waaLwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt KAATSHEUVEL ZWITSAL WASPIK Uit LamgstB*&af Solistenconcours Apollo Kaatsheuvel MOEDER WORDEN... Ruim geprojecteerde filling-stations geven Waalwijk fraai entree Koop nu IVGROL VRIJDAG 1 APRIL 1960 83e JAARGANG No. 26 speciaal tarief. ZATERDAG EN ZONDAG WERDEN DE VOLGENDE BEKRONINGEN TOEGEKEND BABYSET DE LUXE Loon op Zand Capelle VERSLAG OUDER AVOND KLEUTERSCHOOL Elshout Haarsteeg Dubbele tuben: Voordeliger prijs Uw tanden vragen het beste, Raamsdonksveer De Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 50798 Dit blad verschijnt 2 x per week yah het Zuióen Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk - Tel. 2621 Kaatsheuvel: Tel. 2002 - Dr. van Beurdenstraat 8 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties Tel.-adres: „Echo" Euterpe, 's-Gravenmoer: A. Netten, marstrom, le afd. 102 p. Ie pr.; K. van Raamsdonk, marstrom, le afd. 98 p. le pr. Crescendo, 's-Gravenmoer: A.Faro, marstrom, le afd. 92 p. 2e pr.; A. v. Loon, marstrom, le afd. 90 p. 2e pr.; P. C. Verduyn, marstrom, le afd. 88 p. 2e pr.; J. Rosenbrand, piston, 2e afd. 74 p. 3e pr.; H. Dekkers, cor net, 2e afd. 72 p. 3e pr. Excelsior, Lage Zwaluwe mej. R. Evegaars, marstrom 2e afd. 84 p. 2e pr.; mej, A. v. d. Berg, marstrom, 2e afd. 86 p. 2e pr.; mej. H. van Dijk marstrom, 2e afd. 86 p. 2e pr. Muz. ver. Nooit Gedacht, Almkerk, mej. D. van Herwijnen, bugle, 2e afd. 82 p. 2e pr.; A. Colijn, tuba, 2e afd. 72 p. 3e pr.; H. Kant, piston, le afd. 78 p. 3e pr.; A. Schouten, tuba le afd. 84 p. 2e pr.; M. de Ruijter, bugle, le afd. 84 p. 2e pr.; mevr. v. Bergeyk-Schouten, sopr. sax le afd. 84 p. 2e pr. Orthense harmonie: H. Vissers, pis ton, 2e afd. 96 p. le pr.; G. Vissers, alt s.ax. 2e afd. 88 p. 2e pr.; M. van Hirtum, trombone, afd. uitm., 78 p. 3e pr.; G. Jonkergouw, Es bas, le afd. 102 tj. le pr.; C. Erkeland, cla rinet, le afd. 92 p. 2e pr. St. Cecilia, Ammerzoden: A. Merkx tuba, le afd. 104 p. le pr. Oefening en Uitspanning, Wijk en Aalburg: G. van Tilborg, piston, le afd. 100 p. le pr.; H. Homberg, klei ne trom. le afd. 108 p. le pr. met lof. Capelle St. Jan, Tilburg: H. Ber nards, N. Dieltjes, J. v. Baardwijk, P. v, d. Louw, piston, tromp. 2x tu ba, 2e afd. 90 p. 3e pr. Apollo, Kaatsheuvel: G. Zijlmans, marstrom, le afd. 104 p. le pr.; Th. MuijzelaarJ. Muijzelaar, clarinet- ten, 2e afd. 116 p. le pr.; C. Don ders, J. Laros, hoorns, le afd. 108 p., 2e pr.; G. van Luxemburg, clar. afd. uitm. 91 p. 2e pr.; Th. Muijze laarJ. Soyer, clarinetten, ere-afd. 122 p. le pr.; J. Laros, hoorn, ere- afd. 108 p. le pr. m. lof. Harm. St. Willibrordus, Mill: G. v. KempenP. Schuiffel. pistons, 2e afd. 96 p. 3e pr.; kwintet in de le afd. 102 o. 2e pr.; M. v. d. Houdt, tenor sax., afd. uitm. 88 p. 2e pr.; A. Goossens, clar., ere-afd., 100 p. le pr.; A. v. Houdt, piston, sup. afd., 108 p. le pr. met lof; A. v. Riet en E. v. d. Heuvel, clar., sup. afd., 102 p. 2e pr.; P. Verheijen, piston, 2e afd., 73 p. 3e pr. Fanfarecorps Gemonde; J. Voets, piston, le afd. 76 p. 3e pr.; N. van Eerden, bas, le afd. 88 p. 2e pr.; A. van der Heijden, bugle, le afd. 84 p. 2e pr.; A. Schellekens, bariton afd. uitm. 96 p. le pr.; M. Voets, piston, afd. uitm. 100 P. le pr. Harm. St. Cecilia, Schijndel: A. den Otter, hoorn, le afd. 86 p. 2e pr.; F. Schoenmakers, clar. afd. uitm. 