KAATSHEUVEL 1 i Het dames-kampioensteam van de Handbalvereniging Desk -• O - 7 HOENDERVANGERS O VERLOVINGSRINGEN O Stassar - Waalwijk VOORJAAR 1960 Dit 22 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 APRIL 1960 22 OVERHEMDEN HERENMODE- Waalwijk Fïi.: EVI. v. d. Brand-Hens Zeven Ontsnaptenbal GESLAAGDE PAARDENCROSS. Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 KAATSHEUVEL Raamsdonksveer JONGENS MOLIÈRE nummer Loon op Zand bestaat uit 6 bladen of 24 pagina's "r •- Berndijk de nieuwste snufjes van EL-MIOR KENMORE FABLO KERKO COJO TRENCO in uni wit en ton sur ton poplin no iron terlenka. GROTESTRAAT 155 TEL. 2417 MetselenAnt. van Meeuwen Waal wijk; Joh. A. Picocrie Waspik; Piet Picocrie Waspik; Karei Slaats Waalwijk (allen praktijkdiploma). Voor de ,,A"-cursus kon aan 3 kandida ten geen diploma worden uitgereikt, t.w.: smeden-bankwerkcn 2, schilderen 1. Getuigschrift .,B" (2-jarige vervolgcur sus): Smcden-BankwcrkenTcunis Boczer Waspik; Gijsb. Boogaarts Dussen; Ant. v. d. Bosch Drunen; Petrus H. v. d. Heuvel Waalwijk; Joh. W. Kivits Elshout; J. J. M. van Loon Loonopzand; Adr. Mathijscn Kaatsheuvel; Mich. Monsieurs Loonopzand; P. J. van Overboek Nieuwkuijk; Jan Pelk- mans Kiel; Arie B. Pruijssers Waspik; J. A. Pullens Kaatsheuvel; Ger. Ph. Stam Sprang-Capelle; Laur. Witlox Kaatsheuvel. Niet gediplomeerd: één. Schoenmaken Herman M. Bool Waal wijk; Petrus Kantors Raamsdonk; Gijsb. Kivits Nieuwkuijk; Adr. Knippels Drunen; Joh. G. M. Melis Drunen; Petrus G. Wage- makers Capclle. TimmerenHendr. Bouman Wijk en Aalburg; Huibert Branderhorst Gendercn; Pierre H. H. A. Dekkers Vlijmen; Franc. A. J. van Delft Elshout; Adr. A. v. Hoof Waalwijk; Johannes Klijn Kaatsheuvel; A. J. F. v. d. Louw Loonopzand; Jozef C. M. van Kiel Waalwijk; Corn. v. d. Schans 's-Gravenmoer; Willem Schilders Dronge- len; Joost A. Sterrenburg Sprang-Capelle; Mart. J. Tecuwen Vlijmen; Jan de Vries" Drunen; Adr. P. de Werd Waalwijk. Niet gediplomeerd: twee. Schilderen Nic. C. v. Ommeren Sprang. Electriciëns Willi. H. M. v. Dal. Dru nen; Corn. Langbroek Waalwijk. Metselen Adr. van Baardwijk Sprang- Capelle; Gerrit de Bie Sprang; Ger. J. v. d. Bosch Haarsteeg; Joh. H. G. Brok /aalwijk; Walth. Damen Kaatsheuvel; Hen- drikus de Gouw Drunen; Joh. de Haan Waalwijk; Pietcr W Haverhals Capellc; Pe trus van Hecswijk Drunen; Ad de Rooij Kaatsheuvel; Willem de Rooij Sprang-Ca pelle; Corn. P. Smits Drunen; Adr. Ver donk Waalwijk; Franc. Verhoeven Waal wijk; L. H. M. van Vliet Waalwijk; Piet J. van Zeist Sprang. MIDZOMERPROGRAMMA IN EFTELING Zoals gebruikelijk, zal het natuur park „de Efteling" met Pasen we derom haar poorten openstellen. Ongetwijfeld zal zich weer 'n stroom van bezoekers uit binnen- en -bui tenland aandienen, om met volle teugen te genieten van wat dit re- creatie- en vermaakcentrum te bie den heeft. Voortbouwend op het succes, dat de directie van het vorig jaar mocht oogsten met haar midzomerprogram ma, waarin de harmoniekorpsen uit onze gemeente, afgewisseld door 'n paar Engelse korpsen, bij toerbeurt zondags concerten verzorgden op 't terras van het restaurant, gaat zij ook dit seizoen aan de bezoekers weer een midzomerprogramma pre senteren. Naast de korpsen uit onze gemeente, zullen ook enkele andere gerenommeerde harmonie-orkesten de bezoekers zondagsmiddags van uitstekende muziek laten genieten. De reeks van concerten wordt ge opend op 2de Pinksterdag, 6 juni, terwijl deze besloten wordt op zon dag 2 oktober. Het vorig jaar kwam deze sluiting enigszins in het ge drang vanwege de feesten in de St. Jozefparochie. Men is van plan dit keer de officiële sluiting een groots demonstratief karakter