar het aan brengen van een lichtpunt bij v. d. Lee aan de Wolput, zoals door hem in de vorige vergadering was verzocht. Er is hierover een rapport uitgebracht door de tech nische dienst, aldus de voorzitter, maar het gemeentebestuur is van mening, dal het zover niet kan gaan, omdat men dan ook elders lichtpunten zal moeten aanbren gen. De heer Wijkmans wees er op, dat bij andere dammen en uitritten in de gemeente in het verleden ook lichtpunten aange bracht zijn. Hij zag niet in waar om men dat in dit geval niet zou doen. De voorzitter zegde toe de ze materie nog eens te bezien en hierop in de volgende vergade ring terug te komen. In verband met hel vertrek van de Eerw. Zusters uit Haar steeg stelde de heer Broere voor om de nieuw te bouwen jongens school in Haarsteeg met enkele lokalen uit te breiden, zodat ook de meisjesschool daarin zal kun nen worden ondergebracht. Ook zou een gymzaal bijgebouwd moeten worden. De door deze sa menvoeging vrijkomende lokalen zouden kunnen worden bestemd voor speellokaal voor de kleu- ters. Verder gaf de heer Broere het gemeentebestuur in overwe ging oin in overleg met de pas toor van Haarsteeg te trachten 't zusterklooster te kopen. Hier in zouden dan in ondergebracht kunnen worden een wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis, de jeugd beweging en de woningen voor een concierge en wijkverpleeg ster. De voorzitter antwoordde hierop dat de gemeente beslist geen vcrvangjngslokalen toege wezen zal krijgen. Met betrek king tot de overblijvende lokalen is overleg gaande om deze te be stemmen voor kleuteronderwijs of gymzaal. Over de bestemming van .het zusterklooster kon de voorzitter niets mededelen. PRINSES BEATRIX OPENDE „FLORIADE" TE ROTTERDAM Door het overhalen van een handel, als gevolg waarvan een zandloper in beweging werd ge bracht, heeft prinses Beatrix in Rotterdam de internationale tuin bouwtentoonstelling „Floriade", die zal duren tot 25 september, officieel geopend. Na een wande ling over het enorme expositie terrein opende zij eveneens de meer dan honderd meter hoge Euromast, waarna zij per gondel- liaan de feestelijke tuinen op nieuw in ogenschouw nam. Kort daarna konden de poorten van dit nieuwe Rotterdamse evene ment wijd en gastvrij worden open gezet om gedurende 'n half jaar duizenden te tonen wat de Nederlandse tuinbouw vermag. ±-1251 ll.JA'lvN We hebben het allemaal kun nen lezen: ondanks de scherpe bewaking was brigadier Piet er oj) zcér geslepen wijze in geslaagd het stadion binnen te dringen, en dat nog wel onder het toeziend oog van inspecteur Alessandro Fiasco in hoogst eigen persoon. Hij wist natuurlijk de weg niet, want hij begon met ijskoud ach ter een paar knappe jongelui aan te wandelen, die er met hun wil de wollen dassen werkelijk als grote voetballers uitzagen. Doch die wilde dassen maakten hoege naamd geen indruk op een klei ne, vurige controleur, die op wacht stond voor de kleedka mers. „Dat ze voetballers benne, dat zeggen ze allemaal", gromde het manneke, die zijn taak blijk baar zéér serieus opvatte. „Aan praatjes heb ik niks. Kaarte mot ik zien. Kaarte". De wildgcdaste jongelui toonden nu gewoon hun uitnodigingskaarten en dat deed Piet toen ook maar, wat lot ge volg had, dat de controleur ze zonder bezwaar doorliet. Toen Piet de kleedkamers binnentrad, waren er al twee voetballers aan wezig, die bezig waren zich te kleden voor "de wedstrijd. „Ver roest!" dacht de brigges toen een tikje oneerbiedig. „Ik ga me ook verkleden. Ik ga meedoen. Ik doe niet of ik Alfredo Pinanti ben!" Had Piet dan wel eens meer ge voetbald? Nou... gevoetbald kun je dat eigenlijk niet noemen. Hij had het wel eens een „geertje" gedaan op het Kerkplein en hij had ook wel eens een beetje „ge metst" op de open zandvlakte bij de watertoren, maar verder had hij zich eigenlijk nooit met deze fraaie sport bezig gehouden. En desondanks ging die brutale Piet zich nu in het pakje steken van Alfredo Pinanti. Rest ons dan nu alleen nog even te vermelden, dat hij op een gegeven moment dooi de ramen ook Karei Kleuntjes zag aankomen, geflankeerd dooi de twee schurken, Diavolo en Angelico. F e u SI I e t o n van „De Echo van het Zuiden" GEHEIM De allereerste Nederlandse deketive-roman uit de ijstijd door J. ERSEREEK 30). Achter een der hoekige ijsbul- ten bleef Steenharses staan toe zien, hoe de jongelui zich een tochtvrij hoekje kozen in de schaduw van een schollenheuvel verderop. Toen zij zich aldaar naar genoegen schenen te heb ben geïnstalleerd, voerde de in specteur voorzichtig een omtrek kende beweging uit. welke hem vlak achter het schollehfort van het tweespan deed belanden. De inspecteur kwam tot een com promis met zichzelf door wèl zijn oor om de hoek van de ijsmuur te luisteren te leggen, doch zijn ogen tot bescheidenheid te dwin gen. Wat dan zijn oor allereerst op ving, was een serie onnozele vra gen over en weer, in de 'trant van „zit je wel goed, schat" en „is het hier niet te fris, engel". Volgde een periode van hoofdzakelijk stilte. Steenharses kreeg het er dubbel koud van. Na enige tijd kwam er een zakelijker toon in de