100 p. le pr.; A. Hermes, J. v. d. Eerden, F. Schoenmakers, clar., afd. uitm, 102 p. 2e pr.; C. Keetels en P. v. d. Bosch, pistons, sup. afd., 112 p. le pr. Harmonie Orpheus, Tilburg: G. Schoonis, tuba, sup. afd., 114 p. le pr. met lof; A. Stoop, Bas, sup. afd. 116 p. le pr. met lof. Waren zoals gezegd, de prestaties op zaterdag reeds belangrijker be ter, het hoogtepunt werd door en kele deelnemers toch wel op zon dag bereikt, zoals uit onderstaande uitslagen blijkt. R.K. Harm. „De Vogelenzang", Til burg: Th. BiekensA. v. Tessem, tuba-piston, 2e afd. 84 p. 2e pr.; J. Melis, trompet, le afd. 80 p. 3e pr.; C. Schoutens, trombone, le afd. 84 p. 2e pr.; W. v. Rijswijk, clar, le afd. 84 p. 2e pr.; B. Vos, bariton, le afd. 86 p. 2e pr. Harm. „Deugd veredelt de Kunst", Lage Zwaluwe: P. Pals, bugle 2e afd. 84 p. 2e pr.; T. Domeni, piston, 2e afd. 78 p. 3e pr.; H. Heijnen, clar. 2e afd. 76 p. 3e pr.; J. v. Alphen, trombone, 2e afd. 92 p. 2e pr.; A. Koreman, piston, le afd. 90 p. 2e pr.; A. Broeders, clar. afd. uitm. 88 p. 2e pr. Harm. „Euphonia", Kaatsheuvel: P. Vloemans, clar. 2e afd. 84 p. 2e pr.; M. van Laarhoven, clar. 2e afd. 84 p. 2e pr.; G. v. d. Velden, bari ton, 2e afd. 86 p. 2e pr.; M. Laros, clar. le afd. 98 p. le pr.; B. v. d. Hop, clar., le afd. 102 p. le pr.; J. van Laarhoven, cor. afd. uitm. 96 p. le pr.; N. Dingemans, clar. afd. uitm. 102 p. le pr.; J. Laros, clar., afd. uitm. 86 p. 2e pr. Harm. Apollo, Kaatsheuvel: Bee- rens, kl. trom, afd. 100 p. le pr.; M. Laros, bariton, ere-afd. 92 p. 2e pr,' Harm. St. Cecilia, Princenhage: J. v. Ham, alto, 2e afd. 90 p. 2e pr.; J. Bastiaansen, tenor sax., 2e afd. 86 p. 2e pr.; H. Prenen, clar., le afd., 101 p. le pr.; W. Karremans, J. Andrik, P. v. Caulil, A. v. Dijk, bugle, piston, cor, tuba, afd. uitm. 130 p., le pr. met lof; J. v. Caulil, alt sax, sup. afd., 118 p., le pr. met lof; A. de Roos, fluit, sup. afd, 112 p., le pr. met lof. A. Hendriks, tromb., Oploo, 2e afd. 88 p., 2e pr. Harm. Volksvlijt en Volksvermaak te Waspik: C- Zwaans, clar. 2e afd. 76 p. 3e pr.; P. de Grauw, bariton, 2e afd., 90 p. 2e pr.; F. Heijmans, piston, 2e afd. 84 p. 2e pr.; C. Kem- meren, clar., 2e afd. 90 p. 2e pr.; P. v. Dongen, clar., le afd, 80 p. 3e pr.; J. v. DrunenP. v. Gulik, trompet tromb., le afd., 120 p. le pr.; P. Sinits, tuba, ere-afd., 96 p. le pr.; P. v. Gulik, tromb., ere-afd-, 100 p. le pr.; A. de Hond, B. bas, sup. afd., 98 p. le pr.; J. v. Drunen en A. de Klijn, pistons, sup. afd. 120 p.le pr. Harm. „De Eendracht", Herpt: C. de Kort, clar. 2e afd. 92 p. 2e pr.; H. v. Dommelen, tuba, sup. afd., 78 p., 3e pr. M. Jansen, Rotterdam, trompet, sup. afd. 100 p., le pr.; mej. J. Jan sen en M. Jansen, Rotterdam, trom petten, sup. afd. 114 p., le pr. Harm. Aurora, Dongen: M. Akker mans, es-clar., afd. uitm., 96 p. le pr.; S. Akkermans, bariton, sup. afd. 104 p. le pr. Dit Is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een HET CENTRAAL BUURTCOMITÉ In hotel Sweere had zaterdag avond de bijeenkomst plaats van de leden van de buurtcomiteés. De voorzitter, de heer H. van Breu- gel opende de slecht bezochte ver gadering, waarbij hij de heer J. v. d Steen Jr. welkom heette als voorzitter van de Bergstraat-Kerk- straat-Klokkenlaan. In zijn ope ningswoord spoorde hij aan de col lectes direct af te werken en zeker niet