te geven. VLUCHTELINGENJAAR In de maand april zal door de Stich ting „Nedei'lands Comité Vluchte- lingenjaar 1959'60" in de gemeen te Loon op Zand een huis-aan-huis- collecte worden gehouden ten bate van vluchtelingen van allerlei na tionaliteit. Er-heeft zich daartoe in de gemeente een comité geformeerd om deze collecte te organiseren, en dat bestaat uit mevr. E. v. d. Heij- den-Perquin, voorzitster, mevr. Ha ring-v. d. Galien, mevr. Schalken-' v. d. Schaaf, mevr. Nou wens-Verbo- ven, mevr. de Cock-Paijmans, mevr. v. Lier-v. d. Broek en mej. de Kort. Om deze geldinzameling een bij zonder cachet te geven, heeft het comité gemeend, de gehele collecte enkel door dames te doen plaats vin den. Daartoe heeft het zich gewend tot de leden van de vrouwenvereni gingen en de vrouwelijke leden van andere verenigingen. Ter opwek king der belangstelling van deze, wordt op maandag 11 april 's avonds in het Efteling-restaurant een bij eenkomst gehouden, waarin mevr. Dubois-Raupp uit Eindhoven nog maals het een en ander over deze actie zal vertellen en een zeer tref- fehde geluidsfilm zal vertonen. met het tophit-orkeit The South Jazzband 1 »- *1,: tl.l't. l.i Zondag j.l. hield de paardensport vereniging Kaatsheuvel, in de omlig gende bossen een cross, waaraan door niet minder dan 28 paarden werd deelgenomen. De wedstrijd had zowel sportief als organisatorisch een pri ma verloop. De uitslagen waren Junioren-klasse 1 Th. v. Delft met White Soek, 3.05 2/s min.; 2 B. Vesters met Majesteit, 3.34 V5; 3 E. Stibbe met Tutti Frutti, 3.55 2/g4 Th. Teurlings met Saffier, 3.56 V5. Seniorenklasse: 1 S. van Spaen donk met Saguilla, 6.28 V5 min.; 2 M. Teurlings met Gold Flake, 6.52; 3 R. Majoie met Irene, 7.30 V5; 4 F. Stokkermans met Bruno, 7.37 4/5 5 J. Evers met Galeto, 7.59 V5; 6 A. Stevens met Gisaro, 7.59 2/5; 7 F. zaal HOTEL SMIT, Kaatsheuvel zaterdag 2 april 1960, aanvang 7.30 uur. KYNOLOGIE. Op de Internationale hondenten toonstelling Société Royal St. Hubert te Brussel, gehouden op zondag 27 maart j.l. behaalde de 22 maanden oude duitse dog, teef, „Carla von Neustadt", van de heer A. v. Mos selveld, onder zeer zware concurren tie in de open klasse de le prijs „Ex cellent". Voor advertenties en abonne menten blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, Tel. 2002 KAATSHEUVEL Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opgenomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonne's aan ons bureau van Haren met White Label, 8.39; 8 J. Vos met Boef, 9.38 V5; 9 C. van Everdingen met Ragnar, 9.48 V5. Na afloop verzamelden de deel nemers zich in café-restaurant „De Drie Kabouters", waar de voorzitter van „Kaatsheuvel", de heer G. S. Jansen, zich waarderend uitliet over allen, die aan het welslagen van deze cross hadden bijgedragen, en speci aal woorden van dank bracht aan de genen, die het parcours hadden uit gezet. Hierna ging hij over tot het uitreiken der prijzen. De heer Stibbe sprak nog een kort, doch kernachtig woord namens de deelnemers, waar na het gezelschap nog even genoeg lijk bijeen bleef. VERGADERING V.V.V. In de dinsdagavond door de VVV gehouden vergadering werd in de be- stuursvacature, ontstaan door de ont slagname van de heerj. Kemmeren, voorzien door de benoeming van de heer J. Bisselink. Door deze mutatie zijn alle plaatselijke harmonieën in 't bestuur der VVV vertegenwoordigd. Er werd o.a. besloten een wan- delkaart uit te geven, welke nog vóór de aanvang van het a.s. vacantie-sei- zoen uitgereikt zal kunnen worden. Verder werden besprekingen ge wijd aan de viering van de a.s. Be- Prijzenlijst diploma „A" cursus '59-'60: Schoenmaken: le prijs F. van