bij stukjes en beetjes hervatte conversatie. En plotseling werd Steenharses' verslapte attentie opnieuw geprikkeld door een aanstellerig gekirde uithaal van Frya: die Oerjansen! O, vre selijk, zo'n engerd!" ond je dat heus?" was hier op de gretige reactie van de jon ge architect. „O jongen toch! Die lelijke rooic met z'n kortgeschoren koj) Steenharses vond het gesprek buitengewoon interessant wor den. Hij had er een paar ijshan- den voor over om nog wat verder om de schots heen te kunnen bui gen. „...zo ellendig, dat ik kort ge leden nog met hem overhoop ge legen heb", hoorde de speurder de jongeman bedrukt opmerken. „Weet je, ik heb zo'n idioot idee, dat de politie mij daarom min of meer verdenkt. Stel je voor..." Er zijn van die momenten in de loopbaan van elke speurder, waarop hij buiten alle redene ring, deductie en combinatie om gegrepen wordt door een bepaal de overtuiging. Zo kwam 't voor Steenharses op dit moment als een paal boven water te staan, dat de architect onschuldig was aan de eilandmoord. De woord keus en de toon van Scheeflood's gezegde overtuigden hem hiervan volkomen. Direct werd zijn aan dacht verder geboeid door 't ho ren uitspreken van zijn eigen naam. In welk verband kon hij niet terstond vatten, daar Balder nu meer gedempt en weifelend praatte. Wel verstond hij duide lijk het wederwoord van Freya: „O, maar 't is een schat van een man, die inspecteur Steenharses! Heus Balder!" Ondanks de kennelijke plagerij in deze enthousiaste uithaal ver gat de politieman voor één zalig moment geheel en al de koude, welke hem steeds hoger langs z'n rug was komen kruipen. Tegelij kertijd gevoelde hij echter mede lijden met de op stang gejaagde jongeman. „Zie je wel!" flapte deze laat ste er jaloers uit, „dat die ellen deling van een Steenharses jou het hoofd op hol maakt met z'n uitgestreken vrijgezellenmanie- ren! Verdorie...! De inspecteur kon 't niet goed bekijken, maar het kwam hem voor, dat Scheeflood op dit mo ment wraakzuchtig z'n vuisten balde. En op dezelfde sissende toon als hem van de vorige mid dag bekend was, hoorde hij de jaloers gemaakte minnaar er uit stoten: „De schoft! Kon ik hem maar eens goed te pakken krij gen! Ik zou hem met m'n eigen handen vermoorden... alleen om dat jij je zijn idiote attenties zo laat aanleunen... an die hartstochtelijke woor den scheen het meisje te schrik ken. Ze haalde tenminste ijlings bakzeil door met flemend stem metje te verzekeren: „Ach, kom toch, dwaze jongen. Kun je niet tegen een grapje? Dacht je nou werkelijk, dat ik ook maar een greintje gaf om die ouwe bok..." Zo maakte Steenharses in één seconde tijds een duizelingwek kende val uit het nokje van de zevende der hemelen in de diep ste der diepten van het aardse tranendal. Ouwe bok...! De snerpende zielepijn van de ze ontgoocheling had hem dus danig versuft, dat het pas minu ten later tot hem begon door te dringen hoe de laatste uitval van de architect een prachtig motief had laten blijken voor de aanslag bij de recht-eik. Hierdoor kon de ze aanslag dus gevoegelijk wor den uitgeschakeld als grond voor vermoeden van de schuld van Scheeflood of medeplichtigheid aan de eilandmoord. In de slagschaduw van het ijs- fort ontstond nu een stilte, waar aan voorlopig geen einde scheen te zullen komen. Steenharses wist wat hij weten wilde en trok zich stilletjes terug achter de ijs- schol lenheuvel. Het riempje van zijn rechtcrsandaal was losge schoten; hij bukte zich op een knie om een nieuwe knoop te leggen. En zodoende had hij geen erg in de lange schaduw, die ach ter zijn rug naderbij schoof over de maanlicht-gepolitoerde ijs vloer. De hem aangedane zielesmart had de grootmoedig aangelegde inspecteur geenszins kleingeestig gemaakt. Integendeel, als een door pijn en levenservaring ge louterde „ouwe bok" voelde hij zich mild gestemd ten opzichte van de jonge architect. En als dat witte elfje nu zó gelukkig kon zijn met deze jonge man... Neen, hij Steenharses, wilde geen spelbreker zijn. Hij zou Scheef lood niet verder lastig vallen om die onbesuisde aanslag, in ja loerse verblinding gepleegd... De sandaal zat weer vast. Maar Steenharses richtte zich niet ho ger dan halverwege op. Want een vreselijke dreun in zijn achter hoofd deed hem instantelijk alle besef van tijd en eeuwigheid ver liezen. XVde steen LIJK NUMMER TWEE Weliswaar behoort in een de tectiveverhaal volgens de regelen der kunst minstens halverwege een tweede lijk op de proppen te komen, maar toch was het in specteur Steenharses niet bescho ren de rol van dit tweede lijk te spelen. Om een man als hij naar het Walhalla te helpen, moest men een andere plek als zijn ach terhoofd raken, want zijn naam droeg hij niet voor niets. Lange tijd nadat het mane schuitje op de westelijke einder schipbreuk had geleden, verstierf de laatste echo van de dreuning onder Steenharses' schedeldak. (Wordt vervolgd) AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Een niet te stuiten opmars geniet Het meest gekochte brood van Waalwijk. TEL. 2855 PUTSTRAAT 68 COf-Y&lGHT S'UD'O WAN

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 2