te lang hierover te doen, daar zij anders in elkaar lopen met an dere voorkomende gelegenheden. Ook het afdragen der gelden moet vlugger geschieden. In zijn jaaroverzicht somde spr. de activiteiten op van 1959, waaron der vielen: Oranjefeest '59 dat pri ma geslaagd was; het Pastoors- feest, waarbij een prachtig bedrag aan pastoor Mommers kon worden overhandigd; de rit van Ouden van Dagen; de St. Nicolaas-rondgang, waarbij opgemerkt werd, dat de H. Man geheel in het nieuw gestoken was en dit dus zeer kostbaar is ge weest en het besluit om priester wijdingsfeesten parochiëel te vie ren. Wat het laatste betreft is thans de collecte gaande om een bedrag af te geven aan de organiserende buurt: Bergstraat e.a. We geloven dat dit een succes zal worden. Een voorlopig programma voor de 5 mei-viering is opgemaakt en bevat ook weer volksspelen voor de schoolvrije jeugd. Door de scho len zullen de schoolkinderen hun feest vieren. Tijdens de vergade ring werd getracht een dodenher denking op 4 mei 's avonds te hou den. Het bestuur zal hierover nog besprekingen voeren. Om het bestuur van het C.B.C. te ontlasten en het behulpzaam te zijn deed de heer Rolberg een ern stig beroep op de leden. Enige stel den zich disponibel, doch het re sultaat is bedroevend. Met zo'n feest is er beslist personeel nodig om tot een goede uitvoering te ke rnen. Tevens is er geld voor nodig, dat dit jaar erg moeilijk zal zijn. Op een gemeentelijke bijdrage tot viering van de Nationale Feestdag wordt gerekend, doch er is nog niets concreets bekend, 't Is te ho pen dat Loon door subsidie dit 15- jarig bevrijdingsfeest kan vieren! In elk geval moeten er volksspelen gehouden worden, hetzij al dan niet op bescheiden schaal. Door de heer Rolberg werd nog verslag uitgebracht over de diverse collecte-opbrengsten van 1959. Nog even werden enkele punten van het volksspel-program beke ken. Er zal kunnen worden deelge nomen aan: wielrennen, stepron- d-en, piekgooien, mastklimmen, sprietlopen, hinderniswedloop, eier- lopen, stroophappen, driebeenloop, ringsteken per fiets en nog vele andere. De vergadering ging accoord met het voorstel van het C.B.C. dat dit comité een programma zal uitwer ken. Van de rondvraag werd matig ge bruik gemaakt en het scheen, dat weinig animo in deze vergadering zat. De voorzitter zag dit jaar nog gaarne ook de St. Nicolaas-trakta- tie voor de BLO-leerlingen. De fra ter zal hierover 'n beslissing geven. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering, met de hoop dat er toch nog leden zullen zijn die behulpzaam kunnen zijn op de Nationale feestdag, op dat anders toch elke buurt enige le den zal moeten leveren. Tijdig zal een circulaire worden verzonden voor collectering voor de Nationale feestdag en een programma voor deze dag. Woensdagavond jl. hield de ou dercommissie der openbare kleu terschool Prinses Beatrix 'n ouder avond in de kleuterschool aan de Schrevelstraat. De vergadering stond onder leiding van de presi dente der Oudercommissie, mevr. Oerlemans-Aalfs. De presidente sprak bij de ope ning de vergadering hartelijk toe. Uit haar woorden ontlenen wij het navolgende: Nadat mevr. Oerlemans de ouders had verwelkomd, sprak zij ook woorden van welkom tot de heer Poldervaart, die aanwezig was om later op de avond enkele filmpjes te vertonen. Het is voor ons een grote