Helvoirt, Waalwijk. Timmeren le prijs: P. van Bergeijk, Wijk. Schilderen le prijs: H. van Wette, Wijk en Aalburg; Electriciëns le prijs: J. Blom, Waal wijk; 2e prijs: P. van Dongen, Sprang. Prijzenlijst diploma „B" cursus '59-'60 Schoenmaken le prijs G. Kivits. Nieuwkuijk. Electriciëns: le prijs C. Langbroek. Waalwijk. Timmeren le prijs: W. Schilders, Drongelen; 2e prijs: J. van Riel, Waal wijk; 2e prijs: J. Sterrenburg, Sprang- Capelle. Metselen le prijs: C. P. Smits, Dru nen; 2e prijs: A. Verdonk, Waalwijk; 3e prijs: W. Damen, Kaatsheuvel. De heer G. Roosenbrand uit Raams donksveer, die j.l. zaterdag uit han den van gen.-maj. b.d. J. A. A. Sit- zen het bronzen kruis van verdien sten van de Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis ontving voor zijn bijzondere activi teiten voor de afd. Raamsdonksveer. voor die knapen, die schoenen aankunnen. Deze uiterst lichte en soepele schoen een paar weegt nog geen SOOgram- Is ongekend sterk. Geheel naadloos en voorzien van sierstiksel en oersterke vormrubberzool. Kleur: zwart of bruin, vanaf 15,90 29/ 31 MARKT WAALWIJK vrijdingsdag. Het is immers dit jaar 15 jaar geleden, dat ons land van het duitse juk werd bevrijd en de rege ring heeft hierin aanleiding gevon den, om de jaarlijkse herdenking van onze bevrijding ditmaal een meer dan normaal karakter te geven. Wat Kaatsheuvel ditmaal gaat doen is ons nog niet bekend, maar het ligt wel in de bedoeling om de organisatie en de leiding van de in verband hiermee te houden kinderfeesten toe te ver trouwen aan het onderwijzend per soneel. Ook de gebruikelijke dodenher denking en Koninginneverjaardag werden op deze vergadering bespro ken. VACANTIEDRUKTE. Naar we van bevoegde zijde ver nemen, wordt bij de plaatselijke V.V.V. reeds druk naar pensiongele genheid geïnformeerd door a.s. va- cantiegangers, die onze bosrijke om geving met de Efteling als centrum willen gebruiken om hun vacantie door te brengen. Particulieren, die hiervan willen profiteren, doordat zij nog een of meer kamers vrij hebben, zouden wij willen adviseren, zich daartoe tot de plaatselijke V.V.V. (secr. gemeente huis) te wenden, dat alle gewenste inlichtingen verschaft en uw adres aan eventueel gegadigden kan door geven. OPENING NIEUWE ZAAK. Kaatsheuvel is weer een riant win kelpand rijker geworden. De woning Gasthuisstraat 23, destijds eigendom en bewoond door wijlen de heer C. Snoeren, is door de gebr. v. Heesch, smederij en sanitair, omgetoverd in een prachtig winkelhuis met werk plaats, dat èn door zijn inrichting èn door zijn ligging een sieraad is voor de omgeving. Het frontale gedeelte van de win kel ligt aan de zijde van de Gasthuis straat, doch ook aan de kant van de dr. van Beurdenstraat biedt de zaak een royale gelegenheid om een blik te werpen op een keur en grote ver scheidenheid van huishoudelijke arti kelen, welke in de doelmatig inge richte ruimte op overzichtelijke wijze zijn uitgestald. Verder vinden we daarin centrifuges, wasmachines, koelkasten, gaskomforen, stofzuigers enz. Een aparte afdeling vormen de haarden en kachels, zowel voor kolen als olie in een verscheidenheid, dat iedereen hier aan z'n trekken kan ko men. Het gehele interieur heeft men van lichte, aangename tinten laten voorzien, terwijl een doelmatig aan gebrachte verlichting er voor zorgt, dat het geheel het juiste effect sor teert. Aparte vermelding verdient, dat men de voortuin van het voormalig woonhuis heeft benut, door deze van tegels te voorzien, waardoor 'n ide ale parkeerruimte is ontstaan, welke gelegenheid de meeste zakenpanden ten enenmale niet kunnen hebben. Aan de oostzijde van de winkel heeft men 'n moderne ruime smederij gebouwd, waar de landbouwers en liefhebbers van tuinieren hun keuze kunnen maken uit alle mogelijke ar tikelen, welke zij voor hun werkzaam heden nodig hebben. Wij kunnen dit bedrijf, dat van daag geopend wordt, als 'n mooie aanwinst voor Kaatsheuvel beschou wen, en wensen de ondernemers van af deze plaats veel succes. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN N.V.R. De tafeltennisvereniging NVR houdt a.e. zondag 3 april haar jaarlijkse clubkam pioenschappen in café De Gildenbond. De heren komen uit in twee klassen, A en B, de dames vormen samen één klasse. Voor iede re klasse zijn twee prijzen beschikbaar; de wedstrijden zulen worden gespeeld op vijf tafels. De leden worden verzocht om kwart voor één aanwezig te zijn, daar de wed strijden om één uur beginnen. AGENDA. Apollo-theater Zaterdag 8 uur, zondag 8.30 uur: Tarzan en zijn vijanden. Leeftijd 18 jaar. Zondag 6 uur: Loving you. Alle leeftijden. Woensdag 8 uur: Gouddorst. Leef tijd 18 jaar. Zaal Smit Zaterdag 7.30 uur: dansen. Café van Dun Zaterdag: pers. kamp.schappen biljarten hoofdklasse libre. Euphonia Zaterdag: pers. kampioenschappen hoofdklasse libre. Café de Sportwereld Zaterdag bilj. comp. 3e kl. Altijd Raak 2 - de Dreef 3. Café A. Vugts Zaterdag bilj. comp. 3e kl. Efte ling 2 - HGL 4; 2e kl. Ons Ge noegen I - HGL 2. Café A. Netten: Zaterdag bilj. comp. 3e kl. KTO 2 - Nooit Volleerd 2. ZONDAGSDOKTERSDIENST. Komend weekend wordt de prak tijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loonopzand, waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstr. 4, Kaats heuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag en zondag wordt de prak tijk van dr. H. Winkelman te Sprang waargenomen door dr. K. van Tuyn, Rozenstraat 48, Kaatsheuvel, telef. 04167-2006. P.V. DE LUCHTBODE. De Postduivenvereniging deelt mede, dat a.s. zaterdag van 3 tot 4 uur gelegenheid is duiven in te manden voor de oefenvlucht Herenthals, in de zaal van café „De Echo der Duinen". Tevens bestaat er gelegenheid te poulen. RIKCONCOURS T.O.V. De kaartvereniging „Tot Onderlinge Vriendschap" is voornemens een groot een daags rikconcours te organiseren op zon dagavond 3 april, 8 uur, in zaal Vermeulen. Naas geldprijzen zijn er ook een aantal luxe prijzen beschikbaar. Gezien de grote deelname die wordt verwacht, is het raad zaam tijdig aanwezig te zijn voor de in schrijving. Voor een goede controle is zorg gedragen. AGENDA. Doktërsdienst Zondae 3 april zal de dienst van dr. de Vries alhier worden waargenomen door dr. P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. De grote man van de Waal wij kse filmplannen: Yves Saint George. Hier zien we de veelbelovende en energieke franse filmregisseur in een van zijn karakteristieke houdingen. Over een interview met hem leest men elders in dit nummer. Zaal Parochiehuis Zondag 3 april 11.30- 12.30 uur Lees bibliotheek. Dinsdag 5 april 7.30 uur cursus EHBO. Dinsdag en donderdag, 5 en 7 april, van 14.30-17.30 uur: Ontspanning Be jaarden. Zaal Echo der Duinen Zaterdag 2 april -3 uur inmanden duiven voor Herenthals. Vrijdag 8 april: Vaardigheidscursus BB, 8 uur. Zaal Vermeulen Zondag 3 april: 8 uur: Kaartconcours T.O.V. KAATSHEUVELSE DAMKAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag j.l. begonnen de eerste dam- wedstrijden om uit te maken wie al dan niet in de winnaarsronde zou spelen. Hier aan vooraf opende de nieuwe voorzitter de heer H. Donders, met een hartelijk wel komstwoord tot de deelnemers de wedstrij den; hij verheugde zich dat ook dit jaar weer zo grote belangstelling voor deze kampioenschappen bestaat. Hij constateerde dat de huidige bezitter van de