vreugde te constateren, dat ondanks de moeilijkheden die ons schooltje heeft moeten doormaken, toch nog zoveel ouders onze school zijn trouw gebleven. Het is natuur lijk verre van prettig, dat je een aantal kinderen ziet vertrekken, die je eerst gastvrijheid hebt verleend, soms nog ten koste van kinderen, die men graag had willen herber gen omdat die ouders voorstanders waren van het openbaar onderwijs. Daarom stemt het nog tot grote vreugde, dat een aantal ouders hun kinderen op ons schooltje hebben gelaten, ondanks het feit dat ze voorstanders van het bijzonder on derwijs zijn. Te betreuren is het, dat er aanvankelijk zulke pessimis tische berichten zijn rondgestrooid en dat men getracht heeft zoveel mogelijk kinderen van onze school wee te halen. Erg „dankbaar", al dus mevr. Oerlemans, kunnen wij dat niet vinden. In elk geval is er geen reden om noodkreten te sla ken. Wij hebben als minderheid in de gemeente nu eenmaal niet zo veel beschermers en helpers voor de propaganda voor onze school, maar onze liefde ervoor is er zeker niet minder om. En daarom zou ik alle ouders willen opwekken en vragen, laten we onze eigen school hoog houden, laten we hem verde digen en er voor opkomen als dit nodig is. Tot slot zei mevr. Oerlemans: we hopen dan ook van harte dat het onze school goed moge gaan en dat u ons van harte zult steunen, waar wij ook zeker recht op hebben, want onze beginselen zijn ook de moeite waard om overdacht te wor den. Hierna las de secretaris, de heer Kuiper, de notulen der vorige ou deravond voor, welke na lezing on veranderd werden vastgesteld. Bij monde van mevr. Kommers gaf de kascontrole-commissie zijn bevindingen omtrent het gehouden onderzoek, waarbij bleek dat alles in orde was bevonden. Tot leden van de nieuwe kascontrole-commissie werden benoemd mevr. Molegraaf- Minnaard en mevr. Mandemakers- v. d. Galiën. De kleuterleidster, mej. Wagner, gaf vervolgens een verhandeling over het onderwerp „Hoe en waar- 2ne®r ON>D1P:CAHAOi: HST 3EmCESTA?ID* Garo*tb«drJ Jï' DE LUtSTUl! II WIU.W! -X. Volley-bal Zondag speelde S.D.O. haar laat ste twee wedstrijden voor de win tercompetitie van de NeVoBo. De wedstrijden werden weliswaar bei de verforen. De uitslagen waren echter zeer eervol voor S.D.O. De eerste wedstrijd tegen P.T.T. werd in drie sets door de onzen verloren met minimaal verschil. De tweede wedstrijd ging tegen de kampioen „Rewa-Robots" uit Den Bosch. Vóór de wedstrijd bood de voorzitter van S.D.O. de aanvoerder van Robots, na een toespraak, waarin hii deze gelukwenste met het behaalde re sultaat, bloemen aan. De aanvoerder van Robots dankte voor deze sportieve geste; als dank .voor het sportieve verloop van de competitie en de prettige sfeer waarin de wedstrijden gespeeld zijn, werden door de voorzitter van Ro bots bloemen aangeboden. Het verloop van de wedstrijd was uitermate spannend. De eerste set werd na een gelijkopgaande strijd een 1511 overwinning voor Ro bots. In de tweede set stond S.D.O. met 124 voor. Door verschillende time-outs wist Robots ook deze set nog met 1816 te winnen, waar door zij ongeslagen deze competitie besloten. S.D.O. eindigde deze competitie op de zesde plaats, wat voor deze club met haar gebrek aan trainings gelegenheid een prachtig resultaat genoemd mag worden. Solistenconcours Op het Bondssolistenconcours te Haarsteeg, uitgaande van de Bond van Harmonieën en Fanfares „De Langstraat", behaalden de volgende leden der fanfare een prijs: In de derde afdeling: G. Geelen met 41 p. een 3e prijs; R. v. Engelen 42 pnt. 2e prijs; T. v., d. Sanden 39 pnt. 3e prijs; P. v. Balkom 48 pnt. le prijs; J. de Kruyf 37 pnt. 3e prijs; B. v. Engelen 46 pnt. 2e prijs; A. v. d. Sanden 40 pnt. 3e prijs; L. Klerkx 43 pnt. 2e prijs; A. de Bont 36 pnt. 3e prijs; R. de Kruyf 45 pnt. 2e prijs; J. v. d. Geld 40 pnt. 3e pr.; H. Lommers 42 pnt. 2e prijs; B. van son 45 pnt. 2e prijs; T. van Mook 40 pnt. 3e prijs. In de 2e afd.: H. Klerks 43 pnt. 2e prijs. In de eerste afd.: B. van Son 46 p. 2e prijs. Al met al een mooi succes voor deze nog jeugdige muzikanten. Voorlichtingsavond De eerste actie, die door het on langs in het leven geroepen comité „Haarsteeg-s Belang" is ondernomen, heeft allerwege grote weerklank ge vonden. Omdat de woningbouw al hier het meest urgente vraagstuk is en dringend om 'n oplossing vraagt, heeft het comité dit vraagstuk di rect onder ogen gezien en meteen plannen ondernomen om te trach ten hierin verandering te brengen. Met diverse instanties werd contact opgenomen en het resultaat daarvan was, dat donderdagavond j.l. in café J. Siegers een voorlichtingsavond over de bouw van de zo noodzake lijke woningen kon worden belegd. Het was dan ook een zeer verheu gend verschijnsel dat zo velen waren opgekomen om te luisteren naar wat een deskundige van „De Stichting Eigen Woning" uit Eindhoven, waar in enkele bestuurders van de Dioce sane Bond van de K.A.B., bisdom 's-Bosch, zitting hebben, over dit vraagstuk te zeggen had. Maar voor dat de spreker van de avond het woord verkreeg, werd het doel van het in het leven geroepen comité door de plaatselijke voorzitter van de K.A.B., de heer J. Zeeuwen, nog eens duidelijk uiteengezet. Vol aandacht hebben hierna de aanwezigen geluisterd naar de af gevaardigde van reeds genoemde stichting, die is toegelaten als be middelend orgaan, als bedoeld in 't Besluit bevordering eigen woning- bezit, bij besluit van de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid. Verschillende aspirantbou wers maakten van de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik, die door spr. afdoende werden be antwoord. Door de bouw van twee filling- stations door het Automobielbedrijf „De Langstraat" N.V. zal Waalwijk aan de Hertog Janstraat een moder ne en ruime entree krijgen, welke dan iets verder nog weer eens wordt geaccentueerd door de mo derne flats van „Noord-Braband" en het warenhuis van de fa. Piet Klerkx op de hoek Grotestraat Wilhelminastraat. Zoals bovenstaande ontwerp-teke- ning laat zien zal voor het via de Hertog Jansstraat uit- en ingaande verkeer een filling-station worden gebouwd, waarvoor door genoemd automobielbedrijf een coupure van 24 meter zal moeten worden aange bracht, terwijl ook de bestrating langs de beide filling-stations door deze N.V. zal moeten worden be kostigd. Met beide werken is een bedrag van ca. f 40.000 gemoeid. Verder ligt het in de bedoeling van dit automobielbedrijf om het gehele bedrijf van de Grotestraat over te brengen naar de directe om geving van de Hertog Jansstraat, waardoor dit bedrijf zoveel moge lijk contact onderhoudt met het Waalwijk aandoende verkeer. In de raadsvergadering van de vorige week donderdag werd aan het Au tomobielbedrijf „De Langstraat" 'n strook grond van 281 m2 verkocht voor de vestiging van showroom, kantoor en magazijn. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst hier aan in noord-oostelijke richting vast te bouwen een nieuwe garage met werkplaats. Voor deze bedrijfs- overplaatsing heeft de Provinciale Waterstaat alle medewerking ver leend, omdat deze instantie van me ning was dat dit automobielbedrijf ernstig was gedupeerd door de aan leg van de nieuwe Provinciale weg. Mej. Wagner deelde mee, hoe ge werkt weid met de kinderen en met welke spelletjes men zich bezig hield. Tot slot vertoonde de heer Pol dervaart enkele mooie filmpjes, waarna mevr. Oerlemans deze goed geslaagde ouderavond met een kort dankwoord sloot, waarbij zij de heer Kuiper dank bracht voor al datgene wat hij voor de kleuterschool had gedaan. De heer Kuiper, aldus spr., r gaat ons i.v.m. een benoeming el- mee werken de kinderen op school". I ders, verlaten. Breda's Kamerkoor presenteerde zich in Waspik De laatste uitvoering van een se rie van drie concerten, georgani seerd door het comité Ars in Vita, bracht in de zaal van hotel Van der Schoot het Breda's kamerkoor „Or lando di Lasso" op het podium. Om nauwkeuriger te zijn, moeten we zeggen vóór het podium, want om een inniger contact met de toehoor ders te bewerkstelligen, gaf de diri gent Louis Toebosch er de voorkeur aan zijn koor in de zaal op te stel len, waarvoor, gezien de geringe be langstelling, ruimschoots plaats was. En toch: een koor van het gehalte als „Orlando di Lasso" te horen mu siceren is een voorrecht, waartoe men in Waspik maar al te zelden in de gelegenheid is. Bij zijn eerste concert in Waspik heeft dhr. Toe bosch dan ook een overtuigende in druk gemaakt en de positieve kwa liteiten van zijn koor sterk doen aanspreken. Geestig en intiem was de uitleg waarmee de dirigent de diverse pro gramma-stukken bij het publiek in leidde, hetgeen het verwerken voor al van de polyphone composities vergemakkelijkte. Het concert kreeg met „Tu es Petrus" van Clemens non Pape al direct een artistieke opening, waarin het koor blijk gaf het begin van de moeilijke weg naar een samengesmolten eenheid van de verschillende stemmen en partijen reeds ver achter zich te hebben. Toch was dit ver voorbij zijn, ook aan zaken als techniek en interpre tatie, niet zo, dat het zich onttrekt aan elke beoordeling. In het „Salve Regina" van Obrecht bijvoorbeeld, waren met name de tenoren in hun wel wat al te overdreven ijver om het sterke ritme te etaleren iets te markant, terwijl b.v. de sopranen tegenover een zeer beheerste toon- vorming een enkele maal te scherp doordrongen (in de St. Maartens- liedjes) en ook een moment (in het Agnus Dei van Henk Badings) niet aan de vereiste hoogte reikten. Toch mogen we hieruit niet concluderen dat op deze avond de nodige wen sen onvervuld bleven. Integendeel! Het waren slechts zeer sporadisch voorkomende en weinig betekenen de onvolmaaktheden. Deze op te merken, doet al gauw te veel af breuk aan dit ware zangfestijn, om dat het koor met perfecte inzetten na elk thema naar een frappante op lossing neigde en een grote homo geniteit in glanzende pianisimo's be reikte, zoals b.v. in het anonieme „Pavane". Voor de pauze hoorden we nog 3 juweeltjes van Lassus, welke met beheerste nuancering werden