wisselprijs, Henk van Boxtel, lid van Geo, zware con currentie had en dat er hard gestreden zou moeten worden om de wisselbeker in Geo te behouden. Daarna trad de wedstrijdleider de heer J. Koks in actie, die de verdere avond op prettige wijze regelde. Na reeds spannende wedstrijden zijn in de winnaarsronde ge plaatst de heren H. van Boxtel, H. Heu- veling, B. Heuer, H. Deutckom, Th. van Wanrooij; Th. van Boxtel, J. Koks, H. Donders. In de verliezersronde, waar ge streden wordt om de Th. van Boxtel-beker, zijn geplaatst de heren A. Emmers, Theo Netten, D. Netten, A. van Boxtel, T. van Gorp en P. van Wanrooij. PAROCHIEEL NIEUWS. Woensdagavond om half 8 werd in de parochiekerk van de H. H. Martelaren van Gorkum een gezongen H. Mis opgedra gen als dank- en smeekoffer voor onze nieuwe Kardinaal Alfrink. PLECHTIGE H. COMMUNIE. A.s. zondag, Passie-zondag, doen de meisjes en jongens in de H. Mis van half 8 hun plechtige H. Communie. Half 3 lof, waaronder vernieuwing van de doopbelof ten. Het dames-kampioensteam van de Handbalvereniging DESK. Van links naar rechts, onder: Anny Stanz; Gerdy v. d. Hout, aanvoer ster; Martina de Jong, keepster; An ny v. Laarhoven. Boven, van links naar rechts: Anny Klis, leidster; Riky van Laarhoven; Margien Meijer; Tonny Fundt; Co by Laros ontbreekt op deze foto. Als hulde voor 't kampioenschap is dit team door het bondsbestuur uitgenodigd om een demonstratie wedstrijd te spelen tegen Were Di, op de jeugdsportdag die in het sta dion te Tilburg op zaterdag 23 april wordt gehouden. DAMES-JUNIOREN KAMPIOEN Eindelijk is het dan zover en is de eerste kampioen van dit hand balseizoen 19591960 bij de hand balvereniging Desk binnen; de eer ste schrijven we, want zeer zeker volgen er nog meer. Maar laten wij bij onze dames blijven, die het ge presteerd hebben bovenaan te ein digen. Als we een blik terugslaan op het afgelopen seizoen, zien we als eerste maar ook hun laaste ne derlaag bij handbalver. „Oisterwijk" te Oisterwijk, daar wilde het niet vlotten, waardoor, ofschoon de kan-, sen even groot voor Desk waren, de eerste verliespunten binnen waren. Doch, een verloren is nog niet alles verloren, zo ook dachten onze dames, zij wonnen uit en thuis o.a. van Blauw-Wit in Den Bosch (op 't tournooi te Oisterwijk werd glans rijk verloren van Blauw-Wit), van WSC en Tachos in Waalwijk; gelijke stand hield ook Oisterwijk, waar door beide de kopgroep vormden, maar Oisterwijk kwam haar ver plichtingen niet na. waardoor zij 4 winstpunten in mindering kregen en dus de beslissingswedstrijd Desk- Oisterwijk achterwege kon blijven. In de zaalhandbalcompetitie ein digde zij als derde op de ranglijst, 't jaar daarvoor als tweede. Het kampioenschap is binnen en zeer terecht verdiend door hun be hoorlijk spel en grote spoortiviteit, wat niet alleen tijdens de wedstrijd van toepassing was, doch ook daar buiten in hun onderling samenzijn. Deze eigenschap omvat alles; door hun sportiviteit en eensgezindheid heerst in dit team altijd een pret tige sfeer, wat er zeker toe bijge dragen heeft kampioen te worden. Dit ook memoreerde de heer Vlak voorzitter van de handbalvereniging DESK, in zijn felicitatiewoorden voor de aanvang van de laatste wed strijd, die j.l. zaterdag tegen WSC werd gespeeld. Corry Molenschot, aanvoerster der meisjes aspiranten, bood de aanvoerster van de dames Gerdy v. d. Hout een bos tulpen aan. Ook de heer Ebbing sr. .en de heer C. v. d. Ven, bestuursleden, wensten de dames van harte geluk met hun resultaat. Daarna floot de scheidsrechter, de heer C. v. d. Ven. het beginsignaal van de wedstrijd DESKWSC. Of-

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 14