voor gedragen en waarvan elke noot boeide. Een drietal zeer te waarde ren bewerkingen van de dirigent van evenzoveel volksliedjes, sloten het eerste gedeelte van het concert af. Na de pauze konden we beluis teren hoe -het koor de expressieve kracht van de compositie-techniek van Henk Badings in zijn „Missa Brevis" wist waar te maken. Het werd een machtige herschep ping met een goede gezamenlijke opbouw en nuancering in een wei- aandoende zekerheid, zowel in het levendige Hosanna en het buiten gewoon muzikale Benedictus, als in het meer rustige Kyrie. Het „La bataille de Marignan" van Clement Jannequin, een geestig maar tech nisch door zijn tekst verre van sim pel klankenspel, bleef prachtig door zichtig in de zorgvuldig verzorgde koorstem. Enkele volksliedjes van Vörding, Geelen en Toebosch sloten dit bij zonder geslaagde concert, waarvoor men ook grote bewondering toonde, op waardige wijze af. Lourdesreis Van de gratis Lourdesreizen voor zieke mensen, welke ieder jaar wor den uitgeloot door de Zonnebloem, is de gelukkige winnaar onze dorps genoot G. v. Vugt, Sandoel 4. Benoemd Per 1 mei a.s. is als leidster aan de r.k. Kleuterschool benoemd mej. C. van Aalst alhier. 2 April opening katholiek militair tehuis Het heeft lang geduurd voordat 't katholiek militair tehuis te Raams donksveer tot stand kon worden ge bracht. Toen alleen Geertruidenberg nog maar een kazerne had, werd er een café-ruimte ingeschakeld, waar de militairen ontspanning kond-en zoeken en vinden. De oprichting van een tehuis werd nog dringen der, toen nabij de brug van Keizers- veer een groot kazernecomplex ge bouwd werd voor pontonniers. Na dat dit gereed was, ging men weer aan het werk voor de stichting van een katholiek militair tehuis. Men trachtte zelfs een schip voor dit doel te charteren, wat niet lukte. Aalmoezenier Verhoeven, de voor ganger van de huidige aalmoezenier v. Esch, heeft zeer veel moeite ge daan om een tehuis te krijgen. Er kwam een oplossing door aankoop van een herenhuis aan de rijksweg naar Keizersveer, even ten noorden van de overweg. Nadat het pand ongeveer een jaar had leeg gestaan, werd er met verbouwing begonnen wat het interieur betreft en dat on langs is klaargekomen. Men is nu nog bezig met de inrichting van het tehuis, dat straks zeker aan de gro te verwachtingen zal beantwoorden. Op J april a.s. zal het tehuis met enige feestelijkheden worden geo pend. Dit is het 51e katholieke militai re tehuis dat tot stand komt. Op 9 april zal in Weert het 52e worden geopend. Er is met dit tehuis in een lang gevoelde behoefte voorzien. ECHTPAAR GEDOOD BIJ AUTO-ONGELUK Zondagavond is op de rijksweg bij Roosendaal het echtpaar B. Jo- chems-v. d. Vorst uit Kruisland do delijk verongelukt. Het echtpaar, waarvan de man veehandelaar was, keerde in een sportwagen terug uit Breda. Door nog onopgehelderde oorzaak reed de wagen tegen een boom. De twee inzittenden waren vrijwel op slag dood. De heer Jo- chems, die de wagen bestuurde, was veertig jaar, zijn vrouw zesendertig. Zij hebben geen kinderen. ROKEN VAN SIGARETTEN BELANGRIJKSTE OORZAAK LONGKANKER De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties heeft in een rapport onomwonden verklaard dat het roken van siga retten als de belangrijkste oorzaak van longkanker moet worden be schouwd.

Echo van het Zuiden | 1960 | | pagina 1